توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اختراع یک محصول جدید در چهل سال آینده

  1 بازدید

  اختراع یک محصول جدید در چهل سال آینده را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  پیش بینی40 سال آینده/ دیدار انسان با موجودات فضا و استخراج نفت از مریخ

  پیش بینی40 سال آینده/ دیدار انسان با موجودات فضا و استخراج نفت از مریخ

  به گزارش خبرگزاری مهر، نسخه انگلیسی مجله "وایرد" با کمک گروهی از دانشمندان عرصه های مختلف علمی، فناوری و پزشکی به پیش بینی دنیای دانش در 40 سال آینده و تا سال 2049 پرداخت.

  دیدار انسانهای زمینی با موجودات فرازمینی

  این پیش بینی ها نشان می دهد که تا سال 2049 انسانهای زمینی با موجودات فرا زمینی دیدار می کنند.

  همچنین تا این سال انسان می تواند به رویای نامیرایی از طریق خواب طولانی فکر کند. اما با وجود این تا 40 سال آینده هنوز علم به حدی پیشرفت نخواهد کرد که بتواند در خصوص بیداری دوباره انسانهای به خواب رفته اطمینان دهد.

  انسان وارد مریخ می شود و نفت استخراج می کند

  بر اساس پیش بینی مجله وایرد، انسان تا سال 2040 قدم بر خاک مریخ می گذارد و با احداث پایگاههایی در صدد حفاری و کشف نفت در زیر سطح سیاره سرخ بر می آید.

  کشف درمان قطعی سرطان

  همچنین تا 40 سال آینده درمان قطعی سرطان کشف شده و واکسنی برای مقابله با بیماری ایدز ساخته می شود. علاوه بر این تا این سال انسان موفق به اختراع ماشینهای مجهز به هوش مصنوعی می شود. البته باید مراقب باشد که این ماشینهای هوشمند را تحت کنترل و سلطه خود نگه دارد.

  این مجله در این پیش بینی ها از مشاوره مختصصانی چون یان پیرسون، فیت پاپکورن و نورمن فاستر بهره جسته است. به اعتقاد این کارشناسان تا سال 2020 ماموریت فضایی انسان به مریخ انجام خواهد شد. این سفر فضایی بین 500 تا 900 روز طول خواهد کشید به طوریکه می تواند فضانوردان را در معرض تششعات شدید کیهانی قرار دهد و موجب بروز مشکلاتی در دستگاه استخوانی شود. همچنین می تواند دشواریهایی را در زمینه حمل مواد غذایی، آب و اکسیژن برای آنها ایجاد کند اما در صورتی که این دانشمندان موفق شوند قدم بر خاک مریخ بگذارند بر اساس عقیده بسیاری از سیاره شناسان امروز می توانند تا سال 2040 در زیر سطح سیاره سرخ نفت کشف کنند.

  امکان تسلط روباتهای انسان نما بر انسان

  به گزارش مهر، همچنین تا سال 2020 انسانها رایانه، روبات و ماشینهایی مجهز به هوش مصنوعی در اختیار خواهند داشت که توانایی صحبت کردن با انسان را دارند. این ماشینها به حدی طبیعی به نظر می رسند که امکان تشخیص آنها از انسانها بسیار مشکل خواهد بود بنابراین اگر این روباتهای انسان نما تحت کنترل دائمی انسان نباشند می توانند بر انسان مسلط شوند.

  از سویی دیگر در عرصه توسعه های پزشکی، امکان ساخت واکسن ایدز در سال 2024، چشمهای مصنوعی در سال 2030 و درمان قطعی سرطان در سال 2032 میسر می شود.

  تولید خودروهایی که خود رانندگی می کنند

  مجله وایرد پیش بینی کرده است، در سال 2035 خودروهایی وارد بازار می شوند که به تنهایی رانندگی می کنند و در واقع راننده خودکار دارند.

  همچنین افرادی که در رویای نامیرایی به سر می برند، می توانند در سال 2037 به خواب مصنوعی طولانی فرو روند اما در آن زمان هنوز قطعیتی درخصوص بیدار شدن دوباره این افراد وجود ندارد.

  به گزارش مهر، اما ملاقات انسان با موجودات فرا زمینی در سال 2038 اتفاق خواهد افتاد. آنها تنها میکروبهای فضایی خواهند بود که متاسفانه یا خوشبختانه بیگانگان هوشمند نیستند.  

  به گزارش مهر، مجله وایرد در سال 1996 در نسخه آمریکایی خود نظرسنجی آنالوگی را در میان دانشمندان و پژوهشگران عرصه های مختلف علمی انجام داد. در آن زمان بسیاری از این دانشمندان موفق به پیش بینی بسیاری از فناوریهای که امروز در دسترس ساکنان روی زمین است برای مثال ابزاری مثل "آی- پاد" و به خصوص قدرت جادویی اینترنت نشدند.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  25 اختراع خلاقانه و نوآورانه

  25 اختراع خلاقانه و نوآورانه

  خنده‌دارترین ایده‌هایی که برای بار اول از زبان یک شخص مطرح شده و موجبات شادی دیگران را به خاطر غیر ممکن تصورشدن فراهم کرده، امروز به طور متداول توسط انسان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان ساده‌ترین مثال‌ها می‌توان به توانایی انسان برای پروازکردن و همچنین برقراری ارتباط با نقاطی دور دست اشاره کرد که امروزه به عنوان بدیهیات در زندگی ما محسوب می‌شوند. گفته شده روزی نابودی انسان به دست تکنولوژی‌های ساخت دست خودش رقم خواهد خورد، اما آیا به خاطر یک فرضیه می‌توان انسان بی‌نهایت طلب را از حرکت رو به جلوی خود متوقف کرد؟

  پیشرفت تکنولوژی در آینده ما را به کجا خواهد برد؟

  تکنولوژی‌های زیادی وجود دارند که اکنون در مراحل مقدماتی خود به سر برده و انتظار می‌رود تا در سال‌های آتی و در چشم انداز بلند مدت به یک امر متداول و کاربردی در زندگی انسان‌ها تبدیل شوند. بسته به مرحله کنونی هر یک و همچنین پیچیدگی آن‌ها، بازه‌های زمانی مختلفی به عنوان سال دستاورد و شکوفایی عنوان می‌شود؛ سال 2022، 2025 و مخصوصا سال 2030 چشم‌اندازهایی هستند که بشر امروزی مسیر پیشرفت تکنولوژی در آینده را با بازه‌های زمانی مانده تا این سال‌ها تنظیم می‌کند.

  در نظر داشته باشید چشم‌انداز پیشرفت تکنولوژی در آینده تنها از روی حدس و گمان نبوده و نظر کارشناسی‌شده 800 مدیر و فرد خبره در دنیای تکنولوژی در جمع‌آوری آن دخیل بوده است. با ارزیابی پرسش‌نامه‌های دریافت‌شده از این افراد، 21 نقطه اوج و دستاورد مهم در جهان فناوری پیش بینی شده که تا سال 2030 بشر امروزی به تمامی آن‌ها دست پیدا خواهد کرد. البته این سال به عنوان زمان نهایی تعیین شده و برخی دستاوردها خیلی زودتر به واقعیت خواهند پیوست. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در بیشتر موارد، شبکه جهانی اطلاعات و ارتباطات (اینترنت) به عنوان یک عامل کلیدی بیان شده و رفته رفته به یک شریان خونی اصلی در زندگی انسان‌ها تبدیل خواهد شد.

  90 درصد کاربران دارای فضای ذخیره سازی نامحدود و رایگان خواهند بود (تا 2018)

  پیشرفت تکنولوژی در آیندهپاک‌کردن اطلاعات قدیمی و گهگاه لازم به منظور ایجاد فضای بیشتر برای فایل‌های جدید، رفته رفته به عادتی قدیمی و کهنه تبدیل می‌شود. نه تنها خرید یک هارد دیسک با ظرفیت یک ترابایت یا بیشتر هزینه زیادی را طلب نمی‌کند، بلکه پیشرفت تکنولوژی در آینده سبب خواهد شد تا نیاز به پرداخت همین هزینه پایین نیز نباشد. تا کمتر از دو سال آینده حدود 90 درصد از کاربران به منبع ذخیره‌سازی دیتا رایگان و نامحدود دسترسی خواهند داشت که توسط تبلیغات مختلف پشتیبانی شده و هزینه‌ای را از کاربر طلب نمی‌کنند. کاربر تنها باید حوصله دیدن بنرهای تبلیغاتی مختلف (و یا شاید پنجره پاپ‌آپ) را در خود افزایش دهد.

  این اتفاق هم‌اکنون نیز می‌افتد، چنان که می‌بینیم برخی شرکت‌ها سرویس‌های ارزان و یا حتی کاملا رایگان در سراسر اینترنت ارائه می‌کنند. به عنوان نمونه، گوگل فوتوز (Google Photos) از مدت‌ها قبل فضای ذخیره‌سازی رایگان به منظور بارگذاری عکس‌ها ارائه کرده و آمازون (Amazon) به شما اجازه می‌دهد تا به طور نامحدود، هر نوع اطلاعات (عکس و دیگر انواع فایل) را تنها به ازای پرداخت مبلغ 60 دلار در سال در سرویس فضای ابری آن بارگذاری کنید.

  دلیل این امر تصمیم این چنین کمپانی‌ها برای آتش‌زدن به اموال خود نیست، بلکه کاهش روز افزون قیمت هارد دیسک به ازای هر گیگابایت مسبب اصلی آن است. البته بعید نیست تا برخی شرکت‌های بزرگ با عوض‌کردن یکباره تصمیمات استراتژیک خود این روال صعودی را بهم بزنند. به عنوان نمونه مایکروسافت اخیرا نقشه خود برای ارائه حجم ذخیره‌سازی نامحدود در سرویس فضای ابری وان‌درایو (OneDrive) را به طور کلی متوقف کرد.

  نخستین ربات داروساز تا سال 2021 از راه خواهد رسید (تا 2021)

  پیشرفت تکنولوژی در آیندهربات‌ها هم‌اکنون نیز مهم‌ترین نقش را در صنعت و کارخانه‌های دنیا ایفا می‌کنند. اگرچه ما همواره به پیشرفت تکنولوژی در آینده و انقلاب ربات‌ها اشاره می‌کنیم، اما منظور از این مورد مشخصا ربا‌های انسان‌نما با قابلیت فکرکردن، تصمیم‌گیری و خروج از چهارچوب تعیین‌شده برای آنان است. سالیان درازی است ربات‌ها در راه اندازی اتوماسیون‌ها نقش اصلی را بر عهده داشته و توسعه صنعت را سبب شده‌اند.

  با پیشرفت تکنولوژی در آینده شاهد اشغال شغل‌های بیشتر و متنوع‌تری توسط این اشیا هوشمند خواهیم بود. به عنوان یکی از معروف‌ترین ربات‌هایی که پیش بینی می‌شود تا سال 2021 میلادی شاهد آن باشیم، ربات داروساز است که با دیدن نسخه شما، در کمترین زمان علاوه بر تحویل موارد موجود، ترکیب و ساخت داروهای سفارشی را نیز برای مشتریان انجام خواهد داد. آیا درصد خطای آن نسبت به انسان کمتر خواهد بود یا بیشتر؟

  یک تریلیون سنسور به اینترنت متصل خواهند شد (تا 2022)

  هزار میلیارد (یک و 12 صفر) رقمی نیست که به سادگی بتوان روی کاغذ آورد و یا برای انجام محاسبات به هر ماشین حسابی بدون انتظار بلندشدن دود از آن سپرد، اما با پیشرفت تکنولوژی در آینده ، رشد اینترنت به اندازه‌ای خواهد بود تا به این میزان شاهد سنسور متصل به شبکه جهانی اطلاعات باشیم. از آنجایی که هزینه سنسورها روز به روز کاهش یافته و توان پردازشی و محاسباتی آنان افزایش پیدا می‌کند، تمامی دستگاه‌ها به اینترنت متصل خواهند شد؛ از لباسی که بر تن کرده تا کفش و حتی زمینی که بر روی آن راه می‌روید به زودی آنلاین خواهند شد.

  بر اساس پیش بینی نحوه پیشرفت تکنولوژی در آینده ، اتصال یک تریلیون سنسور به اینترنت تا رسیدن به سال 2020 تخمین زده شده است. هر محصول (فیزیکی) قادر خواهد بود تا به زیرساخت‌های ارتباطی متصل شده و سنسورها در هر جایی بر روی زمین به کاربران اجازه خواهند داد تا به طور کامل محیط اطرافشان را درک کنند.

  فوروارد / درمانگاهی با هدف پیشگیری از بیماری‌ها به جای درمان

  اختراع برتر

  در ایالات متحده آمریکا، افراد همواره بعد از ابتلا به بیماری به پزشک مراجعه می‌کنند. اما اگر بیماران و پزشکان به منظور پیشگیری از بیماری‌ها با یکدیگر همکاری کنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ این ایده مسبب خلق Forward به عنوان یک اختراع برتر سال شد. اینجا یک نوع جدید از کلینیک سلامتی است که شباهتی زیادی به یک باشگاه ورزشی دارد.

  افراد با پرداختن تنها ماهیانه 149 دلار قادر می‌شوند به صورت نامحدود از خدماتی همچون غربالگری ژنتیکی، آزمایش خون، برنامه کاهش وزن، مراجعه مستمر به پزشک و بسیاری دیگر از خدمات بهره‌مند شوند. موسس درمانگاه Forward که پیشتر به عنوان مدیر اجرایی در گوگل فعالیت می‌کرده است عقیده دارد اطلاعات به دست آمده از این آزمایش‌ها به Forward کمک می‌کند به آینده بیمار چشم دوخته و مواردی که در بلند مدت اهمیت پیدا می‌کنند را مد نظر داشته باشد.

  این درمانگاه بیش از همه در تلاش است با تجویز داروها و ارائه الگوهای صحیح زندگی، از بروز بیماری در افراد پیشگیری کند. منتقدان این اختراع برتر عقیده دارند بیشتر آمریکایی‌ها قادر به پرداخت هزینه‌های درمانگاه نیستند، مخصوصا اینکه آن‌ها بیمه‌های درمانی را پوشش نمی‌دهند.

  با این حال جذب 100 میلیون دلار سرمایه‌گذاری و همچنین تاسیس یک شعبه دیگر در لس آنجلس بعد از سان فرانسیسکو، نشان می‌دهد فعالیت Forward تاکنون ثمربخش بوده است. شرکت تصمیم دارد در آینده، چندین شعبه دیگر در سایر شهرهای ایالات متحده آمریکا تاسیس کند.

  آدیداس فیوچرکرفت 4 دی / کفشی مهندسی شده برای افزایش عملکرد

  اختراع برتر

  کفش ورزشی را در نظر بگیرید که با استفاده از آن، دویدن سریع‌تر و داشتن جهش‌های بلندتر امکان‌پذیر شود! این ایده به ساخت یک اختراع برتر سال منجر شد. Futurecraft 4D نام کفش ورزشی جدید آدیداس بوده و لایه میانی آن را می‌توان بر اساس نیاز افراد طراحی کرد. نه تنها شکل و اندازه کفش قابل سفارشی‌سازی هستند، بلکه حتی می‌توان میزان انعطاف‌پذیری، نوع اثرگذاری و میزان ضربه‌گیری آن را به دلخواه تعیین کرد.

  بر اساس گفته‌های مجزی پروژه کفش Futurecraft 4D، اصلی‌ترین کلید ساخت این محصول استفاده از فناوری چاپ سه بعدی است. به این ترتیب سازنده می‌تواند ساخت هر میلی‌متر مربع از لایه میانی کفش را به خوبی تحت نظر داشته باشد و آن را بسته به نیاز هر فرد، تا جای ممکن از نظر عملکرد بهبود ببخشد.

  اختراع برتر

  به عقیده این مدیر، اعمال تغییرات مورد نیاز در کفش با استفاده از روش‌های سنتی تولید کفش ورزشی، به هفته‌ها زمان نیاز دارد، اما لایه میانی Futurecraft 4D را می‌توان به کمک فناوری پرینت سه بعدی در حدود دو ساعت ایجاد کرد. به این ترتیب زمان مورد نیاز برای ساخت محصول تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

  بعید نیست در آینده‌ای نزدیک، برای خرید این اختراع برتر دیگر نیازی به چند روز انتظار نباشد. کافی است به یک فروشگاه آدیداش مراجعه کرده و بعد از مطرح کردن نیاز خود و اندازه‌گیری ابعاد پا، کفش را در کمتر از دو ساعت تحویل بگیرید و دیگر نیازی به ارسال سفارش به شرکت نخواهد بود.

  آدیداس در نیمه ماه آینده میلادی، نسخه‌ای استاندارد از Futurecraft 4D که بر اساس داده‌های به دست آمده از دونده‌ها طی هفده سال ساخته شده است را عرضه خواهد کرد.

  تسلا مدل 3 / خودرویی با توانایی سرعت بخشیدن به صنعت اتومبیل‌های الکتریکی

  اختراع برتر

  اتومبیل‌های الکتریکی اغلب دو مشکل اساسی دارند؛ قیمت این دسته از خودروها در مقایسه با اتومبیل‌های متداول بسیار بیشتر بوده و همچنین با یک مرتبه شارژ، تنها قادر به طی کردن مسافتی کوتاه هستند. اما تسلا با معرفی اتومبیل Model 3 تلاش کرد این دو مشکل را از بین ببرد.

  قیمت این محصول چیزی حدود 35 هزار دلار است و با یک مرتبه شارژ می‌تواند تا 200 مایل (320 کیلومتر) حرکت کند. قیمت پایین و توانایی برای طی مسافتی طولانی بدون نیاز به شارژ مجدد، سبب شده درخواست‌ها برای خرید این خودرو شدیدا افزایش پیدا کند، به طوری که به ادعای تسلا، روزانه 1800 سفارش برای خرید آن ثبت می‌شود. حجم بالای درخواست‌ها برای خرید این اختراع برتر سبب شده تسلا برای هماهنگ کردن میزان عرضه و تقاضا با مشکلی مواجه شود.

  ایلان ماسک موسس و مدیر عامل تسلا مدتی قبل طی انتشار یک توییت اعلام کرد شرکت اکنون نمی‌تواند بر اساس نیاز بازار اتومبیل Model 3 را تولید کند. با این حال تسلا امیدوار است در آینده‌ای نزدیک، خروجی خط تولید با میزان درخواست بازار هماهنگ شود. این موضوع بیش از سهام‌داران تسلا، برای دوست‌داران طبیعت خوشحال‌کننده است.

  اتومبیل‌هایی همچون Model 3 که به منظور حرکت به جای سوخت‌های فسیلی از باتری و انرژی پاک استفاده می‌کنند، نقش بزرگی در کاهش سرعت تغییرات آب و هوایی کره زمین خواهند داشت. انتظار داریم در سال‌های آینده نیز در بین چند اختراع برتر سال، حتما نام یک یا چند اتومبیل برقی را مشاهده کنیم.

  ویلو پامپ / گجتی قابل حمل برای سهولت در شیردهی به نوزادان

  اختراع برتر

  شیر دادن به نوزاد به همان راحتی که به نظر می‌رسد نیست. مخصوصا مادرانی که فعالیت اجتماعی زیادی داشته و دائما در رفت و آمد هستند، شیر دادن به نوزاد برایشان تبدیل به امری چالش برانگیز خواهد شد. بیشتر دستگاه‌های برقی مکش شیر از پستان مادر، حین کار سر و صدای زیادی تولید کرده و آرامش مادر و فرزند را مختل می‌کنند. همچنین آن‌ها وسایلی ثابت هستند، در حالی که حین قرار داشتن در منزل اغلب می‌توان به صورت مستقیم به فرزند شیر داد.

  اما محصول شرکت Willow یک اختراع برتر بوده و روال طاقت‌فرسا پیشین را تغییر داده است. این گجت قابل حمل و قدرت گرفته از باتری، به اندازه‌ای کوچک و کم صدا است که مادران می‌توانند آن را در هر جایی زیر لباس خود استفاده کنند. این وسیله برای مادران شاغل بسیار کاربردی است.

  Willow Pump علاوه بر کم صدا بودن، تمرکز فرد را بر هم نمی‌زند، به همین دلیل حتی حین انجام کار و قرار داشتن در جلسات کاری نیز می‌توان از آن استفاده کرد. قیمت Willow Pump برابر 480 دلار است و خرید آن در مقایسه با مدل‌های ثابت گرانتر تمام خواهد شد. برای جلوگیری از خراب شدن وسیله، برای هر یک از دو پمپ می‌توان محفظه‌ای مخصوص و دارای یخ خریداری کرد. قیمت یک جفت آن تنها 1 دلار است.

  به گفته مدیر عامل شرکت، آن‌ها با دریافت بازخورد از مادرانی که اکنون در حال استفاده از نسخه بتای Willow Pump هستند، تغییراتی را در آن اعمال خواهند کرد. اگر Willow Pump بتواند بعد از عرضه، وعده‌هایی که سازنده درباره آن داده است را محقق کند، تبدیل به یک اختراع برتر معرفی شده طی چندین سال گذشته خواهد شد.

  نست سکیور / یک سیستم امنیتی خانگی ساده

  اختراع برتر

  اغلب سیستم‌های امنیتی خانگی، به منظور جلوگیری از ورود سایرین به حریم خصوصی افراد طراحی شده‌اند. Nest به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های Alphabet (شرکت مادر گوگل)، سیستم امنیتی خود را به شیوه‌ای متفاوت ساخت و یک اختراع برتر دیگر سال را رقم زد.

  هدف اصلی از ساخت Nest Secure، افزایش سهولت استفاده از یک سیستم امنیتی برای کاربران بوده است. برای از کار انداختن هاب امنیتی به جای وارد کردن پسورد، باید از یک کد امنیتی استفاده کرد. یکی دیکر از مزایای Nest Secure، امکان تخصیص بازه‌های زمانی مشخص برای قبول کردن کلید‌های امنیتی است. به عنوان نمونه، می‌توان با خیال راحت یک کلید را به پرستار فرزند خود سپرد، چرا که کلید وی به جز ساعات کاری، دیگر کار نخواهد کرد.

  به لطف وجود یک اپلیکیشن موبایل، می‌توان این سیستم امنیتی را از راه دور کنترل کرد. توانایی این محصول در حفاظت از خانه بسیار بالا است. اگر فردی تصمیم بگیرد با از کار انداختن هاب به خانه ورود پیدا کند، صدایی به قدرت 85 دسی‌بل پخش خواهد شد. یکی دیگز از توانایی‌های آن، هشدار دادن به کاربر در صورت باز مانده درب‌ها و یا پنجره‌ها به لطف وجود سنسورهای حرکتی قدرتمند است. Nest Secure به قیمت 500 دلار به فروش می‌رسد.

  ناسا مارس اینسایت / کاوشگری با توانایی‌های فراوان

  اختراع برتر

  قطار به مقصد مریخ، هر دو سال یک مرتبه حرکت می‌کند، چرا که کره زمین و همسایه آن، تنها هر دو سال یکبار در راستای یک خط قرار می‌گیرند تا سریع‌ترین سفر ممکن بین این دو سیاره ممکن شود. ناسا قصد دارد از پرتاب کاوشگرش در سال 2018، بیشتری بهره‌بری ممکن را داشته باشد. این سازمان فضایی، فضاپیمای مارس اینسایت (Mars InSight) را در ماه می سال آینده میلادی (اردیبهشت 97) به سمت سیاره سرخ ارسال خواهد کرد.

  همانطور که از نام این کاوشگر پیداست، بهترین دید ممکن از سیاره مریخ تا امروز با استفاده از آن به دست خواهد آمد. پیشتر قرار بود این اختراع برتر در سال 2016 به سمت مریخ پرتاب شود، اما بروز مشکل در سیستم لرزه‌نگار آن سبب دو سال تاخیر در پرتاب شد. Mars Insight برخلاف Curiosity و دیگر مریخ‌نوردها، بعد از رسیدن به سطح سیاره سرخ در یک مکان ثابت می‌ماند، چرا که قصد دارد با فرو بردن میله‌ای به طول 5 متر در سطح مریخ، تاریخچه حرارتی آن را به دست آورده و دمای کنونی سیاره را دقیق‌تر محاسبه کند.

  این کاوشگر از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. حین حفر سطح سیاره، لرزه‌نگار Mars Insight ترکیب مریخ را بررسی کرده و یک لینک رادیویی اشعه ایکس، نحوه‌ چرخش آن به دور محور خود و تاثیرپذیری گرانشی از دیگر اجسام واقع در منظومه‌ شمسی را تحلیل می‌کند. دوربین‌های کاوشگر نیز تصاویری سه بعدی و پانوراما از مریخ ثبت می‌کنند. Mars Insight به مدت 728 روز زمینی (708 روز مریخی) به این فعالیت‌ها ادامه خواهد داد. تا آن زمان، همه چیز برای پرتاب کاوشگر بعدی به مریخ آماده شده است.

  اوکولوس گو / هدست واقعیت افزوده بدون نیاز به ایستگاه پایه

  اختراع برتر

  واقعیت مجازی تکنولوژی فوق‌العاده پیشرفته و خارق‌العاده‌ای است که انسان را به عوالمی دیگر می‌برد. با این حال باید از آن به عنوان یک تکنولوژی دشوار به منظور استفاده یاد کنیم. حتی بهترین هدست‌های واقعیت مجازی نیز نیازمند گجت‌هایی جداگانه به عنوان ایستگاه پایه هستند. مخصوصا حین استفاده از هدست‌های مخصوص کامپیوتر، سیم‌های متصل بین هدست و سیستم کامپیوتری شدیدا دست و پا گیر می‌شوند. هدست‌هایی که ایستگاه پایه آن‌ها گوشی هوشمند است، باز هم مشکلات خاص خود را دارند.

  اما اوکولوس، که اکنون تحت تملک فیس بوک قرار دارد، با ارائه هدست Oculus Go این مشکل را حل کرد. قیمت این هدست واقعیت مجازی 200 دلار بوده و می‌تواند به صورتی کاملا مستقل عمل کند. به خاطر دست و پا گیر بودن هدست‌های نیازمند ایستگاه پایه، لنوو و اچ تی سی نیز از مدت‌ها قبل مشغول توسعه هدست‌های واقعیت مجازی مستقل هستند.

  توانایی Oculus Go در زمینه ردیابی به اندازه بهترین هدست‌های دارای ایستگاه پایه کامپیوتر همچون اچ تی سی وایو و اوکولوس ریفت نیست. اما نباید فراموش کرد دو هدست یاد شده به تنهایی حدود 800 دلار قیمت داشته و از آن مهمتر، تهیه کردن سیستم کامپیوتری پشتیبانی‌کننده از آن‌ها حداقل هزار و پانصد دلار هزینه دارد.

  تیستی وان تاپ /همیار آشپزی

  اختراع برتر

  بخش Tasty شرکت BuzzFeed با داشتن بیش از صد میلیون دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام، به عنوان محبوب‌ترین کانال مخصوص آشپزی در سراسر اینترنت شناخته می‌شود. این شرکت دستور‌العمل‌های پیچیده غذایی را به ویدیوهایی کوتاه و قابل فهم تقسیم می‌کند تا پخت سخت‌ترین غذاها برای مبتدی‌ترین افراد ممکن شود.

  رییس بخش آزمایشگاه‌های BuzzFeed عقیده دارد لذت پختن یک غذا، با زمان دیدن پخته شدن آن توسط فردی دیگر درون فیس بوک غیر قابل مقایسه است. این نیاز ایده خلق یک اختراع برتر دیگر شد. Tasty One Top یک اجاق گاز هوشمند بوده و به لطف امکان همگام‌سازی با یک اپلیکیشن موبایل، به آشپزها کمک می‌کند مراحل پخت غذا را قدم به قدم پیش ببرند.

  مبتدی‌ترین افراد نیز می‌توانند به کمک این اختراع برتر ، تبدیل به آشپزهایی همه فن حریف شوند، چرا که حتی روش صحیح ساده‌ترین کارها همچون حلقح حلقه کردن پیاز نیز در آن آموزش داده می‌شود. به عقیده سازنده، داشتن یک همراه آشپز که تمامی مراحل پخت پیچیده‌ترین غذاها را از قبل به آشپز بیان می‌کند، سبب می‌شود پخت و پز دیگر کاری ترسناک نباشد! قیمت Tasty One Top برابر 150 دلار است.

  دی‌جی‌آی اسپارک / پهپادی مخصوص عاشقان سلفی

  اختراع برتر

  پهپادها و مخصوصا کوآدکوپترها به عنوان زیر شاخه‌ای از انواع هواپیماهای بدون سرنشین، طی سال‌های اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده‌اند. آن‌ها دیگر همانند سابق فقط برای جاسوسی کاربرد نداشته و در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان نمونه آن‌ها اکنون در ماموریت‌های نجات و پروژه‌های نقشه‌کشی حضور گسترده‌ای دارند. اما پهپاد DJI Spark برای برآورده کردن یکی دیگر از نیازهای کاربران امروزی طراحی شده است.

  با استفاده از این کوآدکوپتر می‌‌توان تصاویر بهتری ثبت و ویدیوهای حرفه‌ای‌تری ضبط کرد. یکی از مزایای آن در مقایسه با نمونه‌ های مشابه، که آن را تبدیل به یک اختراع برتر سال کرده است، قابلیت تشخیص ژست‌های حرکتی است. به این ترتیب می‌توان تنها با حرکات دست، فرمان‌هایی را برای انجام کارهای مختلف صادر کرد. به لطف وجود سنسورهای مختلف، پهپاد حین پرواز تعادل بیشتری داشته و از تصادف آن با سایر اشیا جلوگیری می‌شود.

  اگرچه قیمت 500 دلاری این پهپاد عکاس، آن را تبدیل به محصولی ارزشمند می‌کند، اما دوام 16 دقیقه‌ای آن برای پرواز، ممکن است برخی کاربران را برای خرید با تردید مواجه کند. این زمان در مقایسه با بسیاری از پهپادهای پیشرفته امروزی به مراتب کمتر است.

  به عقیده مدیر ارشد شرکت DJI، پهپاد Spark نقطه شروعی برای تولید نسل جدیدی از هواپیماهای بدون سرنشین است. استراتژی این شرکت در راستای معرفی نسل جدید پهپادها موفقیت‌آمیز بوده است. DJI Spark عکاسی و فیلم برداری را متحول کرده است، به همین دلیل کاربران تا امروز استقبال بسیاری خوبی از آن داشته‌اند.

  مولی‌کول / فیلتر هوایی قدرتمند که آلودگی‌ها را نابود می‌کند

  اختراع برتر

  اغلب فیلترهای هوا، با به دام انداختن مواد آلوده‌کننده درون فیلترهای خود، کیفیت هوای محیط را بهبود می‌بخشند. اما فیلتر هوای Molekule در مقایسه با سایر نمونه‌ها کمی متفاوت و البته بهتر عمل می‌کند. این نمونه به جای به دام انداختن آلاینده‌ها، آن‌ها را از بین می‌برد.

  ایده اصلی در ساخت این اختراع برتر ، پوشش ویژه‌ نانوفیلتر آن محسوب می‌شود که برای جلوگیری از رشد مجدد مواد سمی همچون قارچ‌ها و باکتری‌ها، به شیوه‌ای خاص طراحی شده است. در واقع برای از بین بردن آلودگی‌ها، از یک نوع واکنش نور استفاده می‌شود. به ادعای یکی از بنیان‌گذاران شرکت سازنده محصول، این واکنش دقیقا مشابه نحوه‌ تابش نور بر یک سلول خورشیدی به منظور تولید برق است.

  با این حال قیمت 800 دلاری این اختراع برتر در مقایسه با سایر فیلترهای هوای متداول بسیار بیشتر است. هر ساله نیز باید 100 دلار به منظور خرید فیلترهای جدید پرداخت کنید. به عقیده طرفداران این محصول، تمیز نگه داشتن هوای محیط ارزش پرداخت این مبلغ را دارد. ایده ساخت این فیلتر هوا برای سرمایه‌گذاران بسیار جذاب بوده است، به طوری که از زمان مطرح شدن Molekule، تاکنون 15 میلیون دلار در آن سرمایه‌گذاری شده است.

  میشلن ویژن کانسپت / تایرهای بدون هوای انطباق‌پذیر

  اختراع برتر

  قرار است در آینده، اتومبیل‌های ما هوشمندتر از حالا باشند، اما لاستیک‌های آن‌ها از خود خودروها نیز هوشمندتر خواهند بود! حداقل اختراع برتر شرکت فرانسوی تایرسازی Michelin قصد دارد صنعت خودرو را به این سمت ببرد. Vision Concept طرح مفهومی جدید این شرکت بوده و سازنده در تلاش است به وسیله آن، پتانسیل‌ها و فواید یک تایر تکنولوژیک را به نمایش بگذارد.

  اصلی‌ترین تفاوت آن با تمامی تایرها، خالی بودن از هوا است، پس دیگر نگرانی درباره تنظیم کردن باد با توجه به شرایط آب و هوایی معنی نخواهد داشت. این محصول از مواد بازیافت شده ساخته می‌شود تا در اندازه خود، در کاهش تولید زباله سهیم باشد.

  اما مهمترین ویژگی Michelin Vision Concept ایجاد آج‌های آن به وسیله فناوری چاپ سه بعدی است. می‌توان بسته به شرایط جاده، این آج‌ها را بدون نیاز به تعویض خود لاستیک تغییر داد. به عقیده یکی از مجریان پروژه، مهمترین چالش ساخت این تایر، پیدا کردن روشی برای تغییر آج‌ها در زمانی کوتاه است، چرا که رانندگان دوست دارند در عرض چند دقیقه برای حرکت آماده شوند.

  به عقیده سازنده، ایده Michelin Vision Concept متعلق به 20 سال دیگر بوده و در حال حاضر نمی‌توان از آن استفاده کرد. اما برخی ویژگی‌های این اختراع برتر همچون ساختار بدون هوای آن و وجود سنسورهایی به منظور اطلا‌ع‌رسانی به راننده در زمان از بین رفتن آج‌های تایز، احتمالا تا چند سال آینده توسط اتومبیل‌سازان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

  نورتون کور / یک روتر وای فای برای مراقبت از خانه هوشمند

  اختراع برتر

  گجت‌های آنلاین و دارای توانایی اتصال به اینترنت فواید زیادی دارند. به عنوان نمونه می‌توان در ابتدای صبح و حین آماده شدن برای برخواستن از رخت خواب، قهوه‌ساز را از راه دور روشن کرد. اما هر چه تعداد لوازم هوشمند خانگی همچون قهوه‌ساز، توستر، ماشین ظرف‌شویی و دیگر موارد بیشتر می‌شود، خطرات ناشی از هک شدن خانه هوشمند نیز افزایش می‌یابد.

  هدف از ساخت Norton Core از بین بردن این تهدید بزرگ بوده است. برخلاف بیشتر روترهای وای فای که تنها وظیفه آن‌ها برقرار کردن ارتباطات است، Norton Core تلاش می‌کند رفتارهای مشکوک را تشخیص داده و با آن‌ها مقابله کند. اگر یکی از گجت‌های خانه رفتاری غیر معمول از خود نشان بدهد و یا نشانه‌هایی از وجود ویروس در آن بروز کند، این روتر ارتباط گجت مذکور را با سایر گجت‌های هوشمند خانه قطع می‌کند. این کار ما را به یاد قرنطینه کردن بیماران خاص در بیمارستان‌ها می‌اندازد!

  بمپو / مچ‌بندی برای محافظت از نوزادان

  اختراع برتر

  وجود چربی در بدن نوزادان از ضروریات است. بدون وجود آن، بدن نوزادان به سرعت با کاهش دما مواجه شده و همچنین مشکلاتی در بخش‌هایی از بدن همچون دستگاه تنفسی بروز می‌کند. متاسفانه در مناطقی که به خاطر وجود منابع کم، تعداد زیادی از نوزادان با وزن کم به دنیا می‌آیند، بیشتر درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها دارای مخازن مخصوص نگهداری نوزادان نارس نیستند تا به این وسیله دمای بدن آن‌ها کنترل شود.

  از طرفی دیگر، بیشتر والدین از خطری که نوزادان آن‌ها را تهدید می‌کند بی‌اطلاع هستند و زمانی متوجه مشکل می‌شوند که دیگر کار از کار گذشته است. اما Bempu به خاطر جلوگیری از بروز این مشکلات تبدیل به یک اختراع برتر سال جاری شده است. این وسیله در واقع یک مچ‌بند پایشگر حرارت است. قیمت آن 28 دلار بوده و در صورت کاهش دمای بدن نوزاد، این موضوع را به والدین اطلاع می‌دهد تا با روش‌های مختلف همچون پیچیدن آن‌ها درون پوشش‌های بیشتر، بدن نوزاد را گرم نگه دارند.

  این اختراع تاکنون به بیش از 10 هزار نوزاد در کشور هند کمک کرده است. Bempu علاوه بر هند، تاکنون در حدود 25 کشور دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. این اختراع برتر توانست به خاطر کمک به وضعیت سلامت، از موسسه Saving Lives at Birth نزدیک به 2 میلیون دلار کمک دریافت کند. به گفته مدیر عامل شرکت Bempu، هدف آن‌ها از تولید این مچ‌بند سلامتی، کاهش نرخ مرگ و میر در نوزادان بوده است. این گجت بسیار ساده بوده و یک وسیله آن‌چنان پیشرفته نیست، با این حال جان بسیاری از نوزادان را نجات داده و از بروز تعداد قابل توجهی از بیماری‌ها و نارسایی‌ها در بدو تولد جلوگیری می‌کند.

  نینتندو سوییچ / کنسول بازی که همه‌جا می‌توان از آن استفاده کرد

  اختراع برتر

  به عقیده رییس نینتندو در آمریکا، در زمان بازی کردن، ناامیدکننده‌‌ترین لحظه زمانی است که مجبور به توقف بازی هستید. اما به لطف وجود نینتندو سوییچ دیگر اجباری برای این کار وجود ندارد. می‌توان از این اختراع برتر به عنوان یک تبلت برای بازی کردن در هر جایی استفاده کرد. در این حالت فقط یک کاربر قادر به استفاده از کنسول است.

  اما با خارج کردن سایر دسته‌های بازی از کناره‌های کنسول، می‌توان به صورت چند نفره به بازی پرداخت. هنگامی که این چند کاربر به خانه برسند، می‌توانند نینتندو سوییچ را درون داک مخصوص آن قرار داده و سپس با یک کنسول خانگی ثابت بقیه کار را دنبال کنند. کاربران تاکنون از انطباق‌پذیری کنسول نینتندو سوییچ به این شیوه استقبال خوبی داشته‌اند.

  ار زمان معرفی این اختراع برتر در ماه‌های ابتدای سال 2017، نینتندو موفق شده 7.6 میلیون دستگاه از این کنسول به فروش برساند که نشان‌دهنده موفقیت بی‌نظیر آن است. انتظار می‌رود تا فرا رسیدن سال مالی جاری، میزان فروش این کنسول از کنسول Wii U نیز بیشتر شود. قیمت محصول 300 دلار است.

  ویسیز زیرو 1 / کلاه ایمنی محکم‌تر و ایمن‌تر برای بازیکنان راگبی

  اختراع برتر

  بازیکنان فوتبال آمریکایی، چندین دهه است از کلاه‌های محافظ یکسانی استفاده می‌کنند و طراحی این کلاه‌ها سال‌ها بدون تغییر باقی مانده است. یک جراح مغز و اعصاب اطفال، حدود چهار سال قبل به فکر تغییر روش ساخت این دسته از کلاه‌های محافط افتاد.

  او به استفاده از پلیمر منعطف در لایه بیرونی کلاه فکر می‌کرد، چرا که به این ترتیب می‌توان همانند سپر ماشین، در صورت وارد آمدن ضربه، اثرات ناشی از آن را کاهش داد. او طرحی که در ذهن داشت را بر روی یک کاغذ ترسیم کرد و نزد مسئولان دانشگاه واشینگتن برد. با کمک آن‌ها، استارتاپ VICIS به منظور تبدیل این ایده به یک اختراع برتر تاسیس شد.

  مدیر عامل کنونی این شرکت مدعی است هدف آن‌ها، ساخت ایمن‌ترین کلاه محافظ تا به امروز بوده است. نتیجه تلاش VICIS بعد از 40 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی سبب ساخت کلاه محافظ Zero1 شد که توانسته در آزمایش‌های مختلف، امتیازهای خوبی به دست بیاورد. این کلاه نشان داده می‌تواند با کاهش ضربات وارد شده به سر، از بروز تعداد زیادی از آسیب‌های مغزی جلوگیری کند.

  اکنون نزدیک به 18 تیم جام اصلی و 20 باشگاه دانشگاهی از این اختراع برتر استفاده می‌کنند. شرکت VICIS قصد دارد به زودی، یک کلاه محافظ دیگر و مخصوص ورزشکاران دارای سن‌های پایین‌تر طراحی و تولید کند.

  مزرعه اقیانوسی گرین ویو 3D / محصولات کشاورزی غنی و مفید برای طبیعت

  اختراع برتر

  به عقیده مدیر شرکت GreenWave که سال‌های زیادی به ماهی‌گیری مشغول بوده است، آینده کشاورزی در کشت صدف خوراکی، صدف باریک دریایی و همچنین جلبک دریایی بر روی طناب‌هایی متصل به کف اقیانوس‌ها است. این شرکت اکنون مشغول پیاده‌سازی همین ایده است. انجام چنین کاری آن طور که به نظر می‌رسد دور از ذهن نیست.

  سال‌ها است کشت درون زمین تبدیل به یک معضل شده است و نقش بسیار پررنگی در افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای دارد. از آنجایی که انسان‌ها با ماهی‌گیری بیش از حد و همچنین عدم در نظر گرفتن موضوعات مهمی همچون جلوگیری از صید در زمان تخم‌ریزی ماهی‌ها، مشغول از بین بردن منابع خوراکی دریایی هستند، باید از هم‌اکنون به فکر منابع غذایی دیگری باشیم.

  محصولات GreenWave مزایای زیادی داشته و به همین دلیل زنجیره آن‌ها تبدیل به یک اختراع برتر سال شده است. آن‌ها سرشار از پروتئین بوده و خودکفا هستند، به همین دلیل برای پرورش دادنشان به کود نیازی نیست. محصولات GreenWave قادر هستند با جذب کربن حین رشد کردن، با تغییرات آب و هوایی مخرب کره زمین مقابله کنند.

  یکی از مشکلات پیش رو، ترغیب کردن مشتریان به تغییر سبک غذاهای خود و روی آوردن به خوردن نرم‌تنان و جلبک‌های دریایی است. آن‌ها به احتمال زیاد در ابتدا مقاومت زیادی از خود نشان خواهند داد. با این حال، اطلاع از مزایای این اختراع برتر برای بدن انسان و همچنین برای محیط زیست، رفته رفته آن‌ها را مجاب می‌کند.

  شرکت GreenWave به آینده کار خود امیدوار است. تعداد زیادی ماهی‌گیر به کمک این شرکت توانسته‌اند از سال 2013، نزدیک به 14 مزرعه اقیانوسی در سواحل نیو انگلند ایجاد کنند. شرکت در تلاش است به زودی چندین مزرعه دیگر در کالیفرنیای آمریکا، شمال غربی اقیانوس آرام و اروپا ایجاد کند.

  فیجت اسپینر / گجتی با توانایی فراوان در ایجاد حواس‌پرتی

  اختراع برتر

  سر و کله فیجت اسپینرها از ابتدای سال جاری میلادی در بازارهای سراسر جهان پیدا شد. سازندگان این گجت چرخان مدعی هستند این وسیله سبب افزایش تمرکز شده و استرس را کاهش می‌دهد. اما نتیجه چندین ماه استفاده از آن‌ها در سراسر جهان چیز دیگری بوده است. واقعیت این است که کاربران از فیجت اسپینر فقط به خاطر جذابیت آن استفاده می‌کنند، وگرنه آن‌ها نه تنها به افزایش تمرکز کمکی نمی‌کنند، بلکه بیشترین توانایی را در ایجاد حواس‌پرتی دارند!

  به عنوان نمونه معلم‌ها چند ماهی است از دست دانش‌آموزان خود آسی شده‌اند، چرا که آن‌ها دائما در کلاس این گجت را در دست داشته و می‌چرخانند. سال گذشته، یک وسیله بازی با نام فیجت کیوب به بازار عرضه شد. بعد از این زمان، سازندگان اسباب بازی متوجه شدند کاربران در حال جستجوی عبارت «فیجت» در اینترنت هستند. آن‌ها این فرصت را مغتنم شمرده و بازار را مملو از گجتی جدید با نام فیجت اسپینر کردند.

  فروش این وسیله در یک بازه زمانی به صورت انفجاری افزایش پیدا کرد، به طوری که در هر اسباب بازی فروشی، سوپر مارکت‌های بزرگ و بیشتر فروشگاه‌های آنلاین می‌توانستیم ردی از انواع فیجت اسپینر پیدا کنیم. هنوز تحقیقی درباره استرس‌زایی یا استر‌س‌زدایی این گجت انجام نشده است. با این حال هر فردی که از فیجت اسپینر استفاده کرده باشد، می‌داند این گجت شدیدا عامل حواس‌پرتی است.

  منبع:مجله تایم

  منبع مطلب : academykhalagh.com

  مدیر محترم سایت academykhalagh.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  13 تکنولوژی که آینده را متحول خواهند کرد ! - ارزدیجیتال

  13 تکنولوژی که آینده را متحول خواهند کرد ! - ارزدیجیتال

  در سال ۲۰۰۸، جرقه یک انفجار بزرگ در سیستم مالی جهان زده شد. فرد یا افرادی به اسم ساتوشی ناکاموتو مقاله ای را منتشر کردند که در آن از ساخت پروتکلی برای پول دیجیتال به اسم بیت کوین خبرداده شد. بیت کوین مانند ارزهای دیگر ارزش دارد و می تواند برای خرید و فروش، تبادلات و تمام فرایندهای مالی مورد استفاده قرارگیرد.

  تفاوت اصلی بیت کوین با ارزهای سنتی غیرمتمرکز بودن آن است. بیت کوین روی یک پایگاه داده غیرمتمرکز به اسم بلاک چین فعالیت می کند.

  اما بلاک چین چیست ؟ در جهان امروز بیش از ۸۰ درصد امور روزمره ما به شرکت ها و سازمان های واسطه وابسته است. وقتی شما در بانکی حساب باز می کنید یا وارد ایمیل شخصی خود می شوید، در حقیقت از سازمان های واسطه کمک گرفته اید.

  شرکت ها و سازمان های واسطه بر تمام اطلاعات شما کنترل دارند. مثلا وقتی به دوست خودتان در ایستاگرام پیام می فرستید در حقیقت این پیام را ابتدا برای پایگاه های داده اینستاگرام ارسال می کنید و پایگاه داده اینستاگرام آن را برای دوست شما می فرستد.

  در پایگاه های داده بلاک چین، داده ها بین میلیون ها کامپیوتر توزیع شده اند و هیچ کس قادر به کنترل داده ها نیست و اگر شخصی بخواهد بلاک چین را هک کند باید تمام کامپیوتر های شبکه را که با رمزنگاری پیشرفته حفاظت شده اند را هک کند که غیرممکن است. مثلا اگر توییتر روی بلاک چین اجرا شود هیچکس به جز شما نمی تواند توییت ها را پاک کند، حتی مدیران توییتر. بلاک چین برای بسیاری از صنایع و مشاغل قابل استفاده است مانند رای گیری، پرداخت، سیستم های اداری، ذخیره قرارداد ها و …

  تصور کنید اگر رای گیری در ایران با فناوری بلاک چین انجام شود. رای ها تنها در عرض یک ساعت بعد از رای گیری بدون نیاز به نیروی انسانی شمارش خواهند شد و به دلیل اینکه این کار روی بلاک چین انجام شده است، هیچ گونه خطا یا تقلبی در رای ها امکان پذیر نیست.

  به همین دلایل بیت کوین به سرعت محبوب شد و با سرعت به سمت قله های ارزش اقتصادی در حال حرکت است. بیت کوین بدون نیاز به ثبت نام و یا شرکت های واسطه می تواند تراکنش ها را خیلی سریع و راحت انجام دهد. امروزه فروشگاه های بزرگ اینترنتی جهان مثل آمازون قابلیت خرید با بیت کوین را فراهم کرده اند. بیت کوین همچنین باعث ایجاد کسب و کارهای فراوانی شده است.

  منبع مطلب : arzdigital.com

  مدیر محترم سایت arzdigital.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  برای ارسال نظر کلیک کنید