توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اگر در قرعه کشی سایپا برنده شویم و پول نریزیم

  1 بازدید

  اگر در قرعه کشی سایپا برنده شویم و پول نریزیم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  شرکت در قرعه کشی خودرو و واریز نکردن پول چه جریمه ای دارد؟

  شرکت در قرعه کشی خودرو و واریز نکردن پول چه جریمه ای دارد؟

  منبع مطلب : kamapress.com

  مدیر محترم سایت kamapress.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  همه چیز درباره قرعه کشی ایران خودرو و سایپا + جزئیات فروش های بعدی

  همه چیز درباره قرعه کشی ایران خودرو و سایپا + جزئیات فروش های بعدی

  یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که گرفته شد، انجام فروش فوق العاده توسط دو خودروساز ایران خودرو و سایپا بود. این فروش فوق العاده از روز عید فطر ۹۹ کلید خودرو و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد. در همین هنگام یک سری تغییرات نیز به صورت لحظه‌ای در شیوه ثبت‌نام ایجاد شد هرچند که برخی از افراد انتقاداتی نیز به آنها داشتند. پیش از شروع ثبت‌نام‌ها قرار بر این بود که نیمی از مبلغ خودرو توسط مشتریان واریز شود و در صورت برنده شدن در قرعه‌کشی تکمیل وجه صورت گیرد. در غیر این صورت مبلغ واریز شده ظرف مدت یک هفته به‌دست مشتریان خواهد رسید البته به این مبلغ سود اختصاص داده نمی‌شد.

  انتقادات قبل و بعد از تصمیم حذف واریز وجه

  انتقادات زیادی به این مسئله وارد بود و برای مردم نیز این سوال مطرح می‌شد که مبالغی که واریز می‌کنند کجا می‌رود و چرا سودی به آنها تعلق نمی‌گیرد. در همین هنگام و پیش از استارت فروش فوق‌العاده سرپرست وزارت صمت شرط واریز مبلغ را برداشت. اما با این حال بعد از این نیز یک سری انتقادات مطرح شد که به دلیل تصمیم گرفته شده همه افراد سعی می‌کنند خودرو ثبت نام کنند و شاید دلالان نیز وارد این قضیه شوند.

   با تمام این تفاسیر کسانی که در قرعه‌کشی برنده خواهند شد فقط ملزم به تکمیل وجه هستند. آنطور که اعلام شده آخرین مهلت ثبت نام محصولات ایران خودرو و سایپا روز چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه است و متقاضیان تا این تاریخ فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. قرعه‌کشی نیز احتمالا بلافاصله و پس از اتمام زمان ثبت‌نام انجام خواهد شد. به نظر می‌رسد که این کار در روزهای ۱۵ یا ۱۶ خرداد صورت گیرد و نتایج نیز ظرف ۴۸ ساعت به برندگان اعلام شود. هر فردی که نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده یک کد قرعه کشی دارد و در صورت برنده شدن از طریق پیامک به آنها اطلاع داده می‌شود.

  قرعه کشی خودرو فقط در ایران انجام شده است؟

  اما یکی از سوالاتی که این روزها ذهن بسیاری از افراد را درگیر خود کرده این است که قرعه کشی خودرو فقط در ایران انجام شده است؟ کشور دیگری در دنیا وجود دارد که چنین کاری را انجام داده باشد. برای یافتن پاسخ این پرسش گفت‌وگویی توسط گسترش‌نیوز با حسن کریمی سنجری، کارشناس خودرو ترتیب دادیم. سنجری در پاسخ به این پرسش گفت: تجربه‌ای از قرعه‌کشی خودرو در دهه ۷۰ در کشور لهستان وجود دارد. کشوری که شرایط تولید و عرضه خودرو در آن خوب نبود. خودروی فیات را در آن زمان از طریق قرعه‌کشی به مردم واگذار می‌کردند. واقعیت این است که بنده خیلی موافق قرعه‌کشی نیستم زیرا تقاضاهای غیر واقعی را عملا تحریک می‌کند. حتی اگر خودرویی هم نخواهم و نیازی به آن نداشته باشم تحریک می‌شوم که در قرعه‌کشی ثبت‌نام کنم و شاید به صورت شانسی برنده شوم.

  آخرین اطلاعیه خودروسازان درباره قرعه‌کشی

  ایران خودرو و سایپا روز گذشته اطلاعیه‌ای نیز در خصوص روند قرعه‌کشی منتشر کردند. یکی از مهم‌ترین نکات آن در خصوص زمان واریز وجه بعد از برنده شدن در قرعه‌کشی بود. در ادامه جزییات کامل را می‌خوانید:

  ۱- جهت اطمینان‌بخشی به افکار عمومی در صحت و دقت قرعه‌کشی، نهادهای نظارتی و رسانه‌ها در تمامی مراحل قرعه‌کشی، حضور خواهند داشت.

  ۲- بلافاصله پس از اتمام فرآیند قرعه‌کشی، اطلاع‌رسانی لازم در سایت هر یک از خودروسازان به تفکیک خودرو انجام خواهد شد.

  ۳- متقاضیان مکلفند ظرف ۴۸ ساعت پس از اعلام منتخبان از سوی خودروسازان، نسبت به تکمیل وجه اقدام نمایند؛ ضمن اینکه در صورت عدم واریز وجه، اسامی نفرات جایگزین از محل رزرو، توسط خودروساز و با تایید دستگاههای نظارتی اعلام می‌گردد.

  ۴- صرفاً سند فروش خودرو از سوی خودروساز، با درج عبارت «ترهین یکساله در فروش فوق‌العاده»، به خریداران تحویل و شناسنامه مالکیت خودرو (برگ سبز) از سوی پلیس راهور تحویل خودروساز گردیده که پس از اتمام دوران ترهین، از سوی خودروسازان، تحویل خریدار خواهد شد.

  ۵- با توجه به مفاد قرارداد فروش؛ امکان فروش وکالتی خودروهای ثبت‌نامی از سوی متقاضیان در دوران ترهین وجود نخواهد داشت.

  ۶- متقاضیانی که ظرف ۳۶ ماه گذشته از خودروسازان، خودرو خریداری کرده یا پلاک فعال داشته باشند، از فهرست قرعه‌کشی حذف خواهند شد.

  پاسخ به برخی سوالات توسط ایران خودرو

  در این میان سوالات گوناگونی ذهن بسیاری از متقاضیان را درگیر کرده بود و پاسخ درستی نیز نداشتند اما ایران خودرو به یک سری از آنها طی یک خبر کوتاه پاسخ داد. از جمله مهم‌ترین سوال‌ها با پاسخ آنها در ادامه این خبر آورده شده است.

   ‍- مشتری باید به طور فیزیکی به نمایندگی مراجعه کند؟

  خیر، ثبت نام صرفا از طریق سایت فروش اینترنتی به نشانی esale.ikco.ir است و لزومی برای مراجعه به نمایندگی وجود ندارد.

  -آیا امکان ثبت نام برای افرادی که فک پلاک کرده اما سند خودرو را منتقل نکرده باشند وجود دارد؟

  ملاک کنترل در ثبت نام داشتن پلاک فعال مربوط به اطلاعاتی است که در این هفته از راهور ناجا دریافت می‌شود.

  -کسانی که از فروش‌های قبلی انصراف داده باشند شرایط ثبت نام را دارند؟

  اگر در ۳۶ ماه اخیر ثبت نامی انجام نداده، یا خودرویی تحویل نگرفته باشد و پلاک فعال نداشته باشد امکان ثبت نام وجود دارد.

  -زمان تحویل خودرو ۹۰ روز تعیین شده است، آیا منظور ۹۰ روز کاری است؟

  خیر زمان تحویل گذشت ۹۰ روز با احتساب ایام تعطیل است.

  -اگر مشتری تا ۷خرداد موفق به ثبت اطلاعات و احراز هویت نشود تکلیف چیست؟

  امکان ثبت اطلاعات و احراز هویت (پیش ثبت نام) تا ۱۴ خرداد وجود دارد.

  -مشتریانی که دارای خودروی سنگین باری و تجاری هستند امکان ثبت نام دارند؟

  ملاک فعال بودن پلاک است اگر تصمیم دیگری اتخاذ شود اطلاع رسانی خواهد شد.

  با توجه به این که هر دو خودروساز از یک سری دستورات مشخص پیروی می‌کنند به نظر می‌رسد که پاسخ سایپا نیز به سوالات ذکر شده در بالا مشابه باشد.

  سه روش فروش خودرو در ۹۹

  مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت هفته گذشته گفت: طبق طرح ساماندهی نحوه فروش خودرو از این به بعد سه روش فروش خودرو در کشور خواهیم داشت. سه روش فروش خودرو شامل «فروش فوق العاده»، «پیش فروش خودرو و تحویل تا یک سال» و «مشارکت در تولید» است.

  وی همچنین اعلام کرد: چهار مرحله دیگر فروش فوق العاده تا پایان سال خواهیم داشت.

  بنابراین اگر در قرعه‌کشی فعلی خودرو که در حال انجام است برنده نشدید این امکان وجود دارد که در مراحل بعدی فروش فوق‌العاده ثبت‌نام داشته باشید.

  لازم به ذکر است که اخیرا طی جلسه‌ای که کمیته خودرو تشکیل داده اعلام شده است که پیش فروش یکساله خودرو نیز از همین هفته آغاز می‌شود. این جلسه با حضور سرپرست وزارت صمت، دستگاههای نظارتی از جمله دادستانی کل کشور، سازمان بازرسی کل کشور، پلیس راهور ناجا و خودروسازان برگزار شد. بر اساس مصوبات کمیته خودرو، مقرر شد تا پیش‌فروش یکساله ۷۵ هزار دستگاه خودرو از سوی خودروسازان آغاز شود. در عین حال، از هفته آینده تحویل ۲۲ هزار دستگاه خودرو نیز از سوی خودروسازان صورت خواهد گرفت.

  در این جلسه همچنین تصمیمات مشخصی برای بهبود فرآیند پیش‌فروش خودرو از سوی کمیته خودرو اتخاذ گردید که جزییات، در قالب اطلاعیه رسمی خودروسازان منتشر خواهد شد.

  منبع مطلب : www.gostaresh.news

  مدیر محترم سایت www.gostaresh.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  همه جزییات قرعه کشی ایران خودرو و سایپا ۹۹ + راهکار ثبت نام و جرائم

  همه جزییات قرعه کشی ایران خودرو و سایپا ۹۹ + راهکار ثبت نام و جرائم

  به گزارشایمنا ثبت نام خودرو از چهار خرداد آغاز شده و ۱۴ خرداد به پایان می‌رسد، طرح قرعه کشی پیش فروش خودرو باز هم اجرا خواهد شد.

  نتایج قرعه کشی نهایی ایران خودرو ۹۹ + جزئیات و نحوه اعلام اسامی

  ثبت نام پیش فروش خودرو تا چه زمانی ادامه دارد؟

  ثبت نام قرعه کشی پیش فروش خودرو طبق اعلام قبلی در روز چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹ به پایان می‌رسد و با توجه به اعلام سازمان حمایت مبنی بر قرعه‌کشی در روز شنبه آینده بعید است زمان آن تمدید شود.

  خودرو

  چگونه در طرح فروش فوق‌العاده خودرو ثبت نام انجام می‌شود؟

  متقاضیان با مراجعه به سایت شرکت‌های خودروسازی پیش ثبت نام اولیه را انجام داده و از طریق این سایت برای احراز هویت به سامانه "امتا" ورود کرده و مراحل لازم را انجام می‌دهند. پس از این مرحله دوباره به سایت خودروسازی مراجعه کرده و با معرفی حساب، برای خرید خودرو اعلام آمادگی می‌کنند.

  قرعه کشی فروش فوق‌العاده خودرو سایپا چه زمانی است؟

  مدیرعامل گروه سایپا از اجرای فرآیند قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده محصولات گروه خودروسازی سایپا در روز یکشنبه ۱۸ خردادماه خبر داد.

  خودرو

  اسامی منتخبین طرح فروش کی اعلام می‌شود؟

  مدیر عامل سایپا گفت: اسامی منتخبین این طرح فروش پس از پایان قرعه‌کشی و تأیید نهادهای نظارتی به صورت عمومی منتشر خواهد شد.

  طرح پیش فروش جدید سایپا چه زمانی خواهد بود؟

  مدیر عامل سایپا گفت: پس از انجام قرعه کشی طرح فروش فوق‌العاده، عرضه ۳۰ هزار دستگاه دیگر را در قالب طرح پیش‌فروش آغاز خواهیم کردT وی افزود: اطلاعات تکمیلی پیش فروش خودرو روز شنبه ۱۷ خردادماه اعلام می‌شود.

  زمان قرعه کشی فروش فوق‌العاده ایران خودرو کی است؟

  طبق اعلام قبلی زمان قرعه کشی ایران خودرو روز شنبه ۱۷ خرداد ماه است.

  خودرو

  واریز وجه خودرو چگونه است؟

  متقاضیان مکلف‌اند ظرف ۴۸ ساعت پس از اعلام منتخبان از سوی خودروسازان، نسبت به تکمیل وجه اقدام نمایند؛ در صورت عدم واریز وجه، اسامی نفرات جایگزین از محل رزرو، توسط خودروساز و با تأیید دستگاه‌های نظارتی اعلام می‌شود.

  خودرو ثبت نامی چه زمانی تحویل خریدار می‌شود؟

  به گفته خودروسازان حداقل سه ماه پس از قرعه‌کشی خودرو تحویل مشتری داده می‌شود.

  چه تعداد در طرح پیش فروش خودرو ثبت نام کردند؟

  به نقل از تسنیم شنیده‌ها حکایت از آن دارد که حدود شش میلیون نفر اقدام به پیش ثبت نام کرده اند و این آمار ساعتی در حال رکود زنی است.

  افراد دارای پلاک زرد می‌توانند در طرح فروش فوق‌العاده خودرو ثبت نام کنند؟

  پلاک‌های زرد یعنی خودروهای کامیون، تاکسی و خودروهای عمومی جز پلاک‌های جاری محسوب نشده و دارندگان این خودروها می‌توانند وارد فرآیند ثبت‌نام شوند.

  خودرو

  اگر فردی در قرعه کشی برنده شود و وجه را واریز نکند چه می‌شود؟

  برخی منابع اعلام کردند اگر فردی در قرعه کشی برنده شده و وجه مورد نیاز را تأمین نکند تا دو سال از شرکت در فرآیند ثبت نام محروم می‌شود، اما سرپرست امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد: کسانی که در قرعه کشی برنده شوند، اما توان تأمین وجه را نداشته باشند محدودیتی برای شرکت در قرعه کشی‌های بعدی نخواهند داشت، البته خودرو سازان محدودیت‌هایی در این باره اعمال کردند که به آن‌ها تذکر داده شد و این محدودیت در اطلاعیه فروش دو خودرو ساز اصلاح شده است.

  خودرو

  افرادی که در قرعه کشی برنده نمی‌شوند چه کنند؟

  افرادی که در این دوره از قرعه‌کشی برنده نشوند، باید منتظر شرکت در دوره بعدی ثبت‌نام‌ها باشند. این طرح تا پایان سال طی چند مرحله دیگر نیز انجام می‌شود.

  شرایط چک خریدار چیست؟

  شرط ارائه چک در مصوبه کمیته خودرو ستاد تنظیم بازار حذف شد و به جای آن خریدار یک میلیون تومان از وجه را نزد خود نگه می‌دارد، بعد از دوران رهن، خریدار یک میلیون باقی مانده را واریز می‌کند و سند به وی تحویل داده می‌شود.

  افرادی که پلاک فعال و خودروی فرسوده دارند چگونه ثبت نام کنند؟

  شرط نداشتن پلاک جاری در دو طرح فروش فوق‌العاده و پیش فروش تا یک سال وجود دارد، اما برای مشارکت در تولید یک سال و دو ساله این محدودیت وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند ثبت نام کنند.

  افرادی که حائز شرایط ثبت نام نیستند چه کنند؟

  کسی که به هر دلیل حائز شرایط نمی‌شود، می‌تواند در طرح‌های دیگر که طرح پیش فروش و مشارکت در طرح یک سال و دو سال و فروش‌های فوق‌العاده که تا پایان سال خواهد بود، شرکت کند.

  خودرو

  جریمه ثبت اطلاعات غلط چیست؟

  مهدی صادقی نیارکی سرپرست امور صنایع وزارت صمت گفت: طرح‌های فروش فوق‌العاده برای عدالت در توزیع خودرو است و یکی از مصداق‌های عدالت این است که افرادی که تا کنون خودرو دریافت نکرده اند، ثبت نام کنند؛ از این رو برای کسانی که اطلاعات غلط درج کنند، محدودیت و محرومیت از ثبت نام تا سه سال در مراحل بعدی در نظر گرفتیم.

  شرایط ثبت نام پیش فروش خودرو چیست؟

  مشروح آخرین اطلاعیه مشترک خودروسازان به شرح زیر است:

  پیرو جلسه مورخ ۹۹.۳.۹ کمیته خودرو که با حضور اعضای کمیته اعم از وزارت صنعت، معدن و تجارت، دادستانی کل کشور، سازمان بازرسی کل کشور و دو شرکت خودروساز (گروه صنعتی ایران‌خودرو و گروه خودروسازی سایپا) برگزار شده، بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان حضور در فرآیند فروش فوق‌العاده ویژه ایام عید سعید فطر می‌رساند:

  منبع مطلب : www.imna.ir

  مدیر محترم سایت www.imna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  حامد 14 روز قبل
  0

  سلام بنده حدود ۲۰بار در قرعه کشی شرکت کردم این بار اخری هم به اسمم در نیومد رفتم از بازار ازاد گرفتم روزی که تعویض پلاک کردم پیامک اومد که شما برنده خودرو شدید بنده هم واریز کردم حالا ممکن زمان تحویل خودرو با توجه به داشتن پلاک فعال ماشین ندن بهم ممنون

  ناشناس 20 روز قبل
  -1

  سلام پول من پنجشنبه آماده میشه امکانش هست پنجشنبه 19خرداد 1401 مهلت واریز وجه تمدید بشه

  علی 5 ماه قبل
  0

  من معلول هستم ماشینم فرسوده هست وپلاک جانبازی دارم آیا میتوانم در ثبت نام شرکت نمایم

  هادی 7 ماه قبل
  1

  سلام من کوییک اس برنده شدم یکساله و اینکه ۳ روز گذشت تا پولو جور کردم میخام که واریز کنم حالا لینکشو برداشتن بنظرتون چخ کنم

  2
  پری 5 ماه قبل

  سلام شماچقدواریزکردین کوییک اس

  علی 10 ماه قبل
  0

  سلام من یکساله ثبتنام کردم قسط اولشو دادم بعد زمان تحویل نتونسم پولشو بریزم تکلیفش چی میشه؟

  نقی زاده 1 سال قبل
  1

  در قرعه کشی سایپا برنده شدیم سال 99 مبلغ اولیه را هم پرداخت کرده ام اما دعوتنامه تکمیل الباقی که آمد در موعد مقرر نتونسته ام پرداخت کنم تکلیف چیست ؟

  مهدی 2 سال قبل
  6

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید