توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا درباره نماز با مقدمه و بدنه و نتیجه

  1 بازدید

  انشا درباره نماز با مقدمه و بدنه و نتیجه را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  انشا نماز | ۱۵ انشاء در مورد نماز (برای پایه های مختلف)

  انشا نماز | ۱۵ انشاء در مورد نماز (برای پایه های مختلف)

  بیشتر بخوانید :

  انشا در مورد امام رضا | ۵ انشا زندگینامه +نامه ای به امام رضا

  انشا شانس | ۱۵ انشا درباره شانس طنز و غیر طنز(با مقدمه )

  انشا پرواز بدون بال | ۱۵ انشا درمورد پرواز در قالب های مختلف

  انشا خاطره نویسی | ۱۵ انشا در مورد خاطره نویسی و خاطرات

  انشا در مورد زمستان | ۱۲ انشا درباره فصل سرد برفی زمستان

  انشا کوتاه پاییز | ۱۵ انشا و متن ادبی کوتاه در مورد فصل پاییز

  منبع مطلب : delbaraneh.com

  مدیر محترم سایت delbaraneh.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا در مورد نماز

  انشاهای ساده و ادبی را در مورد نماز و اهمیت نماز خواندن در این مطلب گردآوری کرده ایم. انشا در مورد نماز را برای پایه های تحصیلی گوناگون می توانید در این مطلب مشاهده کنید.

  زیباترین انشاها و تحقیق در مورد نماز

  انشای کوتاه در مورد نماز

  انشا در مورد نماز | نماز از مهمترین ارکان دین اسلام است . در ادامه یک انشا درمورد نماز را با هم می خوانیم.

  نمازمی خوانیم تا بندگی خود را به آفریننده ی جهان هستی ثابت کنیم وبگوییم که جز تو سرپناهی برای کمک ویا ری نداریم غیر از تو سنگری برای مقابله با دشمنان تو نداریم وفقط تویی هم درد ما در مشکلات پس به تو سجده می کنیم.

  نماز هدیه ای است که خداوند بر پیشانی انسان نهاده است واین هدیه را بر تمام بشر واجب کرده است و پیامبر و امامان نیز آن را برای همه مسلمین استوار ساخته اند. نماز باعث دوری از گناه میشود و راه انسان را به سوی معبود خویش هموارتر میسازد. اما بعضی از دانش آموزان از خواندن نماز و ارتباط با معبود خود لذت نمی برند و کم کم نماز را ترک میکنند و علت آن هم روشن است. به این علت که در آینه صاف و پاکیزه نفس آنها لکه ای سیاه پدیدار کشته است و این لکه به وسیله نماز پاک میشود و اگر این آینه دوباره پاکیزه و صاف نشود ناگهان آینه ترک بر میدارد و باعث دوری از نماز میشود.

  در بعضی از خانواده ها چون فرزندان راغب به خواندن نماز نیستند و نماز نمیخوانند. پدر و مادر نماز خواندن را برای آنها اجباری می سازند. این کار نه تنها آنها را به سوی نماز خواندن هدایت نمی کند بلکه باعث می شود آنها نسبت به نماز دیگر هیچ علاقه ای نشان دهند. اینها دانش آموزانی هستند که از نماز دوری می کنند.

  ما انسانها گاهی نماز را برای دیگران می خوانیم و گاهی برای استفاده بردن از معنویات آن ولی ما موظفیم در برابر نعمت های بیکران خدا او را سپاس گوییم. پس به عقیده ی من ما نماز را برای شکر خدا و مهمتر از آن رضای خدا می خوانیم.

  انشا نماز

  انشاء با موضوع نماز

  حس خوب یعنی زمانی که دستانم را به سمتش دراز می کنم و می دانم که اگر دنیا و آدام هایش اگر غم ها و شادیهایش به من پشت کند باز او هست که دستانم را که با همه ی خواهش و التماس به سمتش دراز شده است بگیرد و دوباره و دوباره در لطفش را به رویم بازکند. چه کسی بالاتر از خدا و نمازی که تنها به شکرانه ی همه ی نعمت هایش زیر لب تکرار می شود تا در عوض این همه نعمت شکری کوچک گفته باشیم.

  نماز همان حس خوب است که خداوند در قرآن کریمش و به واسطه ائمه مطهرش بارها و بارها تکرار کرده است تا با اجابت آن این حس خوب در ما جاری شود. خداوند هیچ گاه نیازمند نماز ما نیست اما توصیه ی شدیدی به آن کرده است و این توصیه برای ما انسان ها چیزی جز سود و منفعت به همراه ندارد. از همان وضویی که قبل از نماز می گیریم تا  به رعایت بهداشت و پاکیزگی در طول روز به فواید دیگر آن دست یابیم بر طبق مطالعات پزشکی اعمال وضو در پنج نوبت روز موجب بیرون راندن انرژی منفی از بدن و دوری از بسیاری از بیماری ها مانند فشار خون و .. می شود.

  قسمت دیگر نماز که آیات قرآن در طول روز تکرار می شود تا یادآور شود هیچ معبودی جز خداوند نیست و برتر و بالاتر از خداوند کسی وجود ندارد تا برای او رکوع و سجود کنیم و سر تعظیم فرودآوریم و قبله ایی که به سمت آن سر بر زمین می گذاریم که آن نیز خود به دلیل جریان مغناطیسی زمین موجب وارد شدن انرژی مثبت به بدن می شود و موجب آرامش روح و روان،سبکی جان می شود و در نهایت دستانی که خالصانه در طول روز به سویش دراز می کنیم تا در ذهن ما حکاکی شود که نباید دست خواهش و کمک به سمت کسی جز پروردگار منان دراز کنیم زیرا او بهترین است چه برای گوش کردن حرف هایمان چه از خوشی ها و چه از ناخوشی و برای کمک رساندن به ما کسی جز او بالاتر نیست تا به ما کمک کند و دست ما را بگیرد.

  انشا نماز

  انشا در مورد نماز خواندن مناسب کلاس سوم

  نماز خواندن یعنی حرف زدن با خدا.

  در نماز، ما با خدا راز و نیاز می کنیم، حرف های دل مان را به او می زنیم، چیزهایی که دوست داریم را از خدا می خواهیم و به او می گوییم که چقدر دوستش داریم.

  اگر وقت هایی که ناراحت و تنها هستیم و نمی توانیم با کسی حرف برنیم، نماز بخوانیم حال ما بهتر می شود و ناراحتی ما کم می شود، چون حرف زدن با خدا انسان را آرام می کند.

  خدا همیشه منتظر است ما به سمت او برویم و از او کمک بخواهیم، تا به ما کمک کند.

  همچنین نماز خواندن و عبادت خدا باعث می شود ما بدانیم همیشه کسی هست که کار های ما را می بینید، به خاطر همین اشتباهات و گناهان کم تری در زندگی انجام می دهیم و آدم بهتری خواهیم بود.

  خدا نعمت های زیادی به ما داده است که ما باید قدر آن ها را بدانیم و از خدا به خاطر این نعمت ها تشکر کنیم.

  نماز خواندن هم یکی از راه هایی است که ما به وسیله ی آن، از خدا به خاطر نعمت هایش تشکر می کنیم.

  کسی که مسلمان است باید نماز بخواند و به خاطر تنبلی یا هر کاری دیگری خواندن آن را فراموش نکند. پیامبر و امامان ما هم، گفته اند که به نماز اهمیت بدهیم و نماز را اول وقت بخوانیم.

  قبل از نماز خواندن باید شرایط نماز، درست خواندن و مقدمات آن مثل ” وضو ” را خوب یاد بگیریم، تا نماز ما باطل نباشد.

  بخوانید: انشا در مورد عشق به خدا و عشق الهی و انشا در مورد وطن

  انشا نماز

  انشا در مورد اهمیت نماز خواندن مناسب نوجوانان کلاس هفتم و هشتم

  نماز یاد آور حضور خدا در تمام لحظات زندگی انسان است.

  هر مسلمان روزی 5 بار به نماز می ایستد تا اعلام کند بدون رضایت خداوند هیچ کاری را انجام نخواهد داد.

  نماز پناه بردن به خداوند از شر وسوسه های شیطان است، شیطانی که در همه حال به دنبال فریب دادن انسان و دور کردن او از مسیر درست و خداوند است.

  کسی که نماز می خواند آرامش را در راز و نیاز با خدا می بیند، و با این کار خود را به معبود خویش نزدیک تر می کند.

  فرد نماز خوان در لحظات سخت و مشکلات زندگی به خداوند پناه می برد و از او یاری می جوید و محال است خداوند پاسخی به این خواسته ی بنده ی مومن خویش ندهد.

  هر فرد مسلمان می داند که نماز ستون دین بوده و خواندن آن بر هر مسلمانی واجب است، بنابراین به محض شنیدن اذان کارهای دیگر را متوقف کرده و برای ایستادن در حضور خدا آماده می شود.

  او می داند که هنگام نماز باید ذهن و قلب خود را خالی از امور دنیوی کند و با حضور قلب در پیشگاه خدا حاضر شود.

  امام صادق (ع) می فرماید: ” هنگامی که به نماز ایستادی بدان که در پیشگاه خداوند هستی و اگر او را نمی بینی، او تو را می بیند. پس به نمازت توجه کن ”

  نماز خواندن دل انسان را صفا می دهد و بالعکس دوری از آن باعث تیرگی قلب آدمی می گردد.

  پیامبر اکرم (ص) نماز را به جوی آب روانی تشبیه می کند که انسان روزی پنج مرتبه بدن خویش را در آن شستشو داده و از تمام پلیدی ها و گناهان پاک می شود.

  اگر فردی تنبلی کند و با اشتیاق نماز نخواند پس از مدتی دیگر رغبتی برای نماز خواندن نخواهد داشت و روز به روز از خداوند دور تر می شود.

  اهمیت و ارزش نماز بر هیچ کس پوشیده نیست و فرد مسلمان از زمان کودکی با این مسئله آشنا می شود، پس نداشتن فرصت یا بهانه هایی از این قبیل، توجیه قابل قبولی برای سبک شمردن نماز نیست.

  انشا نماز

  انشا در مورد نماز

  نماز ، ستون دین ، کلید بهشت و نشانه ی وفاداری ما به عهد خویش با خداست . جامعه ی اسلامی و فرد مسلمان بانماز شناخته می شود ؛ در جامعه و خانواده ای که نماز راه نیافته ، گویا اسلام وارد نشده است .

  مسلمانان در زندگی خود بخشی از وقتشان را به نماز خواندن اختصاص می دهند . نماز را اولین بار حضرت محمد به یارانش آموخت . بر مسلمانان واجب شده است که در شبانه روز پنج نوبت نماز بخوانند تا خدا را از یاد نبرند و در زندگی همیشه موفق باشند .

  ما مسلمانان هنگامی که نماز می خوانیم در واقع با خدای خودمان حرف می زنیم که اگر سعی کنیم بیشتر به نماز توجه کنیم و متوجه چیزهای دیگر نباشیم ، آن وقت است که قلب ما بیشتر متوجه حضور خدا در کنارمان می شود .

  نماز خواندن اثرات مفید زیادی بر روی انسان ها می گذارد . مثلا در بیشتر کارهایمان موفق می شویم و بدون داشتن هیچ دردسری آن ها را انجام می دهیم و استرس هم برای انجام کارهایمان نداریم یا هنگامی که احساس تنهایی می کنیم می توانیم با نماز خواندن و راز و نیاز کردن با خدا از تنهایی خارج شویم .

  هنگامی که ما پنج نوبت در روز نماز می خوانیم با این نماز خود نشان می دهیم که همه ی اعمال ما در طول روز برای رضای خدا بوده و ما در هر لحظه به یاد خدا بوده ایم ، همانگونه که خدا همیشه به یاد ما هست .

  نماز خواندن ، ثواب دارد و ما را از گناهان دور نگه می دارد . ما با نماز زندگی آرامی را تجربه خواهیم کرد .

  برخی افراد می گویند که ما نماز می خوانیم ولی تاثیری را در خود احساس نمی کنیم . باید توجه کرد که نماز خواندنهنگامی اثر گذار است که پیوسته خوانده شود و بیشتر به نماز توجه شود .

  انشا نماز

  مطلب پیشنهادی: انشا با موضوع باران + 5 انشای زیبا در مورد باران و توصیف روزهای بارانی و بارش

  امیدواریم انشا در مورد نماز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. این انشاها را می توانید در کلاس برای همکلاس و معلم بخوانید.

  منبع مطلب : www.topnaz.com

  مدیر محترم سایت www.topnaz.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا کوتاه در مورد نماز برای کلاس نهم

  انشا کوتاه در مورد نماز برای کلاس نهم

  نماز خواندن یعنی سخن گفتن با خداوند متعال.وقتی ما انسان ها نماز می خوانیم,

  انگار که با خداوند حرف می زنیم; راز هایمان را به او می گوییم, درد دل می کنیم و چه کسی معتمد تر از خداوند؟

  به عبارتی دیگر نماز یادآور خداوند در تمام لحظات شاد و غمگین زندگی است که باعث می شود, ما هیچگاه او را فراموش نکنیم.

  نماز عملی است که پنج بار در اوقات معینی از شبانه روز واجب است.

  وقتی مسلمانی می خواهد نماز بخواند رو به قبله می ایستد و اعمال ویژه ای نظیر رکوع و سجده را به جا می آورد.

  تحقیق درمورد عید فطر

  نماز نخستین عبادتی است که بر پیامبر و پیروانش در مکه واجب شد.

  نماز یکی از عبادات اصلی مسلمانان است که در قرآن و متن های دینی درباره ی آن بسیار تاکید شده است و از آن با نام های مختلف یاد می کنند که یکی از مهم ترین آن نام ها((ستون دین))است.

  تحقیق درباره سوره فتح

  پیامبر(ص):نماز پایه و ستون دین شماست.

  امام علی(ع):شما را به نماز و مراقبت از آن سفارش می کنم همانا نماز برترین عمل و ستون دین شماست.

  خداوند متعال به ما نعمت های فراوانی عطا کرده است که ما باید قدردان و شکرگزار این نعمت های بی شمار باشیم.

  همچنین ما می توانیم با بجای آوردن واجبات دینی و انجام کار های خداپسندانه از خداند تشکر کنیم و پاسخ گوشه ای از محبت او نسبت به خودمان را بدهیم.

  نماز یک تکلیف الهی بوده که انجام آن بر تمام انسان های تکلیف واجب گشته و تمام تکالیف و دستورات خداوند در راستای خوشبختی و به کمال رسیدن انسان ها می باشد.

  اهل بیت یعنی چه کلاس دوم

  انشا کوتاه انگلیسی در مورد صدای باران

  انشا در مورد آسمان شب

  انشا درباره سیل

  انشا در مورد نوجوان سالم

  انشا کوتاه انگلیسی در مورد تابستان

  منبع مطلب : kelasedarsi.ir

  مدیر محترم سایت kelasedarsi.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ابوذر : ۳ تا ستاره میدم

  مهدی : عال

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  انشادرمورد نماز پایه هشتم 4 ماه قبل
  0

  نماز

  ابوالفضل احمدی 5 ماه قبل
  1

  درست بگید گفتم موضوع مقدمه متن درست بود

  ملیسا صابر 5 ماه قبل
  1

  انشا درموردنماز

  0
  عالی 3 ماه قبل

  عالی

  ꪑꫀꫝᦔ𝓲 6 ماه قبل
  -1

  خوب

  ꪑꫀꫝᦔ𝓲 6 ماه قبل
  -1

  خوب

  ت 7 ماه قبل
  -1

  ت

  هه 8 ماه قبل
  0

  سلام دوست خوبم . من درمودد عبادت میخواستم وگرنه مطالب شما مفید بود

  ناشناس 8 ماه قبل
  -2

  خوبه

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  ن زیاد خب بود و ن زیاد بد متوسط بود بنظرم ولی درکل خب ب نظر میاد مرسی😶

  رضا خطر 8 ماه قبل
  1

  ممنون که کار مارا اسان کردی و نیازی به فکر کردن نیست

  Hosein 8 ماه قبل
  0

  انشاء ها خیلی خوب هستن

  🙏🙏🙏

  مهدی 9 ماه قبل
  4

  عال

  ناشناس 9 ماه قبل
  2

  انشا خیلی خوبیه

  ناشناس 9 ماه قبل
  2

  انشا خیلی خوبیه

  عالی 9 ماه قبل
  2

  عالی

  تانیا 9 ماه قبل
  1

  بس

  مه 9 ماه قبل
  1

  🥸

  0
  اسم 9 ماه قبل

  🤨

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  خیلی علی بود ممنون ازشما

  -2
  من علی محمدی هستم از خارج 8 ماه قبل

  منعلی محمدی هستم از خارج

  رامی 10 ماه قبل
  0

  عالی بود😘

  -1
  می تونی برای خودت خلاصه کنی 9 ماه قبل

  ممنونم از نظرتون

  مهدی 10 ماه قبل
  0

  خیلی عالیه

  س 10 ماه قبل
  0

  بسیار عالی 🌹🌹

  0
  ستین 9 ماه قبل

  😘ممنون

  ماریا 10 ماه قبل
  0

  عالیه من در مسابقه نماز شرکت کردم و این انشاها رو یکی کردم و نوشتم❤️

  0
  ستین 9 ماه قبل

  ممنونم از انتخابتون

  عایل 10 ماه قبل
  0

  خیلی بده و کوتاه است

  -2
  خانم معلم 8 ماه قبل

  😏😏

  شما دیگه چی میخواین دیگه قرار نیست فقط از رو بنویسید شما قراره از این فقط سر چشمه بگیرین😏😏والا دوران ما اینجوری نبود 😑الان ب جلوی بچه ها میزارن بچه ها نظر میدن خوبه یا بد 😑😑😑😐دانش آموزانی ک این کار و میکنن واقعا بی استعداد هستند با تشکر خانم دبیر انشا😊♥️

  فاطمه سیدابادی 10 ماه قبل
  1

  خوبه

  -1
  Karo 9 ماه قبل

  ممنون

  ابوذر 10 ماه قبل
  4

  ۳ تا ستاره میدم

  ابوذر 10 ماه قبل
  1

  عالی عالی

  مهشید 11 ماه قبل
  1

  تاثیر نماز خواندن آنچنان زیاد است که بعد از نماز هم آرامش روحی و نیز جسمی خود را می یابیم.

  2
  Karo 9 ماه قبل

  بله البته

  رضا 12 ماه قبل
  2

  عالی بود 🌷

  2
  زیبا 9 ماه قبل

  عالی بود

  رضا 12 ماه قبل
  1

  عالیه 🌺

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  من انشا درمورد عبادت کردن میخوام این مینویسه نماز

  2
  Karo 9 ماه قبل

  باشه

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نماز می خوانیم تابندگی خود را به آفریننده جهان هستی ثابت کنیم و بگوییم که جز تو سرپناهی برای کمک و یاری نداریم غیر از تو سنگری برای مقابله با دشمنان تو نداریم و فقط تو ای هم درد مادر مشکلات پس به تو سجده می کنیم نماز هدیه ای است که خداوند بر پیشانی انسان نهاده است و این هدیه را بر مقام بشر واجب کرده است و پیامبر و امامان نیز آن را برای همه مسلمانان استوار ساخته اند نماز باعث دوری از گناهان می شود و و انسان را به سوی معبود خویش خواندن نماز و ارتباط با معبود خود لذت نمی برد و کم کم نماز را ترک می‌کند و علت آن هم و شن است به این علت که در آینده صاف و پاکیزه نشود ناگهان آیینه ترک بر میدارد و باعث دوری از نماز میشود

  0
  محمد 9 ماه قبل

  یه دوری تو سایت ها بزنی میفهمی که این رو کپی کردی😏

  1
  محدثه 10 ماه قبل

  از اینی که نوشتی می‌نویسم واسه معلم ادبیاتم میفرستم انشا از نماز گفتع حلال داشته باشی

  مهدی 2 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید