توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اقساط وام یک میلیونی کرونا چقدر است

  1 بازدید

  اقساط وام یک میلیونی کرونا چقدر است را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش روز یکشنبه ایرنا، اوایل امسال با شیوع بیماری کرونا، بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شدند و فعالیت برخی کسب و کارها محدود شد و به تبع آن درآمد افراد جامعه کاهش یافت و دولت تصمیم گرفت در کنار پرداخت تسهیلات به کسب و کارها مبلغ یک میلیون تومان از محل منابع بانکی به صورت تسهیلات به حساب یارانه بگیران که ۲۳ میلیون خانوار هستند، واریز کند.

  منابع تامین مالی این وام از محل منابع بانکی بود و در ابتدا پیش‌بینی شده بود که این تسهیلات با  سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه به حساب یارانه متقاضیان واریز و اقساط آن در هر ماه از همین حساب کسر شود.

  اما با اعلام رییس جمهوری این تسهیلات به صورت قرض الحسنه و به چهار درصد تغییر کرد. یعنی سود ۱۲ درصدی میان دولت و مردم تقسیم شد و چهار درصد آن را یارانه‌بگیر متقاضی وام و هشت درصد دیگر را دولت پرداخت کند.

  مدت بازپرداخت این تسهیلات نیز از ۲۴ ماه به ۳۰ ماه افزایش یافت و بر این اساس مقرر شد ماهیانه ۳۵ هزار تومان از حساب سرپرستان خانوار دریافت کنندگان وام کسر شود.

  براساس اعلام ۲۲ خردادماه دولت، در مجموع ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ خانوار معادل ۸۷ درصد از کل خانوارهای یارانه‌بگیر تسهیلات مذکور را دریافت کردند و پرونده این تسهیلات به صورت رسمی بسته شد.

  کسر اقساط وام یک میلیونی مطابق اعلام دولت از تیرماه شروع شد و تا کنون پنج قسط معادل معادل ۱۷۵ هزار تومان از حساب خانوار کسر شده است. ۲۵ قسط دیگر نیز طی ماه‌های آینده از حساب بانکی یارانه افراد کسر می‌شود. آخرین قسط وام یک میلیون تومانی آذر سال ۱۴۰۱ کسر خواهد شد.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کسب و کارها دولت تصمیم گرفت برای کاهش پیامدهای اقتصادی ناشی از این بیماری، وام یک میلیون تومانی به ۲۴ میلیون خانواده ایرانی که یارانه نقدی (۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی) می‌گیرند، پرداخت کند.

  نحوه پرداخت این تسهیلات به صورت غیرحضوری انجام شد به این صورت که، ابتدا باید متقاضیان مشخص می‌شد بنابراین سرپرست خانوار کدملی خود را از طریق سیم کارتی که به نام وی ثبت شده است به سرشماره ۶۳۶۹ پیامک می‌کرد.

  پس از دریافت پیامک و با استفاده از داده‌های پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان مشمول بودن متقاضی برای دریافت وام مشخص و اعلام شد.

  پرداخت وام به متقاضیان از ابتدای اردیبهشت ماه شروع شد و در مرحله نخست بیش از ۱۷ میلیون خانوار این وام یک میلیون تومانی را دریافت کردند. ۲۲ خردادماه که به صورت رسمی پرونده پرداخت وام یک میلیون تومانی بسته شد در مجموع برای ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ خانواده (معادل ۸۷ درصد) تسهیلات پرداخت شد.

  البته هفتم تیرماه برای ۹۱۰ هزار سرپرست خانواری که کدملی خود را به اشتباه یا با شماره تلفن همراه دیگران ارسال کرده بودند، پیامک ارسال شد تا چنانچه تمایل داشتند برای دریافت وام یک میلیون تومانی ظرف مدت پنج روز اقدام کنند.

  در ابتدا پیش‌بینی شده بود که این تسهیلات با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه به حساب یارانه‌بگیران واریز و اقساط آن از همان حساب یارانه کسر شود. اما رییس جمهور اعلام کرد که این تسهیلات به صورت قرض الحسنه است. بنابراین سود ۱۲ درصدی به نوعی بین دولت و مردم تقسیم شد که چهار درصد را یارانه‌بگیر و هشت درصد دیگر را دولت بپردازد و اقساط از ۲۴ به ۳۰ ماه افزایش یابد. در این حالت قسط پرداختی ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان در هر ماه خواهد بود.

  با توجه به اینکه بازپرداخت این تسهیلات تیرماه اعلام شده بود، پیگیری‌های خبرنگار ایرنا از مراجع ذیربط حاکی از این است که طبق اعلام گذشته کسر اقساط وام یک میلیون تومانی از این ماه از حساب یارانه بگیران شروع خواهد شد. یارانه نقدی در بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چند قسط از وام یک میلیونی کرونایی باقی مانده است؟

  چند قسط از وام یک میلیونی کرونایی باقی مانده است؟

   منبع تامین مالی این وام از محل منابع بانکی با نرخ ۱۲ درصد که بعد به چهار درصد تغییر کرد، اقساط ۳۰ ماهه و هر ماه ۳۵ هزار تومان است، که بعد از واریز یارانه به حساب افراد از همان حساب کسر می‌شود، نکته مهم در این باره اینکه گیرندگان تسهیلات، نباید حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط، تغییر دهند.

  در ابتدا پیش‌بینی شده بود که این تسهیلات با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه به حساب یارانه‌ بگیران واریز و اقساط آن از همان حساب یارانه کسر شود. اما رئیس جمهور اعلام کرد که این تسهیلات به صورت قرض الحسنه خواهد بود. در واقع به نوعی سود ۱۲ درصدی میان دولت و مردم تقسیم شد که چهار درصد را یارانه‌بگیر و هشت درصد دیگر را دولت پرداخت می کند و اقساط از ۲۴ به ۳۰ ماه افزایش یابد. در این حالت قسط پرداختی ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان در هر ماه خواهد بود.

  وام یک میلیونی از محل منابع بانکی با کارمزد چهار درصد، اقساط ۳۰ ماهه و هر ماه ۳۵ هزار تومان است که به حساب یارانه افراد واریز و اقساط نیز از همین حساب کسر می‌شود، این در حالی است که گیرندگان تسهیلات، نباید حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط، تغییر دهند.

   نحوه پرداخت این تسهیلات به صورت غیرحضوری انجام شد به این صورت که، ابتدا باید متقاضیان مشخص می‌شد بنابراین سرپرست خانوار کدملی خود را از طریق سیم کارتی که به نام وی ثبت شده است پیامک می‌کرد و پس از دریافت پیامک و با استفاده از داده‌های پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان مشمول بودن متقاضی برای دریافت وام مشخص و اعلام شد.

  در واقع با کسر چهارمین قسط از وام کرونایی از حساب یارانه بگیران، به تعداد ۲۶ قسط دیگر باقی مانده است.

  منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

  مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید