توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد مزایا و معایب فضای مجازی

  1 بازدید

  انشا در مورد مزایا و معایب فضای مجازی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  فواید فضای مجازی ، اثرات منفی فضای مجازی و اسیب شناسی فضای مجازی

  مزایا و معایب فضای مجازی | پایگاه خبری رسمی بلاغ

  مزایا و معایب فضای مجازی | پایگاه خبری رسمی بلاغ

  ورود فضای مجازی در چند سال اخیر به جامعه ی ما مزایا و معایب خاص خود را به همراه داشته است مثل بسیاری از پدیده های مدرن دیگر که به جامعه های سنتی چون ما ورود پیدا می کنند ولی آیا مردم ما فرهنگ استفاده ی درست و منطقی از فضای مجازی را دارا می باشند؟

  و یا اینکه ذات فضای مجازی برای مردم سنتی که از هر لحاظ تحت فشار فرهنگی هستند خود به خود باعث می گردد که کاربران از خط قرمزهای فرهنگی و سنتی عبور کنند. به عنوان مثال یکی از معایب این گونه فضاها رابطه ی راحت مرد و زن می باشد که از طرفی فرهنگ سنتی و مذهبی این گونه روابط را محکوم می کند و از طرفی دیگر این گونه ابزار مدرن باعث عادی شدن روابط زن و مرد می گردد که بعدها مشکلات خاص خود را برای هر دو رقم می زند و شاید این کمترین ضرر فضای مجازی برای مردم باشد در حالی که شرکت های اینترنتی بزرگ قادر هستند تمامی اطلاعات شخصی یک فرد را در فضای اینترنتی به راحتی مورد سرقت و بهره برداری قرار دهند.

  بدون تردید یکی از راهکارهایی که می شود به سلامت در فضای مجازی رفت و آمد داشت٬ مراقبه می باشد مثل فضای واقعی که مردم مراقبه و نگهداری از شخصیت و اطلاعات خاص خود دارند.

  اگر این مهم صورت بگیرد می توان گفت ما یک اینترنت پاک در دسترس داریم به واسطه ی اعمال و رفتار خاص خودمان با تمام خطرات آن.

  در واقع اینترنت و فضای مجازی را می توان به چاقو تشبیه کرد که می شود با آن میوه پوست کند یا با آن یک خیانت انجام داد و این کاملا به خود ما بستگی دارد.

  امروزه فضای مجازی آرام آرام نه تنها فرهنگ ما را در حال تحت کنترل درآوردن است بلکه ناخودآگاه ما را تبدیل به یک آدمی می نماید که هیچ اختیاری از خود نداریم و قدرت تفکر و تأمل را از ما می گیرد تا جایی که هر مطلب را ویکی پدیا وار به تماشا بنشینیم و نتوانیم تمیز دهیم یک مطلب واقعی را با یک مطلب تبلیغی و سطحی را از طریق فضای مجازی.

  در این داد و ستدی که ما ایرانیان با اینترنت و فضای مجازی داشتیم در کنار مزایایی که در زمان های مشخص به دردمان خورده ولی باید گفت در بیشتر موارد ما را تنبل، سطحی و کم حوصله به بار آورده است.

  همانطور که گفته شد یکی از معایب فضای مجازی و اینترنت برای مردم ما در دسترس بودن تمامی اطلاعات شخصی یک فرد در دست سازمان های جاسوسی و اطلاعات کشورهای غربی است که این عامل باعث می شود به راحتی بتوانند در فرهنگ و شخصیت ما نفوذ نمایند.

  متأسفانه باید گفت یکی از معایب این گونه فضاها در کنار سوء استفاده هایی که در این چند ساله  عده ای صورت داده اند رابطه ی به اصطلاح خودمانی بین زنان و مردان و جوانان ایرانی می باشد.

  امروز در دادگاه ها یکی از عوامل از هم پاشیدگی خانواده ها و طلاق بین مردان و زنان جوان در رابطه با همین فضای غیرمجازی می باشد که مرد جوان با زن جوان برای اولین بار برای تنوع و سرگرمی یک رابطه را شروع می نماید دراین گونه فضاها و بعد از مدتی این فضای مجازی را تبدیل به یک فضای حقیقی تر می کند و همین باعث سوء تفاهم و ضربه خوردن طرفین می گردد٬ بخصوص زنان و دختران جوان بیشترین ضربه را از این فضای مجازی و رنگارنگ می خورند.

  در اینجا نقش معلمان مدرسه و پدر و مادر در آگاهی از فضای مجازی برای نوجوانان حایز اهمیت است که با مزایا و معایب فضای مجازی آنها را آشنا نمایند.

  منبع: نت پاک

  منبع مطلب : www.balagh.ir

  مدیر محترم سایت www.balagh.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا در مورد فضای مجازی

  انشا در مورد فضای مجازی

  انشا در مورد فضای مجازی

  فــضــای مــجــازی شــامــل بــرنــامــه هایی اســت کــه بــه ایــنــتــرنــت یــا وای فــای وصــل مــیــشــود و بــا آن مــیــتــوان خــیــلی کــارها کـرد و الــبــتــه آنــطــور کــه مــعــلــوم اســت بــیــشــتــر مــردم جــهان شــایــد بــیــشــتــریــن ســاعــات روز را در آن ســپــری مــیــکــنــنــد .

  انشا در مورد فضای مجازی

  فــضــای مــجــازی تــشــکــیــل مــیــشــود از بــرنــامــه های مــجــازی مــانــنــد :ایــمــو ؛ واتــس آپ ؛ تــویــتــر ؛ فــیــســبــوک ؛ ایــنــســتــاگــرام ؛ تــلــگــرام و …

  ایــن اپـلیکـیـشـیـن ها بــر روی گــوشــی ؛ کــامــپــیــوتــر ؛ لــپ تــاب و …نــصــب مــیــشــونــد و مــردم فــقــط بــرای تــفــریــح وقــت خــود را بــه بــطــالــت مــی گــذرانــنــد ؛نــمــیــگــویــم که فــضــای مــجــازی بــد اســت امــا ایــن هم مــانــنــد چــیــز های دیــگــر یــک مــضــرات و یــک مــزایــایی دارد .

  از فــوایــد آن ایــن اســت کــه مــیــتــوانــیــم تــســت هایی از درس های خــود را در آن انــجــام دهیــم یــا از چــیــزی که ســر در نــمــیــاوریــم بــه آن مــراجــعــه کــنــیــم یــا بــرای تــحــقــیــق و مــطــالــعــه و … از آن کمک بــگــیــریــم یــا ســوالــات و پــیــج های بــهتــریــن اســتــاد های ڪــشــور را دنــبــال کــنــیــم .

  ازمــضــرات فــضــای مــجــازی ایــن اســت که وقــتــمــان الکی هدر مــیــرود و شــایــد بــیــمــاری های بــیــخــوابـی و افــرســدگــی و کــلــیــوی و خــود درگــیــری بــگــیــریــد شــایــد بــه نــظــرتــان خــنــده دار بــاشــد امــا حــقــیــقــت اســت .

  نــمــیــدانم چــرا ولــی ایــنــســتـاگرام که یکی از بــرنــامــه های فــضــای مــجــازی اســت شــده ، شــبــیــه حــمــام است زیرا همــه عکس های لــخــتــشــان را در آن مــیــگــذارنــد و جــالــب ایــنــجاســت که فــالــوورهایــشــان هم بــالــای (۱۱k (11000 اســت.

  فــضــای مــجــازی هم خــوب اســت هم بــد ولــی مــا مــیــتــوانــیــم بــا انــدکی درنــگ و انــدیــشــه راه خــوب را انــتــخــاب کــنــیــم و شــایــد بــهتــر اســت بــیــشــتــر مــوقــع ها ایــنــتــرنــت را قــطــع کــنــیــم و نفسی تــازه کــنــیــم ! و ایــن را بــدانــیــم که فضای مجازی فــقــط مــجــازی اســت.

  منبع مطلب : www.tahghighestan.ir

  مدیر محترم سایت www.tahghighestan.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  محمد مهدی : سلام یکی دیگه از مزایای فضای مجازی اینه که میتونیم خدماتمون رو در هر ساعتی در شبانه روز مانند پرداخت قبض خرید شارژ و....... رو انجام بدیم از دیگر معایب فضای مجازی اینه که ما با خانواده خود معاشرت وصحبت کنیم ودوم:ونرفتن به دیدن اقوام خود از معایب فضای مجازی ایت

  Amirreza : خیلی خوب و عالی هست

  🌹🌹 : عالی بود خیلی ممنونم 🌹❤❤💋💋😍😍🌺🌺🌷🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  شریفه زهرا 29 روز قبل
  2

  همه میگویند فضای مجازی مضر است وضرر دارد وچیزهای ناشایسته ای دارد ولی من میگویم فضای مجازی بسیارعالی است ما خودمان باید دقت کنیم که درسایت های بد آموز وزشت نرویم فضای مجازی برای احوال پرسی وگفت وگوی ما بادیگرآن هست وما می توانیم در این وضع وحال کرنا در فضای مجازی با فامیل هایمان گروه فامیلی ایجاد کنیم و با فامیل هایمان حرف بزنیم و مشورت کنیم ♥💖

  ..... 1 ماه قبل
  0

  عالی مثل همیشه

  عالی 1 ماه قبل
  0

  عالی بود و بی نظیر

  .... 1 ماه قبل
  2

  خیلی عالی

  ناشناس 2 ماه قبل
  -1

  ممنون

  محمد 2 ماه قبل
  -2

  خوب بود

  یاسی 3 ماه قبل
  0

  خوب

  🌹🌹 3 ماه قبل
  4

  عالی بود خیلی ممنونم 🌹❤❤💋💋😍😍🌺🌺🌷🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  سلام ممنون 3 ماه قبل
  0

  سلام ممنون

  محمد مهدی 3 ماه قبل
  6

  سلام

  یکی دیگه از مزایای فضای مجازی اینه که میتونیم خدماتمون رو در هر ساعتی در شبانه روز مانند پرداخت قبض خرید شارژ و....... رو انجام بدیم

  از دیگر معایب فضای مجازی اینه که ما با خانواده خود معاشرت وصحبت کنیم ودوم:ونرفتن به دیدن اقوام خود از معایب فضای مجازی ایت

  باران 3 ماه قبل
  0

  بدک نبود😃

  Mahdi❤ 4 ماه قبل
  0

  ‏i love you

  مهدی 4 ماه قبل
  0

  خوب بود ممنون 👍😉

  سارا علی پور 4 ماه قبل
  -1

  چشم حتما

  سارا علی پور 4 ماه قبل
  -1

  عالی هست

  سارا علی پور 4 ماه قبل
  -1

  خیلی عالی هست

  ولی بهتر مطلب رو کمی دراز کنی ممنون

  Amirreza 5 ماه قبل
  4

  خیلی خوب و عالی هست

  برای ارسال نظر کلیک کنید