توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آخرین خبر در مورد تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

  1 بازدید

  آخرین خبر در مورد تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  زمان و نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99

  سال گذشته بر اساس تقاضای برخی از دانشگاه های فرهنگیان و پردیس تربیت معلم بر خی استان های ایلام ، البرز ، بوشهر ، تهران ، سیستان و بلوچستان و خورستان مبنی بر تکمیل ظرفیت تعدادی از کد رشته محل های خود ، سازمان سنجش اقدام به برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نمود . زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم سال گذشته از تاریخ 27 بهمن 98 لغایت 1 اسفند 98 بود و پذیرش دانشجو برای نیمسال اول سال 99 صورت گرفت . با توجه به اینکه هنوز اطلاعیه ای مبنی بر زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 منتشر نشده به داوطلبان توصیه می شود برای اطلاع از این بازه زمانی در سال 99 عضو کانال تلگرام کنکور سراسری هیوا و یا صفحه اینستاگرام کنکور سراتسری هیوا باشند .

   لذا داوطلبانی که در کنکور سراسری 99 شرکت کرده و در جلسه آزمون حضور داشته اند در صورت دارا بودن شرایط می توانند پس از بررسی رشته محل های ارائه شده در دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در مهلت مقرر به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند و با توجه به رشته امتحانی خود برای ثبت نام اقدام نمایند .
   

   ورود به سایت sanjesh.org

   ورود به بخش سراسری

   انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1399 - مرحله تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان

   داوطلبان بعد از ورود به سایت سازمان سنجش ، از منوی سمت راست باید وارد بخش سراسری شوند .

   بعد از ورود به سخش سراسری ، بر روی گزینه ی " انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1399 - مرحله تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان " کلیک کنند .
   

   در این بخش مطابق تصویر کادر " اطلاعیه های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1399 را مطالعه نموده ام " را تایید کنند و سپش بر روی گزینه تایید و ادامه کلیک کنند . 
   

   در این صفحه داوطلبان با سه روش می توانند وارد فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شوند .

  روش اول :    سریال ثبت نام           شماره شناسنامه  

  روش دوم :   شماره پرونده             کد ملی               سریال شناسنامه

  روش سوم :  شماره رهگیری ثبت نام  کد ملی
   

  در نظر داشته باشید راهنمای تصویری بالا مربوط به سال گذشته است ، به محض مشخص شدن زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 ، مقاله به روز رسانی می شود .

  شرایط انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99

   همان طور که می دانید برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شرایط و ضوابطی در نظر گرفته شده است که داوطلبان در صورت داشتن این شرایط مجاز به انتخاب رشته می باشند  . 

  برخی شرایط اختصاصی انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 99 به شرح زیر می باشد :
   

  دارا بودن حداقل نمره علمی کل 6500 و بالاتر ( در زیر گروه مربوطه )

  داشتن حداکثر سن 24 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه ( 1/7/1375 به بعد ) .

  داشتن حداقل معدل کل 14 در دوره متوسطه ی دوم ( پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم )

  بومی بودن داوطلب در کد رشته محل مربوط

   پذیرفته‌ شدگان متمرکز آزمون سراسری در هر یک از کد رشته‌ های تحصیلی بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه‌ های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته‌ شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که متعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش هستند ، مجاز به ثبت‌ نام و شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نمی باشند . 
   داوطلبانی که قبلاً در یکی از کد رشته‌ محل های پردیس‌ های دانشگاه فرهنگیان و یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی معرفی شده‌اند ولی به علت ( موارد پزشکی ، معدل و یا سن ) واجد شرایط نبودند مجاز به شرکت در مرحله ( تکمیل ظرفیت ) نمی باشند . 
  داوطلبانی که از آنان مصاحبه تخصصی بعمل آمده و دلیل مردودی آنان نداشتن حد نصاب در مصاحبه تخصصی بوده ، مجاز به انتخاب رشته مجدد در این مرحله ( تکمیل ظرفیت ) خواهند بود . 
  درصورت قبولی نهایی داوطلبان در گزینش نهایی کد رشته محل‌ های مربوط به این مرحله از تکمیل ظرفیت ، قبولی قبلی آنان «لغو» و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد . بعد از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ، انصراف از رشته قبولی جدید جهت تحصیل در رشته قبلی ، امکان‌پذیر نخواهد بود . لذا پذیرفته‌ شدگان لازم است برای تکمیل فرم انتخاب رشته و شرکت در مراحل گزینش رشته‌ های تحصیلی این مرحله دقت کافی داشته باشند .

  در نظر داشته باشید مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا پاسخگوی سوالات شما در رابطه با تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می باشند که از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید با آن ها در ارتباط باشید .

  سوالات متداول

  تنها واحدهایی که ظرفیت خالی داشته باشند که اسامی این استان ها در مقاله ارائه شده است ، برای اطلاع از جزئیات برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ، مقاله را مطالعه کنید .

  یکی از شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان داشتن تراز بالای 6500 می باشد برای اطلاع از سایر شرایط مقاله را مطالعه کنید .

  از تاریخ 27 بهمن 98 لغایت 1 ایفند ماه می باشد که جزئیات برگزاری این تکمیل ظرفیت در متن مقاله ارائه شده است .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید