توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اگر تو یک کتاب بودی به دانش آموزان چه میگفتی

  1 بازدید

  اگر تو یک کتاب بودی به دانش آموزان چه میگفتی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  انشا در مورد اگر من یک کتاب بودم

  انشا ساده و ادبی درباره اگر من یک کتاب بودم

  انشا در مورد اگر من یک کتاب بودماگر من یک کتاب بودم، آنقدر ذهنم را زیبا و پرمحتوا می کردم تا کلمات کتاب هم به زیبایی نوشته شوند تا کتاب خوانان، شیفته من شوند. فکر های زیبایی می کردم تا همین فکرهای زیبا در صفحه من نمایان شود. افکاری درباره چیزهای خوب مانند خدا، آفریده هایش، مهربانی و محبت، دوستیو شادی.

  با کلماتم به دیگران امید می دادم و نمی گذاشتم ناامیدی پای در افکارشان بگذارد. انقدر می خنداندمشان که اگر غصه ای دارند آن را به فراموشی بسپارند و هیچ گاه با حرف هایم نمک روی زخمی کسی نمی پاشیدم.

  من اگر یک کتاب بودم به آدم ها می آموختم که هرکدامشان استعدادهایی دارند که باید برای شکوفا شدنش تلاش کنند و می آموختم که نباید حتی لحظه ای هم وجودشان را در این کره خاکیناچیز و بی اهمیت بپندارند چرا که تمام پدیده های این جهان را خداوند آفریده و هیچ کدام از کارهای خدا بی حکمت نیست.

  من اگر یک کتاب بودم، حرف های زیبایم را برای تمام سنین می زدم تا آدم ها از همین سن و سال کمشان با من خو بگیرند و دوستشوند وگرنه خیلی سخت می شود که یک آدم شصت ساله ای را که تا بحال با من دوست نبوده را بتوانم دوست صمیمی خود کنم. البته من برای تمام آدم ها هستم حتی برای تمام سنین؛ این آدم ها هستند که باید من را دوست همیشگی شان انتخاب کنند.

  آری هر پدیده ای در این جهان باید مفید باشد از آدم ها گرفته تا کتاب. این بود انشای من.

  اختصاصی-دانشچی

  دوستان در صورتی که انشایی با موضوع  اگر من یک کتاب بودم نوشته اید می توانید در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید تا با قرار دادن آن در سایت به دیگر دانش آموزان کمک کرده باشید با تشکر.

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اگر کتاب بودم

  اگر کتاب بودم

  اگر کتاب بودم، کتابی است شاعرانه درباره کتاب‌ و خواندن. اگر کتاب بودم بیان کننده‌ سودمندی‌های کتاب است که از زبان یک کتاب در قالب آرزوهایش بیان می‌شود. نکته قابل تامل آن که این سودمندی‌ها، بیان‌کننده ویژگی‌های یک کتاب خوب است: کتابی که هم آگاهی می‌بخشد و هم لذت.

  در هر صفحه، کتابی که بر روی نیمکتی رها شده است، یکی از آرزوهایش را بیان می‌کند.

  و به نظر شما یک کتاب جز این‌که خوانده شود چه آرزوی دیگری می‌تواند داشته باشد؟

  در بخشی از کتاب می‌خوانیم: اگر کتاب بودم، رازهای سربسته‌ام را با خواننده‌هایم درمیان می‌گذاشتم. اگر کتاب بودم دلم نمی‌خواست زورکی مرا بخوانند.

  هر کتابی پس از خواندن اثری از خود بر ذهن خواننده جای می‌گذارد این کتاب آثار و سودمندی‌هایی که یک کتاب پس از خواندن به وجود می‌آورد به زبان ساده ولی عمیق بیان می‌کند.

  در هر صفحه تصویری تفکربرانگیز  متن‌ را همراهی می‌کند که با متن پیوندی تنگاتنگ دارد و این زیبایی کتاب را افزون کرده ‌است.

  می‌توان قبل از خواندن کتاب از کودکان یا نوجوانان خواست خودشان را جای راوی بگذارند و بگویند اگر کتاب بودند دوست داشتند چه کنند؟

  هم‌چنین می‌توانید از آن‌ها بخواهید با دیدن تصاویر برداشت خود را بگویند.

   مثلا در تصویری از کتاب مردی در حال جارو کشیدن است و جاروی او به شکل یک کتاب است. تصویر را به کودک نشان دهید و از او بپرسید به نظر شما کتاب چه چیزی را جارو می‌کند؟ حتما جواب‌های جالبی خواهید شنید.

  ژوزه ژورژی لتریا روزنامه نگار، شاعر، نمایشنامه نویس، رمان نویس و نویسنده‌ پرتغالی است. او در سال ۱۹۵۱ در کاسکایاس پرتغال به دنیا آمد.

  رضی هیرمندی یکی از مترجمان خوب و پرکار ادبیات کودکان است. او در مصاحبه‌ای که در سایت تبیان منتشر شده درباره  انتخاب کتاب برای ترجمه چنین می‌گوید: «معیار اصلی‌ام این است که کتاب مورد نظر چقدر به درد مخاطبی که میشناسم، میخورد. چه مشکل زبانی یا مشکل دیگری را حل می‌کند. لذت هنری- ادبی خواننده هم که جای خود را دارد. یکی از کارهای مشکل مترجم این است که دلسوزانه نگاه کند و هر چیزی را به خورد مخاطب ندهد. دلش برای وقت بچه‌ها، سرمایه مملکت و درخت‌ها بسوزد. به این فکر می‌کنم که این دو هزار نسخه‌ای که از کتاب من منتشر می‌شود، می‌تواند جای درخت‌ها را بگیرد در حالی که ما کمبود اکسیژن مادی و معنوی داریم؟ اما جایزه گرفتن کتاب را شرط لازم نمی‌بینم. بارها شده کتاب برنده جایزه نیوبری یا جایزه ملی آمریکا از سوی ناشر به من پیشنهاد شده و نپذیرفته‌ام. مترجم باید این بلندپروازی را داشته باشد که مخاطب بزرگسال را هم پوشش دهد. گاهی آثار کودکان دامنه وسیع پیدا می‌کنند مثل پینوکیو، شازده کوچولو، آلیس در سرزمین عجایب یا پی پی جوراب بلند. یا کارهای رولد دال و سیلور استاین. همچنین دلم می‌خواهد کتابی که ترجمه می‌کنم برای نویسنده‌های ما ناب و الهام‌بخش باشد. همیشه گوشه چشمم به نویسنده‌ها هم هست.»

  از  کتاب‌هایی که او ترجمه کرده است می‌توان به مجموعه خرس بزرگ و خرس کوچکمارتین وادل، مجموعه کتاب‌های دکتر زئوس، مجموعه آقای گاماندی استنتون، هوگو کابرهو شگفت‌زده، دو رمان سینمای برایان سلزنیک نام برد.

  برای آشنایی با کتاب‌های ترجمه شده رضی هیرمندی اینجا کلیک کنید.

  منبع مطلب : ketabak.org

  مدیر محترم سایت ketabak.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کتاب اگر بودی می‌ گفتی

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهناز همکار : عالی است

  God تنهایی : خوب بود ولی باید متن انشاعت رو یکم پر هیجان تر و پر معنا کنی ک آدم کف کنه بی احترامی هم نباشه ها ولی دیگ خودت یکم مارس مالیش کن آبجی!،😒

  آیناز عابدی : اگر کتاب بودم میگفتم که آنقدر درس بخوانید که در آینده یه کاره ای شوید . میگفتم که من کتاب فارسی هستم و تمامی بزرگان علم و ادب فرزندان من هستن پس بیاید دست در دست هم دهیم و نگهبان میهن باشم تادر آینده مثل بزرگان علم و دانش شویم . میگفتم وطن خانه شما هست و من عامل پیوستگی شما و اعضای این خانواده هستم .💓💓و این بود انشای من 💓💓لایک یادتون نره دوستان

  غزل : من اگر کتاب بودم ، ذهنم را جوری زیبا و پر محتوا میچیدم که هر صفحه ای که ورق بزنید درس هایی بهتان بدهد که بیشترین کاربرد را در زندگی داشته باشند، سعی نمیکردم حرف هایی را بزنم که باعث شکستن دل شما شود ولی از حقیقت دور نمیشدم.........

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  تسنیم 11 روز قبل
  1

  انشاء دربارهز اگ من کتار بدم

  مهسا 2 ماه قبل
  3

  عالی بود

  غزل 7 ماه قبل
  4

  من اگر کتاب بودم ، ذهنم را جوری زیبا و پر محتوا میچیدم که هر صفحه ای که ورق بزنید درس هایی بهتان بدهد که بیشترین کاربرد را در زندگی داشته باشند، سعی نمیکردم حرف هایی را بزنم که باعث شکستن دل شما شود ولی از حقیقت دور نمیشدم.........

  -1
  تسنیم 11 روز قبل

  عالی

  2
  تسنیم 11 روز قبل

  بسیار عالی 🥰🥰🥰

  مهناز همکار 8 ماه قبل
  6

  عالی است

  هلیا 9 ماه قبل
  2

  میگفتم درس بخوانید

  مهسا و ریحانه 10 ماه قبل
  2

  من از این مطلب خیلی راضی بودم.

  عالی بود فقط یکم به تغییر احتیاج داشت اما واقعا دستتون درد نکنه من و خواهرم خیلی خوشحال شدیم که کمکمون کردید با تشکر از شما😊😊😊💙💙

  -2
  مهسا و ریحانه 10 ماه قبل

  9 سال

  0
  ندا 10 ماه قبل

  خواهرتون چندسالشونه؟

  لیلا نجفی 10 ماه قبل
  1

  من اگر به جای یک کتاب داستان بودم می گفتم از مطالب من استفاده کنید مطالب من خیلی مفید هست.و بچه های خوب ممنونم که از مطالب من استفاده می کنید.و من خوش حال هستم که شما روز به روز بزرگ با سواد تر می شوید.🥰🥰

  ابراهیم کیمیاگر 12 ماه قبل
  -1

  الان وجهه وجودی هر کسی یک کتاب است و هر شخصی میتواند خیلی فراتر از یک کتاب به دیگران علم و ادب و رفتار و خودشناسی یاد بدهد . حضرت علی ع می فرماید : کونوا دعات النتس بغیر السنتکم . مردم را به غیر از زبانهایتان به راستی دعوت کنید یعنی با عمل و وجهه وجودی عملی انسانی کامل هر شخصی که اگر بخواهد بر انسان بودن مداومت نماید خود از هزاران کتاب بالاتر و والاتر است .

  0
  ابراهیم کیمیاگر 12 ماه قبل

  کونو دعاه الناس درسته . اشتباه تایپی بوده .

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  عالی

  ملینا 1 سال قبل
  3

  عالی بود عزیز

  0
  لیلا نجفی 10 ماه قبل

  ممنون

  God تنهایی 2 سال قبل
  5

  خوب بود ولی باید متن انشاعت رو یکم پر هیجان تر و پر معنا کنی ک آدم کف کنه بی احترامی هم نباشه ها ولی دیگ خودت یکم مارس مالیش کن آبجی!،😒

  0
  یاسی 16 روز قبل

  نظر هرکسی متفاوت هست به نظر منم خوب بود ولی یکم باید هیجانی تر باشه

  آیناز عابدی 2 سال قبل
  4

  اگر کتاب بودم میگفتم که آنقدر درس بخوانید که در آینده یه کاره ای شوید . میگفتم که من کتاب فارسی هستم و تمامی بزرگان علم و ادب فرزندان من هستن پس بیاید دست در دست هم دهیم و نگهبان میهن باشم تادر آینده مثل بزرگان علم و دانش شویم . میگفتم وطن خانه شما هست و من عامل پیوستگی شما و اعضای این خانواده هستم .💓💓و این بود انشای من 💓💓لایک یادتون نره دوستان

  0
  یاسی 16 روز قبل

  مرسی گلم

  2
  لیلا نجفی 10 ماه قبل

  حرف نداره

  0
  ملینا 1 سال قبل

  عالی

  برای ارسال نظر کلیک کنید