توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اندازه فولیکول برای بارداری پسر

  1 بازدید

  اندازه فولیکول برای بارداری پسر را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  اندازه فولیکول مناسب برای بارداری پسر چقدر باید باشد؟

  اندازه فولیکول مناسب برای بارداری پسر چقدر باید باشد؟

  اندازه فولیکول مناسب برای بارداری پسر چقدر باید باشد؟

  فولیکول چیست؟

  در دوران جنینی، سلول های زایای بدوی PGC) Primordial germ cells) از ستیغ اولیه به گنادهای درحال تکامل مهاجرت کرده و در آنجا تکثیر پیدا می کنند و بعدها همراه با سلول های بافت پوششی تخمدان، فولیکول ها را تشکیل می دهند. در حقیقت فولیکول یک تخمک نابالغ است که توسط تعدادی از سلول های پوششی تخمدان در برگرفته شده و تغذیه می شود. با رسیدن به سن بلوغ و تقریبا مدتی پس از منظم شدن سیکل های ماهانه، هیپوتالاموس هورمون آزاد کننده گنادوتروپین را تولید و رها می کند و این هورمون پس از رسیدن به هیپوفیز قدامی منجر به تولید FSH و LH از آن می شود. 

  در ابتدا پس از پایان پیدا کردن خونریزی ماهانه، هورمون FSH بر روی مجموعه 15 تا 20 عدد از فولیکول ها تاثیر گذاشته و سبب رشد آنها می شود. از بین این 15 تا 20 مجموعه، فقط یکی از آنها مراحل رشد را به طور کامل سپری کرده و به فولیکول غالب تبدیل می شود. این فولیکول غالب مراحل رشد، پره آنترال و آنترال را پشت سر گذاشته و حدود 24 ساعت پیش از تخمک گذاری به حداکثر اندازه خود می رسد که به آن فولیکول تخمک گذاری یا فولیکول غالب می گوییم. که از نظر اندازه آنقدر بزرگ است که توسط دستگاه هاس سونوگرافی در حوالی زمان تخمک گذاری قابل تشخیص و اندازه گیری خواهد بود.

  اندازه فولیکول مناسب برای بارداری پسر چقدر است؟

  اندازه فولیکول غالب که برای باردار شدن مناسب است دامنه ای بین 18 تا 36 میلی متر است اما در بیشتر بانوان، اندازه آن بین 22 تا 24 میلی متر گزارش می شود. درحقیقت با یک فولیکول غالب 22 میلی متری نیز بانو می تواند با انجام نزدیکی در زمان تخمک گذاری باردار شود. اما در این بین بسیاری از بانوان می پرسند که ایا اندازه فولیکول در جنسیت جنین تاثیر دارد؟

  آیا اندازه فولیکول در تعیین جنسیت تاثیر دارد؟

  شاید جالب باشد بدانید که اندازه فولیکول هیچ ارتباطی با دختر و یا پسر شدن جنین شما ندارد! برای روشن تر شدن این موضوع لازم است توضیحاتی را درمورد تعیین جنسیت جنین هنگام لقاح برای شما شرح دهیم:

  می دانیم که در هر سلول 46 عدد و یا 23 جفت کروموزوم وجود دارد که 22 جفت کروموزوم اتوزوم (غیرجنسی) و یک جفت کروموزوم جنسی است. اگر جفت کروموزوم های جنسی فرد XX باشد، جنسیت او زن و اگر XY باشد جنسیت او مرد است. 

  در طی فرآیند اسپرماتوژنز و یا همان تولید اسپرم، 46 کروموزوم موجود در سلول به صورت قرینه از یکدیگر جدا شده و به یک جفت سلول تبدیل می شود که یکی دارای کرموزوم X و دیگری دارای کروموزوم Y است. این درحالی است که تمامی تخمک های ماده دارای کروموزوم X هستند. اگر در طی لقاح تخمک (که کروموزوم X دارد) با اسپرمی که کروموزوم X دارد ترکیب شود، مجموعه ژنتیکی به صورت XX بوده و جنین دختر خواهد شد و اگر تخمک با اسپرمی که حاوی کروموزوم Y است ترکیب شود، مجموعه ژنتیکی به صورت XY درآمده و جنین پسر خواهد بود.

  در خلال این مبحث توضیح دادیم که تمامی تخمک ها دارای کروموزوم x بوده و همانند یکدیگر هستند (گرچه ممکن است در زمان تخمک گذاری، فولیکول های غالب در سیکل های متفاوت اندازه های مختلفی داشته باشند) حال که تمامی آنها حاوی کروموزوم X و مشابه هستد، چگونه ممکن است که اندازه فولیکول در تعیین جنسیت جنین موثر باشد؟

  بنابراین وقتی می پرسید که اندازه فولیکول مناسب برای بارداری پسر چقدر است و یا برای پسردار شدن فولیکول باید چه اندازه باشد، در یک کلام می گوییم که اندازه فولیکول ارتباطی به تعیین جنسیت ندارد.

  بیشتر بدانید:

  1- فولیکول ها در سیکل قاعدگی

  2- بارداری با فولیکول کوچک ممکن است؟

  3- کوچک بودن فولیکول تخمدان، نشانه تنبلی تخمدان است؟

  4- هورمون FSH یا هورمون تحریک‌کننده فولیکول چطور تنظیم می‌شود؟

  منبع مطلب : niniplus.com

  مدیر محترم سایت niniplus.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تاثیر سایز فولیکول در پسردار شدن؛ شایعه یا واقعیت؟

  چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟

  پرنیا

  نپنجشنبه 16 آذر 1391 - 06:14

  سوال:

  سلام و خسته نباشید، من جهت دختر شدن از سرکه سفید به طور مستقیم در واژن استفاده کردم با مقدار کمی رقیق بودن با آب، و الان هم جواب بیبی چک مثبت شده آیا ممکن است سرکه بر روی جنین تاثیر بد بگذارد؟

  ممنون از راهنماییتون

  جواب:

  جهت هر گونه سوال و یا مشاوره با شماره تلفن 88661806-88202342-021 (مرکز مشاوره مامایی نیلو) تماس حاصل فرمائید.

  لی لی

  جمعه 17 آذر 1391 - 21:15

  سوال:

  با سلام

  دوست من 32 ساله هستن و همسرشان 40 ساله دو ساله که ازدواج کردن شوهرشان از سن 25 تا 35 سالگی دچار بیماری سرطان غدد لنفاوی بوده اند و بعد از شیمی درمانی و طی کردن بیماری ازدواج میکنند اکنون سوال دوست من این است

  اگر از این ماه جلوگیری نکنند ممکن است با توجه به سن و سابقه بیماری همسرش نابارور باشن

  جواب:

  جهت هر گونه سوال و یا مشاوره با شماره تلفن 88661806-88202342-021 (مرکز مشاوره مامایی نیلو) تماس حاصل فرمائید.

  کاربرجدید

  یکشنبه 19 آذر 1391 - 05:40

  سوال:

  با سلام خدمت شما

  من 2 ماه است که برای بارداری اقدام نموده ام و هر2 ماه با 1 هفته تاخیر پری میشوم

  سونوگرافی هم انجام داده ام که ماه اول یک فولیکول 12 درراست و یک 23 درچپ بود

  دیروز هم سونو کردم و یک 12 درراست و دوتا به اندازه های 23 و 13 درچپ بود که سونوگرافیست گفتن طبیعیه و درحال تخمک گذاری هستی

  با توجه که وسط سیکل هستم آیا درد زیر دل و لکه بینی من طبیعیست؟چون هم درد دارم و هم ترشحاتم قهوه ای شده اند

  با تشکر.

  جواب:

  جهت هر گونه سوال و یا مشاوره با شماره تلفن 88661806-88202342-021 (مرکز مشاوره مامایی نیلو) تماس حاصل فرمائید.

  روژینا

  یکشنبه 19 آذر 1391 - 18:52

  سوال:

  با سلام ... یک دختر 5 ساله دارم و حدود چهار ماه بود که اقدام به بارداری میکردم نتیجه نگرفتم جواب آزمایش اسپرم همسرم را پزشک دید و گفت تعدادش کمه و تحرک رو به جلو پایینه... قرص کلومیفن و زادتین و ویتامین ای و سی داد و دو ماه استفاده کرد و من هم کیت تخمک گذاری استفاده کردم روز 12 پریودم مثبت شد و 13 و 14 پریود شب اقدام کردم با توجه به اینکه درد ناشی از تخمک گذاری من روز 14 بود تمام هراسم از این است که شب 13 زود بوده برای اقدام کردن چون پسر میخوام... سوالم این است ممکن است شبهای اقدام متوالی اسپرمهای تازه نفس بر روی جنسیت تاثیر بگذارند... در ضمن شستشوی واژن با جوش...چ

  جواب:

  جهت هر گونه سوال و یا مشاوره با شماره تلفن 88661806-88202342-021 (مرکز مشاوره مامایی نیلو) تماس حاصل فرمائید.

  وفا

  یکشنبه 19 آذر 1391 - 21:28

  سوال:

  با سلام,38 سال دارم و تصمیم به بارداری دوم... آزمایش ژنتیک هم انجام داده ام. 2ماه است اقدام کرده ایم. تا چه مدت را صلاح میدانید که ادامه دهیم؟ سپاسگزارتان هستم.

  جواب:

  جهت هر گونه سوال و یا مشاوره با شماره تلفن 88661806-88202342-021 (مرکز مشاوره مامایی نیلو) تماس حاصل فرمائید.

  بیتا

  سه شنبه 21 آذر 1391 - 05:08

  سوال:

  آیا تزریق جوش شیرین نیم ساعت قبل از اقدام با سرنگ تمیز صحیح است.( ا ق چ در ا لیوان اب جوشده ولرم)

  جواب:

  بله

  بیتا

  سه شنبه 21 آذر 1391 - 06:09

  سوال:

  سلام

  دوره های پریود من 28 تا 29 روزه است که با دانلود تقویم از سایت 29.2 در نرم افزار بیان شده است .درمورد روزتخمک گذاری میخواستم ببینم 14 روز است یا15 روز.چون قصد بارداری (اگر خدا بخواهد) پسر را دارم. روز اول پریود من در شب 3 آذر بود. در روز16 آذر (14 دوره)سنگینی در قسمت پایین شکم و ترشحات لیز و سفیدی داشتم که خیلی کشدار بود.

  آیا زمان تخمک گذاری وقتی است که این ترشحات لیز و کشدار است یا دو روز بعد ان است؟(من خیال کردم روز 16 آذرکه ترشحات لیز و کشدار شده روز تخمک گذاری است و فرداش اقدام کردیم)

  در زمان تخمک گذاری قبل از آن دما کم می شود و بعد از ان دوباره زیاد می...

  جواب:

  به احتمال زیاد روز تخمک گذاری شما همان روز 16 آذر است.

  مری

  دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 06:07

  سوال:

  آیا راهی برای دوقلو باردار شدن وجود دارد؟ بارداری طبیعی منظورمه.

  جواب:

  جهت هر گونه سوال و یا مشاوره با شماره تلفن 88661806-88202342-021 (مرکز مشاوره مامایی نیلو) تماس حاصل فرمائید.

  صدف

  دوشنبه 11 خرداد 1394 - 11:09

  سوال:

  سلام و خسته نباشید

  آیا جلوگیری از طریق ارضا شدن در مقعد باعث میشود که ناباروری بیاورد؟

  جواب:

  جهت هر گونه سوال و یا مشاوره با شماره تلفن 88661806 - 88202342 - 021 (مرکز مشاوره مامایی نیلو) و یا وبسایت: niloocenter.com و niloucenter.com تماس حاصل فرمائید.

  ساقی

  دوشنبه 18 خرداد 1394 - 11:15

  سوال:

  سلام من پریودم نامرتب است و تاریخ دقیقی ندارم مـثلا در فروردین 22 پریود شدم و اردیبهشت پریود نشدم و در 9 خرداد پریود بعدی صورت گرفت لطفا راهنمایی کنید من زمان تخمک گذاریم رو چگونه تعیین کنم و اقدام به بارداری کنم؟ این مشکل نامرتبی رو هم با دکتر مشورت کردم یه سری آمپول دادن که بشم یکی هم قرص مدروکسی پروژسترون داد به مدت 3 ماه از روز 20 پریود به مدت 5 روز 2 تا شبی بخورم اما همچنان نامرتبی پریود دارم فقط در زمان استفاده دارو امکان دارد پشت هم پریود شوم قرص LD و HD به شدت چاقم میکنه.... و مصرف نمیکنم کم کاری تیروئیدم دارم صبح ها ناشتا نصف لووتیروکسین میخورم دکتر...

  جواب:

  بهتر است نتیجه آزمایشات و سونوهایت را برایم کامل بنویسید.

  ساغر

  سه شنبه 26 خرداد 1394 - 07:45

  سوال:

  باسلان وتشکرفراوان ازسایت خوبتون من سیکل 30 روزه دارم وده روز هم خونریزی دارم چطوری بایدروز تخمک گذاری راتعیین کنم وازکی کیت استفاده کنم.ممنون

  جواب:

  از روز دهم استفاده کنید و به احتمال زیاد روز 16 تخمک گذاری دارید و تست تان روز 14 یا 15 مثبت می شود.

  مهسا

  دوشنبه 1 تیر 1394 - 14:36

  سوال:

  با سلام

  س: میخواستم بدونم. بهترین ساعت برای استفاده ازکیت چه ساعتی در طول روز است؟

  ج: بین ساعت 2 تا 6 عصر

  س: وقتی خط تست پر رنگ شد، 16 تا 18 ساعت بعد تخمک گذاری انجام می شود؟پس ساعت روز خیلی مهمه.

  ج: 24 تا 36 ساعت . اهمیت دارد ولی نه خیلی زیاد چرا که بین این دو زمان هم 12 ساعت اختلاف است و ثانیأ تخمک تا 24 ساعت در واژن زنده می ماند.

  س: برای من که فرزند دختر میخوام تا چه مدت بعد از پر رنگ شدن تست باید اقدام کنم که هم تخمک زنده مونده باشد و هم فرزند من دختر شود؟

  ج: باید تا روز قبل از مثبت شدن تست نزدیکی داشته باشید و همان روز که تست مثبت شد دیگر نزدیکی نداشته باشید.

  س: من هفت ماهه که اقدام به بارداری کردم ولی چون دختر میخوام همیشه روز 14 مقاربت نداشتم ولی هنوز هم باردار نشدم. باید چه کار کنم؟

  ج: سیکل پزیودی شما چندروزه است و آیا منظم است

  مهسا

  سه شنبه 2 تیر 1394 - 07:10

  سوال:

  واقعا از لطف شما ممنونم.

  سوال کردید که سیکل من چند روزه است؟ 28 روزه و کاملا منظم. ولی چون هفت ماهه که 14 سیکل رو مقاربت نداشتم نگران، باردار نشدم و الان نگرانم.

  به نظر شما باید شروع به درمان کنم؟

  یا این که این روند طبیعی است و باید صبور باشم؟البته قبل از اقدام تقریبا یک سال پیش به دکتر مراجعه کردم و تمام آزمایش های قبل از بارداری رو دادم . تنها مشکل من عفونت ادراری بود که با قرص بر طرف شد. سه سال پیش هم به دلیل پرکاری تیروئید ید درمانی داشتم که البته در حال حاضر دکتر تیروئیدم گفته که هیچ مشکلی وجود ندارد برای بارداری. باید چه کار کنم.

  سپاسگزارم

  جواب:

  جواب تست های هورمونی و ریپورت سونوگرافی را برایم بنویسید

  مهسا

  دوشنبه 1 تیر 1394 - 14:47

  سوال:

  با تشکر ا زحمات شما.

  س: وقتی فرمودید 16- تا 24 ساعت بعد از تست مثبت تخمک گذاری انجام می شود، یعنی بعد از تخمک گذاریف تا 24 ساعت بعدی تخمک زنده می ماند؟

  ج: بله

  س: یعنی تا دو روز بعد از تست مثبت تخمک زنده است؟

  ج: بله

  س: و فرزند دختر می شود؟

  ج: اگر در روز تخمک گذاری اسپرم تازه در محیط واژن باشد بدلیل سرعت بیشتر اسپرم های حاوی کروموزوم Y احتمال پسر شدن زیادتر می شود.

  لطفا واضح توضیح دهید.

  واقعا سپاسگزارم

  الهام

  دوشنبه 1 تیر 1394 - 16:33

  سوال:

  با سلام و با تشکر از مطالب مفیدتون

  من طبق سونو در هفته ۱۱ بارداری هستم. چند سوال :

  ۱. زودترین زمانیکه جنسیت جنین مشخص میشه، کِی هست؟

  هفته 16 به بالا در سونوگرافی

  ۲. خیلی کنجکاو شدم زودتر بفهمم. باتوجه به مطالب بالا کمی گیج شدم. چون من زمان تخمک گذاری رو بررسی نکردم. سیکل من مرتب و ۲۸ روزه بود. نزدیکی در روز ۸ سیکل (۳روز بعد از پایان پریود) بود. درمورد تغذیه هم تنوع غذایی بالا بود. میشود جنسیت را حدس زد؟

  احتمال دختر زیادتر است. ولی چون رعایت نکات فوق 100% نیست بنابراین تا زمان تعیین سونو صبر کنید.

  ۳. پزشک من برای غربالگری دو فاکتور را فقط برای بررسی نوشته. علت اینکه فول ننوشته چی میتونه باشه؟

  اسم تست ها را بنویسید.

  ۴. سونوگرافی زمان غربالگری چقدر اهمیت داره که کجا بریم؟

  حتمأ پیش سونولوژیست که دارای مدرک FMF برای سونوی NT دارد بروید.

  باتشکر فراوان

  مهسا

  چهارشنبه 3 تیر 1394 - 13:31

  سوال:

  نتیجه آزمایشات هورمونی

  t3 RIA=138

  T4RIA=9.4

  T.S.H=0.5

  Anti Thyoid Peroxidase= 709.0

  البته سه مورد اول در آزمایشگاه دکترم انجام شده و مورد آخر در آزمایشگاه شما.

  دکتر تیرویئدم گفته مشکلی ندارم برای بارداری ولی این که این 7 ماه ناباروری منو نگران کرده

  جواب:

  تست های تیروئیدتان مشکلی ندارد.

  محیا

  دوشنبه 15 تیر 1394 - 18:59

  سوال:

  سلام

  پرولاکتین من توی ازمایشاتم بالا بوده و دکتر به من قرص کابرلین تجویز کرده سینه ام هم ترشح داره. با وجود مصرف قرصها بهتر تشده

  به نظرتون قرص داستینکس خارجی بهتر نیست؟

  تا زمانی که ترشح سینه قطع نشه نمیشه بچه دار شم؟

  جواب:

  با پزشکتان مشورت کنید تا در صورت صلاحدید ایشان دارویتان را عوض کنید.

  ساغر

  یکشنبه 21 تیر 1394 - 02:27

  سوال:

  سلام وخسته نباشید تست من روز 15 16 17 مثبت شد ولی خط هیچکدوم از خط کنترل پررنگترنشد البته خط روز 16 از 15 و17 پررنگتر شدولی از خط کنتل نه!خواهش میکنم بگین آیامشکلی هست؟ وکی اقدام کنم؟

  جواب:

  به احتمال زیاد همان روز 16 تست تان مثبت شده است و 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری دارید.

  ساغر

  یکشنبه 21 تیر 1394 - 23:41

  سوال:

  عذرمیخام چون هیچکدوم از خط تست ها از کنترل پررنگترنیست مشکلی وجود نداره؟

  جواب:

  از مارک دیگری استفاده کنید.

  شهنازغلامی

  دوشنبه 22 تیر 1394 - 12:16

  سوال:

  سلام من دارای دوتا فرزند دختر هستم .دوسال پیش ناخواسته باردار شدم وجنین پسر شد.ولی به خاطر خونریزی که داشتم درهفته۲۷کیسه.اب.کاملا.تخلیه.شد,الان از اون زمان تقریبا سه سال میگذره والان قصد بارداری دارم .دوره پریودم ۲۸روزه.است .دوروز پیش روز دوازدهم سیکلم بود تست تخمک گذاری گرفتم فقط خط کنترل پررنگ شد .بعداز ظهر همان روز ترشح رقیق و شفاف داشتم روز بعد تست گرفتم باز خط تست کم رنگتر از خط کنترل شد .امروز خط تست کم رنگتر از خط کنترله .ولی از خط تست دیروز پررنگتر هستش .وامروز روز چهارده سیکلم هس,البته امروز دوبار تست گرفتم ساعت یازده صبح .که خط تست کمرنگتر...

  جواب:

  اگر 6 سیکل منظم 28 روزه داشته اید به احتمال زیاد نوار مشکل داره و روز 14 تخمک گذاری تان می باشد..

  شهنازغلامی

  دوشنبه 22 تیر 1394 - 12:23

  سوال:

  ایا همین امروز روز دقیق تخمک گذاری منه,روز چهاردهم سیکل ,.؟چرا.جواب.تست.من.توی.سه.ساعت.باهم.تفاوت.داره,البته.ازتستmax14استفاده.کردم.,ایا.میشه.به.این.تست.لطمینان.کرد؟

  جواب:

  یک مارک دیگری استفاده کنید.

  شهنازغلامی

  دوشنبه 22 تیر 1394 - 12:28

  سوال:

  دمای.بدنم لز روز لول پریود۳۶,۱, ۳۶،۲ ,بود ولی امروز روز چهارده پریود,۳۵،۹بود...توراخدا.راهنماییم.کنید.که.به.جواب.تست.اطمینان.کنم.یا.ترشحات.رحم.یا.دمای.بدنم؟چون جواب تست تو یک روز شبیه هم نبود او شک افتادم

  جواب:

  به احتمال زیاد امروز تخمک گذاریتان می باشد.

  محمد

  دوشنبه 22 تیر 1394 - 22:17

  سوال:

  سلام

  من سه ماهه اقدام به بارداری کردم واز کیت تخمک گذاری استفاده میکنم تا الان تخمک گذاریهام ۱۴ سیکل بوده اما این ماه روز ۲۰ خط تست خیلی پررنگتر از کنترل شد و همین طور ترشحاتم شفاف و لغزنده است.من کی برای پسر شدن اقدام کنم.

  جواب:

  سیکل ماهانه تان چند روزه هست و منظم هست یا خیر؟؟؟؟

  خدیجه

  سه شنبه 23 تیر 1394 - 15:32

  سوال:

  با عرض سلام و خسته نباشید من چند تا مشکل دارم و از یک طرف هم باردار هستم خواهش میکنم جوابم منو سریع بدید اول اینکه کم کاری ترویید دارم و هباتیت ب و کم خونی برای هباتیت ب روزی یک عدد ادافوویر 10 استغاده میکنم و برای تروییدم قرص لوکسین استفاده میکنم ایا مشکلی برای فرزندم ایجاد نمیکند این دارو ها ؟؟؟؟؟ یک دنیا ممنون منتظرم!!!!!!!

  جواب:

  خیر

  نازنین

  چهارشنبه 14 مرداد 1394 - 04:23

  سوال:

  سلام من درست بعد از روز هفتم پریودم نزدیکی داشتم البته یکی دوز بعدشم نزدیکی داشتم آیا بچم دختر میشه؟؟ من ۶ برج ۴ پریود شدم و الان ک ۱۳ برج ۵ هست هنوز پریود نشدم تست بی بی چک دادم دو تا خط ظاهر شده عایا من حامله ام .باید بگم من ۶ برج ۴ پریود شدم دقیقا ۷ روز بعدش ک پریودم تموم شد نزدیکی داشتم جنسیت فرزندم در صورت حاملگی چه خواهد بود لطفا بگین بعد از حاملگی تا چند هفته میشه باز جنسیت رو تغییر داد اصلا امکانش هست؟؟

  جواب:

  سریع یک تست بتا در خون انجام دهید

  امکان تغییر جنسیت جنین بعد از تشکیل نطفه وجود ندارد

  نازنین

  چهارشنبه 14 مرداد 1394 - 04:38

  سوال:

  پیرو سوال قبلم من دقیقا بعد از آخرین روز پریود یعنی روز ۷ اقدام کردم و شاسد روز ۹ هم اقدام کردم بعد این دیگه نزدیکی با ریختن آب نداشتیم و معمولی بوده یعنی احتمالش هست دختر دار بشم؟؟ در ضمن من دختر میخوام از خدا اگه خودشم بخواد البته. حتما متن قبلیمم مطالعه کنین تو رو خدا منتظر جوابم

  جواب:

  اگر سیکل قاعدگی تان منظم باشد و 28 روزه به احتمال زیاد دختر است.

  Mozhdrh06

  شنبه 17 مرداد 1394 - 12:39

  سوال:

  با سلام وخسته نباشید من.برای بارداری اولم با کیت تخمک گذاری اقدام کردم و روز 12/ خط تست کمرنگ روز13 دوخطش پرنگ و روز14 خط تست پررنگتر از بالایی شد من روز 13/14 اقدام داشتم آیا امکان بارداریم است درضمن سیکلم 28 روزه است و از وقت اقدامم زیر دلم وسینهام درد. میکنهج

  جواب:

  بله امکانش زیاد است.

  حسینی

  دوشنبه 2 شهریور 1394 - 13:06

  سوال:

  سلام من rhمنفی هستم سقط شش هفته داشتم چند سال پیش روگام تزریق نکردم میخوام الان باردار بشم ولی میترسم برای بچه مشکل ایجاد شود ایا بد از بارداری دارویی هست که از بروزناسازگاری جلو گیری کند

  جواب:

  یک تست Indirect Coombs انجام دهید اگر منفی بود نگران نباشید.

  زهرا

  جمعه 8 آبان 1394 - 18:05

  سوال:

  سلام خسته نباشید

  برای پسر شدن جنین اگر هنگام مقاربت از ژل آمیزشی لابریکنت استفاده شود آیا مشکلی بوجود میاید و در اسیدی یا قلیایی شدن محیط واژن تاثیر گذار است؟

  بله

  من تصمیم دارم دو ماه دیگه برای بارداری اقدام کنم الان برای جوش های صورتم کپسول داکسی سیکلین روزی یک عدد مصرف میکنم و رژیم غذایی برای پسر دار شدن هم رعایت میکنم سوال من اینه ک خوردن این کپسول در اسیدی و قلیایی شدن بدنم تاثیر گذار است؟یک ماه قبل از اقدام اگر کپسول را قطع کنم درسته یا باید از الان قطعش کنم؟

  بعد از تمام شدن دوز درمانی دیگر استفاده نکنید.

  استفاده از دوش واژینال با محلول آب و جوش شیرین و یا نشستن در این محلول مشکلی برای جنین...

  خیر

  زهرا

  جمعه 8 آبان 1394 - 18:07

  سوال:

  با سلام برای پسردارشدن چند روز قبل از تخمک گذاری نباید نزدیکی داشت؟

  جواب:

  حداقل 5 روز

  زهرا

  جمعه 8 آبان 1394 - 18:16

  سوال:

  باسلام دوباره من برای تنظیم شدن پریودم از روز ۱۷سیکل قرص مدروکسی پروژسترون مصرف میکنم میخواستم ببینم باتوجه به اینکه من میخوام جنینم پسر بشه مصرف این قرص بر قلیایی شدن واژن تاثیر دارد؟

  بله تاثیر می گذارد

  مصرف قرص فلوکونازول یک عدد فقط در ماه اقدام برای قلیایی شدن بدن,برای جنین ضرر دارد؟

  برای جنین مشکل زاست.

  زهرا

  یکشنبه 10 آبان 1394 - 14:18

  سوال:

  باسلام و خسته نباشید

  من نمیتونم در رابطه هام از ژل لابریکانت استفاده نکنم ,باتوجه به اینکه من قصد بارداری دارم و دوست دارم جنینم پسر باشه آیا ژلی وجود داره ک تاثیری بر اسیدی و قلیایی شدن محیط واژن نداشته باشه و یا قلیایی کنه محیط واژن رو؟

  بهترین زمان استفاده از محلول آب و جوش شیرین چه مدت قبل از مقاربت است؟

  باتشکر فراوان

  جواب:

  با پزشکتان مشورت کنید تا در صورت لزوم از لوبریکانت های طبیعی و خنثی مثل گلیسرین استفاده نمائید.

  0.5 ساعت قبل از تماس جنسی

  نرگس

  دوشنبه 11 آبان 1394 - 22:56

  سوال:

  سلام

  من پرسیدم نامنظمه و همیشه دیر به دیر پریود میشم اما امروز که روز ۱۲ پریودیم بود از کیت استفاده کردم و مثبت بود و به همین جهت امشب هم اقدام کردم یعنی امکان داره من دیر متوجه شده باشم هر چند که من این چند روزه هر روز اقدام داشتم اما باز استرس دارم و در ضمن بگید که چند روز دیگه تست بارداری استفاده کنم

  با تشکر از شما

  جواب:

  12-15 روز دیگر

  ساغر

  سه شنبه 19 آبان 1394 - 09:57

  سوال:

  باسلام وخسته نباشید چندسوال؟

  1)اگه کسی هرماه پریودی داشته باشه ولی تست LH اصلا مثبت نشه چکارکنه؟

  جواب تست FSH، استرادیول و AMH تان و سونوی روز 13 یا 14 سیکل تان را برایم بنویسید.

  2)پریودی منظم باشه ولی چند ماهی هست که خونریزی کم شده مثلا ده روزی بوده ولی حالا فقط دو روز خونریزی داشتم و تا روز دهم لکه بوده چکارکنم؟میخام حامله هم بشم. چون پسرمیخام از رژیم گرمی استفاده میکنم ممکنه بخاطر این باشه؟

  خیر ، اگر جواب تست های بالا را برایم بفرستید بیشتر می توانم به شما کمک کنم.

  ممنون خداخیرتون بده!

  ساغر

  سه شنبه 19 آبان 1394 - 10:24

  سوال:

  سلام یه سوال دیگه:

  برای پسردارشدن وقتی تست LH مثبت شد(16 تا 24 ساعت صبر کنیم بعد نزدیکی داشته باشیم و تا24 ساعت وقت داریم).آیا این منظور شما هست؟

  جواب:

  16 تا 24 ساعت بعد باید نزدیکی داشته باشید.

  تیدا

  شنبه 23 آبان 1394 - 17:57

  سوال:

  باسلام.من این ماه قصدبارداری دارم.سه تاریخ اخیرپریودیم هم13شهریور،17مهر،16آبان هست.اگه خدابخاددوس دارم پسرباشه.روزدقیق تخمکگذاریم

  چندم میشه. چند بار برا پسر دار شدن توروز تخمکگذاری نزدیکی داشته باشیم.باتشکر

  جواب:

  با توجه به نامنظم بودن تاریخ پریودتان از تاریخ 25 آبان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید و به احتمال زیاد باید روز سوم یا چهارم آذر تخمک گذاری داشته باشید. یک الی دو بار به فاصله 6 ساعت.

  مهسا

  دوشنبه 25 آبان 1394 - 07:10

  سوال:

  سلام خسته نباشید. میخواستم بپرسم بعد از تزریق آمپول HCG که برای آزاد سازی تخمک انجام میشه در صورت پسر دار شدن چند ساعت بعد باید نزدیکی کرد؟

  18 تا 24 ساعت بعد

  اگر فولیکول بالغ باشه و اندازش 22 تا 26 میلیمتر باشه آیا امکان داره زود تر از تاثیر آمپول تخمک آزاد بشه یا با تزریق آمپول تا تاثیرش طول میکشه بعد آزاد میشه؟

  ممکن است زودتر آزاد شود.

  آیابعد از تزریق آمپول HCGبا سونو میشه زمان آزاد شدن تخمک رو فهمید؟

  دقیق خیر

  با تشکر از زحمات شما

  تیدا

  دوشنبه 25 آبان 1394 - 22:46

  سوال:

  سلام.مرسی ازجواب.گذاشتن هرروز کیسه یخ روی بیضه هاضرری نداره؟

  خیر

  برای چی بایدگذاشت؟

  برای افزایش سرعت حرکت اسپرم ها

  توجنسیت بچه تاثیری داره اگه آره لطفابگیدکه پسریادختر؟

  خیر

  واینکه بعدازاینکه جواب تست مثبت شد برای پسردارشدن بین 16تا24 ساعت بعد نزدیکی داشته باشیم یابعدازاین زمان..مرسی

  بین 18 تا 24 ساعت بعد باید نزدیکی داشته باشید.

  یلدا

  پنجشنبه 28 آبان 1394 - 11:29

  سوال:

  سلام.من دوماهه برابارداری اقدام کردم ولی موفق نشدم. من دوره هام منظمه و19یا18 هرماه پریودمیشم.6آبان ماه کیت مثبت شد و همون شب اقدام کردم. ولی متاسفانه دوباره 18 پریود شدم. سوالم اینه من بایدفردا شب هم اقدام میکردم باتوجه به اینکه کیت منفی بود؟ درضمن من براپسردارشدن اقدام میکنم.ممنون.

  جواب:

  منفی شدن کیت به معنی عدم تخمک گذاری است بنابراین اقدام کردن شما فایده ای ندارد.

  یلدا

  پنجشنبه 28 آبان 1394 - 11:37

  سوال:

  سلام. درادامه سوال قبلم من سه ماه پیش روزچهاردهم سیکلم سونو دادم دوتافولیکول14و9داشتم وگفتند این ماه تخمک گذاری نداری. ولی من دوره هام سی روزه ست.یعنی من تنبلی تخمدان دارم یافقط اون ماه نداشتم.من پریودم منظمه. فقط کم کاری تیروئیددارم.

  جواب:

  تخمک گذاری با قاعدگی ارتباط زیادی ندارد بهتر است به یک متخصص زنان مراجعه کرده و یک چک آپ کامل هورمونی و سونوگرافیک انجام دهید.

  تیدا

  شنبه 30 آبان 1394 - 23:15

  سوال:

  درود و سپاس بابت پاسخ به سوالات قبل با توجه به اینکه بهم گفته بودین سوم یاچهارم روزتخمگذاریم هست من سی ام کیت گذاشتم خط تست یه ذره کمرنگترازخط کنترل بودبنظرشماروزتخمگذاریم امکان داره زودترباشه؟تاریخ پریودیم 16آبان بوده وبراپسرمیخام اقدام کنم و اینکه حتما باید خط تست از خط کنترل پرنگتر باشه. با سپاس

  جواب:

  با توجه به 28 الی 30 روزه بودن سیکل تان تخمک گذاری 14 روز قبل از شروع پریود بعدیتان هست و حتمآ باید خط تست پررنگتر از خط کنترل باشد.

  تیدا

  یکشنبه 8 آذر 1394 - 16:21

  سوال:

  سلام مرسی ازپاسخ ها..میخاستم بدونم بعدازنزدیکی تاوقتی بفهمیم بارداریم یانه چه چیزایی نبایدبخوریم؟مرسی

  جواب:

  ترکیبات حاوی ویتامین A کمتر مصرف شود بهتر است.

  کاترین

  چهارشنبه 18 آذر 1394 - 06:09

  سوال:

  با سلام و عرض خسته نباشید

  ببخشید من سیکلام از 29 روز تا 40 روزه متغیر بوده حالا میخوام واسه بارداری اقدام کنم.

  این ماه روز 13 و 16 و 18 اقدام داشتم و دیروز که روز 22 بود کیت امتحان کردم 2تا خط مثل هم نشون داد منم دیشب دوباره اقدام کردم حالا به نظرتون اقدام های قبلیم درست بوده یا دیشب ؟ و آیا امکانش هست اگه باردار بشم پسر باشه ؟

  جواب:

  به احتمال زیاد دیشب. با توجه به متغییر بودن سیکل تان امکان پیدا کردن تخمک گذاری سخت است.

  سمیرا

  پنجشنبه 3 دی 1394 - 14:23

  سوال:

  سلام خسته نباشید من یک دختر کوچولو دارم میخوام فرزند بعدیم پسر باشه همسرم آزمایش اسپرم داد و متوجه شدیم واریکوسل خفیف داره چه آیا تاثیری در جنسیت داره

  PH 7.8

  Abnormal form 30

  Volume 8

  Viscosity moderate

  Liquifaction time 15

  Sperm count 26

  Motility after first 3hr 55

  Motility after sec 3hr 40

  جواب:

  واریکوسل بهتر است درمان شود و مقاله مربوط به تعیین جنیسیت جنین را دقیق بخوانید.

  ساغر

  شنبه 5 دی 1394 - 04:22

  سوال:

  با سلام و خسته نباشید جواب تست هایی که خواسته بودید: TSH:3 - T4:10 - FSH:20- Prolactin:8.6- Estradiol:64- AMH:3.8 و در سونوی روز چهاردهم هم گفت که دو فولیکول مشاهده میشود. با تشکر از لطف شما!

  جواب:

  اگر این تست ها در دو هفته اول سیکل انجام شده است جواب FSH و Estradiol را با نرمال فاز فولیکولار آزمایشگاه مقایسه کن و اگر غیرطبیعی بود برایم بنویس. سایز فولیکول ها را هم برایم بنویس.

  لیلا

  چهارشنبه 23 دی 1394 - 21:30

  سوال:

  با سلام در این ماه در دوران پریودی ام یک بسته قرص فلوکونازول مصرف کرده ام اگر اقدام به بارداری کنم در صورت باردار شدن مشکلی برای جنین بوجود می اید؟

  جواب:

  خیر

  Abasi

  یکشنبه 27 دی 1394 - 10:15

  سوال:

  مدیریت سایت با سلام لطفا مطالب را با نسخه چاپی روی سایت بارگذاری کنید با تشکر

  جواب:

  پیشنهاد خوبی است و سعی می کنیم که در هنگام به روز کردن سایتمان این کار را انجام دهیم.

  هداشست

  سه شنبه 29 دی 1394 - 07:31

  سوال:

  سلام من پریودهام نامنظم وسه ماه اخیرپریودهام آبان ۲۸آذر۳دی۱۴هست خودم هم میخوام برای پسرمیخوام باردارشم اگه خدابخوادحالامیخواستم روزتخمک گذاریم رابدونم ببخشیدمن تاحالاکیت استفاده نکردم ازداروخانه بایدبخرم

  جواب:

  بله کیت تعیین روز تخمک گذاری و یا کیت اندازه گیری LH در ادرار

  ساغر

  یکشنبه 4 بهمن 1394 - 06:09

  سوال:

  سلام و عرض تشکر از سایت بسیار خوبتان: من برای پسر دار شدن رژیم گرفتم و اقدام به بارداری کردم میخواستم بدونم اگه خدا خواست و باردار شدم بعد از بارداری باید چه رژیمی داشته باشم و تا کی ادامه بدم. ممنون

  جواب:

  در بدو بارداری جنسیت مشخص شده و انجام کار خاص بعد از این زمان فاقد ارزش است.

  هدیه

  یکشنبه 4 بهمن 1394 - 18:22

  سوال:

  سلام لطفا جواب سوال منم رو هم بدید

  جواب:

  ببخشید سوالتان را تکرار کنید. من سوالتان را پیدا نکنم.

  هدیه

  دوشنبه 5 بهمن 1394 - 15:40

  سوال:

  سلام خسته نباشین

  روزهای شروع پریودم براتون نوشتم لطفا بهم بگین چه روزی روز تخمک گذاری منه؟ ازچه روزی باید از کیت تعیین تخمک گذاری استفاده کنم؟

  18-24بعد از مثبت شدن جواب کیت یعنی حداقل 18و حداکثر 24ساعت بعدش وقت داریم برای اقدام به بارداری و حداکثر دوبار نزدیکی به فاصله6ساعت درست برداشت کردم؟

  متشکرم

  جواب:

  روز هفتم از اولین روز شروع پریودتان تست را شروع کنید. بعد از مثبت شدن تست از فاصله 18 ساعت تا 38 ساعت بعد از آن حداقل دو الی سه بار نزدیکی داشته باشید.

  هدیه

  سه شنبه 6 بهمن 1394 - 12:41

  سوال:

  سلام مجدد و تشکربرای جواب های مفیدتون ببخشید مثل اینکه تاریخ های پریودم براتون نیومده؟اینهابوده تو نه ماه گذشته

  27اسفند 12اردیبهشت 19خرداد 22تیر 22مرداد 27شهریور 4ابان 9اذر 28دی

  یعنی هفت روز بعداز شروع خونریری یاهمون پریودم تست بگیرم؟

  برای پسرشدن جنین هم توهمین بازه زمانی نزدیکی باشه ؟

  بازم متشکرم

  جواب:

  با توجه به بی نظمی شدید پریودی ابتدا به یک متخصص زنان مراجعه کنید تا علت این بی نظمی پیدا شود و بعد در مورد پیدا کردن روز تخک گذاریتان تلاش کنید.

  هدیه

  سه شنبه 6 بهمن 1394 - 20:44

  سوال:

  خیلی ممنون از جوابتون من نگران شدم ممکنه چی مشکلی داشته باشم ؟نکنه باعث بشه بچه دار نشم ؟

  جواب:

  نگران نباشید به هر حال به یک متخصص زنان مراجعه کنید و کامل چک شوید.

  مصی

  پنجشنبه 6 خرداد 1395 - 07:46

  سوال:

  سلام ممنون از سایت خوبتون.من 23سالمه قصد باردار شدن دارم تخمدان پلی کیستیک دارم و پریودی نامنظم به پزشک مراجعه کردم قرص کلومیفن بعد از 5روز از پریودی 5عدد بخورم بعد 5روز استراحت و بعد یک روز درمیان نزدیکی.با این اوصاف من و همسرم فرزند دختر دوس داریم امکان داره؟

  جواب:

  فعلآ امکان بارداری مهم تر از جنسیت بچه است به توصیه پزشکتان دقیق عمل کنید.

  گل رز

  سه شنبه 11 خرداد 1395 - 09:20

  سوال:

  سلام خسته نباشید

  من ساعت ۲بعد از ظهر روز ۱۳ دوره ام کیت تخمکگذاریم خط تست پر رنگ تر از روزای قبل شد ولی کمی کمرنگتر یا تقریبا همرنگ خط کنترل بود شبش من خیلی کمرددرد ودل شدید شدم حدودای ساعت ۲ نیمه شب که اون موقع زمان تخمک گذاریم بود چون هر ماه این علایم رو دارم حدودا ۱۴ ساعت بعدش رابطه داشتیم.

  من برای پسردار شدن اقدام کردم و تقریبا رژیم رو هم گرفتم آیا این زمانی که اقدام کردیم برای پسردار شدن دیر نبود؟چقدر احتمالش هست که جنین پسر شود؟

  خیر، بالای 85%

  از آنجایی که تخمک حداکثر ۲۴ ساعت زنده می ماند چقدر طول میکشه که اسپرم وارد شده با تخمکی که از قبل آزاد شده لقاح پیدا...

  طی یک الی 2 ساعت

  داود

  یکشنبه 6 تیر 1395 - 09:44

  سوال:

  باسلام از روز اول پریودی تا روز 14 روز 14 باید چه موقع نزدیکی انجام شود برای مسر دار شدن ایا روز 13 میشود

  جواب:

  دقیقأ روز تخمک گذاری باید نزدیکی انجام شود.

  آیسودا

  شنبه 13 شهریور 1395 - 15:08

  سوال:

  با سلام و خسته نباشید

  دو فرزند پسردارم سنم 35سال است میخواهم بدونم نزدیکی بعد از پریودی امکان دختر دار شدن میشود یا خیر

  جواب:

  نتیجه اسپرموگرام شوهرتان و مدت زمان هر سیکل قاعدگی و نظم اش را برایم بنویسید.

  مهلا

  پنجشنبه 18 شهریور 1395 - 07:00

  سوال:

  سلام من پریدام منظمه با سیکل 27روزه، میخوام این ماه اقدام به بارداری داشته باشم پسر، چون یک دختر 9ساله دارم ماه پیش 22مردادپریدشدم،4شهریور سونو رفتم سه تا فولیکول غالب درسمت راست 21،23،19ویک فولیکول درسمت چپ13، کیت هم گذاشتم 4شهریور هردوخط دیده شد و 5شهریور هردوخط پررنگتر از روز قبل بود

  سوال 1من که سیکلم 27روزه هست روز 4شهریور هنوز فولیکول غالب بود پس کی تاریخ تخمک گذاری هست؟

  2روز بعدش هم خط های کیت پررنگ بود باید همون روز تخمک گذاری باشه، اما میگن بعد پررنگ شدن کیت 18_24ساعت بعد تخمک گذاریه من کی باید نزدیکی داشته باشم بر ای پسر.

  امروز هم 18شهریور پریدشدم...

  جواب:

  تخمک گذاریتان به احتمال زیاد روز 5 شهریور بوده و به احتمال زیاد به جای اینکه روز 13 تخمک گذاری داشته باشید روز 15 سیکل تخمک گذاری دارید و باید همان روز نزدیکی داشته باشید.

  نسترن قرمز

  پنجشنبه 20 آبان 1395 - 23:06

  سوال:

  سلام خسته نباشید.میخاستم بدونم انشاله برای تعیین جنسیت چند ماه باید زیر نظر دکتر بود؟و اینکه اگر تغذیه توش سردیجات هم باشه اما بیشترش گرمی جات باشه تاثیرش رو از دست میده و اینکه آیا آب وهوای سرد یا گرم در جنسیت جنین تاثیر میگذارد.متشکر از پاسختان

  جواب:

  معمولأ سه ماه را کافی می دونند. نه کامل ولی بهتر است همزمان استفاده نشود. در مراجع چیزی نسبت به آب و هوا ذکر نشده است.

  آیناز

  سه شنبه 25 آبان 1395 - 23:27

  سوال:

  با سلام

  من پریودیم نامنظمه و همیشه عقب میزنه و از 30 تا 40متفاوته و یک سال که ازدواج کردم و تا الان به صورت طبیعی جلوگیری داشتم ی مدت pco داشتم و ۵ ماه قرص مدروکسی پروژسترون خوردم و پرولاکتینم بالا بود که با دارو پایین اومد در ضمن بچه پسر میخام میخاستم بدونم کیت تخمک گذاری برای من جواب میده و کی باید از این استفاده کنم و نزدیکی هام چه موقع هایی باشه

  جواب:

  تمام آزمایشاتی که روز دوم سیکل و سونویی که روز سیزدهم سیکل انجام داده اید را برایم بنویسید.

  فاطیما

  پنجشنبه 27 آبان 1395 - 23:15

  سوال:

  سلام میخاستم بدونم آیا غیر از روزهای تخمکگذاری مثلا یه هفته بعداز تخمکگذاری اگه نزدیکی صورت بگیره بدون جلوگیری آیا احتمال بارداری وجود داره یا فقط بارداری مربوط ب دوسه روز قبل از تخمکگذاری و روز تخمکگذاری ودوسه روز بعداز تخمکگذاری هست

  جواب:

  اگر به تخمک گذاریتان اطمینان دارید امکان بارداری یک روز (ماکزیمم 2 روز) بعد از آن می باشد.

  صبا1

  یکشنبه 21 آذر 1395 - 07:47

  سوال:

  سلام من یک دختر دارم دوست دارم بچه دومم پسر باشه سه ماهه رژیم غذایی رعایت کردم ماه پیش سونو رفتم فوایکول 18 و13 ازاد کردم دکتر گفت روز بعد امپول hcgزدم دکتر گفت دو شب شب نزدیکی داشته باش انجام دادم ولی حامله نشدم دلیلش چیه؟

  دلایل زیادی وجود دارد از جمله مشکلات مربوط به عفونت های واژینال و غیره

  سوال دوم پریودم منظمه 33 روزه است 21اذر پریودم شروع شده تخمک گذاری چه تاریخیه؟

  10 دی

  صبا1

  دوشنبه 22 آذر 1395 - 07:02

  سوال:

  سلام ممنون از پاسخگویی شما.هیچی علامتی از عفونت ندارم سابقه هم نداشتم رحم و تخمدان طبیعی بدون مایع ازاد در سونو بود بعد از تزریق امپول امکان داره تخمک ازاد نشه یا اینکه من روز 14 پریود رفتم سونو سیکلم 33 روزه است میشه چند روز بعد تخمک گذاری بوده؟ چون دردی نزدیک کشاله ران راستم چند روز بعد داشتم یعنی 17یا 18پریودی دکتر گفت تخمک گذاری نیس میشه تخمک گذاری بوده من زود اقدام کردم.ایا این ماه هم سونو برم یا کیت تخمک گذاری کافیه

  جواب:

  احتمال زیاد بوده که روز 17 یا 18 تخمک گذاری داشته باشید.

  رها

  سه شنبه 14 دی 1395 - 22:48

  سوال:

  سلام خسته نباشید.من زودب زود پریود میشم.آزمایشها وسونو وپاپ همه نرمال.دکترگف احتمالا تنبلی تخمدان داری؟درضمن قصدبارداری هم دارم؟چندتا سوال داشتم.اول اینکه آیا تنبلی تخمدان درمان داره؟نکنه من هیچوقت باردارنشم؟دوم اینکه من قصد تعیین جنسیت دارم شنیدم که میگن قرصای متفورمین وکلوموفین جنین رو دختر میکنه؟و اینکه با تنبلی تخمدان احتمال دخترزایی بیشتر ازپسراست؟ممنون از پاسخگوییتان

  جواب:

  ابتدا تمام تست هایی که تاکنون انجام داده اید بطور دقیق برایم بنویسید که ببینیم آیا اصلأ مشکل کم کاری تخمدان دارید و یا خیر.

  مطالعات ضد و نقیضی در این زمینه وجود دارد. جواب اسپرموگرام شوهرتان را برایم بنویسید.

  رها

  چهارشنبه 15 دی 1395 - 18:52

  سوال:

  Sperm density:101.24

  Wbc density:0.27

  Morphology:65.00

  Classa:38.37

  Classb:30.10

  Classc:7.42

  Classd:24.11

  Semen volom:5.50

  Semen ph:7.80

  Motil sperm:75.89

  Color.gray

  Viscidity:normal این آزمایش اسپرم همسرمه اما سونو وپاپ وآزمایش هورمون خودم دست دکتره پروندمه فقط بهم گفته همه چی نرماله ومشکلی ندارم.فقط تندتندپریود میشم مثلا ۱۲ روزه پاک شدم از پریود دوباره پریود میشم.دکترم گف احتمالا پی سی او داری؟اینم بگم که دوران پریود من همیشه ۲۶روزه بود شش ماه میشه ۲۱ یا ۲۲ شده. چیکارکنم باوجود تخمدان ضعیف و مصرف داروها و ازمایش همسرم احتمال تعیین جنسیت هست؟ دکتر من شنیدم میگن هرکسی دیر به دیر پریود بشه تخمدانش ضعیفه ن زود ب زود؟ممنون از...

  جواب:

  اسپرموگرام شوهرتان که خوب هست. تمام تست ها و سونوهایی که خودتان انجام داده اید را برایم بنویسید.

  صبا1

  شنبه 18 دی 1395 - 06:43

  سوال:

  سلام خسته نباشید.ببخشید دلیل ترشحات واژن بعد از لقاح و تخمک گذاری چی میتونه باشه

  جواب:

  علت اصلی لانه گزینی می باشد.

  نادیا

  سه شنبه 21 دی 1395 - 21:05

  سوال:

  س: سلام خسته نباشید.من برای تعیین جنسیت پسررفتم دکتر.بهم کلومیفن داده شبی دوتا.شنیدم کیست میاره نگران شدم.اگه کیست بیاره درمان میشه و با وجود درمان احتمال برگشت کیست داره؟

  ج: بله

  س: سوال بعدیم اینکه کلومیفن تاثیری روی جنسیت داره؟ من شنیدم برای جنسیت دخترخوبه اما دکتر برای من تجویزکرده.؟

  ج: من مطلب زیادی در تائید و یا رد این مطلب ندیده ام.

  س: سوال آخرمم اینکه آیابرای تعیین جنسیت رژیم زن کافیه یا مرد هم باید رژیم بگیره؟اصلا آیا زن درتعیین جنسیت نقش دارد؟

  ج: هر دو باید تحت رژیم باشند و هر دو در تعیین جنسیت نقش مساوی دارند.

  صبا1

  شنبه 25 دی 1395 - 05:57

  سوال:

  سلام ممنون از پاسخگوییتان.3 ماهه اقدام میکنم هر ماه فولیکول خوب داشتم .ماه پیش دکتر کلومیفن داد چندین فولیکول سایز 18 در راست و یک فولیکول 24 در چپ روز 14 پریودی داشتم بازم این ماه باردار نشدم دکترم ازمایشات همسرم هم خوب بود دکتر گفته عکس رنگی تخمدان بگیرم با چند دکتر دیگه مشاوره کردم گفتند زوده بعد از شش ماه .با وجود اینکه یک دختر 4 ساله دارم و برای پسر دار شدن اقدام کردم

  سوال اول ایا عکس رنگی بگیرم؟

  بله

  سوال دوم ایا کلومیفن ادامه بدم ؟

  طبق صلاحدید پزشکتان بله

  سوم ایا کلومیفن همیشه باعث کیست میشود؟

  خیر

  سوال چهارم ایا بعد از مثبت شدن کیت تخم گذاری امکان داره فولیکول ازاد نشه ؟تو رو خدا کمک...

  خیر امکان آزاد شدن تخمک زیاد است. البته به شرط آنکه PCO نباشید.

  صبا1

  شنبه 25 دی 1395 - 07:55

  سوال:

  سلام ببخشید این سوال فراموش کردم ضخامت اندومتر ماه اول 4 میلیمتر روز 14 پریود و ماه بعد 6 میلیمتر روز 14 پریود بود آیا این ضخامت کم نیست میشه بخاطر همین باردار نمیشم

  جواب:

  احتمالش زیاد است این عامل نازایی شده باشد.

  سمانه

  شنبه 25 دی 1395 - 10:20

  سوال:

  سلام خسته نباشید پی سی او داشتم دکتر بهم شبی دوتا کلوموفین ۵۰داده ومتفورمین یه دونه شب یه دونه روز.کلوموفین رو از روز چهارپریود دارم میخورم یه شبش مونده الان دل درد وتیرکشیدن طرفای تخمدانم روی شکم دارم.دلیلش چیه نگران شدم.نکنه ضررکرده باشه.تواینترنت جستجوکردم نوشته سندرم بیش ازحدبزرگی تخمدانه و کلی عوارض داشت.نگرانم این دل درد من طبیعیه یا مشکل دار.البته دردهام هم دایم نیست یه ساعت درد دارم بعدآروم میشه.ممنون راهنماییم کنید

  جواب:

  سریع با پزشکتان تماس بگیرید.

  سمانه

  شنبه 25 دی 1395 - 11:13

  سوال:

  دکترم نیستش.لازمه یه دکتر دیگه برم؟

  جواب:

  ترجیحأ بله

  رها

  دوشنبه 27 دی 1395 - 14:12

  سوال:

  سونوگرافی خودم:رحم دارای ابعاد36*51*84میلیمتر واکوی عادی است.ضخامت آندومتر3.9میلیمتر واکوی آن طبیعی است ودرون کاویته رحم ضایعه فضاگیرمشاهده نیست.تخمدانها دارای ابعاد واکوی طبیعی است ودرون آن ضایعه ای کیست یاتومور مشاهده نشد.سایزبزرگترین فولیکول سمت راست ۱۵میلیمتراندازه گیری شداین سونوگرافی دیروز یعنی یک روز بعداز پریودم هست.

  واین سونوگرافی دوماه قبل

  ابعادرحم۲۸*۷۱و اکوی یکنواخت وضخامت ده میلیمتر واکوی عادی دارد.رحم آنتی ورسه است.ضایعه ای فضاگیر مشاهده نشد.مایع آزاد در لگن مشاهده نشد.

  آزمایش هورمون روز چهارپریودم به شرح زیراست:

  T4:8.0

  T3:1.4

  Tsh:2.4...

  جواب:

  مجدد یک سونوی دیگر در روز سیزدهم و یا چهاردهم انجام داده و از نظر ضخامت آندومتر و تعداد و سایز فولیکول دامنینت چک شوید.

  رها

  دوشنبه 27 دی 1395 - 21:16

  سوال:

  بله برای دوم بهمن دوباره یه سونو دارم انشاله رفتم براتون میفرستم.اما اگه میشه نظرتون رودرباره این ازمایشها وارمایش اسپرم شوهرم بدید .آیا من بااین وضعیت میتونم برای تعیین جنسیت البته باتوکل بخدا موفق بشم؟آیا من ضعف تخمدان دارم؟

  جواب:

  فعلاً با این تست ها مشکلی ندارید ولی سونو دوم مهمتر است.

  رها

  شنبه 2 بهمن 1395 - 10:35

  سوال:

  سلام خسته نباشید.امروز سونو دارم با سونو قبلی که برات فرستادم فقط هفت روز فاصله داشت.

  رحم ابعاد۳۷*۵۲*۹۳میلیمتر واکوی طبیعی است.

  خط اندومتری باضخامت ۵/۸میلیمتر و اکوی طبیعی دیده شد ودرون کاویته ضایعه فضاگیر مشهود نیست.

  تخمدان چپ دارای ابعاد واکوی طبیعی ودرون ان ضایعه کیست یا تومورال مشاهده نشد.

  فولیکول غالب درتخمدان چپ دیده نشد

  تصویر یک کیست ب قطر۲۸/۵میلیمتر درتخمدان راست مشهود شد.

  درلگن مایع ازاد مشاهده نشد.خانم دکتر نگران شدم اخه من هیچوقت کیست نداشتم اونم بافاصله یه هفته باسونوی قبلیم که هیچ کیستی نبوده .دکترم بهم کلوموفین داده بود .احتمال...

  جواب:

  نگران نباشید، اگر افزایش وزن ندارید و پرمویی هم ندارید. سیکل بعدی مجدد در روز سوم و سیزدهم این سونو تکرار شود و کیست ها بطور دقیق چک شود.

