توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آزمایش تبدیل آب شور به شیرین کلاس سوم

  1 بازدید

  آزمایش تبدیل آب شور به شیرین کلاس سوم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  تبدیل آب شور به شیرین با آتش در منزل یک راه حل آسان است - حرارت برای شیرین سازی آب

  شیرین کردن آب شور با استفاده از یک دیگ و اجاق گاز

  تبدیل آب شور به شیرین یا نمک زدایی فرآیندی است که نمک از آب شور حذف می‌شود و گاهی ممکن است بدلیل کمبود آب آشامیدنی پاک و شیرین در منطقه ای که در آن زندگی می‌کنید روزی مجبور شوید این کار را انجام دهید ، راه های مختلفی برای برداشتن نمک از آب و تبدیل آن به آب آشامیدنی وجود دارد پس در ادامه با ما همراه باشید .

  برای تبدیل آب شور به شیرین به یک ظرف بزرگ با درب شیشه ای با یک عدد لیوان آب از جنس نشکن نیاز دارید ( از لیوان پلاستیکی یا سفالی استفاده نکنید ) ، یک ظرف مناسب بردارید تا در آن بتوانید مقدار زیادی آب شیرین بدست آورید. بهتر است از یک قابلمه بلند و فنجان مناسب که از جنس Pyrex باشد برای این منظور استفاده کنید تا احتمال شکستن آنها نباشد . مطابق تصویر زیر :

  لیوان نشکن را داخل ظرف قرار دهید و اطراف آن را آب شور پر کنید بنحوی که آب هنگام جوشیدین به دهانه لیوان نرسد و داخل آن نریزد تا آب شیرین شما دوباره شور نشود ، پس این یک نکته مهم است به آن توجه کنید .

  درب را بصورت وارونه بطوریکه دسته آن به داخل لیوان نشکنی که وسط ظرف گذاشته اید مماس شود قرار دهید و مطمئن شوید درب محکم است و راه خروج بخار آب تا حدی از آن امکان نداشته باشد زیرا بخار آب حاصل شده ممکن است از اطراف ظرف خارج شود و درصد زیادی از آب شیرین را از دست دهید .

  بطور کلی در این آزمایش یاد خواهید گرفت چگونه آب شور را با استفاده از تقطیر به آب شیرین تبدیل کنید، این عمل در واقع پس از جوشاندن آب بخاری که از آن خارج می شود را به داخل لیوان وسط ظرف بر می‌گرداند و به این ترتیب باعث تجمع بخار آب و در نهایت بدست آوردن آب شیرین می‌شود .

  آب را به آرامی و روی حرارت ملایم جوش بیاورید تا آب از اطراف درب بیرون نریزد حرارت زیاد و جوش آوردن سریع میتواند در کار شما اخلال به وجود آورد زیرا باعث جابجایی لیوان در مرکز ظرف خواهد شد .

  در این تصویر زیر می‌توانید نمایی از بخار آب و تبدیل آب شور به شیرین را ببینید که چگونه بخار خالص در هوا به سطح زیرین درب شیشه ای نشکن به شکل قطرات آب تبدیل و درون لیوان می‌ریزند . این پروسه ممکن است 20 دقیقه یا بیشتر طول بکشد .

  کمی قبل از نوشیدن آب یا برداشتن صبر کنید تا شیشه و لیوان کمی خنک شوند زیرا بخار آب داغ میتواند باعث سوختن پوست شما شود پس اگر برای این کار عجله دارید پیشنهاد می‌کنیم که حتما از دستکش مخصوص استفاده کنید . هنگام برداشت لیوان دقت کنید که آب شور به لیوان سرایت نکند تا زحمات شما هدر نرود .

  تبدیل آب شور به شیرین

  بدین ترتیب و طبق آموزش فوق می‌توانید در حجم کم آب شور را به آب شیرین تبدیل کنید .

  بخش دوم : شیرین سازی آب دریا با استفاده از گرمای خورشیدی

  بخش سوم : شیرین کردن آب با استفاده از تکنولوژی اسمز معمکوس

  منبع مطلب : aqua-classic-2.ir

  مدیر محترم سایت aqua-classic-2.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  علوم تجربی - سوم یگانگی | آزمایش آب و زندگی - علوم سوم

  در این مبحث برای توضیح بهتر تبدیل اب شور به اب شیرین ازمایشی انجام دادیم

  بدین صورت که ابتدا اب شیرین را بر روی حرارت گذاشته تا بخار شود ، سپس درب فلزی را بالای آن گرفته و قطره های اب را در لیوانی جمع می کنیم و اب را تست می کنیم که شیرین شده است .

  سپس در اب در حال جوش مقداری نمک ریخته که تبدیل به اب شور می شود حالا درب فلزی را بالای آن گرفته و قطره های آب را دوباره جمع می کنیم و اب را دوباره تست کرده که شیرین می باشد .اب شور در حال جوش تبدیل به اب شیرین می شود و اب دریاها که شور است با بخار کردن و تبدیل شدن به باران تبدیل به اب شیرین می شود

  منبع مطلب : manains.ir

  مدیر محترم سایت manains.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انجام آزمایش در کلاس سوم

  دانش آموزان کلاس سوم از طریق یک آزمایش ساده به صورت جوشاندن آب نمک و جمع کردن بخار آب تبدیل شدن آب شور به آب قابل نوشیدن را از نزدیک مشاهده کردند.

  هدف از انجام این فعالیت:

  1-آشنایی با چگونگی انجام چرخه آب

  2-تهیه آب قابل نوشیدن از آب شور

  3-میزان آب موجود در طبیعت

  4-آشنایی با واژه صرفه جویی در مصرف آب

  منبع مطلب : meftahep2.balande.com

  مدیر محترم سایت meftahep2.balande.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  سلام دوستم جواب چیست

  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  سلام دوستم جواب چیست

  مریم 1 ماه قبل
  0

  عالی جواب سوالات

  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  جواب ل

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  سلام من یک سوال خوب در مرد این سوال میخواهم

  0
  ناشناس 2 ماه قبل

  سلام من یک سوال خوب در مرد این سوال مخواهم

  مهدی 2 سال قبل
  4

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید