توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد زندگی زیباست اگر

  1 بازدید

  انشا در مورد زندگی زیباست اگر را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  زندگی زیباست

  زندگی زیباست. درواقع زندگی یک هدیه است. یک هدیه ارزشمند و واقعی از طرف خداوند متعال که بر انسان ارزانی داشته است.

  تمام متن زندگی زیباست

  با تمام پستی و بلندی‌هایش زندگی زیباست. گاهی ممکن است در اثر فشارهای روزمره زندگی زیبایی‌های آن را نبینیم و داد از گله و اعتراض برداریم اما به‌محض اینکه از آن مسئله فارغ می‌شویم، گویی نه ناراحتی بوده و نه شکایتی.

  انسان برای ادامه حیات دو سبک زندگی در پیش رو دارد، یا می‌تواند سراسر عشق باشد و شادی و از لحظه‌های زندگی‌اش لذت ببرد یا اینکه دائماً به شرایط موجود اعتراض کند و اعلام عدم رضایت داشته باشد.

  قطعاً خیلی از ما ناخودآگاه رویه دوم را در پیش می‌گیریم و بدون اینکه خودمان بدانیم نه از اکنون زندگی‌مان لذت می‌بریم و نه آینده‌ای پربار برای خود می‌سازیم؛ فقط خود و زندگی مان را درگیر یک دور تسلسل باطل می‌کنیم که هیچ فایده و سودی برایمان نخواهد داشت.

  اصلاً گله و شکایت و نق زدن اگر قرار بود مشکلی از ما را حل کند و گره‌ای را بگشاید که تا الآن باید این اتفاق می‌افتاد و یک زندگی ایده آل و نیکو ایجاد می‌شد.

  پس بیایید راه دیگر را امتحان کنیم. راهی که بیشتر انسان‌های موفق و تأثیرگذار در این دنیا طی کرده‌اند و به دستاوردهای بی‌نظیر و موفقیت های بزرگ در زندگی دست پیداکرده‌اند.

  مطمئن باشید می توان گفت زندگی زیباست!

  زندگی زیباست اگر زیبا ببینی‌اش. زندگی زیباست اگر زیبا حسش کنی. زندگی زیباست اگر زیبا درکش کنی.

  نحوه نگرش شما به زندگی و امید به زندگی بر میزان لذت بردن شما و شکل دادن لحظه‌های شاد زندگی‌تان مؤثر است، این‌یک اصل تغییرناپذیر است، آن را همیشه به یاد داشته باشید و مدام آن را به خود گوشزد نمایید.

  زیبایی‌های زندگی خیلی پیچیده و دور از دسترس نیست. به‌جرئت می‌توان گفت که برای همه انسان‌ها ممکن و در دسترس هست. اما بعضی چشم دل می‌گشایند و کام خود را با درک این موهبت‌ها شیرین می‌کنند و برخی دیگر با عدم شناخت درست از محیط اطراف خود، کامشان را تلخ می‌کنند و لذت نمی‌برند.

  وقتی صحبت از زیبایی‌های زندگی می‌کنیم لزوماً منظورمان لباس فاخر، ماشین گران‌قیمت و یا یک زندگی لوکس نیست. البته این هم می‌تواند باشد و مانعی ندارد، اما بیشتر هدفمان لذت‌های کوچک و زیبایی است که دنیای اطراف ما وجود دارد و ما اغلب از آن غافل می‌شویم. پس مهم است که به صورت صحیح مهارت های زندگی زیبا را کسب کنیم.

  مثلاً دیدن زیبایی یک گل در پارک، زیبایی شنیدن صدای گنجشک‌ها، زیبایی وزیدن یک نسیم خنک و لمس آن. منظور همین چیزهای کوچک و دم‌دستی است که در اختیار همه وجود دارد.

  وقتی ما می‌توانیم از این رویدادهای کوچک در محیط اطرافمان لذت ببریم، کم‌کم شیرینی درک زیبایی‌ها در وجود ما نهادینه می‌شود و یاد می‌گیریم که چگونه زیبایی‌های زندگی را درک کنیم و یک زندگی مثبت و موفق داشته باشیم.

  در این صورت با آرامش حاصل‌شده قطعاً خواهیم توانست زیبایی‌های بزرگ‌تر را ببینیم و درک نماییم. ناخودآگاه تمام زشتی‌ها از دید ما دورمی مانند آنچه برایمان مشهود می‌شود، عشق است و نیکی و خوبی.

  زندگی زیباست ای زیبا پسند

  اگر به حقیقت این مساله آگاه باشیم که زندگی زیباست حتی اگر خیلی سخت گیر و زیبا پسند هم باشیم می توانیم راهی برای دیدن زیبایی های زندگی پیدا کنیم و دیدنشان لذت ببریم.

  بیایید یک امتحان برای آدم های دور و بر خود انجام دهید اگر علاقه به گل و گیاه دارید چند گلدان را در خانه یا محیط کار خود نگه دارید. البته این کار برای شادی و بالا رفتن روحیه شما بسیار هم خوب و عالی است. حالا به رفتار اطرافیان خود در مواجهه با گلدان ها توجه کنید.

  بعضی ها خیلی بی تفاوت و عادی از کنار گل ها رد می شوند که انگار اصلا آن ها را نمی بینند و توجه شان جلب نمی شود. اما برخی دیگر که زیبا بین هستند با ذوق و اشتیاق خاصی از زیبایی گل ها تعریف و تمجید می کنند و از دیدنشان لذت می برند و شاد می شوند.

  گل همان گل است اما این نگرش آدم هاست که با هم فرق می کند و متفاوت است.

  استاد هوشنگ ابتهاج شعر زیبایی به نام زندگی زیباست ای زیبا پسند دارد که خواندنش خالی از لطف نیست:

  زندگی زیباست ای زیبا پسند    ***    زنده اندیشان به زیبایی رسند

  آنقدر زیباست این بی بازگشت   ***    کز برایش می توان از جان گذشت

  مردن عاشق نمی میراندش    ***     در چراغ تازه می گیراندش

  باغ ها را گرچه دیوار و در است   ***    از هواشان راه با یکدیگر است

  شاخه ها را از جدایی گر غم است   ***    ریشه هاشان دست در دست هم است

  سخنان زیبا در مورد زندگی

  بزرگان و ادیبان بسیاری سخنان زیبا در مورد زندگی داشته اند که بسیار پند آموز و الهام دهنده هستند. سخنان زیبایی که با دانستن آن ها افق های جدید و تازه ای برای ما شکوفا می شود و به عنوان یک پند حکیمانه می توانیم برای زیباتر کردن زندگی مان به کار بندیم.

  جملاتی که به کار بردن تک تک آن ها در زندگی می تواند تغییرات بزرگی برای ما فرهم کند و دستاورد های عظیمی را برایمان به حاصل آورد.

  در ادامه بعضی از این سخنان زیبا در مورد زندگیرا که از بزرگان و اندیشمندان به یادگار مانده است را با هم مرور می کنیم:

  تراژدی زندگی در این است که همه ما خیلی زود پیر می‌شویم و خیلی دیر عاقل می گردیم. بنجامین فرانکلین

  قصه زندگی همیشه این نیست که شما کارت های خوب را در اختیار داشته باشی، بلکه گاهی باید کارت های بد را به خوبی بازی کنی.  جک لندن

  تنبلی یک مسیر کوتاه به سمت مرگ و سخت کوشی راه زندگی است.  بودا

  اگر فقط لبخند بزنید، متوجه خواهید شد که زندگی هنوز هم ارزشمند است. چارلی چاپلین

  یادتان باشد، هر روز مقدارکمی زندگی است؛ هر بیدار شدن و بلند شدن، کمی تولد است؛ هر صبح تازه، کمی جوانی؛ هر بار به استراحت رفتن و خوابیدن، کمی مرگ هست. آرتور شوینهاور

  تمام انسان ها به یک شکل می میرند. فقط جزئیات اینکه او چگونه زندگی کرد و چگونه مُرد، انسان ها را از هم متفاوت می کند. ارنست همینگوی

  همیشه به خصوص از سوی زنان از من پرسیده می‌شود،که چگونه توانستم زندگی خانوادگی را با حرفه‌ای علمی تطبیق دهم. پاسخ من این است، اصلا آسان نبوده است.  مادام کوری

  اگر چه هر قدر هم زندگی کوتاه است، ما با اتلاف نسنجیدۀ زمان، باز هم آن را کوتاه تر می سازیم. ویکتور هوگو

  گذران زندگی ما مثل رودخانه است. شما می خواهید به یک طرف بروید و رودخانه می خواهد شما را به سمت دیگر ببرد. گاهی وقت ها، برای لذت بردن فقط با رودخانه همراه بشوید. شان پال

  زندگی هر چقدر هم بد به نظر بیاید، باز هم کاری وجود دارد که می توانی انجام بدهیم و در آن موفق شویم.  استیون هاوکینگ

  کفشی که اندازۀ پای یک فرد است، پای فرد دیگری را اذیت می کند؛ هیچ دستورالعملی برای زندگی کردن که مناسب همه باشد در دنیا وجود ندارد. کارل یونگ

  زندگی زیباست چشمی باز کن شعر

  شعر زیبای زندگی زیباست چشمی باز کن از سروده های شهرام محمدی است. این شهر در دیوان این شاعر ارزشمند به نام حوض پر از ماه بود من پر از الله به چاپ رسیده است. جنبه های عرفانی و پر معنایی در این شعر یافته می شود.

  در ادامه متن شعر زندگی زیباست چشمی باز کن را مشاهده می فرمایید.

  زندگی زیباست چشمی باز کن     گردشی در کوچه باغ راز کن

  هر که عشقش در تماشا نقش بست   *******  عینک بد بینی خود را شکست

  علت عاشق ز علت ها جداست   *******    عشق اسطرلاب اسرار خداست

  من میان جسم ها جان دیده ام   *******     درد را افکنده درمان دیده ام

  دیده ام بر شاخه احساس ها   ********       می تپد دل در شمیم یاس ها

  زندگی موسیقی گنجشک هاست  *******      زندگی باغ تماشای خداست

  گر تو را نور یقین پیدا شود   *******       می تواند زشت هم زیبا شود

  حال من در شهر احساسم گُم است  *******      حال من عشق تمام مردم است

  زندگی یعنی همین پرواز ها  *******     صبح ها، لبخند ها، آوازها

  ای خطوط چهره ات قرآن من  *******     ای تو جان جان جان جان من

  با تو اشعارم پر از تو می شود   *******      مثنوی هایم همه نو می شود

  حرف هایم مرده را جان می دهد  *******   واژه هایم بوی باران می دهد

  رازهایی برای درک بیشتر زیبایی زندگی زیبا

  برای کشف و تجربه کردن زیبایی های یک زندگی زیبا باید دید درستی از یک زندگی زیبا داشت. در حقیقت زندگی زیباست وقتی که ما قدرت فهم و درک زندگی زیبا را داشته باشیم و بتوانیم پارامتر خای مورد لزوم یک زندگی زیبا را در افعال و اعمال روزمره خود لحاظ نماییم.

  در ادامه چند تا از اموری که به درک بیشتری از زندگی زیبا کمک می کند و منجر با هم مرور می کنیم که منجر می شود با تمام وجود لمس کنیم زندگی زیباست :

  ۱-مفهوم زیبایی زندگی را برای خود تحلیل کنید

  این تحلیل برای آدم های مختلف، متفاوت است و یکسان نمی باشد. باید در درون خودتان جستجو کنید و ببینید چه عواملی در زندگی وجود دارند که از دیدگاه شما زیبایی زندگی شناخته می شوند و شعف و شادکامی را در درون شما احیا می کنند.

  ممکن است موردی برای شما در زیباسازی زندگی موثر باشد ولی برای دیگری کارساز نباشد. فقط در انتخاب پارامتر های زیبای زندگی باید توجه داشت که منطبق با عرف و ارزش های اجتماعی و قانونی باشد.

  ۲- با تغییرات کوچک به مقصد نهایی زندگی زیباست می توان رسید

  برای رسیدن به هدف های بزرگ همیشه به دنبال برداشتن گام های بزرگ و دشوار نباشید. به جای آن سعی کنید گام های کوچک ولی استوار و مستمر به سوی هدف و خواسته اصلی زندگی خود بردارید.

  شاید عدم توانایی در حرکت با گام های بزرگ باعث دلسردی و نا امیدی شما در دست یابی به زندگی زیبا گردد. اما وقتی عادت به مداومت برداشتن گام های کوچک داشته باشید، می توانید با اعتماد به نفس بالاتر حرکت کنید.

  زندگی زیباست وقتی که شما یک گام هر چند کوچک به سوی زندگی ایده آل برداشته باشید.

  ۳-زندگی زیبا با بخشش دست یافتنی تر است

  سعی کنید تا آنجا که ممکن است با بخشش اطرافیان در زندگی خود هیچ کینه و نفرتی از دیگران در وجود خود ایجلد نکنید. تراکم نفرت ها نه تنها کمکی به شما در حرکت رو به جلو نخواهد داشت، بلکه مانند یک سرعت گیر محکم در برابر پیشرفت های زندگی عمل خواهند کرد.

  منظور ما از گذشت و بخشش این نیست که منفعلانه عمل کنید و از حق خود بگذرید و مانند انسان های ساده لوح عمل نمایید. بلکه هدف از بخشیدن دیگران در امور گذران زندگی در گذشته است که در حال حاضر فکر کردن و کینه توزی در مورد آن مساله هیچ کمک شایانی به افزایش کارایی ما نخواهد داشت.

  ۴-ذهنیت انعطاف پذیر و باز موتور محرک زندگی زیباست

  با داشتن یک ذهنیت و فکر بسته هیچ گاه نمی توانید دستاوردهای جدیدی داشته باشید. یک فرد تنها در صورتی که ذهن خود را در برابر عقاید و افکار جدید باز نماید و پذیرای تغییرات ذهنی در خود باشد، می تواند امیدوار باشد تا حصلی متفاوت به دست آورد.

  پایبندی اصول و عقاید عرفی و اخلاقی خیلی هم خوب و ارزشمند است، اما باید توجه داشت که تفاوت ظریفی با ذهنیت بسته دارد.

  یک شخص می تواند با یک ذهنیت باز و انعطاف پذیر وفادار به اصول فردی و اجتماعی یک زندگی زبیا باشد. در صورتی که شما به عقاید و نظریات دیگران احترام بگذارید و برایشان ارزش قائل شوید، متقابلا آن ها هم سعی در زیبا تر کردن زندگی شما خواهند داشت.

  فارغ از تمام نکات و روش هایی برای درک بیشتر زندگی زیباست بیان کردیم، آن چیزی که بیشتر از همه در رخ دادن زندگی زیبا برای شما تاثیر گذار هست، نوع نگرش و روش عملکرد شما در زندگی است.

  اگر تا به حال دریافت مثبتی از زندگی زیبا نداشته اید، با نگرش صحیح به اتفاقات پیرامون، تصویر سازی ذهنی درست و مثبت اندیشی می توانید موفق کشف زیبایی های جدیدتری گردید که زندگی را در کام شما شیرین تر می نماید.

  منبع مطلب : 1start.ir

  مدیر محترم سایت 1start.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زندگی زیباست اگر…

  زندگی زیباست اگر…

  لحظه ها میگذرند
  گرم باشیم پر از فکر و امید…
  عشق باشیم و سراسر خورشید…

  زندگی زیباست اگر...

  اگر توانم باشد که یک دل را از شکستن باز دارم
  به بیهودگی زندگی نخواهم کرد
  اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم
  یا دردی را تسکین بخشم
  یا انسانی تنها را یاری کنم
  که دیگر بار بسوی شادی باز گردد
  به عبث زندگی نخواهم کرد

  زندگی زیباست اگر...

   اگر جای دانه هایت را که روزی کاشته ای فراموش کردی،
  باران روزی به تو خواهد گفت کجا کاشته ای …
  “پس نیکی را بکار،
  بالای هر زمینی…
  و زیر هر آسمانی….
  برای هر کسی… “
  تو نمیدانی کی و کجا آن را خواهی یافت!!
  که کار نیک هر جا که کاشته شود به بار می نشیند …
  اثر زیبا باقی می ماند،
  حتی اگر روزی صاحب اثر دیگر حضور نداشته باشد

  زندگی زیباست اگر...

  ببین !
  زندگی یک معامله است…
  چیزی میگیریم و چیزی میدهیم
  خودخواهانه است که تنها بخواهیم چیزی به دست بیاوریم
  و نخواهیم از دست بدهیم…
  باید یادمان باشد که عشق مثل گلوله ای از آتش است
  باید مواظب سوختن دستهایمان باشیم
  باید مواظب باشیم که هر ازگاهی آنرا دست به دست کنیم
  تا دستمان نسوزد و آزار نبیند…
  اگر طاقت نداشته باشیم از دستمان می افتد پائین
  و مثل چینی نازک صورتی یک دل حساس میشکند…

   زندگی زیباست اگر...

  قایقت شکست ؟ پارویت را آب برد ؟ تورَت پاره شد ؟
  صیدت دوباره به دریا برگشت..؟
  غمت نباشد چون خدا با ماست !
  هیچ وقت نگو ؛ از ماست که برماست !
  بگو خدا با ماست.

  اگر قایقت شکست، باشد! دلت نشکند! دلی را نشکنی.
  اگر پارویت را آب برد، باشد ! آبرویت را آب نبَرَد! آبرویی نبری.
  اگر صیدت از دستت رفت، باشد! امیدت از دست نرود ! امید کسی را ناامید نکنی.
  امروز اگر تمام سرمایه ات از دستت رفت، دستانت را که داری!
  خدایت را شکر کن. دوباره شکر کن !
  اگر چیزی به دست نداریم دست که داریم دوباره به دست می آوریم.
  دوباره می سازیم و دوباره به دست می آوریم.
  دوباره می خریم و دوباره می خندیم.

   زندگی زیباست اگر...

  چایت را بنوش نگران فردا مباش
  دکتر نیستم
  اما برایت ده دقیقه راه رفتن،روی جدول کنار خیابان را تجویز میکنم،
  تا بفهمی عاقل بودن چیز خوبیست،
  اما دیوانگی قشنگ تر است..
  برایت لبخند زدن به کودکان وسط خیابان را تجویز میکنم،
  به ﺗﻮ پیشنهاد میکنم که شاد باشی!
  خورشید هر روز صبح،بخاطر زنده بودن ما طلوع میکند!
  هرگز، منتظر” فردای خیالی” نباش.
  سهمت را از” شادی زندگی”، همین امروز بگیر.
  نگران نباش . چایت را بنوش

  زندگی زیباست اگر...

   میتوان زیبا زیست…
  نه چنان سخت که از عاطفه دلگیر شویم،
  نه چنان بی مفهوم که بمانیم میان بد و خوب!
  لحظه ها میگذرند
  گـــــرم باشیم پر از فــــکر و امید…
  عشـــــق باشیم و سراسر خــورشید…

  منبع مطلب : www.parsnaz.com

  مدیر محترم سایت www.parsnaz.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشایی زیبا با موضوع زندگی زیباست اگر...

  به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست

  زندگی زیباست اگر...

  زندگی زیباست اگر صلح جهان را میگرفت. زندگی زیباست اگر افرادی سودجو و خطاکاری که جنگ را به وجود می آورند نباشند. زندگی زیباست اگر بیماری نبود. اگر مردمانی مجبور نبودند که بر روی تخت بیمارستان رنج بکشد و سپس بعضی ها در انتظار مرگ و بعضی ها که امید دارند دیرتر یا بمیرند یا خوب شوند. اگر افراد از خود مراقبت میکردند بیماری نبود. زندگی زییاست اگر فقر نبود. زندگی زیباست اگر فقرا جامعه کم بودند یا اصلا وجود نداشتند. افرادی که دزدی یا همان اختلاص میکند و بعد فرار میکند و ملت هیچی به هیچی. 

  الآن در کشور ما پول برق میاد به صورتی که نوشته شده:

  پول مصرف برق 6000 تومان

  مالیات 10000 تومان

  کمک به زلزله زدگان  20000 تومان

  کمک به مردمان مظلوم فلسطین 4000 تومان

  هزینه انتقال برق 10000 تومان

  ودر آخر:               هزینه برای اختلاص بعدی 30000 تومان

  در مجموع 80000 تومان

  باتشکر از شما شهروند عزیز

  یعنی کلا 6000 تومن مصرف کرده باید 80000 تومن بده..

  و همه ی اینها در چشم به هم زدن توسط افرادی همه اش بر باد می رود و او با اینهمه پول سوار بر الاغی کل پول مملکت را از بین میبرد.

  خلاصه زندگی زیباست اگر...

  هرکس میتواند بعد از اگر ، مشکل خودش را بنویسد و در آخر نبود بگذارد. فقیری میگوید اگر فقر نبود. دانش آموزی میگوید اگر مدرسه نبود. کشوری میگوید اگر جنگ نبود. و...

  میخواهم بگویم قدر تمامی لحظات را بدانید و سعی کنید زندگی خوبی بسازید. قدر لحظه ها را بدانید.

  ارزش لحظات 4 سال را بازیکن المپیک میداند که هر لحظه در حال تمرین است. 

  ارزش 2 سال را سربازی میداند که در سرمای زمستان پست میدهد.

  ارزش 9 ماه را مادری میداند که در انتظار تولد کودکش است.

  ارزش 1 ساعت را بازیکنی میداند که تمام تلاش خود رو در زمین میکند.

  ارزش 1 دقیقه را آدمی میداند که در انتظار یار به سر میبرد.

  ارزش 1 ثانیه را کسی میداند که فرصت از دست داده باشد.

  و ارزش یک لحظه را کسی میداند که دستش از این دنیا کوتاست...

  حال شما تصمیم خود را بگیری تا چگونه زندگی کنید.

  والسلام...

  محمد زارع

  بهار 1397

  منبع مطلب : mzareg.blogfa.com

  مدیر محترم سایت mzareg.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  بنده خدا 1 ماه قبل
  1

  خیلی قشنگ بود آخری

  بنده خدا 1 ماه قبل
  1

  انصافن آخری خیلی قشنگ بود

  مهدی 2 سال قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید