توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۵۰ علوم هفتم

  1 بازدید

  اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۵۰ علوم هفتم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  سوالات فصل 6 علوم هفتم با جواب

  سوالات فصل 6 علوم هفتم با جواب

  سوالات فصل ششم 6 علوم هفتم با جواب و پاسخ کامل شامل جواب فعالیت، گفت و گو کنید، اطلاعات جمع آوری کنید، آزمایش کنید، خود را بیازمایید، صفحه ی ۴۷، ۴۸، ۴۹، ۵۰، ۵۱، ۵۲ و ۵۳ علوم هفتم فصل ۶ (سفر آب روی زمین) در این نوشتار از ساینس هاب تقدیم شما خواهد شد.

  سوالات فصل ششم علوم هفتم با پاسخ

  صفحه ۴۷ علوم هفتم

  در گروه خود درباره ی اینکه چرا مقدار بارندگی در شهرهای کشورمان با هم فرق دارد گفت و گو کنید.

  عوامل مختلقی بر مقدار بارندگی تاثیرگذار هستند مانند: عرض جغرافیایی، ارتفاع از سطح دریا و فاصله از دریا. با نوجه با اینکه عوامل مذکور در شهرهای مختلف کشورمان با هم متفاوت است بنابراین مقدار بارندگی هم در آنها قرق دارد.

  وسایل و مواد: بشر 2 عدد، مقداری نایلون، کش و یخ

  روش آزمایش

  در لیوان دارای آب، باران تشکیل می‌شود، زیرا رطوبت موجود در هوای لیوان در اثر میعان به قطرات آب باران تبدیل می‌شود.

  در لیوان خالی ابر و باران تشکیل می‌شود زیرا بخار آب موجود در هوای محبوس در ظرف، در مجاورت پوشش نایلونی که قطعات یخ روی آن قرار دارد، به مایع تبدیل می‌شوند، اما این قطرات آن قدر کوچک هستند که به پایین نمی‌افتند (چون تعداد ذرات بخار موجود در ظرف خالی بسیار کمتر از ظرف حاوی آب گرم است)، تعداد کمی از ذرات مایع که فاصله‌ی کمی از هم دارند، به یکدیگر می‌پیوندند و باران تشکیل می‌دهند. بقیه‌ی ذرات مایع هم در فضای بالای ظرف معلق مانده و ابر تشکیل می‌دهند.

  💛 ساینس هاب 💛

  صفحه ۴۸ علوم هفتم

  در یک روز بارانی با استفاده از یک ظرف و خط‌ کش میزان بارندگی را در محل زندگی خود اندازه‌گیری کنید. اگر این آزمایش را با چند ظرف مختلف انجام دهید، چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟ راهنمایی: در صورت عدم بارندگی از آب پاش استفاده کنید.

  در ظروف مختلف، برای ارتفاع، اعداد متفاوتی به دست می‌آید زیرا شکل ظرف و اندازه‌ی قاعده‌ی آن ظرف در ارتفاع آب تأثیرگذار است. پس نتیجه می‌گیریم که برای اندازه‌گیری میزان بارندگی، باید از ظروف استاندارد استفاده کنیم.

  تولید باران با استفاده از هر عمل مصنوعی که با تحریک و تغییر در فرآیندهای درونی ابر همراه باشد، باروری ابر نامیده می‌شود. هدف از باروری ابرها، افزایش میزان بارندگی است. برای ایجاد باران مصنوعی، باید عوامل ابر، رطوبت، دما و سایر شرایط جوی فراهم باشند. باروری ابرها معمولاً با اضافه کردن موادی خاص (که عامل باروری نام دارند) انجام می‌شود. مهم‌ترین ماده در عملیات باروری ابرها، یدید نقره است.

  امروزه از روش‌های گوناگونی برای تولید باران از طریق تقویت و تغلیظ بخار آب در اتمسفر استفاده می‌شود. برای باروری ابرها از دو روش هوایی و زمینی استفاده می‌شود.

  روش هوایی که بیشتر مناسب فصل تابستان است و در آن مواد لازم را با استفاده از هواپیما به ابر تزریق می‌کنند، خود به سه شکل انجام می‌شود:

  روش زمینی هم بیشتر مناسب فصل زمستان و مناطق کوهستانی است. هوای مرطوب، موقع صعود از کوه‌ها سرد شده و ابر تشکیل می‌شود. اگر این روند به صورت طبیعی شکل بگیرد خیلی از این ابرها توانایی تولید باران را پیدا نمی‌کنند. بارور سازی این نوع ابرها با استفاده از رهاسازی هسته‌های یدید نقره توسط ژنراتورهای زمینی انجام می‌شود.

  وسایل و مواد: ظرف شیشه‌ای، مقداری ماسه و رس

  روش آزمایش

  از آنجاییکه ذرات خاک رس ریز هستند و ذرات ماسه درشت هستند بنابراین آب از لا به لای ذرات ماسه راحت‌تر عبور می‌کند ولی وقتی به ذرات خاک رس می‌رسد به سختی عبور می‌کند و یا برای پیدا کردن راهی برای نفوذ به درون خاک، تغییر مسیر می‌دهد. به همین دلیل مسیر حرکت آب در خاک، پر پیچ و خم و دارای انشعابات فراوانی است.

  💛 Sci-HuB.iR 💛

  صفحه ۴۹ علوم هفتم

  در بخشی از حیاط مدرسه که شیب دار است به وسیله ی آب پاش، پارچ یا … مقداری آب در چند نقطه ی نزدیک به هم در سطح زمین بریزید؛ سپس مسیر حرکت آب را رسم کنید. رسم خود را با شکل زیر مقایسه کنید.

  آب از نقاط مختلف به صورت شاخه‌های باریک جریان پیدا می‌کند و کمی پایین‌تر این نقاط بر اثر شیب، به ندریج در یک نقطه به هم می‌پیوندند و پُر آب‌تر می‌شوند. چیزی شبیهِ حوضه آبریز.

  جواب این سوال به شهر محل زندگی شما بستگی دارد. به طورکلی تقسم‌بندی حوضه‌های آبزیز اصلی ایران به شکل زیر است:

  هرچند حوضه‌های آبریز با درجات مختلفی تقسیم‌بندی‌ شده‌اند اما در یک دسته‌بندی، ایران به دوازده حوضه آبریز بزرگ تقسیم می‌شود:

  اما برای پاسخ به سوال صفحه 49 علوم هقتم به طور خاص چند نمونه برای شهرهای مختلف مثال میزنم.

  اگر ساکن تهران هستید:

  استان تهران تحت پوشش بخش‌هایی از چهار حوضه‌ی: سفیدرود، ساحلی خزر، دریاچه نمک و کویر مرکزی قرار می‌گیرد.

  اگر ساکن اصفهان هستید:

  حوضه‌ی آبریز باتلاق گاوخونی (که خود جزئی از حوضه‌ی آبریز اصفهان و سیرجان و بخشی از حوضه‌ی آبریز فلات مرکزی می‌باشد)

  اگر ساکن قم هستید:

  استان قم تماماً در زیرحوضه‌ی دریاچه نمک قم، از حوضه‌ی آبریز فلات مرکزی ایران قرار دارد.

  اگر ساکن تبریز یا سایر شهرهای استان آذربایجان شرقی هستید:

  حوضه‌های آبریز ارس، سفیدرود ـ قزل‌اوزن و دریاچه ارومیه، پهنه‌ی استان آذربایجان شرقی را پوشش می‌دهند.

  ❤ Sci-HuB.iR ❤

  صفحه ۵۰ علوم هفتم

  عوامل موثر بر شکل مسیر رود

  شکل مسیر رود به عوامل زیادی بستگی دارد اما این سه عامل بیشترین تاثیر را دارند:

  ❤ ساینس هاب ❤

  صفحه ۵۱ علوم هفتم

  به نظر من فاضلاب، زباله‌های دریایی، پساب و زباله‌های صنعتی، زباله‌های رادیو اکتیو، آلودگی‌های نفتی و… از مهمترین منابع آلودگی رودخانه‌ها هستند. 

  آلودگی رودخانه ها باعث تخریب محیط زیست می‌شود. رشد بیش از حد جانداران آبزی و جلبک‌ها باعث مسدود شدن مسیرهای دریایی و مصرف تمام اکسیژن محلول موجود در آب می‌شود و در نتیجه زندگی سایر موجودات دریایی مثل ماهی ها به خطر می‌افتد.

  ❤ Sci-HuB.iR ❤

  صفحه ۵۲ علوم هفتم

  جدول زیر را تکمیل کنید.

  ❤ ساینس هاب ❤

  منابع آلوده کننده‌ی دریاها و دریاچه‌ها شامل آلاینده‌های شیمیایی، بیولوژیکی و مواد فیزیکی می‌شوند که از لحاظ نوع آلاینده به هشت دسته‌ی مختلف تقسیم می‌شوند:

  صفحه ۵۳ علوم هفتم

  نیروی گرانش ماه در شب‌های مهتابی که مد در خلیج فارس اتفاق می‌افتاد باعث پس رفتنِ آب رودخانه‌ی اروند به سمت خلیج فارس می‌شد و در نتیجه عمق رودخانه کاهش چشمگیری پیدا می‌کرد و رزمندگان می‌توانستند از عرض رودخانه‌ی اروند عبور کنند.

  جواب فعالیت های فصل ششم 6 علوم هفتم (سفر آب روی زمین) در این مطلب تقدیم شما شد که امیدوارم مورد متوجه شما قرار گرفته باشد و باز هم به ساینس هاب سر بزنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بررسی دقیق، کامل و تصویری اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  بررسی دقیق، کامل و تصویری اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  دانش‌آموزان عزیزی که از مطلب جواب فکر کنید های علوم هفتم حرف آخر راضی بودند، درخواست ادامه جواب اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم نیز دادند. ما نیز این مطلب را نوشتیم. در این مطلب به بررسی ریز و دقیق و کامل پاسخ تمام اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم خواهیم پرداخت و شما در این مقاله جواب تمام  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم را یاد خواهید گرفت. با خواندن این مطلب شما می‌توانید وقت بسیاری را ذخیره کنید به جای اینکه به سایت‌های مختلف سر بزنید تا جواب اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم را پیدا کنید.

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم فصل اول

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 5: فناوری که می‌خواهیم در موردش صحبت کنیم، وسایل نقلیه من جمله خودرو شخصی که بسیار راحت کننده زندگی انسان‌ها هستند و در صرفه جویی وقت نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. اما سوخت مصرف شده توسط این وسایل نقلیه باعث تهدید به اتمام سوخت‌های فسیلی که جز سوخت‌های تجدید ناپذیرند می‌شود. همچنین برای مثال با سوختن سوخت هواپیما، کربن بسیار زیادی وارد اتمسفر زمین می‌شود. تمامی این موارد باعث افزایش ابتلا به بیماری‌های تنفسی می‌شود.

  پاسخ فصل سوم اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 15: از کاربرد آب که بیشترین نقش را در زندگی ما دارد، آشامیدن، آشپزی، نظافت، کشاورزی و دامپروری و موارد بسیاری از این دست اشاره کرد. مورد دیگر گاز شهری است که از متان تشکیل شده است برای پخت و پز و گرم کردن منازل و موارد این چنینی استفاده می‌شود. از چوب برای ساخت صنایع خانگی مثل مبل استفاده می‌شود. شیشه نیز مصارف زیادی دارند که استفاده در در و پنجره بیشترین سهم را دارد.

  اطلاعات جمع اوری کنید فصل مواد پیرامون ما

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 32: الف) راکت تنیس: چوب به علت انعطاف پذیری بالا / ب) قابلمه دسته‌دار: فلز به علت رسانایی گرمایی بالا و پلاستیک برای نارسانا بودن در برابر گرما / پ) کلاه ایمنی: آلومینیوم به خاطر سبکی با مقاومت زیاد / ت) بدنه و در یخچال: پلاستیک که عایق دمایی است. / ث) چرخ اتومبیل: پلاستیک به علت انعطاف پذیری زیاد.

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید فصل 5

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 43: ظرف‌های سفالی از یک نوع خاک مخصوص به عنوان ماده اصلی و کمی کاه به عنوان ماده چسبنده ذرات ساخته می‌شوند. همه این مواد را با آب قاطی کرده و به شکل مورد نظر درمی‌آورند و برای پخت در کوره آماده می‌کنند. و پس از تکمیل فرایند پخت، با رنگ‌های مختلف به آن‌ها رنگ و روح می‌دهند. در ظروف چینی نیز از نوع خاصی خاک استفاده می‌شود اما چسب این ظروف از سیلیس است که مثل ظروف سفالی تا مرحله پخت جلو می‌روند و در نهایت لعاب و رنگ می‌خورند.

  اگر دوست دارید تا بهترین سرنوشت تحصیلی را برای خود رقم بزنید باید با متخصصان این حوزه در ارتباط باشید تا بتوانید استعداد خود را پیدا کنید و در آن زمینه سرمایه گذاری کنید. اگر تمایل دارید تا این اتفاق خوب برایتان اتفاق بیافتد فرم زیر را برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد حرف آخر پر کنید.

  البته همراه با این مشاوره عالی می‌توانید از محصولات با کیفیت کشوری نیز برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید. یکی از همین محصولات، که آموزش تمام دروس مورد نیاز شما را در بر دارد پکیج حرف آخر هفتم است که اساتید مشهور کشور آن را تدریس کرده‌اند و برای تمامی سطوح مناسب است. برای مشاهده دیگر محصولات و پیدا کردن پکیج مورد نظر خود به فروشگاه حرف آخر مراجعه کنید.

  پاسخ جمع اوری اطلاعات فصل 6 علوم پایه هفتم

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتمجواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 48: برای بارش باران در شرایط خاص مثل خشکسالی می‌توان از روشی مصنوعی برای باردار کردن ابرها استفاده کرد که واکنش‌های درونی ابرها را به وسیله مواد و ترکیبات خاص تحریک می‌کنند.

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 49: حوزه آبریز دریاچه ارومیه، حوزه آبریز دریای خزر، حوزه آبریز خلیج فارس، حوزه آبریز دریای عمان.

  برای مطالعه جواب گفت و گو کنیدهای علوم هفتم بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه مربوط هدایت شوید.

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 53: در شب‌هایی که در خلیج فارس مد اتفاق می‌افتاد، نیروی گرانش ماه سبب عقب رفتن آب دریا می‌شد که در نتیجه آن، عمق دریاچه کاهش می‌یافت و کار برای رزمندگان ساده می‌گشت.

  جمع اوری اطلاعات فصل سفر آب درون زمین

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 58: نسبت به خشک و یا مرطوب بودن منطقه، نقطه‌ای که در آن به آب می‌رسیم نیز فرق دارد و طبیعتا در مناطق مرطوب در عمق کمتری به آب می‌توان رسید.

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 58: در منطقه ما از هر دو آب استفاده می‌شود ولی قسمت عمده آن را آب‌های سطحی و آب‌های پشت سد تشکیل می‌دهند.

  با کلیک بر روی آموزش ریاضی هفتم فصل 8 به مطلب مربوط به آن هدایت می‌شود.

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 61: اکثر قنات‌های حفر شده در استان‌هایی مانند خراسان‌ها، آذربایجان‌ها، کرمان و اصفهان و یزد هستند.

  فصل 11 و جواب اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 95: بزرگترین سلول بدن انسان سلول عصبی است که طول بسیار بلندی دارد تا کار هدایت و انتقال پیام عصبی به سهولت انجام شود. این نوع سلول سه دسته بندی دارد که در سال‌های بالاتر با آن‌ها آشنا خواهید شد که هر سه این موارد، 3 قسمت دندریت، جسم سلولی و آکسون را دارند.

  پاسخ اطلاعات جمع اوری کنید فصل 13

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 114: پوشش مخاطی که اولین محافظ معده است؛ سرتاسر بافت معده را پوشانده است. مورد بعدی که از بافت معده محافظت می‌کند سلول‌های اصلی دیواره معده هستند. اگر احیانا اسید معده از این دو خط حفاظتی عبود کند، امکان ایجاد شدن زخم معده وجود دارد.

  علوم هفتم حرف آخر از آن دسته پکیج‌هایی است که در همان لحظه اول می‌فهمید که با کمک آن می‌توان تبدیل به یکی از بهترین‌ها شد. چرا؟! چون 5 استاد نامی در سطح کشور مدرس آن هستند و علاوه بر ساعت‌ها محتوای آموزشی کامل و به درد بخور، یک کتاب کار نیز در این پکیج هست تا یادگیری شما عزیزان را عمیق‌تر کند. پس اگر دوست دارید از لیست قیمت محصولات حرف آخر اطلاع داشته باشید، کافیست بر روی آن کلیک کنید.

  حالا اگر دوست دارید علاوه بر علوم، 20% محتوای درسی بقیه کتب پایه هفتم را با چند استاد مطرح در کل کشور یاد بگیری و از همین الان برای کنکور و انتخاب رشته حاضر بشی فقط کافیه هزینه ارسال رو پرداخت کنی و صاحب چندین ساعت محتوای آموزشی درجه یک بشی.

  پاسخ جمع اوری اطلاعات فصل 14 پایه هفتم

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 119: دریچه‌های مختلفی که در دهانه رگ‌ها یا ورودی بطن‌ها وجود دارند نقش بسیار مهمی در عملکرد درست قلب ایفا می‌کنند. این دریچه‌ها از برگشت خون به جایی که نباید؛ جلوگیری می‌کنند.

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 123: الف) تعداد گلبول سفید به طور متوسط 6000 تا 7000 عدد در هر میلی متر مکعب خون است. در انسان سالم در همین حجم از خون، 5 الی 6 میلیون گلبول قرمز وجود دارد. و تعداد پلاکت‌ها نیز در حدود 250 هزار در هر میلی متر مکعب است. / ب) WBC علامت گلبول سفید خون و RBC تعداد گلبول قرمز را در خون آزمایش شده نشان می‌دهد.

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم فصل 15

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 126: اثرات مخربی مثل از بین بردن مخاط دستگاه تنفسی / نیکوتین دارد / سرطان دستگاه تنفسی و نارسایی‌های ریوی و قلبی.

  اطلاعات جمع اوری کنید علوم هفتم

  جواب اطلاعات جمع اوری کنید صفحه 129: پوست سالم جلوی ورود مستقیم مواد بیماری‌زا به بدن را می‌گیرد. همچنین غدد عرق موجود در پوست نیز از رشد مواد بیماری‌زا جلوگیری می‌کنند.

  برای اطلاع از آخرین مطالب منتشر شده و پکیج‌های جدید مناسب پایه خود، صفحه اصلی حرف آخر را بررسی کنید. برای اینکه بتوانیم مطالب مورد نیاز شما را بنویسیم، نظر بدهید و بگویید چه مطلبی نیاز دارید.

  منبع مطلب : harfeakharpub.com

  مدیر محترم سایت harfeakharpub.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  کریمی 1 ماه قبل
  0

  یک ساعت سرج میکنیم تمام جوابها ناقص وبدرد نخوره

  کریمی 1 ماه قبل
  0

  یک ساعت سرج میکنیم تمام جوابها ناقص وبدرد نخوره

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  آشغال ها

  (🖖🏻♥️☺️) 1 سال قبل
  -1

  اطلاعات جمع آوری صفحه ی ۵۰نداره من اونو میخام چقد به هم ریخته هستن

  کوثر 1 سال قبل
  -1

  علوم هفتم صفه ی ۵۰

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  جمع آوری اطلاعات صفحه 50 رو نداره من اونو میخوام

  هه.!-^-^ 1 سال قبل
  2

  اره

  هه.!-^-^ 1 سال قبل
  -2

  حالا؟!.

  هیچی 1 سال قبل
  -1

  الللذم

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید