توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اگر در شهر یا روستای شما ایستگاه راه آهن باشد

  1 بازدید

  اگر در شهر یا روستای شما ایستگاه راه آهن باشد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  جدیدترین یافته های علم و فناوری

  تحقیق ایمنی ساکنان مناطق مسکونی در مناطق ریلی

  ایمنی ساکنان مناطق مسکونی در مناطق ریلی

  ایمنی ساکنان مناطق مسکونی در مناطق ریلی

  اگر در شهر یا روستای شما ایستگاه راه آهن باشد و قطار از آنجا عبور کند برای حفظ ایمنی ساکنان منطقه چه کارهایی انجام شود .

  راه‌آهن به‌عنوان وسیله‌ای ایمن، کم‌هزینه با کمترین میزان آلودگی محیط‌زیست بهترین روش حمل‌ونقل در کشور محسوب می‌شود و با توجه به نقش بسیار مهم راه‌آهن در جابه‌جایی کالا و مسافر در کشور لازم است هموطنان گرامی با رعایت موارد ایمنی در مسیر حرکت قطارها، راه‌آهن را در انجام خدمات خود یاری کنند.

  راه کارهای لازم برای ایمنی مناطق مسکونی:

      استفاده از دوربین های کنترل مسیرریل راه آهن و هشدار در مواقع ضروری به رانندگان قطار .
      استفاده از تابلوهای هشدار در اطراف ریل راه آهن .

  ………

  ………..

  این تحقیق به صورت فایل ورد در 3 صفحه تنظیم شده است که شامل صفحه معرفی و 2 صفحه متن تحقیق می باشد که نزدیک به 18 مورد از راه کارهای لازم برای حفظ ایمنی را شامل می شود و همچنین شامل ایده های نو می باشد که مناسب ارائه در کلاس می باشد کاملا قابل ویرایش.حجم فایل13.6 کیلوبایت

  اگر در شهر یا روستای شما ایستگاه راه آهن باشد و قطار از آنجا عبور کند برای حفظ ایمنی ساکنان منطقه چه کارهایی انجام شود ., ایمنی افراد مناطق مسکونی در قطار, ایمنی در مناطق ریلی, ایمنی ساکنان مناطق مسکونی در جاهایی که قطار از انجا رد می شود, ایمنی مناطق مسکونی در ایستگاه قطار, تحقیق ایمنی افراددر مناطق ریلی, تحقیق ایمنی در مناطق ریلی, حفظ ایمنی ساکنان منطقه و قطار, راه کار برای حفظ ایمنی ساکنان مناطق مسکونی, قطاردر مناطق مسکونی, چه کارهای برای ایمنی افراد در مناطق مسکونی انجام دهیم


  لینک دانلود فایل

  منبع مطلب : mastermovie.blog.ir

  مدیر محترم سایت mastermovie.blog.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اگر در شهر یا روستای شما ایستگاه راه آهن باشد و قطار از آنجا عبور کند برای حفظ ایمنی ساکنان منطقه و قطار چه کارهایی انجام می شود؟ صفحه 45 مطالعات اجتماعی پنجم

  جواب فعالیت صفحه ۴۵ کتاب مطالعات اجتماعی پایه پنجم اگر در شهر یا روستای شما ایستگاه راه آهن باشد و قطار از آنجا عبور کند برای حفظ ایمنی ساکنان منطقه و قطار چه کارهایی انجام می شود؟ از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : فرهنگ سازی حفاظت به وسیله مموران، هم سطح کردن با زمین اطراف.

  ناشناس : از دوربین های هشدار دهنده استفاده کنند و در مواقع حساس به رانندگان قطار هشدار دهند.

  محدثه : نرده به دور آن بگذاریم که مانع از ورود کودکان به داخل آن شود.

  شایان : ا اگر در شهر یا روستای شما ایستگاه راه آهن باشد و قطار از آنجا عبور کند و به هزینه ساکنان منطقه و قطار چه کارهایی انجام می شود.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه‌آهن شرق، رعایت موارد ایمنی در مناطق عبور خط آهن از مهمترین مواردی است که ساکنان این نواحی باید به آن توجه کنند.  

  در این زمینه رعایت این نکات ضروری است:

  - رانندگان وسایل نقلیه هنگام عبور از گذرگاه‌های هم‌سطح توجه داشته باشند که ترمز سریع و تغییر مسیر برای لکوموتیوران قطار امکان‌پذیر نیست لذا در گذرگاه‌ها همواره حق تقدیم با عبور قطار بوده و هرگونه بی‌احتیاطی از سوی رانندگان وسایل نقلیه می‌تواند به وقوع حادثه ناگوار منجر گردد

  - راه‌آهن به‌عنوان وسیله‌ای ایمن، کم‌هزینه با کمترین میزان آلودگی محیط‌زیست بهترین روش حمل‌ونقل در کشور محسوب می‌شود  و با توجه به نقش بسیار مهم راه‌آهن در جابجایی کالا و مسافر در کشور لازم است هم‌وطنان گرامی با رعایت موارد ایمنی در مسیر حرکت قطارها، راه‌آهن را در انجام خدمات خودیاری نمایند.

  - رانندگان گرامی وسایل نقلیه توجه داشته باشند، عبور از روی خطوط راه‌آهن در گذرگاه‌های غیرمجاز خطرات بسیار به دنبال دارد زیرا ممکن است توقف اتفاقی اتومبیل شما روی ریل حادثه برخورد با قطار را به دنبال داشته باشد. لذا توصیه می‌شود برای عبور از تقاطع راه‌آهن از گذرگاه‌های مجاز استفاده شود.

  - در گذرگاه‌های هم‌سطح راه‌آهن مأمورین راهدار وظیفه کنترل عبور خودروها را هنگام عبور قطار از محل گذرگاه به عهده دارند. برای جلوگیری از بروز سوانح برخورد با قطار لازم است با این مأمورین نهایت همکاری را به عمل آوردیم .

  - متأسفانه در برخی مناطق مسکونی مجاور خطوط راه‌آهن، برخی افراد با سنگ‌اندازی به‌قطارها با شکستن شیشه‌های قطار هم جان مسافران را در معرض خطر قرار می‌دهند و هم به سرمایه ملی زیان وارد می‌کنند. شما هم‌وطن عزیز به این افراد یادآور شوید که این عمل سزاوار هم‌وطنان و زحمات مجموعه کارکنان راه‌آهن نیست .

  - آیا می‌دانید حریم راه‌آهن چیست؟ و به چه منظور پیش‌بینی‌شده است؟ برای رفت‌وآمد ایمن قطارها و جلوگیری از سوانح احتمالی از هر ریل راه‌آهن طرف ۱۷ متر حریم راه‌آهن تعیین‌شده است توجه داشته باشیم حضور در این حریم خطرساز و ممنوع است.

  - قطارها با توجه به وزن، سرعت و اصطکاک خود در حین حرکت برای توقف نیاز به طول ترمز طولانی دارند که حداقل آن ۷۰۰ متر است، لذا به جهت عدم امکان توقف سریع به هم‌وطنان در حاشیه خطوط راه‌آهن توصیه می‌شود از حرکت روی ریل اجتناب نموده و کودکان و نوجوانان را نسبت به خطرات این امر آگاه نمایند.

  - ساخت‌وساز هرگونه ابنیه در حریم ۱۷ متری جانبی ریل راه‌آهن ممنوع بوده و به لحاظ قانونی تجاوز به حریم راه‌آهن محسوب می‌شود. حدود مرز این حریم را رعایت نموده تا متحمل خسارت نشویم.

  - والدین عزیز حریم راه‌آهن برای بازی کودکان خطرساز  است به آنان بیاموزیم که برای ایمنی بیشتر هنگام عبور از خط آهن از زیرگذر یا روگذر و یا محل‌های مجاز استفاده کنند.

  - در گذرگاه‌های راه‌آهن، همیشه حق تقدیم با قطار است با رعایت کامل احتیاط از گذرگاه‌های مجاز عبور نماییم .

  - آیا می‌دانید حریم قانونی راه‌آهن از هر طرف ۱۷ متر است و مسئولیت هرگونه حادثه در حریم آن متوجه عابرین و رانندگان وسایل نقلیه است.

  - والدین عزیز به‌منظور حفظ جان کودکان خود، پیامدهای ناشی از حضور آن‌ها در حریم راه‌آهن را به فرزندان خود یادآور شویم چون قطار قادر به توقف سریع نبوده لذا برای حفظ ایمنی هیچ‌گاه نباید در مسیر حرکت قطار قرار بگیرند.

  - والدین عزیز پرتاب سنگ به‌قطار به جان مسافران و اقتصاد کشور آسیب می‌رساند، نوع‌دوستی و حفظ اموال عمومی را به فرزندان خود بیاموزیم و آثار سوء این بازی خطرناک را به آنان یادآور شویم.

  - صاحبان دام و کشاورزان محترم، عبور و تردد دام شما عزیزان در محل ریل راه‌آهن در مناطق دامداری و کشاورزی با توجه به‌سرعت بالای قطارها می‌تواند موجب بروز سوانح برخورد آن‌ها با قطار شود لذا خطرات و رعایت موارد ایمنی را دراین‌باره حتماً جدی بگیرید.

  - ساکنین محترم مجاور خطوط راه‌آهن: قطار برای توقف کامل حداقل به ۷۰۰ متر میدان ترمز نیاز دارد ازاین‌رو هیچ‌گاه در مسیر حرکت قطار قرار نگیرید و همواره از ریل فاصله بگیرد.

  - ساکنین محترم حاشیه خطوط راه‌آهن: حریم قانونی راه‌آهن از هر طرف ۱۷ متر است و ورود به حریم راه‌آهن ممنوع است در صورت عدم رعایت، مسئولیت هرگونه حادثه متوجه شما خواهد بود.

  - راننده گرامی در گذرگاه‌های هم‌سطح جاده و ریل، حق تقدم همیشه با قطار است با رعایت کامل مقررات و احتیاط از گذرگاه‌ها عبور نمایید.

  منبع مطلب : news.mrud.ir

  مدیر محترم سایت news.mrud.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ح 23 روز قبل
  0

  سایت کلاس درسی

  Asal 1 ماه قبل
  0

  سلام یکم باجواب تر بنویسید.یعنی بهتر خیلی بده و...

  Asal 1 ماه قبل
  0

  سلام یکم باجواب تر بنویسید.یعنی بهتر خیلی بده و...

  Asal 1 ماه قبل
  0

  سلام یکم باجواب تر بنویسید.یعنی بهتر خیلی بده و...

  مرسی 2 ماه قبل
  2

  مرسی

  0
  Asal 1 ماه قبل

  ایناکه بدن من بردم واسه معلمم گفت ایناچی

  لیلشبلضثباتندئ ضثذر2قبل4تن4 1 سال قبل
  -2

  نمیدونم چون که خنگم بخاطر چی زدم گوگل مثلا

  هاها 1 سال قبل
  -2

  شما خیلی مطالب بد میارید

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  نرده دور ریل قطار بگذارند

  برای ارسال نظر کلیک کنید