توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  برای رسیدن به موفقیت ابتدا باید چه کارهایی انجام دهیم علوم پنجم

  1 بازدید

  برای رسیدن به موفقیت ابتدا باید چه کارهایی انجام دهیم علوم پنجم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  کلاس پنجم

  کلاس پنجم

  نکات درس اول علوم پنجم

  با یاد و نام خدا

  نکات درس علوم

  درس اول : کاوشگری

  روش کاوشگری، روشی برای پاسخ گویی به پرسشها و حل مسائل است.

  مراحل روش کاوشگری :

  1- مشاهده 2- مطرح کردن مسئله3- ارائه ی راه حل یا فرضیه سازی   4- آزمایش فرضیه

  5- یادداشت برداری ( نوشتن نتایج آزمایش )6- نتیجه گیری ( ارائه ی راه حل برای فرضیه )

  نکات مهم :

  1- اگر فرضیه در آزمایش تایید نشود، آن را دوباره تکرار می کنیم.

  2- اگر فرضیه در آزمایش اول تایید شود، بازهم باید آن را تکرار کرد ( حداقل سه بار )

  3- اگر فرضیه ای پس از چندبار آزمایش تایید نشود، باید آن را بررسی و اشکالاتش را برطرف کرد.

  4- در آزمایش فرضیه، اندازه گیری ها باید دقیق باشند.

  5- به فرضیه ای که تایید شود، نظریه می گویند.

  نمونه سوال :

  1- هرچه بال فرفره پهن تر باشد، دیرتر به زمین می رسد به همین علت گنجشک ....... از عقاب بال می زند.کمتر5     بیشتر5

  2- جواب به پرسش مطرح شده در روش کاوشگری را ..............می گویند.

  3- اگر بخواهیم نتیجه گیری ها درست باشد باید اندازه گیری ها ............. باشد.

  4- مرحله ی آخر روش کاوشگری، ................ است.

  5- راه حل پیشنهادی برای مسئله را می گویند؟ نظریه 5 فرضیه 5آزمایش 5نتیجه گیری 5

  6- این جمله که « خاک رس بیشتر آب را در خود نگه می دارد یا خاک باغچه » کدام مرحله ی روش کاوشگری است؟فرضیه سازی 5مطرح کردن مسئله 5نظریه سازی 5   مشاهده 5  

  7- اگر اندازه گیری ها بسیار دقیق باشند، نیازی به تکرار آزمایش نیست. درست 5نادرست 5

  8- اگر پس از یک آزمایش نتیجه ی مثبت بگیریم، فرضیه تایید می شود. درست 5 نادرست 5

  9- در آزمایش مقایسه ای تنها یک عامل را تغییر می دهیم. درست 5 نادرست 5

  10- فرضیه حتما درست است.درست 5نادرست 5

  11- اگر بخواهید بدانید که آب در ظرف فلزی زودتر سرد می شود یا در ظرف پلاستیکی، به چه چیزهایی نیاز دارید؟ کدامیک را در آزمایش تغییرمی دهید؟ چرا؟

  منبع مطلب : kelase5-5.blogsky.com

  مدیر محترم سایت kelase5-5.blogsky.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  راه های رسیدن به موفقیت و هدف چیست ؟

  راه های رسیدن به موفقیت و هدف چیست ؟

  رازهای رسیدن به هدف چیست

  طبق گفته روانشناسان ،تقریبا 8%از افراد به اهداف و تصمیمات خود می رسند و این آمار نشان دهنده این است که 92 درصد از افراد اهداف خود را مشخص می کنند و یا حتی تا نیمه راه ادامه می دهند اما ممکن است به هر دلیل آنرا رها کنند.در حال حاضر ما در مورد زندگی نامه افراد معروف و موفق هم مطالبی را خوانده ایم و هم مطالبی را شنیده ایم.

  در واقع راز این افراد کاملا واضح است و آن هم توانایی و پیش گرفتن منطقی هدف خود می باشند.این دقیقا همان چیزی است ما احساس می کنیم آن را داریم،اما همیشه ممکن است به دلیل عدم رسیدن به هدف و یا شکست در مسیر هدف،کاهش یابد و نسبت به هدف خود ناامید خواهیم شد.

  رسیدن به هدف در زندگی

  تکنیک های طلایی برای رسیدن به هدف در زندگی

  این تکنیک شامل موارد ذیل می شود :

  تعیین کردن هدف یکی از رازها برای رسیدن به هدف

  1-هدف باید کاملا روشن واضح باشد

  تصور کردن رویا راهی برای نزدیک شدن به هدف

  2-تصور کردن رویا

  نقش میزان تلاش در رسیدن به هدف

  3-مطابقت هدف با میزان تلاش

  برای رسیدن به اهدافتان زمان بندی کنید

  4-زمان بندی برای هدف

  سوالات متداولی که برای رسیدن به هدف باید از خودتان بپرسید

  بطور کلی برای آشنا شدن با هدف باید تعدادی سوال را از خودتان بپرسید و بصورت واضح به خودتان پاسخ دهید تا کاملا با هدف خود آشنا شوید.این سوالات عبارتند از:

  رسیدن به هدف و موفقیت از زبان یک مربی انگیزشی

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اقدامات لازم برای رسیدن به موفقیت

  اقدامات لازم برای رسیدن به موفقیت

  آنچه در این مقاله می خوانید:

  رسیدن به موفقیت و پیروزی

  برای رسیدن به موفقیت ابتدا تعریف درستی از موفقیت لازم است و اینکه موفقیت چیست و چگونه به دست می‌آید؟ موفقیت و کامیابی یعنی سرانجامی خوش برای هدفی که در نظر داریم. قطعاً بدون دانش قادر به کسب این موفقیت و خرسندی نیستیم. برای رسیدن به پیروزی ابتدا باید بدانیم برای چه هدفی تلاش می‌کنیم، بنابراین مشخص سازی هدفمهم‌ترین گام برای کسب موفقیتاست.

  اقدامات لازم برای مدیریت بهتر بیزینس

  سپس تلاشمان را در همان راستا دنبال می‌ نماییم و راه‌های مختلف و اصولی را بررسی، سنجش و انتخاب می‌کنیم. در نهایت در مورد درستی یا نادرستی موضوع و روش انتخابی تصمیم می‌گیریم. باید توجه داشته باشیم که ما در برابر انتخاب و تصمیمان مسئول هستیم. انتخاب درست در گرو دانش، خلاقیت، تجربیات، اراده و انگیزه‌ فرد است. در این راه می‌توانیم از افراد با تجربه و موفق در این زمینه نیز الگوبرداری کنیم. اما نه تقلید محض، بلکه خلاقیت سنجیده و شایسته در هر کاری خالی از لطف نیست.

  در این مقاله قصد داریم تا اقدامات لازم برای کسب موفقیت و تجربه شکوهپیروزی را به شما معرفی نماییم. باید به خاطر داشت که برای موفقیت باید هدفمند و با انگیزه بود و هرگز دست از  تلاش و کوشش برنداشت. همچنین باید همواره پیوستگی و مداومت را سرلوحه قرار داد. برای این راه ملزم به رعایت قواعد و قوانینی هستیم. چرا که این راه هموار نیست و دانستن و به کارگیری این قواعد بسیار مفید و کارآمد است. باید بدانیم زمانی که تصمیم به انجام کاری می‌گیریم تا به موفقیت برسیم، در واقع مرحله‌ی اول که همان تصمیم گیری است را با موفقیت پشت سر می‌گذاریم.

  گام ها و اقدامات رسیدن به پیروزی

  گام اول: شناخت و تعیین اهداف

  شناخت هدف یا اهداف، موجب مشخص شدن مسیر حرکت می‌شود. باید ابتدا دریافت که هدف چیست و سپس راه‌های رسیدن به آن را بررسی  و برای آن برنامه ریزی نمود. هدف همان قله‌ای است که برای دستیابی به آن تلاش می‌کنیم، خود را به چالش می‌کشیم، زمین می‌خوریم، تنها می‌مانیم، سرانجام بلند می‌شویم، از باد و باران و چالش‌ها نمی‌ترسیم، تبسم می‌کنیم و دوباره برای رسیدن به آن محکم تر قدم بر می‌داریم.

  هدف همان اتفاقی است که فکر کردن به آن موجب شادی می‌شود و رسیدن به آن باعث افتخار، احساس خوشبختی و خرسندی می گردد. زمان را به خوبی مدیریت کنیم و از فرصت‌ها استفاده کنیم. اهداف کلی را به اهداف جزئی تقسیم کنید. طی کردن هر یک از این اجزا به منزله‌ی سپری کردن مرحله‌ای به سوی هدف اصلی است. به طور مثال؛ برای خلبان شدن باید در آن زمینه درس بخوانیم و دانش و تجربه کسب نماییم. سپس به اوج پیروزی پرواز کنیم.

  گام دوم: پرهیز از دنبال نمودن اهداف نادرست

  باید بدانیم که گاهی به طور اشتباه، هدفی را دنبال می‌کنیم که آینده‌ی چندان خوشایندی ندارد. اما اصرار به دنبال کردن و به سرانجام رساندن آن داریم. چه بسا مشکلاتی به دلیل اهداف ناصحیح و مشخص نشده رخ می‌دهد. بنابراین با پیش بینی آینده و برآورد کردن آینده‌ای روشن، هدف درست و شفافی را مشخص و پیگیری می‌کنیم و راه‌های رسیدن به آن را بررسی می‌ نماییم.

  باید توجه داشته باشیم تنها به سرعت توجه نکنیم، بلکه به درستی مسیر و گام‌های برداشته نیز دقت کنیم. این آینده نگری شامل قبول اتفاقات ناخوشایند نیز می‌باشد. در هر مسیری قاعدتاً موانع انسانی و فیزیکی بسیاری وجود دارد که باید آمادگی مواجهه با آن را داشته باشیم.

   رسیدن به موفقیت

  گام سوم: افزایش مطالعه و یادگیری

  مطالعه و کسب دانش در مورد هدف، اساسی‌ترین رکنرسیدن به موفقیت است. بدون دانش و آگاهی، کسب موفقیت، هرگز امکان پذیر نخواهد بود. در گذشته کسب راهکارهای بیشتر از طریق مشورت و استفاده از تجربیات بزرگترها صورت می‌گرفت، که این روش گاهی موجب بروز خطاهایی نیز می‌شد. البته نمی‌توان گفت که به طور قطع این شیوه اشتباه است.

  بنابراین برای کاهش درصد اشتباهات و شکست، علاوه بر بهره مندی از تجربیات افراد آگاه و موفق در زمینه‌ی مربوطه، برای کسب آگاهی و دانش علمی نیز باید تلاش کرد. امروزه مطالعه‌ی کتاب‌ها، مقالات مفید، سایت‌های معتبر و شرکت در کلاس‌های آموزشی، کمک بسیاری به هموار کردن مسیر پیروزی و بهبود کیفیت آن می‌نماید.

  گام چهارم: عدم توجه به انتقادات بی اساس، رمز موفقیت

  از انتقادات منفی رنجیده خاطر نشوید. هرگز اجازه ندهید افرادی با بدبینی شما را از راهتان بازگردانند. اهدافتان را با گفته‌های دیگران در هم نکوبید. با "نمی‌شود"های دیگران ناامید نشوید. شاید آن‌ها تلاشگران خوبی نبوده‌اند و شاید راه درستی را انتخاب نکرده‌اند. این شما هستید که با در نظر گرفتن راه‌های مطمئن، تصمیم به انجام آن کار گرفته‌اید. بنابراین قدرت انتقاد پذیری را در خود افزایش دهید.

  اجازه ندهید دیگران برایتان تصمیم گیری کنند. چون این کار به مرور زمان از شما سلب اعتماد به نفس می‌کند و همیشه در انجام کارهایتان دچار ضعف خواهید شد. گام‌هایتان را محکم و استوار کنید. استفاده از تجربیات دیگران بسیار سودمند است. سعی کنید همراهان با تجربه و ساطعانرژی مثبتبیابید تا در زمان لازم از آن‌ها کمک بخواهید. مراقب باشید هرگز به خود و دانشتان مغرور نشوید. در پی رفع لغزش‌ها و اشتباهات خود باشید. با ملامت کردن خود و دیگران هرگز به نتیجه نخواهید رسید. شما مسئول تصمیمات، افکار، رفتار، پیروزی و یا شکست خود هستید.

  رسیدن به موفقیت

  گام پنجم: تقویت اعتماد به نفس

  اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. با افزایشاعتماد به نفس هرگز به شکست فکر نخواهید کرد. چنانچه در راهتان مانعی باشد هرگز تسلیم نخواهید شد. چون می دانید که پیروزی از آن شماست و توانایی به دست آوردنش را خواهید داشت. هنگامی که دانش شما در زمینه‌ی مربوطه افزایش پیدا می‌کند به همان اندازه نیز اعتماد به نفستان زیاد می‌شود. ممکن است در راهی بارها به بن بست بخورید و یا با موانعی رو به رو شوید، هرگز تسلیم نشوید.

  ایمان داشته باشید پیروزی در انتظارتان است. دست از تلاش برندارید. "خواستن توانستن است." کسب موفقیت آسان نیست اما با تلاش مداوم و عدم سرخورگی و ناامیدی میسر می‌شود. به یاد داشته باشید که اعتماد به نفس را با غرور کذب اشتباه نکنید. با افراد موفق در آن زمینه مشورت کنید. مطالعات خود را بالا ببرید و خود را تقویت کنید.

  گام ششم: ساخت افکار مثبت

  شاد زیستن و افکار مثبت به خودی خود، موجب اتفاقات خوشایند خواهد شد. صرفاً رسیدن بهقله‌ی پیروزیو موفقیت، شادی آور و لذت بخش نیست، بلکه پیوستگی و تداوم تلاش برای رسیدن به این پیروزی نیز باعث احساس خوشبختی و خرسندی می‌شود. از آنجایی که رسیدن به قله‌ی موفقیت، تنها بخشی از زندگی می باشد و راه رسیدن به آن زمان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد، بنابراین باید این زمان را غنیمت بدانیم و برای تک تک موفقیت‌های کوچک و بزرگمان، همواره شاد و سپاسگزار باشیم و جشن بگیریم. سپاسگزاری از خود باعث افزایش انگیزه، اعتماد به نفس و شادی می‌شود.

  اقدامات لازم برای کسب درآمد 24 ساعته

  شاد بودن به شما کمک می‌کند تا مسیر زیبا و لذت بخشی داشته باشید و هرگز انرژی خود را از دست ندهید. بنابراین برای موفقیت‌های کوچک نیز به خود افتخار کنید. هنر شاد زیستن را در خود تقویت کنید. با این هنر زندگی برایتان لذت بخش تر خواهد شد و با این احساس، دنیا را نیز به جای بهتری برای زندگی تبدیل می نمایید. با این اقدام دیگران نیز از بودن در کنار شما لذت می برند و به این ترتیب انرژی و افکار مثبت در سطح جامعه نیز گسترش می یابد. چرا که هر فرد باشاد زندگی کردنو اولویت دادن به افکار مثبت، وظیفه خود را در ساخت جهانی زیباتر و موفق تر به انجام رسانده است.

  منبع مطلب : ezzatkhah.com

  مدیر محترم سایت ezzatkhah.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 3 ماه قبل
  1

  ذ

  0
  سلام 3 ماه قبل

  سلام

  0
  سلام 3 ماه قبل

  سلام

  1
  سلام 3 ماه قبل

  سلام

  هعی 4 ماه قبل
  0

  هعی

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید