توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  امکان تشکیل فسیل پروانه از فسیل حلزون است

  1 بازدید

  امکان تشکیل فسیل پروانه از فسیل حلزون است را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  تیزهوش

  ترتیب پیدایش موجودات زنده بر روی کره ی زمین

  1-ابتدا تک سلولیها

  2-بی مهر گان

  3-اولین مهره داران یعنی ماهی ها

  4-گیاهان

  5-دوزیستان

  6-خزندگان

  7-جنگل ها

  8-دایناسورها

  9- پرندگان

  10-پستانداران

  برای تشکیل فسیل از یک جاندار باید:

  1-بدن جاندار دارای پخش های سخت باشد

  2-در زیر رسوبات قرار گیرد.

  3-ازهوا به دور باشد..................................................................................................................

  1-محل تشکیل بیش تر سنگ های رسوبی کجاست؟

  کوه ها

  دره ها

  دریا ها

  دشت ها

  از بدن کدام یک از جانداران زیر فسیل بهتری ساخته می شود؟

  کبوتر

  پشه

  مورچه

  سنجاقک

  از کدام قسمت های بدن موجودات فسیل تشکیل نمی شود؟

  استخوان

  دندان

  گوشت

  ماهیچه

  کدام یک از جانداران زیر فسیل کمتری دارند؟

  ماهی

  لاک پشت

  دایناسور

  پروانه

  از بدن کدام یک از جانداران زیر فسیل بیش تری تشکیل می شود؟

  خرگوش

  کرم خاکی

  پروانه

  پشه

  با پیدایش کدام مورد زندگی بر روی خشکی اغاز شد؟

  میمون

  گیاهان

  ماهی ها

  دایناسورها

  اولین موجودات زنده در کجا فراوان شدند؟

  کوه ها

  جنگل ها

  خشکی ها

  دریاها

  زندگی بر روی کره ی زمین از کجا اغاز شد؟

  دریا ها

  قاره ها

  خشکی ها

  جنگل ها

  اولین جاندارانی که دردریاهازندگی می کردند............بودند

  مهره داران

  تک سلولی ها

  بی مهرگان

  پستانداران

  اخرین گروه مهره دارانی که بر روی زمین به وجود امدند.............بودند

  پرندگان

  پستانداران

  خزندگان

  دایناسورها

  کدام گزینه قدیمی تر به نظر می رسد؟

  حلزون

  کبوتر 

  ماهی

  قورباغه

  منبع مطلب : mehrdadxxjr1w.blogfa.com

  مدیر محترم سایت mehrdadxxjr1w.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  حلزون

  حلزون

  حَلَزون یا لیسَک نوعی نرم‌تن در ردهٔ شکم‌پایان است. علت اینکه حلزون را در رده شکم‌پایان قرار داده‌اند؛ این است که در حقیقت تمام قسمت زیرین بدنش، پای آن به‌شمار می‌رود.

  زیست‌شناسان تا به امروز بیش از ۳۰ هزار گونه حلزون را شناسایی کرده‌اند. حلزون از محیط زیست بسیار متنوعی برخوردار می‌باشد. محل زندگی بعضی از گونه حلزون‌ها در دریا بوده و بعضی از گونه‌های آن در آبهای شیرین یا در باغ‌ها زندگی می‌کنند. حلزون از انواع گیاهان تغذیه می‌کند.

  ظاهر حلزون

  بدن شامل قسمت‌های زیر است: سر که دارای یک جفت بازوی حسی است، یک پای شکمی و پهن عضلانی که نوعی عمل خزیدن را انجام می‌دهد و یک توده احشایی پشتی و گنبد مانند که بیشتر اندام‌های داخلی در آن جای داشته‌اند. (حلزون‌ها معمولاً صدف دارند اما برخی از گونه‌های بی‌صدف آن نیز مشاهده شده‌است. چشم حلزون معمولاً بر روی دو تا شاخک بر روی سر آن قرار گرفته‌است) مرحله لاروی حلزون ولیگر نام دارد که مجهز به یک کمربند مژکی ظریف است و آن را به عنوان عضو شنا بکار می‌برد. قسمت پشتی ولیگر بعداً کاملاً بزرگ می‌شود و توده احشایی در حال رشد به سمت پشت برآمدگی می‌یابد. اما این رشد رو به بالا در طرف راست و چپ به‌طور یکسان صورت نمی‌گیرد و نتیجه آن پیچ‌خوردگی توده احشایی و صدفی است که روی این توده را می‌گیرد.

  رشد

  رشد رو به بالا همچنین سبب می‌شود که لوله گوارشی به شکل U درآید و مخرج کاملاً به دهان نزدیک شود. مجموعه توده احشایی ولی نسبت به بقیه بدن معمولاً معادل ۱۸۰ درجه در خلاف جهت حرکت عقربه‌های ساعت می‌چرخد.[۱] [۲]در نتیجه فضای جبه در جلو و در بالای سر قرار می‌گیرد، آبشش‌ها جلویی می‌شوند، مخرج سوراخ‌های دفعی و تناسلی همگی در جلو قرار می‌گیرند و به فضای جبه باز می‌شوند. لوله گوارشی از شکل U به صورت یک قطعه درمی‌آید و قلب می‌چرخد.[۳][۴]

  تحول به صورت تابیدگی بدون تردید نوعی سازگاری با روش زندگی در حال بلوغ است. حلزون‌ها با عقب کشاندن بدن به درون صدف از خود محافظت می‌کنند و چون صدف یک دهانه بیشتر ندارد، باز شدن دهان و مخرج در یک جا نوعی مزیت محسوب شده و دهان نزدیکتر به زمین خواهد بود. در عین حال با این پیچیدگی قسمت‌های سنگین بدن از سر راه دور شده، در روی قسمت عقبی بدن واقع می‌شوند. در نتیجه مرکز ثقل طوری جابجا می‌شود که حرکت شکم پای صدف‌دار آسان‌تر شود.[۴]

  حلزون‌های فاقد صدف

  در بعضی شکم پایان به ویژه لیسه‌های خشکی و دریازی، صدف کوچک شده یا از بین رفته‌است. رشد در این موارد شامل بازشدگی است که در نتیجه توده احشایی تا حدودی یا به‌طور کامل به جایگاه نوزادی خود برمی‌گردد. لیسه‌های ساکن خشکی برای جلوگیری از خشک شدن باید در نقاط مرطوب بسر برند. این جانوران معمولاً شب‌ها از جایگاه خود خارج می‌شوند و از سبزی‌ها تغذیه می‌کنند. لیسه‌ها خسارات زیادی به باغ‌ها وارد می‌آورند. فضای جبه همه حلزون‌های ساکن خشکی از محفظه آبششی به محفظه ششی تغییر یافته‌است و این حلزون‌ها از هوا تنفس می‌کنند. پاره‌ای از این جانواران، سازگاری مجدد با محیط آب یافته‌اند اما هنوز هم با شش تنفس می‌کنند و برای گرفتن هوا باید گاهگاهی به سطح آب بیایند.

  هرمافرودیت

  حلزون هم نر و هم ماده (به جز حلزون سیب ) است بنابراین می‌تواند در یک زمان هم تخم و هم اسپرم را تولید کند. البته برای بارور کردن تخم‌ها، حلزون‌ها باید اسپرم‌های خود را با یکدیگر مبادله کنند. حیوانی که هم نر و هم ماده‌است، هرمافرودیت نام دارد. حلزون قهوه‌ای رنگ باغچه‌ای، در یک زمان حدود ۸۰ تخم کروی زرد یا سفید رنگ بر روی خاک سطحی باغچه می‌گذارد. حلزون می‌تواند بیشتر از ۶ بار در سال تخم ریزی کند. حدود دو سال طول می‌کشد تا یک حلزون بالغ شود.

  راه رفتن

  حلزون را حتماً دیده‌اید و حتماً به راه رفتن این جانور توجه کرده‌اید. دیده‌اید با آنکه پا ندارد ولی خیلی راحت بر روی زمین جابجا می‌شود. حلزون را نرمتنی شکمپا می‌نامند چرا که در حقیقت تمام قسمت زیرین بدنش، پای آن به‌شمار می‌رود. پس حلزون پایی دارد بسیار پهن و صاف و به کمک عضلات آن خود را بر روی زمین میلغزاند و به این گونه روی زمین راه می‌رود. این جانور برای آنکه حرکات خود را آسان‌تر انجام دهد، از غده‌هایی که در پا-شکم خود دارد ماده‌ای چسبناک می‌تراود و جاده خود را لیز و هموارتر می‌کند. این مادهٔ چسبناک باعث می‌شود تا حتی اگر حلزون از روی یک لبه تیغ عبور کند بدنش آسیبی نبیند و در صورت عبور از یک سطح خیلی لیز می‌تواند سر بخورد.

  حلزون خوراکی

  یکی از گونه‌های خوراکی حلزون، اسکارگو نام دارد. خوراکی که از حلزون اسکارگو تهیه می‌شود به همین نام نیز خوانده می‌شود.

  دشمنان حلزون

  حلزون‌ها دشمنان زیادی در طبیعت دارند. از جمله سوسک‌های زمینی- مارها- قورباغه‌ها و وزغ ها- لاک‌پشت‌ها و پرندگانی مثل مرغ- اردک و غاز.وانواع مورچه ها

  نگهداری از حلزون به عنوان حیوان خانگی

  نگهداری از لیسک‌ها آسان است. لیسک‌ها معمولاً در طبیعت حدود ۱۰ سال عمر می‌کنند. اما در قفس حدود ۳ تا ۷ سال. لیسک‌های بومی منطقه حتی تا ۱۵ سال هم عمر می‌کنند.

  آن‌ها برای انسان و سایر جانوران بی‌خطرند. نگهداری آن‌ها بسیار کم خرج است و به ندرت به بیماری مبتلا می‌شوند. اگر هم بیمار شوند علایم بیماری را به موقع نشان می‌دهند و شما وقت کافی دارید تا برای آن‌ها کاری کنید.

  حداقل توجه برای نگهداری آن‌ها لازم است. آن‌ها بدون توجه می‌میرند.

  در اینجا فهرستی از پایه‌ای‌ترین کارهایی را که لازم دارند مرور می‌کنیم:

  منابع


  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سوال و جوابهایی درباره فسیل :: دنیای ابتدایی

  - دانشمندان با مطالعه ی سنگهای رسوبی چه اطلاعاتی به دست می آورند؟ اطلاعاتی درباره آب و هوای گذشته ی زمین، محلّ دریاها و خشکی ها و نوع گیاهان و جانورانی کهزمانی روی زمین زندگی می کرده و حالا از بین رفته اند، به دست می آورند.

  - لایه ها چگونه تشکیل می شوند؟ مواد مختلفی که آب همراه خود می آورد به تدریج ته نشین شده و لایه لایه روی هم قرار می گیرند.

  - چرا بعضی از لایه های رسوبی از بقیه نازکتر هستند؟ زیرا در آن دوره رسوب گذاری کمتر بوده است.

  - چگونه می فهمیم لایه ای قدیمی تر است؟ هرچه لایه ها پایین تر قرار گرفته باشند قدیمی تر هستند.

  - سنگهای رسوبی چه نقشی در حفظ آثار جانوران قدیمی دارند؟ سنگهای رسوبی می توانند بقایای جانوران را از تاثیر عوامل تجزیه کننده دور نگه دارند.

  - فسیل چیست؟ به آثاری که از جانداران بسیار قدیمی در سنگها باقی مانده است فسیل می گویند.

  - نام دیگر فسیل چیست؟ سنگواره

  - آیا فسیل ها همیشه بخشی از بدن موجودات زنده هستند؟ خیر گاهی اوقات فسیل ها اثری از جانداران قدیمی هستند مانند ردّ پای آنها

  - فسیل ها در کجا تشکیل می شوند؟ بیشتر در دریاها

  - در چه نوع مناطق دریایی فسیل تشکیل می شود؟ چرا؟ در مناطق کم عمق دریاها. زیرا در این مناطق نور خورشید سبب رشد گیاهان و جمع شدن جانوران گردیده درنتیجه فسیل ها بیشتر در این قسمتها دیده می شوند. لایه های رسوبی هم در اینگونه مناطق تشکیل می شوند.

  - از چه قسمتهایی از بدن جانوران بیشتر فسیل تشکیل می شود؟ قسمتهای سخت بدن مانند استخوانها ودندانها زیرا سالیان زیادی می توانند در مقابل عوامل محیطی بدون تغییر باقی بمانند.

  - برای تشکیل فسیل چه میزان زمان نیاز هست؟ میلیونها سال زمان لازم است.

  - چرا از همه ی قسمتهای بدن جانداران فسیل تشکیل نمی شود؟ قسمتهای نرم مانند ماهیچه ها تجزیه شده و از بین می روند اما قسمتهای سخت مانند استخوانها تجزیه نشده و سالها باقی می مانند.

  - چرا ازبدن جانداران ساکن خشکی ها، کمتر فسیل تشکیل می شود؟ جانوران درخشکی در رسوبات قرار نگرفته و سریعتر از بین می روند.

  - اگر در قسمت بالای کوهی فسیل ماهی پیدا شود نشانه ی آن است که آن محل در گذشته ......... بوده است. جواب دریا

  - چه کسانی از مطالعه ی فسیل ها استفاده می کنند؟ زمین شناسان، دانشمندان

  - چگونه می توان فهمید احتمالا در گذشته در جایی دریا بوده است؟ وجود لایه های رسوبی نشان می دهد منطقه ای قبلا دریا بوده است.

  - اگر در محلی فسیلی از برگ درخت خرما یافت شود، چه اطلاعاتی از آن محل به دست میدهد؟ آنجا قبلا ناحیه ی گرم و خشک بوده و منابع آب زیرزمینی داشته است.

  - وجود فسیل صدف در یک محل نشانه ی چیست؟ آن محل قبلا ناحیه ی کم عمق آب بوده است.

  - از کدامیک از این جانوران ( کرم خاکی، ماهی و حشره ) فسیل بهتری یافته می شود؟ چرا؟ ماهی زیرا ماهی در دریا زندگی می کند و رسوب گذاری می تواند جسد آن را از تجزیه شدن حفظ کرده و بدنش در بین لایه های رسوبی به فسیل تبدیل شود.

  - چگونه ممکن است از حشرات هم فسیل تشکیل شده باشد؟ حشرات ممکن است در صمغ برخی از گیاهان گیرافتاده و از آنها فسیل تشکیل شده باشد.       

  - برابر مطالعات دانشمندان زندگی ابتدا از کجا شروع شده است؟ از دریاها

  - دایناسور یعنی چه؟ سوسمار ترسناک

  - دایناسورها چه زمانی از بین رفتند؟ حدود 65 میلیون سال قبل.

  - چراهمه ی فسیل های یک منطقه را نباید جمع آوری کرد؟ برای اینکه پژوهشگران، دانشمندان و دانش آموزان آینده هم بتوانند از این فسیل ها استفاده کرده و درباره ی گذشته ی زمین اطلاعاتی به دست آورند.

  - در ابتدا شکل ظاهری زمین چگونه بود؟ در ابتدا روی کره ی زمین فقط یک خشکی و یک اقیانوس وجود داشت.

  - خشکی و دریاها چگونه پدید آمدند؟ درحدود 200 میلیون سال پیش، خشکی زمین شروع به تقسیم شدن کرد و به دو خشکی شمالی و جنوبی تقسیم شده و دریاها در بین آنها قرار گرفتند. سپس با تقسیم این خشکیها، قارّه های امروزی به وجود آمدند.  منبع مطلب : akhavan049.blog.ir

  مدیر محترم سایت akhavan049.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهدی : امکان تشکیل فسیل پروانه از فسیل حلزون بیشتر است یا کمتر؟

  الناز زمانی : امکان تشکیل فسیل پروانه از فسیل حلزون چیست ؟

  ناشناس : امکان تشکیل فسیل پروانه ........از فسیل حلزون است

  ناشناس : مکان تشکیل فسیل پروانه از فسیل حلزون.................... است

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ایرج جان درمیان 2 ماه قبل
  0

  ساام

  اینجانب فسیل های متفاوتی دارم و برای پیدا کردنشون ۳۲ سال زحمت کشیدم فسیل ها که جمع اوری کردم نایاب و تغریبا تک هستن فسیل های از حشرات دارم مانند کرم خاکی کامل جیرجیرک کامل و پروانه کامل و سوسک بال دار کامل و چند حشره دیگه و دو نوع تخم حشره و چند نوع پشه داخل یک کهربا با شناسنانه از کشورهای خارجی دارم که بی نظیر و حتی کهربای دارم که به غیر از حشره نصف مارمولک داخلش از فسیل های دیگه دایناسورهای کوچک که باید از نزدیک دید دایناسورهای که ما اندازه بزرگ داخل فیلم ها و موزها ها دیدیم که نامشون حضور ذهن ندارم ولی کوچک شده همان دایناسورها البته نه تمام آنها دایناسورهای گوشت خوار و گیاه خوار و چند نوغ قورباغه که یک نوغ آن خیلی بزرگ

  و فسلی های که مربوط به خشکی همانطوری که گفتم زیاد دارم

  فسیلرهای دریایی چون زیاد هستن فقط تعدادی جمع آوری کردم . از پرندگان سر پرنده بزرگ و چند نوع کوچک و مار کامل و سر مار کبری و چند نوع مار بزرگ دیگه سر مار بسیار بزرگ که از دریایی بودن یا خشکی بودنش اطمینان ندارم ماهی های متفاوت حوجه تیغی و استخوان کامل سر حیوانات خشکی که نمیدونم چی هست . و همینطور سر فسیل شده انسان کوتله . با تاییدیه و یک سر یک نوع انسان دریایی و دو الا سه نوع فسیل که شباهت زیادی به سر انسانهای متفاوت داره

  البته عقیق ها کاملا فسیل هستن دارم سر حیواناتی که کاملا عقیق قرمز سفید و رنگ های دیگه یا کوارتز سفید کامل یک حیوانی مانند موش صحرایی دارم و کوراتز سفید سر یک ماهی بزرگ و عقیق های که کامل برای ماهی های متفاوت دریایی هستن و فسیل ها که اقوامی مثلا دوهزار یا ۱۵۰۰ سال قبل پیدا کرده و چون زیبا بوده و شکل دواری داشته اند روی آنها را بطور عالی حکاکی کرده یا نوشته های همان موقعه دارن که در حفاری ها پیدا شده و همچنین سنگ پادزهر مغناطیسی دارم و در ۳۲ سال فقط توانسته ام دو عدد شهاب سنگ پیدا کنم البته تایدیه دارن فسیل های که جمع آوری کردم شده یک نمایشگاه و برای فروش یکجا گذاشته ام این فسیل ها فکر نکنم کسی دیده باشه و یا شاید تعدادی از انها را دیده شده

  بدرد دانشگاها و دانشمندان میخوره یا کلیکسیون داران که هر کدام یک مجسمه میشه بینظیر هستن یک عمر بوده

  امیر 5 ماه قبل
  0

  کمتر

  فاطمه زهرا 7 ماه قبل
  0

  من چیزی که میخواستم رو پیدا نکردم

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  وای خیلی بده

  ناشناس 9 ماه قبل
  2

  امکان تشکیل فسیل پروانه...........................از فسیل حلزون است. چرا جواب شو نذاشته

  المیرا 10 ماه قبل
  0

  بدددددد

  ناشناس 10 ماه قبل
  1

  امکان تشکیل فسیل ماهی از جای خالی از فسیل کبوتراست

  2
  المیرا 10 ماه قبل

  ما دنبالی چی دیه هستبم

  لیلا 10 ماه قبل
  2

  امکان تشکیل فسیل پروانه کمتر از حلزون است

  0
  ریحانه 9 ماه قبل

  فقط میخوام اشتباه باسع

  1
  بلدی حتما 9 ماه قبل

  اشنباه نگی

  0
  بلدی حتما 9 ماه قبل

  اشنباه نگی

  -1
  سمیه 10 ماه قبل

  زمین شناسان با مطالعه ی سنگ های اطلاعاتی زیادی درباره گذشته زمین به دست آورید

  مینا 10 ماه قبل
  0

  ای بابا

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  سلام میشه بگین این سوال چیست امکان تشکیل فسیل پروانه جا خالی از فسیل حلزون است

  0
  المیرا 10 ماه قبل

  عزیزم توی سایت های دیگه هسته

  مهناز 10 ماه قبل
  1

  امکان تشکیل فسیل پروانه ........از فسیل حلزون است

  اگر کسی میدونه جواب رو بگه

  0
  ناشناس 10 ماه قبل

  ای بابا

  3
  مهناز 10 ماه قبل

  بگید لطفا

  مهناز 10 ماه قبل
  1

  با سلام امکان تشکیل فسیل ماهی بیشتر از فسیل کبوتر است

  0
  فاطمه رمضانی 10 ماه قبل

  ماهی

  ناشناس 11 ماه قبل
  1

  حسام موسوی

  دوزیست 11 ماه قبل
  2

  دوزیست

  1
  مارال 10 ماه قبل

  چی میگی

  ناشناس 11 ماه قبل
  1

  کمنر

  عباس کنعانیم 11 ماه قبل
  -2

  امکان تشکیل فسیل ماهی از فسیل کبوتر

  عباس کنعانیم 11 ماه قبل
  0

  امکان تشکیل فسیل ماهی ازکبوتر

  0
  ⚽💪 11 ماه قبل

  امکان تشکیل فسیل ماهی از کبوتر بیشتر است داداش

  عباس کنعانی 11 ماه قبل
  1

  امکان تشکیل فسیل ماهی از فسیل کبوتر

  صالح ملوحی 11 ماه قبل
  1

  امکان تشکیل فسیل پروانه از فسیل حلزون نقطه چین است

  ناشناس 11 ماه قبل
  4

  مکان تشکیل فسیل پروانه از فسیل حلزون.................... است

  1
  المیرا 10 ماه قبل

  دو زیست

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  مکان تشکیل فسیل پروانه از فسیل حلزون.................... است

  النا عباسی 11 ماه قبل
  1

  بنظرم پروانه از حلزون کمتر

  🤮🤮🤮🤮🤢🤢🤢 11 ماه قبل
  1

  بد

  مهدی 2 سال قبل
  9

  امکان تشکیل فسیل پروانه از فسیل حلزون بیشتر است یا کمتر؟

  3
  ⚽💪 11 ماه قبل

  نِمد

  امیر 2 سال قبل
  0

  جای خالی را بگویید

  1
  النا عباسی 11 ماه قبل

  فکر کنم کمتر چون پروانه تو خشکی ولی حلزون تو دریا و علف

  امیر 2 سال قبل
  -1

  لطف کنید جواب را بگویید

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  امکان تشکیل فسیل پروانه از حلزون است

  الناز زمانی 2 سال قبل
  8

  امکان تشکیل فسیل پروانه از فسیل حلزون چیست ؟

  1
  ⚽💪 11 ماه قبل

  یکی میخواد به من. بگه

  مرادی 2 سال قبل
  1

  امکان تشکیل فسیل پروانه جاخالی از فسیل حلزون است

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  امکان تشکیل فسیل ماهی از کبوتر است

  ناشناس 2 سال قبل
  7

  امکان تشکیل فسیل پروانه ........از فسیل حلزون است

  3
  خب گفته حلزون ………… 11 ماه قبل

  خب گفته مکان تشکیل فسیل پروانه از فسیل حلزون.................... است

  0
  ناشناس 2 سال قبل

  امکان تشکیل فسیل پروانه جای خالی از فسیل حلزون است

  برای ارسال نظر کلیک کنید