توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بازار کار رشته بیولوژی وکنترل ناقلین بیماری ها

  1 بازدید

  بازار کار رشته بیولوژی وکنترل ناقلین بیماری ها را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  بازار كار بيولوژي و كنترل ناقلين بيماري ها

  بازار كار بيولوژي و كنترل ناقلين بيماري ها

  در صورتي كه جز دانش آموزان و داوطلبان كنكوري هستيد و مي خواهيد بدانيد، رتبه قبولي رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها در سال 97-98 دانشگاه آزاد و سراسري تمام شهرها به چه صورت است و با كسب چه درصدي در درس هاي عمومي و اختصاصي مي توانيد رتبه لازم را براي قبولي در رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها را دريافت نماييد ؟

  با توجه به حساسيت موضوع انتخاب رشته و ضرورت اطلاع از ظرفيت پذيرش دانشگاه ها براي پذيرش در رشته دلخواه شما و عدم اطلاع اكثر داوطلبان از اين ظرفيت ها اغلب با انتخاب نادرست ممكن است در رشته اي كه مي خواهند قبول نشوند بنابراين، اطلاع از نحوه قبولي در رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها از گروه تجربي، رياضي و انساني در دانشگاه آزاد ودانشگاه هاي سراسري و اطلاع از آخرين رتبه لازم براي قبولي بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها در كليه دانشگاه هاي سراسري و دانشگاه ازاد در تمام شهرها و دانشگاه هاي داراي رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها براي علاقمندان تحصيل در رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها از اهميت زيادي برخوردار است، چراكه داوطلبان با اطلاع از اين رتبه با تمركز و برنامه ريزي بهتري مي توانند در رشته دلخواه خود قبول شوند.

  در اين مقاله به برسي آمار قبولي داوطلبان در رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها در دانشگاه ها و شهر هاي مختلف در دانشگاه سراسري، دانشگاه آزاد و خودگردان و پيام نور و نحوه انتخاب رشته و بازار كار و توانمندي هاي لازم براي تحصيل و قبولي در اين رشته پرداحته ايم. براي اطلاع از آخرين تراز و رتبه فرد قبولي در رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها دانشگاه آزاد مي توانيد، بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن هر گونه سوال از طريق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را در رابطه با آخرين اخبار در رابطه با ظرفيت پذيرش دانشگاه ها در كليه رشته هايي كه مي خواهيد دريافت نمايند.

  براي اطلاع از مقاله هاي مفيد زير ار مطالعه نماييد.

  رتبه لازم براي قبولي در رشته كاردرماني در دانشگاه آزاد و سراسري 97-98

  تراز و رتبه قبولي رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها دانشگاه آزاد و سراسري 97-98

  رتبه قبولي رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها در دانشگاه آزاد و سراسري در جدول زير در اختيار شما عزيزان قرار مي دهيم كه در اين كارنامه به ترتيب از سمت راست شامل رتبه كشوري، رتبه در سهميه، سهميه در منطقه، جنسيت و شهر و رشته قبولي مي باشد.

  انتخاب رشته صحيح كنكور سراسري و آزاد 97

  متقاضيان، بعد از انتشار كارنامه كنكور سراسري 97 داوطلبان در كارنامه با دريافت شناسه مي توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمايند. اولين موضوعي كه داوطلبان بايد به آن دقت نمايند، در نظر گرفتن ميزان علاقه شما داوطلبان به رشته محل ها و همچنين آينده شغلي آن مي باشد. بنابراين سعي كنيد در انتخاب رشته خود، با دقت مام مواردي كه در انتخاب رشته شما تاثير مي گذارد را درنظر بگيريد.

  بنابراين شما داوطلبان با مطالعه دفترچه بدون در نظر گرفتن رتبه و تراز خود تمام رشته هاي كه به آن علاقمند هستيد را، بدون در نظر گرفتن رتبه و تراز خود انتخاب و ياداشت نماييد. براساس اولويت علاقه و با دقت كد هاي مورد نظر رادر ليست وارد نماييد. اما آنچه كه قبل از هركاري به شما پيشنهاد ميكنيم، اطلاع از بازار كار و محل دانشگاه، هزينه رفت و آند در صورتي كه در شهر ديگه اي باشد همه و همه را درنظر بگيريد و سپس اقدام به انتخاب رشته نماييد. بنابراين در صورت داشتن هرگونه سوال در هر كدام از مراحل انتخاب رشته و اطلاع از تراز و رتبه قبولي رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها و هر سوالي كه داشتيد بدون اتلاف وقت از هر كجاي كشور پاسخ سوالات خود را از طريق ارتباط با سامانه دريافت نماييد.

  براي اطلاع از انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 | زمان و اصول صحيح انتخاب رشته روي لينك آبي كليك كرده و در صورت داشتن هرگونه سوال از طريق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دريافت نماييد.

  توانمندي هاي لازم براي تحصيل در رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها

  اين رشته از بين داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي دانشجو مي پذيرد و دانشجويان لازم است كه در دروس شيمي و زيست شناسي توانمند باشند.
  همچنين دانشجوي اين رشته بايد از قدرت تجزيه و تحليل خوب و مهارت حل مسائل برخوردار باشد. چرا كه اگر دانشجويي نتواند از اطلاعاتي كه در حافظه اش جمع كرده است، بهره برداري مناسب كرده و تحليل مناسبي داشته باشد. مثل يك كامپيوتر خاموش مي ماند كه هيچ استفاده از آن نمي شود.

  بازار كار رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها

  اغلب داوطلبان قبل از تحصيل در هر رشته اي بهدنبال بازار كار رشته دلخواه خود هستند. شايد تا بحال در رابطه با بازار كار رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماري اطلاعات زيادي نداشته باشيد. بنابراين اگر قصد تحصيل در اين رشته را داريد توجه داشته باشيد، با توجه به اينكه كارشناسان اين رشته، توانايي شناسايي زيستگاه هاي ناقلان بيماري ها، سيد و جمع آوري آن ها، شناسايي و تعيين هويت و بررسي آزمايشگاهي ناقلان، تعيين استراتژي مناسب مبارزه بر حسب نوع ناقلان، آفت شهري و مخازن، نگه داري و پرورش حشرات در آزمايشگاه ها، به كار گيري صحيح تجهيزات و سموم مورد استفاده در كنترل ناقلان و آزمايش روش هاي مبارزه با ناقلان و مخازن بيماري به ذينفعان و آموزش روش هاي ايمني و حفاظت در برابر سموم حشره كش را دارند، مي توانند در نقش هاي اجرايي، آموزشي و پژوهشي در اداره كل سلامت محيط و كار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، مركز مديريت بيماري هاي واگير وزارت بهداشت، شهرداري ها، دهداري ها و بخشداري ها، مراكز بهداشتي درماني روستايي و شهري، سازمان محيط زيست، بيمارستان هاي دولتي و خصوصي، سازمان ميراث فرهنگي، موزه ها شركت هاي خدماتي خصوصي ناقلان فعاليت نمايند.

  در صورت داشتن هرگونه سوال مي توانيد از طريق ارتباط با سامانه مشاوره تحصيلي تلفنيپاسخ ريز ترين سوال خود را در اين رابطه دريافت نماييد.

  منبع:آخرين رتبه قبولي رشته بيولوژي و كنترول ناقلين بيماريها در سال 97-98

  منبع مطلب : tahsil.blogiran.net

  مدیر محترم سایت tahsil.blogiran.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها - معرفی جامع و بازار کار بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها

  رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها - معرفی جامع و بازار کار بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها

  رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها از جمله رشته های کنکور تجربی می باشد که در زیر شاخه علوم بهداشتی جای گرفته است که فرد متقاضی در 4 سال می تواند اطلاعات گوناگونی را در رابطه با موارد مختلفی به دست آورد و آن ها را برای داشتن یک آینده روشن به کار ببرد.

  از موضوعاتی که این افراد در طول تحصیل خود می آموزند می توان به مواردی همچون انواع بند پایان و جوندگان اشاره کرد که این موارد برای رشته پزشکی بسیار حائز اهمیت هستند. هدف از تربیت دانشجو در این رشته این است که بتوانند با داشتن اطلاعات علمی بالا ناقلین مختلف را شناسایی کنند و از این طریق به کنترل کردن و کاهش بیماری ها کمک نمایند.

  در ادامه می توانید با توانایی های این افراد و همچنین دروس مختلف رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها آشنایی پیدا کنید. پس همراه ما باشید.

  توانایی دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها چیست؟

  دانشجویانی که در این رشته فارغ التحصیل می شوند ، از توانایی های به خصوصی بهره مند هستند. یکی از این توانایی ها دانشی است که از خود در عملیات صحرایی به اشتراک می گذارند. به عنوان مثال می توانند:

  بازار کار این رشته به چه صورت است؟

  اگر دانشجویان این رشته بتوانند توانایی های زیادی را در خود پرورش دهند ، بعد از فارغ التحصیلی می توانند در سمت ها و زمینه های مختلفی فعالیت کنند. از این امور فعالیتی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  دروس رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها

  به طور کلی دانشجویان رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها موظف به گذراندن واحدهای مختلفی هستند که به دو دسته دروس پایه و تخصصی دسته بندی می شوند. هر کدام از این درس ها اهمیت خاص خودشان را دارند و به منظور داشتن توانایی برای داشتن آینده شغلی بهتر ضروری هستند که در ادامه می توانید با آن ها آشنا شوید.

  دروس پایه

  دروس پایه تعداد واحدهای مشخصی را به خود اختصاص داده است که هر کدام از آن ها اهمیت بالایی را به خود اختصاص داده اند که شامل دروس زیر هستند:

  و دروس روش تحقیق مقدماتی ، نوپدیدی و بازپدیدی بیماری ها ، پاتوبیولوژی جغرافیایی ایران ، کاربرد سیستم های اطلاعات جغرافیایی در بهداشت ، سیستم های اطلاع رسانی پزشکی ، کمک های اولیه ، آموزش بهداشت و ارتباطات.

  دروس تخصصی

  دروس تخصصی رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها شامل موارد زیر می شوند:

  و دروس آزمایشگاه کلیات لیشمانیوز ، جوندگان مهم از نظر پزشکی و مبارزه با آن ها ، کنه شناسی ، رفتار شناسی بندپایان ، اصول جمع آوری و نگه داری حشرات ، شناسایی و مبارزه با جانوران مهره دار سمی و زهرآگین ، آفات شهری ، حشرات مفید ، اصول برنامه ریزی عملیاتی مبارزه با بیماری های منتقل شونده از سوی ناقلان در شرایط اضطراری ، حلزون های ناقل بیماری و روش های مبارزه با آن ها و …

  منبع مطلب : pasokhbama.com

  مدیر محترم سایت pasokhbama.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  شتتتتتتتت

  Zahedi 2 سال قبل
  -2

  من فارغ‌التحصیل این رشته هستم متاسفانه رشته ما به دلیل تغییر اسمش از حشره شناسی پزشکی به بیولوژی وکنترل ناقلین بیماری ها برای بعضی ها گنگ ونامعلومه در مورد بازار کار باید بگم امسال سال 99 تو دفترچه استخدامی علاوه بر کارشناس این رشته بهداشت عمومی هم میتونست شرکت کنه و مواد آزمون حتی یک درس تخصصی از رشته مارو نداشت یعنی برای اون کسی که تو وزارتخونه هم داره مواد آزمون رو مینویسه نمیفهمه این رشته چیه واین یه ضعف خیلی وحشتناکه از نظر من این رشته جایگاه خودشو پیدا نکرده رفتن وخوندن این رشته ریسکه بقیه رشته های بهداشت اگر چه خیلی تاپ وخوب نیستن ولی به نظر من از این رشته بهترن چون حداقل جایگاه خودشونو دارن.

  0
  م 2 ماه قبل

  متشکرم

  برای ارسال نظر کلیک کنید