توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آموزش ساخت هواپیمای کاغذی که یک دقیقه پرواز کند

  1 بازدید

  آموزش ساخت هواپیمای کاغذی که یک دقیقه پرواز کند را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  آموزش ساخت هواپیمای کاغذی با زمان پرواز طولانی!

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  آموزش ساخت هواپیمای کاغذی زیبا با زمان پرواز فوق العاده

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  آموزش تصویری 4 روش ساخت موشک کاغذی حرفه ای با بیشترین زمان پرواز !

  آموزش تصویری 4 روش ساخت موشک کاغذی حرفه ای با بیشترین زمان پرواز !

  همه ما اقدام به ساخت موشک کاغذی کرده ایم! این فعالیت بخش زیادی از دوران کودکی اغلب افراد را تشکیل داده است. ساخت موشک کاغذی با کیفیت که مسافت طولانی را بپیماید، همواره ارزشمند است، حتی اگر چند دهه از زندگی تان گذشته باشد! آی آر میکس را دنبال کنید تا این کاردستی را با هم مرور و تمرین کنیم.

  آموزش تصویری ساخت موشک کاغذی ساده ، F14 ، تندرو ، خفاشی و ..

  How to Make a Paper Airplane

  ساخت موشک کاغذی برای اکثر شما یک سرگرمی نوستالژیک به حساب می آید. هدف از ساخت این موشک ها علاوه بر جنبه سرگرمی، به بروز خلاقیت در کودک و نوجوان هم کمک خواهد کرد. اگر علاقه مند به این سرگرمی پرطرفدار هستید با آی آر میکس همراه باشید تا آموزش ساخت هواپیمای کاغذی، موشک کاغذی ساده، یا موشک کاغذی خفاشی قابل پرواز را طی چند راهکار مختلف با شما در میان بگذاریم.

  روش اول: ساخت موشک کاغذی ساده یا کلاسیک

  ۱-برای ساخت موشک کاغذی ساده، فقط به یک کاغذ A4 معمولی نیاز دارید. بنابراین کاغذی با ابعاد و رنگ دلخواه خود انتخاب کنید.

  ۲- کاغذ مستطیل شکل خود را از وسط در راستای طول، تا بزنید. همانند هر کار دستی دیگر، اینجا هم باید با حوصله کار خود را دنبال کنید.

  ۳-تای کاغذ را باز کنید و گوشه های بالا را به سمت مرکز تا زده و دو مثلث هم اندازه تشکیل دهید.

  ۴-مطابق شکل، گوشه های بالایی دو مثلث قبلی را به سمت مرکز مجددا تا بزنید.

  ۵-مرکز مثلث های ساخته شده در مرحله قبل را در نظر گرفته و مجددا از مرکز آنها در جهت طول تا بزنید. طوری که تمام زوایای ساخته شده در داخل پنهان شوند.

  ۶-در آخر برای ساخت دو بال هواپیمای کاغذی خود، باید هر دو لبه هواپیما را مطابق تصویر زیر به سمت خارج تا بزنید.

  برای درک بهتر از روند موشک کاغذی با برد زیاد میتوانید ویدیو آموزشی زیر را مشاهده کنید:

  روش دوم: ساخت موشک کاغذی حرفه ای با برد زیاد

  ۱-یک کاغذ مستطیل شکل در ابعاد استاندارد (به طور معمول۱۱x 5/8) انتخاب کرده و در راستای طول آن را تا بزنید طوری که دو لبه به طور دقیق روی هم قرار گیرد.

  ۲- تای کاغذ را باز کرده و گوشه های بالایی کاغذ را به سمت مرکز تا بزنید. اکنون دو مثلث هم اندازه دارید.

  ۳- دو مثلث ایجاد شده در مرحله قبل را به مرکز کاغذ آورده و به کمک انگشتان به طور دقیق تا بزنید. اکنون باید کاغذ شما تا حدودی شبیه به پاکت نامه باشد.

  ۴- گوشه های کاغذ خود را که شبیه به یک پاکت نامه شده است، به داخل تا بزنید (مطابق تصویر). طوریکه تای شما از وسط، مثلث را به دو نیمه مساوی تقسیم نکند و فقط گوشه های بالایی مد نظر باشد.

  ۵- دست خود را در طرفین قرار داده و از زیر، نوک مثلث زیرین را به بالا تا بزنید. طوریکه روی دو مثلث قبلی قرار گیرد.

  ۶- اکنون باید کاغذ را در جهت خارجی تا بزنید تا به دو نیمه مساوی تقسیم شود و تمام اضلاع ساخته شده در بیرون قرار گیرد و قابل مشاهده باشد.

  ۷- جهت ساخت بال های هواپیمای کاغذی خود، دو لبه را در جهت طول به سمت خارج تا بزنید. طوریکه لبه ها کاملا روی هم قرار گیرند.

  ۸-دو لبه تا زده در مرحله قبل را به سمت بالا آورید. اکنون دو بال موشک کاغذی شما به راحتی ساخته شد.

  ۹- ساخت موشک کاغذی شما به اتمام رسید. به منظور تست هواپیمای کاغذی خود، به فضای باز رفته و با یک پرتاب ملایم شروع کنید تا ببینید برد موشک کاغذی شما چقدر است. به تدریج با پرتاب های تهاجمی تر موشک را به سمت آسمان پرتاب کرده و ازین کار لذت ببرید.

  راهکارهایی جهت بهبود ساخت موشک کاغذی

  تبدیل کردن یک قطعه کاغذ معمولی به یک هواپیمای کاغذی قابل پرواز امری سرگرم کننده و مهیج است. دانستن اینکه ساخت موشک کاغذی به چه صورت است، قطعا تضمینی برای به پرواز درآوردن آن موشک نخواهد بود. اما با داشتن درک ساده ای از موضوع گرانش و بلند شدن هواپیما می توان به راحتی با پیاده کردن چند حرکت ساده در ساخت موشک کاغذی، آن را به پرواز درآورد.

  روش اول: بازسازی هواپیما

  ۱- جهت ساخت موشک کاغذی تندرو اطمینان حاصل کنید که بال ها متقارن هستند. اگر یک طرف از طرف دیگر بلندتر یا کوتاه تر است، سعی کنید تا بال ها را به طور دقیق با هم همسان و متقارن نمایید.

  ۲-بال های کوتاه را از قسمت پایین تر تا بزنید تا کشیده تر شوند. چراکه نسبت ابعاد بالها بر چگونگی پرواز تاثیر می گذارد.

  بال های عریض برای هواپیماهایی مناسب هستند که می خواهید به آرامی و با ملایمت آنها را به پرواز درآورید. بال هال کوچک و کشیده تر بهتر هستند؛ زیرا شما می توانید با سرعت بیشتری موشک کاغذی خود را به پرواز درآورید. بنابراین با توجه به نیاز های خود ابعاد بال ها را تنظیم نمایید.

  ۳-توجه کردن به زاویه بال ها امری مهم است. یک موشک کاغذی استاندارد، به بال هایی در جهت بالا نیاز دارد. اگر در ساخت موشک کاغذی خود بال ها را به سمت پایین و صاف ساخته اید، حتما آن را اصلاح نمایید.

  بال ها وقتی زاویه ای به سمت بالا دارند به نام “دایهدرال” نامیده می شوند؛ به طوریکه اگر از روبرو به بال ها نگاه کنید، عدد ۷ فارسی را خواهید دید.

  ۴- اضافه کردن بال برای ساخت موشک کاغذی حرفه ای. با ایجاد یک تای کوچک در لبه ی بال ها می توانید برد پرواز و تعادل موشک کاغذی خود را افزایش دهید. دقت کنید که این تا باید موازی با طول هواپیما باشد.

  روش دوم: بهبود پایداری پرواز

  ۱-به منظور حفظ تعادل و پایداری در ساخت موشک کاغذی خود، مطابق تصویر زیر، انتهای بال های هواپیما را به سمت بالا تا بزنید. موشک های کاغذی با ثبات بیشتر، سریع تر و با برد بیشتر پرواز می کنند.

  ۲-اکثر هواپیماها دارای وزن کمی در دماغه خود هستند؛ و این موضوع باعث می شود که گرایش به پرواز به صورت مستقیم نداشته باشند. توصیه می شود آموزش ساخت بالون آرزوها و بادبادک کاغذی را هم بار دیگر مطالعه کنید.

  بنابراین شما می توانید برای ساخت موشک کاغذی با برد زیاد با استفاده از یک گیره کتاب، دماغه هواپیما را سنگین کرده و به بهبود تعادل و ثبات آن کمک کنید.

  ۳- اگر می خواهید موشک کاغذی شما در زمان پرواز تغییر مسیر دهد، انتهای دم بال ها را کمی به سمت چپ یا راست تا بزنید. به این صورت که اگر می خواهید موشک شما به سمت چپ تغییر مسیر دهد، دم بال سمت راست را در جهت راست تا بزنید.

  ۴- اگر می خواهید موشک کاغذی شما در حین پرواز به سمت راست تغییر مسیر دهد، دم بال سمت چپ را در جهت چپ تا بزنید. این خمیدگی ها جریان هوا را تصحیح می کنند تا موشک کاغذی شما پرواز پایدارتری داشته باشد.

  نظرات و پیشنهادات شما؟

  امروز در آی آر میکس در مورد آموزش تصویری ساخت موشک کاغذی صحبت کردیم. در صورت داشتن نظر یا ایده ای که در تکمیل مطالب فوق کمک کننده باشد و ما را در جهت ارائه خدمات بهتر به شما عزیزان کمک کند؛ خوشحال می شویم که در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  الناز : سلام من موشک جدیدی از خودم یاد گرفتم خیلی جالب اول برگه رو میاری بعد مانند یک هرکی خواست در خدمتم

  امیر حسین : سلام عالی بود

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 3 ماه قبل
  -2

  عالی ار سازندش

  ،🌹

  علی 6 ماه قبل
  -2

  چرا هواپیمای من درست نشد

  ناشناس 12 ماه قبل
  2

  .

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  ننننت

  نگ

  بهرام 2 سال قبل
  0

  سلام من. بهرام حسینی هستم

  الناز 2 سال قبل
  8

  سلام من موشک جدیدی از خودم یاد گرفتم خیلی جالب

  اول برگه رو میاری بعد مانند یک

  هرکی خواست در خدمتم

  2
  من 1 سال قبل

  من میخوام

  ایلیا 2 سال قبل
  1

  ممنون

  امیر حسین 2 سال قبل
  5

  سلام عالی بود

  مهدی 3 سال قبل
  4

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید