توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اولین معلم قران کیست دینی هشتم

  1 بازدید

  اولین معلم قران کیست دینی هشتم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  درسـ جو

  چرا خداوند پیامبراکرم را اولین معلم قرار داد

  جواب فعالیت:

  زیرا پیامبر می دانست که هر آیه از قرآن در چه زمانی و به چه علتی نازل شده است و مفهوم و تفسیر واقعی آیات را می دانست و با تمام وجود به بیان معارف الهی قرآن و آموزش مردم زمان خود می پرداخت.

  مطلب مرتبط:

  پیامبر اکرم(ص) که جامعۀ خودش را و تمامی انسانها را با اخلاق نیکو و صبر جمیل به اسلام دعوت کرد و آنقدر زیبا نگریست و زیبا زیست که بشریت امروز نیز از زیباییهای زندگی ایشان الهام می گیرد و معلمان دیروز و امروز به این نتیجه رسیده اند که علم بدون اخلاق نه تنها مؤثر واقع نمی شود بلکه پایدار نمی ماند.

  معلمان بزرگ ایران زمین از جمله خمینی کبیر(ره) که شاگردانی چون شهید مطهری ها(ره) تربیت کرده اند، الگویی چون محمد امین، اولین و آخرین پیامبر خدا، حضرت محمد مصطفی(ص) داشته اند که به مدد حق توانستند تاریخ را تغییر دهند.

  شهید مطهری(ره) که خود پرورش یافتۀ مکتب اسلام ناب محمدی(ص) است و سالروز شهادتش به نام روز بزرگداشت مقام معلم در تقویم ایران اسلامی ثبت شده است خود مدیون معلم است.

  حال از هر معلمی که سخن بگوییم، از مادر، پدر، استاد و سایر، پله پله که پیش برویم به پدر حضرت فاطمۀ زهرا(س)، به پدر ام ابیها(ع) به پدر کوثر، حضرت فاطمۀ زهرا(س) می رسیم، بزرگ بانوی اسلام که ۱۸ سال تمام با تمام هستی اش از اسلام و مقام ولایت دفاع کرد.

  اینجاست که حضرت امام خمینی(ره)، بزرگ مرد تاریخ می فرماید: معلمی شغل انبیاء است و انسان به این نتیجه می رسد که بیداری اسلامی بدون همت معلمان هر جامعه ای نمی تواند به نتیجه برسد چرا که مفهوم معلم با مفهم اسلام پیوند ناگسستنی دارد.

  حضرت محمد مصطفی(ع) قبل از اینکه بهترین معلم در جامعه باشد، بهترین معلم در خانواده بود، نه تنها در یک بعد، بلکه در تمامی ابعاد زندگی، روابط با همسرشان حضرت خدیجۀ کبری(ع) ، روابط با تنها دخترشان، حضرت زهرای صدیقه(ع)، روابط با تنها دامادشان، حضرت علی(ع) و روابط با حسنین(ع) و دیگر عزیزانشان که هر کدام به تنهایی معلمان بشریت هستند.

  چرا خداوند پیامبراکرم را اولین معلم قرار داد

  منبع مطلب : darsjo.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsjo.blog.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  نازنین فتاحی 1 ماه قبل
  0

  رسول اکرم ینی حضرت محمد (ص)

  نازنین فتاحی 1 ماه قبل
  0

  رسول خدا یعنی پیامبر اکرم (ص)

  بی نام 5 ماه قبل
  0

  رسول خدا

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید