توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  با استفاده از توصیف یک بند درباره ی میهن ایران من بنویسید

  1 بازدید

  با استفاده از توصیف یک بند درباره ی میهن ایران من بنویسید را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  انشا ایران | ۷ انشا در مورد ایران ، پرچم ایران و با موضوع وطن

  انشا ایران | ۷ انشا در مورد ایران ، پرچم ایران و با موضوع وطن

  انشا ایران | ۷ مقاله و انشا درباره ایران ، پرچم ایران و با موضوع ایران وطن من

  انشا ایران و تحقیق و مقاله و متن ادبی در مورد ایران وطن عزیزمان موضوع این نوشته از دلبرانه است ، در این نوشته تلاش کرده ایم برای کمک و ایده دادن به دانش آموزان و اولیا ی آنها ۷ انشا زیبا و متن ادبی با موضوع ایران ، پرچم ایران ، وطن و … برای پایه های مختلف تحصیلی جمع آوری کنیم که در ادامه تقدیم حضور شما خواهیم کرد.

  امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شود . و گام کوچکی باشد تا از عشق به میهن عزیزمان ایران را از همان کودکی در قلب های کودکان خود بکاریم تا آنها را پیروان حقیقی راه شهدای ایران پرورش دهیم .

  انشا ایران

  انش در مورد ایران میتواند با مضوعات زیر مطرح شود که ما حدالامکان برای این موضوعات یا مشابه آنها انشا یا مقالات یا متن های ادبی کوتاهی در ادامه تقدیم حضور شما خواهیم کرد :

  انشا ایران شماره یک 

  موضوع انشا : ایران وطن من است و من ایران را دوست دارم 

  مقدمه : من ایران را دوست دارم 

  من کشورم ایران را خیلی دوست دارم

  چون ایران کشور زیبایی است

  در ایران جاهای قشنگ زیادی داریم .

  مثلا هم دریا داریم ، کوه های بلند داریم  جنگل و رودخانه و  کویر داریم که همه آنها خیلی قشنگ هستند .

  خوراکی ها و غذا ها و شیرینی های ایرانی خیلی خوشمزه هستند

  و من دوست دارم همیشه غذاهای خوشمزه ای که مادرم برای من درست میکند بخورم .

  مردم ایران مردم خوب و مهربانی هستند و همدیگر را دوست دارند ،

  مردم ایران شجاع هستند

  و اگر کشور های دیگر به آنها حمله کنند همه دشمنان را بیرون میکنند و همیشه پیروز میشوند.

  در ایران مردم مسلمان هستند و خدا و امامان و پیامبران را دوست دارند.

  بیشتر مردم کارهای خوب انجام میدهند و به هم کمک میکنند .

  من زبان فارسی را که خیلی شعر های زیبایی در آن هست دوست دارم

  و دوست دارم با همه به زبان فارسی حرف بزنم و همیشه کنار مادر و پدرم باشم و به آنها احترام بگذارم.

  بعضی از بچه ها که پدرشان شهید شده پدر ندارند.

  و ما باید به آنها احترام بگذاریم و با آنها دوست باشیم

  چون پدر های آنها به خاطر راحتی و امنیت ما شهید شده اند و آنها شجاع و قوی بوده اند.

  من دوست دارم وقتی بزرگ شدم یک دانشمند بشوم

  و کارهای بزرگی برای ایران انجام بدهم

  یا یک پلیس یا سرباز بشوم و از ایران دفاع کنم

  یا معلم بشوم و به بچه ها درس های خوب بدهم تا آنها با سواد بشوند.

  من شهیدان را که برای راحتی ما ایثار کرده اند دوست دارم و به آنها افتخار میکنم.

  به خاطر همه چیزهای خوبی که در ایران هست

  من ایران را دوست دارم

  و میخواهم همه تلاشم را بکنم تا باعث افتخار پدر و مادرم و مردم کشورم ایران باشم .

  نتیجه گیری :  

  در پایان من این شعر زیبا در مورد ایران را به کودکان ایرانی تقدیم میکنم 

  ایران ما زنده است ،او نیزجان دارد

  مانند یک انسان ،روح و روان دارد

  با عشق و احساسش ،با صورتی زیبا

  از دور معلوم است ،در نقشه ی دنیا

  هرجا که دریایش ،درنقشه خندان است

  آنجا خلیج فارس ،لبخند ایران است

  انشا ایران وطنم 

  انشا ایران شماره دو 

  موضوع انشا : حمایت از کالای ایرانی ، چرا باید از کالای ایرانی حمایت کنیم ؟

  مقدمه : همه ما میدانیم رهبر بزرگ انقلاب برای مشخص کردن راه و مسیر کلی برای ما مردم و مسئولین در هر سال یک شعار برای آن سال انتخاب میکنند و همه ما یادمان هست که سال ۱۳۹۷ توسط رهبر انقلاب امام خامنه ای به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد . اما این نامگذاری خیلی بیشتر از شعار برای یک سال اهمیت دارد . اما شاید از خودتان بپرسید چرا حمایت از کالای ایرانی انقدر مهم است؟ در این تحقیق میخواهم به این سوال پاسخ دهم. 

  این نامگذاری اهمیت بسیار زیادی دارد .

  با گسترش استفاده مردم از کالاهای ایرانی به جای کالاهای وارداتی ، رفته رفته کسب و کار کارخانه ها و کارگاه ها نیز رونق پیدا می کند کارخانه ها و کارگاه ها به خاطر افزایش تولیدات خود بنا بر نیازهای مردم ، افراد بیشتری را استخدام می کنند .در نتیجه افراد بیشتری نیز مشغول به کار می شوند .

  از طرف دیگر ، کارخانه ها و کارگاه ها سعی می کنند ، کیفیت کالاهای خود را بالاتر ببرند .مردم نیز به جای استفاده از کالاهای خارجی ، به خرید و استفاده از کالاهای ایرانی روی می آورند .در نتیجه آن ، دیگر تحریم ها هیچ اثری بر زندگی مردم ندارند . واردات به داخل کشور کم می شود و از طرف دیگر می توانیم با ارتقای صنعت و افزایش کیفیت ، وارد بازار جهانی شویم .

  با استفاده از محصولات داخلی ، شاهد کاهش قیمت ها می شویم زیرا با افزایش تولید ، قیمت تمام شده برای کارخانه ها نیز کم می شود و درنتیجه قیمت ها نیز کم می شود . رقابت در میان تولیدکنندگان افزایش می یابد و این رقابت می تواند تاثیرات مثبتی در کیفیت کالاها داشته باشد . مردم نیز به جای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف ، در زمینه تولید بیشتر سرمایه گذاری می کنند .

  همه این موراد مثل زنجیری به هم وبسته هستند

  و اهمیت حمایت از کالای ایرانی را به ما نشان میدهد .

  نتیجه گیری : شاید به خودتان بگویید خرید یک کالای ایرانی توسط ما که همه چیز را متحول نمیکند اما تک تک ما وقتی کنار هم قرار بگیریم مانند قطرات یک دریا ، قدرتی شگفت انگیز پیدا خواهیم کرد . به علاوه ما میتوانیم روی اطرافیان خود با تشویق آنها به خرید کالای ایرانی موثر باشیم و نقش کوچکی در آبادانی میهن خویش داشته باشیم. 

  انشا درباره ایران

  انشا ایران شماره سه 

  موضوع انشا :  انشا با موضوع ایران من – تاریخ و جغرافیا و افتخارات ایران

  مقدمه : در این انشا میخواهم از زیبایی ها ، افتخارات ، پرچم کشورم ایران برای شما سخن بگویم . ایران من ، جایی که عاشقانه آن را دوست دارم . 

  ایران من سرزمین گل های لاله و سرزمین پهلوانان دلیر، وطن همان قهرمانان بزرگوار و پرافتخار است. آن سرزمین، کشور من، کشور تو و کشور تمام ملتی است که از جان خود برای سربلندی و آبادانی این وطن و مردم آن می کوشند.

  ایران بناها و یادگاری هایی را اززمانهای کهن به جای گذاشته که از نظر خلق جهان بی نظیر و پدیده یا معجزه ای باور نکردنی و زیبا می باشد. به طور مثال در همین شهر خودمان بناهایی مانند نارین قلعه، مسجد جامع، امامزاده سیدعلی (ع) و… و در شهر های دیگر هم که ینگریم بناهایی همچون تخت جمشید، پل قزوین، سی و سه پل،غار علیصدر، عالی قاپو و… چشم جهانیان را به خود خیره کرده است.

  ایران در مشرق زمین این کره ی خاکیست و دارای ثروت های عظیم بسیار و منابع سرشاری مانند نفت و گاز است. اگر به تاریخ ایران نیز توجه کنید؛ ایرانیان همیشه عاشقانه و صادقانه کوشیدندکه در آن زمان ایران مانند نگینی در روی کره ی زمین بدرخشد.

  کشور بزرگ ما دارای پرچمی سه رنگ است که نشانه ی استقلال و آزادی مردم ماست و همیشه همراه با سرودی شور انگیز به اهتزاز در میآید.

  مهم ترین عامل سربلندی وطنم، شیعه بودن و وجود اسلام ناب محمدی در کشور من است. در کشور ما همه مردم پیرو پیشوای دینی خود حضرت آیت الله خامنه ای هستند و به علت راهنمایی های رهبر خوب و شایسته، ملت ایران از نفوذ و دخالت بیگانگان محفوظ است و خواهد ماند.

  اینها همه از لطف خداوند بزرگ و متعال است که همیشه کشور ما آباد و سربلند و تا ابد در برابر کشورهایی مانند اسرائیل و آمریکا پیروز و موفق خواهد بود.ما وظیفه داریم برای قدر دانی از این نعمات بزرگ تا آخرین قطره خون بکوشیم و سوگند یاد می کنیم در این راه لحظه ای از پای ننشینیم تا همیشه این کشور با عظمت بماند.

  نتیجه گیری :  وقتی از ایران سخن میگویم احساس میکنم هرگز جایی را در جهان چنین عاشقانه دوست نخواهم داشت ، در این جاست که با خود فریاد می زنم: چو ایران نباشد تن مباد ، بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

  انشا در مورد ایران

  انشا ایران شماره چهار 

  موضوع انشا : انشا و تحقیق در مورد پرچم ایران و معنی رنگ ها و علائم روی پرچم

  مقدمه : هر کشوری نمادی به صورت پرچم آن کشور دارد که مردم به آن احترام گذاشته و محل های مشخص و بعضی مناسبت ها آن را به احتزار در می آوند و به آن می بالند . رنگ ها و علامت های روی پرچم هر کشوری معانی دارد که به فرهنگ و تاریخ و جغرافیای آن وابسته است ، پرچم ایران یکی از زیباترین پرچم های جهان است . من در این تحقیق میخواهم در مورد معانی رنگ های پرچم ایران با شما صحبت کنم . 

  به طور خلاصه میتوان گفت ،پرچم جمهوری اسلامی ایران دارای سه رنگ (سبز، سفید، قرمز) است که در وسط آن کلمه مقدس “الله“نقش یافته و در اطراف، شعار مقدس “الله اکبر“ زینت بخش آن است.

  کلمه الله در میان پرچم و شعار الله اکبر نیز منعکس کننده هویت و آرمانهای ملت ایران است که در سایه این نامهای مقدس و دین مبین اسلام تجلی می یابد.

   پرچم به ترتیب عمودی از سه رنگ مساوی سبز، سفید و سرخ تشکیل شده است که با علامت مخصوص جمهوری اسلامی و شعار الله اکبر است.

  در ترکیب پرچم ایران در نظام جمهوری اسلامی ، کلمه توحید یعنی عبارت لا اله الا اله آمده است.این عبارت در طرحی موزون به رنگ قرمز به شکل واژه الله طراحی شده است تحلیل هنری این نشان لاله سرخی است که از خون شهیدان انقلاب سر برآورده و چهار قسمت آن شبیه هلال و جزء قائم میانی آن یادآور شمشیر است که خود نشانی از قدرت و ایستادگی ملت مسلمان ایران محسوب می شود.

  شعار الله اکبر به نشانۀ بیست و دوم بهمن یازده بار در رنگ سبز و یازده بار در رنگ سرخ یعنی جمعاً بیست و دو بار با خط بنایی ( یعنی همان خطی که الله اکبر را بر مناره های مساجد نقش می کند) به صورت حاشیه در مرز رنگ سرخ و سبز با رنگ سفید تکرار می شود.

  نتیجه گیری : شاید به خاطر این همه نشانه و نماد زیبا است که وقتی به پرچم ایران نگاه میکنم قلبم از عشق به میهنم فشرده میشود یا زمانی که مسابقات جهانی پرچم ایران را افراشته می بینم و سرود ایران به گوشم میرسد پر از شوق و غرور میشوم امیدوارم راهم در زندگی مثل کلمات ” الله اکبر ” و ” لا اله الا الله ” رنگ بوی خدای داشته باشد ، طراوت زندگی هم وطنانم شبیه رنگ سبز پرچم ایران باشد و سرخی خون شهدای پاک ایران را هرگز از خاطرم نبرم.

  انشا پرچم ایران

  انشا ایران شماره پنج 

  موضوع انشا : انشا کوتاه در مورد ایران (شهدا ، هنرمندان دانشمندان شاعران و افتخارات آن) 

  مقدمه : وطنم را دوست دارم و به آن افتخار میکنم ، به هنرمندان و شاعران و دانشمندانی که در دنیا شهره هستند و به شهدای شجاع آن که از جان خود گذشتند که ایران ، ایران باقی بماند. 

  من در کشور ایران زندگی می کنم. ایران کشوری زیبا و بزرگ است. تاریخچه ی کشورم بسیار درخشان و طولانی است. بسیاری از دانشمندان ، هنرمندان ، نویسندگان ، شاعران و … بزرگی که کشفیات مهمی داشتند ایرانی هستند.

  من وطنم را دوست دارم

  چون در آن به دنیا آمده ام و همان جا بزرگ شده ام. وطنم برای حفاظت و آزادی مردم شهیدان زیادی داده است. واکنون ایران مانند خورشیدی در خاورمیانه می درخشد و دانشمندان آن تلاش می کنند تا ایران را به قله های موفقیت برسانند و ما دانش آموزان وظیفه داریم خوب درس بخوانیم تا در آینده ایرانی سر افراز و سربلند داشته باشیم.

  ایران یکی از قشنگترین کشورها ، با مردمی خوب و مهربان، جاذبه های طبیعی بی نظیر ، دانشمندان کوشا و … است. از جاذبه‎های تاریخی ایران می‎توان به سعدیَه،حافظیَه، تخت جمشید،عمارت عالی قاپو و … اشاره کرد.

  حالا می‎خواهم از مردم با ایمان ایران صحبت کنم. مردمی که هیچ وقت زیر بار زور نمی‎روند و از شهادت هراسی ندارند و این موضوعات را با پیروزی در انقلاب اسلامی و جنگ با عراق به خوبی نشان دادند .

  نتیجه گیری :  ایران کشوری شگفت انگیز با جغرافیای بی نظیر چهار فصل ، تاریخی کهن ، دانشمندان ، هنرمندان ، شاعران و پهلوانان دلاور است اما آنچه ایران را در قلب تک تک ما عزیز کرده است ، مردمانی صبور، نجیب و دلاورند که کودکان خود را در راه اسلام و حفظ وطن خود میدهند و خم به ابرو نمی آورند ، امیدوارم طوری زندگی کنم که شرمنده خون این شهدا نباشم .

  موضوع انشا ایران

  انشا ایران شماره شش 

  موضوع انشا : انشا در مورد معرفی کشور ایران به زبان انگلیسی

  مقدمه : An essay about Iran

  An essay about Iran

  Iran, officially the Islamic Republic of Iran, country in southwestern Asia, located on the northeastern shore of the Persian Gulf. One of the world’s most mountainous countries, Iran contains Mount Damāvand, the highest peak in Asia west of the Himalayas. The country’s population, while ethnically and linguistically diverse, is almost entirely Muslim. For centuries, the region has been the center of the Shia branch of Islam (see Shia Islam). Iran ranks among the world’s leaders in its reserves of oil and natural gas. As is the case in other countries in the petroleum-rich Persian Gulf region, the export of oil has dominated Iran’s economy since the early 20th century.

  In the ۶th century bc the territory of present-day Iran was the center of the Persian Empire, the world’s preeminent power at that time. For more than 2,000 years, the region’s inhabitants have referred to it by the name Iran, derived from the Aryan tribes who settled the area long ago. However, until 1935, when the Iranian ruler demanded that the name Iran be used, the English-speaking world knew the country as Persia, a legacy of the Greeks who named the region after its most important province, Pars (present-day Fārs). Iran was a monarchy ruled by a shah,or king, almost without interruption from 1501 until 1979, when a yearlong popular revolution led by the Shia clergy culminated in the overthrow of the monarchy and the establishment of an Islamic republic.

  Iran lies at the easternmost edge of the geographic and cultural region known as the Middle East. The country is bordered on the north by Armenia, Azerbaijan, the Caspian Sea, and Turkmenistan; on the east by Afghanistan and Pakistan; on the south by the Gulf of Oman, the Strait of Hormuz, and the Persian Gulf; and on the west by Iraq and Turkey. Iran’s capital and largest city is Tehrān, located in the northern part of the country

  ایران، به طور رسمی جمهوری اسلامی ایران، کشور در جنوب غربی آسیا، واقع در ساحل شمال شرقی خلیج فارس است. ایران یکی از کوهستان ترین کشورهای جهان است که دارای کوه دماوند، بالاترین قله آسیا در غرب هیمالیا است. جمعیت این کشور، در حالی که از لحاظ نژادی و زبان شناختی متنوع است، تقریبا کاملا مسلمان است. برای قرن ها، این منطقه مرکز شعاع شیعی اسلام بوده است (نگاه کنید به شیعه اسلام). ایران در میان ذخایر نفت و گاز طبیعی در میان رهبران جهان قرار دارد. همانطور که در کشورهای دیگر در منطقه خلیج فارس غنی از نفت وجود دارد، صادرات نفت از اوایل قرن بیستم بر اقتصاد ایران غالب شده است.

  در قرن ششم قبل از میلاد، قلمرو ایران امروز، مرکز امپراتوری ایران، قدرت برتر جهان در آن زمان بود. برای بیش از ۲۰۰۰ سال، ساکنین منطقه به نام ایران نامیده شده اند که از قبایل آریایی که مدت ها پیش این منطقه را ساکن بودند، به این منطقه رسیده است. با این حال، تا سال ۱۹۳۵، زمانی که حاکم ایران خواستار استفاده از نام ایران شد، جهان انگلیسی زبان این کشور را به عنوان ایران، میراث یونانی ها شناخت و پس از مهمترین استان آن، پارس (امروز فارس) . ایران یک سلطنت بود که توسط شاه و یا پادشاه تقریبا بدون وقفه از سال ۱۵۰۱ تا ۱۹۷۹ حکومت می کرد، زمانی که یک انقلاب سالم به رهبری روحانیت شیعه به سرنگونی سلطنت و ایجاد یک جمهوری اسلامی پایان داد.

  ایران در لبه شرقی ترین منطقه جغرافیایی و فرهنگی که به عنوان خاورمیانه شناخته می شود، نهفته است. این کشور در شمال با ارمنستان، آذربایجان، دریای خزر و ترکمنستان هم مرز است. در شرق افغانستان و پاکستان؛ در جنوب خلیج عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس؛ و در غرب عراق و ترکیه. پایتخت ایران و بزرگترین شهر تهران، واقع در بخش شمالی کشور است .

  انشا ادبی ایران

  انشا ایران شماره هفت 

  موضوع انشا : انشا توصیفی در مورد ایران و مشخصات آن و افتخار به ایران 

  مقدمه : وطن هرکس مانند شناسنامه ایی است که همراه او همه جای جهان همراه با اسم و فامیل او حک شده و دنباله ی روی او است. به گونه ایی که آن فرد را با نام کشور و زدگاهه ش می شناسند. ما مردم ایران نیز با نام ایران و ایرانی شناخته و نام برده می شویم.

  ما همگی ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ و ریشه ی ما وجود دارد

  و تشکیل دهنده ی ذات و شخصیت ما می باشد. ما مردم ایرانی هستیم که به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم زیرا که تنها در کشورمان که زبان اصلی آن فارسی است زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع و اقسام لهجه ها و گویش ها و دین، مذهب با صلح و آرامش زندگی می کنیم و گام به گام همراه یکدیگر ودست در دست هم پله های پیشرفت و ترقی را طی می کنیم به امید فردایی بهتر و آینده ایی درخشان تر. ما مردمی هستیم که با وجود۳۲ استان و چند صد روستا با انواع گویش های ترکی،کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عرب،گیلک و تالش و… همچنین با دین های مختلف مانند مسیحی، زرتشتی و اسلام(شیعه و سنی) در کنار یکدیگر زندگی می کنیم.

  کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و پرارزش است که با یادآوری آن غرور هر ایرانی به اوج عرش خود می رسد و هر لحظه به ایرانی بودن خود افتخار می کنند. ایران دارای مکان های زیارتی و سیاحتی زیادی است که سالانه بسیاری از مسافران را از جای جای جهان به سمت خود می کشاند.

  مثل شهر زیارتی مشهد یا قم و شهرهای سیاحتی و گردشگری اصفهان ، شیراز، گیلان، مازندران و… که نام بردن تک تک آن ها و ذکر مکان های دیدنی و تاریخچه ی آن ها طوماری بلند بالا می خواهد. زیرا هر چه بگوییم کم گفته ایم چون بسیار مکان های زیبا و دیدنی دارد که دلمان نمی آید جایی را از قلم بیندازیم. ایران من یعنی جایی که در آن به دنیا آمده ام و رشد کرده ام و با تمام وجود خود سعی می کنم به عنوان یکی از اعضای بزرگ خانواده ی ایرانی نقشی در پیشرفت و اثربخشی مثبت داشته باشم و در این خاک با تمام افتخار خود چشم ببندم و در خاک خود ابدی شوم.

  نتیجه گیری: سرزمین و وطن هر انسانی هویت و ملیت اوست، به این معنا که هر کار زشت یا خوبی انجام دهد نام کشورش نیز همراه اوست و چه خوب که همیشه با افتخار از کشور خود نامی نیک و یادی گرانقدر به جای بگذاریم.

  این انشا از سایت خوب enshabaz.ir در اینجا باز نشر شده است .

  انشا وطنم ایران

  10 نمونه انشا در مورد وطنم ایران | متن انشا در مورد ایران

  10 نمونه انشا در مورد وطنم ایران | متن انشا در مورد ایران

  در مقاله زیر بهترین و کامل ترین مجموعه را از انشا در موردایران  و انشا درمورد وطن و انشا در مورد ایران برای کودکان را می توانید مشاهده کنید.

  انشای آزاد وطن | انشا درمورد وطن

  نمونه انشا اول

  مقدمه:انسان از خاک و گل به وجود آمده است، آن هم خاک و گلی که یک روزی در آن جا به دنیا می آید و روی زمینش نفس می کشد و راه می رود و زندگی می کند که به آن خاک و گلی که از آن به وجود آمده ایم وطن انسان گفته می شود.

  تنه انشا: خاک و وطن مانند رابطه ی فرزند و خانواده یکدیگر را جذب می کنند. گویی که هر کجا که باشد حتی فرسنگ ها دورتر باز هم تمام فکر و روح و احساسش او را به سمت خود می کشد. وطن هر انسانی مایه ی افتخار و سربلندی اوست. دائما در تلاش است که نقشی هر چند کوچک در جلوه گر شدن و درخشیدن وطن خود در زندگی داشته باشد و زمانی که وطنش در جنگ و خونریزی باشد با غیرت و تعصب به پیش می رود تا مانع از دست دادن حتی یک وجب از خاکش نشود و با گذشتن از جان خود و رهاکردن خانواده خود به میدان جنگ می رود تا از وطن که خانواده بزرگ او است محافظت کنند دقیقا همان کاری که مردمان غیور و شجاع کشور خودمان در جنگ تحمیلی با عراق انجام دادند رگ و خون دادند تا رگ وطنشان پاره نشود و از هم گسسته نشود و یا زمانی که وطنش به موفقیتی دست یابند ان ها نیز پابه پای آن شادی می کنند و جشن می گیرند. این رابطه ی حقیقی بین انسان و وطنش است اما وطن عزیز ایران ما که شمالش را دریای خزر آبی کرده و جنوبش را دریای خلیج همیشگی فارس. قسمتی از آن را جنگل و کوه فراگرفته و قسمتی دیگر را بیابان ها و شوره زارها به هر قسمت از آن نگاه کنی قشری با زبان و لهجه ی متفاوت می بینی. ترک و لر و کرد ، بختیاری،مازنی،گیلک،تالش و ارمنی و قفقایی در کنار یکدیگر و با همدیگر با مذهب های مختلف مثل شیعه و سنی و مسیحی و یهودی زندگی می کنند و همگی به عنوان خواهر و برادر وطنی یکدیگر را پذیرفته اند. در سختی ها و مشکلات مانند کوهی محکم در کنار یکدیگر می ایستند.

  به وطنم که در عین حال در شمالش باران می بارد و در جنوبش گرد و خاک و در غربش آفتاب و در شرقش برف می بارد را دوست دارم. با همه ی سختی ها و مشکلات و دردهایش و با همه ی خوبی ها و شادی هایش من به داشتن چنین وطنی با چنین مردمی افتخار می کنم. ایران من…وطن من…خانه ی ابدی من…

  نتیجه گیری:انسان ها در خاکی آرام می گیرند که از آن به وجود آمده اند و دوست دارند که در همان خاک دفن شوند به گونه ایی از همان جایی که آمده اند به همان جا بازگردند. روحشان اینگونه آرامش ابدی می گیرد و قلبشان مالامال از حس خوب می شود.

  انشا درباره وطنم ایران | انشا با موضوع وطن | تحقیق مقاله یا انشا درباره ایران


  نمونه انشا دوم


  ابتدا باید به ایرانی بودن خود افتخار و همچنین به تاریخ کهنی که این سرزمین زیبا داریم سرمان را با غرور بلند کنیم .

  ایران کشوری اسلامی در قاره اسیا واقع شده است

  و از پرچمی به سه رنگ سبز و قرمز و سفید تشکیل شده است .

  هر یک از رنگ ها در این پرچم مقدس نشانه های خاص خود را دارد

  رنگ سبز به عنوان نشان اسلام، رنگ سفید نشان صلح و سرخ نشان رشادت و دلاوری تفسیر شد.

  ایران فقط یه کشور نیست یه فرهنگه یه تمدنه یه هویته یه ملته

  ایران یه گربه ی خوابیده تو غرب آسیا نیست یه شیر بیداره

  همچنین خاک ایران با وجود ثروت طبیعی خدادادی یکی از خاک های با ارزش جهان است که نفت و گاز بسیار در ان دیده میشود

  ایران بناها و یادگاری هایی را اززمانهای کهن به جای گذاشته که از نظر خلق جهان بی نظیر و پدیده یا معجزه ای باور نکردنی و زیبا می باشد.

  به طور مثال در همین شهر خودمان بناهایی مانند نارین قلعه، مسجد جامع، امامزاده سیدعلی (ع) و… و

  در شهر های دیگر هم که ینگریم بناهایی همچون تخت جمشید، پل قزوین، سی و سه پل،غار علیصدر، عالی قاپو و… چشم جهانیان را به خود خیره کرده است.

  اینها همه از لطف خداوند بزرگ و متعال است که همیشه کشور ما آباد و سربلند و تا ابد در برابر کشورهایی مانند اسرائیل و آمریکا پیروز و موفق خواهد بود.

  ما وظیفه داریم برای قدر دانی از این نعمات بزرگ تا آخرین قطره خون بکوشیم و سوگند یاد می کنیم

  در این راه لحظه ای از پای ننشینیم تا همیشه این کشور با عظمت بماند.

  در این جاست که با خود فریاد می زنم:

  چو ایران نباشد تن مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

  انشا کودکانه در مورد ایران | انشا به زبان ساده در مورد ایران برای کودکان

  نمونه انشا سوم

  من کشورم ایران را خیلی دوست دارم. چون ایران کشور زیبایی است در ایران جاهای قشنگ زیادی داریم . مثلا هم دریا داریم ، کوه های بلند داریم جنگل و رودخانه و کویر داریم که همه آنها خیلی قشنگ هستند . خوراکی ها و غذا ها و شیرینی های ایرانی خیلی خوشمزه هستند و من دوست دارم همیشه غذاهای خوشمزه ای که مادرم برای من درست میکند بخورم .

  مردم ایران مردم خوب و مهربانی هستند و همدیگر را دوست دارند ، مردم ایران شجاع هستند اگر کشور های دیگر به آنها حمله کنند همه دشمنان را بیرون میکنند و همیشه پیروز میشوند. در ایران مردم مسلمان هستند و خدا و امامان و پیامبران را دوست دارند.
  بیشتر مردم کارهای خوب انجام میدهند و به هم کمک میکنند . من زبان فارسی را که خیلی شعر های زیبایی در آن هست دوست دارم

  و دوست دارم با همه به زبان فارسی حرف بزنم و همیشه کنار مادر و پدرم باشم و به آنها احترام بگذارم. بعضی از بچه ها که پدرشان شهید شده پدر ندارند. و ما باید به آنها احترام بگذاریم و با آنها دوست باشیم چون پدر های آنها به خاطر راحتی و امنیت ما شهید شده اند و آنها شجاع و قوی بوده اند. من دوست دارم وقتی بزرگ شدم یک دانشمند بشوم و کارهای بزرگی برای ایران انجام بدهم یا یک پلیس یا سرباز بشوم و از ایران دفاع کنم یا معلم بشوم و به بچه ها درس های خوب بدهم تا آنها با سواد بشوند. من شهیدان را که برای راحتی ما ایثار کرده اند دوست دارم و به آنها افتخار میکنم.

  به خاطر همه چیزهای خوبی که در ایران هست من ایران را دوست دارم و میخواهم همه تلاشم را بکنم تا باعث افتخار پدر و مادرم و مردم کشورم ایران باشم .

  نتیجه گیری :

  در پایان من این شعر زیبا در مورد ایران را به کودکان ایرانی تقدیم میکنم

  ایران ما زنده است ،او نیزجان دارد

  مانند یک انسان ،روح و روان دارد

  با عشق و احساسش ،با صورتی زیبا

  از دور معلوم است ،در نقشه ی دنیا

  هرجا که دریایش ،درنقشه خندان است

  آنجا خلیج فارس ،لبخند ایران است

  انشا ایران وطنم | انشا ایران کودکانه | انشا ایران ادبی | انشا درباره ایران زیبای من


  .
  نمونه انشا چهارم

  موضوع انشا : حمایت از کالای ایرانی ، چرا باید از کالای ایرانی حمایت کنیم ؟
  مناسب برای پایه تحصیلی : مناسب برای پایه های تحصیلی راهنمایی و متوسطه ( پنجم به بالا)

  مقدمه : همه ما میدانیم رهبر بزرگ انقلاب برای مشخص کردن راه و مسیر کلی برای ما مردم و مسئولین در هر سال یک شعار برای آن سال انتخاب میکنند و همه ما یادمان هست که سال ۱۳۹۷ توسط رهبر انقلاب امام خامنه ای به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد . اما این نامگذاری خیلی بیشتر از شعار برای یک سال اهمیت دارد . اما شاید از خودتان بپرسید چرا حمایت از کالای ایرانی انقدر مهم است؟ در این تحقیق میخواهم به این سوال پاسخ دهم.
  انشا درباره ایران وطن من

  این نامگذاری اهمیت بسیار زیادی دارد .

  با گسترش استفاده مردم از کالاهای ایرانی به جای کالاهای وارداتی ، رفته رفته کسب و کار کارخانه ها و کارگاه ها نیز رونق پیدا می کند کارخانه ها و کارگاه ها به خاطر افزایش تولیدات خود بنا بر نیازهای مردم ، افراد بیشتری را استخدام می کنند .در نتیجه افراد بیشتری نیز مشغول به کار می شوند .

  از طرف دیگر ، کارخانه ها و کارگاه ها سعی می کنند ، کیفیت کالاهای خود را بالاتر ببرند .مردم نیز به جای استفاده از کالاهای خارجی ، به خرید و استفاده از کالاهای ایرانی روی می آورند .در نتیجه آن ، دیگر تحریم ها هیچ اثری بر زندگی مردم ندارند . واردات به داخل کشور کم می شود و از طرف دیگر می توانیم با ارتقای صنعت و افزایش کیفیت ، وارد بازار جهانی شویم .
  انشا درباره ایران من

  با استفاده از محصولات داخلی ، شاهد کاهش قیمت ها می شویم زیرا با افزایش تولید ، قیمت تمام شده برای کارخانه ها نیز کم می شود و درنتیجه قیمت ها نیز کم می شود . رقابت در میان تولیدکنندگان افزایش می یابد و این رقابت می تواند تاثیرات مثبتی در کیفیت کالاها داشته باشد . مردم نیز به جای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف ، در زمینه تولید بیشتر سرمایه گذاری می کنند .

  همه این موراد مثل زنجیری به هم وبسته هستند

  و اهمیت حمایت از کالای ایرانی را به ما نشان میدهد .

  نتیجه گیری : شاید به خودتان بگویید خرید یک کالای ایرانی توسط ما که همه چیز را متحول نمیکند اما تک تک ما وقتی کنار هم قرار بگیریم مانند قطرات یک دریا ، قدرتی شگفت انگیز پیدا خواهیم کرد . به علاوه ما میتوانیم روی اطرافیان خود با تشویق آنها به خرید کالای ایرانی موثر باشیم و نقش کوچکی در آبادانی میهن خویش داشته باشیم.

  انشا در مورد ایران زیبای من | انشا در مورد ایران وطن من

  نمونه انشا پنجم

  موضوع انشا : انشا با موضوع ایران من – تاریخ و جغرافیا و افتخارات ایران
  مناسب برای پایه تحصیلی : مناسب برای پایه های تحصیلی ششم ، هفتم ، هشتم ، و نهم

  مقدمه : در این انشا میخواهم از زیبایی ها ، افتخارات ، پرچم کشورم ایران برای شما سخن بگویم . ایران من ، جایی که عاشقانه آن را دوست دارم .

  ایران من سرزمین گل های لاله و سرزمین پهلوانان دلیر، وطن همان قهرمانان بزرگوار و پرافتخار است. آن سرزمین، کشور من، کشور تو و کشور تمام ملتی است که از جان خود برای سربلندی و آبادانی این وطن و مردم آن می کوشند.

  ایران بناها و یادگاری هایی را اززمانهای کهن به جای گذاشته که از نظر خلق جهان بی نظیر و پدیده یا معجزه ای باور نکردنی و زیبا می باشد. به طور مثال در همین شهر خودمان بناهایی مانند نارین قلعه، مسجد جامع، امامزاده سیدعلی (ع) و… و در شهر های دیگر هم که ینگریم بناهایی همچون تخت جمشید، پل قزوین، سی و سه پل،غار علیصدر، عالی قاپو و… چشم جهانیان را به خود خیره کرده است.

  ایران در مشرق زمین این کره ی خاکیست و دارای ثروت های عظیم بسیار و منابع سرشاری مانند نفت و گاز است. اگر به تاریخ ایران نیز توجه کنید؛ ایرانیان همیشه عاشقانه و صادقانه کوشیدندکه در آن زمان ایران مانند نگینی در روی کره ی زمین بدرخشد.

  کشور بزرگ ما دارای پرچمی سه رنگ است که نشانه ی استقلال و آزادی مردم ماست و همیشه همراه با سرودی شور انگیز به اهتزاز در میآید.

  مهم ترین عامل سربلندی وطنم، شیعه بودن و وجود اسلام ناب محمدی در کشور من است. در کشور ما همه مردم پیرو پیشوای دینی خود حضرت آیت الله خامنه ای هستند و به علت راهنمایی های رهبر خوب و شایسته، ملت ایران از نفوذ و دخالت بیگانگان منفور است و خواهد ماند.

  اینها همه از لطف خداوند بزرگ و متعال است که همیشه کشور ما آباد و سربلند و تا ابد در برابر کشورهایی مانند اسرائیل و آمریکا پیروز و موفق خواهد بود.ما وظیفه داریم برای قدر دانی از این نعمات بزرگ تا آخرین قطره خون بکوشیم و سوگند یاد می کنیم در این راه لحظه ای از پای ننشینیم تا همیشه این کشور با عظمت بماند.
  انشا در مورد ایران سرزمین من

  نتیجه گیری : وقتی از ایران سخن میگویم احساس میکنم هرگز جایی را در جهان چنین عاشقانه دوست نخواهم داشت ، در این جاست که با خود فریاد می زنم: چو ایران نباشد تن مباد ، بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

  انشا درباره وطن | زیباترین انشاهای ادبی و ساده در مورد ایران و توصیف وطن

  انشا درباره وطن | زیباترین انشاهای ادبی و ساده در مورد ایران و توصیف وطن

  در ادامه دو انشای ساده و ادبی درباره توصیف وطن، ایران سرزمین ما برای دانش آموزان قرار داده ایم، با پرشین استار همراه باشید.

  انشا در مورد وطن برای کلاس ششم

  من فرزند خاک ایرانم، سرزمینم را دوست دارم و حتی هنگامی که کلمه ایران را به زبان می آورم غرور فراوانی در وجودم احساس می کنم زیرا در جای جای این مرز و بوم آثار تلاش و غیرت و مردانگی های بسیاری نقش بسته و مردمان بزرگی از همین خاک، سربلند و با افتخار به آسمان ها پرواز کرده اند.

  اگر نمی دانی بدان، ببین و بپرس آن ها که را که رگ و خون داده اند تا قلب ایرانمان بتپد …

  ایران خانه من است و من وطنم را و آسمانش را دوست دارم، وطنم را وقتی شمالش می بارد، جنوبش پر از گرد و غبار می شود، شرقش آفتاب می گیرد و غربش را سپیدی برف می پوشاند دوست دارم و می دانم روزی که روحم از این خاک مقدس جدا شود همچنان در آسمان هایش پرواز خواهد کرد.

  پرچم مقدس کشور ما از سه رنگ سبز، قرمز و سفید تشکیل شده که سبزش نمادی از اسلام، سفیدش نشانه صلح و سرخش نماد رشادت و شهادت می باشد و ما فرزندان این خاک، از پدران و اجداد خود به ارث برده ایم که برای سربلندی کشورمان ایران و به اهتزاز درآمدن پرچمش در عرصه های مختلف لحظه ای از پای ننشینیم و همه تلاش خود را بکنیم تا به کشور خود خدمت کرده و ایرانی آزاد و آباد داشته باشیم و پای نفوذ و دست دخالت بیگانگان را مانند همیشه از آن کوتاه نگه داریم.

  زنده باد ایران وطنم …

  ******

  انشا ادبی درباره ایران وطن ما

  وطن یعنی عمق و اصالت، یعنی ریشه و شناسنامه یک ملت به گستردگی یک کشور.

  وطن یعنی ایران من! یعنی آن جا که بودنم بود شده و روزی نبودنم در آن ثبت خواهد شد.

  من ایرانی ام و وطن در فرهنگ لغت هر ایرانی تنها واژه ای سه حرفی نیست که مرزهای کشورش را به رخ بکشاند بلکه تار و پود تن هر ایرانی با نام وطن سرشته و قلبش برای وطن می تپد، همان جا که اجدادش در آن فداکاری ها کرده و فرزندانش با افتخار در آن زندگی خواهند کرد.

  وطن یعنی ایران، ایران یعنی یک دنیا عشق، ایثار، غیرت، خون … ایران یعنی تاریخی غنی از تمدنی با شکوه، ایران یعنی در تندباد حوادث روزگار بودن و نلغزیدن، ایران یعنی مردمانی فرهیخته از فردوسی گرفته تا حافظ و سعدی و دکتر حسابی ها … و من از تبار همین مردانم.

  همان هایی که هفت خوان رستم ها را گذراندند و از درخت های باغ شعر مولانا سیب ها چیدند، همان ها که برای دفاع از این مرزها در خاک و خون غلتیدند اما یک وجب از آن را به دست دشمن نسپردند. همان ها که در عرصه های مختلف علمی و ادبی و ورزشی حماسه آفریدند که ما بارها به ایرانی بودنمان افتخار کنیم.

  من از تبار همین مردانم و تمام تلاشم را خواهم کرد تا ایرانی آباد و غنی و سربلند داشته باشم مانند همیشه، از ازل تا ابد …

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  عسل 3 ماه قبل
  -1

  خیلی بعد بود زیاد نبود

  اتنا 3 ماه قبل
  1

  بد نیست

  یلدا 6 ماه قبل
  0

  عالی بود من کای عیده گرفتم

  طاها 11 ماه قبل
  0

  این چیه آخه

  الینا 1 سال قبل
  -1

  من انشاء دوست دارم

  کمند 2 سال قبل
  -2

  ممنون عالی. بود .⁦❣️💕سپاس🙏

  مهدی 3 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  الینا 1 سال قبل

  شما کی هستید

  برای ارسال نظر کلیک کنید