توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  از روی چه چیزی میتوان فهمید که میزان مصرف و کارایی یک وسیله چقدر است

  1 بازدید

  از روی چه چیزی میتوان فهمید که میزان مصرف و کارایی یک وسیله چقدر است را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  برچسب هفت رنگ نشانگر مصرف انرژی

  برچسب انرژی روی وسایل مختلف چیست و چه معنایی دارد؟

  برچسب انرژی روی وسایل مختلف چیست و چه معنایی دارد؟

  زمان مطالعه: 4 دقیقه

  همه شما احتمالا برچسب انرژی با نشان‌های رنگی که روی لوازم برقی مانند یخچال فریزر و ماشین لباسشویی وجود دارد را دیده‌اید. آیا تاکنون از خود پرسیده اید که این برچسب های انرژی به چه کاری می‌آیند و وجود آنها روی لوازم الکتریکی چه معنایی دارد؟ با استادکار اپلیکیشن درخواست خدمات همراه باشید .

  چرا باید وسایل برقی را با برچسب انرژی بخریم؟

  در حال حاضر لوازم خانگی الکتریکی یکی از مهمترین لوازم مصرف کننده برق در خانه ها هستند که مسلما تاثیر بسزایی در هزینه ‌های برق شهری خانوارها دارند. بنابراین در انتخاب و خرید لوازم خانگی برقی علاوه بر کیفیت و کارایی، فاکتورهای مهمی مانند اطمینان از ایمنی، کیفیت، کمیت در بازدهی و میزان مصرف انرژی دستگاه‌های موردنظر با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهند برای مصرف‌کنندگان دارای اهمیت زیاد است.

  امروزه علائم و استاندارد های روی وسایل مانند برچسب انرژی می توانند به منزله راهنمای بسیار مفیدی در زمینه ایمنی و میزان مصرف انرژی تلقی شوند و اطلاعات کاملی در مورد میزان و نحوه مصرف برق به شما بدهند.

  برچسب انرژی چیست؟

  برچسب انرژی در واقع تگی است که روی لوازم خانگی الکتریکی می‌چسبانند و به وسیله آن در خصوص مصرف انرژی آن وسیله اطلاع رسانی می‌کنند. روی این برچسب علائمی به صورت رنگی از حروف A تا G وجود دارد که از رنگ های سبز تیره تا قرمز درجه بندی شده و نشان دهنده میزان مصرف انرژی است. در واقع در بالای این نمودار و رنگ سبز مصرف انرژی کمتر و هر چه به سمت پایین و رنگ قرمز نزدیک می شویم، مصرف انرژی بیشتر است.

  به عبارت دیگر حرف A نشان دهنده کمترین مصرف انرژی و بیشترین بازدهی دستگاه و حرف G نشان دهنده بیشترین مصرف انرژی و کمترین بازدهی دستگاه است. معمولا در بیشتر دستگاه های امروزی (مدل های ۲۰۱۱ به بعد) خود نشانگر A دارای بخش‌هایی چون A، +A++ و A+++ شده است. مشتریان این دستگاه‌ها می‌توانند با توجه به این اطلاعات در هنگام خرید، دستگاهی را انتخاب کنند که در مقایسه با سایر مدل‌های مشابه دارای مصرف انرژی کمتر و بازدهی بیشتری باشد. بنابراین اگر به فروشگاهی رفتید که دو مدل ماشین لباسشویی یکی با رتبه A و دیگری با رتبه C دیدید، باید بدانید آنکه رتبه A است انتخاب بهتری برای خرید است چرا که مصرف برق کمتری دارد.

  تفاوت مصرف انرژی a و a+

  در این قسمت به تفاوت مصرف انرژی a و a+ می پردازیم ، چند سال قبل به جز رده های معمول انرژی که به رنگ های سبز تا قرمز نشان داده می شد، ۹ سال پیش در همین روزها یعنی تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۱۰، سه دسته بندی دیگر به گروه A به نام های a، +a++ و a+++ اضافه شد. در واقع وسایل الکتریکی که این نشان های گروه A را دارند، دارای کمترین میزان مصرف انرژی هستند و محصولی که a++ را به عنوان برچسب انرژی خود دارد، میزان مصرف انرژی کمتری نسبت به برچسب a+ دارد.

  برای مثال اکثر مدل های یخچال فریزر را با رتبه مصرف انرژی a و a+ می سازند و مدل های رده بالا را با رتبه ی a++  می سازند. اما به طور کلی کمتر مدلی به رتبه  a+++ دست پیدا می کند. همچنین لازم به ذکر است که تا قبل از تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۴؛ به یخچال هایی با بهره وری انرژی بیشتر از  ۴۲درصد رده  A+ داده می شد و پس از این تاریخ یخچال هایی که میزان بهره وری انرژی شان بیشتر از ۴۴ درصد باشد می توانند در این رده از انرژی قرار گیرند.

  برچسب انرژی a+++

  محصولی که این برچسب انرژی یعنی برچسب انرژی a+++ را روی خود دارد، کمترین میزان مصرف انرژی را در میان محصولات الکتریکی دارد و به عنوان بهترین رتبه از نظر میزان مصرف انرژی محسوب می شود. بدون شک افرادی که می خواهند تا حد امکان در مصرف انرژی در خانه شان صرفه جویی کنند باید هر چه بیشتر به شاخص های بالایی A مانند a+++ نزدیک شوند تا هزینه کمتری را نیز بابت مصرف انرژی پرداخت کنند. شاید در حال حاضر محصولاتی با این برچسب انرژی زیاد در بازار نباشند، اما انتظار می رود که از سال ۲۰۲۱ به بعد که فضای بیشتری برای نوآوری وجود دارد، محصولات جدید بیشتری به رده انرژی a+++ برسند.

  جالب است بدانید که طبق تحقیقات در در یخچال و فریزرها به ازای افزایش یک رتبه در برچسب انرژی حدود ۱۴درصد صرفه‌جویی در مصرف برق صورت می‌گیرد. روی این برچسب به فراخور نوع دستگاه اطلاعات دیگری مانند اطلاعات اختصاصی، مدل، شرکت سازنده و میزان بهینه بودن عملکردهای مختلف دستگاه نوشته شده است.

  چه لوازم خانگی برچسب انرژی دارند؟

  مزیت استفاده از برچسب انرژی چیست؟

  برچسب های انرژی علاوه بر اطلاع رسانی در مورد کاهش مصرف انرژی و بهینه سازی مزیت‌های دیگری چون موارد زیر دارند: آنها موجب می شوند که خریداران با دید باز انتخاب درستی از لوازم برقی خود داشته باشند و با میزان کارایی و بازدهی وسایل خانگی خود آشنا شوند، می توانند بر هزینه های برق خانوار مدیریت کنند و انرژی مصرفی را با کمک لوازم کم مصرف کاهش دهند، به کاهش آلودگی محیط زیست کمک کنند، در مورد مدل دستگاه و کارخانه و اطلاعات اضافی دستگاه آگاهی به دست آورند، وسایل پربازده و کم بازده را مقایسه کنند. علاوه بر این سازندگان وسایل برقی خانگی نیز در پی افزایش رقابت به دنبال با کیفیت‌تر کردن تولیدات داخلی افتاده می توانند مصرف انرژی محصولات خود را استاندارد جهانی برسانند و در صادرات موفق تر از پیش عمل کنند.

  برچسب انرژی در ماشین لباسشویی

  به طور کلی برچسب انرژی در در ماشین لباسشویی علاوه بر نشان دادن میزان مصرف برق، نشانگر میزان قدرت پاک کنندگی، قدرت خشک کن، ظرفیت و میزان آب و … است.. سرعت دور تند و قدرت آبگیری نیز از دیگر مشخصه‌هایی است که روی برچسب‌های انرژی در ماشین لباسشویی برندهای مختلف وجود دارد.

  برچسب انرژی کولر گازی

  کولر گازی نیز یکی دیگر از وسایل خانه است که برق زیادی مصرف می‌کند و نیاز است که پیش از خرید از میزان مصرف آن مطمئن شوید. برچسب انرژی روی کولر گازی علاوه بر دارا بودن نشانگرهای رنگی اطلاع دهنده مصرف برق، دارای اطلاعات دیگری چون توان مصرفی، دسته بندی ناحیه آب و هوایی مورد استفاده (مانند مناطق گرمسیر و …)، ظرفیت سرمایش دستگاه، نسبت بازده انرژی، ضریب عملکرد سرمایش، راندمان حرارتی و … است.

  برچسب انرژی یخچال

  در یخچال نیز برچسب انرژی نشانگر حجم یخچال و فریزر دستگاه است و آخرین بخش برچسب انرژی در تمامی وسایل آرم موسسه استاندارد را نشان می‌دهد. علاوه بر این مثلا در یخچال فریزرهای ال جی، میزان مصرف به کیلووات به سال، گنجایش یخچال به لیتر ، و میزان صدایی که تولید می‌کند نیز روی برچسب انرژی درج شده است که می تواند در نوع خود مفید واقع شود.

  حال که با برچسب انرژی و مزیت‌های آن آشنا شدید، دفعه بعد که قصد خرید یک لوازم خانگی برقی را داشتید، حتما از اطلاعات این مقاله استفاده کنید و تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

  منبع: uswitch

  منبع مطلب : ostadkar.pro

  مدیر محترم سایت ostadkar.pro لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  راهنمای مدیریت ترافیک مصرفی | اینترنت پرسرعت شاتل

  راهنمای مدیریت ترافیک مصرفی | اینترنت پرسرعت شاتل

  میزان ترافیک مصرفی در سرویس ADSL، برابر است با مجموع حجم بسته‌های دریافتی  و ارسالی در اینترنت در هنگام استفاده از سرویس ADSL.

  دریافت و ارسال بسته‌های اینترنتی تنها شامل دانلود و آپلود نیست، هرگونه استفاده از اینترنت شامل:

  به عنوان مصرف ترافیک در سرویس اینترنت محاسبه می‌شود.

  برای نمونه به چند مورد رایج اشاره می‌شود:

  گفت‌وگوی تصویری و ارسال و دریافت عکس و فیلم و صدای ضبط شده، دانلود برچسب‌های مختلف از سرور نرم‌افزار مورد استفاده و … همگی از ترافیک اینترنتی به میزان قابل توجهی کسر خواهد کرد.

  تماشای فیلم و ویدیو به صورت آنلاین به میزان حجم آن فیلم از ترافیک اینترنتی کسر می‌کند. به بیان دیگر چه فیلم را به صورت آنلاین مشاهده کنید و چه همان فیلم را دانلود کنید، به یک میزان از ترافیک شما مصرف خواهد شد. دقت کنید که در مشاهده آنلاین هر بار که یک فیلم را از ابتدا تماشا می‌کنید هر بار به همان میزان از ترافیک شما مصرف خواهد شد.

  برای انجام بازی‌های آنلاین همانند Clash Of clans، World of War craft و … ترافیک شما مصرف می‌شود.

  در صورتی که به‌روزرسانی‌ نرم‌افزارهای بالا در حالت خودکار باشند، مادامی که به اینترنت متصل باشید و فایلی برای به‌روزرسانی موجود باشد، بسته‌های آپدیت در گوشی شما دانلود می‌شود و در نتیجه از ترافیک اینترنت شما کسر خواهد شد. برای جلوگیری از این موضوع می‌توان به‌روزرسانی اتوماتیک نرم‌افزارهای ویندوز و گوشی همراه را غیرفعال  و یا انجام آن را منوط به تایید کاربر کرد.

  استفاده از نرم‌افزارهای فیلترشکن و VPN و .. مانعی برای کسر ترافیک از سرویس نیست و ممکن است بنا بر نوع ارتباط، حتا ترافیک بیش‌تری را نیز کسر کنند. همچنین گاهی شرکت شاتل برای مشتریان خود پروموشن‌هایی همچون ترافیک رایگان یا نیم‌بها برای استفاده روی سرورهای داخل ایران قرار می‌دهد که برای استفاده از این قبیل پروموشن‌ها نیاز است کاربر اتصال VPN خود را قطع کند.

  یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند موجب کسر ترافیک شود، نداشتن کلمه عبور وایرلس است. در این صورت هر شخص می‌تواند به وایرلس مودم متصل شود و از ترافیک اینترنتی استفاده کند.

  برای بررسی پسورد وایرلس مودم می‌توانید به داکیومنت”راهنمای نصب و تنظیم مودم‌ها” مراجعه کنید.

  هم‌چنین بهتر است برای اطمینان بیش‌تر هرچند وقت یک‌بار پسورد وایرلس مودم را تغیر دهید.

  بارگذاری صفحات وب، بارگذاری مجدد صفحات وب، استفاده از صفحات وب که از نرم‌افزارهای فلش استفاده می‌کنند و باز گذاشتن این دسته از صفحات وب از ترافیک مصرفی می‌کاهند.

  در گذشته بیش‌تر صفحات وب به صورت Html و بدون فایل‌های تصویری و Flash بود به همین دلیل برای باز کردن آن‌ها حجم کم‌تری از ترافیک مصرف می‌شد، اما بیش‌تر صفحات کنونی وب دارای تصاویر و فایل‌های Flash متحرک هستند و در نتیجه این صفحات حجم بیش‌تری از اینترنت را استفاده خواهد کرد.

  مدیریت ترافیک مصرفی

  برای کنترل و مدیریت مصرف در سایت MY.Shatel.ir قسمتی تعبیه شده است که می­‌توان گزارش­‌های مختلف مصرف را در آن مشاهده کرد. فهرست انواع گزارش‌ها در زیر تقدیم شده است:

  همچنین کاربران شاتل که از گوشی‌های هوش‌مند اندروید استفاده می‌کنند، می‌توانند نرم‌افزار مای شاتل را دانلود و روی گوشی خود نصب کنند.

  نرم‌افزارهای مانیتورینگ پهنای باند

  در صورت تمایل برای آگاهی از میزان ترافیک مصرفی خود به صورت لحظه‌‌ای و مدیریت آن، می‌توانید با توجه به نوع سیستم‌عامل و تعداد سیستم‌هایی که از اینترنت استفاده می‌کنند، از نرم‌افزارهای مانیتورینگ پهنای باند متفاوت استفاده کنید.

  در صورتی که تنها یک سیستم از اینترنت استفاده می‌کند، نرم‌افزار پیشنهادی، Du Meter است. “راهنمای نرم‌افزار DU meter ” در سایت شاتل قرار داده شده است.

  هم‌چنین چنان‌چه چندین سیستم، با سیستم عامل‌های متفاوت از اینترنت استفاده می‌کنند، نصب یک نرم‌افزار روی یک سیستم به تنهایی کافی نیست و باید از نرم افزار STG استفاده کنید تا بتوانید تمام ارسال و دریافت‌های مودم را مورد بررسی قرار دهید. برای آشنایی با این نرم‌افزار مستند ” راهنمای انجام تنظیمات نرم افزار STG”  روی سایت قرار داده شده است.

  هم‌چنین با توجه به افزایش روزافزون تعداد تجهیزات هوش‌مند با قابلیت استفاده از اینترنت در هر محل، محاسبه میزان ترافیکی که هر کدام از این تجهیزات استفاده می‌کنند، کار دشواری خواهد بود.

  مشاهده ترافیک مصرفی در دستگاه‌ها با سیستم عامل اندروید

  برای کنترل و مشاهده ترافیک مصرف شده در سیستم‌عامل‌های اندروید، شما می‌توانید از گزینه Data usage استفاده کنید.

  این نرم‌افزار میزان ترافیک مصرفی گوشی تلفن همراه را نمایش می‌دهد و مشخص می‌کند چه نرم‌افزارهایی روی گوشی همراه و به چه میزان از ترافیک مصرفی مصرف می‌کنند.

   

  اپلیکیشن Data usage monitor

  در نظر داشته باشید که data usage دستگاه به دلایل زیر ممکن است لاگ دقیقی از مصرف ترافیک نمایش ندهد.

  برای کنترل و مشاهده دقیق‌تر می‌توانید از اپلیکیشن‌های مختلفی مانند اپلیکیشن data usage monitor استفاده کنید.

  این اپلیکشن که در play store به صورت رایگان ارایه می‌شود، لاگ دقیقی از ترافیک مصرفی نمایش می‌دهد و معایب data usage را نیز ندارد.

  تفکیک ترافیک مصرفی براساس SSID هنگام انتخاب گزینه Wi-Fi

  با کلیک روی Wi-Fi می‌توان مشاهده کرد این میزان ترافیک نمایش داده شده، مربوط به کدام SSID هاست.

  محدود کردن حجم ترافیک در بازه مشخص

  در صورتی که حجم ترافیک سرویس اینترنتی محدود باشد، می‌توان در این اپلیکشن برای استفاده از ترافیک محدودیت ایجاد کرد.

  مشاهده ترافیک مصرفی در دستگاه‌ها با سیستم عامل iOS

  برای مشاهده مقدار ترافیک مصرفی در دستگاه‌هایی با سیستم‌عامل iOS می‌توان از نرم‌افزار My Data Manager که به صورت رایگان در AppStore موجود است، استفاده کرد.

  با نصب این نرم‌افزار می‌توان مقدار مصرف کلی دستگاه هنگام اتصال به شبکه Wi-Fi را به صورت ساعتی، روزانه و ماهانه مشاهده کرد. این نرم افزار نیاز به تنظیمات خاصی ندارد.

  بررسی پهنای باند بر روی کامپیوتر

  با استفاده از نرم‌افزارهایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، پهنای باند اینترنتی را بررسی کنید. چنان‌چه پهنای باند شما در حال استفاده بود، مراحل زیر را بررسی کنید:

  به‌روز رسانی خودکار Auto Update

  همواره یکی از مواردی که بدون اطلاع کاربران موجب مصرف ترافیک اینترنت می‌شود، به‌‌روزرسانی خودکار برنامه‌های مختلف است.

  مسلما ً به‌روزرسانی هر برنامه، ضروری و مهم است. سعی کنید همیشه آخرین ورژن نرم‌افزارها روی سیستم شما نصب باشد به روزرسانی‌ها اغلب برای رفع مشکلات برنامه‌ها و یا اضافه کردن امکانات جدید به برنامه‌ها منتشر می‌شوند، اما گاهی این به‌روزرسانی بدون اطلاع کاربر و یا بدون نیاز انجام می‌شود، مثلا به‌روزرسانی‌های ویندوز ممکن است حجم زیادی از ترافیک اینترنت شما را مصرف کند و یا به‌روزرسانی برنامه‌های نصب شده روی موبایل و تبلت ممکن است بدون اطلاع و نیاز کاربر انجام شود.

  غیرفعال کردن Auto Update نرم‌افزار Google Play در دستگاه‌های اندروید

  در دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل اندروید می‌توان به‌روز‌رسانی اتوماتیک برنامه‌هایی مثل Play Store را غیرفعال و در صورت نیاز برنامه‌ها را به صورت دستی و بر حسب نیاز به‌روزرسانی کرد. غیرفعال کردن Auto Update برنامه Google Play Store از مسیر زیر انجام می‌شود.

  غیرفعال کردن آپدیت نرم‌افزارهای IOS

  غیرفعال کردن آپلود iCloud

  در این قسمت  iCloud Photo Library، Upload Burst Photos  و iCloud  Photo Sharing را خاموش کنید.

  غیرفعال کردن پشتیبان‌گیری در iCloud

  یکی از مواردی که حجم ترافیک زیادی مصرف می‌کند، پشتیبان‌گیری از اطلاعات گوشی در سیستم‌عامل iOS است. در صورتی که نیاز به پشتیبان‌گیری از اطلاعات گوشی ندارید، می‌توانید این گزینه را غیرفعال کنید.

  در این قسمت iCloud Backup را خاموش کنید.

  نرم‌افزارهای ارتباطی

  یکی دیگر از مواردی که موجب مصرف ترافیک می‌شود، نرم‌افزارهای ارتباطی در شبکه‌های اجتماعی مانند Telegram،Line، Viber، WhatsApp، Tangoو … است.

  ارسال و دریافت عکس و فیلم به صورت اتوماتیک در این نرم‌افزارها بیش‌ترین مصرف را در نرم‌افزارهای ارتباطی دارد.

  غیر‌فعال کردن دریافت اتوماتیک عکس و فیلم تلگرام در اندروید

  غیرفعال کردن دریافت اتوماتیک عکس و فیلم تلگرام در IOS

  غیرفعال کردن دریافت اتوماتیک عکس و فیلم وایبر

  غیرفعال کردن دریافت اتوماتیک عکس و فیلم در WhatsApp

  مشاهده دستگاه‌های متصل به شبکه از طریق تلفن همراه و تبلت با استفاده از نرم‌افزار FING

  روش دیگری برای مشاهده تعداد دستگاه‌های متصل به شبکه استفاده از نرم‌افزار Fing است. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان Client List مودم را بر روی دستگاه اندروید و یا iOS مشاهده کرد.

  توجه: با توجه به این‌که نرم‌افزار‌ها دست‌رسی‌هایی به بخش‌های مختلف دستگاه دارند، همواره قبل از نصب برنامه‌هابه دست‌رسی‌ها توجه فرمایید و البته همواره برای دانلود نرم‌افزار‌ها از سایت رسمی سازنده برنامه و یا مراجع معتبری مانند google play store و app store و … استفاده کنید.

  دست‌رسی‌های نرم‌افزار Fing

  توصیه‌های فنی

  هم‌اینک با توجه به افزایش نیاز کاربران، شرکت‌های اینترنتی سرعت‌های ارایه شده به کاربران را به نحو چشم‌گیری افزایش داده‌اند. به عنوان نمونه سرویس‌ ۱Mbps که در گذشته جزو پرسرعت‌ترین سرویس‌های اینترنت به شمار می‌رفت امروزه جای خود را به سرویس‌هایی با سرعت‌های به مراتب بالاتر همچون ۸Mbps و ۱۶Mbps یا بالاتر داده است. با استفاده از این سرویس‌ها، مشتریان می‌توانند فایلی را که در گذشته در ۱۶ دقیقه دریافت می‌کردند، در ۲ یا ۱ دقیقه دریافت کنند.

  به این ترتیب اگر در گذشته شما در یک وب‌گردی ۱۰ دقیقه‌ای حداکثر قادر به مصرف ۷۶۸۰۰MB بودید، با سرعت‌های جدید شما ممکن است در ۱۰ دقیقه، ۱۶ برابر گذشته یعنی ترافیکی در حدود ۱۲۲۸۸۰۰MB مصرف کنید.

  در صورت وجود هرگونه مشکل می‌توانید به یکی از روش‌های زیر با پشتیبانی فنی شاتل به صورت ۲۴ ساعته، در تماس باشید:

  منبع مطلب : www.shatel.ir

  مدیر محترم سایت www.shatel.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  سایت نکس ۹۸ : از روی چه چیزی میتوان فهمید که میزان مصرف کارهای یک وسیله چقدر است

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  شکیلا 10 روز قبل
  -1

  از روی چه چیزی میتوان فهمید میزان مصرف

  ❤❤ 15 روز قبل
  1

  خواهش

  ❤❤ 15 روز قبل
  1

  می شه جواب بدید

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  از روی چ چیزی میتوان فهمید میزان مصرف و کارایی یک وصیله چقدر است؟

  سایت نکس ۹۸ 1 سال قبل
  4

  از روی چه چیزی میتوان فهمید که میزان مصرف کارهای یک وسیله چقدر است

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  میشه جواب سوال را بگین

  NAZE 1 سال قبل
  1

  میشه بگین

  مهدی 1 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید