توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انواع ترازو را نام ببرید کلاس سوم ابتدایی

  1 بازدید

  انواع ترازو را نام ببرید کلاس سوم ابتدایی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  انواع ترازوها

  این ترازو برای وزن کردن مواد غذایی در آشپز خانه استفاده می شود معمولا تا5یا حداکثر10کیلوگرم استفاده می شود و از نوع عقربه ای ودیجیتال وجود دارد.

   

  ترازوی وزن کردن انسان:

  این ترازوها معمولا تا150 کیلوگرم را نشان می دهند واز نوع عقربه ای یا دیجیتال وجود دارد.

  http://piltanshop.ir/1697-atmn_large/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D9%88-%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-personal-scale.jpg

   ترازوی فروشگاهی:

  این ترازو ها برای وزن اجناسی که ازفروشگاه ها می خریم استفاده می شود و معمولا تا50کیلو گرم را نشان می دهد. نوع قدیمی  آن از نوع کفه ای  ونوع جدید آن دیجیتال است

  ترازوهای وزن سنگین(باسکول):

  برای وزن کردن کامیون ،ماشین وبار آنها استفاده می شود.

   239 باسکول وسایل نقلیه چرخدار جاده ای توسط این اداره آزمون و علامتگذلری شد.

  منبع مطلب : alibook32.blogfa.com

  مدیر محترم سایت alibook32.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ترازو و کاربرد ترازو در زندگی همراه با عکس

  ترازو و کاربرد ترازو در زندگی همراه با عکس

  محتوای رطوبتی و وزن خشک معرف های مختلف را به شکل دقیقی آنالیز می کند. معمولا در آزمایشگاه های شیمی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. در هنگام خرید باید به ظرفیت وزن، تکرار پذیری، ابعاد و هزینه توجه کرد.

    

  منبع مطلب : mydars.com

  مدیر محترم سایت mydars.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تحقیق در مورد ترازو و انواع آن

  مختصر در مورد انواع ترازو

  تحقیق در مورد ترازو و انواع آن

  ترازو چیست؟

  تَرازو ابزاریست برای اندازه‌گیری وزن اجسام مختلف. ترازوهای قدیمی یا همان سنتی معمولاً از دو کفه و یک عقربه به نام شاهین تشکیل شده‌اند. برای اندازه‌گیری وزن از وزنه‌هایی که بر اساس واحدهای وزنی اعم از مثقال و گرم و پوند و … ساخته می‌شوند استفاده می‌گردد.

  در فرهنگ لغت فارسی واژه تراز به معنی هم‌سطح بودن است و ترازو یعنی «وسیله‌ای که با اصل هم‌سطحی» کار می‌کند.

  انواع ترازو

  ترازوی فروشگاهی: در فروشگاه ها از ترازوی دیجیتالی استفاده می گردد که مطابق با نیاز فروشگاه دارای فابلیت هایی می باشد که باید وزن محصولات را دقیق برحسب گرم و محاسبه قیمت اندازه گیری کند.

  ترازوی صنعتی: گروهی از ترازو می باشند که دارای بدنه ی مقاوم با کاربری متفاوت هستند که از جمله ی این ترازو ها می توان به ترازوی قطعه شمار اشاره کرد که دارای امکان شمارش قطعات بوده و در حین توزین، تعداد قطعات را نیز شمارش می نماید.

  ترازوی خانگی: گروهی از ترازوی دیجیتال می باشد که به شکل کاسه ای حالت معمولا تولید می گردد و برای استفاده در آشپزخانه ی منازل مورد استفاده قرار می گیرد از این رو به ترازو خانگی معروف می باشد.

  ترازوی زیر پایی: گروهی از ترازو دیجیتال است که به شکل بدون عملک بوده و نمایشگر ترازو بر روی بدنه در حال نمایش است و روی نمایشگر با جنس بدنه ی ترازوی دیجیتال پوشیده شده است.

  ترازوی فروشگاهی: گروهی پر فروش از ترازوی دیجیتال است که در فروشگاه ها مورد استفاده می گردد که تمرکز اکثر تولید کننده گان به دلیل حجم بالایی از فروش بر روی این ترازو قرار گرفته است، ترازوی فروشگاهی دارای تنوع بالایی است که پیشرفته ترین این ترازو ها، ترازوی لیبل پرینتر است که همراه با تولید بارکد واقعی امکان هماهنگ شدن با صندوق فروشگاهی را آسان نموده است.

  ترازوی آزمایشگاهی: گروهی از ترازو های صنعتی است که دارای دقت بسیار بالا و قدرت توزین مواد بسیار ریز گرمی را دارد، ترازو آزمایشگاهی به صورت رایج دارای محفظه ی توزین است که تاثیر و دخالت هوای محیط ترازو را کاهش می دهد.

  تحقیق انواع ترازو سوم ابتدایی _دانشچی

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  پویان : خوب بود ولی کم بود اما خیلی مطالب خوبی داشت

  zahra : ترازوی دوکفه: یک وزنه قدیمی است که در یک کفه، کالا را میگذاشتند و هر وقت دو کفه ی ترازو درست روبروی هم قرار میگرفتند، وزن کالا بدست می آمد.

  نگار : ترازوی‌آشپزخانه

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Hananeh 19 روز قبل
  3

  والا برا داداشم میخواستم که اوکی داد😑😂

  1
  ناشناس 15 روز قبل

  راست میگی

  پویان 20 روز قبل
  7

  خوب بود ولی کم بود اما خیلی مطالب خوبی داشت

  نگار 6 ماه قبل
  6

  ترازوی‌آشپزخانه

  zahra 12 ماه قبل
  6

  ترازوی دوکفه: یک وزنه قدیمی است که در یک کفه، کالا را میگذاشتند و هر وقت دو کفه ی ترازو درست روبروی هم قرار میگرفتند، وزن کالا بدست می آمد.

  Zahra 12 ماه قبل
  2

  بسیار کار آمد بود. کوتاه اما گویا

  ارسلان 1 سال قبل
  2

  انواع ترازو ها مانند ترازو دوکفه ترازو

  نتن ال 1 سال قبل
  0

  کککمکممممم

  برای ارسال نظر کلیک کنید