توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انواع آبخوان را نام ببرید علوم هفتم

  1 بازدید

  انواع آبخوان را نام ببرید علوم هفتم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  آبخوان چیست؟

  آبخوان چیست؟

  ممنون بابت تعریفتون از سایت. برای تحقیقتون منبع فارسی که فکر نکنم پیدا بشه. باید به منابع انگلیسی رجوع کنین. لینکهای زیر رو بررسی کنین. مخصوصا ۵ لینک آخر. امیدوارم براتون مفید باشه.
  http://3-c.in/difference-confined-unconfined-aquifers/

  http://www.egr.msu.edu/igw/DL/TV/TV13.htm

  http://www.geographynotes.com/articles/aquifers-types-unconfined-and-confined-aquifers/622

  https://www.e-education.psu.edu/earth111/node/911

  http://www.ngwa.org/fundamentals/hydrology/pages/unconfined-or-water-table-aquifers.aspx

  http://info.ngwa.org/GWOL/pdf/930657859.PDF

  https://info.ngwa.org/GWOL/pdf/971462603.PDF

  http://sutlib2.sut.ac.th/sut_contents/H109081.pdf

  https://hwbdocuments.env.nm.gov/Los%20Alamos%20National%20Labs/General/31955.pdf
  https://books.google.com/books?id=RPvRW4hHQSMC&pg=PA108&lpg=PA108&dq=difference+between+confined+aquifer+and+unconfined+aquifer&source=bl&ots=8JQFXtD0TN&sig=UbX8HWFQLL5LC16hq_39yXc-Qss&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwiKgqv7tNrPAhWGvBoKHbAaBm44FBDoAQgxMAM#v=onepage&q=difference%20between%20confined%20aquifer%20and%20unconfined%20aquifer&f=false

  منبع مطلب : elmnama.com

  مدیر محترم سایت elmnama.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  یادگیری فصل هفتم علوم هفتم به صورت کامل در حداقل زمان ممکن!!

  یادگیری فصل هفتم علوم هفتم به صورت کامل در حداقل زمان ممکن!!

  پس از چند فصل، و خواندن سفری که آب بر روی زمین می‌کند، امروز به آموزش فصل هفتم علوم هفتم رسیدیم و قرار است فصل هفتم علوم هفتم را امروز در حرف آخر باهم بررسی کنیم تا اشکالات شما را در این فصل خیلی مهم رفع کنیم. پس دفتر خود را بیاورید و برای خودتان یادداشت برداری کنید تا بیشتر یاد بگیرید. چون با خواندن این مطلب نیازی به دیگر جزوات و مطالب سایت‌های مختلف نخواهید داشت.

  فصل هفتم علوم هفتم سفر آب درون زمین

  فصل هفتم علوم هفتم

  همانطور که از اسم این فصل پیداست، قرار است باهم سفری به داخل زمین داشته باشیم تا بیشتر با آب‌ها و سفره‌های زیرزمینی آشنا شویم. ای آب‌ها در همه جای زمین وجود دارند و رایج‌ترین راه دستیابی به آن‌ها حفر کردن قنات و چاه با عمق‌های مختلف است. این ذخایر که بعد از یخچال‌ها، در رده دوم ذخیره آب شیرین قرار دارند، در مناطقی مثل بخش‌های مرکزی ایران که کم آب هستند، اهمیت بسیار زیادی دارند.

  آموزش ریاضی هفتم فصل 5 به صورت کامل و دقیق فقط در نیم ساعت!! را از موسسه حرف آخر بخوانید تا این فصل مهم را مثل تمام دانش آموزان موفق یاد بگیرید.

  رابطه آب‌های زیرزمینی و ذرات خاک

  فصل هفتم علوم هفتم

  اما سوال این است که این آب‌ها چگونه تشکیل می‌شوند؟! در تشکیل آب‌های زیر زمینی، نفوذ آب از بستر رودها و دریاچه‌ها یا آب حاصل از ذوب شدن برف و یخ نقش دارند.

  ذرات مختلفی که خاک را تشکیل می‌دهند، به آن ویژگی‌های خاصی هم می‌بخشند برای مثال اندازه ذرات رابطه مستقیم با فضاهای خالی و نفوذ آب دارند. اگر مسه یک خاک از رس آن بیشتر باشد، نمی‌تواند آب را نگه دارد و آب به لایه‌های زیرین می‌رود. به این ویژگی که در موادی مثل شن و ماسه وجود دارد . این مواد آب را به سادگی از خود عبور می‌دهند، نفوذپذیری گفته می‌شود. آبی که از سطح زمین به زیر زمین نفوذ می‌کند، فضاهای خالی بین ذرات را پر می‌کند و باعث ایجاد آب‌های زیرزمینی می‌شود.

  حرکت آب در زیر زمین از 0/5 متر تا 500 متر در جهت شیب زمین در سال متغیر است. سرعت حرکت هم به مواد تشکیل دهنده خاک بستگی دارد. مثلا رس‌ها آب را از خود عبور نمی‌دهند اما در مقابل رسوبات دانه درشت آبرفت‌ها که فضای زیادی بینشان وجود دارد، آب را راحت رد می‌کنند که باعث افزایش سرعت حرکت آب می‌گردد.

  اگر ماده‌ای که آب از آن عبور می‌کند، آهک باشد، توسط آب حل می‌شوند و رفته رفته فضاهای خالی بزرگتری بینشان ایجاد می‌شود و باعث به وجود آمدن غارهای آهکی می‌شوند.

  با کلیک بر روی آموزش فصل 10 علوم هفتم را در وب سایت حرف آخر به بهترین نحو ممکن یاد بگیرید و هرگز فراموش نکنید.

  لایه‌های سفره آب زیرزمینی در فصل هفتم علوم هفتم

  فصل هفتم علوم هفتم

  آبی که به زمین نفوذ می‌کند، تا زمانی که به یک لایه از مواد نفوذ ناپذیر نرسد از فضاهای خالی بین ذرات عبود می‌کند و از حرکت بازنمی‌ایستد. در نهایت آب به محلی می‌رسد که تمام فضاهای خالی آنجا از آب پر شده است. به این محل، منطقه اشباع گفته می‌شود. در بالای منطقه اشباع محلی وجود دارد که مرز بین منطقه اشباع و منطقه بالایی است. به این منطقه میانی، سطح ایستابی گفته می‌شود که هر چقدر چاه عمق بیشتری داشته باشد، سطح ایستابی هم در عمق بیشتری قرار خواهد داشت. به همین دلیل است که عمق همه چاه‌ها یکسان نیست و در نزدیکی دریا در عمق کمتری به آب می‌رسیم. اما در نواحی خشک و کویری گاهی مجبور به حفر چاه‌هایی با عمق بیش از 150 متر می‌شویم.

  اگر سردرگم شده‌اید و نمی‌دانید باید چه مسیری طی کنید تا به بهترین سرنوشت تحصیلی مناسب خودتان برسید، اگر نمی دانید چه استعدادی دارید و در چه زمینه ای موفق می شود، بهتر است فرم زیر را پر کنید و از مشاوره رایگان موسسه حرف آخر برای حل مشکلات درسی خود استفاده نمایید.

  انواع آبخوان علوم هفتم

  فصل هفتم علوم هفتم

  ما کلا دو نوع آبخوان یا سفره آب زیرزمینی داریم:

  سفره‌ آب زیرزمینی آزاد

  به آبخوان‌هایی که بیشتر در دامنه کوه‌ها و دشت‌ها تشکیل می‌شوند و در آن‌ها یک لایه نفوذپذیر روی یک لایه نفوذناپذیر قرار دارد سفره آب زیرزمینی آزاد گفته می‌شود. آب این آبخوان‌ها با حفر چاه و قنات قابل بهره برداری است. در صورتی که منطقه شیبدار باشد و آب زیرزمینی به صورت طبیعی به سطح زمین برسد، چشمه ایجاد می‌شود. 

  سفره های آب زیرزمینی تحت فشار هفتم

  بیشتر در نواحی شیبدار و کوهستانی تشکیل می‌شود و در این نوع، یک لایه نفوذ پذیر در بین دو لایه نفوذ ناپذیر قرار می‌گیرد.

  آب‌های زیرزمینی در اکثر موارد بی رنگ و بو هستند و دمای ثابتی دارند. این آب‌ها نسبت به آب‌های سطحی، املاح معدنی محلول بیشتر و آلودگی میکروبی کمتری دارند. از مهمترین املاح موجود در آب‌های زیرزمینی می‌توان به کلسیم و منیزیم اشاره کرد که اگر مقدار زیادی از آن‌ها در آب وجود داشته باشد باعث ایجاد آب سخت می‌شود. که برای سلامتی هم ضرر دارد.

  فصل هفتم علوم هفتم

  اگر دوست داری موفق شوی باید از محصولات باکیفیت و اساتید برجسته یاری بطلبی. یکی از محصولات خوب که چندین استاد کار بلد تدریس آن‌ها را به عهده داشته‌اند محصولات حرف آخر هفتم است که آینده درسی شما را تضمین می‌کند.

  علوم از دروس مهمی است که می تواند مستقیما آینده تحصیلی شما را تحت الشعاع قرار دهد. برای اینکه بتوانید آزمون های خود را با درصدهای بالا پشت سر بگذارید و 20 بگیرید باید از محصول خوبی برای علوم و همچنین دیگر دروس استفاده کنید. حرف آخر بهترین محصولات کشور را در این زمینه تولید کرده است که اگر دوست دارید 20% از محتوای آموزشی دروس خود را به صورت رایگان و فقط با پرداخت هزینه ارسال در اختیار داشته باشید، لازم است فرم زیر را پر کنید تا برایتان ارسال کنیم.

  برای مشاهده و خرید دیگر محصولات به فروشگاه حرف آخر بروید.

  چرخه آب علوم هفتم

  به گردش و جریان طبیعی آب بین اقیانوس‌ها، دریاها، هوا کره و خشکی‌ها، چرخه اب گفته می‌شود.

  خب بخش سوم کتاب علوم پایه هفتم هم تمام شد اما آموزش شما هنوز تمام نشده است. برای تکمیل آموزش فصل هفتم علوم هفتم و دیگر فصول این کتاب و آماده کردن خود برای آزمون تیزهوشان باید از منابع معتبر و درجه یک استفاده کنید. پکیج علوم هفتم حرف آخر محصول باکیفیتی است که در هر سطحی که باشید؛ می‌تواند بسیار کمک حالتان باشد. چون توسط چند استاد منتخب کشوری تدریس می‌شود و ساعت‌ها محتوای آموزشی در اختیار شما می‌گذارد.

  برای اطلاع از قیمت دیگر محصولات ما می‌توانید به صفحه لیست قیمت محصولات حرف آخر مراجعه کنید. و در آخر از شما می‌خواهیم تا نظرات خود را در زیر همین مطلب بنویسید.

  منبع مطلب : harfeakharpub.com

  مدیر محترم سایت harfeakharpub.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  عزیزی 16 روز قبل
  0

  ممنون از اطلاعات خوبتان

  مهدی 1 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید