توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  افزایش حقوق بازنشستگان با 10 سال سابقه در سال 99

  1 بازدید

  افزایش حقوق بازنشستگان با 10 سال سابقه در سال 99 را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  سوابق بیمه + نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی 99

  نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی 99 در حالت کلی بر اساس قانون کلی محاسبه حقوق بازنشستگی خواهد بود. یعنی حقوق بازنشستگی بر مبنای حقوق دریافتی در دو سال منتهی به بازنشستگی محاسبه می شود. به عبارت دیگر میانگین دستمزد دو سال آخر حقوق مشمول سوابق بیمه هر فرد که به سازمان تامین اجتماعی اعلام می شود، مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی قرار می گیرد. پس اگر قرار باشد کسی در سال 99 بازنشسته شود، حقوق او بر اساس میانگین حقوق دریافتی سال 98 و 97 محاسبه خواهد شد.

  شما می توانید از طریق اپلیکیشن کارپرداز، نسبت به محاسبه حقوق بازنشستگی 99 اقدام نمایید.

  محاسبه حقوق بازنشستگی 99 با درصدهای افزایشی تصویب شده

  با داشتن امکان مشاهده سوابق بیمه می توانید به شکلی بهینه تر محاسبه حقوق را انجام دهید. حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۳۹۹ به صورت زیر افزایش یافته است:

  در یک بخش برای محاسبه حقوق بازنشستگی 99 ، ابتدا باید برای همه رکوردها افزایش حقوق سنواتی، ۱۵ درصد در نظر گرفته شود. پس از اعمال ۱۵ درصد افزایش سنوات به همه رکوردها، بر اساس جداول امتیازی و ضریب سال، عدد همسان سازی مشخص می شود، چنانچه امتیاز همسان سازی کمتر از افزایش ۱۵ درصد باشد، افزایش ۱۵ درصدی اعمال می ‌شود.

  به طور کلی ۱۶۶ هزار و ۵۲۱ نفر معادل ۱۰.۵درصد جمعیت بازنشستگان کشوری در این گروه قرار می گیرند که حقوق بازنشستگی سال ۱۳۹۹ آنها بیش از افزایش‌ های ناشی از امتیاز جداول ۱۰۹ و 110 است و صرفا ۱۵ درصد به آنها تعلق می گیرد و میانگین حقوق سال ۱۳۹۹ آنها به ۵۲.۰۳۶.۶۸۷ ریال افزایش یافته است.

  بنابراین، در نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی 99 در این گروه فقط ۱۵ درصد افزایش در نظر گرفته می شود.

  لازم به ذکر است که گروهی از حقوق بگیران نیز که به لحاظ سنوات کمتر از ۳۰ سال (معمولا کمتر از ۱۵ سال) به علت فوت یا از کار افتادگی مشمول دریافت حقوق شده‌اند، با توجه به شرایط تعریف شده در مواد ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری و کم بودن سنوات حقوق آنها، بر اساس سنوات برقرار شده که در محاسبه، این افزایش مشمول رعایت (حسب سنوات کمتر از ۲۸.۰۰۰.۰۰۰ ریال نباشد) شده و مابه التفاوت به آنان تعلق گرفته است، کمترین مبلغ پرداختی این گروه حقوق ۲۳.۹۰۰.۰۰۰ ریال است.

  در بخشی دیگر محاسبه حقوق بازنشستگی 99 بر اساس افزایش همسان سازی بین ۲۲ تا ۷۰ درصد متغیر است. در این بخش پس از اعمال افزایش عمومی ۱۵ درصد، مطابق امتیازات گروه ‌های شغلی حقوق همسان سازی مشخص می شود. در این گروه، میانگین حقوق بازنشستگان کشوری مشمول همسان سازی که یک میلیون و ۳۱۵ هزار و ۲۵۰ نفر معادل ۸۹.۵ درصد از جمعیت بازنشستگان کشوری هستند به ۳۵.۱۳۳.۱۱۶ ریال افزایش یافته است. این افزایش به طور میانگین ۸.۱۴۷.۷۹۷ ریال است.

  شاید اندکی سر در آوردن از نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان 99 برای شما سخت باشد، اما اگر کمی ریاضی قوی داشته باشید، می توانید به راحتی از فرمول محاسبه حقوق بازنشستگان 99 سر در بیاورید. در غیر این صورت می توانید از کسی کمک بگیرید تا برای شما این محاسبه را انجام دهد.

  در نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی 99 به این جدول ها نیاز دارید

  در هر یک از جدول هایی که ملاحظه می کنید، امتیازات مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری در چهار گروه شغلی از قرار گروه های 20 گانه شغلی، گروه های 8 گانه قضات، گروه های پنجگانه هیات علمی و گروه های مقامات تقسیم بندی شده است. امتیازاتی که به هر گروه بر اساس قانون تعلق می گیرد، در نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان 99 تاثیر دارد. به طور کلی بر اساس ضوابط و قوانین موجود و همچنین جدول همسان سازی و گروه های شغلی ذکر شده در جدول ها، نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان 99 به این شکل خواهد بود:

  لازم است در مورد نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان 99، به فاکتورهای گروه شغلی، طبقه شغلی، سنوات خدمت، سابقه بالای 30 سال، مناطق جنگی، پست مدیریتی و ... توجه شود. در واقع نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان 99 در هر یک از این گروه ها جداگانه است. به همین دلیل لزوما دو فرد با سابقه بازنشستگی یکسان و یک گروه شغلی، حقوق یکسانی دریافت نمی کنند.

  آیا انواع بازنشستگی تامین اجتماعی را می شناسید

  طبیعتا قبل از اینکه کسی بخواهد از نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان 99 سر دربیاورد، باید بداند مشمول چه نوع بازنشستگی در سازمان تامین اجتماعی می شود. انواع بازنشستگی تامین اجتماعی از حالت های زیر خارج نیست:

  جمع بندی

  اگر با نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان 99 مشکل دارید، توصیه می کنیم ترجیحا از یک فرد آشنا به امور بیمه و حسابدار کمک بگیرید. صرف نظر از اینکه باید در جدول های یاد شده، گروه شغلی و امتیازات متعلقه به هر گروه شغلی را در نظر بگیرید، باید بتوانید این امتیازات را در هر گروه شغلی تاثیر بدهید. شاید بهتر باشد برای شروع از سیستم های آنلاین برای محاسبه حقوق بازنشستگان 99 کمک بگیرید. به هر حال بدیهی است که اگر خیلی نتوانسته باشید از نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان 99 سر در بیاورید، به کمک نیاز خواهید داشت. بهتر است برای محاسبه دقیق حقوق بازنشستگی خود از کسی کمک بگیرید که به خوبی با این موضوعات آشنایی دارد و می تواند شما را درست کمک کند. شما می توانید از طریق اپلیکیشن کارپرداز تمامی خدمات شهروندی از جمله محاسبه حقوق بازنشستگی، استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی و غیره را در اختیار داشته باشید.

  شرایط بازنشستگی تامین اجتماعی با سابقه کمتر از 10 سال

  شرایط بازنشستگی تامین اجتماعی با سابقه کمتر از 10 سال

  به گزارش راهبرد معاصر، قائم مقام سازمان تامین اجتماعی شرایط بازنشستگی تامین اجتماعی با سابقه کمتر از 10 سال برای سال 99 را تشریح کرد و گفت: اگر فردی با بهره‌مندی از شرایط سنی، زیر ۱۰ سال سابقه داشته باشد می‌تواند کسری سابقه خود را تا ۱۰ سال بخرد.

  مصطفی سالاری درباره شرایط بازنشستگی با 10 سال سابقه در تامین اجتماعی اظهار کرد: مردان با 60 سال سن و زنان با 55 سال سن در صورت برخورداری از 10 سال سابقه بیمه پردازی می‌توانند با 10 روز حقوق بازنشسته شوند.

  قائم مقام سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: اگر  فردی با بهره مندی از شرایط سنی، زیر 10 سال سابقه داشته باشد می‌تواند کسری سابقه خود را تا 10 سال بخرد، ولی ما توصیه می‌کنیم که افراد بیمه پردازی خود را ادامه دهند تا با حقوق بهتری بازنشسته شده و مستمری بهتری داشته باشند.

  آن دسته از بیمه شدگان متقاضی دریافت مستمری که دارای حداقل 60 سال سن تمام برای مردان و ٥٥ سال سن تمام برای زنان باشند و همچنین 10 سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، از مستمری بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند خواهند شد.

  چنانچه بیمه شده متقاضی کمتر از 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد؛ با پرداخت یک جای حق بیمه سنوات کسری تا 10 سال، می‌تواند از مزایای این قانون بهره‌مند شود.

  همچنین طبق ماده ٧٨ قانون تأمین اجتماعی کارفرما می‌تواند بازنشستگی بیمه شدگانی که حداقل پنج سال پس از رسیدن به سن بازنشستگی مقرر در این قانون به کار خود ادامه داده‌اند را از سازمان تقاضا کند.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  امنه بهره مند 2 روز قبل
  0

  حقوق بازنشستگی با۱۲ سال سابقه بیمه چقدراست

  امنه بهره مند 2 روز قبل
  0

  حقوق با۱۲سال سابقه بیمه چقدربیمه بازنشستگی حقوق میده

  سلام . 22 روز قبل
  -1

  پدرم با ۱۰سال سابقه فوت کردن مستمری ۱۴۰۰مادرم ۱۴۰۰تومن هست امسال چقدر افزایش داره ..مستمری ۱۴۰۱ حدودا چقد

  ر میشه

  مهدیه 2 سال قبل
  0

  باعرض سلام خسته نباشیدببخشیددرست متوجه نشدم. اقام ده سال سابقه تصادف کردن. منجربه فوتش شدازامسال بادوتابچه مستمری بگیر شدم. لطف کنیدچقدراضافه میشه درهمسان سازی

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید