توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اسم نرگس به انگلیسی چگونه نوشته می شود

  1 بازدید

  اسم نرگس به انگلیسی چگونه نوشته می شود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نرگس

  نرگس در انگلیسی - فارسی-انگلیسی فرهنگ لغت | در Glosbe

  معنی و ترجمه "نرگس" به انگلیسی

  ترجمه و معنی انگلیسی کلمه و یا عبارت یا اصطلاح فارسی “نرگس” عبارت است از narcissus.

  عبارت های فارسی دیگر که معادل یا مشابه عبارت فارسی “نرگس” هستند و یا کلمات این عبارت را دارند نیز در ذیل به همراه معادل انگلیسی آنها، برای شما آورده شده است:


  نکاتی در خصوص ترجمه “نرگس” به انگلیسی

  – نکته مهمی که در ترجمه فارسی به انگلیسی “نرگس”  باید به آن نیز توجه نمائید این است که این ترجمه در چه متن و یا محیطی قرار است استفاده شود. مثلاً آیا عبارت فارسی “نرگس” یک عبارت و اصطلاح فارسی عامیانه است و یا رسمی و یا تخصصی است. این موضوع در انتخاب معادل انگلیسی “نرگس” نقش تعیین کننده ای دارد.

  – زمانی که قرار است متن فارسی را به انگلیسی ترجمه کنید، حتما لازم نیست همیشه عین ترجمه فارسی “نرگس” به انگلیسی منعکس شود.

  زیرا یک متن مخصوصاً متن تخصصی می تواند به صور مختلف ترجمه شود. مثلا

  1- ترجمه تحت الفظی عبارت فارسی. مثلاً اینکه تک تک کلمات عبارت “نرگس” را به انگلیسی تبدیل کنیم که به این کار ترجمه تحت الفظی عبارت “نرگس” می گویند.

  2- و ترجمه محتوایی عبارت “نرگس” به انگلیسی که از نظر محتوی هیچ فرقی با متن اصلی ندارد و مفهوم را به دقت و به درستی ترجمه می کند و تازه در نوشته های تخصصی بیشتر کاربرد دارد.

  – در فارسی بدلیل عدم اعراب گذاری روی حروف در کلمات ممکن است در نوشته یکی باشند ولی در تلفظ و معنی یکسان نباشد. مثلاً “پر” در یک نوشته می تواند به معنی ” پَر پرنده ” باشد و یا ” پُر “. (حتی همین عبارت “نرگس” نیز ممکن است جور دیگری تلفظ شود که معنای متفاوتی داشته باشد.)
  پس در انتخاب معادل انگلیسی “نرگس” دقت کنید که در متن مبدا و اصلی معنی واژه ها به چه صورت است تا در ترجمه انگلیسی آن دچار اشتباه نشوید.

  – ترجمه فارسی به انگلیسی در متون تخصصی ظرافت خاصی را می طلبد:
  مثلاً “پیش پرداخت” را می توان به صورت “prepayment” و همچنین “advnace payment” ترجمه نمود. در نوشته های انگلیسی ترجمه دوم شایع و رساست.

  جستجو در متون تخصصی خارجی موضوع را روشن می کند و مفهوم نگارش ما را در ذهن خواننده انگلیسی زبان بهتر منتقل می کند. در خصوص ترجمه انگلیسی کلمه یا اصطلاح “نرگس” هم آیا این موضوع صدق می کند؟

  پس بهترین راه در ترجمه کردن معنی از فارسی به انگلیسی خصوصاً در مباحث تخصصی، چک کردن معنای دقیق انگلیسی به انگلیسی کلمات خصوصاً در دیکشنری تخصصی آن موضوع می باشد.


  راهنمای کلی ترجمه متون فارسی به انگلیسی

  بطور کلی زمانیکه می خواهید متن یا عبارتی را از فارسی به انگلیسی ترجمه و معنی کنید نکات ذیل را حتماً مدنظر خود قرار دهید.

  – معنی متناسب با متن را پیدا کنید:

  همانطور که می دانید اکثر کلمات انگلیسی، دارای معانی متعددی هستند. گاهی، این معانی با هم در تناقضند. مثلا کلمهٔ oath که هر دو معنی “قسم” و “فحش” را میدهد.
  در برخی موارد نیز، معانی یک کلمه تاحدی به هم نزدیک است که انتخاب معنی درست و متناسب با متن، برای مترجم سخت و پیچیده می‌شود.

  این مهارت با تمرین ترجمه، به آسانی حاصل می‌شود. به عبارت دیگر، انتخاب معنی درست و مقتضی متن، در ترجمه‌های بعدی آسانتر خواهد بود. آیا این موضوع در خصوص ترجمه انگلیسی narcissus برای عبارت فارسی “نرگس” صدق می کند؟

  – انگلیسی مدرن صرف فعل ندارد و بیشتر به واسطه استفاده از فعل های کمکی و تغییر ساختار جمله عبارات و معانی پیچیده را می رساند.

  گذشته از اختلافات کوچک در تلفظ، نکات کوچک گرامری و انتخاب واژه های تا حدی متفاوت زبان انگلیسی در مناطق مختلف جهان به یک شکل صحبت می شود و انگلیسی زبان های جهان به سادگی میتوانند از طریق این زبان با هم ارتباط برقرار کنند.

  – انگلیسی جنسیت ندارد:

  در زبان انگلیسی اسامی جنسیت ندارند. برخلاف نزدیکترین زبان ها به این زبان یعنی آلمانی و فرانسه که هر دو دارای جنسیت برای اسامی هستند در انگلیسی چنین قاعده ای نداریم. جنسیت اسامی تنها محدود به زبان های آلمانی و فرانسه نیست.

  بخش بزرگی از زبان ها مانند تمام زبان های شرق اروپا (روسی و بیشتر زبان های اسلوایی)، زبان عربی و زبان های نزدیک به آن، زبان اسپانیایی و زبان های نزدیک به آن دارای جنسیت برای اسامی هستند.

  پس در ترجمه فارسی به انگلیسی “نرگس” از این منظر کار شما بسیار ساده می شود.

  – در زبان انگلیسی افعال صرف نمی شوند:

  در زبان انگلیسی افعال تقریبا صرف نمی شوند. این موضوع هم برخلاف بخش بزرگی از زبان ها از جمله آلمانی، فرانسه، روسی، عربی، اسپانیایی و حتی فارسی است.

  صرف نشدن فعل ها، استفاده از آنها را در جمله بسیار ساده می کند؛ که این موضوع در ترجمه انگلیسی “نرگس” سبب می شود کار شما ساده گردد.

  – تلفظ انگلیسی:

  تلفظ در زبان انگلیسی یکی از اولین نکاتی است که توجه شما را جلب می کند. بر خلاف فارسی در انگلیسی کلمات الزاما به آن صورتی که گفته می شوند نوشته نمی شوند و این سبب اشتباهاتی خصوصا برای زبان آموزان مبتدی می شود.

  به این نوع از کلمات با تلفظ یکسان و املای متفاوت در زبان انگلیسی، Similar Words گفته می شود.

  در واقع انگلیسی ساختار یکپارچه ای برای تلفظ واژه ها ندارد. به همین دلیل باید تلفظ واژه ها را به صورت جداگانه حفظ کنید. این موضوع در طول یادگیری لیست واژه های ضروری زبان انگلیسی بسیار با اهمیت است.

  – زمان ها:

  بیشتر زمان ها یا tenses در زبان انگلیسی تقریبا فاقد معادل و ترجمه فارسی هستند. یعنی مثلا زمان حال ساده را نمی تواند با با هیچ یک از زمان ها در فارسی معادل کرد.

  این موضوع برای زمان هایی مثل زمان حال کامل به مراتب بیشتر به چشم می آید. یادگیری معنای دقیق این زمان ها از طریق تمرین ممکن خواهد بود.

  – افعال عبارتی:

  افعال عبارتی یا phrasal verbs که اصطلاحاً به آن ها افعال دوکلمه ای نیز گفته می شود، افعالی هستند که از ترکیب حرف اضافه با یک فعل ساخته می شوند و معنایی کاملا متفاوت نسبت به فعل اصلی دارند. این افعال در فارسی معادل ندارند و در ابتدا برای فارسی زبان ها گیج کننده به نظر می رسند. لیست مهمترین افعال عبارتی (دوکلمه ای) Phrasal Verbs زبان انگلیسی را می توانید در EnglishVocabulary.ir مشاهده نمائید.

  – ریشه کلمات، پسوندها و پیشوندهای زبان انگلیسی

  معمولاً دانستن ریشه کلمات انگلیسی، دانستن لیست پسوندهای انگلیسی و لیست پیشوندهای انگلیسی کمک بزرگی به یادگیری زبان انگلیسی می کند و به طور فزاینده ای سبب افزایش دامنه واژگان زبان انگلیسی در فرد می شود.

  – انواع ضمایر:

  در زبان انگلیسی برای حالت فاعلی، مفعولی و ملکی ضمایر شخصی متفاوتی داریم که معادل فارسی ندارند. البته یادگیری این ضمایر معمولا خیلی سخت نیست و با کمی تمرین می توانید به آنها مسلط شوید.

  – برخی کلمات معادل فارسی ندارند:

  معادل، ترجمه و معنی مناسب فارسی برای برخی از کلمات انگلیسی گاهاً وجود ندارد یا هنوز برای آن کلمه ای ساخته نشده است. سعی نکنید آن‌ها را حتماً ترجمه کنید. به عنوان مثال چنانچه متنی مربوط به علم کامپیوتر را ترجمه می‌کنید، حتما می دانید که واژهٔ “windows” نیازی به معادل فارسی ندارد.

  در واقع بیان معادل فارسی “پنجره‌ها” برای این کلمه در این متن، اشتباه است. این نکته را می‌توانید با کسب آشنایی از واژگان هر حوزه علمی رعایت کنید.

  – آیا می توان به این راحتی یک متن تخصصی فارسی (مثل مقاله فارسی، پایان نامه فارسی، کتاب تخصصی فارسی و …) را به متن انگلیسی تبدیل کرد؟

  آیا با دانش زبانی دست و پا شکسته می توان دل به دریای متون تخصصی زد؟ بله، تبدیل متن انگلیسی به فارسی راحت تر است، اما اگر قرار است متن، ترجمه فارسی به انگلیسی شود، آنجاست که توان علمی، میزان آشنایی به زبان انگلیسی و دقت نظر مترجم اهمیت زیادی پیدا می کند.

  – حروف تعریف:

  در زبان فارسی ما برای حالت معرفه حرف تعریف نداریم. در حالی که در انگلیسی حرف تعریف the نشان دهنده معرفه بودن یک اسم است. این تفاوت باعث ناآگاهی بسیاری از فارسی زبانان از نحوه استفاده از حرف تعریف the در زبان انگلیسی می شود.

  استفاده نابه جا این حرف تعریف در بین زبان آموزان و مترجمین مبتدی بسیار رایج است. با گذشت زمان به استفاده درست از حرف تعریف عادت می کنید.

  – حروف اضافه:

  ساختار استفاده از حروف اضافه در فارسی و انگلیسی تا حد زیادی متفاوت است. در واقع حروف اضافه بین این دو زبان قابل معادل سازی نیستند.

  گاهی در یک جمله فارسی از حرف اضافه استفاده می کنیم در حالی که در معادل انگلیسی همین جمله هیچ حرف اضافه ای وجود ندارد (برعکس این موضوع هم زیاد اتفاق می افتد.).

  – همواره سعی کنید در مکالمه و یا ترجمه فارسی به انگلیسی، از ساختار و کلماتی استفاده نمائید که خود افراد انگلیسی زبان (نیتیو) آن ساختار و کلمات را بکار می برند.

  طبیعی است که برای این هدف لازم است شخص ترجمه کننده آنقدر متن انگلیسی خوانده باشد و نسبت به کالوکیشن ها و همایندهای زبان انگلیسی آشنا باشد تا بتواند به مانند انگلیسی زبان های نیتیو، مفهوم را منتقل کند.

  مجدداً تاکید میکنیم که صرفاً با ابتکار و خلاقیت های شخصی، بدون تسلط به کالوکیشن های زبان انگلیسی به هیچ وجه این امر میسر نخواهد بود.

  – امروزه با پیشرفت دانش و تکنولوژی، استفاده از ترجمه ماشینی فارسی به انگلیسی “نرگس” نظیر ترجمه عبارت و متن با گوگل ترنسلیت Google Translate توسط عده ای، زیاد به چشم میخورد.

  همچنین بروز و ظهور نرم افزارهای ترجمه انگلیسی “نرگس” و اخیراً نیز اپلیکیشن های اندروید و اپلیکیشن های ios برای ترجمه فارسی به انگلیسی عبارت “نرگس” بوجود آمده اند.

  شاید بتوان برای استفاده روزمره در محاوره های انگلیسی و یا در زمان آموزش از این ابزارها استفاده نمود و به آن ها بسنده کرد، ولی در ترجمه هایی که قرار است در محیط ها رسمی نظیر جلسات کاری، پرزنت و ارائه در سمینارها و نمایشگاه ها، بستن قراردادهای تجاری، ترجمه و سابمیت مقالات علمی و تخصصی در مجلات و نشریات خارجی، ترجمه کتاب های تخصصی و پایان نامه ها و … ارائه شود، به هیچ عنوان استفاده صرف از این ابزارهای نوین برای ترجمه انگلیسی “نرگس” پیشنهاد نمی شود.

  منبع مطلب : www.englishvocabulary.ir

  مدیر محترم سایت www.englishvocabulary.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  حسن کرمعلی : عزیز دلم منم کلاس نهمم بعدش مدرسه استعدادهای درخشان درس میخونم شما یه چیزی یادت رفت یا از قصد نزاشتی دقت خوانندها رو بسنجی 😛 Narges a را نزاشتی

  نرگس : به نام خدا سلام به همه ی عزیزانی که دارن این مطلب رو میخوانن من برای نوشتن این مطلب از جان و دل مایه گذاشتم پس لطفا اگه مطالب خوب بود لایک کنید ،چون اسم خودم نرگسه براتون جامع تر میگم اسم من نرگسه کلاس ششم دانش زرنگ کلاس هیچوقت نبوده معلم هام ازم راری نباشن و کارنامه هام خوب بشه همیشه خیلی خوب بوده خوب خیلی طولش نمیدم بریم سراغ مطالب : نام نرگس به انگیلیسی :nrges طرز تلفظ این کلمه به زبان انگیلیسی : نارسس معنی اسم به فارسی : نرگس نام گلی بسیار بسیار خوشبو و زیبا است که رنگش زرد و سفید است واز طرفی دیگر نام مادر امام زمان عج الله است ریشه : یونانی ،فارسی نوع : دخترانه

  narges : Narges

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  نرگس 1 ماه قبل
  1

  سلام من اسمم نرگسه واقعا خوش حالم که اسمم به این زیبا یی است از طرفی دیگه نام مادر امام زمان (عج)است. ویک گل خوش بو امام زمان عاشق گل نرگس بودند.

  بازم ممنون بابت متن زیباتون.

  نام نرگس به انگیسی:narges

  ریشه:یونانی ، فارسی

  نوع:دخترانه

  نرگس 11 ماه قبل
  2

  من دوست دارم اسمم را بنویسم

  آرزو 1 سال قبل
  -2

  ....

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  نه

  حسن کرمعلی 1 سال قبل
  0

  با سلام اسم من نرگس نیست حسن است ولی راستش بگم نرگسارو دوست دارم حالا نرگسا یدونشون میدونم عاشقمه بقیشونم دوستم دارن منو

  نيکا جون 1 سال قبل
  0

  عزيزان چطور جرئت کرديد اين معنى اسم رو بنويسيد

  اولنش اسم گرفته شده از يونانى است که نارسيس است ومعنى آن هم نرگس

  دومندش خوشبو ترين وزيبا ترين گل دنيا نرگس شيرازى

  narges 2 سال قبل
  0

  متن خوبی بود و من خیلی راضی هستم در مورد همه چیز توضیح دادین ❤️

  narges 2 سال قبل
  4

  Narges

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  ممنون خوب بود من که راضی ام

  نرگس 2 سال قبل
  5

  به نام خدا

  سلام به همه ی عزیزانی که دارن این مطلب رو میخوانن من برای نوشتن این مطلب از جان و دل مایه گذاشتم پس لطفا اگه مطالب خوب بود لایک کنید ،چون اسم خودم نرگسه براتون جامع تر میگم

  اسم من نرگسه کلاس ششم دانش زرنگ کلاس هیچوقت نبوده معلم هام ازم راری نباشن و کارنامه هام خوب بشه همیشه خیلی خوب بوده

  خوب خیلی طولش نمیدم بریم سراغ مطالب :

  نام نرگس به انگیلیسی :nrges

  طرز تلفظ این کلمه به زبان انگیلیسی : نارسس

  معنی اسم به فارسی : نرگس نام گلی بسیار بسیار خوشبو و زیبا است که رنگش زرد و سفید است واز طرفی دیگر نام مادر امام زمان عج الله است

  ریشه : یونانی ،فارسی

  نوع : دخترانه

  7
  حسن کرمعلی 1 سال قبل

  عزیز دلم منم کلاس نهمم بعدش مدرسه استعدادهای درخشان درس میخونم شما یه چیزی یادت رفت یا از قصد نزاشتی دقت خوانندها رو بسنجی 😛 Narges

  a را نزاشتی

  2
  حسن کرمعلی 1 سال قبل

  عالی بود😍😍😍

  برای ارسال نظر کلیک کنید