توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اگر خورشید به دور زمین می چرخید چه میشد

  1 بازدید

  اگر خورشید به دور زمین می چرخید چه میشد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  اگر زمین دیگر به دور خورشید نگردد چه اتفاقی می‌افتد؟

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، کره زمین با سرعت ۱۱۰ هزار کیلومتر در ساعت به دور خورشید می‌گردد، اما اگر روزی زمین از حرکت بایستد و دیگر به دور این ستاره‌ی سوزان و عظیم الجثه نگردد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ این موضوعی است که در ادامه درباره‌ آن صحبت خواهیم کرد.

  اول آنکه اگر سیاره‌ی زمین یکباره از گردش به دور خورشید بایستد، شما فوراً جان خود را از دست خواهید داد، چون از روی کره‌ی زمین به سمت فضا پرتاب خواهید شد، درست مثل زمانی که در یک خودرو هستید و راننده یکباره ترمز می‌کند. اما اگر از سرعت گردش زمین به دور خورشید رفته رفته کم شود، یک مرگ تدریجی، اما کماکان وحشتناک در انتظار شما خواهد بود. علت این مسأله داغ شدن تدریجی سیاره زمین است.

  اگر زمین دیگر به دور خورشید نگردد چه اتفاقی می‌افتد؟

  نیروی جاذبه‌ی شدید خورشید، زمین را مستقیم به طرف خود می‌کشاند. در عین حال، زمین سعی می‌کند از مسیری که در آن قرار گرفته خارج شود. این کشمکش که به یک مسابقه‌ی طناب کشی می‌ماند، کره زمین را در گردش نگه می‌دارد. اما اگر از سرعت گردش زمین کم شود و سیاره‌ی ما در نهایت از گردش بایستد، خورشید برنده‌ی این مسابقه می‌شود و فوراً ما را به قعر خود یعنی نابودی کامل می‌کشاند. در واقع شبیه سازی‌های دانشمندان نشان می‌دهد این سفر وحشتناک تا دل ستاره‌ی داغ و سوزان خورشید، تنها دو ماه طول می‌کشد.

  هفته‌ی اول متوجه تغییر زیادی نمی‌شوید. دمای هوای کره زمین کمتر از یک درجه‌ی سانتیگراد افزایش می‌یابد و ظرف یک هفته‌ی بعدی به حدود ۱۶ درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد. اما هر چه به خورشید نزدیک‌تر شویم، نیروی کشش خورشید قوی‌تر می‌شود و با سرعت بیشتری به سمت آن می‌رویم. این مسأله باعث افزایش تصاعدی دمای هوا می‌شود.

  تا روز بیست و یکم، دمای هوای کره زمین به ۳۵ درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد. این میزان، از دمای یک روز عادی در صحرای بزرگ آفریقا هم بیشتر است. گرمای بیابانی، خشکسالی، آتش سوزی و نابودی محصولات کشاورزی را به دنبال خواهد داشت. پرتو‌های فرابنفش خورشید به قدری شدت پیدا می‌کنند که تنها ۱۵ دقیقه حضور در فضای بیرون به آفتاب سوختگی شدید می‌انجامد. در این زمان، بدن ما هم به حداکثر دمای قابل تحمل خود رسیده. هر گرمای بیشتری می‌تواند باعث گرمازدگی شدید شود، مسأله‌ای که به خستگی، هذیان یا حتی کما منجر می‌شود. اما این پایان گرما نیست و هوا باز هم گرم‌تر می‌شود.

  تا روز سی و پنجم، دمای جهانی هوا به ۴۸ درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد. این میزان با دمای هوای یک روز تابستانی عادی در دره مرگ برابری می‌کند که یکی از گرم‌ترین نقاط روی زمین است. بیشتر پستانداران، پرندگان و حشرات به دلیل پخته شدن پروتئین‌های تشکیل دهنده‌ی سلول‌های بدن شان تلف می‌شوند. حتی سوسک‌ها هم این شرایط آخرالزمانی را دوام نمی‌آورند. انسان‌ها برای ادامه‌ی حیات به دستگاه‌های تهویه‌ی هوا در فضا‌های داخلی نیاز دارند. اما مشکل آنجا است که مقدار انرژی‌ای که برای فعالیت همزمان میلیون‌ها دستگاه تهویه مورد نیاز است به قدری زیاد است که باعث از کار افتادن شبکه‌های برق سراسر دنیا می‌شود. وقتی هم که راهی برای خنک نگهداشتن هوا وجود نداشته باشد، نابودی بشریت رقم می‌خورد.

  تا روز چهل و یکم، زمین سیاره‌ی زهره را هم پشت سر گذاشته و دومین سیاره از خورشید محسوب می‌شود. دمای هوای کره زمین هم به ۶۶ درجه‌ی سانتیگراد رسیده. اما باور می‌کنید یا نه، هنوز موجوداتی هستند که به حیات خود ادامه می‌دهند. مثل باکتری ترموس آکواتیکوس که در آبفشان‌های داغ یلوستون زندگی می‌کند. اما کمتر از یک هفته بعد، هوا آنقدر گرم می‌شود که آب‌ها هم به جوش می‌آیند و حتی این باکتری هم از بین می‌رود.

  تا روز پنجاه و چهارم، دمای هوا از ۱۶۰ درجه‌ی سانتیگراد عبور می‌کند و آخرین بقایای حیات بر روی کره زمین هم به تدریج از بین می‌رود. طولی نمی‌کشد که سیاره‌ی بی آب و علف زمین از مدار عطارد عبور می‌کند. زمین در آخرین هفته‌ی حیاتش، اولین سیاره از خورشید محسوب می‌شود. روز شصت و پنجم آخرین روز کره زمین است.

  در این روز، نیروی گرانش شدید خورشید به قدری کره زمین را کش می‌آورد که آن را به شکل بیضی درمی آورد و مواد مذاب درون زمین یا همان ماگما شروع به بیرون ریختن از پوسته‌ی زمین می‌کند. در حدود ظهر، با رسیدن دمای هوا به ۳،۸۰۰ درجه‌ی سانتیگراد، کره زمین تکه تکه می‌شود و از آن سنگ مایع بیرون می‌زند. حالا سیاره ما به طور کامل نابود شده و دیگر وجود ندارد.

  منبع: روزیاتو

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اگر زمین نچرخد چه اتفاقی می افتد

  اگر زمین نچرخد چه اتفاقی می افتد

  به گزارش خبرگزاری مهر، فرض کنید گردش زمین به دور خورشید به طور ناگهانی متوقف شود. در این صورت نتایج فاجعه باری برجای خواهد ماند. در این حالت معجونی اسف بار از کوهها، اقیانوسها و جنگلها شکل می گیرد.

  اگر توقف زمین به آرامی صورت گیرد باز هم شرایط ناخوشایندی بر این سیاره حاکم می شود. در این صورت دیگر خبری از چرخه طبیعی روز و شب نخواهد بود. اما در صورت توقف تدریجی زمین، شاهد نتایج مرگبار فوری آن نخواهد بود.

  زمین با سرعت مداری ۳۰ کیلومتر بر ثانیه در حال گردش است. این سرعت دقیقا همان میزان مورد نیاز برای غلبه بر نیروی جاذبه خورشید است. در واقع این ستاره همواره در حال وارد آوردن نیروهای کششی به زمین است و صرفا حرکت این سیاره است که آن را حفظ کرده است.

  حالا فرض کنید که خورشید به هر دلیلی ناپدید شود! در این صورت زمین در خط مستقیمی با سرعت ۳۰ کیلومتر بر ثانیه به حرکت خود در فضای بیکران ادامه خواهد داد.

  اما فرض عجیب دیگر. اگر زمین با سرعتی بیش از ۳۰ کیلومتر بر ثانیه به دور خورشید بگردد، ناچارا به مدار بالاتری خواهد رفت تا افزایش سرعتش را جبران کرده و همچنان در گردش به دور این ستاره باقی بماند. پس با این حساب چندان عجیب نخواهد بود که بدانیم با کاسته شدن از سرعت زمین در گردش به دور خورشید، به مدار نزدیکتری نسبت به این ستاره خواهد رفت.

  با فرض اینکه زمین ناگهان متوقف شود باید تصور کنیم که هرآنچه بر روی این سیاره وجود دارد به فضا پرتاب خواهد شد تا همچنان به گردششان به دور خورشید با سرعت ۳۰ کیلومتر ثانیه ادامه دهند، بی توجه به آنکه زمین از حرکت ایستاده است.

  کاسته شدن تدریجی از سرعت حرکت زمین به دور خورشید موجب کشیده شدن این سیاره به سمت خورشید و در نهایت نابودی هرآنچه که بر روی آن است می شود. در این صورت مردم روی زمین شاهد مرگ تدریجی همنوعان خود و از بین رفتن تمام آن چیزی خواهند بود که به طور طبیعی یا مصنوعی بر روی این سیاه قرار دارد.

  اما خبر خوشحال کننده این است: تا وقتی خورشیدی وجود دارد زمین هم با همین سرعت فعلی به دور آن خواهد چرخید.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اگر زمین دیگر به دور خورشید نگردد چه اتفاقی می افتد؟

  اگر زمین دیگر به دور خورشید نگردد چه اتفاقی می افتد؟

  کره زمین با سرعت ۱۱۰ هزار کیلومتر در ساعت به دور خورشید می گردد، اما اگر روزی زمین از حرکت بایستد و دیگر به دور این ستاره ی سوزان و عظیم الجثه نگردد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ این موضوعی است که در ادامه درباره ی آن صحبت خواهیم کرد.

  اول آنکه اگر سیاره ی زمین یکباره از گردش به دور خورشید بایستد، شما فوراً جان خود را از دست خواهید داد، چون از روی کره ی زمین به سمت فضا پرتاب خواهید شد، درست مثل زمانی که در یک خودرو هستید و راننده یکباره ترمز می کند. اما اگر از سرعت گردش زمین به دور خورشید رفته رفته کم شود، یک مرگ تدریجی اما کماکان وحشتناک در انتظار شما خواهد بود. علت این مسأله داغ شدن تدریجی سیاره زمین است.

  نیروی جاذبه ی شدید خورشید، زمین را مستقیم به طرف خود می کشاند. در عین حال، زمین سعی می کند از مسیری که در آن قرار گرفته خارج شود. این کشمکش که به یک مسابقه ی طناب کشی می ماند، کره زمین را در گردش نگه می دارد. اما اگر از سرعت گردش زمین کم شود و سیاره ی ما در نهایت از گردش بایستد، خورشید برنده ی این مسابقه می شود و فوراً ما را به قعر خود یعنی نابودی کامل می کشاند. در واقع شبیه سازی های دانشمندان نشان می دهد این سفر وحشتناک تا دل ستاره ی داغ و سوزان خورشید، تنها دو ماه طول می کشد.

  گردش زمین به دور خورشید

  هفته ی اول متوجه تغییر زیادی نمی شوید. دمای هوای کره زمین کمتر از یک درجه ی سانتیگراد افزایش می یابد و ظرف یک هفته ی بعدی به حدود ۱۶ درجه ی سانتیگراد می رسد. اما هر چه به خورشید نزدیک تر شویم، نیروی کشش خورشید قوی تر می شود و با سرعت بیشتری به سمت آن می رویم. این مسأله باعث افزایش تصاعدی دمای هوا می شود.

  تا روز بیست و یکم، دمای هوای کره زمین به ۳۵ درجه ی سانتیگراد می رسد. این میزان، از دمای یک روز عادی در صحرای بزرگ آفریقا هم بیشتر است. گرمای بیابانی، خشکسالی، آتش سوزی و نابودی محصولات کشاورزی را به دنبال خواهد داشت. پرتوهای فرابنفش خورشید به قدری شدت پیدا می کنند که تنها ۱۵ دقیقه حضور در فضای بیرون به آفتاب سوختگی شدید می انجامد. در این زمان، بدن ما هم به حداکثر دمای قابل تحمل خود رسیده. هر گرمای بیشتری می تواند باعث گرمازدگی شدید شود، مسأله ای که به خستگی، هذیان یا حتی کما منجر می شود. اما این پایان گرما نیست و هوا باز هم گرم تر می شود.

  تا روز سی و پنجم، دمای جهانی هوا به ۴۸ درجه ی سانتیگراد می رسد. این میزان با دمای هوای یک روز تابستانی عادی در دره مرگ برابری می کند که یکی از گرم ترین نقاط روی زمین است. بیشتر پستانداران، پرندگان و حشرات به دلیل پخته شدن پروتئین های تشکیل دهنده ی سلول های بدن شان تلف می شوند. حتی سوسک ها هم این شرایط آخرالزمانی را دوام نمی آورند. انسان ها برای ادامه ی حیات به دستگاه های تهویه ی هوا در فضاهای داخلی نیاز دارند. اما مشکل آنجا است که مقدار انرژی ای که برای فعالیت همزمان میلیون ها دستگاه تهویه مورد نیاز است به قدری زیاد است که باعث از کار افتادن شبکه های برق سراسر دنیا می شود. وقتی هم که راهی برای خنک نگهداشتن هوا وجود نداشته باشد، نابودی بشریت رقم می خورد.

  تا روز چهل و یکم، زمین سیاره ی زهره را هم پشت سر گذاشته و دومین سیاره از خورشید محسوب می شود. دمای هوای کره زمین هم به ۶۶ درجه ی سانتیگراد رسیده. اما باور می کنید یا نه، هنوز موجوداتی هستند که به حیات خود ادامه می دهند. مثل باکتری ترموس آکواتیکوس که در آبفشان های داغ یلوستون زندگی می کند. اما کمتر از یک هفته بعد، هوا آنقدر گرم می شود که آب ها هم به جوش می آیند و حتی این باکتری هم از بین می رود.

  تا روز پنجاه و چهارم، دمای هوا از ۱۶۰ درجه ی سانتیگراد عبور می کند و آخرین بقایای حیات بر روی کره زمین هم به تدریج از بین می رود. طولی نمی کشد که سیاره ی بی آب و علف زمین از مدار عطارد عبور می کند. زمین در آخرین هفته ی حیاتش، اولین سیاره از خورشید محسوب می شود. روز شصت و پنجم آخرین روز کره زمین است.

  در این روز، نیروی گرانش شدید خورشید به قدری کره زمین را کش می آورد که آن را به شکل بیضی درمی آورد و مواد مذاب درون زمین یا همان ماگما شروع به بیرون ریختن از پوسته ی زمین می کند. در حدود ظهر، با رسیدن دمای هوا به ۳،۸۰۰ درجه ی سانتیگراد، کره زمین تکه تکه می شود و از آن سنگ مایع بیرون می زند. حالا سیاره ما به طور کامل نابود شده و دیگر وجود ندارد.

  منبع مطلب : rooziato.com

  مدیر محترم سایت rooziato.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  mohanna : سال به وجود نمی امد

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  mohanna 1 سال قبل
  7

  سال به وجود نمی امد

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید