توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بازیگران فیلم محمد رسول الله مصطفی عقاد

  1 بازدید

  بازیگران فیلم محمد رسول الله مصطفی عقاد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  محمد رسول‌الله (فیلم ۱۹۷۶)

  محمد رسول‌الله (فیلم ۱۹۷۶)

  رسالت (به انگلیسی: The Message) معروف به محمد رسول‌الله فیلمی سینمایی به کارگردانی مصطفی عقاد است که در سال ۱۹۷۶ منتشر شد. رسالت داستان زندگی پیامبر اسلام، محمد بن عبدالله، را از چهل سالگی تا وفات و در واقع داستان دوران صدر اسلام را به تصویر می‌کشد. بازیگران این فیلم از جمله آنتونی کوئین و ایرنه پاپاس از بازیگران مطرح هالیوود بودند.

  با این که موضوع اصلی فیلم زندگی محمد پیامبر است سازندگان فیلم با ادای «احترام به باورهای مسلمانان» محمدبن عبدالله و همچنین علی بن ابوطالب و دیگر خلفای راشدین را در فیلم نشان نداده‌اند. در مورد پیامبر بازیگران به جای او با دوربین صحبت می‌کنند و در مورد علی بن ابوطالب در تنها سکانسی که او حضور دارد تنها شمشیر ذوالفقار وی نشان داده می‌شود. در واقع شخصیت اصلی این فیلم حمزة بن عبدالمطلب، عموی محمد است.

  از وقایع تاریخی مهمی که در این فیلم تصویر شده‌اند می‌توان به: بعثت پیامبر، قتل سمیه، اسلام آوردن و شکنجهٔ بلال حبشی، جنگ بدر، جنگ احد، هجرت مسلمانان از مکه به مدینه، فتح مکه و… اشاره کرد. از شخصیت‌های تاریخی مهمی که در این فیلم تصویر شده‌اند می‌توان به: حمزة بن عبدالمطلب، زید پسر حارثه، هند، ابوسفیان، سهیل بن عمرو، وحشی پسر حرب، ابوطالب، ابولهب، ابوجهل، سمیه، بلال حبشی، هراکلیوس (پادشاه وقت رومنجاشی (پادشاه وقت حبشهخسروپرویز (پادشاه وقت ایران) اشاره کرد. مصطفی عقاد و دخترش سال‌ها بعد در یک عملیات تروریستی توسط القاعده در یکی از هتل‌های اردن کشته شدند.

  تولید[ویرایش]

  مصطفی عقاد برای ساخت این فیلم با مشکل تأمین هزینه‌های ساخت مواجه بود و نبود شریک تجاری در ساخت این فیلم، در همان ابتدا فیلم را تا آستانه تعطیلی کشاند تا این که در نهایت توسط معمر قذافی رهبر لیبی مورد حمایت مالی قرار گرفت و بنابراین فیلم برداری این فیلم در کشورهای لیبی و مراکش که لوکیشن‌های مشابه مکه و مدینه آن زمان داشتند، آغاز شد.

  بازیگران نسخه انگلیسی

  برخی از بازیگران نسخه عربی

  نسخه‌های فیلم[ویرایش]

  این فیلم به دلیل تأثیرگذاری بیشتر بر روی دو قشر مخاطب عرب زبان و مخاطب جهانی، به صورت دو نسخه موازی عربی و انگلیسی ساخته شده‌است. نسخه عربی در بر دارنده بازیگران عرب و نسخه انگلیسی با حضور بازیگران هالیوود ساخته شده است. نسخه‌ای که امروز ما به عنوان فیلم «محمد رسول الله (ص)» به کارگردانی مصطفی عقاد با دوبله فارسی می‌بینیم، نسخه هالیوودی فیلم است.

  جوایز[ویرایش]

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  پیوند به بیرون[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مشرق نیوز

  سرویس فرهنگ و هنر مشرق-40 سال، کم نیست. یک عمر است. خیلی از بازیگران این فیلم که در زمان بازی در آن، میانسال بودند، در گذشته‌اند و آنها که مانده‌اند آن قدر سن‌شان بالاست که دیگر بازی نمی‌کنند. علاوه بر بازیگران نسخه‌ی انگلیسی که ما آن را دیده‌ایم. نگاهی هم به بازیگران نسخه‌ی عربی داشته‌ایم و همین طور دوبلورهایی که این فیلم را برایمان ایرانیزه و مانگار کرده‌اند.

  بلال

  در چه سنی بازی کرد؟ 42 سالگی

  چه موقعیتی داشت؟ اذان گویی این بازیگر سیه چرده برفراز کعبه، نمای پایانی فیلم است. سکا که متولد سنگال بود در انگلیس بازی می‌کرد و در حدود 20 سال سابقه‌اش، سابقه بازی در 30 فیلم را بر عهده داشت.

  الان کجاست؟ 10 سال پیش بر اثر سرطان ریه در 73 سالگی درگذشت. او تا سال 1372 به بازیگری مشغول بود.

  بازیگر هم نقش در نسخه عربی: علی احمد سالم از لیبی بر عهده داشت که هنوز زنده است.

  دوبلور: ناصر طهماسب که آن موقع دوبلوری جوان بود. نقش بلال را دوبله کرد. برادر ایرج طهماسب که حالا 77 ساله است و بیشتر برای مستندها، صداپیشگی می‌کند. در 37 سالگی این کار را دوبله کرد. او در سریال مرگ تدریجی یک رویا و فیلم‌های من مادر هستم و راه دوم هم بازی کرده است. صدای او روی کاراکتر یوگی از صداهای ماندگار اوست.

  شخصیت تاریخی بلال: موذن و خزانه دار پیامبر،‌3سال از پیامبر کوچک‌تر بود. اصالتاً سودانی بود و با وجود فشار امیه به خلف، مالکش، مسلمان شد و در جنگ بدر هم او را کشت. بلال در همه جنگ‌های زمان پیامبر حاضر بود. بعد از رحلت پیامبر، اذان نگفت و به شام رفت و در سال 21 هجری قمری درگذشت. آرامگاهش در باب الصغیر دمشق است.

  هند

  ایرنه پاپاس

  در چه سنی بازی کرد؟ پنجاه سالگی

  چه موقعیتی داشت؟ همسر ابوسفیان که یک تنه بار حضور زنان را در فیلم بر دوش می‌کشید. این بازیگر یونانی الاصل در زمان کار در این فیلم، حدود 26 سال سابقه کار داشت و در حدود 40 فیلم مثل زوربای یونانی و توپ‌های ناوارون بازی کرده بود.

  الان کجاست؟ الان نود ساله و زنده است. پاپاس تا 13 سال پیش هم بازی می‌کرد اما به علت کهولت سن، بازی را کنار گذاشته است.

  بازیگر هم نقش در نسخه‌ی عربی: منی واصف سوری نقش هند را بازی می‌کرد که آن موقع، سی و پنج ساله بود. او دو سال پیش برای حضور در جشنواره مقاومت به ایران آمد. واصف، معاون دبیر کل اتحادیه‌ی بازیگران سوریه و سفیر افتخاری این کشور در سازمان ملل بوده است.

  دوبلور: رفعت هاشم‌پور، دبلور نقش هند بود که خشم و نفرت او را به خوبی در ذهنمان حک کرد. او که الان هشتاد و پنج ساله است. صدا پیشه‌ی پاپاس در زوریای یونانی و توپ‌های ناوارون هم بوده است. صدای این دوبلور اردبیلی الاصل روی اسکارلت اوهارا در بربادرفته، این شخصیت را هم برایمان ماندگار کرده است.

  شخصیت تاریخی هند: دختر عتبه بن ربیعه، همسر ابوسفیان و مادر معاویه، در جنگ بدر، پدر و برادرش کشته شدند و او از وحشی، غلام جبیر بن مطعم خواست پیامبر، حضرت علی یا حمزه را بکشد. هنر در زمان فتح مکه مسلمان شد و در سال 14 هجری درگذشت.

  ابوسفیان

  مایکل آنسارا

  در چه سنی بازی کرد؟ پنجاه و پنج سالگی

  چه موقعیتی داشت؟ دشمن منطقی پیامبر و بزرگ مکه، در واقع عقاد با پرداختن نقش دشمن پیامبر و نشان دادن توانایی‌های او می‌خواست عظمت پیامبری را که نمی‌توانست، تصویری از او به ما نشان بدهد، نشانمان بدهد. آنسارا با سابقه‌ی 33 سال بازیگری و بازی در حدود 80 فیلم،‌ ابوسفیان شد.

  الان کجاست؟ آنسارا دو سال پیش در نود و یک سالگی درگذشت. این بازیگر سوری تبار آمریکا در بیشتر از 120 فیلم بازی کرد.

  بازیگر هم نقش در نسخه عربی: حمدی عیث مصری که 10 سال پیش درگذشت. او برادر عبدالله، بازیگر نقش حمزه بود.

  دوبلور: نصرالله مدقالچی تبریزی الاصل با صدای خاصش،‌ هم زیرکی و هم حیرت ابوسفیان را نشانمان داد. مدقالچی هفتاد و دو ساله دوبلور پرنس جان در کارتون رابین هور بود و دوبله‌ی آنتونی هاپکینز را هم معمولا او بر عهده داشت.

  شخصیت تاریخی ابوسفیان: رئیس مکه و بزرگ قریش در زمان حکومت اسلامی پیامبر، اسم اصلی‌اش صخر بن حرب بود و فرماندهی جنگ‌های احد و خندق را برعهده داشت. در سال هشتم هجری، وقتی مسلمانان مکه را فتح کردند، مسلمان شد. پسرانش معاویه و یزید در دستگاه خلفا، مقام پیدا کردند و حاکم شام شدند. ابوسفیان در هشتاد و هشت سالگی در مدینه درگذشت و در بقیع به خاک سپرده شد.

  خالد

  مایکل فارست

  در چه سنی بازی کرد؟ چهل و هفت سالگی

  چه موقعیتی داشت؟ نقش عامل شکست مسلمانان در جنگ احد را که بعداً مسلمان شد. فارست آمریکایی بازی کرد. فارست با سابقه‌ی 20 سال بازیگری، خالد شد. البته او بیشتر دوبلور کارتون بود تا بازیگر.

  الان کجاست؟ او الان در هشتاد و هفت سالگی، سر حال و روپاست و سایتی اختصاصی دارد. همین امسال هم در دو فیلم بازی کرده است. بازیگر هم نقش در نسخه‌ی عربی: محمود سعید، بازیگر فلسطینی که دو سال پیش درگذشت.

  دوبلور: ناصر ممدوح، دوبلور و بازیگر سریال داستان شب و مجری مسابقه‌101 به جای او حرف زده است.

  شخصیت تاریخی خالد: یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌های تاریخی صدر اسلام. او 26 سال قبل از مبعث در مکه به دنیا آمد. پدرش ولید بن مغیره از دشمنان پیامبر بود. خود او هم تا قبل از فتح مکه، نقش مهمی در جنگ علیه مسلمانان داشت. بعد از اسلام آوردن، نقش مهمی در جنگ موته داشت. رفتارهای قوم گرایانه او مورد نکوهش پیامبر بود با این حال بعد از ارتحال پیامبر، نقش اساسی در فتوحات شما و عراق داشت. سرانجام در سال 21 هجری قمری در حمص سوریه درگذشت.

  زید

  دیمین تامس

  در چه سنی بازی کرد؟ سی و پنج سالگی

  چه موقعیتی داشت؟ نقش پسرخوانده‌ی پیامبر را این بازیگر انگلیسی که در اسماعیلیه‌ی مصر به دنیا آمده بود، بازی کرد.

  الان کجاست؟ تامس هنوز زنده است. او بعداً در سریال‌هایی مثل شرلوک هلمز بازی کرد.

  بازیگر هم نقش در نسخه‌ی عربی: احمد مرعی مصری که 10 سال پیش درگذشت. بازیگر نقش زید در نسخه‌ی عربی بود.

  دوبلور: سعید مظفری به خوبی شور و هیجان این فدایی پیامبر را نشانمان داد. او که الان هفتاد و چهار ساله است با دوبلوری نقش ریوزو، شوهر اوشین و همین طور نقش‌های وسترن کلینت ایستوود، ماندگار شد.

  شخصیت تاریخی زید: پسر خوانده‌ی پیامبر و تنها صحابه‌ی او که نامش در قرآن و آیه‌ی 37 سوره‌ی احزاب آمده است. زید، کودک بود که در جنگی اسیر شد و در بازار برده فروشان توسط حکیم بن حزام خریده شد. حکیم او را به عمه‌اش خدیجه داد و خدیجه هم او را به همسرش، پیامبر بخشید. پیامبر هم او را آزاد کرد. زید، دومین مرد مسلمان بعد از امام علی است و با حمزه، عقد اخوت بست. زید در پنجاه و پنج سالگی در جنگ موته شهید شد.

  حمزه

  آنتونی کوئین

  در چه سنی بازی کرد؟ شصت سالگی

  چه موقعیتی داشت؟ وسط هجوم کفار مکه به پیامبر و یارانشف ناگهان یکی از میان جمعیت فریاد می‌زند:«حمزه» جمعیت به سمت ورودی شهر برمی‌گردد و مردی سوار بر اسب مشکی با رویی پوشیده در قاب ظاهر می‌شود. این نمای تأثیر گذار ورود و معرفی حمزه با بازی درخشان آنتونی کوئین است. کوئین مکزیکی الاصل که با سابقه‌ی چهل ساله، حمزه شد. دو جایزه‌ی اسکار برای بازی در فیلم‌های زنده باد زاپاتا و شور زندگی گرفته بود و با بازی در لورنس عربستان و زوربای یونانی، همه را به تحسین واداشت.

  الان کجاست؟ او که با بازی در 312 فیلم، رکورد چشمگیری در تاریخ بازیگری سینمای جهان داشت. 15 سال پیش در هشتاد و شش سالگی درگذشت. کوئین، دو سال بعد از بازی در نقش حمزه به ایران آمد و در فیلم کاروان‌ها بازی کرد.

  بازیگر هم نقش در نسخه‌ی عربی: عبدالله غیث، بازیگر مصری، نقش حمزه را بازی کرد. این بازیگر سال 1372 شمسی در شصت و سه سالگی درگذشت.

  دوبلور: منوچهر اسماعیلی، دوبلور کار کشته‌ی حمزه، آنتونی کوئین را برایمان ماندگار کرد. اسماعیلی هفتاد و هفت ساله صدایی گیرا دارد که در هزاردستان، همزمان سه نقش خان مظفر، شعبون بی‌مخ و رضا تفنگچی را گفت و بعداً دوبلور مالک اشتر شد.

  شخصیت تاریخی حمزه: عموی پیامبر که چهار سال از او بزرگ‌تر بود. حمزه یکی از 10 پسر عبدالمطلب بود که در همان مکه به دین برادرزاده‌اش گروید. با پیامبر و یارانش، سه سال در تحریم شعب ابی طالب بود و نقش فعالی در جنگ بدر داشت. او در جنگ احد که هفت شوال سال سوم هجری به وقوع پیوست با پرتاب نیزه‌ی وحشی، به شهادت رسید. او در زمان شهادت، 56 سال داشت. آرامگاه حمزه در کنار شهدای جنگ احد در دامنه‌ی همین کوه در شمال مدینه تا 100 سال پیش، گنبد و بارگاه داشت اما وهابیون و آل سعود آن را تخریب کردند.

  چرا بغض می‌کنم؟

  همه‌ی ما می‌توانیم چندین فیلم را نام ببریم که تقریبا هر شش ماه یک بار از تلویزیون باز پخش می‌شوند؛ فیلم‌هایی که متعلق به سال‌ها قبل هستند و تقریبا هیچ بیننده‌ای ندارند. این وسط محمد رسول الله یک استنثناست. فرقی نمی‌کند مبعث باشد، 28 صفر یا 17 ربیع الاول، اگر کانال‌های تلویزیون را بگردید در این روزها حداقل یکی از شبکه‌های سراسری یا استانی دارد این فیلم را پخش می‌کند و برای خود من سخت است که از خیر دیدن آن بگذرم.شاید تا حالا 10، 15، 20 بار این فیلم را دیده‌ام و هر بار از اول تا‌ آخرش را با دقت دنبال کرده‌ام، طوری که الان سکانس‌ها و دیالوگ‌هایش را از حفظم و گاهی اوقات در جمع‌های خانوادگی(یعنی من و داییم) به گفتن دیالوگ‌های درخشان این فیلم می‌پردازیم؛ مثلا آن جا که عبدالله ابن ابی، بزرگ مدینه به دیدار خانواده‌ی ابوسفیان می‌آید و از زیاد و سخت بودند عبادت شکایت می‌کند؛ «مثل اسب عبادت می‌کنند!» یا وقتی سهیل به دیدار پیامبر(ص) و اصحابش می‌آید تا صلح‌نامه را امضا کند؛ «اینو قلم بگیر!»

  سرانجام یاران عقاد 

  در تمام این چندین و چند بار تماشای این فیلم که گاهی به خاطر پخش مداوم از شبکه‌ی HD پشت سر هم بوده، از وقتی فیلم شروع شده بغض گلوی من را گرفته و تا آخرش همان جا مانده و اگر موقع تماشا کسی در خانه نبوده، احتمالا وقتی حمزه روی زمین افتاده، بغض من هم شکسته. هنوز دلیل این بغض را نفهمیده‌ام و نمی‌دانم چرا وقتی عمار از بلال می‌خواهد او را شلاق بزند، بغض می‌کنم. چرا وقتی پیامبر و زید به طائف می‌روند بغض می‌کنم. چرا نگاه حمزه وقتی دارد خشت گلی را از پیامبر(ص) می‌گیرد، گلویم را فشار می‌دهد.این در حالی است که فیلم در هیچ سکانسی نمی‌خواهد از بیننده اشک بگیرد و اصلا رسالت الرساله القای غم نیست ولی چیزی در فیلم است که ناخودآگاه این غم را منتقل می‌کند. یک بار وقتی داشتیم ناهار می‌خوردیم، احسان عمادی از حرف‌های محمد بهشتی درباره‌ی این فیلم می‌گفت که خلاصه‌اش می شد این که فیلم، فیلم عادی‌ای است و تنها وجه خارق‌العاده‌اش موسیقی ان است؛ موسیقی‌ای که از لحظه‌ی اول حضور دارد و با سازهای بادی و رهی‌اش بسیاری از فضاها را می‌سازد و حالا در ذهن بیشتر ما وجود دارد؛ موسیفی‌ای که مثل خیلی از موسیقی‌های دیگر از اول برای کشیدن آرشه روی روان و اعصاب ساخته نشده اما آن قدر بکر و ناب و بدیع است که حس دیدن و در کنار پیامبر بودن را در عربستان هزار و چهارصد و خرده‌ای سال پیش به ما می‌دهد و مگر می‌شود پیامبر را دید و حداقل بغض نکرد؟ آن‌ها که مدینه رفته‌اند، می‌دانند...

  منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

  مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  42 ساله شدن فیلم محمد رسول الله (ص) و نکاتی درباره شاهکار مصطفی عقاد (+عکس)

  عصر ایران - درباره فیلم ماندگار "الرساله" یا همان "محمد رسول الله (ص)" مصطفی عقاد هر آن چه باید گفته شده، حرفی نمی ماند جز واکاوی دوباره مسیری که فیلم به سرانجام رسید رازی که آنرا ماندگار کرد ، به مناسبت میلاد پیامبر گرامی اسلام ، ذکر مجموعه مطالبی در باره فیلم "الرساله" قابل توجه است.

  مصطفی عقاد قصد داشت شخصیت پیامبر اسلام را به غربی‌ها معرفی کند و باورهای غلط را در مورد دین مبین اسلام از میان بردارد؛ کاری باشکوه و با عظمت و فیلمی بزرگ وخالصانه. ساخت این فیلم برای عقاد هم چندان آسان نبود، او می‌خواست فیلم را همزمان در 2 نسخه انگلیسی و عربی با نام "الرساله" با 2 گروه بازیگران متفاوت بسازد. به او پیشنهاد شده بود که نقش "بلال" را به محمد علی (کلی) بوکسور معروف بدهد و حتی فشارهایی هم از این حضور وجود داشت اما عقاد می‌ترسید شهرت محمد علی برمقاصد معنوی فیلم سایه افکند و از حضور محمد علی امتناع کرد.

  عقاد با و جود اینکه در آمریکا درس خوانده بود و با حمایت سام پکین پا، جای پای محکمی در آمریکا داشت نتوانست تهیه کنندگان هالیودی را قانع کند. آنها نمی خواستند پولشان را پای فلمی بریزند که نقش اولش، حضور فیزیکی نداشت. ضمن اینکه جهان جهان میان بلوک‌های شرق و غرب تقسیم شده و دغدغه هالیوود ، کوبیدن کمونیست‌های شوروی بود.

  کشورهای نوپای اسلامی بعد از جنگ جهانی دوم، بیشتر از سینما به فکر تثبیت خودشان بودند. کویت و عربستان ابتدا موافقت کردند ولی با مخالفت علمای وهابی و تندرو، انصراف دادند. مراکش تا نیمه کار، همراه پروژه بود ولی بعد زیرش زد. سرانجام معمر قذافی، حاکم لیبی به شرط اینکه عقاد بعد از این فیلم، فیلمی درباره عمر مختار بسازد، اجازه داد مابقی فیلم در لیبی کار شود.

  42 ساله شدن فیلم محمد رسول الله و نکاتی درباره شاهکار مصطفی عقاد

  اوج فشار بر عقاد 44 ساله، نوشتن فیلمنامه‌ای بود که هم مورد تائید مذاهب اسلامی باشد و هم چالش عدم حضور فیزیکی نقش اول را مهار کند. عقاد برای نوشتن فیلمنامه سراغ هری کیگ ایرلندی رفت. کیگ 50 ساله بعد از تنظیم فیلمنامه اولیه با عقاد، یک سال در هتل هیلتون نیل قاهره اقامت کرد.

  او با کمک 5 فیلمنامه نویس عرب تبار، فیلمنامه نهایی را ورق به ورق می نوشتند و به دانشگاه الازهر می‌فرستادند. مسئولان این دانشگاه مذهبی قدیمی هم بعد از اصلاحات، هر ورق را مهر تائید می‌زدند. عقاد، فیلمنامه را بعدا به لبنان برد و تائید جامعه شیعیان را گرفت ولی مجمع وذهبی عربستان سعودی که تندرو بودند و بعدها القاعده و ... از پهلوی آنها بیرون زد، مخالف بودند.

  سرانجام فیلم با هزینه 10 میلیون دلاری ساخته و از 9 مارس 1977(18 اسفند 1355) در سینماهای آمریکای شمالی و از 8 جولای 1977 (17 تیر 1356) به ترکیه رسید و 15 میلیون دلار فروخت. با وجود این اکران جهانی فیلم در بعضی کشورهای اسلامی مانند مصر و سوریه (زادگاه عقاد) اجازه پخش نیافت.

  فیلم با تغییزاتی در متن واضافه شدن نریشنی درباره واقعه غدیر خم در ایران دوبله شد و سرمشق فیلمسازی تاریخی و مذهبی قرار گرفت. از آن‌ سو فیلم آنقدر مهم و تاثیرگذار بود که 14 سال پیش، وزارت دفاع آمریکا قبل از حمله به افغانستان 100 هزار نسخه از آن را خرید و به سربازانش داد تا ببینند.

  42 ساله شدن فیلم محمد رسول الله و نکاتی درباره شاهکار مصطفی عقاد

  عقاد فیلم " الرساله" را در 2 نسخه عربی و انگلیسی با 2 گروه بازیگران عرب و بین المللی پیش برد. توجیه عقاد این بود که ترکیب 2 نگاه امکان ندارد. نسخه عربی، کامل تر و با جزئیات و بلاغت ادبی بیشتر همراه بود اما نسخه بین المللی، بیشتر جلوه بصری داشت. عقاد، اول از بازیگران عرب می خواست جلوی دوربین‌های پنه‌ویژن جک هیلیارد، برنده جایزه اسکار بروند و بعد از بازیگران جهانی را جلوی دوربین می فرستاد.

  او، اول اجازه نمی‌داد بازیگران عرب و جهانی در کنار هم باشند چون حس می‌کرد، فضای رقابت بینشان ایجاد می‌شود اما بعد دید توضیحات بازیگران عرب درباره اسلام و پیامبر به بازیگران بین المللی و همین طور انتقال تجربیات بازیگران جهانی به بازیگران عرب، خیلی جالب و کمک کننده است.

  فیلم سینمایی "الرساله" در 2 نسخه توسط 2 مونتاژکار عرب و انگلیسی، تدوین شد و همزمان، موریس ژار، آهنگساز فرانسوی 53 ساله که قبلا برای ساخت موسیقی دکتر ژیواگو، لورنس عربستان و گذرگاهی به هند، 3 اسکار موسیقی گرفته بود، مسئولیت ساخت موسیقی فیلم را که بعدا یکی از برگ‌های برنده فیلم شد، یرعهده گرفت.

  موسیقی فیلم، تنها بخشی از فیلم مصطفی عقاد بود که در جمع نامزدهای پنجاهمین مراسم اسکار قرار گرفت، هر چند جایزه به جنگ ستارگان رسید. ژار برای ساخت موسیقی این کار، چندین ماه در بیابان‌ها و مناطق مختلف کشورهای لبنان و لیبی چرخید و نهایتا با تجربیاتش به انگلیس رفت و با همراهی ارکستر سمفونیک لندن، 12 تراک برای کار ساخت. ژار 9 سال پیش درگذشت.

  منبع : هفت صبح  منبع مطلب : www.asriran.com

  مدیر محترم سایت www.asriran.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 6 روز قبل
  0

  خیلی جالب بود

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید