توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بازار کار رشته زیست شناسی سلولی مولکولی

  1 بازدید

  بازار کار رشته زیست شناسی سلولی مولکولی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  آینده شغلی رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی

  تعریف رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی

  زیست شناسی سلولی و ملکولی یکی از رشته های علوم پایه است که در دهه 1960 میلادی پایه گذاری شده است و برای اینکه به این رشته علاقه مند شوید، باید حافظه خوبی داشته باشید و به درس شیمی و زیست علاقه داشته باشید. این رشته شامل مطالعه زیست شناسی در سطح ملکولی است. این حوزه دارای وجوه مشترکی بازیست شناسی ، شیمی و به طور خاص با علم ژنتیک و بیوشیمی است. زیست شناسی سلولی و ملکولی علم استنباط برهم کنش های مولکولی فعالیت های بیولوژی در بین سیستم های مختلف درون سلولی است.

  گرایش های کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی

  فارغ التحصیلان این رشته در ایران می توانند در مقطع کارشناسی ارشد ، تحصیلات خود را در گرایش های زیر ادامه دهند:

  مشاوره تحصیلی خصوصی
  اگه دوست داری سال بعد اسم تو جزء این رتبه های برتر کنکور باشه، عدد ۶ رو به ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ بفرست!!

  بازار کار رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی در جهان

  یک زیست شناس سلولی و ملکولی می تواند در موقعیت های مختلف شامل: بیمارستان ها، دانشگاه ها، آزمایشگاه های مستقل، کالج ها، کمپانی های غیرانتفاعی و آژانس های دولتی مشغول به کار شود.

  میانگین درآمد افراد شاغل در این رشته در برخی از نقاط جهان به شرح زیر می باشد:

  نگاهی جزئی تر به درآمد رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی در آمریکا

  آینده شغلی رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی در ایران

  فرصت های شغلی این رشته در ایران که در مسیر توسعه وجود دارد، محدود نیست. اما در کشورمان اگر فردی به امید آینده مالی خوب و زود بازده بودن به سراغ این رشته و برخی دیگر از رشته های علوم پایه بیاید، اشتباه کرده است.

  بیشترین آینده شغلی رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی در ایران شامل پژوهشگری و تدریس است که البته مشاغل دولتی مانند کارشناس آزمایشگاه غذا، دارو و بهداشت، کارشناس آزمایشگاه واکسن و سرم و کارشناس مواد خوراکی، 
  آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی هم در برمی گیرد.

  تعدادی از مراکز تحقیقاتی بزرگ کشور مانند انستیتو پاستور، مرکز تحقیقات بین المللی ژنتیک ایران، مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک و مراکز تحقیقاتی دانشگاهی کشور می توانند پذیرای فارغ التحصیلان این رشته باشد. علاوه بر این، فارغ التحصیلان رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی می توانند با تاسیس شرکت های خصوصی تولید کننده مواد اولیه آزمایشگاه های سلولی و ملکولی یا آزمایشگاه هایی که تست های آن ها در سطح مولکولی است، به وضعیت مالی نسبتا خوبی برسند.

  »» اگر می خواهید زودتر جذب بازار کار شوید!

  دو عامل مهم در استخدام در این رشته تجربه و مهارت است و البته کارفرماها ترجیح می دهند افرادی با توانایی برقراری روابط اجتماعی، مشارکت در کار های گروهی مختلف، توجه بسیار به جزئیات و افرادی با تمایل به فراگیری پیوسته و به روز اطلاعات (lifelong learning ) را استخدام کنند.

  قابل ذکر است که موقعیت های شغلی برای افرادی که در یکی از گرایش های این رشته phD دارند، بیشتر فراهم است.

  برای رزرو و ثبت نام جلسات مشاوره تحصیلی بارسا
  ( مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری ) با شماره ۲۲۶۷۷۹۱۷-۰۲۱ تماس بگیرید.
  یا عدد ۶ را به سامانه ۳۰۰۰۹۰۹۰۳۰ ارسال کنید.

  منبع مطلب : www.alimirsadeghi.com

  مدیر محترم سایت www.alimirsadeghi.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آینده شغلی و بازار کار گرایش های ارشد زیست سلولی و مولکولی

  آینده شغلی و بازار کار گرایش های رشته زیست سلولی و مولکولی

  آینده شغلی گرایش های رشته زیست سلولی و مولکولی

   برای موفقیت در گرایش‌ های‌ کارشناسی ارشد زیست‌شناسی‌ سلولی‌ و مولکولی‌، علاوه بر شرایط عمومی و مشترک همه رشته ها، علاقه مندی به‌ کارهای‌ آزمایشگاهی‌ ضروری است؛ چرا که عمده وقت متخصص این رشته در آزمایشگاه‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌ سپری می شود و علاوه بر آن ماهیت بسیاری از فعالیت های معمول او نظیر استخراج‌ RNA از یک‌ بافت نیازمند صرف زمان طولانی است. مشاوران دپارتمان ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی 3گام ، در این مطلب به شرح آینده شغلی و بازار کار گرایش های رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارند، پردا خته اند.

  برای ارتباط با مشاور تخصصی این رشته و دریافت یک جلسه مشاوره رایگان به لینک زیر مراجعه نمایید.

  دقیق ترین نرم افزار انتخاب رشته کنکور 99

  بازار کار ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی: گرایش ژنتیک 

  افرادی که علاقمند به تحقیق و شناخت ژنوم موجودات مختلف، روشهای انتقال ژنها به نسل بعد، فراوانی و شیوع جهش های بیماریزا در جمعیت انسانی بوده و خواهان توسعه روشهای مهندسی ژنتیک در زمینه تولید و بهینه سازی محصولات مختلف زیستی می باشند. 

  فارغ التحصیلان این رشته بعنوان مربی در موسسات آموزش عالی و یا بعنوان کارشناس ارشد در وزارتخانه ها و موسسات پژوهشی تولیدی و خدماتی از جمله کشاورزی، نفت، سرم سازی و مراکز تحقیقاتی بهداشتی، پزشکی، دارویی، صنایع غذایی فعالیت نمایند.

  اغلب فارغ التحصیلان رشته ژنتیک به دنبال اشتغال در آزمایشگاههای ژنتیک می باشند که شاید با محدودیت مواجه باشد ولی در سایر زمینه ها بخصوص مراکز آموزشی  و شرکت های دانش بنیان نیاز بالایی به این گرایش وجود دارد.

  فارغ التحصیلان رشته ژنتیک در بخش پزشکی می توانند در آزمایشگاههای ژنتیک دولتی یا خصوصی و در بخش مهندسی ژنتیک در شرکت های دانش بنیان، شرکت های داروسازی و سایر مراکزی که در زمینه تولید پروتئین های نوترکیب و سایر فرآورده های زیستی فعالیت می کنند مشغول به کار شوند.

  شاید در شرایط کنونی بازار کار این رشته چندان گسترده نیست ولی با توجه به پیشرفت های زیاد علم ژنتیک شاید در بسیاری از زمینه های علمی، آموزشی و پژوهشی  نیاز به متخصصان ژنتیک گریزناپذیر باشد.

  بازار کار ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی: گرایش میکروبیولوژی

  افرادی که علاقمند به تحقیق و شناسایی ویژگیها، عملکرد و بیماریزایی میکروارگانیسم ها مختلف و کاربرد قابلیت های خاص زیستی میکروارگانیسم ها در زمینه پزشکی، غذایی و صنعتی می باشند می توانند در این گرایش تحصیل کنند.

  فارغ التحصیلان این رشته بعنوان مربی در موسسات آموزش عالی و یا بعنوان کارشناس ارشد در وزارتخانه ها و موسسات پژوهشی تولیدی و خدماتی از جمله کشاورزی، نفت، سرم سازی و مراکز تحقیقاتی بهداشتی، پزشکی، دارویی، صنایع غذایی فعالیت نمایند.

  علیرغم سایر گرایش ها بازار کار میکروبیولوژی بسیار گسترده می باشد و فردی که دارای مهارت کافی در زمینه فعالیت های آزمایشگاهی موردنیاز باشد می تواند به راحتی در مراکز مختلف مشغول به کار شود.

  بازار کار رشته میکروبیولوژی را در سه  بخش پزشکی، غذایی و صنعتی می توان در نظر گرفت که در بخش پزشکی در آزمایشگاههای پژوهشی و تشخیص طبی، در بخش صنایع غذایی در کارخانجات صنایع غذایی در زمینه کنترل کیفی مواد غذایی و خوراکی و در بخش صنعت در مراکز تصفیه آب و فاضلاب و پالایشگاه نفت و مراکز کشاورزی مشغول شوند میکروبیولوژی یکی از گرایش های پایه می باشد که با توسعه مراکز علمی و صنعتی نیاز به فارغ التحصیلان این گرایش نیز افزایش خواهد یافت.

  عضویت در کانال کارشناسی ارشد 98

  بازار کار ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی: گرایش بیوشیمی

  افرادی که علاقمند به شناخت و تحقیق در مورد ساز و کارهای شیمیایی سلول، بررسی فعالیت آنزیم های زیستی تحت شرایط محیطی مختلف یا افرادی با بیماریهای خاص، استفاده از ترکیبات شیمیایی مختلف در ساخت یا بهبود عملکرد فرآورده های زیستی یا دارویی و بررسی تاثیر مواد شیمیایی در جهش زایی یا تغییر فعالیت سلولها می باشند.

  فارغ التحصیلان این رشته بعنوان مربی در موسسات آموزش عالی و یا بعنوان کارشناس ارشد در وزارتخانه ها و موسسات پژوهشی تولیدی و خدماتی از جمله کشاورزی، نفت، سرم سازی و مراکز تحقیقاتی بهداشتی، پزشکی، دارویی، صنایع غذایی فعالیت نمایند.

  بازار کار این گرایش در شرایط کنونی چندان گسترده نیست ولی با کسب مهارتهای لازم می توانند در مراکز تشخیص طبی، شرکت های داروسازی و سایر صنایع مرتبط مشغول به فعالیت شوند.

  فارغ التحصیلان بیوشیمی توانمندی بالایی برای فعالیت در شرکت های داروسازی و صنایع غذایی دارند همچنین در مراکز آموزشی و پژوهشی علوم زیستی و پزشکی می توانند فعالیت کنند.

  بازار کار ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی: گرایش بیوفیزیک

  فردی که علاقمند به شناخت و سنجش کمی فرایندهای زیستی و مطالعه فیزیکی ساز و کارهای حیاتی سلول زنده و کاربرد نرم افزارهای مرتبط برای محاسبات کمی و فضایی فرایندهای زیستی باشند.

  بازار کلی آن شامل موارد زیر است:

  در کل فارغ التحصیلان بیوفیزیک می توانند در شرکت های داروسازی و شرکت های دانش بنیان، همچنین در مراکز آموزشی و پژوهشی علوم زیستی و پزشکی فعالیت کنند.

  بازار کار ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی: گرایش زیست فناوری میکروبی

  افرادی که علاقمند به تحقیق و تولید فرآورده های زیستی از میکروارگانیسم های مختلف با استفاده از روشهای زیست فناوری می باشند.

  بازار کار آن شامل:

  خدمت در واحدهای آموزشی و کمک به تربیت کارشناسان متخصص زیست فناوری موردنیاز واحدهای صنعتی و پژوهشی کشور

  خدمت در واحدهای پژوهشی و واحدهای تحقیق و توسعه برای گسترش مرزهای دانش

  بازار کار زیست فناوری گسترده می باشد و فارغ التحصیلان این گرایش می توانند در اغلب شرکتهای دارویی، آرایشی بهداشتی، صنایع غذایی و کشاورزی و نفت مشغول به فعالیت شوند علاوه برآن بدلیل نوپا بودن زیست فناوری در حوزه آموزش نیز نیاز بالایی به متخصصین این رشته وجود دارد.

  رشته زیست فناوری کاملا کاربردی می باشد و در صنایع مختلف گسترش یافته است بنابراین فارغ التحصیلان رشته زیست فناوری می توانند در حوزه های مرتبط با زیست فناوری در صنعت داروسازی، کشاورزی، نفت و غذا مشغول به فعالیت شوند.

  دقیق ترین نرم افزار انتخاب رشته کنکور 99

  بازار کار ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی: گرایش زیست فناوری دریا

  افرادی که علاقمند به شناسایی ویژگیهای منحصر بفرد موجودات آبزی و استفاده از ان در تولید فرآورده های زیستی، دارویی و صنعتی از طریق تکنیک های زیست فناوری باشند.

  بازار کار تعریف شده برای آن شامل:

  بصورت مربی در مراکز آموزشی و پژوهشگر موسسات تحقیقاتی

  راه اندازی پروژه های تحقیقاتی و مراکز تولید محصولات زیست فناوری

  همانند سایر گرایش های زیست فناوری بازار کار گسترده ای در صنایع مختلف دارد و در اغلب شرکت های زیست فناوری می توانند جذب کار شوند.

  با توجه به توسعه زیست فناوری و ناشناخته بودن بسیاری از قابلیت های موجودات آبزی متخصصین این گرایش با تحقیق و تولید فرآورده های زیستی جدید در شرکت های دانش بنیان و صنایع دارویی، آرایشی بهداشتی، غذایی و نفت می توانند مشغول به فعالیت شود.

  بازار کار ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی: گرایش زیست فناوری صنعت و محیط زیست

  افرادی که علاقمند به تحقیق و شناسایی ویژگیهای خاص موجودات زنده برای حفاظت از محیط زیست (مثل استفاده از قابلیت بعضی میکروبها در تصفیه پساب های صنعتی) و تولید فرآورده های زیستی با کاربرد صنعتی با استفاده از روشهای زیست فناوری می باشند.

  در واقع هدف آن: تربیت نیروی انسانی متخصص موردنیاز صنایع مختلف و محیط زیست در توسعه و طراحی واحدهای صنعتی و مباحث مهندسی درگیر در آن و ساخت تجهیزات مورداستفاده در زیست فناوری

  بازار کار زیست فناوری صنعت در حال گسترش می باشد و فارغ التحصیلان این گرایش می توانند در اغلب شرکتهای دارویی، آرایشی بهداشتی، صنایع غذایی و کشاورزی و نفت مشغول به فعالیت شوند علاوه برآن بدلیل نوپا بودن زیست فناوری در حوزه آموزش نیز نیاز بالایی به متخصصین این رشته وجود دارد.

  با توجه به گسترش علم زیست فناوری و تاسیس شرکت های زیست فناوری برای تولید فرآورده های زیستی و دارویی نیاز به متخصصین زیست فناوری در حال افزایش می باشد.

  عضویت در کانال کارشناسی ارشد 98

  منبع مطلب : 3gaam.com

  مدیر محترم سایت 3gaam.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آینده شغلی و بازار کار در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی

  آینده شغلی و بازار کار در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی

  به گزارش خبرنگار صنفی-آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ کنکور سراسری سال ۹۷ با حضور بیش از یک میلیون داوطلب در تیرماه برگزار شد، و حالا داوطلبان منتظر اعلام نتایج و انتخاب رشته تحصیلی خود در مقطع کارشناسی هستند. در این میان اصلی ترین دغدغه این روزهای داوطلبان و خانواده ها انتخاب یک رشته آینده دار و مناسب برای بازار کار است. خبرنامه دانشجویان ایران به همین بهانه به معرفی رشته های موجود در دوره کارشناسی کرده است.

  ۲.گروه تجربی/زیست شناسی سلولی و مولکولی

  موقعیت‌ شغلی‌ در ایران‌
  علم‌ ژنتیک‌ در ایران‌ هنوز در ابتدای‌ راه‌ است‌ و باید تلاش‌ بسیار کرد و کاستی‌ها را جبران‌ نمود و موانع‌ را از میان‌ برداشت‌ تا بتوان‌ شاهد رشد روزافزون‌ این علم‌ در ایران‌ بود. البته‌ این‌ به‌ آن‌ معنی‌ نیست‌ که‌ در کشور ما تحقیقات‌ ژنتیکی‌ انجام‌ نمی‌گیرد و فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ جذب‌ هیچ‌ مرکزی‌ نمی‌شوند، بلکه‌ سازمان‌های‌ مختلفی‌ هستند که‌ به‌ فعالیت‌های‌ تحقیقاتی‌ ژنتیکی‌ می‌پردازند که‌ از جمله‌ می‌توان‌ به‌ مراکز مختلف‌ وزارت‌ جهاد کشاورزی‌، مراکز پژوهشی‌ وزارت‌ علوم‌، انستیتو پاستور، مرکز ملی‌ تحقیقات‌ مهندسی‌ ژنتیک‌ و تکنولوژی‌ زیستی‌ اشاره‌ کرد.

  امّا اگر فردی به‌ علوم‌ پایه‌ علاقه‌ دارد ، مطمئناً رشته‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌ رشته‌ای‌ با ارزش‌ و خوب‌ است‌. تعدادی‌ از مراکز تحقیقاتی‌ مانند انستیتوپاستور، مرکز تحقیقات‌ ژنتیک‌، مرکز تحقیقات‌ بیوشیمی‌ و بیوفیزیک‌ و مراکز تحقیقاتی‌ دانشگاهی‌ می‌توانند پذیرای‌ فارغ‌التحصیلان‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌ باشند.

  علاوه‌ بر مراکز تحقیقاتی‌ موجود، فارغ‌التحصیل‌ این‌ رشته‌ می‌تواند با ایجاد شرکت‌ خصوصی‌ سازنده‌ مواد اولیه‌ آزمایشگاه‌های‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌ یا آزمایشگاهی‌ که‌ تستهای‌ آن‌ در سطح‌ موکلولی‌ است‌، هم‌ به‌ جامعه‌ علمی‌ خدمت‌ کند و هم‌ وضعیت‌ مالی‌ نسبتاً خوبی‌ داشته‌ باشد البته‌ در حال‌ حاضر نیز در ایران‌ چنین‌ فعالیت‌هایی‌ در سطح‌ محدودی‌ انجام‌ می‌گیرد.

  موقعیت‌ شغلی‌ در ایران
  کارشناسان‌ میکروبیولوژی‌ در پژوهشگاه‌ نفت‌ برای‌ تحقیق‌ بر روی‌ میکروب‌های‌ نفت‌خوار یا گوگردزدایی‌، در بخش‌ صنایع‌ غذایی‌ در کارخانه‌های‌ کنسروسازی‌ و کمپوت‌ سازی‌ و در صنایع‌ بهداشتی‌ مشغول‌ به‌ کار هستند. تهیه‌ لوازم‌ آزمایشگاهی‌ مورد نیاز در این‌ گرایش‌ یکی‌ از شغل‌هایی‌ است‌ که‌ بعضی‌ جذب‌ آن‌ می‌شوند.

  مؤسسه‌ استاندارد یا آزمایشگاه‌های‌ کارخانجات‌ تهیه‌ مواد بهداشتی‌ و غذایی‌ برای‌ تشخیص‌ کیفیت‌ و سلامت‌ این‌ مواد از نظر عدم‌ آلودگی‌ میکروبی‌، مراکز تهیه‌ مواد دارویی‌ مانند تهیه‌ آنتی‌ بیوتیک‌ها و بالاخره‌ کارخانجات‌ تهیه‌ اسیدها مانند اسید بوتریک‌ و اسید استیک‌ و حلال‌ها مانند الکل‌ و استون‌ و مراکز تهیه‌ واکسن‌ مانند مؤسسه‌ رازی‌ و انستیتوپاستور ایران‌ نیز می‌توانند مراکز جذب‌ فارغ‌التحصیلان‌ این‌ گرایش‌ باشند.

  توانایی های مورد نیاز و قابل توصیه
  در گرایش های مختلف زیست شناسی سلولی و مولکولی باید علاقه مند بود و صبر و پشتکار داشت تا بتوان طعم شیرین موفقیت را چشید. همچنین دانشجو باید حافظه خوبی داشته و در دروس شیمی، ریاضی و فیزیک قوی باشد و در نهایت لازم است که به کارهای آزمایشگاهی علاقه مند باشد. برای مثال یکی از کارهایی که به طور معمول در آزمایشگاه علوم سلولی و مولکولی انجام می گیرد، استخراج RNA از یک بافت است که حداقل زمان لازم برای این کار ۵ ساعت می‌باشد.

  وضعیت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر
  امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکتری وجود دارد.

  منبع مطلب : iusnews.ir

  مدیر محترم سایت iusnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید