توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  برای استفاده از جوهر نمک چه نکاتی را باید رعایت کرد

  1 بازدید

  برای استفاده از جوهر نمک چه نکاتی را باید رعایت کرد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  هنگام استفاده از جوهر نمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

  شیعه نیوزقبلا در مطلب جداگانه شما را با جوهر نمک و کابردهای آن آشنا کرده‌ایم. همانگونه که می‌دانید یکی از موارد مصرف جوهر نمک در خانه، استفاده از آن برای شستشو و انجام نظافت در خانه است. اما عدم رعایت نکات ایمنی در مصرف این نوع شوینده، می‌تواند موجب بروز مسمومیت و بروز حوادث غیرمترقبه شود. از این رو بهتر است بدانیم که هنگام استفاده از جوهر نمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد. با ما همراه باشید تا با این نکات بیشتر آشنا شوید.

  هنگام استفاده از جوهر نمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
  بهترین و اصولی‌ترین کار برای استفاده از هر وسیله و هر ماده‌ای، آن است که قبل از استفاده از آن، برچسب یا برگه راهنمای مربوط به آن را مطالعه کنید. با اینحال ما در ادامه شما را با ۵ نکته مهم و اساسی، به هنگام استفاده از جوهر نمک در خانه آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

  هنگام استفاده از جوهر نمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

  ۱. عدم ترکیب جوهر نمک با وایتکس و سایر شوینده‌ها
  گاهی افراد بدون اطلاع از خطرات برخی کارها، اقدام به انجام آن می‌کنند و حوادث بدی برای خود رقم می‌زنند. در موضوع مورد بحث ما، مخلوط کردن جوهر نمک با دیگر شوینده‌ها می‌تواند به تولید گاز خطرناکی به نام کلرامین منجر شود که استنشاق آن خطرناک بوده و می‌تواند موجب سوختگی راه‌های تنفسی، اختلال و انسداد راه‌های تنفسی و حتی مرگ در افراد شود.

  بنابراین هیچگاه نباید جوهر نمک را با هیچ ماده شوینده‌ای نظیر وایتکس ترکیب کرد. در واقع ترکیب کردن وایتکس و جوهر نمک برای شست‌وشو، موجب متصاعد شدن خطرناک‌ترین مواد اسیدی آسیب‌رسان به ریه می‌شود.

  گاز متصاعد شده از ترکیب جوهر نمک و وایتکس باعث بروز علائمی همچون آسم، تنگی نفس و خس خس سینه می‌شود. هر چند ممکن است این علائم با درمان دارویی به طور موقت برطرف می‌شود، اما علائم در آن‌ها باقی مانده و بهبودی کامل حاصل نمی‌شود. از این رو برای پیشگیری از تشدید علائم باید به طور مداوم از دارو استفاده شود.

  ۲. استفاده از ماسک و دستکش
  نکته‌ دیگری که در خصوص استفاده از این ماده شوینده باید در نظر داشت آن است که جوهر نمک حالت اسیدی و خورنده داشته و در اثر تماس با پوست می‌تواند باعث سوختگی و تحریکات پوستی شود. از طرف دیگر بخارات و رطوبت حاصل از آن می‌تواند باعث تحریکات شدید چشمی و تنفسی شود. بنابراین هنگام استفاده از جوهرنمک حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید.

  بیشتر بخوانید: خطر استفاده از جوهرنمک در خانه و عوارض مسمومیت با آن

  ۳. نگهداری صحیح از آن در خانه

  یکی دیگر از نکات لازم برای استفاده و نگهداری از مواد شوینده نظیر جوهر نمک آن است که باید محصولات شیمیایی و شوینده‌ها را همیشه در ظرف اصلی آن نگهداری کنید، پس از استفاده از آن درب آن را به خوبی ببندید و هیچگاه این مواد را در ظرف مواد خوراکی (مانند بطری نوشابه) نگهداری نکنید. چرا که ممکن است این عمل سبب خورده شدن اشتباهی این مواد توسط کودکان شود و فاجعه غیرقابل جبرانی بوجود آورد.

  ۴. باز کردن پنجره‌ها هنگام استفاده از جوهر نمک
  در نظر داشته باشید که هنگام استفاده از جوهر نمک برای شست و شوی سرویس‌های بهداشتی یا هر قسمتی از خانه، حتما پنجره‌ای را در آن مکان باز کرده و در صورت وجود هواکش، آن را روشن کنید.

  ۵. شستشوی محل مورد تماس
  حتما قبل از استفاده از هر ماده شوینده‌ای مانند جوهر نمک، برگ ایمنی آن را مطالعه کنید. در صورت تماس پیدا کردن جوهر نمک با هر قسمت از اعضای بدن، بلافاصله محل مورد تماس را با محلول قلیایی رقیق مانند محلول سودا یا جوش شیرین بشویید. در صورتی که این ماده شوینده با چشم تماس پیدا کرد، چشم خود را با آب بشویید.

  شما چه نکات دیگری در این خصوص می‌دانید؟ بنظر شما هنگام استفاده از جوهر نمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ لطفا دیدگاه‌های خود را از طریق ارسال نظر با ما و سایر مخاطبین شیعه نیوز به اشتراک بگذارید.

  منبع مطلب : www.shia-news.com

  مدیر محترم سایت www.shia-news.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  هنگام استفاده از جوهرنمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ - ایسنا

  هنگام استفاده از جوهرنمک در خانه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ - ایسنا

  ‌به گزارش ایسنا، روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ استان در این زمینه اطلاعیه به شرح زیر منتشر کرده است:

  " مخلوط کردن جوهر نمک با دیگر شوینده‌ها گاز خطرناکی به نام گاز کلرامین را ایجاد می‌کند و استنشاق این گاز موجب سوختگی راه‌های تنفسی، اختلال و انسداد راه‌های تنفسی و حتی مرگ می‌شود، همچنین ترکیب کردن شوینده وایتکس و جوهر نمک برای شست‌وشو موجب متصاعد شدن خطرناک‌ترین مواد اسیدی آسیب‌رسان به ریه می‌شود.

  برخی خانم‌های خانه‌دار برای از بین بردن لک روی کاشی‌ها به مواد شوینده، وایتکس اضافه می‌کنند و در برخی از موارد نیز وایتکس را با جوهر نمک و در فضای بسته ترکیب می‌کنند که بخار متصاعد شده از این ترکیب نیز آسیب جدی و جبران‌ناپذیر به ریه‌ها وارد می‌کند.

  گاز متصاعد شده از ترکیب جوهر نمک و وایتکس باعث بروز علائمی همچون آسم، تنگی نفس و خس خس سینه در افراد می‌شود و هر چند ممکن است این علائم با درمان دارویی به طور موقت برطرف می‌شود، اما علائم در آن‌ها باقی می‌ماند و بهبودی کامل حاصل نمی‌شود، از این رو برای پیشگیری از تشدید علائم باید به طور مداوم از دارو استفاده شود. در صورت تماس هر قسمت از اعضای بدن به ویژه چشم‌ها با مواد شوینده مذکور، لازم است تا محل مورد نظر را به مدت حداقل ۱۵ دقیقه با آب شستشو داده و برگ ایمنی آن قبل از کار با موادشیمیایی مطالعه شود."


  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نادرترین وبلاگ - هنگام استفاده از جوهر نمک چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

  جوهر نمک اسیدی خورنده است. بخارات و رطوبت این ماده می تواند سبب تحریکات شدید چشمی و تنفسی شود. در اثر تماس با پوست باعث سوختگی و تحریکات پوستی می شود. در دمای بالا و در مجاورت گاز اکسیژن قابل اشتعال است. قابلیت انفجار ندارد.  اگر قطره‌ای از آن بر روی پوست بدن بچکد موجب تاول و حتی جراحات عمیق می‌شود.

  نکات ایمنی موقع استفاده از جوهرنمک..

  موقع استفاده از جوهرنمک حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنید و در صورت تماس با پوست بلافاصله با محلول قلیایی رقیق مانند محلول سودا یا جوش شیرین اثر اسید را خنثی کنید. و مواظب باشید بخار جوهرنمک به صورتتان برخورد نکند زیرا باعث تحریک چشم و دستگاه تنفسی می‌شود.


  لطفاً نظر فراموش نشه

  منبع مطلب : javadabdal.mihanblog.com

  مدیر محترم سایت javadabdal.mihanblog.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید