توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  برای فروش کلیه به کجا مراجعه کنیم

  1 بازدید

  برای فروش کلیه به کجا مراجعه کنیم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  همه چیز درباره خرید‌وفروش کلیه/ از ناچاری فروشندگان تا بی‌پولی خریداران

  همه چیز درباره خرید‌وفروش کلیه/ از ناچاری فروشندگان تا بی‌پولی خریداران

  اقتصاد آنلاین - صبا نوبری؛ مرتضی زمانیان در گفت‌وگو با خبرنگاراقتصادآنلاینگفت: بر اساس آمار به نظر می‌رسد ایران تنها کشوری است که در آنخرید و فروش کلیه وجود دارد، البته برخی کشورهای دیگر هم هستند که در صورت تمایل برای اهدای کلیه پولی به افراد پرداخت می‌شود ولی خرید و فروش به این معنی که بین خود مردم اتفاق بیوفتد و بر سر قیمت چانه زنی انجام شود، وجود ندارد.

  وی افزود: به شکل سنتی برخی آن را یک اتفاق بد، قبیح و نامناسب می‌دانند و ایراد می‌گیرند که چرا که روی دیوارها کاغذ چسبانده می‌شود اما باید گفت که این مجاز بودن خرید و فروش کلیه ریشه در یک بحث فقهی دارد از آنجا که امام در گذشته فتوا دادند که اجازه چنین کاری وجود دارد و در بقیه کشورها ممنوع است.

  زمانیان یادآور شد: سوالی که پیش می آید این است که واقعا باید اجازه این کار انجام شود یا نه؟ مدل ایرانی پیوند کلیه در جهان به مدل ایرانی معروف است و البته در هر استان متفاوت است. سه مرکز مهم پیوند کلیه در تهران، مشهد و فارس وجود دارد و قیمت تعیین شده توسط انجمن پیوند کلیه 18میلیون تومان است.

  به گفته وی مدل تهران اینگونه است که ممکن است هر کسی این قیمت را نپذیرد و چون نیاز وجود دارد ممکن است این افراد پشت پرده با هم توافقاتی بکنند که دیده نمی‌شود اما در مشهد انجمن پیوند کلیه کاری ندارد گرچه باید هنگام پیوند به این مرکز مراجعه کرد و ثبت را انجام داد اما مانعی ایجاد نمی‌کند.

  این کارشناس با بیان اینکه ممکن است مدل های پیوند در ایران مترقی نباشد، ادامه داد: پیوند عمل پیچیده‌ای است و خیلی کشورها سرمایه گذاری کردند که این اقدام را کارا بکنند ولی نیازمند مدلسازی پیچیده‌ای است و به لحاظ اجرایی هم سخت است اما با این وجود با اینکه ایران خیلی روی این موضوع کار نکرده است مرگ و میر ناشی از نارسایی‌های کلیوی که به آن ها پیوند نمی‌رسد با فاصله کمترین است و علت این است که خرید و فروش به این صورت انجام می‌شود زیرا گرفتن کلیه از انسان زنده بسیار بهتر است.

  خرید و فروش کلیه باید ادامه پیدا کند؟

  زمانیان در این رابطه یادآور شد: نگاه کلی که وجود دارد این است که به طور بدیهی این کار بد است و دو دلیل ظاهری و عقلی هم برای این موضوع مطرح می‌شود. ظاهری این است که در ایران بخشی از این اقدامات به دست دلال ها انجام میشود که خب میتوان آن را حذف کرد ولی دلیل عقلانی آن این است که برخی می‌گویند کسی که کلیه‌هایش را می‌فروشد از ناچاری و بی پولی می‌فروشد.

  وی افزود: حالا سوال این است که فرض کنیم فرد این کار را نکند و برای تهیه پول خود سراغ کارهای دیگری می‌رود که آن گزینه بعدی قطعا در ذهن آن فرد بدتر از فروش کلیه بوده است. مثل دزدی و قاچاق و ... به همین خاطر به شکل عقلانی دلیلی نمی‌شود که ما این گزینه را ممنوع کنیم.

  به گفته زمانیان اگر افراد کلیه خود را نفروشند و حتی دزدی هم نکند یه نفر چون به او کلیه نرسیده می‌میرد چون تجربه ثابت کرده پیوندهای داوطلبانه و از مرگ مغزی به هیچ وجه کفاف نمی‌دهد و آن کیفیت را هم ندارد.

  وی تاکید کرد: همچنین گفته می‌شود کسی که پول دارد به کلیه می‌رسد و کسی که فقیر است به آن نمی‌رسد، البته که همه جای دنیا همین است اما باید اقداماتی برایش صورت بگیرد ولی راه حل آن منع این کار نیست بلکه می‌توان با ایجاد مکانیزم‌هایی مثل تسهیلات و ایجاد خیریه به افراد فقیر تر کمک کرد.

  این کارشناس در پایان خاطرنشان کرد: همچنین باید توجه کرد که قیمت عضو آنقدر بالا نیست و 18 میلیون تعیین شده چندان قیمت پرتی هم نیست و وقتی حیات فرد در خطر است عدد غیر قابل تامینی به نظر نمی‌رسد و اگر در کشور این قضیه ساماندهی شود و وجهه های غلط مثل آگهی چسباندن روی دیوار و دلالی حذف شود می‌توانیم مفتخر باشیم که اینچنین آمارهای خوبی در زمینه پیوند کلیه و کاهش مرگ و میرهای ناشی از نارسایی‌های کلیوی هستیم.

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  راهنمای خرید و فروش «کلیه انسان» +جدول قیمت!

  بازار خبر: در بحبوحه‌ی افزایش قیمت‌ها، بیم و امید بسیاری در اغلب بازارها شکل گرفته است. از بازار مسکن و خودرو گرفته تا بازار سکه و ارز. اما تردیدی نیست که اذهان عمومی از بازاری غافل است که  به علت سوداگری، فشار اقتصادی و نبود سیستم نظارتی قوی، تنورشان حسابی داغ شده، اما در خلوت!

  کمتر کسی خرید و فروش کلیه را به عنوان یک بازار کسب و کار در نظر می‌گیرد. اینکه اصلا فضایی به اسم «بازار کلیه» بر سر زبان‌ها باشد، بسیار غریب به نظر می‌رسد.

  در کوران تغییر وضعیت اقتصادی کشور و در روزهایی که خروج از رکود به عنوان یک امیدواری دیده می‌شود، کسب و کار دلالان کلیه سکه است. به صراحت هرچه تمام‌تر شاهدیم که فروشندگان به راحتی آگهی می‌کنند، گیرندگان بی‌پول برای جور کردن پول خود را به این در و آن در می‌زنند، در این میان واسطه‌ها هم پا به پای تورم، قیمت می‌دهند.

  مرگ کسب و کار من است
  بی‌تعارف یادمان باشد خرید و فروش کلیه در کشور آنقدرها هم مخفی نیست. به وضوح شاهد کشیده ‌شدن پای واسطه‌گران به  وسط این بازار و افزایش قیمت‌ها هستیم. گاهی برای خرید یک کلیه باید پولی به اندازهی خرید یک ماشین صفر کنار گذاشت. شوخی نیست. بحث و مرگ زندگی وسط است.

  تاسف‌برانگیزتر آنکه اگر زمانی با تماشای یک کاغذ افتاده در گوشه‌ی خیابان با عنوان «فروش فوری کلیه»، دلمان ریش می‌شد، اکنون فقط کافی است تا با دقت به خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف خود نگاه کنیم تا دریابیم که هم‌چون قسمت نیازمندی‌ روزنامه‌ها، بخش قابل توجهی از تبلیغات خیابانی به همین بازار اختصاص یافته است.

  کافی است چند ساعتی مقابل یکی از بیمارستان‌‏ها منتظر ماند یا از خیابانی معروف به این عنوان بالا و پایین رفت تا فروشندگان و دلالان کلیه به سراغمان بیایند و پیشنهادهایشان را بدهند. گویی سال‌هاست که در این راسته فعالیت می‌کنند.

  خرید و فروش آنلاین
  بازاریابی در این بخش راه خود را به فضای مجازی پیدا کرده و چندین وب‌سایت به همین نام و در این زمینه به فعالیت می‌پردازند و از متقاضیان و فروشندگان می‌خواهند تا در خواست خود را در این صفحه مطرح کنند.

  «مرجع خرید و فروش کلیه انسان در ایران»، «قیمت روز کلیه همراه با جدول قیمت» تنها عنوان چندی از وبلاگ‌ها و سایت‌های فعال در این بازار هستند که با سر زدن به آنها فقط تعجبمان از تنوع قیمت‎ها و متقاضیان این بازار بیشتر می‌شود.

  فروشندگانی با حداقل میانگین 18سال و قیمت‌هایی با حداقل 20 میلیون تومان که برای تعیین همین رقم هم هیچ نوع سقفی وجود ندارد و بنا به تمایل اهداکننده و نیاز خریدار قیمت  با توجه به شرایط اقتصادی موجود حتی از خرید یک واحد مسکونی هم بالاتر می‌رود.

  فروشندگان چه کسانی هستند؟
  آمار نشان می‌دهد بیشترین فراوانی فروشندگان به علت فقر و یا اعتیاد دست به چنین کاری می‌زنند. البته افرادی که به قصد نیکوکاری چنین نیتی دارند از مسیرهای مرسوم و استاندارد اقدام می‌کنند. گفتگوی خبرنگار بازارخبر با چندی از فروشندگان فعال در این حوزه نشان می‌دهد این گفته‌ها حقیقت دارد. افرادی که در قبال حفظ نامشان حاضر به گفتگو می‌شدند.

  در تمام پرس و جو‌هایی که داشتیم تنها یک چیز به عنوان وجه مشترک و یا علت اصلی این فروشندگان به چشم می‌آمد و آن هم «مشکلات اقتصادی» بود.

  طبیعی است که وقتی تنور کارهای غیر قانونی داغ شود، پای دلالان هم باز خواهد شد. سعی خواهند کرد تا با ترفندهای کاسبی خود، حداکثر قیمت را به جیب بزنند. وجه تمایز این دلالان با سایر نمونه‌ها، اول سهولت دستیابی و دوم، تضمینی است که در خصوص پیداکردن کلیه‌ی مورد نظر می‌دهند.

  تا حدی آسان که از خود می‌پرسید: آیا واقعاً آنچه که معامله می‌شود، همان کلیه آدمی است؟!

  اخبار,اخبار اجتماعی,پیوند اعضای بدن

  منبع مطلب : www.parsine.com

  مدیر محترم سایت www.parsine.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  به بازار کلیه ‌فروشان خوش آمدید!

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سلام حمید 22 روز قبل
  0

  فروش کلیه abمثبت ۴۲ساله بعلت نیارمالی

  سلام حمید 23 روز قبل
  0

  فروَش کلیه o مثبت قیمت ۲۰۰تومن۸

  امین 24 روز قبل
  0

  سلام میخوام کلیه بیفروشم تبعه افغانم هستم گروخون Aمسبت

  ناشناس 24 روز قبل
  0

  سلام میخوام کلیه بیفروشم تبعه افغانم هستم گروخون Aمسبت

  ناشناس 2 ماه قبل
  3

  میخام کلیمو بفروشم یک سایت معتبر بهم معرفی کنید به پول کلیم نیاز دارم

  نام علی رضت 3 ماه قبل
  0

  جوان ۳۳ ساله

  ساکن مشهد

  فروش کلیه

  گروه خونی -o

  قیمت ۹۵۰

  قادر جانی 3 ماه قبل
  3

  چطوری کلیه رو بفرشیم

  مهدی 10 ماه قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید