توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آب مصرفی خانه ها چگونه تهیه و قابل آشامیدن می شود

  1 بازدید

  آب مصرفی خانه ها چگونه تهیه و قابل آشامیدن می شود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  چگونه آب آشامیدنی تصفیه می‌شود؟

  آب آشامیدنی از کجا تأمین می‌شود؟

  چگونه آب شرب تصفیه می‌شود؟

  چه خطراتی می‌تواند در آب آشامیدنی وجود داشته باشد؟

  چگونه از کیفیت آب آشامیدنی محافظت نماییم؟

  کنترل کیفیت آب آشامیدنی با شاخص استاندارد

  چگونگی تصفیه و حذف نیترات آب توسط دستگاه

  تصفیه آب و اهمیت سیستم تصفیه آب

  نیترات و مضرات آن در آب آشامیدنی

  انواع روش های تصفیه آب

  منبع مطلب : www.osmahab.com

  مدیر محترم سایت www.osmahab.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آب آشامیدنی چگونه تهیه می‌شود

  آب آشامیدنی چگونه تهیه می‌شود

  این روزها که بحث استفاده از مصرف مواد غذایی بهداشتی و سالم در رسانه ها و شبکه های مجازی عنوان می شود. مردم بیشتر از گذشته در مورد فرایند تهیه و توزیع اقلام مصرفی خود تحقیق می کنند. آب آشامیدنی از جمله حیاتی ترین موادی است که روزانه افراد باید از آن استفاده کنند به همین جهت در این مقاله ما بر آن شدیم تا در مورد فرایند تهیه و توزیع آب آشامیدنی بسته بندی اطلاعات و لازم و کافی را در اختیار شما بگذاریم.

  منابع تهیه آب آشامیدنی را می شناسید؟

  قبل از هر چیز بهتر است تا در مورد منابعی که از آن برای تهیه آب آشامیدنی تهیه می شود اطلاع لازم کسب کنیم. در این خصوص بهتر است اطلاع داشته باشیم زمانی که ما برای خرید آب معدنی و آشامیدنی اقدام می کنیم ممکن است کالای خریداری شده ما از منابع مختلفی تهیه شده باشد.

  پمپاژ آب چاه، اولین منبع تهیه آب شرب

  یکی از منابع به دست آوردن آب معدنی استفاده از پمپاژ آب چاه است که از جمله بهترین و با کیفیت ترین منابع برای تهیه آب شرب به حساب می آیند چرا که آب چاه زلالی و شفافیت لازم برای بهره برداری و استفاده جهت شرب را دارد و فرایند ضدعفونی ساده تری را نیز همراه دارد.

  آب های زیر زمینی (تپه های شنی)

  بخش دیگری از آب آشامیدنی مردم جهان از منابع زیر زمینی، چشمه و نفوذ آب از تپه های شنی به دست می آید. این منبع طبیعی با توجه به نفوذ و استخراج از تپه های زیر زمینی به صورت طبیعی فرایند تصفیه شدن را طی می کند و به همین دلیل یکی از کم هزینه ترین منابع تامین آب آشامیدنی به حساب می آیند.

  آب های سطحی از منابع جویبارها دریاچه ها و رودخانه ها

  سومین منبع استخراج آب آشامیدنی به عنوان منابع سحطی معروف هستند. این منابع از دریاچه ها، جویبارها و رودخانه ها تشکیل شده اند. بیش از 70 درصد آب شرب مردم در جهان از طریق منابع سطحی به دست می آید و به همین دلیل این منابع از جمله حیاتی ترین منبع های آب آشامیدنی در جهان به حساب می آید.

  مراحل ضدعفونی و میکروب زدایی آب آشامیدنی

  همین که حرف از ضدعفونی و باکتری زدایی یک بطری آب آشامیدنی کوچک به میان می آید همه تنها به این مورد فکر می کنند که کلیه فرایند بهینه سازی آب برای مصرف در این مرحله خلاصه می شود در صورتیکه باید توجه داشته باشید که فرایند میکروب زدایی آب در منابع متفاوت فرایند مختلفی را طی می کند.

  برای مثال ضدعفونی کردن آب های سطحی مراحل طولانی تری را در بردارد و به نسبت منایع آب چاه و آب زیر زمینی هزینه بالاتری هم دارد.

  در مقابل فرایند آماده سازی آب چاه و آب منابع زیر زمینی فرایند ساده تر و کم هزینه تری دارد که مهم ترین آن استفاده از کلر و مواد شیمیایی برای پاک کردن میکروب ها و باکتری های موجود در آب است.

  آب معدنی با آب آشامیدنی چه تفاوتی دارد؟

  شاید با مطالعه این مقاله تا این قسمت به این مسئله فکر کنید که با توجه به فرایند تهیه آب آشامیدنی، آیا این نوع آب همان آب معدنی است یا با هم تفاوت دارند؟

  در پاسخ به این سوال بهتر است این مورد را در نظر داشته باشید که فرایند تهیه و آماده سازی آب معدنی با آب آشامیدنی کاملا متفاوت است. اولا اینکه آب آشامیدنی با کلر و مواد شیمیایی ضدعفونی می شود و این در حالی است که آب آب معدنی بدون دخالت هیچ گونه مواد شیمیایی آماده و تصفیه می شود علاوه بر این املاح موجود در آب معدنی با توجه به بارش سالانه متغیر است و این باعث تحریک بیماری های کلیوی و گوارشی برای افراد می شود و مصرف بیش از اندازه آن برای بدن صحیح نیست.

  آب آشامیدنی تصفیه شده چه تفاوتی با آب بسته بندی شده دارد؟

  در ادامه سوال هایی که در خصوص استفاده از آب آشامیدنی ممکن است ذهن شما را مشغول کند، بهتر است این مورد را در نظر داشته باشید که کیفیت آب تصفیه شده با توجه به منابع آب مورد استفاده حساب می شود برای مثال فرایند میکروب زدایی از منابع سطحی با منابع زیر زمینی در مناطق متفاوت کشور یکسان نیست به همین منظور استفاده از آب آشامیدنی استاندارد و بسته بندی به صورت دائم برای بسیاری از افرادی که مبتلا به بیماری های گوارشی و کلیوی هستند و همچنین کودکان و افراد سالمند توصیه می شود.

  پیشنهاد می کنیم تا به منظور استفاده دائم و همیشگی از آب های آشامیدنی استاندارد حتما از آب آشامیدنی یک و نیم لیتری و یا گالنی استفاده کنید تا علاوه بر صرفه جویی در استفاده بیش از اندازه قوطی آب های یک نفره بتوانید میزان آب مصرفی خانواده خود را به اندازه کافی و لازم در منزل نگهداری کنید.

  آب معدنی سورپرایز، انتخابی مطمئن برای آب مصرفی روزانه شما

  در انتها حتما این نکته را در نظر داشته باشید که انتخاب یک برند مطمئن و با کیفیت در حوزه تولید و پخش آب معدنی و آب آشامیدنی می تواند شما را به هدف مطلوبی که در نظر دارید یعنی سلامتی برساند. به همین منظور شرکت آب معدنی سورپرایز با بیش از 20 سال سابقه در حوزه تولید آب معدنی و آب آشامیدنی می تواند انتخاب مناسبی برای آب شرب مصرفی روزانه مردم به حساب بیاید.

  منبع مطلب : www.alef.ir

  مدیر محترم سایت www.alef.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آب آشامیدنی سالم از چه منابعی تهیه می شود ؟

  آب آشامیدنی سالم از چه منابعی تهیه می شود ؟ آب آشامیدنی آبی با کیفیت مناسب است که بتوان بدون اثر منفی کوتاه‌مدت یا بلندمدت، آن را نوشید. در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته و برخی کشورهای در حال توسعه، آب آشامیدنی از راه لوله‌کشی به خانه‌ها می رسد. کمتر از ۵٪ این آب به مصرف آشامیدن می‌رسد. از بدو تولد حدود 75 در صد بدن ما را آب تشکیل داده است، در طول زندگی نیز بخش اعظم بدن ما از آب خواهد بود. بدون آب تازه ما حتی یک هفته هم نمی توانیم دوام بیاوریم.

  لازمه به دست آوردن آب آشامیدنی چیست ؟

  برای مصرف آب شیرین اندک موجود در جهان محدودیت هایی هم وجود دارد، زیرا مقداری از آب های شیرین جهان به شکل یخ در یخچال های قطبی و کوهستانی قرار دارد که به این صورت قابل بهره برداری نمی باشند. اما انسان به آب های شیرین موجود در رود ها، دریاچه‌ ها، و آب های زیرزمینی دسترسی دارد. البته آب های زیرزمینی که در لایه‌ های داخلی زمین موجود هستند، لازمه دسترسی به آن ها مسائلی همچون اکتشاف، حفر چاه، کانال کشی، و به کار بردن دستگاه های پمپ آب، ایجاد تاسیسات و لوله کشی را در پی دارد .

  آب آشامیدنی سالم از چه منابعی تهیه می شود ؟ خرید آب قلیایی

  آب آشامیدنی سالم از چه منابعی تهیه می شود ؟

  در بسیاری از نقاط جهان، دسترسی راحت و ارزان به آب آشامیدنی وجود ندارد. در این مناطق بیشتر افراد از آب‌هایی استفاده می‌کنند که یا دارای میکروب و آلودگی هستند یا به سبب داشتن املاح و ذرات بیش از اندازه، در طولانی مدت برای بدن خطرآفرین هستند.

  منابع تامین آب آشامیدنی ، شامل آب های سطحی مانند رودخانه ها، چشمه ها و آب های زیر زمنیی و سایر منایع تامین کننده آب که قبل از استفاده از آن باید تصفیه گردد مانند آب دریاها و اقیانوس ها. آب دریا ها و اقیانوس ها به علت شوری بالا و دارا بودن املاحی همجون سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیوم و … اکثرا غیر قابل شرب بوده و باید تصفیه گردد. اکثر مناطق شهری از آب های زیر زمینی و آب های چشمه ها و آب های سطحی بعنوان منابع آب استفاده میکنند. 

  منابعی نظیر چشمه‌سارها، آب چاه‌های کم‌عمق، چاه‌های عمیق، چاه‌های جاری و آب حاصل از کانال‌های ساخته‌شده منابع آب زیرزمینی را تشکیل می‌دهند.

  مزایای آب زیرزمینی در مقایسه با آب‌ های سطحی :

  آب آشامیدنی سالم از چه منابعی تهیه می شود ؟ خرید آب قلیایی

  منابع تهیه آب قلیایی لوکساب و آب اشامیدنی لایف لوکس

  شرکت خوش نوشان مشرق زمین، در منطقه خوش آب وهوای استان گلستان، در دامنه رشته کوه های البرز و نزدیک به ارتفاعات شاهکوه گرگان قرار گرفته است. آب مورد نیاز خود را از عمق 200 متری سفره های زیر زمینی این منطقه تامین می نماید. قرار گرفتن شرکت در چنین موقعیتی و تامین آب مورد نیاز از چنین منطقه ی  بکر و کوهپایه ای باعث شده که آب آشامیدنی سبک، گوارا، حاوی املاح معدنی طبیعی ، حداقل نیترات و بدون نیتریت عرضه شود.

  آب آشامیدنی سالم از چه منابعی تهیه می شود ؟ خرید آب قلیایی

  دیگر آب را فقط برای رفع تشنگی ننوشید !

  آب قلیایی لوکساب ، حاصل پروسه یونیزاسیون آب آشامیدنی بوده که نتیجه آن کاهش ترکیبات مضر برای بدن نظیر نیترات، نیتریت، سولفات، کلرور و فلزات سنگین بوده و در مقابل آن املاح معدنی مفید و مورد نیاز بدن را که در عین حال باعث بهبود کیفیت آب می شوند، مانند کلسیم، منیزیم را افزایش می دهد.
  آب قلیایی به دلیل تغییر ساختاری مولکول آب، جذب بالاتری در بدن دارد که نتیجه آن آبرسانی و اکسیژن رسانی بیشترمی باشد.
  آب قلیایی به دلیل حذف یا کاهش قابل توجه آنیون ها، بسیار سبک و گوارا بوده که از نوشیدن آن لذت خواهید برد.

  منبع مطلب : waterlife.ir

  مدیر محترم سایت waterlife.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  سلام دوستان من خودم این سوال رو نمیدونم

  فاطمه 1 ماه قبل
  0

  سلام دوستان من خودم این سوال رو نمیدونم دوستان اگر کسی این سوال رو میدونه لطفا جواب بده ممنون میشم.

  فاطمه 1 ماه قبل
  0

  سلام دوستان من خودم این سوال رو نمیدونم دوستان اگر کسی این سوال رو میدونه لطفا جواب بده ممنون میشم.

  0
  فاطمه 1 ماه قبل

  نمیدونم

  گزارش 1 ماه قبل
  0

  گزارش علوم سوم ص ۵۰

  نمیدونم 9 ماه قبل
  0

  نمیدونم

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  ممنون از شما

  معصومه 12 ماه قبل
  0

  بچه ها کسی این سوال را بلده

  چرخه اب را توضیح دهید

  0
  فاطمه 1 ماه قبل

  ما انجا نیستیم شما عقبید

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  دلیل آلودهشودن اآب چاه بضیاز چاه ها چیست

  -1
  فاطمه 1 ماه قبل

  نمیدونم

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  خوشم نیومد باو چیه دوتا کلمه نوشتی ک اونن بدرد نمیخورع باو جمع کنین این مسخرع بازیو😑

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید