توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بدست آوردن شماره حساب از روی شماره کارت بانک سامان

  1 بازدید

  بدست آوردن شماره حساب از روی شماره کارت بانک سامان را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  دریافت شماره شبا بانک سامان

  دریافت شماره شبا بانک سامان

  دریافت شماره شبا بانک سامان با شماره کارت و شماره حساب

  در «رده» می‌توانید با وارد کردن شماره کارت بانک سامان، شماره شبا دریافت کنید
  برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید

  شناسه شبا بانک سامان

  تا قبل از به وجود آمدن شماره شبا برای انتقال پول بین بانک‌های گوناگون مشکلات بی‌شماری وجود داشت، چراکه هرکدام از بانک‌های کشور برای شماره‌گذاری انواع حساب‌های مشتریان و کاربرانشان از شیوه یا شیوه‌هایی به‌خصوص و برآمده از سازوکار درونی خودشان استفاده می‌کردند که تنها به کار انتقال وجه از حسابی به حساب دیگر در همان بانک می‌آید؛ این ناهماهنگی وجود داشت تا اینکه برای رفع تمامی این مشکلات و همچنین تسهیل و تسریع روند انواع نقل و انتقالات مالی و همچنین استانداردسازی مبادلات بین بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور، شماره شبا ملی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، همگام استانداردهایی که بعدتر به آن‌ها نیز اشاره خواهیم کرد شماره شبا تعریف و تبیین شده و به کار بردن آن از دی‌ماه سال 85 برای حواله‌های ارزی اجباری شد و بعد از آن استفاده از این شماره در مبادلات بین بانکی داخلی کشور نیز رایج شد و کم‌کم شکلی عمومی به خود گرفت. حالا چند سالی است که در تمام سامانه‌های پرداخت بین بانکی تنها و تنها از این نوع شماره حساب استفاده می‌شود. بانک سامان نیز همچون سایر بانک‌های کشور برای تمامی حساب‌های خود شناسه جهانی آن یا همان شماره شبا را تعریف کرده و در اختیار مشتریانش قرار داده است.

  درباره شماره شبا

  همان‌طور که گفته شد و می‌دانید برای جابجایی وجه بین بانک‌های کشور نیاز بود تا هر حسابی فارغ از اینکه نوع آن چیست یا به کدام بانک تعلق دارد با کدی ملی و فراگیر شناخته شود که شد و اکنون هر حساب بانکی دارای یک شناسه یکتاست که در ایران بانام «شناسه حساب بانکی ایران» یا به‌طور اختصار «شبا» شناخته می‌شود.

  به تعبیری دیگر تبدیل شماره حساب ملی به شبا همچون تبدیل هر شماره حساب بانکی دیگری است اینگونه که تمامی شماره‌حساب‌های تمامی بانک‌های کشور طی فرآیندی نه‌چندان پیچیده قابلیت این را دارند تا به یک شماره حساب شبا تبدیل شوند. این شماره در ایران با IR که اختصار بین‌المللی نام ایران است شروع شده و پس از آن ۲۴ رقم دیگر قرار می‌گیرد که گذشته از ارقام کنترلی و شناسه معرف بانک -که برای بانک سامان 056 است- و همچنین شماره نوع حساب، از خود شماره حساب نیز تشکیل شده.

  تبدیل شماره کارت به شبا

  نحوه دریافت شماره شبا بانک سامان

  محاسبه شماره شبا الگوریتم ساده‌ای دارد و همان‌طور که در همین مطلب نیز دانستید این شماره از بخش‌های متفاوتی ساخته شده و برای رسیدن به آن تنها می‌بایست رقم هر بخش را به دست آورده و در جای مناسبش گذاشت. البته تنها اعدادی که می‌باید محاسبه شوند، اعداد کنترلی‌اند که درست بعد از شناسه اختصار نام کشورها یعنی همان دو کاراکتر آغازین و غیر عددی شبا قرار می‌گیرند. بعد از آن‌ها شماره شناسه بانک‌ها را داریم که برای بانک سامان 56 است و صفر پیش از آن گذاشته می‌شود تا به حدنصاب رقم‌های استاندارد برسد.

  هرگاه که شمار رقم‌هایمان با آنچه در ساختار تثبیت‌شده شبا سازگار نباشد می‌بایست برای رسیدن به تعداد موردنیاز صفر گذاشت؛ به همین خاطر است که معمولاً در شماره شبا تعداد صفرها زیاد است. در آخر هم اما خود شماره حساب می‌آید که اطلاعاتی مانند نوع حساب و کد شعبه‌ای که حساب در آن افتتاح‌شده را نیز در خود دارد. اما راحت‌ترین درگاه محاسبه شماره شبا سامان همین‌جاست، اگرچه راه‌های دیگری هم همچون مراجعه به شعبه‌های بانک و سر زدن به سایت اصلی خود بانک و استفاده از موبایلت نیز هست.

  دریافت شماره شبا بانک سامان با شماره کارت

  اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که از میان اطلاعات حساب خود در بانک سامان یا فردی که می‌خواهید به حساب او پول واریز کنید، تنها به شماره کارت دسترسی دارید، جای هیچ نگرانی‌ای نیست؛ چراکه بانک سامان نیز از معدود بانک‌هایی ست که توانسته این امکان را به وجود آورد تا بتوان از طریق شماره کارت شماره شبا را محاسبه کرد؛ «رده» توانسته این امکان را به دست آورد که با وارد کردن شماره کارت بانک سامان، شماره شبا را ارائه دهد. برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید