توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

  1 بازدید

  انشا در مورد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  انشا درمورد حضرت فاطمه (س)

  انشا درباره حضرت فاطمه زهرا | انشا درباره ایام فاطمیه

  +۹۸ ۲۱ ۲۳۰ ۴۴ ۳۳۳

  تلگرام آفتاب

  اینستاگرام آفتاب

  +۹۸ ۲۱ ۲۳۰ ۴۴ ۱۰۳

  ایران، تهران، میدان نوبنیاد ، کوهستان سوم ، پلاک ۳

  پشتیبانی آفتاب

  منبع مطلب : www.aftabir.com

  مدیر محترم سایت www.aftabir.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا با موضوع حضرت زهرا (س)

  انشا با موضوع حضرت زهرا (س)

  انشا با موضوع حضرت زهرا (س)

  انشا با موضوع حضرت زهرا (س):

  انشا درباره حضرت فاطمه زهرا انشا درباره ایام فاطمیه, زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها), انشا در مورد حضرت زهرا (س), زندگی نامه حضرت زهرا (س), مقاله ای در مورد حضرت زهرا (س)

  بنام خدا

  مقدمه: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بانویی بهشتی و اسمانی همان کسی که بخاطر مهربانی هایش نسبت به پدر بزرگوارش حضرت محمد ص به مهربانی و ام ابیها یعنی مادرپدرش معروف ولقب داشتند. همان بانویی که هرساله دوبار عزایش را نگه میداریم و این دوبار هم تسلی نمیدهد با عاشقانه حضرت زهراس.

  متن انشا: اگر بخواهیم درباره حضرت زهرا س بنویسیم باید بگوییم که شاید یک قلم توان چنین کاری را نداشته باشد چون یک قلم برای این کار کافی نیست بارها شنیده ایم و در قران نیز امده است که این بانوی اسمانی فرزند رسول خدا همسر ولی خدا و مادر حسن و حسین وزینب و دوازده معصوم از هر ناپاکی به دور است در ایه تطهیر نیز امده است بااینکه هزاران سالیان سال است که از تاریخ شهادت ان بانوی اسمانی میگذرد اما از همان لحظه تاریخ تا هم اکنون مردمان همیشه باایشان شبانه روز  راز و نیاز می کنند و توسل می کنند به ایشان تا بلکه حضرت پادرمیانی کنند و به حاجت ها برسیم . مهم ترین موضوع این است که حضرت فاطمه زهرا س نام های متعددی داشتند که بهتر است با چندتایی از ان ها اشنا شویم از جمله ی ان ها فاطمه ، زهرا ، بتول ، مبارکه ،طاهره ، سیده وام ابیها و … هستند سبکزندگی حضرت زهرا س سبک زندگانی با خواسته ی الهی بود در جامعه امروز که نظام سرمایه داری غرب با تهاجم فرهنگی خود سعی دارد الگویی مبتذل و غیرانسانی برای زنان و دختران مسلمان ارائه کند مسلما پرداخت به ابعاد گوناگون شخصیتی آن حضرت می تواند الگوی عملی مناسبی برای جامعه شیعی باشد از جمله نکات مهم زندگی حضرت فاطمه(س) ازدواج آن حضرت بود. ایشان خواستگارانی بسیار در میان صحابه داشت که از نظر مالی در رتبه های بالایی قرار داشتند اما رسول خدا همچنان مسأله را به نظر خداوند موکول می نمود تا سرانجام جبرئیل بر پیامبر(ص) نازل شد و گفت:ای محمد! خدا بر تو سلام می رساند و می فرماید فاطمه را به عقد علی درآور، خداوند علی را برای فاطمه و فاطمه را برای علی پسندیده است امام مسئله ای مهم برای زنان سرزمینمان که باید توجه کنند و الگوی خود قرار بدهند این موضوع است که برای زن بزرگ ترین موفقیت و ارزش این است که در شئون گوناگون زندگی، خشنودی همسرش را به دست آورد و از هر گونه عملی که موجب ناراحتی شوهر می گردد پرهیز نماید. حضرت علی(ع) می فرمایند: «جهاد زن، خوب شوهرداری است» زن برای اینکه بتواند در این جهاد پیروزمند باشد باید تمام سعی و تلاش خود را بکار گیرد تا خانه را محل آرامش مرد قراردهد.شوهرداری حضرت زهرای مرضیه(س) بهترین الگو برای زنان مسلمان است. رفتار حضرت زهرا(س) با شوهر در عالی ترین مرحله صفا و مهربانی بود. نه تنها هرگز خاطر شوهر را نرنجاند بلکه یاوری مهربان برای او بوداما از این موضوع هم بگذریم به موضوع تربیت فرزندان ولی خدا و حضرت زهرا میرسیم که نمونه و الگوی شیعیان هستند سیره رفتار فاطمه(س) با فرزندان خود نیز سرمشقی مناسب برای تربیت صحیح فرزندان است. ایشان به فرزندان احترام می گذاشتند و آنها را با احترام خطاب می کردند و همیشه سعی در آموزش و تربیت دینی و اخلاقی آنها داشتن حضرت زهرا (س) فرزندان خود را همیشه برای یادگیری و تعلیم و تزکیه آماده می کرد؛ به عنوان مثال به فرزندش حسن(ع) می فرمود: «به مسجد برو، آنچه را از پیامبر شنیدی فراگیر و نزد من بیا و برای من بازگو کند

  نتیجه گیری: امیدوارم چه در تربیت فرزندان اینده سرزمین شیعیان و چه در زندگی عادی و احترامات همیشه بتوانیم یاحداقل تاحدی بتوانیم خلقیات حضرت را الگوی زندگی خود قرار بدهیم

  منبع مطلب : hamyareto.ir

  مدیر محترم سایت hamyareto.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید