توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد زندگی با اینترنت و بدون اینترنت

  1 بازدید

  انشا در مورد زندگی با اینترنت و بدون اینترنت را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  زندگی بدون اینترنت را تصور کنید!

  زندگی بدون اینترنت را تصور کنید!

  اگرچه قطعی اینترنت در نگاه اول امری ساده به نظر می رسد اما در دنیای امروزی تصور یک روز بدون اینترنت بسیار دشوار است.

  بخش ارتباطات تبیان

  جوری به دنیای مجازی عادت کرده ایم که یک روز هم نمی توانیم آن را رها کنیم. اگر یک روز بسته ی اینترنتی ما به پایان برسد سرگردان و بی حوصله به نظر می رسیم و نهایت تلاشمان را می کنیم، تا به اینترنت و دنیای مجازی دسترسی داشته باشیم. حال فکر کنیم اگر اینترنت از بین برود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

  بعضی از افراد فکر می کنند نهایت دسترسی آنها به شبکه های اجتماعی بسته می شود یا نمی توانند در اینترنت جستجو کنند و اما این باور اشتباه است.

  آشوب و به هم ریختگی در خیابان ها به دلیل از کار افتادن چراغ های راهنمایی و رانندگی، درگیری مردم در صف پمپ بنزین ها به دلیل از کار افتادن دستگاه ها و قفسه های خالی و پنجره های شکسته شده ی فروشگاه های زنجیره ای که سیستم های امنیتی آن ها و همچنین صندوق هایشان با استفاده از اینترنت کار می کنند، تنها بخشی از فاجعه ای است که در صورت قطع شدن اتصال اینترنت با آن روبرو خواهیم شد.

  مشکل اساسی دیگری که می تواند در زمان قطع شدن اینترنت، یک اختلال مهم و اساسی در زندگی انسان ها ایجاد کند، قطع شدن ارتباط چراغ های راهنمایی و رانندگی با مراکز کنترل ترافیک است. البته در چنین شرایطی، مردم می توانند با کمک یکدیگر و احترام به حقوق دیگران، از ایجاد یک فاجعه ی ترافیکی جلوگیری کنند.

  در کنار مشکلاتی که برای بانک ها، فروشگاه های بزرگ و حمل و نقل شهری ایجاد می شود، می توان به قطع شدن ارتباط مردم با شبکه های اجتماعی اشاره کرد. شاید این موضوع، در ابتدا و در مقایسه با مشکلاتی که پیش از این مطرح کرده ایم، کمی خنده دار و مسخره به نظر بیاید اما تنها کافی است به این نکته فکر کنیم که چند درصد از مردم دنیا برای ارتباط با خانواده و دوستان خود از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. در حقیقت در زمان قطع اینترنت، این افراد تمام راه های تماس خود با خانواده، دوستان و همکارانشان را از دست می دهند.

  یکی از مهمترین مواردی که باید به آن اشاره کرد این است که بسیاری از ما، اطلاعات مهم، قرار ها، یادآوری ها، تقویم کار های روزانه و فایل های مورد نیازمان را بر روی اینترنت قرار می دهیم و عادت کرده ایم که برای پیدا کردن هر چیز، از موتور های جستجوی آنلاین استفاده کنیم. در چنین شرایطی است که دسترسی نداشتن به اینترنت، یک فاجعه ی اجتماعی و فرهنگی خواهد بود.

  باید توجه داشته باشیم که در صورتی که اینترنت برای مدت کوتاهی، یک یا چند روز، قطع شده باشد، مردم می توانند مشکلات را تحمل کرده تا همه چیز به شرایط عادی برگردد اما اگر قطع سراسری اینترنت برای مدت زمان طولانی ادامه پیدا کرده، بنزین به پمپ بنزین ها نرسیده و کامیون ها سوخت کافی برای رساندن مواد غذایی به سوپر مارکت ها نداشته باشند، با یک فاجعه ی بزرگ روبرو خواهیم شد.

  برقراری تماس در شرایط اضطراری

  در صورت قطع چند روزه ی ارتباطات، یکی از اساسی ترین مشکلاتی که با آن روبرو خواهیم شد، ناتوانی در استفاده از سرویس های اضطراری مانند خدمات اورژانس یا آتش نشانی در زمان بروز حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله یا خطرات انسانی مانند بمب گذاری و حوادث جاده ای و خیابانی است. پیش از این، ارتباطات تلفنی و اینترنتی از هم مجزا بوده و در صورت قطع شدن اینترنت، می توانستیم از خطوط تلفن در شرایط اضطراری استفاده کنیم اما هم اکنون و در شرایطی که بسیاری از سرویس های برقراری ارتباط تلفنی از خدمات اینترنتی برای ایجاد ارتباط استفاده می کنند، در صورت قطع اینترنت، ارتباطات تلفنی این سرویس دهنده ها نیز قطع خواهد شد.

  البته با این تصور دنیا نابود نشده است، باید بدانیم که قطع شدن اینترنت به این سادگی ها اتفاق نمی افتد: متخصصان دنیای کامپیوتر و اینترنت اعتقاد دارند که چنین اتفاقی یک فرض محال است اما همه ی ما می دانیم که فرض محال، محال نیست و بنابراین بررسی این اتفاق نیز کار بیهوده ای نخواهد بود.

  روزانه کاربران بیشماری از سراسر دنیا کارهای خود را از طریق دنیای مجازی (اینترنت) انجام می دهند و هیچ گاه تصور آن را هم نمی کنند که اینترنت روزی بسته خواهد شد! آری اینترنت که هم اکنون از آن استفاده می کنید روزی به اتمام خواهد رسید و این را می دانید هر مبدأیی یک مقصدی دارد که اینترنت نیز از این مبحث مستثنی نیست.

  اکثر سایت های فیس بوک , توییتر , گوگل , آمازون و .. سهام خود را از طریق همین اینترنت دریافت کرده اند که امروزه بیشترین سهام داران بین شرکت های اینترنتی شناخته می شوند و اگر روزی اینترنت از بین رود این شرکت ها نیز در دفتر خود را تخته خواهند کرد!

  منبع مطلب : article.tebyan.net

  مدیر محترم سایت article.tebyan.net لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دنیای بدون اینترنت - اینترنت و اشیا

  دنیای بدون اینترنت - اینترنت و اشیا

  تصور کنید یک روز صبح، از خواب بیدار شدید و متوجه می­‌شوید از امروز به بعد اینترنتی وجود نخواهد داشت. نبود اینترنت چه بلایی سر زندگی­تان خواهد آورد؟ کدام یک از فعالیت­‌های زندگی­تان بیشتر از بقیه مختل خواهد شد؟ وابستگی به اینترنت چنان در زندگی تمام ما نفوذ کرده است که نبود آن می‌­تواند ضربه‌­های بزرگی به زندگیمان وارد کرده و رفاه آن را مختل نماید. موافق نیستید؟ آیا تصور می­‌کنید مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد؟ خب اجازه دهید تخیل شما را کمی فعال­‌تر کنیم و چند مورد از مزایای اینترنت که شاید برایتان عادی شده‌اند را نام ببریم.

  تاثیری که اینترنت بر زندگی شخصی ما می­‌گذارد

  اولین تغییری که نبود اینترنت در زندگی شما ایجاد خواهد کرد، ضعیف شدن ارتباط با خانواده، نزدیکان و دوستانتان خواهد بود. عدم استفاده از پیام رسان­‌ها، تماس صوتی و تصویری اینترنتی، مشاهده‌­ی تصاویر در نرم افزاری مانند اینستاگرام و... شما را به شدت منزوی خواهد کرد. اگر در محلی دورتر از اعضای خانواده یا دوستانتان زندگی می‌کنید باید بدانید که دیگر قادر به دیدن چهره‌­ی آن‌ها نخواهید بود مگر آنکه تن به مسافرت‌­های طولانی دهید. از وضعیت آن‌ها به صورت در لحظه مطلع نخواهید شد و این توانایی را هم ندارید که دیگران را در جریان شرایط خودتان قرار دهید مگر آن‌که گوشی خود را بردارید شماره‌­ی آن‌ها را بگیرید و صحبت کنید. در طول روز چندبار می‌­توانید این کار را انجام دهید؟ شماره­ی تمام دوستان و نزدیکانتان را دارید؟ از هزینه‌­ی تماس و ارسال پیامک آگاهید؟

  اینترنت

  در نبود اینترنت، از بسیاری از آموزش‌ها و کُتُبی که بر روی آن قرار می‌­گیرند بی‌­بهره خواهید شد. مشکلی که با تماشای یک کلیپ آموزشی رفع می­شد حالا نیاز به یک متخصص و صرف هزینه دارد. شما می­‌توانستید از طریق اینترنت مهارت‌های زیادی پیدا کنید و آن‌ها را در زندگی­تان به کار ببندید یا از طریق آن‌ها کسب درآمد کنید مثل نقاشی، آشپزی، هنرهای دستی و...

  بیشتر بخوانید: فناوری اینترنت 5G، جدیدترین تکنولوژی شبکه ای جهان

  شما امروز می‌­توانید از داخل خانه و از طریق یک تلفن همراه، نقطه به نقطه‌­ی دنیا را ببینید، اما بدون اینترنت شما تنها باید تصور کنید. اطلاع از وضعیت آب و هوا و میزان ترافیک راه‌­ها که لازمه­ی اصلی یک مسافرت بیخطر و ایمن هستند، ممکن نخواهند بود. درست است که اینترنت با هدف کمک­‌رسانی و راحتتر کردن زندگی ایجاد شده است، اما آیا می‌توانیم جنبه­ی سرگرمی آن را نادیده بگیریم؟ بازی­ های اینترنتی و فضاهای مجازی اگرچه به شدت اعتیاد آوراند با این حال استفاده‌­ی درست از آن‌ها می­‌تواند یک تفریح و سرگرمی سالم ایجاد کند.  

  دنیای بدون اینترنت؛ یک دنیا روی دور کُند

  نام‌ه­ای را تصور کنید که در کمتر از چند ثانیه از طریق ایمیل به شما می­‌رسد، حادثه­ای را تصور کنید که در عرض چند دقیقه پس از وقوع در آن سر دنیا، از آن مطلع می‌شوید، نتایج آزمونی را تصور کنید که چند ساعت بعد از برگزاری، روی سایت قرار گرفته است، مشاهده‌­ی طراحی لباسی که یک برند مشهور دقایقی قبل از آن رونمایی کرده است، گوش دادن به موسیقی که  تنها چند لحظه از انتشار آن می­‌گذرد، فایل­های تصویری و ویدئویی پرحجمی که با یک کلیک به آن سردنیا ارسال می­‌شوند، شما تمام این‌ها را مدیون اینترنت هستید. حالا چشم‌هایتان را ببندید و صف ­های طولانی را تصور کنید، صف بانک برای پرداخت یک قبض برق، صف یک درمانگاه برای رزرو نوبت، صف خرید غذا از یک اغذیه فروشی، صف ماشین‌­های پشت سرهمی که خیلی از آن‌ها به خاطر یک چرخش اشتباه سر یک پیچ که گمان می­‌کردند راه درست است، در این ترافیک گرفتار شده‌­اند، صف ثبت­نام در دانشگاه یا یک دوره­‌ی آموزشی، صف خرید بلیط قطار، هواپیما و اصلاً حتی سینما. اینها تنها لحظه‌ای از زندگی بدون اینترنت هستند. یک دنیای پر از انتظار، صف و معطلی.

  بلایی که نبود اینترنت بر سر تجارت ها می‌­آورد

  وابستگی به اینترنت تقریباً در تمام تجارت‌های دنیای امروز وجود دارد، چه تجارت کوچک باشد و چه در سطح کلان. کم­‌ترین فایده‌­ی اینترنت برای دنیای تجارت، معرفی و فروش محصولات و خدمات است. اینترنت، شما را در معرض دید قرار می­‌دهد دیگر نیاز نیست محصول شما دهان به دهان معرفی شود، با گرفتن تصاویر باکیفیت، توضیح در مورد محصول و یا حتی ضبط ویدئوهایی کوتاه از آن و قراردادن آن‌ها در یک وبسایت، می‌­توانید محصول و خدمات خود را به مردمی که آن طرف کره‌­ی زمین زندگی می‌کنند نیز، معرفی کنید. حتی خریداران نیز در این میان از مزایای اینترنت استفاده می‌کنند. در نبود اینترنت آن‌ها نیز نخواهند توانست محصولات و خدمات مختلف را بشناسند و از آن بی­‌بهره می­مانند همچنین در صورتی که خرید اینترنتی از بین برود، خرید بسیاری از محصولات عملاً برای ما غیرممکن می­‌شود حتی اگر آن‌ها را بشناسیم. نباید تجارت­‌های مبتنی بر اینترنت را نیز فراموش کنیم. میلیون­‌ها شغلی که اینترنت ایجاد کرده است همگی از بین خواهند رفت و افراد زیادی شغل خود را از دست خواهند داد.

  بیشتر بخوانید: تکنولوژی اینترنت اشیا IOT و چالش‌های امروزی

  سلطه‌ی تکنولوژی­‌های وابسته به اینترنت بر دنیا

  اگر همین لحظه اینترنت شما قطع شود چه نرم افزارهایی روی گوشی شما از کار خواهد افتاد؟ تا به حال از تاکسی‌های اینترنتی استفاده کرده‌­اید؟ اینکه این تاکسی­‌ها چقدر زودتر از تاکسی‌­های قدیمی پیش شما می‌­رسند و حتی هزینه­‌ی کم‌تری دریافت می­‌کنند به نظرتان آمده است؟ برایتان پیش آمده است که در خارج از شهر ماشینتان خراب شده باشد و از طریق نرم افزار به نزدیک‌ترین مکانیک درخواست کمک بفرستید بدون آنکه نیاز به دانستن نام، شماره تماس یا محل کار او داشته باشید؟ دقت کرده‌­اید که اینترنت چه نقش پررنگی در کنترل ترافیک دارد؟ این ویژگی را مدیون نرم افزارهای مسیریاب گوشی هوشمند خود هستید که از اینترنت استفاده می‌­کنند. فقط این نیست، خریدهای اینترنتی چه کالا، چه غذا و چه هرچیز دیگر تنها توسط یک گوشی آن هم از داخل خانه، حجم زیادی از ترافیک شهری را کاهش داده است. خود همین خرید اینترنتی هم مزایای زیادی برای شما داشته است، اینکه به گستره­ی تنوع عظیمی از هر آنچه که می‌­خواهید دسترسی دارید، اینکه می‌­توانید نظرات کاربرانی که قبلا از آن مکان خرید کرده‌­اند را بخوانید و حتی اینکه در هر ساعت از شبانه روز و حتی روزهای تعطیل می‌توانید ثبت سفارش انجام دهید همه و همه تنها بخشی از مزایای اینترنت اند.

  راستی گفتیم گوشی هوشمند! اصلاً بدون اینترنت گوشی هوشمند چه معنایی دارد؟ به روزرسانی نرم افزارها چطور انجام خواهد شد؟

  اینترنت

  بیشتر بخوانید: مرورگرهای نا امن و راه‌های جلوگیری از نفوذ به آن

  بی­خبری و سکوت علمی، ارمغان دنیای بدون اینترنت!

  تصور کنید شما یک کشف علمی انجام داده­‌اید، چقدر طول می­‌کشد که اخبارش به آن سر دنیا مخابره شود؟ اصلاً از کجا می­‌خواهید مطمئن شوید شخص دیگری روی آن کار نمی­‌کند یا آن را از قبل اختراع نکرده است؟ اتفاقی که بارها و بارها در دوره­‌های قدیم شاهد آن بوده­ایم و آزمایشات زیادی که به خاطر مطلع نبودن از آزمایشات دیگر افراد و بهره نبردن از نتایج آن‌ها، شکست خورده‌­اند درصورتی که می­شد با در نظر گرفتن تمام آن نتایج، خیلی زودتر به کشف‌­هایی دست پیدا کنیم که زندگی را برای مردم آسان تر می­‌کردند. درست است، بیشتر ما یک مخترع علمی نیستیم پس بیایید مثال ملموس ­تری بزنیم؛ چاپ یک کتاب یا مقاله‌­ی علمی چقدر طول می­‌کشد؟ ثبت یک مقاله در وب سایت چطور؟ تازه ما فرض را بر این می­‌گذاریم که کتابخانه­‌ی شهر به شما نزدیک است؛ بسیار جامع است و انتشارات شهر شما سریعاً کتب جدید دنیا را به روشی که نمی­‌دانید چیست پیدا کرده، ترجمه و چاپ می‌­نماید و صدها نسخه از آن تهیه کرده و همه را در کتابخانه‌­ای رایگان در اختیار عموم می­‌گذارد. در نبود اینترنتی که تازه‌­های علمی را منتشر کند و اطلاعات افراد را به روزرسانی کند، چقدر بر چهره‌ی دنیای علم، گرد کهنگی خواهد نشست.

  منبع مطلب : rayamag.com

  مدیر محترم سایت rayamag.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زندگی بدون اینترنت و وجود شبکه‌های اجتماعی – تبلیغات شبکه های اجتماعی | مشاوره کسب و کار مشهد | فروش ممبر | فروش فالور

  زندگی بدون اینترنت و وجود شبکه‌های اجتماعی – تبلیغات شبکه های اجتماعی | مشاوره کسب و کار مشهد | فروش ممبر | فروش فالور

  این روزها تصور زندگی بدون اینترنت دشوار است. البته هنوز هم خیلی از افراد در سراسر جهان بدون وابستگی به اینترنت بزرگ می شوند، اما آنچه مسلم است فراگیر شدن اینترنت در زندگی های امروزه ی ماست به گونه ای که تبدیل به جزئی جدایی ناپذیر از زندگیمان شده است.

  پادکست زندگی بدون اینترنت و وجود شبکه‌های اجتماعی ؛ بشنوید :

  اگر بخواهیم به سادگی هر چه تمام تر اینترنتی که امروز در دسترس داریم و بکار می گیرم را تفسیر کنیم باید بگوییم مانند این است که جهان را کلاسی در نظر بگیریم که در آن مدام در حال تبادل نوشته با یکدیگر هستیم. براستی زندگی ما بدون این داد و ستد نوشته چطور خواهد بود؟ جامعه امروز چطور زندگی خواهد کرد اگر یکباره اینترنت از میان برداشته شود؟

  نداشتن اینترنت زندگی شخصی ما را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. گذشته از اینکه نوجوانان از اینکه نمی توانند به اکانت های شبکه اجتماعی شان لاگین کنند فریاد خواهند کشید، درجه ی تاثیرگذاری این مساله، به شدتِ وابستگی ما به اینترنت بستگی دارد. برخی از ما خیلی کم از اینترنت استفاده می کنیم، در حالیکه برخی دیگر به ندرت ارتباط با اینترنت را قطع می کنیم، به گونه ای که برای این دسته از افراد زندگی بدون اینترنت مانند داشتن یک زندگی دیگر است.

  قبل از اینکه ایده‌ی فیسبوک به ذهن مارک زاکربرگ برسد، ما همچنان با خانواده و دوستانمان در ارتباط بودیم. قبل از پدیدار شدن شبکه‌های اجتماعی، زندگی همچنان در جریان بود، آسمان هنوز آبی بود و خورشید همچنان می‌تابید. اگر شما رابطه‌تان را با این شبکه‌ها قطع کنید، آسمان به زمین نخواهد آمد، تابش خورشید متوقف نخواهد شد، و زندگی در جهان مثل همیشه ادامه خواهد‌ یافت‌‌؛ اما در اینجا برایتان از ۸ اتفاقی می‌گوییم که رخ خواهد داد.

  نحوه بلاک کردن افراد در فیسبوک

  ۱– شادتر و راضی‌تر خواهید بود.
  در دنیای مجازی، اغلب پیش می آید که ناخودآگاه زندگی خود را با دیگران مقایسه کنید و خودتان را تحقیر کنید. ما آرزو می‌کنیم شبیه بقیه باشیم. فکر می‌کنیم ظاهر آنها از ما بهتر است، صاحب چیزهای بهتری هستند، و در مجموع زندگی آنها همیشه در‌حال پیشرفت است؛ در‌حالی‌که ما در زندگی درجا زده‌ایم! می‌بینیم درست زمانی‌که آنها شغل رویایی خود را یافته‌اند ما همچنان بیکاریم. آنها به کشوری سفر کرده‌اند که ما در آرزویش هستیم. ازدواج کرده‌اند، صاحب بچه‌های زیبا هستند و زندگی ما پیوسته در این مقایسه حقیرتر جلوه می‌کند.

  در شبکه‌های اجتماعی، هرکسی زیباترین تصاویر و بهترین لحظات خود را به اشتراک می‌گذارد. بعید به نظر می‌رسد که شخصی لحظات بد خود را برای دیگران در معرض نمایش بگذارد. اگر کسی در تعطیلات، دور دنیا را سفر کند، حتماً عکسی از آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند، اما اگر صاحبخانه‌اش بخواهد او را برای پرداخت نکردن اجاره با لگد از خانه بیرون بیندازد، احتمالاً به صورت آنلاین به آن هیچ اشاره‌ای نخواهد کرد!

  با این اوصاف، چرا زندگی خود را با زندگی‌ مجازی دیگران در شبکه‌های اجتماعی مقایسه می‌کنید و احساس می‌کنید که بدبخت هستید؟ این کار در‌ واقع مثل این است که بخواهید بدترین لحظات زندگیتان را با بهترین لحظه‌های زندگی دیگران مقایسه کنید. اگر ارتباط خود را با شبکه‌های اجتماعی برای همیشه قطع کنید، شادتر و راضی تر خواهید شد. وقتی دیگر تصویری از دیگران برای مقایسه وجود نداشته باشد، می‌بینید که در واقع زندگیتان آن قدرها هم بد نیست که فکر می‌کردید.

  ۲– بازدهی شما افزایش پیدا خواهد کرد.
  در نبود شبکه‌های اجتماعی ناگهان متوجه می‌شوید، به جای بالا و پایین کردن صفحات، کارهای زیادی برای انجام‌ دادن وجود دارد. شما فرصت پیدا می‌کنید در جستجوی راه‌هایی باشید که رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنند. همیشه می‌خواستید یک زبان جدید یاد بگیرید؟ یا پیانو یا گیتار بنوازید؟ به جای اتلاف وقت در شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید این زمان را روی رویاهای خود سرمایه‌گذاری کنید و ببینید که چگونه به واقعیت تبدیل می‌شوند. در محل کار نیز، می‌توانید به جای اینکه مدام دزدکی گوشی تلفن خود را چک کنید به انجام کارهای بیشتری برسید.

  ساده ترین راه این است که با خودتان قرار بگذارید استفاده از شبکه‌های اجتماعی را محدود کنید. اما این راه در‌واقع فریب دادن خودتان است! چند بار پیش آمده که ۱۵‌دقیقه زمانی که برای استفاده از اینترنت تعیین کرده بودید به ۲ساعت تبدیل شده؟ پس به کلی از این شبکه‌ها دوری کنید، درشرایطی قرار نگیرید که مجبور شوید با وسوسه مبارزه کنید.

  ۳– قدردان زندگی خود خواهید بود.
  قطع ارتباط با شبکه‌های اجتماعی به شما اجازه می‌دهد جهان واقعی را ببینید و به جای حسادت و رشک بردن به زندگی دیگران از زندگی خود احساس رضایت کنید. شما متوجه خواهید شد که زندگی‌کردن آن قدر جذاب است، که آنچه دوستان مجازیتان صاحبش هستند و شما از آن محرومید، نباید باعث شود خوشبختی خود را در زندگی فراموش کنید.

  اگر شما غذا، لباس و سقفی بالای سرتان دارید معنی اش این است که از ۷۵% مردم دنیا ثروتمندتر هستید. اگر در بانک پس‌اندازی هم دارید آن وقت جزء ۸% افراد ثروتمند دنیا خواهید بود. اگر تا به حال درد گرسنگی را نچشیده‌اید، امروز از ۵۰۰ میلیون نفر در جهان خوشبخت‌تر هستید.
  وقتی از جامعه‌ی مجازی خارج شوید و به زندگی واقعی برگردید، طولی نخواهد کشید که می‌فهمید آنچه که اکنون صاحبش هستید، آرزوی خیلی‌هاست.

  ۴– رابطه‌تان با خانواده و دوستان بهتر خواهد شد.
  شبکه‌های اجتماعی ادعا می‌کنند که وسیله‌ای برای ارتباط شما با خانواده و دوستانتان هستند، اما آیا این ادعا صحت دارد؟ چند بار تا به حال غرق در دنیای مجازی شده‌اید در حالی که افراد حقیقی اطرافتان را از یاد برده‌اید؟ شبکه‌های اجتماعی برخلاف ادعایشان رابطه‌ی شما با نزدیکانتان را قطع می‌کنند. هنگامی که این شبکه‌ها را ترک کنید، متوجه خواهید شد که تماس‌تلفنی، گفت‌وگو و قرار‌ گذاشتن راه‌های فوق‌العاده‌ای برای برقراری پیوند و ارتباط با دیگران هستند.

  Image result for ‫زندگی بدون اینترنت و وجود شبکه‌های اجتماعی چگونه خواهد بود؟‬‎

  ۵- زیبایی جهان را درک می کنید.
  شرط می‌بندم که شما فکر می‌کنید به حد کافی به زیبایی‌های جهان پی برده‌اید. اما، اگر بتوانید تلفن همراه خود را در جیبتان بگذارید که حواستان را پرت نکند، آن وقت طولی نمی‌کشد که بفهمید طبیعت چیزی بیشتر از آن است که تا به حال فکر می‌کردید. ما زمان محدودی در دنیا داریم. به جای اینکه بیشتر وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی بگذرانیم، می‌توانیم آن را صرف درک طبیعت و زیبایی‌هایش کنیم.

  عکس ها و ویدئو های خود را به اینستاگرام ارسال کنید

  ۶– خلاق‌تر می‌شوید.
  هنگامی که به طور مداوم درگیر شبکه‌های اجتماعی باشید، ذهنتان از مسائل واقعی زندگی منحرف شده و خلاقیتتان کاهش پیدا می‌کند. در نبود این شبکه‌ها شما خلاق‌تر می‌شوید و زندگی خود را بهبود می‌بخشید. شاید همین حالا نیاز به پول بیشتری داشته باشید، اما اگر فقط به آرزو‌کردن اکتفا کنید هیچ پول اضافی‌ به دست نخواهید آورد. تلفن خود را به گوشه‌ای بیاندازید تا فکرتان را منحرف نکند. در این صورت شاید ایده‌ی خوبی برای به دست آوردن پول به ذهنتان رسید.

  ۷- باهوش‌تر و عاقل‌تر خواهید شد.
  اگر وقت خود را در زندگی واقعی سپری کنید می‌توانید به کارهای هوشمندانه و مفیدی بپردازید. مثلاً می‌توانید کتاب‌ها و وبسایت‌های خوبی برای مطالعه پیدا کنید که زندگی شما را بهبود ببخشند، می‌توانید با افزایش اطلاعات خود را به فرد بهتری تبدیل کنید، همچنین می‌توانید ورزش کنید. در حالی‌که دیگران زندگی خود را در شبکه‌های اجتماعی هدر می‌دهند، شما خواهید توانست وقت خود را صرف به حقیقت پیوستن رویاهایتان کنید.

  ۸- در آینده سپاسگزار خودتان خواهید بود.
  آینده روشن نخواهد بود مگر اینکه که امروز، آگاهانه در فکر ساختنش باشید. اگر عادات ناسالم خود را که شما را به هیچ‌جایی نمی‌رسانند ترک نکنید آینده برایتان سرشار از پشیمانی خواهد بود؛ زیرا تنها به این دلیل که سرگرم دنیای مجازی بوده‌اید به انجام کارهای زیادی نرسیده‌اید. اگر همین حالا شبکه‌های اجتماعی را رها کنید و زمانتان را روی رویاهای خود سرمایه‌گذاری کنید، بعدها از اینکه از وقت خود برای یاد گرفتن یک زبان جدید یا نواختن یک ساز، یا شروع یک تجارت و یا حتی نوشتن یک کتاب استفاده کرده‌اید احساس رضایت خواهید کرد.

  منابع:لایف هک،رسپینا

  منبع مطلب : linestore.ir

  مدیر محترم سایت linestore.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  kkkkkk : خیلی طولانی اش کرده اید😐

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  GOLDEN 2 ماه قبل
  1

  GOOD

  نوید 3 ماه قبل
  0

  خیلی خوب😍😍😍😍🥰

  صلاح بلوچ 5 ماه قبل
  1

  من درامد و کارم با اینترنت هست بازاریابی چند سطحی اگر اینترنت نباشد اینده ام خراب میشود

  مجتبی 6 ماه قبل
  2

  حتی فکرشم رو میکنم سخته

  kkkkkk 8 ماه قبل
  4

  خیلی طولانی اش کرده اید😐

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  عالی بود

  عرفان 1 سال قبل
  0

  هیچیش

  ترلنه 1 سال قبل
  0

  خیلی بد میشه اگه اینترنت نباشه

  محی 1 سال قبل
  1

  اگ اینترنت نباشه فکرا بصته ترح

  ممد 1 سال قبل
  3

  خوب بود ولي جاي بهتر شدن داشت

  رها 1 سال قبل
  1

  خیلی متناش عالی بود

  ابوالفضل 1 سال قبل
  2

  خیلی سخت میشه اگه اینترنت نباشه

  برای ارسال نظر کلیک کنید