توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ایا تکمیل ظرفیت امسال وجود دارد

  1 بازدید

  ایا تکمیل ظرفیت امسال وجود دارد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  تکمیل ظرفیت کنکور 99 | تکمیل ظرفیت بهمن ماه | نیمسال دوم

  تکمیل ظرفیت کنکور 99 | تکمیل ظرفیت بهمن ماه | نیمسال دوم

  برگزاری فرآیند تکمیل ظرفیت کنکور سراسری پس از اعلام نتایج نهایی آن و برای رشته هایی برگزار می شود که ظرفیت خالی دارند. در سال گذشته، این مرحله برای رشته های با آزمون دانشگاه های سراسری برگزار نشد اما شاهد جذب و ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری بوده ایم که به صورت حضوری انجام می شود.

  علاقه مندان جهت شرکت در فرآیند تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری باید از رشته های ارائه شده در هر واحد دانشگاهی مطلع شوند و سپس نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

  زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری 99

  زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای رشته های بدون آزمون از روز 28 آبان ماه لغایت 15 بهمن ماه بوده است، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در سال 99، احتمال تعویق زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری وجود خواهد داشت و همچنین اطلاعیه دقیقی درباره آن در دسترس نیست. شما داوطلبان عزیز می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور از جدید ترین اخبار در این زمینه مطلع شوید. شایان ذکر است، علاقه مندان می بایست، در مهلتی که مشخص می شود، به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور با نشانی sanjesh.org، مراجعه کنند و از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری در مرحله تکمیل ظرفیت مطلع شوند.

  پس از بررسی رشته های ارائه شده و انتخاب یکی از آن ها، داوطلب باید فرم تقاضانامه ثبت نام را که لینک دانلود آن در ادامه قرار داده شده است، پرینت و تکمیل کرده و به همراه سایر مدارک لازم به واحد دانشگاهی مورد نیاز مراجعه نماید. (به دلیل وجود شرایط بیماری، احتمال انجام فرآیند به صورت غیر حضوری وجود دارد.) لازم به ذکر است که اگر داوطلبی بیش از یک رشته را در بیش از یک کد محل انتخاب کند، از سوی سازمان های مربوطه انتخاب های دیگرش به طور خودکار لغو شده و حق اعتراضی برای وی در نظر گرفته نمی شود.

  در صورتی که در سال 99، رشته های با آزمون نیز، اقدام به پذیرش در دوره تکمیل ظرفیت نمایند، در مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

  لیست رشته های تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری 99

  رشته های تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری از سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شوند و داوطلبان می توانند با دانلود دفترچه مربوطه، اطلاعات لازم را کسب کنند. علاقه مندان می توانند بدون محدودیت تطابق مدرک تحصیلی با رشته انتخابی، هر یک از رشته های گروه های آزمایشی مختلف را انتخاب کنند.

  در جدول زیر، لینک دانلود فایل دفترچه مذکور و اصلاحات آن را مشاهده می کنید که جهت سهولت دسترسی شما داوطلبان گرامی قرار داده شده است و به محض انتشار آن مقاله بروز رسانی خواهد شد.

  در صورتی که در سال 99، رشته های با آزمون نیز، اقدام به پذیرش در دوره تکمیل ظرفیت نمایند، در مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

  شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری 99

  داوطلبانی که قصد ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری را دارند باید از برخی شرایط و موارد آگاه باشند که به شرح زیر است.

  مدارک مورد نیاز برای ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری 99

  همانطور که گفته شد، ثبت نام و انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری به صورت حضوری بوده اما اگر امسال نیز این فرآیند به صورت حضوری باشد، لازم است داوطلبان برخی از مدارک را جهت ارائه به واحد دانشگاهی مورد نظر، آماده کنند. در ادامه لیست مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام بدون آزمون این مرحله بیان شده است.

  پس از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری داوطلبانی که مورد پذیرش قرار گرفته اند باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و با ارائه کپی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، درخواست تاییدیه تحصیلی خود را اعلام کنند تا رسید آن را به دانشگاه مورد نظر تحویل دهند. پذیرفته شدگان دقت کنند که حتما نام رشته و واحد آموزشی خود را در فرم دفاتر پیشخوان خدمات دولت، ذکر نمایند.

  سوالات متداول

  همان تکمیل ظرفیتی است که از آبان ماه آغاز شده است، اما پذیرفته شدگان آن به عنوان ورودی بهمن، وارد دانشگاه می شوند.

  در حال حاضر زمان دقیقی برای تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری اعلام نشده است اما بله محض انتشار اولین خبر، مقاله بروز رسانی خواهد شد.

  ثبت نام تکمیل ظرفیت رشته های بدون آزمون سراسری به صورت حضوری انجام می شود اما داوطلبان جهت اطلاع از لیست رشته های ارائه شده در واحدهای دانشگاهی مختلف، می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  مدیر محترم سایت iranmoshavere.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

  راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

  در برخی از دوره های آزمون سراسری پس از انتخاب رشته کنکور و اعلام نتایج نهایی آن، فرصتی دوباره در قالب تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا شانس خود را مجددا برای انتخاب رشته و قبولی در دانشگاه امتحان کنند. تمامی دانشگاه ها از جمله دانشگاه های دولتی (در دوره های روزانه و شبانه)، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس های خودگردان می توانند جهت تکمیل ظرفیت، کد رشته محل های تکمیل نشده خود را در زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری اعلام کنند.

  توصیه ما به شما این است که اگر در انتخاب رشته کنکور سراسری نتوانسته اید در رشته محل مورد علاقه خود قبول شوید یک بار دیگر در این فرصت طلایی که در اختیار شما قرار گرفته شانس خود را بیازمایید. اما توجه داشته باشید که در سال 98، تکمیل ظرفیت آزمون سراسری تنها برای رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اجرا شد ولی هنوز اطلاعات دقیقی راجع به پذیرش تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون کنکور سراسری وجود ندارد.

  زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

  از آنجایی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری مشخص می شود که ظرفیت چه رشته محل هایی تکمیل نشده است، اعلام نیاز دانشگاه ها برای تکمیل صندلی های خالی خود توسط سازمان سنجش و آموزش کشور در سال گذشته، تا اوایل آبان به طول انجامید.

  افرادی که در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری پذیرفته می شوند جزء ورودی های بهمن به حساب می آیند. پس از انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور، هر داوطلب می تواند یکی از کد رشته محل های ارائه شده را انتخاب کند و از همین رو بسیار مرحله حساسی به شمار می آید. بنابراین با دقت کامل رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید تا احتمال قبولی شما افزایش یابد. به طور کلی هنوز زمان تکمیل ظرفیت کنکور 99اعلام نشده استف اما شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به اطلاع یابی از اخبار و زمان دقیق تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره عضو شوید.

  نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای رشته های بدون آزمون آن به صورت حضوری انجام می گرفت و به این منظور داوطلبان ابتدا باید وارد سایت سازمان سنجش آموزش شده و اطلاعیه مربوط به تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری را مطالعه کنند. سپس با دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته آن، کد رشته محل مورد نظر را انتخاب کرده و با مدارک لازم به واحد دانشگاهی ارائه دهنده مراجعه نمایند. اما در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا احتمال این که انجام عملیات مذکور، کاملا به صورت اینترنتی انجام شود نیز وجود خواهد داشت.

  لازم به ذکر است که هر داوطلب، تنها مجاز به انتخاب یک کد رشته در یک واحد آموزشی می باشد. چنان چه فرد در بیش از یک رشته یا دانشگاه، ثبت نام کند، به طور خودکار ثبت نام های اضافی او حذف شده و یک کد رشته محل باقی می ماند. در صورت تمایل می توانید برای انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از مشاوران مرکز ایران مشاوره کمک بگیرید

  شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

  برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور بهمن ماه رشته های بدون آزمون، نیازی به حضور داوطلب در کنکور سراسری نمی باشد و همین که داوطلب دارای دیپلم و پیش دانشگاهی یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم و یا فوق دیپلم باشد کفایت خواهد کرد. پذیرش در این گونه از رشته ها فقط بر اساس سوابق تحصیلی انجام می پذیرد و در رقابت بر سر هر رشته محل، کسانی که معدل بالاتری داشته باشند پذیرفته می شوند.

  در صورت فراهم شدن امکان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون کنکور سراسری در سال 99، داوطلبانی که قصد انتخاب این رشته ها را دارند پذیرش آن ها بر اساس رتبه و سهمیه در کنکور سراسری سنجیده می شود و دقت داشته باشید که اگر در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شرکت کرده و در یک رشته محل دوره روزانه پذیرفته شوید، حق شرکت در دوره روزانه کنکور سراسری سال بعد را نخواهید داشت. بنابراین با دقت و راهنمایی یک مشاور اقدام به انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری نمایید.

  تاثیر سهمیه شاهد و ایثارگران در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

  میزان تاثیر سهمیه شاهد و ایثارگران در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای داوطلبانی که جزو خانواده های شاهد و ایثارگر هستند دقیقا به میزان تاثیر سهمیه در کنکور سراسری است. یکی دیگر از سوالات داوطلبان در رابطه با تاثیر یا عدم تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری می باشد که لازم می دانیم در این قسمت به این پرسش نیز پاسخ دهیم که متاسفانه در کنکور سراسری و حتی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری هیچ سهمیه ای برای بسیج فعال در نظر گرفته نشده است.

  مجددا تاکید می کنیم، امکان تاثیر سهمیه در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری تنها در صورتی وجود دارد که این مرحله برای رشته های با آزمون نیز اجرا شود. از آن جا که انتخاب رشته تکمیل ظرفیت در سال 98 تنها برای رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی بود، می توان گفت اگر در سال 99 نیز به همین ترتیب باشد، سهمیه داوطلبان تاثیری بر قبولی آن ها نخواهد داشت.

  زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

  نتایج تکمیل ظرفیت کنکور 99 چند هفته پس از اتمام زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت اعلام می شود ولی زمان دقیقی نمی توان ذکر کرد. چرا که در هر دوره با کمی تغییر همراه بوده اما به طور تقریبی در بهمن ماه اعلام می شود. به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، این مقاله بروز رسانی خواهد شد. 

  همان طور که گفته شد، معقوله تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری به دو صورت با آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی وجود دارد که در سال گذشته، داوطلبان تنها امکان ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری، را داشتند، اما این امر در رابطه با سال 99 هنوز مشخص نشده است. معمولا زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از آبان ماه شروع شده و داوطلبان می توانستند با مطالعه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور، به انتخاب یک کد رشته اقدام نمایند، اما در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا، احتمال اینکه فرآیند ذکر شده، با تاخیر مواجه شود بسیار زیاد است.

  سوالات متداول

  هنوز زمان دقیقی از تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99 وجود ندارد ولی احتمالا از آبان ماه آغاز شود.

  با مراجعه به سایت سازمان سنجش و یا عضویت در کانال های تلگرامی ایران مشاوره می توانید از تمامی اخبار این مرحله مطلع شوید.

  در صورت دسترسی به جدید ترین اخبار در این زمینه، مقاله بروز رسانی خواهد شد.

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  مدیر محترم سایت iranmoshavere.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99 چه تاریخی و چگونه خواهد بود ؟

  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99 چه تاریخی و چگونه خواهد بود ؟

  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99 چه تاریخی و چگونه خواهد بود ؟ دکتر ابراهیمی خدایی همچنین در خصوص آخرین وضعیت پذیرش از طریق تکمیل ظرفیت در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در سال 99 گفت …

  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 »

  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99  تاریخ و شرایط تکمیل ظرفیت کنکور 99

  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99  ، در صورت موافقت وزارت علوم با برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ، مجوز پذیرش دانشجو از این طریق صادر شده و سازمان سنجش با انتشار لیست رشته محل های دارای ظرفیت امکان ثبت نام و انتخاب رشته مجدد را در اختیار داوطلبان قرار می دهد .

  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99  به دلیل تغییرات احتمالی در تصمیمات وزارت علوم به داوطلبان توصیه می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کنکور سراسری مشاورگروپ از آخرین اخبار و اطلاعیه های مربوط به تاریخ انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99 مطلع شوند .

  جزئیات دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۹۹​

  تو دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شرایط و ضوابط ثبت نام و ظرفیت رشته محل های ارائه شده ، مشخص شده که در ادامه مهم ترین شرایط شرکت تو تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری رو گفتیم .

  شرایط برای شرکت تو تکمیل ظرفیت :

  تاثیر سهمیه شاهد و ایثارگران در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99  میزان تاثیر سهمیه شاهد و ایثارگران در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای داوطلبانی که جزو خانواده های شاهد و ایثارگر هستند دقیقا به میزان تاثیر سهمیه در کنکور سراسری است. یکی دیگر از سوالات داوطلبان در رابطه با تاثیر یا عدم تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری می باشد که لازم می دانیم در این قسمت به این پرسش نیز پاسخ دهیم که متاسفانه در کنکور سراسری و حتی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری هیچ سهمیه ای برای بسیج فعال در نظر گرفته نشده است.

  مجددا تاکید می کنیم، امکان تاثیر سهمیه در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری تنها در صورتی وجود دارد که این مرحله برای رشته های با آزمون نیز اجرا شود. از آن جا که انتخاب رشته تکمیل ظرفیت در سال 98 تنها برای رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی بود، می توان گفت اگر در سال 99 نیز به همین ترتیب باشد، سهمیه داوطلبان تاثیری بر قبولی آن ها نخواهد داشت.

  زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

  نتایج تکمیل ظرفیت کنکور 99 چند هفته پس از اتمام زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت اعلام می شود ولی زمان دقیقی نمی توان ذکر کرد. چرا که در هر دوره با کمی تغییر همراه بوده اما به طور تقریبی در بهمن ماه اعلام می شود. به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، این مقاله بروز رسانی خواهد شد.

  همان طور که گفته شد، مقوله تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری به دو صورت با آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی وجود دارد که در سال گذشته، داوطلبان تنها امکان ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری، را داشتند، اما این امر در رابطه با سال 99 هنوز مشخص نشده است. معمولا زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از آبان ماه شروع شده و داوطلبان می توانستند با مطالعه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور، به انتخاب یک کد رشته اقدام نمایند، اما در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا، احتمال اینکه فرآیند ذکر شده، با تاخیر مواجه شود بسیار زیاد است.

  ظرفیت پذیرش کنکور ریاضی 99

  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99  مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش بیان کرد: در کنکور گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ۱۵۵ هزار و ۲۵۰ داوطلب شرکت کردند که از این تعداد ۱۲۵ هزار و ۴۲۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند. ظرفیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای رشته‌های مختلف ریاضی ۵۹ هزار و ۱۳۶ نفر است.

   ظرفیت پذیرش کنکور تجربی 99

  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99 مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش گفت: کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی با ۵۹۴ هزار ۲۵۹ داوطلب صبح روز جمعه، ۳۱ مرداد برگزار شد و در مرحله اعلام نتایج اولیه ۳۵۲ هزار و ۹۲۳ نفر مجاز به انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شدند. ظرفیت دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید برای رشته‌های مختلف علوم تجربی ۵۴ هزار و ۲۷۸ نفر است.

    ظرفیت پذیرش کنکور انسانی 99

  زرین آمیزی درباره کنکور علوم انسانی نیز گفت: در گروه علوم انسانی ۳۵۵ هزار و ۵۸۰ داوطلب صبح روز پنجشنبه، ۳۰ مرداد با یکدیگر به رقابت پرداختند که از این تعداد ۳۱۴ هزار و ۴۷۱ داوطلب مجاز شده اند و در نهایت ۵۲ هزار و ۲۲۷ نفر به دانشگاه‌ها راه پیدا خواهند کرد.

    ظرفیت پذیرش کنکور هنر 99

  زرین آمیزی افزود: در کنکور گروه آزمایشی هنر ۱۱۳ هزار و ۷۳۲ داوطلب صبح روز چهارشنبه، ۲۹ مرداد به رقابت پرداختند که پس از اعلام نتایج اولیه ۸۰ هزار و ۸۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند. ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ۶ هزار و ۲۴ نفر است.

    ظرفیت پذیرش کنکور زبان 99

  زرین آمیزی سخنگوی سنجش : کنکور گروه آزمایشی زبان خارجی با ۱۷۴ هزار و ۴۱۲ داوطلب صبح روز شنبه، اول شهریور برگزار شد. از این تعداد ۱۲۹ هزار و ۵۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند. ظرفیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای سال تحصیلی جدید در رشته زبان‌های خارجی ۴ هزار ۱۸۴ نفر است.

  مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: از تعداد ۱۷۵ هزار و ۸۴۹ نفر ظرفیت کنکور سراسری ۹۹، تعداد ۱۱۱ هزار و ۹ نفر ظرفیت به دوره‌های روزانه اختصاص دارد.

  ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان 99

  در کنکور 99 یعنی سال تحصیلی 98-99 ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان چند نفر است؟ تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 99 به چه صورت است؟

  ? تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری ۹۹ برابر با ۳۰.۰۰۰ دانشجومعلم اعلام شد.

  ? پذیرش از طریق کنکور ۹۹?

  ?در حدود ۳۰ هزار نفر

  ? پذیرش از طریق آزمون استخدامی ?

  ? در حدود ۱۳ هزار نفر

  این تعداد پذیرفته شده برخلاف سال 98 که معیار بومی گزینی نداشت، طبق رای دیوان عدالت اداری از سال 99-1400 به بعد براساس شاخص ها و معیارهای بومی می توانند در آزمون شرکت کنند.
  بخشنامه رسمی ظرفیت پذیرش سازمان استخدامی کشور

  ✅ پذیرش 20 هزار دانشجو معلم از طریق آزمون سراسری سال 1399

  ❗️سازمان اداری و استخدامی کشور با پذیرش بیست هزار دانشجومعلم در دانشگاه فرهنگیان در سال 1399 موافقت کرد.
  یعنی داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99-1400 تنها مجاز به استفاده از سهمیه استان یا شهر خود هستند. این اتفاق در سال 98-99 نیفتاد.

  در مجموع 43 هزار نفر ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 99-1400 است

  به گزارش مشاورگروپ به نقل از «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش در کنکور ۹۹ توسط آقای حسین خنیفر ال کثیر اعلام شده که به تعداد ۳۰.۰۰۰ دانشجومعلم خواهد رسید.

  شرایط تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

  بحث تکمیل ظریفت در دانشگاه ها و پذیرش دانشجو از این طریق به طور کامل حذف نشده است و فقط فرآیند پذیرش تغییر کرده و ساز و کارهای این موضوع متفاوت تر شده است .

  وی در ادامه تصریح کرد : سیستم پذیرش سازمان سنجش آموزش کشور برای تمامی داوطلبان کنکور باز است و هر زمانی که دواطلب درخواست پذیرش در دانشگاهها ارسال کند ما برای دو نیم سال یعنی مهر و بهمن آنها را پذیرش خواهیم کرد . طبیعتا وقتی دانشجویی در نیم سال مهرماه تعیین تکلیف شد ، مجددا این سیستم از آبان ماه فعال خواهد شد تا پذیرش برای بهمن ماه صورت بگیرد . بنابراین فرآیند به هیچ عنوان متوقف نمی شود و فقط شیوه پذیرش متفاوت شده است .

  رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد : مثلا داوطلبی که دانش آموز سال جاری محسوب می شود و تا خرداد نتوانسته دیپلم خود را دریافت کند ، مجددا شهریور ماه نیز مجبور است امتحان دهد .
  طبیعتا برای ورودی مهر نمی تواند ثبت نام کند ، اما با فرآیند جدید پذیرش این دانشجو می تواند درخواست خود را آبان ماه مجددا در سیستم ثبت کند تا برای بهمن ماه پذیرش قرار بگیرد . البته در صورتی که موارد و اشکالات سیستم فعلی رفع شود اجرای این فرآیند دائمی خواهد شد .

  دکتر خدایی تاکید کرد : پذیرش دانشجو از طریق تکمیل ظرفیت صرفا برای داوطلبانی که براساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه خواهد شد اجرایی می شود و داوطلبانی که از ریق آزمون و کنکور در دانشگاه پذیرش شده اند ؛ نمی تواند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کنند و پذیرش از این طریق برای این داوطلبان به طور کلی حذف شده است.

     هم چنین در رابطه با تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان کنکور 98 نیز هنوز به طور رسمی اعلام نشده ، اما پیش بینی می شود طبق چندین سال گذشته ، تکمیل ظرفیت برای نیمسال دوم دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته می شود .

  مراحل شرکت در کنکور 98

  ثبت نام کنکور سراسری 98   »   برای شرکت در کنکور سراسری 98 داوطلبان و متقاضیان لازم است که اقدامات زیر را در موعد مقرر انجام دهند:(هر کدام از موارد را جداگانه در ادامه مقاله همراه با عکس توضیح داده ایم)

  دریافت دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 98 و مطالعه دقیق دفترچه کنکور 98(دفترچه شماره 1)
  خرید سریال اعتباری ثبت نام کنکور 98 (هزینه کارت اعتباری ثبت نام کنکور 98 و طریقه دریافت در ادامه مقاله)
  دریافت کد های سوابق تحصیلی از طریق سایت جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به نشانی http://dipcode.medu.ir
  ثبت نام در سایت سازمان سنجش در مدت زمان مقرر شده (24بهمن 97 الی 2 اسفند 97)
  دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی از سایت که این اطلاعات عمراه با اطلاعات کارت های اعتباری تا پایان کلیه مراحل کنکور سراسری یعمی از ثبت نام تا اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 98 باید نزد داوطلب نگهداری شود.

  توصیه می شود که: ثبت نام کنکور سراسری 98 خود را حتما از طریق مشاور انجام دهید
  چه کسانی مجاز به شرکت در کنکور سراسری 98 می باشند؟

  از شرایط شرکت در کنکور 98 دارا بودن مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 98 هست:

  دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه

  گواهینامه دوره پیش دانشگاهی

  دارا بودن یکی از مدارک دوره کاردانی(فوق دیپلم)

  اخذ مدرک دوره دوم متوسطه حداکثر تا تاریخ 31/6/97

  چه کسانی در کنکور سراسری 98 نمی توانند شرکت کنند؟

  ثبت نام کنکور سراسری 98   »   دارندگان مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستند در صورت شرکت در کنکور 98 به عنوان متخلف شناخته خواهند شد.

  کسانی که دو بار در دوره روزانه پذیرفته شده باشند نمی توانند در کنکور سراسری 98 شرکت کنند.

  ثبت نام کنکور سراسری 98   »    کسانی که در کنکور 97 در رشته های روزانه برای اولین بار قبول شده باشند در صورت شرکت در آزمون سراسری 98 به شرایط انصراف از دانشگاه روزانه تا تاریخ 20/12/97 فقط مجاز به انتخاب رشته های غیر روزانه هستند (در صورتی که انصراف خود را تا تاریخ مقرر انجام ندهند و در کنکور 98 قبول شوند به عنوان متخلف شناخته می شوند و مجاز به ادامه تحصیل در رشته مورد پذیرش نمی باشند).

  لازم به ذکر است داوطلبان رشته های گروه هنر و زبان نیز در همین زمان باید ثبت نام کنند.

  اگر علاوه بر دانشگاه سراسری علاقمند به تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی نیز هستید در زمان ثبت نام باید علاقمندی خود این دانشگاه ها و مؤسسات را نیز اعلام کرده و کارت اعتباری جدا خریداری کنید و هزینه جداگانه پرداخت کنید.

  برای ثبت نام کنکور سراسری باید به سامانه ثبت نام سازمان سنجش مراجعه کرده و ثبت نام را تکمیل نمایید.

  کنکور دوازدهمی ها و پشت کنکوری ها

  همان طورکه می دانید امسال اولین سالی است که بعد از تغییر کتاب های درسی، کنکور سراسری برگزار می شود. کتاب های درسی طبق نظام جدید آموزشی تغییر یافته اند پس سوالات کنکور سراسری نیز بر همین اساس تغییر خواهند کرد.

  با توجه به این که بعضی از افراد پشت کنکوری هستند و در نظام قدیم تحصیل کرده اند، شورای سنجش و پذیرش تصمیم گرفته است برای هر دو نوع داوطلب، سوالات جداگانه و متناسب با منابع درسی آن ها طرح شود.

  به این ترتیب هم برای دانش آموزان دوازدهمی که امسال اولین سالی است که در کنکور شرکت می کنند و هم برای پشت کنکوری ها، دو نوع سوال جداگانه تنظیم می شود و هر داوطلب می بایست در آزمون مربوط به نظام آموزشی که در آن فارغ التحصیل شده اند، شرکت کند.

  نحوه پذیرش و تعیین رتبه داوطلبین نظام قدیم و جدید چگونه است؟

  لازم به ذکر است برگزاری امتحان با دو نوع نمونه سوال برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم به این معنی نیست که برای داوطلبان نظام قدیم ظرفیت مجزا در دانشگاه ها در نظر گرفته شده است!

  نمرات هر دو گروه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید، تراز می شود و گزینش به صورت رقابتی بر اساس نمره کل نهایی در زیر گروه مربوطه وسایر شرایط و ضوابط آزمون سراسری انجام می شود.

  زمان برگزاری آزمون سراسری ۹۸ ۱۳ و ۱۴ تیر ماه ۹۸ است.

  زمان توزیع کارت های ورود به جلسه آزمون اعلام می شود.
  مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ هشت روز است و توصیه می شود ثبت نام را در روزهای آغازین انجام دهید و به روزهای پایانی موکول نکنید.
  امکان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ وجود دارد.
  اما بهتر است قبل از اتمام مهلت ذکر شده ثبت نام را انجام دهید تا با مشکل مواجه نشوید.

  اگر در مورد نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1400 ، مدارک و اطلاعات لازم، هزینه ثبت نام و .. نیاز به راهنمایی دارید، می توانید با مشاوران تحصیلی ما در دپارتمان مشاوره مشاورگروپتماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و پاسخ سؤالات شما را به صورت دقیق و کامل بدهند.

  منبع مطلب : moshavergroup.com

  مدیر محترم سایت moshavergroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید