توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اینترنت داخلی شامل چه چیزهایی میشود

  1 بازدید

  اینترنت داخلی شامل چه چیزهایی میشود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  همه چیز در مورد اینترنت داخلی (اینترانت) - موارد مصرف اینترنت داخلی - اینترنت و اشیا

  همه چیز در مورد اینترنت داخلی (اینترانت) - موارد مصرف اینترنت داخلی - اینترنت و اشیا

  ‌اینترانت یا اینترنت داخلی، یک شبکه خصوصی است که برای به اشتراک گذاری ایمن اطلاعات شرکت و محاسبه منابع در بین کارمندان استفاده می‌شود. یک اینترانت همچنین می‌تواند برای تسهیل کار در گروه ها و ارتباطات از راه دور استفاده شود. اینترانت ارتباطات درون سازمان را افزایش می‌دهد و به کارمندان امکان می‌دهد تا به راحتی به اطلاعات مهم، پیوندها، برنامه ها و فرم ها و پایگاه های داده دسترسی داشته باشند. همچنین با ایجاد یک پایگاه داده می‌توان امنیت را در داخل شبکه ارتقا داد که تمام نام‌های کاربری افرادی که اجازه دسترسی به شبکه را دارند را حفظ کند.

  بیشتر بخوانید: فناوری اینترنت 5G، جدیدترین تکنولوژی شبکه ای جهان

  برخی از موارد استفاده از اینترانت

  - ساده تر کردن فعالیت های روزمره.

  - مدیریت اطلاعات مهم و داده های شرکت در یک بانک اطلاعاتی واحد.

  - همکاری آسان تر از آنجا که می‌توان اطلاعات را در کل شبکه به اشتراک گذاشت.

  - ارائه محتوای شخصی سازی شده به کارکنان بر اساس نقش آن‌ها در شرکت.

  - بهبود ارتباطات داخلی با تهیه دایرکتوری کارمندان، اخبار شرکت ها و نمودارهای سازمانی که به راحتی در دسترس است.

  برخی از مزایای استفاده از اینترانت شامل

  - بهبود ارتباطات، اشتراک اطلاعات و همکاری در یک تجارت.

  - افزایش بازده سرمایه گذاری (ROI) به دلیل پایین بودن هزینه های اجرایی و عملیاتی.

  - توانایی منابع انسانی برای مدیریت سوابق کارمندان

  - استفاده از اینترانت به عنوان یک محیط آزمایش برای ایده های جدید قبل از اجرای آن‌ها در وب سایت اینترنتی شرکت.

  برخی از چالش هایی که هنگام استفاده از یک اینترانت وجود دارد عبارتند از:

  - عدم استفاده کاربران از اینترنت و بنابراین عدم وجود محتوا.

  - از بین رفتن علاقه در بین کاربران پس از هیجان اولیه.

  - عدم مالکیت مناسب یا مالکیت در بین بخش های مختلف, این شبکه را پیچیده کرده و قرار دادن مسئولیت در یک مکان را دشوار می‌کند.

  اینترنت داخلی (اینترانت) چگونه کار می‌کند؟ - موارد مصرف اینترنت داخلی

  یک اینترانت امن و مطمئن به یک سرور وب احتیاج دارد که وظیفه مدیریت کلیه درخواست‌های مربوط به پرونده های میزبانی شده در سرور، یافتن فایل درخواستی و تحویل آن به رایانه مناسب را دارد. همچنین باید یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) برای کنترل ایجاد، انتشار و مدیریت محتوا در داخل شبکه تنظیم شود. یک اینترانت همچنین ممکن است شامل بسیاری از شبکه های محلی متصل به هم پیوسته (LAN) و همچنین خطوط اجاره ای در شبکه گسترده (WAN) باشد.

  اینترانت یا اینترنت داخلی چیست؟

  به طور معمول، اینترانت شامل اتصالات از طریق یک یا چند کامپیوتر به اینترنت خارجی است. کارمندی که می خواهد به اینترانت دسترسی داشته باشد باید دارای رمز عبور باشد و به شبکه LAN متصل شود. با این حال، یک کارمند که از راه دور کار می کند می تواند از طریق یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) به اینترنت دسترسی پیدا کند. نرم افزار فایروال برای امنیت درون سازمانی ضروری است. فایروال تمامی بسته های داده ورودی و خروجی را چک می‌کند تا تأیید کند که آن‌ها حاوی درخواست های غیرمجاز یا مشکوک نخواهند بود، اطمینان حاصل می‌کند که بدافزار و سایر حملات مخرب به داخل شبکه نشت نخواهند کرد. هنگامی که بخشی از یک اینترانت در اختیار مشتریان، شرکا، تأمین کنندگان یا سایر افراد خارج از شرکت قرار می‌گیرد، آن بخش به بخشی از یک اکسترانت تبدیل می شود. این فایروال مخصوصاً برای شبکه های اینترانت که شامل پسوندهای اکسترانت است، بسیار مهم است. اینترانت عموماً شبیه نسخه خصوصی اینترنت است. شرکت ها می‌توانند ضمن استفاده از رمزگذاری / رمزگشایی ویژه و سایر ضمانت های امنیتی، پیام های خصوصی را از طریق شبکه عمومی ارسال کنند تا یک قسمت از اینترانت خود را به قسمت دیگر وصل کنند.

  بیشتر بخوانید: آشنایی با اصطلاحات شبکه جهانی وب؛ ping تا Packet loss

  تفاوت بین اینترنت و اینترانت

  بزرگترین تفاوت بین اینترنت و اینترانت این است که از هرجایی می توان به اینترنت دسترسی پیدا کرد، در حالی که فقط افرادی که دارای یک ورود معتبر هستند و به LAN یا VPN مورد نیاز متصل می‌شوند، می‌توانند به اینترانت دسترسی پیدا کنند. البته چندین تفاوت ساده دیگر هم وجود دارد مانند:

  - اینترنت در شبکه عمومی کار می‌کند در حالی که اینترانت در یک شبکه خصوصی کار می‌کند.

  - اینترنت عمومی به اندازه اینترانت خصوصی امن نیست.

  - اینترنت می تواند کاربران نامحدودی داشته باشد در حالی که تعداد کاربران اینترانت محدود است.

  - اطلاعات در اینترنت نامحدود است و در دسترس همگان قرار دارد ،در حالی که اطلاعات روی یک اینترانت محدود است و فقط در اختیار کاربرانی است که دارای دسترسی مجاز هستند.

  منبع مطلب : rayamag.com

  مدیر محترم سایت rayamag.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تفاوت اینترنت بین المللی با داخلی چیست؟

  برخورد با گران‌فروشی اینترنت آغاز شد - تابناک | TABNAK

  به گزارش «تابناک»، اینترنت کاری کرده که فرستادن یک پیام، از شکل فیزیکی خودش در آمده و با ده برابر سرعتی انجام شود که نامه‌های قرن بیستم به مقصد می‌رسیدند؛ فضای سازنده ای در عصر ارتباطات که البته به دو نوع داخلی و بین المللی تقسیم می شود.

  در ادامه تلاش می شود تا به تفات این دو نوع اینترنت اشاره شود:


  اینترنت بین‌الملل

  در چهل سال گذشته، سیستم جهانی ارتباط از راه دور  (global telecommunications) و فراهم‌کنندگان خدمات اینترنتی (Internet Service Providers یا ISP ها) ساختاری بسیار گسترده برای ارتباط ساخته‌اند که شهر‌ها و کشور‌های مختلف از طریق آن، به هم وصل می‌شوند. اینترنت بین‌‍الملل، برای لجستیک جهانی، برق، گاز، آب، دولت، ساخت و ساز‌های بزرگ، فروش و… ضروری است. اما این سرویس‌دهندگان کجا مستقر هستند؟ نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که شانزده کمپانی (که در هفت کشور مختلف قرار دارند) مرکز شبکه  اینترنت بین‌الملل هستند که هر کدام مسئول کمی بیش از یک درصد اتصالات آن هستند.   شرکت Level ۳ Communications در ایالات متحده، مرکز این شبکه است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید شرکت‌های آمریکایی، صاحب بیش از چهل درصد لینک‌ها در جهان هم هستند.


  چگونگی کار کردن اینترنت بین‌الملل

  شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که “اینترنت چطور کار می‌کند؟ ”. اینترنت بین‌الملل، در واقع یک شبکه خیلی بزرگ از کامپیوتر‌های اختصاصی است که روتِر یا router نام دارد. کار هر روتر، اطلاع از شیوه جابجایی بسته‌های کوچک اطلاعات از مبدا به مقصد است. هر بسته، تا رسیدن به مقصد نهایی‌اش می‌تواند از چندین روتر رد شود. به بسته‌های جابجا شونده بین مقاصد مختلف هاپ (hop) می‌گویند. اولین روتر‌های اینترنت، در سال اختراع این شبکه یعنی ۱۹۶۹ تنها چهار کامپیوتر بودند، اما این روز‌ها میلیون‌ها کامپیوتر در سر تا سر جهان میزبان شبکه هستند. فناوری که اینترنت بین‌الملل یا شبکه جهانی برای انتقال پیام استفاده می‌کند، یک فناوری ساده است که نزدیک به صد و چند سال پیش به وجود آمده: فیبر نوری. فیبر‌های نوری یا همان کابل‌ها این روز‌ها از طریق خشکی و دریا، به نقاط زیادی از جهان کشیده شده‌اند تا مردم همه قاره‌ها بتوانند به این شبکه دسترسی داشته باشند.


  تفاوت ترافیک داخلی و ترافیک جهانی (اینترنت بین‌الملل)

  بعضی از اپراتور‌های اینترنت در کشورمان، هزینه‌های ترافیک داخلی و ترافیک خارجی را تفکیک کرده‌اند و قیمت‌های متفاوتی برای این خدمات دریافت می‎کنند. سایت‌هایی که روی سرور‌های داخلی اجرا شده‌اند (مثل خبرگزاری‌ها، سایت‌های بانکی، سایت مدارس و دانشگاه‌ها، شبکه‌های اجتماعی ایرانی و…) سایت‌های داخلی هستند و سایت‌ها و اپلیکیشن‎هایی روی سرور خارجی، ترافیک خارجی محسوب می‎شود.

  چند سالی هست که سازمان مخابرات ایران اعلام کرده است هزینه ترافیک در سایت‌های داخلی، کمتر از سایت‌های خارجی خواهد بود.

  در همین راستا سازمان تنظیم مقررات دویست سایت پربازدید ایرانی را مشخص کرد و با تفکیک آن‌ها، هزینه اینترنت مصرفی کاربران را کاهش داد. با اجرای این قوانین، کاربران علاوه بر پرداخت هزینه کمتر نسبت به اینترنت بین‌الملل سرعت دسترسی و دانلود بالاتر را هم تجربه می‌کنند.

  ترافیک داخلی مربوط به سایت‌ها و پیام رسان‌هایی است که سرور آن در داخل ایران وجود دارد. برای مثال سرور‌های شبکه اجتماعی اینستاگرام، خارج از ایران است؛ بنابراین ترافیک داخلی به آن تعلق نمی‌گیرد و با ترافیک بین المللی محاسبه می‌شود. شایان ذکر است که ترافیک بین الملل دوبرابر ترافیک داخلی است.

  از ابتدای قرن بیست و یکم، دسترسی کاربران در کشور‌های مختلف به اینترنت بین‌الملل چند برابر شده. برای مثال در سال ۲۰۰۰ در قاره آفریقا، تنها ۲% مردم به اینترنت دسترسی داشتند، این آمار در سال ۲۰۱۹ به ۲۸.۲% رسیده. توجه داشته باشید که بیشتر بخش‌های آفریقا شهرنشین نیست. در کشوری مثل ایالات متحده آمریکا، همین آمار از ۳۶% در سال ۲۰۰۰ به ۷۷.۲% رسیده. همین آمارها، به ما می‎گویند که نقش شبکه اینترنت بین‌الملل در زندگی بشر و البته ارتباطات مهم سیاسی و اجتماعی روز به روز بیشتر می‎شود (شاید حتی بیشتر از چیزی که امروز تجربه می‌کنیم) و ارتقا کیفیت، سرعت و محتوای اینترنت نیاز به تعداد زیادی متخصص دارد. اینترنت آینده، ده‌ها برابر بهتر از امروز است!


  منظور تعرفه‌های غیر حجمی یا نامحدود

  برخی از کاربران تصور این را دارند که طرح‌های خود نامحدود است در حالی که اینطور نیست. تعرفه‌های جدید با عنوان غیر حجمی به کاربران ارائه خواهد شد. سرویس‌های غیر حجمی به این معناست که ارتباط اینترنتی شما وابسته به حجم نیست و شما پس از مصرف ترافیک‌های منصفانه هم می توانید از اینترنت استفاده کنید، اما به جای قطع اینترنت با کندی سرعت مواجه خواهید شد که جهت رفع آن باید ترافیک جداگانه خریداری کنید

  منبع: سایت صفر و یک

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  دومینیک تورنتو : ادمین کاش لیست برنامه ها و سایت هایی که با نت داخلی میشه استفاده کرد رو مختصر مینوشتی چون اکثر مردم واسه این میان این مطالبو میخونن با اینترنت داخلی میشه اپلیکیشن ها و سایت هایی که ساخت برنامه نویسای داخل کشور هستن و سرورشون داخل کشور هستش رو باز کرد یه مثال بزنم مثلا اپلیکیشن روبیکا ، لنز ، فیلیمو ، اپ یا سایت آپارات و... امیدوارم تونسته باشم جوابی که میخواستین رو داده باشم

  ناشناس : فقط بلدین مردم رو گول بزنید به هرترفندی شده به نفع خودتون کار میکنید😠😠

  mohammad : سلام شما بایستی اسم اپلیکیشن و سایت ها هارو نام می‌بردین تا مردم بفهمن اگر این نت رو بگیرن میتونن استفاده کنن یا نه

  نازی : اینترنت داخلی شامل چه برنامه هایی میشه؟

  benyamin : پیامرسان های داخلی فروشگاه ها وبسایت فروشگاه ها آپارات و ...

  محسن : بسته ماهانه 30گیگ خرید کردم ولی جواب نمیده

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 19 روز قبل
  0

  این مورد نت ضربالمثل قدیما مرغ تخم نکرد وقتی تخم کرد فالشو خورد

  ناشناس 19 روز قبل
  -2

  چرا اینترنتی رو که هیچ کارای نداره میبخشید اسمشو میزارید هدیه فقط ارزانی شخص خودش

  حمیدرنجبر 23 روز قبل
  1

  سلام ازاینترنت داخلی یاملی میتونم بااسنپ کارکنم

  نام *شهرام 26 روز قبل
  0

  سلام اینترنت داخلی را با کدام برنامه ها میتونیم مصرف کنیم اگه. راهنمایی کنید ممنون میشم

  0
  عباس 6 روز قبل

  تو اپ های داخلی میتونی ازش استفاده کنی بعلاوه سایت های دولتی که ارائه خدمات میدن

  نام * 26 روز قبل
  0

  سلام انترنت داخل شبکه به چه برنامه ها استفاده میشه لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  الینا 1 ماه قبل
  0

  برنامه سروش چی

  حسین 6 ماه قبل
  0

  سلام

  ناشناس 10 ماه قبل
  2

  تمن

  هلین 12 ماه قبل
  1

  ممنون دوم

  saeed.a 1 سال قبل
  2

  نت داخلی خیلی شبیه به اداره مملکته فقط باید ت ر زد

  ناشناس 1 سال قبل
  12

  فقط بلدین مردم رو گول بزنید به هرترفندی شده به نفع خودتون کار میکنید😠😠

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  با نت داخلی میشه تو گوگل یا واتساپ رفت اخه واسه من داره کار میکنه گوگل و واتساپم با همون نت واخلی میشه ایا؟

  0
  عباس 6 روز قبل

  خیر نمیشه

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  نه

  گوزو 1 سال قبل
  -1

  سلام

  دومینیک تورنتو 1 سال قبل
  14

  ادمین کاش لیست برنامه ها و سایت هایی که با نت داخلی میشه استفاده کرد رو مختصر مینوشتی چون اکثر مردم واسه این میان این مطالبو میخونن با اینترنت داخلی میشه اپلیکیشن ها و سایت هایی که ساخت برنامه نویسای داخل کشور هستن و سرورشون داخل کشور هستش رو باز کرد یه مثال بزنم مثلا اپلیکیشن روبیکا ، لنز ، فیلیمو ، اپ یا سایت آپارات و... امیدوارم تونسته باشم جوابی که میخواستین رو داده باشم

  -1
  اره ولا دقیقاااا 5 ماه قبل

  اره ولا دقیقا

  نازی 1 سال قبل
  9

  اینترنت داخلی شامل چه برنامه هایی میشه؟

  ناسناس 1 سال قبل
  3

  با اینترنت داخلی میتوانم وارد برنامه هایی چون بازار مایکت چهار خونه آپارات روبیکا شاد شوم یا خیر

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  بله فقط برنامه های وطنی باز میشن

  mohammad 1 سال قبل
  11

  سلام شما بایستی اسم اپلیکیشن و سایت ها هارو نام می‌بردین

  تا مردم بفهمن اگر این نت رو بگیرن میتونن استفاده کنن یا نه

  benyamin 1 سال قبل
  7

  پیامرسان های داخلی فروشگاه ها وبسایت فروشگاه ها آپارات و ...

  محسن 2 سال قبل
  4

  بسته ماهانه 30گیگ خرید کردم ولی جواب نمیده

  برای ارسال نظر کلیک کنید