توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا درباره یک دوست خوب چه ویژگی هایی دارد

  1 بازدید

  انشا درباره یک دوست خوب چه ویژگی هایی دارد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  انشای زیبا درباره دوست خوب | متن انشا درباره دوست و رفیق و دوستی

  انشای زیبا درباره دوست خوب | متن انشا درباره دوست و رفیق و دوستی

  انشای زیبا درباره دوست خوب

  بهترین کمک انشای زیبا درباره دوست خوب و داشتن دوست و رفیق و …را میتوانید این جا بخوانید و کمکی برای نوشتن یک انشای زیبا درباره دوست را پیدا کنید.

  موضوع انشای دوست یکی از موضوعات زیبا و جذاب می‌باشد کـه میتوانید نمره خوبی بدست بیاورید.

  7 انشای زیبا درباره دوست خوب را در این مقاله بخوانید…

  انشای اول با موضوع دوست

  یک دوست خوب باید دارای شرایط خاصی باشد مثلا از نظر من: دوست خوب باید مانند یک آینه باشد بدی‌ها خوبی‌ها را بـه نرمی نشان بدهد گرچه هزاران تکه شود. دوست خوب باید یک راهنمای خوب باشد و راه‌هایی کـه برای خود می‌پسندد بـه ما نشان دهد و در تنگدستی و درماندگی بـه داد ما برسد «دوست ان اسـت کـه گیرد دست دوست / در پریشان حالی و درماندگی.» دوست نباید تازمانی کـه انسان داراست گرد ان بچرخد و در نداری ان را ترک کن وگرنه باید گفت «این دغل دوستان کـه میبینی مگسانند گرد شیرینی.»

  امام علی می‌فرماید: دوستت کسی اسـت که تو را از بدی باز بدارد و دشمنت ان کس اسـت که تو را بـه بدی وادار کند. دوست خوب انسان را بـه طرف خدا می‌کشاند.

  از این همه ی نتیجه می گیریم کـه دوست خوب مانند طلا و جواهر اسـت و بـه سختی پیدا میشود؛ پس اگر دوست خوب دارید بـه اسانی وی را از دست ندهید.

  انشای دوم درمورد دوست

  بخشندگی و سخاوت یکی از علامت‌های‌ یک دوست خوب اسـت. یک فرد سخاوتمند حتی زمانی‌کـه توانایی و دارایی کمی برای بخشش دارد با کمال میل انچه کـه می تواند را می‌بخشد. این نشانه فردی اسـت کـه ارزش دوستی دارد زیرا این خصوصیت اخلاقی نشان میدهد کـه او ذهن و قلبی بخشنده دارد.
  دوست واقعی کسی اسـت کـه بـه حرف‌های‌ ما گوش می دهد و سعی میکند ما را درک کند. یک دوست خوب وقتی چیزی را نمی‌فهمد یا درک نمی کند درباره ان موضوع سؤال میکند تا موضوع را کاملاً متوجه شود.

  یک دوست خوب همیشه صادق اسـت و واقعیت را میگوید حتی اگر حرفش آزاردهنده باشد. یک دوست خوب برای این‌که شـما حس بهتری داشته باشید بـه شـما دروغ نمیگوید در عوض حقیقت را میگوید و شـما را نصیحت می کند. مثلا اگر لباسی مناسب شـما نیست یک دوست خوب با مهربانی میگوید: این لباس خیلی خوب نیست، من فکر می کنم ان یکی بهتر اسـت.

  در پایان ذکر این نکته ضروری اسـت کـه همواره علاوه بر این‌که باید بـه معیار های انتخاب دوست دقت کنیم تا در دوست‌یابی موفق شویم، خودمان هم باید سعی کنیم خصوصیات یک دوست خوب را داشته باشیم.

  انشای سوم درباره دوست

  هر انسانی قلباً خواهان دوست اسـت؛ چراکه از تنهایی بیزار اسـت. هر شخصی باید دوستی را برگزیند کـه خوب باشد و درکنار او احساس آرامش کند. دوست خوب در همه ی لحظات سخت و شیرین در کنارت خواهد بودو نمیگذارد لحظه ای را احساس نگرانی کنی.

  من هم دوست خویش را بسیار دوست دارم و با او همان‌گونه رفتار می کنم کـه دوست دارم او با من رفتار کند. بهترین لحظات زندگی هر شخصی، زمانی اسـت کـه درکنار دوستان مهربانش ساعت‌ها گرم گفت‌وگو میشود و حساب زمان از دستش می رود.

  یک دوست خوب از شـما انتظار ندارد کـه همیشه حرف وی را تأیید کنید. در عوض وقتی شـما عقیده متفاوتی دارید و با او موافق نیستید، بـه نظر شـما احترام می گذارد. اینکار باعث می شود روابط شـما جذاب‌تر شود زیرا دوستان خوب میتوانند نظرات مختلف خود درباره موضوعات مختلف رابا هم در بین بگذارند.

  من درکنار دوستم احساس آرامش می کنم چرا کـه مدت‌هاست با او انس گرفته‌ام و وی را دوست صمیمی خودم می دانم. اگر زمانی ناراحت و غمگین باشم، با یک لحظه سخن گفتن با او، تمام غصه‌هایم را فراموش می کنم.دوست خوب، مانند فرشته‌ای اسـت کـه دنیا را برایت مثل بهشت میکند و درکنار او حتی خار هم در چشم انسان مانند گلی زیبا دیده می شود.

  نتیجه مهم این اسـت کـه باید سعی کنیم بهترین دوست‌ها را انتخاب کنیم تا از بدی بازداشته شویم و بـه سمت خوبی‌ها حرکت کنیم تا بتوانیم انسان‌های‌ بهتری باشیم.

  انشای چهارم درباره دوست

  منبع مطلب : www.talab.org

  مدیر محترم سایت www.talab.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دوست خوب و واقعی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

  همه ما این ضرب المثل معروف را شنیده ایم که می گوید: « دوست هزارتایش کم است و دشمن یکی اش هم زیاد » اما باید توجه داشت که به هر فردی که با او ارتباط داریم نمی توانیم عنوان دوست حقیقی بدهیم. همه ما دوستانی داریم و طبعا به نوعی از دوستی هایمان لذت می بریم. بعضی از ما دوستان نزدیک و صمیمی داریم اما همیشه این سوال مطرح است که چه مواردی باعث می شود که یک دوست به رفیقی حقیقی و واقعی تبدیل شود؟ چه جزئیاتی وجود دارد که یک دوست واقعی را از یک دوست معمولی متمایز و تفاوتش را برای ما آشکار می کند؟ دوستی یکی از مهم ترین روابطی است که ما در زندگی مان درصدد بهبود و پیشرفت آن هستیم.
  ممکن است یافتن دوست، کار بسیار آسانی باشد اما یافتن دوستی که در طول رابطه و در مواقعی که ما با سختی ها و مشکلاتی مواجه می شویم بخواهد و بتواند به کمک مان بیاید و در واقع یافتن یک دوست حقیقی، سخت است. دکتر محمود سریع القلم استاد دانشگاه شهید بهشتی در یادداشتی با بیان این که «دوستی مانند کتاب است، سال ها طول می کشد تا نوشته شود ولی در عرض چند ثانیه با یک کبریت می سوزد.» به بررسی 29 ویژگی یک دوستی خوب می پردازد. در خور ذکر است که شما می توانید با بررسی این ویژگی ها در دوستان تان میزان مطلوب بودن آن ها برای ادامه دوستی را بررسی و تلاش کنید برای بروز چنین ویژگی هایی در رفتارتان، دوست های بهتری برای دیگران باشید.

  بیشتر بدانید : دوست واقعی شما این نشانه ها را دارد!!

  یک دوست خوب ویژگی های زیر را دارد

  _ انتظارات خود را به حداقل برساند و اگر می تواند صفر کند.
  _ ضرورتا هر آنچه را که متوجه می شود به زبان نیاورد.
  _ تا اجازه دوست را نداشته باشد، رازی از او را با کسی در میان نگذارد.
  _ از موفقیت او به طور واقعی خرسند باشد.
  _ فقط "نشنود" بلکه به او گوش کند.
  _ در هیچ شرایطی، پشت سر او صحبت نکند.
  _ با او هم بخندد، هم گریه کند.
  _ مرتب از وجود او و ویژگی های مثبت او، قدردانی کند.
  _ اگر گله ای از او دارد، مدتی صبر کند تا شرایط مناسب حل و فصل آن فراهم آید.
  _ یادداشتی که روی هدیه می گذارد، از خود هدیه مهم تر است.
  _ تا می تواند احترام او را در جمع حفظ کند.
  _ بعضاً با خاموشی و سکوت، با او صحبت کند.
  _ از "عذر می خواهم" فراوان استفاده کند.
  _ اگر بدی دید، گذشت کند.
  _ اگر بدی ها ادامه پیدا کرد، آن شخص دیگر دوست نیست.
  _ تا می تواند زبان خود را کنترل کند چراکه زخم زبان به سختی فراموش می شود.
  _ از سرّ دوست مراقبت کند.
  _ در رفتار و واکنش، قابل پیش بینی باشد.
  _ پیامدهای احتمالی هر سخن و رفتاری را قبلاً مطالعه و محاسبه کند.
  _ به دوستی، به شکل درازمدت نگاه کند تا همیشه محبت و خویشتنداری کند.
  _ برای موفقیت او قدم بردارد.
  _ وقتی موردی روشن نیست، اول بپرسد بعد قضاوت کند.
  _ در اوج عصبانیت، الفاظ و ادبیات مؤدبانه استفاده کند.
  _ از ادب و تربیت دوست سوء استفاده نکند.
  _ اگر قراراست داستانی را بگوید، همه را بگوید یعنی به طور مثال ۲۰ درصد آن را مخفی نکند.
  _ تاریخ تولد او را بداند و حداقل یادداشتی ماندنی بفرستد.
  _ به خاطر پول بیشتر و موقعیت بهتر، به او خیانت نکند.
  _ برای گوشزد کردن موردی، اگر لازم باشد 5 سال صبر کند.
  _ هوش و تشخیص او را دستکم نگیرد.


  ویژگی های دوست خوب و واقعی
  دوست خوب و واقعی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟,ویژگی های دوست خوب و واقعی

  بیشتر بدانید : راز جذابیت انسان های دوست داشتنی چیست؟

  بیشتر بدانید : 5 نکته مهم در پیدا کردن یک دوست خوب

  بیشتر بدانید : چطور یک دوست خوب انتخاب کنیم؟

  گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
  seemorgh.com/lifestyle
  منبع : khorasannews.com


  منبع مطلب : seemorgh.com

  مدیر محترم سایت seemorgh.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دوست خوب چه خصوصیاتی دارد ؟

  دوست خوب چه خصوصیاتی دارد ؟

  خصوصیات دوست خوب چیست؟

  پیدا کردن دوست خوب همیشه مشکل است اما اینکه تشخیص بدهیم که دوست ما واقعا" دوست خوبی است یا خیر کار سخت تری است.

  دانستن مشخصات یک دوست خوب در یافتن یک دوست واقعی به ما کمک می کند.

  فهرست خصوصیات یک دوست خوب

  از ویژگیهای دوست خوب وفاداری اوست

  وفاداری یک فاکتور اصلی و ضروری در دوستی و یا هر ارتباط دیگری است. دوستان خوب همیشه به دوستی شان وفادار هستند و وفادار بودن یعنی اینکه به شایعات و حرفهای بدی که درباره دوستتان گفته می شود توجه نکنید و از گفتن شایعات و یا حرفهای زشت درباره آنها پرهیز کنید. اگرچه دوستان خوب هم گاهی ازدست یکدیگر ناراحت و عصبانی شوند اما هرگز پشت سرهم ، حرف بدی نمی زنند.

  از خصوصیات یک دوست خوب با گذشت بودن اوست

  همه ی ما گاهی در روابط مان قضاوت های نادرست می کنیم. دوستان واقعی به جای اینکه دلخوری شان را از یکدیگر پنهان کنند، مشکل شان را مستقیما مطرح می کنند تا سوء تفاهمها از بین برود. دوستان خوب یکدیگر را درک می کنند و به همین دلیل می توانند نسبت به هم بخشنده و باگذشت باشند. اگر در روابط مان مدام درگیر دلخوری های گذشته باشیم، روابط مان هیچ پیشرفتی نخواهد کرد. دوست خوب کسی است که بتواند گذشت کند و اگر خطایی کردیم که باعث دلخوری شد، اینقدر باگذشت باشد که بتواند از اشتباهات مان بگذرد. پس بیایید این واقعیت را بپذیریم که همه ی ما گاهی اشتباه می کنیم، اما می توانیم به کمک یکدیگر یاد بگیریم انسان های بهتری باشیم.

  از خصوصیات یک "دوست خوب" بخشنده بودن اوست

  بخشندگی و سخاوت یکی از علامتهای یک دوست خوب است. یک فرد سخاوتمند حتی زمانیکه توانایی ودارایی کمی برای بخشش دارد با کمال میل آنچه که می تواند را می بخشد. این نشانه فردی است که ارزش دوستی دارد زیرا این خصوصیت اخلاقی نشان می دهد که او ذهن و قلبی بخشنده دارد.

  یک دوست خوب قابل‌اعتماد است 

  دوستان خوب کسانی هستند که بتوانید عمیق‌ترین و تاریک‌ترین اسرارتان را با اعتماد کامل با آنها در میان بگذارید. آنها باز هم به خاطر شنیدن این اسرار قضاوت‌تان نمی‌کنند و از اطلاعات شخصی‌تان با امانت‌داری کامل محافظت می‌کنند. وقتی مطمئن باشید آنها هرگز اطلاعات محرمانه‌تان را به کسان دیگر نمی‌گویند، با خیال راحت می‌توانید اسرارتان را به آنها بگویید.

  از ویژگی های دوست خوب درک کردن افراد است

  دوست واقعی کسی است که به حرفهای ما گوش می کند و سعی می کند ما را درک کند. یک دوست خوب وقتی چیزی را نمی فهمد یا درک نمی کند درباره آن موضوع سئوال می کند تا موضوع را کاملا" متوجه شود.

  صداقت از ویژگیهای یک دوست خوب می باشد

  یک دوست خوب همیشه صادق است و واقعیت را می گوید حتی اگر حرفش آزار دهنده باشد. یک دوست خوب برای اینکه شما احساس بهتری داشته باشید به شما دروغ نمی گوید در عوض حقیقت را می گوید و شما را نصیحت می کند. مثلا "اگر لباسی مناسب شما نیست یک دوست خوب با مهربانی می گوید:" این لباس خیلی خوب نیست، من فکر می کنم این یکی بهتر است."

  از خصوصیات یک دوست خوب درک کردن تفاوتها دیگران است

  یک دوست خوب از شما انتظار ندارد که همیشه حرف او را تایید کنید. در عوض وقتی شما عقیده متفاوتی دارید و با او موافق نیستید ، به نظر شما احترام می گذارد. این کار باعث می شود روابط شما جذابتر شود زیرا دوستان خوب می توانند نظرات مختلف خود درباره موضوعات مختلف را با هم در میان بگذارند.

  چرا نمی توانیم یک دوست خوب و نزدیک داشته باشیم؟

  دلایل نداشتن دوست خوب، جدایی و دوری از دیگران بسیار گسترده است و تمام ابعاد زندگی ما را دخیل می کند. اما مهمترین دلیل نداشتن دوست خوب تجربیات دوران کودکی یا سبک های تربیتی خانواده است. مهم ترین علل نداشتن دوست خوب به شرح زیر می باشد:

  روابط خانوادگی:

  مهمترین علت ناتوانی در دوستیابی تربیت خانوادگی است. برخی خانواده ها روابط محدود و بسته را به فرزندان آموزش داده اند یا آنها را محتاط، محافظه کار، بی اعتماد به دیگران و غیر اجتماعی بار آورده اند. در اینگونه مواقع روانشناس خانواده می تواند با تحلیل الگوهای رفتاری و سیستم خانواده، علت را برطرف کند و به فرد کمک کند که او فراتر از الگو های خانواده رفتار کند.

  خجالتی بودن:

  یکی از اصلی ترین دلایل نداشتن دوست خوب ناتوانی در برقراری ارتباط با دیگران به دلیل خجالتی بودن است. دلایل خجالتی بودن یک بحث مفصل خواهد بود اما به طور کلی این مسئله از اعتماد به نفس پایین، احتیاط و محافظه کاری بیش از حد، عدم باور به خود و ... ناشی می شود.

  مغرور بودن:

  گاهی افرادی درست یا اشتباه، به دیگران نگاه از بالا دارند. غرور بیش از حد آن ها باعث می شود دیگران را کمتر از خود ببینید و نخواهند با نزدیک شدن به آن ها سطح خود را پایین بیاورند. اشتباه بودن این نگاه کاملا مشخص بوده و باعث تنها ماندن می شود.

  اعتماد به نفس پایین:

  احساس حقارت و کمتر بودن از دیگران، دقیقا مثل غرور، شما را از دیگران دور می کند. به دیگران نزدیک نمی شوید چون زشت، ضعیف، بی هنر و به طور کلی دیگران از شما خوششان نمی آید؛ اما این تفکر اشتباه است. هر کس در کنار معایب، مزایایی هم دارد که می تواند به آن ها خوشبین بوده و برای شروع دوستی به آن ها اتکا کند.

  عدم احترام به تفاوت ها:

  یکی دیگر از مشکلاتی که مانع از ایجاد یک دوستی عمیق می شود؛ نپذیرفتن تفاوت هاست. این مسئله که انسان ها باید با کسانی نشست و برخاست کنند که همفکر و هم عقیده آن ها هستند درست است، اما گاهی آدم های ارزشمندی در زندگی ما پیدا می شوند که بخاطر تفاوت ها، نمی توانیم به آن ها نزدیک بمانیم. باید بپذیریم که تمام انسان ها با هم تفاوت دارند و همین تفاوت هاست که باعث کشش و جذب آدم ها می شود. تنها کسی که کاملا شبیه شماست، خود شمایید. به تفاوت ها احترام بگذارید و آن ها را بپذیرید.

  توقع بالا:

  گاهی توقع شما از دوستی بسیار بالاست. مثلا این تفکر که دوست خوب کسی است که هر کار از او می خواهیم انجام دهد و هر وقت می خواهیم باشد و تمام رفتارهای شما را بپذیرد. توقع تان را از دیگران پایین بیاورید و با دیگران به گونه ای رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود.

  گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : عالی بود

  محمد : بد است من قابل قبول گرفتم کس نوشند بد ید بد بد بد بد بد بد بد

  ...... : عالیه

  اسما : عالی بود

  الله : خیلی عالیست

  اسما : چه خوبه

  عالی : عالی

  عالی هست : عالی هست

  سلطان : خوب

  مهشید : عالی بود

  ۰ : خوبه

  ibfjdnvdjh : عالی بود یعنی برای من یه صفه شد خدایی😋😋😋

  کیان : سلام خیلی خوب

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  هستی 1 ماه قبل
  0

  انشاء دوم عالی بود

  فرزانه دهمرده 3 ماه قبل
  -1

  مطلب بسیار زیبایی است

  اژدهای سیاه 3 ماه قبل
  1

  انشا اولش قشنگه

  ؟ 3 ماه قبل
  0

  عالیه

  علیرضا 3 ماه قبل
  0

  خوب است

  خیلی

  عالی

  خداحافظ

  فاطمہ 4 ماه قبل
  0

  خیلی خوب است ممنون

  مهدیه کرد 4 ماه قبل
  0

  خیلی قشنگه دمت گرم

  ᗩSᖇᗩ 4 ماه قبل
  1

  نمد😂❤️ب هرحال خو بود

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  خوب بود خوشم امد ممنون🙂🖕

  خیلی ممنون 4 ماه قبل
  0

  خیلی ممنون از شما

  عسل 4 ماه قبل
  1

  عالی

  هستی 4 ماه قبل
  0

  خیلی ممنون عالییی بود

  پسرگلم 4 ماه قبل
  0

  آنشا

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  خیلی ممنون خوب بود

  الهه 5 ماه قبل
  3

  عالی

  ز 5 ماه قبل
  0

  عالی

  شیما 5 ماه قبل
  0

  عالی

  جون 6 ماه قبل
  0

  عالی

  S 6 ماه قبل
  0

  عالی

  ناشناس 6 ماه قبل
  2

  عالی

  کیان 6 ماه قبل
  0

  خوب بود

  4
  کیان 6 ماه قبل

  سلام خیلی خوب

  عالی هست 6 ماه قبل
  6

  عالی هست

  علیسان 10 ماه قبل
  0

  دوست خوب اونی هست که همیشه کنارت باشه از کار های بد دورت کنه

  الی 10 ماه قبل
  2

  سلام خوب بود

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  حیرت انگیز بود

  ibfjdnvdjh 11 ماه قبل
  4

  عالی بود یعنی برای من یه صفه شد خدایی😋😋😋

  ناشناس 12 ماه قبل
  2

  بد نبود

  دست تون درد نکنه♡

  ناشناس 12 ماه قبل
  3

  بد نبود

  دست تون درد نکنه♡

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  واقعاً عالی بود

  دست تون طلا♡

  مهسا 1 سال قبل
  0

  عالی

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  عالی

  نا شناس 1 سال قبل
  1

  عالی

  عالی

  عالی

  عالی

  عالی

  عالی

  عالی 💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫

  ▫️▫️▫️ 1 سال قبل
  2

  عالی👏🏻👏🏻

  milani 1 سال قبل
  1

  عالیه

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  عالی

  عالس 1 سال قبل
  0

  ممنن

  عالی 1 سال قبل
  1

  خیلی‌خوب‌بوووووووووووووووووووووددددددددددددد

  سارا 1 سال قبل
  0

  خوب بود

  اهتو 1 سال قبل
  0

  لقوابک

  خوب عالی 1 سال قبل
  -1

  خوب عالی خیلی عالی

  خیلی خیلی خیلی خوب بود 1 سال قبل
  0

  عالی بود تا حالا این یک متنی به این قشنگی ندیده بودم خیلی خوب بود عاشقش شدم

  2
  اوا 12 ماه قبل

  عالی

  محمد 1 سال قبل
  8

  بد است من قابل قبول گرفتم کس نوشند بد ید

  بد

  بد

  بد

  بد

  بد

  بد

  بد

  0
  علیرضا 3 ماه قبل

  سلام داداش

  -1
  ناشناس 6 ماه قبل

  اره

  -1
  آسیه 6 ماه قبل

  آره محمد جون راس میگه خیلی چرتن😒💔

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  بد

  خوب است 1 سال قبل
  3

  خیلی خوباست

  رها 1 سال قبل
  1

  خیلی عالی است درست میگه

  رها 1 سال قبل
  1

  خیلی خیلی عالی است درسته میگه

  Romina 1 سال قبل
  2

  این ویژگی دوستان خیلی خوب هست و خیلی مفید من بیست شدم به خاطر این انشا خوب عالی

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  خ

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  خیلی خیلی خوب بود

  ناشناس 😝 1 سال قبل
  -1

  خیلی عالیععع

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  مرسى از سايت

  الله 1 سال قبل
  7

  خیلی عالیست

  مهشید 1 سال قبل
  5

  عالی بود

  محیا 1 سال قبل
  -2

  ممنون عالیه

  محیا 1 سال قبل
  -2

  عالیه ممنون

  محیا 1 سال قبل
  -2

  خوبه ممنونم

  ساجده 1 سال قبل
  1

  دوست خوب باید دوستش را درک کند

  دوست باید در روز های سختی کنارش باشد

  1
  Romina 1 سال قبل

  تو خوبی هات نباشه 🤔

  ۰ 1 سال قبل
  4

  خوبه

  سلطان 1 سال قبل
  5

  خوب

  داملا💗 1 سال قبل
  3

  عالی من واسه درسام میخواستم واز این انشا بهتر پیدا نکردم

  ناشناس 1 سال قبل
  9

  عالی بود

  عالی 1 سال قبل
  6

  عالی

  اسما 1 سال قبل
  6

  چه خوبه

  اسما 1 سال قبل
  7

  عالی بود

  ...... 1 سال قبل
  7

  عالیه

  ثنا 2 سال قبل
  2

  عالی

  برای ارسال نظر کلیک کنید