  رها

  یکشنبه 3 بهمن 1395 - 11:48

  سوال:

  ببخشید خانم دکتر اگه سونوی قبلی منو نگاه کنید نوشته بود یه فولیکول پانزده میلیمتری در تخمدان راست هست.بعدش تو سونوی دیروزم که دادم نوشته یه کیست ۲۸.۵میلیمتری درتخمدان راست مشاهده شد.امکان داره این همون فولیکوله باشه که بزرگترشده یا میخاسته آزادبشه یا ب کیست تبدیل شده؟آیا در روند تعیین جنسیتم تاثیر میزاره؟

  جواب:

  امکانش هست. سطح LH را در روز 21 سیکل اندازه گیری کنید تا اول ببینیم تخمک گذاری داشته اید یا خیر.

  رها

  سه شنبه 5 بهمن 1395 - 19:24

  سوال:

  خانم دکتر دایم دل درد دارم از چی میتونه باشه .سونو هامم همشو براتون فرستادم.دکتر معاینه هم کرده گفته عفونتم نداری.گفته اگه دل درد داشتی مفنامیک اسید بخور.تکرر ادرار هم گرفتم احساس پری زیر دلم دارم

  جواب:

  سریع با پزشکتان تماس بیگیرد تا یک آزمایش کامل و کشت ادرار انجام دهید.

  صبا1

  شنبه 9 بهمن 1395 - 08:27

  سوال:

  سلام خسته نباشید ممنون میشم جواب سوالم دریافت کنم.من روز تخمک گذاریم دردی در ناحیه تخمدان دارم گاهی اوقات راست چپ بعضا هر دو .درد ازار دهنده ای نیست ولی بهر حال درده سوال اول ایا این درد طبیعی است یا باید پیگیری شود؟سوال دوم آیا میشه بخاطر کیست باشه؟سوال سوم آیا بخاطر چسبندگی لوله فالوپ میشه؟قبلا دکتر برام عکس رنگی نوشته هنوز جرات نکردم.بازم ممنون

  جواب:

  در خیلی از خانمها این حالت دیده می شود ولی باز هم توصیه می کنم حتمأ طبق صلاحدید پزشکتان پیگیری لازم را انجام دهید.

  رها

  جمعه 29 بهمن 1395 - 08:52

  سوال:

  سلام خسته نباشید .ازروز دوازده سیکل تست ال چ استفاده کردم روز اول دوخط قرمز پررنگ. روز دوم یه خط خیلی کمرنگ هاله ای در بالا ویه خط پررنگ در پایین.روزسوم خط پایین پررنگ وخط بالا نسبت ب دیروز پررنگتر تقریبامیشه گف باپایینی تقریبانزدیکه. روز چهارم یه خط پررنگ در بالا ویه خط هاله ای خیلی کمرنگ در پایین ممنون میشم تفسیرش کنید برام؟

  جواب:

  سیکل های 6 ماه اخیرتان چند روزه بوده است؟

  رها

  یکشنبه 1 اسفند 1395 - 02:59

  سوال:

  سه دوره اس که پریودام همه ۲۶روزه اس دوره اش.قبلا توکامنت های قبلی هم براتون نوشتم که تندتندپریودمیشدم چندوقت بود .اما سه ماه میشه که پریودام دقیق ۲۶روزه اس

  جواب:

  به احتمال زیاد روز 12 و یا 13 تخمک گذاری دارید و باید تست را از روز 8 سیکل شروع کنید.

  رها

  یکشنبه 1 اسفند 1395 - 11:16

  سوال:

  یعنی این تست ۱۲.۱۳.۱۴.۱۵هست به درد نمیخوره؟تفسیری براش ندارید؟

  جواب:

  به نظرم این تست روز 11 باید مثبت می شد. و بعد از اون نتایج خیلی قابل تفسیر نیست.

  آنا

  یکشنبه 1 اسفند 1395 - 13:33

  سلام.من فقط خوندم سوالایی داشتم که اینجا بود ونیاز نشد بپرسم.انشاله ب حق فاطمه زهرا خدا حاجت همتونو بده چه اوناییکه جواب سوالای مارو میدن چه اوناییکه سایتو ساختن.اجرتون با خدا.که ارزش میزارین وجواب میدین.بازم سپاسگذاریم

  خواهش می کنم.

  مرسانا

  یکشنبه 1 اسفند 1395 - 13:45

  سوال:

  سلام.روزیکه کیت تخمکگذاری مثبت میشه بایدهمون موقع یاهمون روز اقدام کنیم برای جنسیت پسر یا فرداش؟

  24 الی 36 ساعت بعد از مثبت شدن تست تخمک گذاری داریم.

  اگه جوابتون فرداشه وماهمون موقع اقدام کرده باشیم اسپرمهای پسرزا تا فردا زنده میمونن که موقع آزادشدن تخمک خودشونو برسونن.

  خیلی کم زنده می مانند.

  سوال بعدیم هم اینه که آیا نزدیکی موقع تخمکگذاری چند درصد در پسر شدن نقش داره؟

  حدود 80 الی 90 %

  احتمال داره نزدیکی دوسه روز قبل ازتخمکگذاری انجام بشه اما جنین پسربشه.ممنون از پاسختان

  خیلی کم

  صبا1

  چهارشنبه 11 اسفند 1395 - 05:01

  سوال:

  سلام.من 5 ماهه برای بارداری اقدام میکنم موفق نشدم چون برای پسر دار شدن اقدام میکنم فقط از کیت استفاده میکنم بعد از مثبت شدن اقدام میکنم سوال اول ایا این روش صحیح است تعداد نزدیکی کم نیست؟یک مقدار چاق شدم اگه از الکارنیتین استفاده کنم سوال دوم برای باروری مشکل ندارد ؟سوال سوم الکارنیتین در رژیم پسردار شدن تاثیر ندارد؟متشکرم

  جواب:

  توصیه می کنم ابتدا توسط یک متخصص زنان معاینه شوید و بررسی های هورمونی و سونوگرافیک دقیق برایتان انجام شود بعد از اینکه مشخص شده مشکلی ندارید روی جنسیت فوکوس کنید.

  فهیمه بانو

  چهارشنبه 16 فروردین 1396 - 19:14

  سوال:

  با سلام

  من پریودیام از همون دوران مجردیم نامنظم است هست وهر ماه جلو میفته چندین بار هم به دکتر مراجعه کردم هیچ مشکل داخلی و عفونتی هم ندارم و یه دختر 4 ساله دارم الان میخوام برای باردارشدن اقدام کنم و میخواهم بچه بعدیم پسر شود روز 9 از پریودی نزدیکی داشتم عایا اگه روز تخمک گداری هم نزدیکی کنم قابل قبول و امکان داره پسر شود یا اینکه همین 9 پریودیم قابل قبول مبشه ممنون میشم جواب بدید

  جواب:

  حتمآ باید نزدیک تخمک گذاری هم نزدیکی داشته باشید.

  رها

  پنجشنبه 17 فروردین 1396 - 07:40

  سوال:

  سلام خسته نباشید.باتوجه ب وضعیت من در کامنتهای قبل.ممنون میشم راهنماییم کنید.امروز روز چهارده سیکلم هست سونو رفتم وگفت فولیکول غالب ندارم.نگران شدم چرا فولیکول غالب ندارم؟مشکل دارم؟ماههای بعدهم وضعیتم همینه؟نمیتونم بارداربشم؟ممنون اگه منوازنگرانی دربیارید.راههای تقویت فولیکول چی هست؟

  جواب:

  نیازمند بررسی های بیشتر توسط یک متخصص خوب نازایی هستید.

  رها

  شنبه 19 فروردین 1396 - 05:41

  سوال:

  ببخشید دوباره مزاحم شدم.اخه من سریهای قبل دوبار رفتم سونو فولیکول غالب داشتم.این ماه اینطورشده؟میشه بعضی ماهها فولیکول نداشت؟یا بخاطر سرماخوردگی ومسافرت یا ....کلا هرماه باید فولیکول داشت؟ممنون

  جواب:

  ماه دیگر هم چک کنید، اگر باز هم مشکل وجود داشت به یک متخصص زنان مراجعه کنید.

  الی

  یکشنبه 20 فروردین 1396 - 18:53

  سوال:

  باسلام من روز 12 پریود فولیکول 14 و روز 14 پرید فولیکولم شد 20 روزای 12 و 14 و 16 و 18 نزدیکی داشتم روز 14 پرید هم کیت گذاشتم خط بالایی کم رنگتر از اون یکی شد. در ضمن پریودام 32 34 روزه هست .

  میخوام بدونم بچم دختره یا پسر

  ممنونم از شما

  جواب:

  احتمال دختر شدن بیشتر است.

  سمیرا

  سه شنبه 22 فروردین 1396 - 21:26

  سوال:

  سلام خسته نباشید.ی سوال داشتم.آیا قرص های کلوموفین ولترزول و امپولهای تحریک تخمدان درتعیین جنسیت نقش دارند یا احتمال دخترزایی وپسرزایی را بالامیبرند یا ربطی ب تعیین جنسیت ندارند؟متشکر

  جواب:

  عده ای از محققان اعتقاد دارند که مصرف قرص کلومیفن سیترات می تواند روی موالید دختر تأثیر گذارد اما طبق تجربه بر روی زنانی که تخمک گذاری نداشته اند و قرص کلومیفن مصرف نموده اند اگر کلومیفن با دوز بالا مصرف شود احتمال موالید دختر کمی افزایش می یابد اما اگر کلومیفن با دوز پایین مصرف گردد تأثیری روی موالید پسر یا دختر ندارند.

  گاهی اوقات برای تقویت اسپرم در آقایان نیز قرص کلومیفن استفاده می شود که به هیچ عنوان موالید دختر را افزایش نمی دهد.

  صبا1

  پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 - 06:31

  سوال:

  باسلام.در عکسی رنگی رحم مشخص شد لوله سمت راست مسدود و سمت چپ باز است آیا با این وضعیت میتوان باردار شد؟

  بله

  سوال دوم دکتر قرص مترونیدازول سفکسیم امپول جنتومایسین و پماد واژینال داده گفته بعد مصرف دوباره عکس رنگی شاید لوله را باز کنه آیا میشه؟ممنون میشم کمکم کنید

  بله

  بیتا

  جمعه 22 اردیبهشت 1396 - 22:44

  سوال:

  باسلام وخسته نباشید، آیا قرص دوفاستون بر جنسیت جنین تاثیر دارد؟

  جواب:

  در مطالعات ارتباط معنی داری پیدا نشده است.

  صبا1

  دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 - 06:27

  سوال:

  سلام ممنون از پاسخگویی و توجهتان.آیا با یک لوله باز می توان آی یو آی کرد؟

  جواب:

  بله

  صبا1

  سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 - 05:57

  سوال:

  سلام خسته نباشید شرمنده ام بسکه سوال میپرسم بذارید به حساب شرایط روانی بد.اگه با یک لوله آی یو آی کنی احتمال بارداری خارج از رحم مانند بارداری طبیعی وجود داره؟چون اون یکی لوله هست ولی گرفتگی داره

  جواب:

  تقریبأ ریسک حاملگی خارج رحمی در IUI کمتر از بارداری طبیعی است.

  سمیرا

  پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 - 13:05

  سوال:

  سلام خسته نباشید.ی سوال داشتم اینکه من توی سونوگرافیهام همیشه اینو زده

  تخمدانها نمای نرمال دارند.ضایعه فضاگیر تومورال یا کیستینگ درتخمدانها مشاهده نشد.اندازه تخمدانهامو میزنه ومیزنه اندازه نرمال دارند. اما اکثر اوقات من فولیکول غالب نداشتم سایزاشون کوچیک بودن فقط یه ماهی فولیکول۲۷داشتم.این سوال برام پیش اومده که من تنبلی تخمدان دارم یا پی سی او هستم؟

  تنبلی تخمدان با پی سی او فرق داره؟

  اخه تو اینترنت زده همونه فقط اسم عامیانه اش فرق داره.

  جواب:

  از لحاظ علمی با هم اختلاف دارند ولی بهتر است تمام آزمایشاتی که هم انجام داده اید را برایم بنویسد.

  فرشته

  پنجشنبه 25 خرداد 1396 - 07:56

  سوال:

  با سلام و عرض ادب

  تاریخ پریودهای من اینگونه است : 15/12/1395 - 13/1/1396 - 11/2/1396 - 7/3/1396

  میخواستم iui انجام دهم برای همین پزشک درخواست انجام تست ادرار داشت من نیز انجام دادم روز 11 و 12 پریود خط پایین خیلی کم رنگ بود و همان روز یعنی 18 خرداد سونو انجام دادم نوشته بود در تخمدان راست فولیکولی به ابعاد 2/1*1/7 cm دیده می شود . تخمدان چپ به قطر 2/3 cm دیده شده که حاوی فولیکولی به قطر 1/3cm می باشد . گفتند خیلی زود است برای تخمک گذاری . روز 13 تست کمی پرنگ شد نسبت به روز قبل ، روز 14 پریودی تست پرنگ روز 15 نیز همان طور و حتی روز 16 هم تست به همان پر رنگی بود تا اینکه روز 17 پریودی تست دوباره کم...

  جواب:

  روز 14 مثبت و روز 15 به احتمال زیاد تخمک گذاری تان می باشد.

  فرشته

  پنجشنبه 25 خرداد 1396 - 08:19

  ببخشید توضیحاتم زیاد است ولی واقعا مجبورم .

  ادامه مطلب:

  وقتی این مطلب را به پزشک گفتم ایشان نوارها را چک کردن و گفتن نگران نباشید بهترین موقع برای تزریق آمده اید و تزریق همان روز غروب ساعت 7/15 انجام شد یعنی در تاریخ 23 خرداد 96

  لازم به ذکر است تمام آزمایشات و عکس رنگی از رحم و ... همگی سالم و بون مشکل بوده اند . داروهایی هم که مصرف کردم قرص یدوفولیک 30 عدد که آخرین آن صبح روز تزریق بود .قرص ویتامین e 20 عدد هفته ای دو عدد که تقریبا 10 عدد آنرا استفاده کرده ام و بعد از تزریق دیگر . 10 عدد قرص لتروزل از چهارم پریود شبی دو عدد.

  20 عدد قرص ویتامین d3 هفته ای یک عدد . سه...

  سینام

  یکشنبه 28 خرداد 1396 - 15:14

  سوال:

  سلام اطفا سوال من رو هم جواب بدین هر روز دارم میام سایت چک میکنم.

  جواب:

  با پوزش سوال شما را پیدا نکردم لطف کنید مجدد سوالتان را طرح کنید.

  مهسا

  سه شنبه 30 خرداد 1396 - 08:38

  سوال:

  سلام. من پریودم ۲۸ روزه است. ۶ بهمن آخرین پریودم بود. تا ۲۳ بهمن نزدیکی نداشتیم و اصلا قصد بارداری هم نداشتم. اما قبل رابطه واژنمو با جوش شیرین شستشو دادم. اولین بار بود که اقدام به بارداری کردیم و در کمال تعجب باردار شدم. دوست داشتم نی نی اولم پسر باشه اما سونو هفته هجده گفت دختره. به نظر شما چه عاملی باعث شده دختر باشه با وجود استفاده از جوش شیرین و همچنین نزدیکی نداشتن در اون ماه جز اون شب؟

  جواب:

  احتمال تشکیل جنین پسر فقط در روز تخمک گذاری یا همان روز 14 سیکل در شما زیاد است و روزهای قبل و بعد از آن احتمال دختر شدن زیاد می شود.

  سودابه

  جمعه 27 مرداد 1396 - 10:58

  سوال:

  سلام.

  دوره های پریود من سی روزه هستش. روز سیزده هم سونو دادم اندازه فولیکول ۱۴.۵ بود. میخاستم بدونم زمان تخمک گذاری کی هست.

  جواب:

  به احتمال زیاد روز 16 سیکل

  مهرسام

  سه شنبه 31 مرداد 1396 - 11:54

  سوال:

  سلام من پریودیم مرتب بود ولی مدتی نامرتب شد واز بعد عید زیر نظر دکتر برای بارداری بودم و با دارو مرتب شد و رژیم رعایت کردم وسونو دادم که یک فولیکول ۲۱و۱۱ و۱۲ در راست و یک ۱۲ در چپ بودم و دکتر به من برای ۱۷ و۱۸ وقت نزدیکی داد برای پسر دار شدن ولی متاسفانه همسرم ۱۷ بعد نزدیکی کشید بیرون وبعد صحبت با دکتر گفت مایعات گرم بخوریم و۱۸ نزدیکی داشته باشیم وطبق این موارد الان احتمال پسر هست یانه

  جواب:

  بله احتمال اش زیاد است.

  مریم

  جمعه 24 آذر 1396 - 16:26

  سوال:

  با سلام

  من سیکل قاعدگی ام 28روزه و منظم هست. به دلایل شرعی که به تقویم شرعی برای بارداری توجه می کردم روز دوازده از شروع قاعدگی ام اقدام کردم و از همون شب تا دو شب بعد نزدیکی داشتیم با همسرم

  حالا میخوام بدون چقدر احتمال دختر دار شدن هست و اصلا آیا بارداری این ماه برام ممکنه؟

  جواب:

  یعنی روز 14 هم نزدیکی داشته اید که معادل روز تخمک گذرایتان می شود و در نتیجه امکان پسر شدن زیاد است.

  Yeganeh

  پنجشنبه 30 آذر 1396 - 08:24

  سوال:

  دوماهه اقدام ب بارداری کردم سه چهار ماه هم هست قرص متفورمین و یدوفولیک و امگا دکتر برام تجویز میکنن تحت رژیم جنسیتی پسر هستم دوماه قبل دکتر روز سوم پریود قرص لترزول و امپول hmgدرروز نهم و دوامپول دیگه در روز 11و 13تجویز کردن ولی من فقط روز 12و 14پریودم نزدیکی داشتم ولی باردار نشدم ماه قبل بدون مراجعه ب پزشک اقدام کردم و روزهای 12،14،16،18پریودم نزدیکی داشتم بی بی چک ک گذاشتم یک خط پررنگ و یک خط خیلی کم رنگ شد ولی بعد از اینکه یک هفته از زمان پریود قبلیم عقب انداخته بودم یعنی باید این ماه دهم میشدم 17ام پریود شدم با وجود اینکه بی بی چک هم مثبت نشون داده بود پیش...

  جواب:

  به احتمال زیاد یک سقط صورت گرفته است. بهتر است تحت نظر متخصص زنانتان یک پیگیری بیشتری انجام دهید.

  منبع مطلب : www.niloulab.com

  مدیر محترم سایت www.niloulab.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  عاطفه 21 روز قبل
  0

  سلام من روز چهاردهم سیکل از کیت تخمک گذاری استفاده کردم منفی بود رفتم سونوگرافی گفت سایز فولیکول 16/5 و 14/9 هستش رژیم پسر زایی دارم رعایت میکنم آخرین پریودم نامنظم شد و قرص لتروزول هم مصرف کردم . امروز روز پانزدهم سیکلم هست بازم کیت تخمک گذاری منفی شد ..... بنظرتون تخمگ گذاری من کی هستش. و آیا سایز فولیکول بیشتر میشه یا نه؟ آیا سایز فولیکول بر پسر یا دختر شدن جنین تاثیر داره؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  مریم 8 ماه قبل
  0

  سلام من ۸ماه پیش یک سقط داشتم الان چندروزاقدام به باردارشدن کردم تنهاترین که انجام دادم چندروزقبل اقدام بارداری فقط ازشستشوی رحم باجوش شیرین انجام دادم شماره احتمالی میدین آخه گفتن برای پسردارشدن فقط این کارلازمه میشه لطف کنید نظرتونوبگین

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید