توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اطلاعات جمع آوری کنید علوم هفتم صفحه ۴۳

  1 بازدید

  اطلاعات جمع آوری کنید علوم هفتم صفحه ۴۳ را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  آیلین : جواب اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۴۳: ظرف های سفالی از یک نوع خاک مخصوص به عنوان ماده اصلی و کمی کاه به عنوان ماده چسبنده ذرات ساخته می شوند.همه این مواد را با آب قاطی کرده و به شکل مورد نظر در می آورند و برای پخت در کوره آماده می کنند.و پس از تکمیل فرایند پخت، با رنگ های مختلف به آن ها رنگ و روح می دهند. درظروف چینی نیز از نوع خاصی خاک استفاده می شود اما چسب این ظروف ازسیلیس است که مثل ظروف سفالی تا مرحله پخت جلو می روند و در نهایت لعاب و رنگ می خورند.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  معصومه 2 روز قبل
  0

  پاسخ: در ساخت ظرف های سفالی از نوعی خاک به عنوان ماده اولیه به همراه مقداری کاه و شن به عنوان چسب استفاده می شود. سپس با استفاده از مخلوط کردن این مواد با آب قالب شکل ظرف را می سازند و بعد در کوره عملیات پخت شروع می شود و بعد آهسته آهسته خنک می شوند.سپس با اضافه کردن اکسیدهای رنگی فلزات آهن، آلومینیم، مس و سرب، لعاب روی ظرف قرار گرفته و دوباره عملیات پخت تکرار می شود.

  مراحل ظرف های چینی به صورت زیر می باشد:

  ۱- آماده کردن مواد اولیه

  ۲- فرم دهی و ریخته گری

  ۳- پخت اولیه و لعاب زنی و پخت لعاب ظروف

  ۴- دکور زنی و مراحل تکمیلی

  ناشناس 5 روز قبل
  0

  سلام

  ناشناس 6 روز قبل
  0

  منم نمی دونم

  ستی 16 روز قبل
  0

  شوخی کردم منم نمیدونم خودم اومدم جوابشو پیدا کنم لطفا اگه کسی بلده پاسخ درست و کوتاه بده ✍

  ستی 16 روز قبل
  1

  خوتون اطلاعات رو جمع کنین مگه نوکر گیر اوردین 😂😂

  آیلین 1 سال قبل
  9

  جواب اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۴۳: ظرف های سفالی از یک نوع خاک مخصوص به عنوان ماده اصلی و کمی کاه به عنوان ماده چسبنده ذرات ساخته می شوند.همه این مواد را با آب قاطی کرده و به شکل مورد نظر در می آورند و برای پخت در کوره آماده می کنند.و پس از تکمیل فرایند پخت، با رنگ های مختلف به آن ها رنگ و روح می دهند. درظروف چینی نیز از نوع خاصی خاک استفاده می شود اما چسب این ظروف ازسیلیس است که مثل ظروف سفالی تا مرحله پخت جلو می روند و در نهایت لعاب و رنگ می خورند.

  0
  ستی 16 روز قبل

  مرسی گلم مطمئنی درسته ؟

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید