توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  برای داشتن محله ای بهتر چه کارهایی باید انجام دهیم

  1 بازدید

  برای داشتن محله ای بهتر چه کارهایی باید انجام دهیم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  چگونه می توانید خودتان محله تان را بهتر کنید

  چگونه می توانید خودتان محله تان را بهتر کنید

  تبدیل یک محله به مکانی بهتر خواسته ای است که بسیاری از ما به دلایل بسیاری به دنبال آن هستیم. بهتر شدن محله باعث می شود تا زندگی لذت بخش تری در شهر داشته باشیم همچنین ارزش ملک در آن منطقه بالاتر می رود و به دارایی های  ما افزوده می شود. در نهایت، با این حال، بهبود محله شما یک تلاش نسبتا پیچیده است که نه تنها نیاز است شما در این راه وظایف خود را انجام دهید بلکه لازم است همسایگان خود را مجاب کنید تا در کارهای گروهی سهیم باشند و نتایج بهتری حاصل شود و جامعه و محله بهتری داشته باشید. خوشبختانه، با  انجام بعضی از کارها و فکرها، شما در مسیر بهتر کردن محله خود قرار خواهید گرفت.

  در مطلب قبلی با عنوان ” ۱۲ ویژگی یک محله خوب ” شما را با مواردی از آن ها آشنا کردیم. حال می خواهیم  در ادامه برای شما شرح می دهیم چطور می توانید در این کار نقش داشته باشید و چگونه می توانید خودتان محله تان را بهتر کنید . کافیست ابتدا از خانه خود شروع کنید.

  از خانه خود نگهداری کنید.

  یک راه عالی برای ساخت یک محله خوب این است که از خانه خودتان آغاز کنید.انجام اصول اولیه نگهداری از راه هایی است که می تواند در محله تان موثر باشد و افراد با دیدن آن به این موضوع پی ببرند که محله تان مکانی مناسب برای زندگی محسوب می شود حال چنانچه بر عکس این موضوع باشد و به نگهداری خانه خود اهمیت ندهید این برداشت خواهد شد که اهالی محله به محیط و اطراف خود اهمیت نمی دهند.

  اما چه کارهایی می توانید برای نگهداری خانه خود بکنید تا محله تان بهتر شود؟

  خانه خود را در صورت نیاز رنگ کنید.

  تعمییرات لازم مربوط به خانه تان را مانند تعمییر پرده ، پنجره ، درها و … انجام دهید.

  در حالی که برخی از تعمیرات ممکن است گران باشد، تعمیر و نگهداری مواردی مانند رنگ کردن و اصلاحات جزیی می تواند ارزان باشد، اگر خودتان آن ها را انجام دهید.

  به حیاط خانه تان برسید.

  در بسیاری از نقاط شهر محله های خوب ارتباط مستقیمی با زیبایی ظاهریشان دارند و فضایی که بیشتر ظاهر یک محله را شکل می دهد حیاط های خانه ها و آپارتمان های آن منطقه است. بنابراین اگر می خواهید محله خود را به جای بهتری تبدیل کنید، باید تلاش کنید تا حیاط و ظاهر آپارتمان خود برسید.

  چه کارهایی می توانید برای زیبایی حیاط خانه تان انجام دهید؟

  کاشت چمن و گل های متنوع و رسیدگی به آن ها

  ساخت طرح های تزیینی مانند آب نما ، حوض و …در گوشه ای از حیاط

  استفاده از نورپردازی متنوع که باعث می شود در کنار زیبایی امنیت محله تان افزایش یابد . برای آشنا شدن با این موضوع و موارد دیگر موثر در امنیت محله به شما پیشنهاد می کنیم مطلب ” ۸ راه ساده برای امن تر شدن محله تان ” را مطالعه فرمایید.

  جلوگیری از جمع شدن آشغال در حیاط

  اگر در بهتر کردن محله خود مصمم هستید باید از جمع شدن آشغال و زباله در حیاط خود جلوگیری کنید. جمع کردن زباله در حیاط و کنار منزل همسایه هایتان توهین به آن ها است و  محیط منفی را در محله ایجاد خواهد کرد. بنابراین ارزش محله و اهالی آن ها پایین خواهد آمد و مردم با دیدن این مناظر این تصور را خواهند کرد که اهالی این منطقه به خود و اطراف خود اهمیت نمی دهند.

  در حیاط و فضای باز خانه سطلی قرار دهید و زباله ها را در آن نگه دارید. در کنار آن سعی کنید کیسه های زباله را در زمان مناسب بیرون بگذارید تا از انباشته شدن آن در ساعت اولیه روز جلوگیری شود. اگر وسایل دور ریختنی مانند مبلمان کهنه ، مصالح ساختمانی و … دارید آن ها را جلوی خانه قرار ندهید.سعی کنید خودتان آن ها در سطل های زباله شهرداری بگذارید یا در اختیار حمل کننده های ضایعات قرار دهید.

  برای همسایه خود مشکل ایجاد نکنید.

  یکی از بهترین راهها برای ایجاد یک محله خوب، این است که مطمئن شوید هیچ مشکلی برای همسایگان خود ایجاد نکرده اید.
  پس ، اگر مشکلی برای همسایگان خود ایجاد کنید، احتمالا شما را ناراحت می کنند و نمی خواهند با شما ارتباط برقرار کنند. این فرایند در ایجاد و تشدید جوی منفی در محله تان تاثیر خواهد گذاشت.

  اجازه ندهید حیوانات خانگی تان در خیابان به آزادی پرسه بزنند. به عنوان مثال حرکت سگ ها ممکن است برای بچه ها، دوچرخه سواران و دوندگان مشکل ایجاد کند.پرسه آزادانه گربه ها نیز باعث می شود تا پرندگان کشته شوند.

  راهروی ورودی و مسیر خانه همسایه های خود را  با کارهای مختلف نبندید. فعالیت هایی مانند گذاشتن سطل زباله در مسیر راه همسایه یا پارک کردن ماشین جلوی در پارکینگ می تواند به همسایه هایتان آزار برساند.

  ایجاد سرو صدای کمتر در محله

  شکایات  از سر و صدا و مشکلات آن  یکی از بزرگترین مسائل در بسیاری از محله ها است. در نتیجه، اگر میخواهید محله شما بهتر شود، سر و صدایی که تولید میکنید کمتر باشد.

  به طور مرتب حواستان به حیوانات خانگی تان باشد. حواستان باشد که پارس نکنند و مراقب باشید همسایه هایتان را آزار ندهد.

  اگر جشن دارید، مطمئن شوید که سر و صدایی که تولید می کنید را محدود کنید و موسیقی را در یک ساعت مناسب خاموش کنید.به عنوان مثال در روز های آخر هفته زمان مناسبی برای جشن می باشد ولی می بایست تا ساعت ۱۲ به پایان برسد . برای روز های دیگر هفته این زمان به ۸ تا ۹ شب مناسب است.

  صدای رادیو یا ضبط خود را در ماشین بیش از حد بالا نبرید و به طور کل صدایی نابهنجار در محله خود ایجاد نکنید.

  منبع : wikihow

  منبع مطلب : www.jarjoo.com

  مدیر محترم سایت www.jarjoo.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  10 راه خلاقانه برای بهتر کردن محله

  10 راه خلاقانه برای بهتر کردن محله

  همه ما می خواهیم همسایگان بهتری باشیم و همچنین همسایگان بهتری داشته باشیم. ولی ما چکار میتوانیم بکنیم؟ چگونه می توانیم جامعه ای بهتر برای خود و خانواده مان ایجاد کنیم؟ پاسخ واقعا ساده است: با همسایگان خود آشنا شوید. فقط ارتباط با افرادی که دراطراف شما زندگی می کنند، می تواند محله تان را به طور قابل توجهی تقویت کند و نظم دهد.

  یک موسسه در پرتلند آمریکا که در زمینه طراحی شهری فعالیت می کند بر روی این موضوع تحقیق کردند که چطور مشارکت در یک جامعه به ایجاد محله ای بهتر خواهد انجامید. آن ها به این نتیجه رسیدند اگر چه ساختار شهرها در مغایرت با مشارکت مردمی شکل گرفته اما همکاری های افراد جامعه کمک زیادی در ایجاد محله بهتر خواهد کرد و تاثیرات مثبت این فعالیت ها به خود اهالی باز می گردد.

  مشارکت مردمی و مدنی در شهر به معنی جلسات و  حضور در تالار شهرداری نمی باشد. لازم نیست که فعالیت ها یک چیز عجیب و غریب ، خارق العاده و نشدنی باشد. هر موضوعی که باعث می شود تا همسایه ها با یکدیگر به بحث و مشورت بپردازند و بین آن ها همبستگی ایجاد شود می تواند ایده خوبی باشد به همین دلیل نیاز چنین مشارکت های محلی آشنایی و ایجاد روابط با همسایگانتان است.

  شناسایی بیشتر همسایه های تان باعث امنیت بیشتر محله خواهد شد که برای آشنایی با این موضوع پیشنهاد می کنیم مطلب ” ۸ راه ساده امن تر شدن محله تان ” را مشاهده فرمایید.

  همچنین خود شما نیز نقش زیاد در بهتر کردن محیط زندگیتان دارید که برای آگاهی از راه حل ها می توانید مطلب ” ۱۰  راه ساده برای بهتر کردن خیابان های محل زندگیتان ” را مطالعه فرمایید.

  در ادامه برای شما ۱۵ راه خلاقانه برای بهتر کردن محله تان را پیشنهاد می کنیم.

  رنگ آمیری تقاطع های محله

  تقاطع خیابان در اکثر محله های جایی نیست که نظر شما را جلب کند و مکان جذابی باشد اما می توان با رنگ آمیزی ظاهر آن را تغییر داد. ساکنان برخی از محله ها دست به چنین کاری میزنند و تغییرات را با همکاری یکدیگر ایجاد می کنند. کمی رنگ، افراد خلاق و طراحی مناسب، همه چیزهایی است که  باعث می شود همسایگان را به کنار هم بیاورد و محیط های را بسازند که کل محله از آن لذت ببرند.

  ایجاد تابلوی شعر

  این ایده بسیار ساده است. یک تخته  به همراه کاغذ با یک شیشه یا لایه پلاستیکی شفاف بر روی آن درست کنید سپس این تخته را روی یک پایه قرار دهید. شعر خود را روی آن بنویسید یا مطلب مورد علاقه خود را روی آن چاپ کنید تا  همه همسایگان آن را مشاهده کنند. شما همچنین می توانید صفحه آن را خالی بگذارید و همسایگان را تشویق کنید تا اشعار مورد علاقه خود را روی آن بنویسید و حتی دیگران بتوانند برگه را جدا کنند و برای خود نگه دارند.ساخت این تابلو بسیار آسان است و به راحتی می توانید تنها یا با کمک همسایه های خود آن را درست کنید.

  قفسه ابزار محلی

  چند باردر سال شما به یک دستگاه کارواش برای نظافت محوطه ساختمانتان نیاز دارید؟ یا به یک اره برقی؟ و چقدر شما از میکسر کیک الکتریکی استفاده می کنید؟  قفسه ابزار محلی با ایجاد فضایی برای همسایگان این امکان را می دهد تا آنها وسایل و ابزارهایشان را با هم به اشتراک بگذارند، و از آن ها در هنگام نیاز استفاده کنند. با این کار حس همبستگی بین افراد یک محله تقویت شده و همچنین در مخارج خانواده ها صرفه جویی می شود.

  کتابخانه خیابانی

  قراردادن قفسه کتاب ساده یا کتابخانه ای متفاوت در محله و خیابان های شهر می تواند همبستگی زیادی را بین اهالی یک محله ایجاد کند. در کنار آن کمک زیادی در افزایش آگاهی همسایگان می کند و همچنین در حین مطالعه  باعث می شود تا افراد با یکدیگر به بحث و مشورت بپردازند که مشارکت اجتماعی بین جامعه را افزایش می دهد و در یک سو شدن فکر مردم  منطقه بسیار موثر است . همچنین روابط  بین اهالی را بهتر می کند و همکاری بین خانواده ها محله افزایش می یابد. برای کتابخانه های می توان از طرح های خلاقانه بهره برد. به عنوان مثال می توان یک باجه تلفن را تبدیل به قفسه کتاب کرد.

  تبدیل حیاط های آپارتمان ها به محل استراحت و ملاقات

  چندبار تا به حال به حیاط خانه همسایه های خود رفتید؟ احتمالا هرگز. تبدیل حیاط خانه و آپارتمانتان به محل استراحت و ملاقات باعث خواهد شد که روابط بهتری بین منطقه شکل بگیرد و فضاهای بلااستفاده را زنده نگه می دارد. راه اندازی فضای تفریحی در فضاهای سبز جلوی خانه، ساختن نیمکت های عمومی و قرار های دیدار بین اهالی ، راه های بسیار خوبی برای ارتباط با جامعه اطرافتان هستند.

  استفاده از پانل های خورشیدی

  احتمالا برای خرید پانل های خورشیدی بودجه کافی ندارید. با همکاری افراد محله می توانید از این پانل ها خریداری کنید . کافیست با اهالی منطقه خود به نظر جمعی برسید تا آن ها نیز برای خانه خود از این پنل ها استفاده کنند و سپس با مراجعه به یکی از شرکت های فروشنده این موضوع را با آن ها مطرح کنید تا به صورت قسطی پانل ها را در اختیار شما بگذارند. به این ترتیب با همکاری محله همه خانه ها دارای پانل خورشیدی می شوند و می توانند از مزایای آن بهره ببرند.

  ایجاد یک شبکه حمل و نقل در مواقع اضطراری

  اگر مشکلی در محله ایجاد شود یا فاجعه ای رخ دهد، لازم است افرادی وجود داشته باشند تا بدانند در مواقع ضروری چه باید بکنند. ایجاد یک فضای ملاقات مشترک برای همسایگان ، تقسیم نقش ها و وظایف مختلف بین اهالی و تهیه لوازم مناسب و ضروری برای اتفاقات غیر مترقبه به تقویت همسایگی کمک می کند و باعث می شود در صورت مشکل محله دچار آسیب کمتری شود.

  برگزاری گشت های طبیعت گردی

  آیا در اطراف شما پارک یا فضای سبزی وجود دارد یا خود باغی دارید ؟ چرا با همسایه های خود به صورت دسته جمعی به به آن محیط ها و طبیعت گردی نمی روید ؟ این تور ها هم باعث می شود تا افراد بیشتر با هم آشنا شوند و هم آگاهیشان از محیط اطرافشان بیشتر شود.

  کاشت درخت توسط اهالی محله

  حتما در یکی از تقاطع های محله تان یا در کنار باغچه های خیابان های اطراف خانه تان فضای سبز کمی به چشم می خورد و یا حتی نیاز است در اطراف خانه خود شروع به محوطه سازی کنید. با همسایگان خود در ارتباط باشید و به صورت دسته جمعی شروع به کاشت درخت و گیاه کنید تا محله ای پاک تر و شاداب تر داشته باشید.

  پیاده روی و دوچرخه سواری بیشتر

  یکی از بهترین و ساده ترین چیزهایی که می توانید برای شناختن همسایگان خود انجام دهید پیاده روی و دوچرخه سواری درمحله است. این فعالیت این امکان را می دهد تا بیشتر با همسایه های خود روبه رو شوید و چهره آن ها را به خاطر بسپارید یا حتی با آن ها در مورد مشکلات محله به بحث بپردازید.

  _______________________________

  منبع : houzz

  منبع مطلب : www.jarjoo.com

  مدیر محترم سایت www.jarjoo.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  پردیس : جایی برای گفتگو اهالی

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  🗿 27 روز قبل
  0

  😍😂

  😎 27 روز قبل
  0

  خوب است

  محمد 1 ماه قبل
  1

  ماکوز ای

  0
  محمد 1 ماه قبل

  حاحات

  sarina 2 ماه قبل
  2

  عالیه

  نظر بدید

  sarina 2 ماه قبل
  2

  عالی ممنون

  پردیس 2 ماه قبل
  4

  جایی برای گفتگو اهالی

  مائده سروری ثابت 1 سال قبل
  0

  واقعیت این است که عالی بود بهترین اطلاعات

  مائده سروری ثابت 1 سال قبل
  0

  ممنون واقعن اطلاعات عالی بود

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید