توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اگر درون ناف چیزی شبیه پنبه دیده شود نشانه چیست

  1 بازدید

  اگر درون ناف چیزی شبیه پنبه دیده شود نشانه چیست را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  حل اسرار شکل‌گیری پرزهای درون ناف - ایسنا

  حل اسرار شکل‌گیری پرزهای درون ناف - ایسنا

  یک محقق اتریشی پس از چهار سال تحقیق، موفق به رمزگشایی از اسرار شکل‌گیری پرزهای درون ناف شد.

  به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، درون ناف پرزهایی وجود دارند که تاکنون علت شکل‌گیری و منشأ ‌آنها و اینکه چرا در ناف برخی از افراد این پرزها وجود ندارند، مشخص نشده بود.

  «گئورگ اشتاین‌هاوزر» از محققان دانشگاه وین در تحقیقات چهار ساله خود موفق به رمزگشایی از اسرار شکل‌گیری این پرزها شده است.

  «اشتاین‌هاوزر» در این تحقیقات 503 نمونه پرز گرفته شده از ناف خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و به پاسخ بسیار ساده‌ای دست یافت که نشان می‌دهد، موهای روی شکم و اطراف ناف مسئول تولید پرزهای درون ناف هستند.

  ساختار پوسته پوسته موهای روی شکم که در زیر میکروسکوپ به حالت خاردار دیده می‌شوند، باعث افزایش سایش الیاف لباس و درنتیجه هدایت این الیاف بسمت ناف می‌شوند.

  بر این اساس، افرادی که دارای موهای زیادی روی شکم و اطراف ناف هستند، پرزهای زیادی درون ناف دارند؛ با زدن این موها به هیچ عنوان پرزی درون ناف شکل نمی‌گیرد.

  پرزهای درون ناف ناشی از الیاف لباس هستند، چراکه رنگ پرزها کاملا با رنگ لباس هماهنگ هستند و تجزیه و تحلیل شیمیایی پرزها نیز نشان می‌دهد که آنها از جنس سلولز (موجود در نخ لباس) شکل گرفته‌اند.

  نتایج این تحقیق در مجله Medical Hypotheses منتشر شد.

  انتهای پیام

  پنبه داخل ناف از کجا می‌آید؟

  پنبه داخل ناف بیشتر در افراد میانسال و مردان پُر مو تشکیل می‌شود مخصوصاً آن‌هایی که به تازگی افزایش وزن داشته‌اند. اما پنبه داخل ناف از کجا می‌آید و چگونه تشکیل می‌شود؟

  تحقیقی در دانشگاه سیدنی توسط محققی با نام کارل کروزلنیکی بر روی این موضوع انجام شده است. دکتر کارل که یک برنامه‌ی رادیویی در استرالیا دارد به خاطر یافته‌هایش در این زمینه جایزه ایگنوبل را در سال ۲۰۰۲ دریافت نمود. این جایزه به دستاوردهایی داده می‌شود که ابتدا شما را به خنده انداخته ولی بعد شما را به فکر وامی‌دارند.

  در این تحقیق نمونه‌های پنبه داخل ناف از داوطلبان گردآوری شد و از برخی از آن‌ها خواسته شد که موهای اطراف ناف‌شان را بزنند. زدن موهای اطراف ناف باعث شد پنبه در ناف تجمع نکند. این یافته توضیحی برای منشأ پنبه بدست داد: الیاف لباس‌ها کنده شده و در سوراخ ناف تجمع می‌کنند.

  لباس‌های قدیمی‌تر کمتر پنبه داخل ناف وارد می‌کنند

  موضوع پنبه ناف پس از دکتر کارل رها نشد و در سال ۲۰۰۹ یک محقق دانشگاه وین با نام جورج استینهاوزر مطلبی را در این خصوص منتشر کرد. وی به مدت ۳ سال پنبه ناف خود را هر صبح جمع‌آوری کرده و مورد بررسی قرار داد. استینهاوزر مشاهده کرد که با وجود رعایت بهداشت و دوش گرفتن باز هم در پایان روز مقداری پنبه در نافش جمع شده بود. در ۵۰۳ نمونه‌ای که او جمع‌آوری کرد دریافت که تقریباً تمامی نمونه‌ها ۱٫۸۲ میلی‌گرم وزن داشتند درحالیکه هفت تای آن‌ها بیش از ۷٫۲ میلی‌گرم وزن داشت و سنگین‌ترین آن‌ها ۹٫۱۷ میلی‌گرم بود. نتایج بررسی‌های او نشان داد که لباس‌های قدیمی، پنبه‌ی کمتری در ناف وارد می‌کنند. او نتیجه‌گیری کرد که موهای بدن، الیاف پنبه لباس را کنده و آن را وارد ناف می‌کنند.

  استینهاوزر پا را از این هم فراتر گذاشت و ترکیب شیمیایی پنبه‌های تجمع کرده در ناف را آنالیز کرد و مشاهده کرد که علاوه بر الیاف لباس، گرد و غبار خانه، تکه‌های پوست، چربی، پروتئین و عرق هم در آن وجود دارد.

  چیزهایی که تاکنون درباره ناف خود نمی دانستید

  چیزهایی که تاکنون درباره ناف خود نمی دانستید

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آنچه در مورد ناف ایجاد نگرانی می کند: گروهی از محققان دانشگاه ایالت کارولینای شمالی از ماه فوریه درباره میکروب هایی که در ناف زندگی می کنند، تحقیق کرده اند و به پروژه خود نام "زندگی های گوناگون در ناف” را اختصاص داده اند.

  تحقیق عجیبی به نظر می آید، اما واقعیت این است که ناف مکان بسیار مناسبی برای تحقیق درباره انواع میکروب هاست. دکتر Jiri Hulcr سرپرست تحقیقات و معاون پژوهشی پروژه ، می گوید:

  "ما در تلاش برای ارتقاء دانش خود، در باره نقش باکتری ها ، در جهان هستیم. باکتری ها همیشه روی پوست و در بدن ما وجود دارند. در حقیقت تعداد باکتری های روی پوست و داخل بدن ما، از تعداد سلول های بدن ما ، بیشتر اند. هر فرد تقریباً حامل 100 تریلیون میکروب است؛ در حالی که بدن تنها حدود 10 تریلیون سلول دارد.

  بر خلاف برخی قسمتهای بدن مانند بینی و زیر بغل ، چیزی در داخل ناف پنهان نمی شود. با وجود اینکه اکثر مردم بطور کلی سعی در نادیده انگاشتن نقش ناف خود ، دارند و هیج وقت به ناف خود مانند صورتشان اهمیت نمی دهند و آن را تمیز نمی کنند. به همین منظور باکتری های داخل ناف بدون هرگونه مزاحمتی، رشد می کنند. باور می کنید یا نه اما ناف محل بسیار مناسبی برای رشد باکتری ، در بدن انسان هاست. ”

  میکروب های خوب و میکروب های بد

  دانشمندان نزدیک به 500 نمونه مختلف از انواع موجوداتی که درحفره ناف زندگی می کنند را، شناسایی کرده اند-یک تصویر عجیب از حیات وحش و میکروب هایی که در بدن انسان ها زندگی می کنند! گوناگونی این میکروب ها بر اساس نوع فرهنگ و روش زندگی افراد متفاوت است. لازم نیست یک میکروب شناس حرفه ای باشید تا وجود این گوناگونی را درک کنید.درباره ناف

  اما چه نوعی از باکتریها حفره ناف را به عنوان زیستگاه خود انتخاب می کنند؟
  جواب این است:هر نوع باکتری که فکرش را می کنید. دکتر هالکر اظهار می دارد:تیم وی دو نوع عمده از باکتری را روی پوست پیدا کرده اند:به نامهای Streptococcus و .Staphylococcus اما اکثر باکتری های موجود در بدن بی ضرر هستند. به زبان دیگر انسان ها برای بقاء ، به این نوع باکتری ها نیاز دارند. مانند ارتباطی که حیوانات با جنگل و محیط زندگی خود دارند.

  وجود باکتری ها به نوبه خود مضر نیست. فقط تحت شرایطی خاص، می توانند به بدن آسیب رسانده و سبب بیماری شوند. مانند زمانی که سیستم ایمنی فرد ، ضعیف شده و یا دچار زخم های پوستی شده باشد. از جمله آسیب هایی که تحت تاثیر آفتاب سوختگی ایجاد می شود. در نتیجه در شرایط عادی لزومی ندارد، نگران میکروب های داخل ناف خود باشید.

  واقعیت های بیشتر در مورد ناف

  از دکتر هاکلر و چند تن دیگر از متخصصات خواسته شد تا ما را با آنچه تاکنون در مورد ناف خود نمی دانستیم، آشنا کنند. 7 بخش زیر ، یافته های جالب آنها در این خصوص است.

  1- داشتن ناف توخالی یا حفره ای:
  گروه تحقیقات هاکلر از شرکت کنندگان در تحقیق خود، در خصوص شکل ناف آنها، توخالی (حفره ای) یا توپر (بیرون زده) سئوال کرده بودند و نتایج نشان داده است تنها 4% از افراد ، دارای ناف بیرون زده هستند.

  2- شما در خصوص شکل ناف خود قدرت انتخاب ندارید:
  بر اساس نظریه علمی ، ناف نمایانگر ارتباط بند ناف مادر با جنین او در داخل رحم است. بند ناف راه ارتباطی جنین برای تغذیه از بدن مادر است. و تامین کننده غذا ی ضروری زندگی، اکسیژن و راه دفع مواد زائد همچون دی اکسید کربن است. اینها گفته های دکتر کارن ماری جف پزشک بیماریهای زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی کلولند است. بند ناف بلافاصله پس از تولد نوزاد از بین می رود و جایی که باقی می گذارد، شکل ناف را تشکیل می شود.

  شکل نهایی ناف وابسته به عوامل متعددی است. بنا بر اظهارات دکتر بری اپلی ، جراح پلاستیک ایندیاناپلیس، یکی از این عوامل ، نحوه اتصال ناف به ماهیچه های زیرین آن است. عامل دیگر شلی یا سفتی پوست اطراف ناف است و میزان چربی زیر پوست و اینکه ناف چقدر مسطح یا بیرون زده باشد. او در وبلاگ خود اعلام می کند که اشکال و سایز ناف در افراد بسیار متفاوت و متغیر است.

  3- شکل ناف شما تغییر خواهد کرد.
  در یک صورت خاص یعنی بارداری. بر اساس گفته دکتر جاف بزرگ شدن شکم مادر بر اثر رشد جنین در ماههای آخر بارداری باعث می شود، مادرانی که دارای ناف توخالی و حفره ای هستند بر اثر رشد شکم ، ناف بالا آمده و به شکل نافهای بیرون زده و توپر درمی آید. اما در اکثر مواقع تغییر زیادی در شکل ساختاری آن صورت نمی گیرید و بعد از زایمان به شکل اولیه خود بر می گردد.

  4- آیا از شکل ناف خود رضایت ندارید؟
  امکان عمل جراحی برای تغییر شکل آن وجود دارد. بله بسیاری افراد برای تغییر ناف خود به شکل مورد نظرشان دست به عمل جراحی زیبایی می زنند. به این عمل جراحی umbilicoplasty می گویند. مدیر بخش جراحی دانشگاه سان دیاگو و رئیس بخش جراحی پلاستیک بیمارستان اسکریپس مموریال آقای ریچارد چافو اظهار می دارد:محبوبیت استفاده از شلوار های جین فاق کوتاه و بلوزهای کوتاه زیر سینه در جوانان باعث افزایش غیر عادی درخواستها برای جراحی های زیبایی ناف شده است.

  بر اساس آخرین نتایج بدست آمده از انجمن جراحی پلاستیک آمریکا ، بیش از هشت هزار عمل جراحی زیبایی ناف بین سالهای 2002 تا 2005 انجام گرفته است. که 92% افراد را خانمها تشکیل می دادند. بیشتر جراحی ها برای تبدیل نافهای توپر به مدل ناف توخالی انجام گرفته است.

  5- فرم ایده آل شکل ناف
  بر اساس تحقیقات دانشمندان دانشگاه میسوری که اشکال مختلف ناف را در بین مردان و زمان بررسی کرده اند،آنهایی که دارای ناف کوچک، عمودی و T شکل که با زائده کوچک پوست بودند از سایر افراد جذاب تر شناخته شدند. بر اساس پایان نامه آکی سینکون که فرضیه خود را در ژرنال فدراسیون انجمنهای بیولوژی تجربی آمریکا منتشر کرده است، داشتن ناف زیباتر می تواند شما را به همسری جذاب تر تبدیل کند

  6- بعضی افراد بیشتر از بقیه دچار پرز ناف می شوند.
  مخصوصاً آقایان، افراد مسن و پر مو و آنهایی که دارای ناف توخالی و حفره ای هستند. بر اساس تحقیقات Karl Kruszelnicki محقق استرالیایی، که تاکنون نزدیک به 5000 نفر را با این مشکل بررسی کرده است،

  بیان می کند که پرزهای موجود در ناف مخلوطی از تارهای لباس که در ناف گیر می کند و عرق بدن و سلولهای مرده پوست و باکتریهاست. به عنوان مثال بوی نامطبوعی که گاهی اوقات از ناف ، استشمام می شود، به علت رشد مقدار فراوانی باکتری در فضایی محدود است. به گفته دکتر هلکر بویی مثل بوی بد جوراب کثیف.

  7- بر اساس گزارشات تیم هالکر مردم اغلب ناف خود به طور اختصاصی نمی شویند.
  اما چه چیز آن را بهداشتی و تمیز نگه می دارد؟ او می افزاید ” لازم نیست ناف خود را بسابید. همان قدر که دوش بگیرید کافی است. ”

  8- قبل از سوراخ کردن ناف خود تامل کنید.
  معمولاً زخم حاصل از سوراخ کردن ناف نسبت به سایر قسمتهای بدن زمان بیشتری برای بهبود لازم دارد. (حداقل تا 9 ماه ) برای مثال زخم ناشی از سوراخ گوش یا ابرو 6 تا 8 ماه باقی می مانند. بر اساس تحقیقات مرکز سلامت خانواده آکادمی آمریکا هرچه زمان لازم برای بهبود کامل طولانی تر گردد، احتمال ایجاد عفونت نیز بیشتر خواهد بود.

  استفاده از لباسهای تنگ نیز احتمال ایجاد عفونت را زیاد می کند. این مرکز استفاده از آویزهای سوزنی را توصیه کرده چرا که این نوع آویز ها نسبت به آویزهای حلقه ای التهاب و زخم کمتری ایجاد می کنند. می توان آویز حلقه ای را پس از بهبود کامل زخم استفاده کرد.

  منبع: الو دکتر

  انتهای پیام/

  نکاتی که باید درباره ناف خود بدانید

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  اشرفی 1 ماه قبل
  0

  سلام خسته نباشید آیا چیزی مثل پنبه در ناف دیده شود علامت مبتلا به بیماری است يا نه ممنون از راهنمایی های شما

  ناصر سیدی 9 ماه قبل
  2

  علت پرز داخل ناف چیست

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  به نظرم موضوع ناف روبایدبیشترتحقیق کنیدمیتونه دریچه ای باشه ازادرها وماازکلیه ای بدی خوبی ان بیخبرباشیم

  مسعود 2 سال قبل
  -1

  س خسته نباشی ببخشین ناف مند هر روز توش پرز ایادچار بیماری شدم راهنمایی م کنین

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید