توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اگر در سامانه سجام ثبت نام نکنیم چه میشود

  1 بازدید

  اگر در سامانه سجام ثبت نام نکنیم چه میشود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ثبت نام سهامداران در سامانه سجام اجباری است

  ثبت نام سهامداران در سامانه سجام اجباری است

  به گزارش خبرگزاری مهر، حسین فهیمی گفت: سامانه سجام سامانه «سامانه جامع اطلاعات مشتریان» است که این امکان را فراهم می‌کند تا تمام فعالان بازار سرمایه در این سامانه ثبت نام کرده و اطلاعات خود را وارد کنند.

  وی ادامه داد: این سامانه بزرگترین سیستم جمع آوری اطلاعات است و هر فرد نیاز دارد که اطلاعات خود را ارائه دهد تا احراز هویت شده و خدمات بگیرد.

  مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: به موجب این سامانه هر شخص حقیقی و حقوقی فقط یک بار ثبت نام می‌کند و احراز هویت می‌شود و به تمام خدمات مالی دسترسی خواهد شد؛ از طرفی نهادهای مالی و دیگر ارکان بازار سرمایه نیاز به حفظ و نگهداری اطلاعات مشتریان خود ندارند.

  وی با بیان اینکه هر فرد امکان این را دارد که اگر اطلاعات هویتی اش عوض شد به سامانه مراجعه و تغییرات لازم را اعمال کند، ادامه داد: افرادی که به تازگی وارد بازار سرمایه می شوند نیز باید در این سامانه ثبت نام کنند و به صورت آنلاین کد بورسی خود را دریافت کنند.

  فهیمی با اشاره به اینکه هر فرد ۶ ماه فرصت دارد که در این سامانه ثبت نام کند، گفت: این فرصت ۶ ماهه از دو روز پیش آغاز شده است و در صورتی که سهامداران به این سامانه مراجعه نکنند و ثبت نام صورت نگیرد هیچ خدماتی را در آینده دریافت نخواهند کرد.

  مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: آن دسته از اشخاص حقیقی و حقوقی که به صورت پیمانکاری با دولت کار می کنند باید در این سامانه ثبت نام کنند تا در صورتی که طلب خود را از دولت به صورت اسناد خزانه دریافت کنند امکان وصول مطالبات را داشته باشند.

  وی گفت: کشاورزانی هم که براساس برنامه های حمایتی دولت و براساس قیمت تضمینی، گواهی سپرده کالایی از بورس کالا دریافت کردند باید ثبت نام کنند.

  فهیمی افزود: افرادی که در سازمان خصوصی سازی برای سهام عدالت ثبت نام کردند نیازی به ثبت نام در این سامانه ندارند و برای این افراد روش دیگری ارائه خواهد شد.

  وی با بیان اینکه در گذشته هر فرد حقیقی و حقوقی برای هرگونه خدماتی باید به کارگزاری مراجعه و فرم هایی را تکمیل می کرد، گفت: از این به بعد نیازی نیست هر فرد در صورت عوض کردن کارگزاری خود برای پر کردن فرم مراجعه کند و در صورتی که اطلاعات هر فرد صحیح به سامانه وارد شود نیازی به مراجعه مجدد نیست.

  مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: اطلاعات هر فرد باید به صورت صحیح در سامانه ثبت شود و بعد از آن برای استعلام به ثبت احوال ارجاع می‌شود که در صورت تأیید، فرد می‌تواند کد ۱۰ رقمی دریافت کند؛ بعد از دریافت اطلاعات، به فرد اعلام و کد پیگیری نیز به وی ارائه می شود.

  فهیمی گفت:​ هر فرد با یک بار مراجعه به دفاتر پیشخوان می تواند مراحل احراز هویت را طی کند.

  راه اندازی سیستم دریافت و پرداخت یکپارچه سود سهام 

  مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در ادامه گفت: ممکن است هر فردی سهامی از شرکت های مختلف در اختیار داشته باشد و راه اندازی این سیستم این امکان را می دهد که عایدی یک فرد به صورت یکپارچه دریافت و به شماره حساب موجود در سامانه سجام برای فرد مورد نظر پرداخت شود که این سیستم در نیمه دوم امسال راه اندازی خواهد شد.

  راه اندازی سامانه مجمع الکترونیکی

  فهیمی با اشاره به اینکه راه اندازی این سامانه تحول در شیوه بنگاهداری در کشور و نظارت بر بنگاه های اقتصادی را متحول خواهد کرد گفت: سهامداران و دارندگان اوراق بهادار این امکان را خواهند داشت که به جای حضور فیزیکی، از طریق ورود به یک سیستم به تمام اسناد و مدارک شرکت ها در جریان برگزاری یک مجمع دسترسی داشته باشند. از طریق این سیستم مبادله اطلاعات هم صورت خواهد گرفت و امکان اظهارنظر نیز وجود دارد.

  مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در بخش دیگری از اظهاراتش از فعالیت هزار و ۱۰۰ کد سهامدار خارجی فعال در کشور خبرداد و گفت: این سهامداران از ۴۳ کشور جهان هستند که بیشترین تعداد کدهای فعال از کشورهای اروپایی است و این سهامداران در سه ماهه اخیر نیز در کشور ما فعال بودند.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام | آموزش گام به گام | رده Rade

  ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام | آموزش گام به گام | رده Rade

  کلیه فعالان حقیقی و حقوقی بازار سرمایه (بازار اوراق بهادار و بورس‌های کالا) که ملیت ایرانی یا خارجی هستند برای ثبت‌نام در سامانه سجام طی مراحل مختلف که در ذیل آمده اطلاعات شخصی خود را ثبت کنند.

  1. انتخاب گزینه ثبت‌نام در سایت سجام
  2. واردکردن شماره تلفن همراه و کد ملی به نام ثبت‌نام‌کننده
  3. ارسال کد تأیید ۵ رقمی به تلفن همراه متقاضی
  4. واردکردن کد تأیید در سایت
  5. تعیین ملیت و حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی
  6. اعلام هزینه ثبت‌نام در سامانه
  7. پرداخت هزینه ثبت‌نام از طریق درگاه بانک
  8. تکمیل فرم‌های ثبت‌نام و بارگذاری مدارک خواسته شده (تصویر شناسنامه و کارت ملی و اطلاعات کامل بانکی لازم است)
  9. استعلام اطلاعات واردشده از سوی سامانه
  10. ارسال نتیجه استعلام از طریق پیامک به متقاضی (ارسال کد رهگیری در صورت استعلام موفق و اعلام اشکال و بازگشت به بخش ویرایش اطلاعات در صورت ناموفق بودن استعلام)
  11. مراجعه بهلیست دفاتر پیشخوان دولت و انتخاب دفتر پیشخوان موردنظر
  12. مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت و ارائه کارت ملی هوشمند
  13. چهره‌نگاری از متقاضی و نهایی کردن اطلاعات
  14. ارسال کد بورسی (تشکیل شده از حروف نام‌خانوادگی و شماره) به شماره همراه

  دریافت سریع‌ کد بورسی

  هزینه ثبت نام سامانه سجام چقدر است؟

  منبع مطلب : www.rade.ir

  مدیر محترم سایت www.rade.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سامانه سجام چیست و چرا باید در سجام ثبت نام کنیم؟

  سامانه سجام چیست و چرا باید در سجام ثبت نام کنیم؟

  رونق بورس و مشارکت اقشار مختلف جامعه در بازار سهام، بورس را به یکی بهترین بازارهای در حال حاضر ایران تبدیل کرده و در مقایسه با بازارهای سرمایه گذاری ارز و طلا و یا مسکن، در آینده بورس در راس همه بازارها قرار خواهد گرفت.

  شرکت سپرده گذاری مرکز اوراق بهادار با هدف ایجاد یک سامانه جامع و یکپارچه برای ثبت و نگهداری اطلاعات سرمایه گذاران، سامانه سجام را راه اندازی نمود تا ارائه خدمات به سهامداران با سرعت بیشتری انجام گیرد.

  منظور از سامانه سجام چیست؟

  ثبت نام در سامانه سجام برای هرگونه فعالیت در زمینه بورس الزامی است و در حقیقت بستری برای بازار سرمایه شناخته می شود که اطلاعات همه سرمایه گذاران بورسی، اعم از ایرانی، خارجی، حقیقی و حقوقی را در بر می گیرد. حتی گفته شده افراد برای دریافت وام از سوی بانک ها نیز باید در سامانه سجام ثبت نام کنند.

  به بیان ساده تر به جای ارائه مدارک و اطلاعات مختلف از سوی اشخاص، سامانه سجام را راه اندازی نموده اند تا همه اطلاعات بصورت کامل در آن ثبت و نگهداری شود.

  در مورد سامانه سجام اشاره می کنیم به این نکته که سازمان بورس قانونی تصویب کرد مبنی بر این که همه افرادی که به سرمایه گذاری در بورس مشغول هستند موظفند اطلاعات خود را در سامانه ای بنام سجام ثبت کنند.

  بنابراین اگر فردی تصمیم به فعالیت در بازار بورس داشته باشد باید از طریق ثبت نام در سامانه سجام به آدرس www.sejam.ir کد بورسی خود را دریافت کند.

  البته نه تنها برای فعالیت در بازار بورس بلکه برای فعالیت در فرابورس، بازارهای سرمایه گذاری متفرقه، بورس انرژی، صندوق های سرمایه گذاری و فلزات گرانبها نیز باید در سامانه سجام ثبت نام کرد.

  سامانه سجام باعث می شود فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی با شفافیت بیشتری همراه باشد

  سامانه سجام توسط کارشناسان حرفه ای و با هدف جمع آوری یکپارچه اطلاعات سهامداران طراحی شده و تحت نظارت مستقیم سازمان بورس قرار دارد و این خود موضوعی است که موجب شده فساد مالی در بازار بورس به حداقل برسد و در نهایت شفافیت در بازار سهام را بدنبال خواهد داشت.

  سامانه سجام برای چیست؟

  افراد برای آغاز فعالیت در بورس می توانند با مراجعه به www.sejam.ir براحتی مراحل ثبت نام سامانه سجام را انجام دهند و همچنین از طریق سامانه سجام می توانند برای خرید سهام یک شرکت صورت های مالی و سایر اطلاعات شرکت مورد نظر خود را مشاهده کنند و با اطمینان خاطر بیشتری برای سرمایه گذاری اقدام کنند.

  بعد از ثبت نام در سامانه سجام ، مرحله احراز هویت سهامداران است و بعد از احراز هویت افراد می توانند براحتی در سایر سامانه یا سایت های بورسی فعالیت داشته باشند.

  سجامی شدن چیست؟

  یکی از مراحل ثبت نام در سامانه سجام راستی آزمایی است که در آن فرد متقاضی اطلاعات خود را در فرم وارد می کند. این اطلاعات باید کاملا دقیق و صحیح باشند تا از طریق سامانه های مختلف نیز قابل پیگیری باشند.

  بعد از انجام این مرحله کد پیگیری برای فرد ارسال می شود که در این حالت اصطلاح سجامی شدن برای فرد متقاضی بکار می رود و او می تواند با همراه داشتن مدارک لازم به کارگزاری مورد نظر خود مراجعه و سرمایه گذاری را آغاز کند.

  بسیاری از افراد از عدم ارسال کد پیگیری بعد از ثبت اطلاعات در سامانه سجام شکایت داشته اند که امکان دارد به دلیل ترافیک سرور و یا وارد کردن اشتباه یکی از اطلاعات چنین اتفاقی بیفتد. بنابراین در صورت مشاهده این وضعیت روی گزینه ارسال مجدد کلیک کنید.

  داشتن نماینده قانونی سامانه سجام

  هر فرد برای ثبت نام در سامانه سجام باید یک نماینده قانونی انتخاب کند، اما آیا می توان هر شخصی را به عنوان نماینده قانونی سجام انتخاب کرد؟

  پاسخ خیر است.

  در حال حاضر انجام معاملات بورسی بدون ثبت نام در سامانه سجام امکان پذیر نیست و حتی اگر چند سالی است که در بورس فعالیت دارید باید حتما در سامانه سجام ثبت نام کنید تا بتوانید معاملات خود را ادامه دهید.

  خرید سهام ازصندوق های سرمایه گذاری یکی از امتیازاتی است که با ثبت نام در سامانه سجام از آن برخوردار خواهید شد. این روش بویژه برای افرادی که به تازگی وارد بازار بورس شده اند و تصمیم به سرمایه گذاری مطمئن دارند بسیار سودمند است.

  با توجه به اینکه بازار سرمایه به دلیل نوساناتی که دارد برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسبتر است با ثبت نام در سامانه سجام و خرید سهام از صندوق های سرمایه گذاری، سرمایه افراد سالانه حداقل تا ۲۰% رشد پیدا خواهد کرد.

  مزایای ثبت نام در سامانه سجام چیست؟

  راه اندازی سامانه سجام و الزامی شدن سهامداران به ثبت نام در این سامانه امتیازاتی را برای افراد بورسی بهمراه دارد. از جمله مزایای ثبت نام و استفاده از سامانه سجام برای متقاضیان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  در سال های گذشته بعد از برگزاری مجامع سالانه سهام و مشخص میزان سود سهام شرکت ها، سهامداران تنها از طریق مراجعه به بانک قادر به دریافت سود سهام خود بودند. اما با راه اندازی سامانه سجام و ثبت نام افراد در این سامانه، سود مشخص شده برای سهام شرکت ها، بصورت خودکار به حساب افرادی که در سامانه ثبت نام کرده اند واریز می شود.

  افراد برای مشاهده سود سهام خود با مراجعه به سامانه سجام بعد از کلیک بر روی بخش دارا که در شکل زیر نمایش داده شده است، گزینه گزارش سودهای تعلق گرفته را انتخاب کنند تا تمامی اطلاعات مربوط به سود سهام برای آنها نشان داده شود.

  مزایای استفاده از سامانه سجام

  با ثبت نام در سامانه سجام، هرگونه تغییر در اطلاعات افراد مانند شماره تلفن، محل سکونت و یا شماره حساب از طریق مراجعه به سایت sejam.ir قابل ویرایش است. در صورتی که تا پیش از راه اندازی سامانه سجام، درخواست اصلاح چنین تغییراتی باید حضوری به کارگزاری و یا صندوق های سرمایه گذاری اعلام می شد.

  بعد از ثبت نام در سامانه سجام واحراز هویت غیر حضوری یا حضوری سجام، می توانید به نهادهای مختلفی مانند کارگزاری ها یا صندوق های سرمایه گذاری دسترسی داشته باشید و معاملات خود را مدیریت کنید.

  تا قبل از راه اندازی سامانه سجام سهامداران برای ثبت نام در کارگزاری جدید و ادامه فعالیت های بورسی در آن کارگزاری، باید با مراجعه حضوری به کارگزاری دارایی خود را انتقال می دادند.

  اما با ثبت نام در سامانه سجام می توان بدون حضور فیزیکی در کارگزاری و تنها از طریق دانلود سند سهام و ارائه آن به کارگزاری جدید، مراحل انتقال دارایی را انجام داد.

  مدارک احراز هویت سجام

  شناسنامه و کارت ملی تنها مدارکی هستند که متقاضیان برای احراز هویت سجام باید بهمراه داشته باشند و هر کدملی، تنها مجاز به یکبار احراز هویت می باشد.

  بعد از ثبت نام در سامانه سجام، احراز هویت سجام حتی برای سهامدارانی که یکبار از طریق کارگزاری ها احراز هویت شده اند الزامی است.

  هزیته ثبت نام سجام چقدر است؟

  برای انجام ثبت نام آنلاین در سامانه سجام مبلغ ۱۰ هزار تومان از متقاضی کسر می گردد و هزینه احراز هویت در مراکز پیشخوان دولت ۵ تا ۱۰ هزار تومان می باشد اما در کارگزاری ها احراز هویت بصورت رایگان انجام می شود.

  با توجه به اینکه همه اطلاعات متقاضیان در سامانه سجام جمع آوری شده است بنابراین به جز مراکز بورسی مانند کارگزاری ها یا صندوق های سرمایه گذاری، باید از در اختیار دادن دسترسی سامانه سجام خود به سایر افراد اکیدا خودداری کنید.

  منبع مطلب : ihadaf.com

  مدیر محترم سایت ihadaf.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  حسن 8 ماه قبل
  1

  چرا کارگزاریها برای ثبت نام سجام رایکان است

  امین 9 ماه قبل
  0

  اگر در سامانه سجام ثبت نام نکنم تکلیف سهامی ک دارم چی میشه

  حسن اسلامی 10 ماه قبل
  -1

  ثبت نام سلام سهام عدالت

  مهدی 11 ماه قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید