توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا درمورد حیاط مدرسه با مقدمه بدنه نتیجه

  1 بازدید

  انشا درمورد حیاط مدرسه با مقدمه بدنه نتیجه را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  انشا در مورد حیاط مدرسه پایه هفتم

  انشا در مورد حیاط مدرسه پایه هفتم

  انشا در مورد حیاط مدرسه

  صفحه 20 کتاب مهارت های نوشتاری پایه هفتم

  انشا اول درباره حیاط مدرسه

  مقدمه : باز هم لحظه شیرین انتظار فرا می رسد . معلم ریاضی مان تکالیف فردا را به ما گفته و حالا همه بچه ها به اضافه خود معلم در انتظار شنیدن صدای زنگ تفریح هستیم . از درس نخوان ترین مان گرفته تا درس خوان ترین و حس و حال فرد گرسنه ای را داریم که در رستوران نشسته است و منتظر است غذایش را بیاورند . دینگ !

  بدنه : با هیاهوی زیادی از پله ها پایین می آییم و به سمت حیاط می دویم ، مثل زندانی های فراری .حالا که به حیاط رسیده ایم ، باید تصمیم بگیریم که چه کاری می خواهیم بکنیم . حیاط مدرسه آنقدر بزرگ است که دست ما را برای هرچیز ممکنی باز گذاشته است . حیاط مدرسه ما زمین فوتبال ، والیبال و بسکتبال دارد . در وصف بزرگی اش همین بس که در اوایل چندین بار گمشده ام.

  فضای سبز حیاط خیلی برای ما مفید و حیاتی است . مخصوصا درخت های بزرگ جنگلی . پشت این درخت ها پاتوق جمعی از بچه هاست . پیش این درخت های بزرگ ، بهترین جا برای پخش پنهانی موسیقی و یا نشان دادن کلیپ های خنده دار است . بعضی وقت ها هم تماشای خلاصه فوتبال ها و بازی های خاطره انگیز در الویت کارهای ماست.

  بوفه مدرسه ، یکی دیگر از محبوب ترین و پر تجمع ترین قسمت های حیاط مدرسه است . در جلوی بوفه ، حداقل پنج نفر را می توان دید که همدیگر راهل می دهند و در اندیشه سیرکردن شکم خود هستند . حیاط مدرسه بلافاصله پر می شود از قوطی های آبمیوه و رانی و آَشغال های دیگر که بابای مدرسه باید خم و راست شود و آن ها را از حیاط داغ مدرسه بر دارد.

  نتیجه : زنگ کلاس به صدا در می آید . انگار بعضی ها نمی خواهند صدای آن را بشنوند ؛ همچنان به بازی شان ادامه می دهند . بالاخره خسته می شوند و راه کلاس را در پیش می گیرند ولی دیگر دیر شده . ناظم مدرسه با یک خط کش فلزی جلوی در ایستاده و آماده است تا خط کش خود را به رقص درآورد . بچه ها دو راه بیشتر ندارند ؛ یا باید به حیاط برگردند و یا باید خط کش بخورند و به کلاس بروند . دانش آموزی که تا همین چند دقیقه پیش دست از بازی در حیاط نمی کشید ، حالا جور خط کش را تحمل می کند و سر کلاس می رود . ما انسان ها چقدر سریع تغییر می کنیم .

  انشا دوم در مورد حیاط مدرسه

  مقدمه : حیاط مدرسه ، یادآور خاطرات کودکی برای بزرگتر ها و یادآور تنها دلخوشی بچه های شلوغ و تنبل و یا اندک زمانی برای هوا خوری بچه زرنگ ها در زنگ تفریح است !

  بند : تک تک قسمت های هر مدرسه خاطرات تلخ و شیرینی دارد به خصوص حیاط آن ؛ حیاطی که در آن بسیاری تنبیه شده اند ، بسیاری زمین خورده و زخمی شده اند ، بسیاری در برابر جمعیت انبوه دانش آموزان در صف حیاط جایزه گرفته و تشویق شده اند ، بسیاری در آن کتاب به دست استرس امتحان زنگ بعد را کشیده اند و بسیاری آخرین قدم های خودرا بعد از فارغ التحصیلی به سوی آینده بر روی آن گزاشته اند .

  امروزه نه تنها این حیاط مختص دانش آموزان است ، بلکه مکانی برای انتظار والدین برای به خانه بردن فرزندان خود نیز هست ، گوشه و کنار حیاط مدرسه جایی مخفی برای رد و بدل کردن اسباب بازی یا سی دی و غیره بوده و هست !

  عبور از حیاط در هنگام زنگ نماز از وضوخانه تا نماز خانه برای نمازگزاران بدلیل رطوبت وضو مانند عبور از قطب جنوب بوده و هنوزهم در برخی مدارس هست ، حیاطهایی که روزی نفس دانشمندان در آن دمیده و بسیاری از ایده های نجات بخش دنیا در آن جا شکل گرفته است !

  گاهی اوقات اهمیت این بخش از مدرسه از شکل گیری شخصیت یک فرد توسط تشویق ها و تنبیه های آن ها در آنجا مشخص می شود ، گاهی اوقات حیاط مدرسه راهی برای فرار برخی دانش آموزان و در مقابل آرزوی بسیاری از بچه های کم توان و نا توان مالی و جسمی می شود ، گاهی اوقات وسیله ی شادی توسط جشن ها و مراسماتی مانند بازارچه می شود .

  نتیجه : شاید در کنار عبارت حیاط مدرسه ، کلمه ی تفریح بیشتر به ذهن بیاید ولی همانطور که گفته شد ، نباید آن را از دیگر قسمت های مدرسه دست کم گرفت و باید به اهمیت آن پی برد که شاید قدم فرد مهمی بر روی آن باشد و ما بی خبر از آن آینده ی اورا تغییر دهیم با روش هایی که گفته شد !

  انشا در مورد حیاط مدرسه

  صفحه 20 کتاب نگارش پایه هفتم

  منبع مطلب : 7sc.ir

  مدیر محترم سایت 7sc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا درباره حیاط مدرسه با مقدمه، توصیف و نتیجه 97-98 - پرتال دکتر سلام

  انشا درباره حیاط مدرسه با مقدمه، توصیف و نتیجه 97-98 - پرتال دکتر سلام

  انشا درباره حیاط مدرسه با مقدمه، توصیف و نتیجه ۹۷-۹۸

  انشا درباره حیاط مدرسه درس یک (اول) صفحه بیست ۲۰ پایه هفتم با موضوع حیاط مدرسه

  مقدمه : خاطرات و لحظات شیرین و خوب و بد ما در حیاط بزرگی است که در آن سالیان سال حضور داشتیم؛ جایی که اولین بار با لباس دانش آموزی در آن قدم گذاشته ایم و سال به سال با پیشرفت به مقاطع بالاتر ارتقا یافته ایم.

  توصیف انشا : حیاط مدرسه خلوتگاه و ارامش دهنده و گاهی پراضطراب ترین لحظات دوران درس و مدرسه ی یک دانش اموز را تشکیل داده است.

  زمانی که در حیاط مدرسه قدم زده،درس خوانده،بازی کرده،خندیده،گریه کرده و گاهی از شادی زیاد و اخذ نمرات خوب،بالا و پایین رفته و اشک شوق ریخته است.حیاط مدرسه ی ما جایی است پراز درختان سنوبر و کاج که زیر سایه ی ان می نشینیم.و با دوستانمان گل می گوییم و گل می شنویم.زمین فوتبالی دارد و با تیرک دروازه که همیشه عده ایی از بچه ها در حال بازی در انجا هستند و توپ راازاین سمت به ان سمت می برند و گاهی میخندند و گاهی دعوا می کنند.زمین والیبالی دارد با تور والیبال که همیشه تیم والیبال در حال تمرین هستند تا برای بازی های استانی امادگی لازم را داشته باشند.حیاط مدرسه ما پراز گل های نوشکفته ایی است که هر کدام عطر و بویه  خاصی دارند به اسم عطر نوجوانی!گل هایی  که روزی باز می شوند و هرکدام به سمت و سویی مختلف می روند تا اینده ساز این مملکت باشند.بله این گل ها همان دانش اموزانی هستند که هر ساله عده ایی با ان خداحافظی می کنند و عده ایی سلام!

  نتیجه گیری : بیاییم همیشه از مدرسه و حیاط مدرسه خود مراقبت کنیم تا برای ایندگان نیز حیاط مدرسه پراز حال خوب و حس خوب تازگی را داشته باشند.

  همچنین در پرتال بخوانید :

  انشا در مورد اذان

  منبع مطلب : hidoctor.ir

  مدیر محترم سایت hidoctor.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا درباره حیاط مدرسه

  انشا درباره حیاط مدرسه

  انشا درباره حیاط مدرسه (1)

  مقدمه: در گوشه گوشه آن خاطره هایی داریم با قدم گذاشتن در هر قسمتش ،خاطرهایمان درست مانند یک فیلم از جلوی چشمهایمان میگذرد.

  بدنه: اولین روز مدرسه رو یادتون هست؟ وقتی لباس مادر یا پدرمونو تو مُشتامون جمع کرده بودیم ،اجازه نمیدادیم ک مارو به داخل مدرسه ببرن ، یادش بخیر اون موقع حیاط مدرسه رو مثل یک تونل وحشت میدیدیم.
  سالها پشت سرهم میگذشتن و ماها دیگه ترسی از مدرسه رفتن نداشتیم و اون رو مثل خونه دوممون دوست داشتیم ،چون حیاطش این اجازه رو به ما میداد که هنوز مثل خونه شیطونی کنیم.

  بیشتر ما خاطراتی ک توی حیاط مدرسه داشتیم خیلی زیادتر از کلاس درس بود.

   اینقدر به ما خوش میگذشت، که منتظر میشدیم تا کلاس تموم بشه و ما به ادامه بازیمون برسیم.
  یادم هست حیاط مدرسه مان آنقدر بزرگ بود که همه جشن های مناسبتی را در مدرسه ما برگذار میکردن و دانش اموزان مدرسه های دیگر هم به مدرسه ما می آمدند .

  اما حالا که سالیان طولانی از آن روزها میگذرد ، وقتی به حیاط مدرسه قدم گذاشتم باورم نمیشد، با خودم فکر میکردم نکند مدرسه را کوچکتر کرده اند ؟ اما نه خودش بود .

  شاید باورتان نشود ولی مدرسه ما انقدر هم که فکر میکردم بزرگ نبود بلکه ما بودیم که کوچک بودیم و الان بزرگتر که شدم این موضوع را فهمیده ام.

  نتیجه: حیاط مدرسه ،سرشار از اتفاقات خوب و بد است و چه زیاد هستند دوستی هایی که در این محیط دلباز شکل گرفته و ماندگار شده است .

  تا میتوانیم قدر چنین روزهایی را بدانیم و تا میتوانیم از خودمان برای دوستانمان خاطرات خوش به یادگار بگذاریم.

  انشا درباره حیاط مدرسه(2)

  مقدمه : خاطرات و لحظات شیرین و خوب و بد ما در حیاط بزرگی است که در آن سالیان سال حضور داشتیم.

  جایی که اولین بار با لباس دانش آموزی در آن قدم گذاشته ایم و سال به سال با پیشرفت به مقاطع بالاتر ارتقا یافته ایم.

  بدنه انشا : حیاط مدرسه خلوتگاه و آرامش دهنده و گاهی پراضطراب ترین لحظات دوران درس و مدرسه ی یک دانش آموز را تشکیل داده است.

  زمانی که در حیاط مدرسه قدم زده،درس خوانده،بازی کرده،خندیده،گریه کرده و گاهی از شادی زیاد و اخذ نمرات خوب،بالا و پایین رفته و اشک شوق ریخته است.

  حیاط مدرسه ی ما جایی است پراز درختان سنوبر و کاج که زیر سایه ی آن می نشینیم،و با دوستانمان گل می گوییم و گل می شنویم.

  زمین فوتبالی دارد و با تیرک دروازه که همیشه عده ایی از بچه ها در حال بازی در آنجا هستند و توپ را ازاین سمت به آن سمت می برند و گاهی میخندند و گاهی دعوا می کنند.

  زمین والیبالی دارد با تور والیبال که همیشه تیم والیبال در حال تمرین هستند تا برای بازی های استانی آمادگی لازم را داشته باشند.

  حیاط مدرسه ما پراز گل های نوشکفته ایی است که هر کدام عطر و بوی  خاصی دارند به اسم عطر نوجوانی!

  گل هایی  که روزی باز می شوند و هرکدام به سمت و سویی مختلف می روند تا آینده ساز این مملکت باشند.

  بله این گل ها همان دانش آموزانی هستند که هر ساله عده ایی با آن خداحافظی می کنند و عده ایی سلام!

  نتیجه گیری : بیاییم همیشه از مدرسه و حیاط مدرسه خود مراقبت کنیم تا برای آیندگان نیز حیاط مدرسه پراز حال خوب و حس خوب تازگی را داشته باشند.

  انشا درباره حیاط مدرسه(3)

  مدرسه ما حیاط بزرگی دارد. در زنگ های ورزش بیشترین لذت را با بازی در حیاط مدرسه می بریم.

  از فوتبال و والیبال و بدمینتون گرفته تا وسطی و گرگم به هوا بازی کردن! آن روز در زنگ ورزش، مسابقه دو داشتیم از این سر حیاط مدرسه تا آن سر حیاط .

  معلم ورزش تا سوت را به صدا درآورد با آخرین سرعت شروع به دویدن کردیم.

  حیاط مدرسه مان آنقدر بزرگ بود که همگی بدون برخورد به یکدیگر می دویدیم.

  آن روز مسابقه را نبردم ولی آن قدر انرژی داشتم و شاد بودم که حد نداشت! زنگ ورزش با تمام خوشی هایش تمام شد و زنگ تفریح به صدا درآمد.

  زنگ تفریح برای ما دست کمی از زنگ ورزش نداشت! ما تمام تفریحاتمان را در زنگ تفریح در حیاط انجام می دهیم.

  نظافت حیاط مدرسه به عهده همه ما دانش آموزان مدرسه است.

  تمام حواسمان جمع هست تا مبادا حیاط مدرسه چهره ای آشفته و ناپاک به خود بگیرد. البته گاهی بعضی ها خواسته یا ناخواسته زمین مدرسه را پر از زباله می کنند و نظافت را رعایت نمی کنند.

  در گوشه ای از حیاط مدرسهمان بوفه ای وجود دارد که خوراکی هایمان را از آنجا می خریم.

  گاهی آنقدر شلوغ می شود که زنگ می خورد و بدون خوردن چیزی راهی کلاس درس می شویم! البته آب سرد کن حیاط هم در اوایلپاییزو بعد از بهار آنقدر شلوغ میشود که به سختی می توانیم آب خنک بنوشیم!

  البته اگر خودمان آب خنک و لقمه از خانه به مدرسه ببریم مشکل بوفه و آب سردکن هم حل می شود!!

  خلاصه حیاط مدرسه ما با دیوارهای رنگی و نقاشی شده اش آن قدر برایمان جذاب است که گاهی دلمان نمی خواهد به کلاس برویم و مجبور می شویم با سوت های تذکرآمیز ناظم به اجبار راهی کلاس شویم.

  حیاط مدرسه قلب مدرسه است!

  انشا درباره حیاط مدرسه(4)

  حیاط مدرسه مکانی که خاطرات بسیاری از دانش آموزان در آن رقم میخورده است گاه خاطرات خوب و گاه دعواهای سر بازی ها …

  حیاط مدرسه محل بازی و بازیگوشی دانش آموزان است که در آن فوتبال و والیبال و سایر ورزش هارا انجام میدهند.
  بچه ها زنگ تفریح خود را در حیاط مدرسه میگذرانند و مشغول استراحت و بازیگوشی هستند.

  همچنین بچه ها در حیاط بازی های فوتبال بین مدرسه ای و مسابقات انجام میدهند.
  خاطره ای که از حیاط مدرسه به یاد دارم بر میگردد به دوران ابتدایی که در حیاط مسابقه دو میدانی برگزار کردند که مسیر آن دور تا دور مدرسه بود و من در آن مسابقه دوم شدم.
  در حیاط مدرسه همچنین فوتبال نیز بازی میکردم ،همچنین در روز های که راهپیمایی بود همه در حیاط مدرسه ما جمع میشدند که بسیار بزرگ بود.

  حیاط مدرسه علاوه بر خاطره های خوشی که دارد خاطرات بدی نیز دارد،در حیاط و در بازی فوتبال چند باری افتاده ام و زخمی شده ام!
  ولی حیاط مدرسه با تمام اتفاقات خوب و بدش برای همه دانش آموزان و همه ی مردم سرشار از خاطرات خوب و خوشی های تکرار نشدنی است.

  حتما بخوانید: انشا درباره پاییز

  منبع مطلب : einaky.com

  مدیر محترم سایت einaky.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مسخره نکن : بچه ها مسخره نکنین خیلی بده

  مسخره نکن : بچه ها مسخره نکنین خیلی بده

  ستاره : عالی ولی بچها مثل من نوشتن خیلی بد

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ارغوان 16 روز قبل
  1

  خوبه من که راضی بودم

  0
  ناشناس 16 روز قبل

  من هم همین نظر را دارم

  1
  ارغوان 16 روز قبل

  من همین نظر را دارم

  ناشناس 24 روز قبل
  0

  این خیلی انشا خوبی است

  ناشناس 24 روز قبل
  1

  این خیلی انشا خوبی است

  عالی 1 ماه قبل
  -1

  عالی است و خیلی دوست داشتنی

  .......... 1 ماه قبل
  0

  خوبه

  Dornika 1 ماه قبل
  0

  خوب بود فقط اگه میشه از زبان ما ننویسید

  sama 1 ماه قبل
  1

  خیلی جامع توضیح داد

  sama 1 ماه قبل
  0

  عالی بود

  sama 1 ماه قبل
  -1

  عالی بود

  0
  ناشناس 6 روز قبل

  آره عالی بود

  سارییییی 1 ماه قبل
  -1

  مرسی دستتون درد نکنه

  امیر 1 ماه قبل
  0

  عالی

  1
  امیر 1 ماه قبل

  خیلی خوب

  عالی 2 ماه قبل
  0

  عالی است

  حار 2 ماه قبل
  -2

  😃😃

  😎 2 ماه قبل
  -1

  ❤❤

  و 2 ماه قبل
  1

  خوب

  ام البنين 2 ماه قبل
  1

  خيلي خوبه بد ڪه نيست

  ♡♡♡ 6 ماه قبل
  2

  خیلی خوب بود😍

  مسخره نکن 7 ماه قبل
  5

  بچه ها مسخره نکنین خیلی بده

  مسخره نکن 7 ماه قبل
  5

  بچه ها مسخره نکنین خیلی بده

  ناشناس 7 ماه قبل
  2

  سلام یه چیز هایی کم بود داخلش

  میتونی بری تحقیق کنی چیز های زیادی دست گیرت میشه من بلدم ولی اینجا نمیتونم بنویسم

  ناشناس 7 ماه قبل
  2

  سلام یه چیز هایی کم بود داخلش

  میتونی بری تحقیق کنی چیز های زیادی دست گیرت میشه من بلدم ولی اینجا نمیتونم بنویسم

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  سلام یه چیز هایی کم بود داخلش

  میتونی بری تحقیق کنی چیز های زیادی دست گیرت میشه من بلدم ولی اینجا نمیتونم بنویسم

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  سلام یه چیز هایی کم بود داخلش

  میتونی بری تحقیق کنی چیز های زیادی دست گیرت میشه من بلدم ولی اینجا نمیتونم بنویسم

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  سلام یه چیز هایی کم بود داخلش

  میتونی بری تحقیق کنی چیز های زیادی دست گیرت میشه من بلدم ولی اینجا نمیتونم بنویسم

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  سلام یه چیز هایی کم بود داخلش

  میتونی بری تحقیق کنی چیز های زیادی دست گیرت میشه من بلدم ولی اینجا نمیتونم بنویسم

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  سلام یه چیز هایی کم بود داخلش

  میتونی بری تحقیق کنی چیز های زیادی دست گیرت میشه من بلدم ولی اینجا نمیتونم بنویسم

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  سلام یه چیز هایی کم بود داخلش

  میتونی بری تحقیق کنی چیز های زیادی دست گیرت میشه من بلدم ولی اینجا نمیتونم بنویسم

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  سلام یه چیز هایی کم بود داخلش

  میتونی بری تحقیق کنی چیز های زیادی دست گیرت میشه من بلدم ولی اینجا نمیتونم بنویسم

  نارین 10 ماه قبل
  0

  سلام

  مال خودمه به کسی مربوط نیست 11 ماه قبل
  1

  بیا اینم جواب 👈💩

  😂😐

  ناشناس 11 ماه قبل
  2

  عنگلا💩💩

  3
  مسخره نکن 7 ماه قبل

  چرا اینجوری می کنی

  ناشناس 11 ماه قبل
  1

  خولااهب

  1
  نمی گم 🤪 11 ماه قبل

  😂🤣 چی نوشتی خولاهب چیه دیگه😐🤣

  ناشناس 11 ماه قبل
  3

  این کنار چیه نوشته برای ارسال نظر کلیک کنید خیلی رو مُخه 😑

  2
  ناشناس 11 ماه قبل

  ها خیلی

  بنین 11 ماه قبل
  0

  خیلی خوبه بخدا

  کوثر 11 ماه قبل
  -1

  مرسی ممنون عالی بود

  اسماعیل 11 ماه قبل
  2

  سلام خوبید بچه ها امیدوارم خوب نباشید برای مدرسه ها و امتحان ها من نمی دونمجواب رو برید سایت های دیگه اون جا هس

  2
  مسخره نکن 7 ماه قبل

  خیلی خوش حال هستم که مدرسه ها باز شده

  هم پسر وهم دختر رل 12 ماه قبل
  2

  عالی ممنون

  ستاره 12 ماه قبل
  4

  عالی ولی بچها مثل من نوشتن خیلی بد

  0
  مسخره نکن 7 ماه قبل

  چرا

  برای ارسال نظر کلیک کنید