توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  برای ممتاز شدن در کلاس خود چه خان هایی را باید پشت سر بگذارید

  1 بازدید

  برای ممتاز شدن در کلاس خود چه خان هایی را باید پشت سر بگذارید را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ استادبانک | مرجع رسمی تدریس خصوصی در ایران

  چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ استادبانک | مرجع رسمی تدریس خصوصی در ایران

  موفق و زرنگ بودن دانش آموز نه اتفاقی است نه خیلی به معلم و دیگر دانش آموزان بستگی دارد. پس چگونه همیشه شاگرد زرنگ کلاس هستند؟ پس چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ برای زرنگ بودن همیشه پیشتاز هستند به این دلیل که مهم ترین عامل تاثیر گذار در یادگیری را که همان داشتن پشتکار است را دارند.

  دانش آموزانی که پشتکار و اراده قوی برای یادگیری دارند فقط کافیست به آنها بگویید روش های موفق شدن چیست؟ آنوقت آنها با نیروی پشتکار خود و بکارگیری روش های موفق شدن همیشه شاگرد زرنگ کلاس می شوند. شما هم اگر می خواهید شاگرد زرنگ کلاس شوید بهتر است اراده و پشتکار خود را تقویت کرده و سپس برای رسیدن به موفقیت تحصیلی تلاش کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله موفقیت تحصیلی و آداب رفتاری مراجعه کنید.

  استادبانک یک سامانه قدرتمند انتخاب آنلاین معلم خصوصی است و دانش آموزان بهترین معلم برای تدریس خصوصی ابتدایی در تهران و شهرستان ها را در استادبانک می یابند.

  چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم؟

  1- به موقع در کلاستان حاضر شوید.

  همیشه آن تایم باشید. سروقت در کلاستان حاضر شوید. دیرآمدن دلیل خوبی برای تشخیص بی نظمی و تنبلی شما در کلاس است. در ضمن دیر رسیدن در کلاس باعث بهم خوردن تمرکز معلم و کلاس می شود.

  2- سعی کنید کمتر غیبت داشته باشید.

  اگر می خواهید شاگرد زرنگ کلاس باشید بهتر است همیشه در کلاس درس حاضر بوده و از نکاتی که معلم در هنگام درس می گویید غافل نباشید. غیبت زیاد شما را از درس و دانش آموزان دیگر عقب انداخته و خیلی از مطالبی که در کلاس مطرح می شود را از دست می دهید.

  3- همیشه سعی کنید در ردیف های اول بشینید.

  ردیف های آخر بیشتر برای دانش آموزانی است که می خواهند شیطنت کنند و ردیف آخر را انتخاب می کنند تا معلم کمتر روی آنها کنترل داشته باشد. بهتر است ردیف اول نشسته تا هم به معلم و هم به تخته کلاس تسلط داشته باشید. اصلا نشستن در ردیف اول کلاس یک نشانه برای دانش آموزان درس خوانی است که می خواهند همیشه اول باشند.

  4- چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ برنامه درسی برای درس خواندن خود داشته باشید.

  داشتن برنامه درسی علاوه براینکه به مطالعه شما نظم می دهد، در صورت اجرای آن، تبدیل به شاگرد زرنگ کلاس می شوید. اجرای برنامه درسی به شما اعتماد به نفس می دهد و این اعتماد به نفس زمانی بیشتر در شما بروز می کند که در کلاس درس به دلیل داشتن برنامه درسی، همیشه از دیگر دانش آموزان آگاه تر و مسلط تر به درس هستید.

  5- یک قدم از معلم جلوتر باشید.

  مطالعه کلی در مورد تیتر و مطالبی که معلم قرار است در جلسه بعدی آموزش دهد، داشته باشید تا هنگامی که معلم شروع به تدریس کرد بتوانید با او همکاری کرده و به تمام سوالات او در حین تدریس پاسخ دهید. این یکی از تکنیک های شاگرد زرنگ ها است که با بکارگیری آن، معلم را شیفته خود می کنند.

  6- همیشه آمادگی داشته باشید.

  وقتی شما در کلاس درس همیشه آماده باشید و با آمادگی بر روی مطالب تمرکز کنید وقت کمتری از معلم گرفته می شود. به این دلیل که معلم دیگر لازم نیست وقت برای آموزش مطالب کم اهمیت و .. بگذارد.

  7- تمرکز کامل داشته باشید.

  وقتی معلم شروع به تدریس کرد با تمرکز کامل به مطالبی که معلم درس می دهد گوش کنید. شاگرد زرنگ ها در کلاس همیشه مطالب را یاد می گیرند. به خانه یا روزهای بعد موکول نمی کنند. سعی می کنند تمام مطالبی را که باید یاد بگیرند در همان کلاس درس یاد بگیرند.

  8- چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ نکته برداری را فرآموش نکنید.

  نکته ای از مطالبی را که معلم آموزش می دهد از قلم نیندازید. همیشه قلم و کاغذ همراه خود داشته و تمام نکات کلیدی که معلم می گوید را یادداشت کنید.

  9- کار امروز را به فردا نیندازید.

  برای انجام تکالیف دست دست نکنید. برای انجام تکالیف درنگ نکنید. برای انجام تکالیف امروز و فردا نکنید. انجام تکالیف خود را به ساعت و روز دیگری موکول نکنید. حتما به موقع تکالیف خود را آماده کرده که هم استرستان رفع شود و هم بتوانید به کارهای دیگر خود برسید.

  10- چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ مشکلات را جدی تلقی کنید.

  اگر در درسی ضعف دارید حتما برای رفع آن، به موقع اقدام کنید. موکل به زمان دیگری نکنید تا ایام امتحانات فرا برسد. چون ایام امتحانات زمان مرور درس ها است نه رفع مشکلاتی که در درسها دارید. بهتر است در همان درس یا مبحثی که معلم در کلاس تدریس می کند اگر مشکل دارید با راهنمای معلم همان جلسه برطرف کنید.

  11- تمرین زیاد داشته باشید.

  اگر می خواهید در درسی یا درسهایتان تسلط کامل داشته باشید باید در خانه تمرین زیادی حل کنید. از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید.

  حتی می توانید برای تسلط  بیشتر بر مطالب درسی، از کلاس های خصوصی استفاده کنید. به همین منظور می توانید به سایت استادبانک مراجعه کرده و درخواست معلم  کنید.

  12- در فعالیت های کلاسی به صورت گروهی شرکت کنید.

  همیشه در فعالیت هایی که لازم است به صورت گروهی شرکت کنید نقشی فعالی داشته باشید. مزیت کار گروهی یا مطالعه گروهی این است که هر دانش آموزی در گروه سعی می کند از دیگر هم گروهی خود بهتر باشد و همین رقابت باعث موفقیت شما می شود.

  پس اگر می توانید در مطالعه با دانش آموزانی که جزو شاگردان زرنگ کلاس هستند هم گروه باشید. قطعا در سبک خواندنتان و موفقیت شما در درس هایتان تاثیر مثبتی دارد.

  13- به رفتار خود در کلاس توجه داشته باشید.

  دانش آموز نمونه فقط در درسش نمونه نیست بلکه در رفتار و اخلاق با معلم و دیگر دانش آموزان نیز نمونه می باشد.

  14- مشکلات مدرسه فقط در مدرسه و مشکلات خانه فقط در خانه

  سعی کنید مشکلات خانه را به مدرسه نیاورید و همین طور مشکلاتی که در مدرسه داشتید. اینکار باعث برهم خوردن تمرکزتان در کلاس درس در حین تدریس و یادگیری مطالب می شود و باعث برهم خوردن تمرکزتان در خانه در حین مطالعه و تمرین درسهایتان می شود. زمانی مشکلات خود را حل کنید که زمان مطالعه و درس خواندنتان نیست، اینکار به مرور باعث افزایش تمرکز و به کنترل درآوردن افکارتان می شود و چه چیزی بهتر از اینکه افکار خود را بتوانید به کنتر ل خود در آورید، اگر به این مرحله برسید یک قدم به موفقیت نزدیک شده اید.

  15- چگونه شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ برای یادگیری از شیوه های مختلف استفاده کنید.

  همیشه برای یادگیری و تسلط بر مباحث به یک راه حل اکتفا نکنید، برای مطالعه به یک مکان مطالعه بسنده نکنید و همیشه برای رفع مشکلات خود از یک روش همیشگی استفاده نکنید. استفاده از راه های مختلف در درستان باعث افزایش قوه ی تفکر و استدلال در شما می شود. پس این فرصت را به ذهن خود بدهید که برای حل مسائل از راه های مختلف استفاده کرده و تمام راه حل های ممکن را امتحان کند.

  16- اهداف بالاتری از کسب نمره عالی داشته باشید.

  به یاد داشته باشید که فقط کسب نمره عالی در درسها هدف مطلوب نیست. فقط به فکر نمره نباشید. بجای اینکه بحث و جدال با معلم خود داشته که چرا شما بهترین نمره کلاس را نگرفته اید؟ بهتر است از خود سوال کنید چطور می توانم در درس های خود موفق شوم؟ چطور می توان بهتر مطالعه کنم؟ چطور می توانم در سال های تحصیلی به موفقیت دست یابم؟ چطور می توان آینده تحصیلی خود را تضمین کنم؟ چطور می توان آینده تحصیلی خود را درخشان کنم؟ چطور شاگرد زرنگ کلاس شویم ؟ و برای بهترین پاسخ به این سوالات پشتکار و تلا ش خود را بکار ببریم.

  همیشه یک پله بالاتر از دیگر دانش آموزان قدم بردارید حتی در انتخاب اهدافتان در تحصیل آینده نگر با اهدافی والا و فراتر از نمره قبولی داشته باشید تا موفقیت خود را با تلاش و پشتکار قطعی کنید. در این راه می توانید از استادبانک نیز کمک بگیرید. ما خواهان موفقیت شما در تحصیل هستیم. به همین منظور اساتید با تجربه و حرفه ای را در گروه خود گردآوری کرده ایم که شما را برای موفقیت در این مسیر همراهی می کنند.

  منبع مطلب : www.ostadbank.com

  مدیر محترم سایت www.ostadbank.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه درس بخوانیم و مطالعه کنیم؟ 20 نکته برای بیست شدن

  منبع =سایت مرجع علوم مدیریت ایران

  منبع مطلب : nokatdarsi.blogfa.com

  مدیر محترم سایت nokatdarsi.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  رمز موفقیت در تحصیل چیست؟

  رمز موفقیت در تحصیل چیست؟

  دانش‌آموزان موفق به خوبی می‌دانند که چطور در مواقع ضروری بر مطالعه‌ی خود تمرکز کنند و هر زمان که نیاز داشته باشند، استراحت کنند. آنها می‌توانند زمان خود را هوشمندانه مدیریت کنند، به برنامه‌های مطالعه‌ی هدفمند بچسبند و از زمان خود در کلاس درس، بهترین استفاده را ببرند. همچنین، دانش‌آموزان موفق می‌دانند چطور اوقات خوبی داشته باشند و از یادگیری دانش، به اندازه‌ی کسب نمرات درخشان لذت می‌برند. این نوشته را بخوانید تا با رمز موفقیت در تحصیل آشنا شوید.

  بخش اول:‍ پرورش ویژگی‌های یک دانش‌آموز موفق

  ۱. مطالعه را تبدیل به یک اولویت کنید

  چطور عادات یک دانش آموز موفق را پرورش دهیم. رمز موفقیت در تحصیل

  دانش‌آموزان موفق می‌دانند چطور موفق شوند؛ زیرا مطالعه اولویت اصلی آنهاست. البته که باید زمانی را به دوستان، خانواده، فعالیت‌های فوق‌برنامه و حتی تفریحات فردی اختصاص دهید؛ اما به هیچ وجه نباید در مورد زمانی که برای مطالعه سپری می‌کنید، سهل‌انگاری کنید. اگر امتحان سخت و مهمی در پیش دارید و احساس می‌کنید برای آن آماده نیستید، آن وقت احتمالا بهتر باشد به مهمانی بزرگی که دو روز قبل از امتحان‌تان برگزار می‌شود، نروید. اگر واقعا در درس زبان عقب هستید، شاید لازم باشد در مدت باقی‌مانده، بی‌خیال تماشای قسمت جدید سریال محبوب‌تان شوید. این امر به آن معنا نیست که نمی‌توانید کارهایی را که دوست دارید انجام دهید؛ بلکه باید تشخیص بدهید چه موقع مطالعه اولویت اصلی‌تان باشد.

  با این حال، نمی‌شود چون درس دارید، بی‌خیال هر چیزی در دنیا شوید. اگر دوست یا عضوی از خانواده‌‌تان در بحران افتاده است، نمی‌توانید به بهانه‌ی اینکه درس دارید، کمکش نکنید.

  ۲. وقت‌شناس باشید

  عادت مدیریت زمان را در خودتان پرورش دهید و یاد بگیرید چطور در مواقع لزوم سر وقت برسید. در واقع، باید برنامه‌‌ریزی کنید تا همیشه و در هرجا، زودتر از موعد مقرر حاضر باشید تا وقت کافی برای مستقر شدن، تمرکز پیدا کردن و آمادگی برای یادگیری داشته باشید. وقت‌شناس بودن باعث می‌شود علاقه‌ی معلم‌تان به شما بیشتر شود و احساس کند به او احترام می‌گذارید. اگر می‌خواهید دانش‌آموز موفقی باشید باید در مواقع امتحان یا در قرارهای مطالعه با دوستان‌تان وقت‌شناس باشید.

  مرد خردمندی می‌گفت: «حاضر شدن نیمی از نبرد است.» اگر نمی‌توانید متعهد شوید که سر وقت جایی حاضر باشید، آن موقع در یادگیری هم ناموفق خواهید بود.

  ۳. صادقانه کار کنید

  یعنی کار خودتان را انجام دهید، از کپی کردن مطالب بپرهیزید و اصلا تقلب نکنید. تقلب شما را به هیچ جا نمی‌رساند؛ اگرچه تقلب همچون یک میانبر به نظر می‌رسد، اما بعدها دردسرهای زیادی برای‌تان به دنبال خواهد داشت. تقلب در امتحان هیچ‌ ارزشی ندارد. خیلی بهتر است اگر برای امتحان آمادگی ندارید آن را خراب کنید و نمره‌ی خوبی نگیرید تا اینکه موقع تقلب مچ‌تان را بگیرند! حتی اگر خیلی هم ماهرانه تقلب کنید و کسی مچ‌تان را نگیرد، به تقلب کردن عادت می‌کنید و یکی از پیامدهای منفی آن این است که بعدها برای هر مسئله‌ای در زندگی و کارتان، جعل و تقلب اولین راه حلی است که به ذهن‌تان می‌رسد.

  نباید تحت فشار همسالان قرار گیرید. در برخی مدارس، تقلب در میان بعضی از دانش‌آموزان به عنوان نوعی هنجار و ارزش در نظر گرفته می‌شود و مثل این است که خب بچه‌های زیادی این کار را انجام می‌دهند چه اشکالی دارد شما هم به آنها بپیوندید. این تفکر بسیار خطرناک است و مانع رسیدن شما به ظرفیت‌های بالقوه‌تان می‌شود.

  ۴. متمرکز بمانید

  دانش‌آموزان موفق بر روی تکالیف فعلی خود تمرکز می‌کنند. اگر به مدت یک ساعت مجبور به مطالعه‌ی یک فصل از کتاب تاریخ هستید، به آن متعهد بمانید و بازیگوشی نکنید. اگر نیاز به استراحت دارید، یک استراحت کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای داشته باشید. در واقع، شما می‌توانید به ذهن خود یاد دهید تا مدت طولانی‌تری متمرکز باقی بماند، پس حتی اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید بیشتر از ۱۵ دقیقه متوالی تمرکز کنید، تلاش کنید تا زمان مطالعه را ابتدا به ۲۰ دقیقه و بعدها به ۳۰ دقیقه و بیشتر برسانید.

  گفته می‌شود بیشتر افراد نمی‌توانند بیشتر از ۶۰ الی ۹۰ دقیقه روی کاری تمرکز کنند. یک استراحت ۱۵-۱۰ دقیقه‌ای در هنگام مطالعه، به بازسازی انرژی شما و تمرکز دوباره کمک می‌کند.

  ۵. خودتان را با هیچ‌کس دیگر مقایسه نکنید

  دانش‌آموزان موفق در شرایط خودشان موفق هستند. آنها به عملکرد برادر، همسایه، یا هم‌کلاسی‌شان در آزمایشگاه، اهمیت نمی‌دهند؛ زیرا می‌دانند در پایان آنچه که مهم است، موفقیت خود آنهاست. اگر بیش از حد درگیر فکر کردن درباره‌ی دیگران هستید، آن وقت یا ناامید می‌شوید و یا به قدری خود را غرق در رقابت می‌کنید که ذهن‌تان مسموم می‌شود. یاد بگیرید دیگران را از ذهن خود کنار بگذارید و روی بهترین عملکرد خودتان تمرکز کنید.

  ممکن است یک دوست اهل رقابت داشته باشید که همواره بخواهد نمراتش را با شما مقایسه کند یا در مورد معدل با شما صحبت کند. اجازه ندهید آن شخص شما را اذیت کند؛ اگر نمی‌خواهید در مورد عملکردتان در مدرسه توضیح دهید، سعی کنید به نحوی این موضوع را به او بفهمانید.

  ۶. روی پیشرفت تدریجی خود کار کنید

  اگر می‌خواهید دانش‌آموز موفقی باشید، نباید هدف‌تان رسیدن از معدل ۱۶ به معدل ۱۹ باشد. در عوض، باید تلاش کنید تا به نمره‌ی ۱۷ و بعد ۱۸ و نمرات متعاقب آن برسید تا پیشرفت شما قابل کنترل باشد و ناامید نشوید. دانش‌آموزان موفق می‌دانند که پیشرفت با وجود فراز و نشیب‌های بین راه، دشوار است و به جای اینکه مستقیم به قلب هدف نهایی حمله کنند، بر اهداف کوچک‌تر تمرکز می‌کنند. اگر می‌خواهید دانش‌آموز موفقی باشید باید رابطه‌ی خوبی با پیشرفت تدریجی داشته باشید.

  بابت کوچک‌ترین پیشرفت‌تان به خود افتخار کنید. خود را درگیر فکر کردن به نمرات عالی (که امیدوار به کسب آنها بودید، اما نتوانستید) نکنید.

  ۷. در مورد مطالب هیجان‌زده شوید

  دانش‌آموز موفق یک ماشین نیست که تحت هر شرایطی نمره برتر را بگیرد. او واقعا به مطالبی که مطالعه می‌کند، اهمیت می‌دهد و به آنها علاقه‌مند است؛ در واقع همین علاقه‌ی مفرط او به دانش باعث پیشرفتش می‌شود. البته نمی‌‌شود در مورد هرچیز کوچکی که یاد می‌گیرید، از فتوسنتز گرفته تا معادلات، هیجان‌زده شوید؛ اما می‌توانید تلاش کنید تا در هر کلاس، مبحثی پیدا کنید که برای‌تان مهم و جذاب است. این روش به متمرکز ماندن شما کمک می‌کند و یادگیری را برای شما لذت‌بخش‌تر خواهد کرد.

  اگر واقعا موضوعی در کلاس پیدا کنید که در مورد مطالعه‌ی آن مشتاق هستید، آن‌گاه باید مطالعه‌ی خارج از کلاس هم داشته باشید تا به آن علاقه‌مندتر شوید. مثلا، اگر در کلاس عاشق خواندن کتاب «خورشید هم‌چنان می‌دمد» همینگوی هستید، سعی کنید آثار دیگر او مانند «پاریس جشن بیکران» را هم مطالعه کنید.

  بخش دوم: موفقیت در کلاس درس

  ۱. دقت کنید

  رمز موفقیت در تحصیل

  اگر می‌‌خواهید دانش‌آموز موفقی باشید، دقت کردن سر کلاس درس برای موفقیت شما بسیار ضروری است. با اینکه قرار نیست عاشق هر موضوعی که می‌بینید بشوید، اما باید انگیزه‌ی کافی برای گوش دادن به معلم‌تان داشته باشید. سر کلاس به دوستان‌تان پیامک ندهید و به اندازه‌ی کافی روی آنچه که معلم به شما می‌گوید تمرکز کنید، تا بتوانید مهم‌ترین نکات هر درس را سر کلاس یاد بگیرید.

  ۲. یادداشت بردارید

  یادداشت برداری برای موفقیت شما به عنوان یک دانش‌آموز ضروری است. یادداشت‌برداری نه تنها در مطالعات بعدی به شما کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود در کلاس درس مشارکت کنید و مطالب درسی را یاد بگیرید؛ زیرا باید آنها را با زبان خودتان بنویسید. حتی بعضی افراد از های‌لایترهای مختلف یا خودکار برای مرتب کردن و جذاب‌تر کردن یادداشت‌هایی که برداشته‌اند، استفاده می‌کنند که به حفظ مطالب بسیار کمک می‌کند. یادداشت برداشتن باعث می‌شود تمرکز بیشتری داشته باشید و کمک می‌کند به معلم گوش دهید.

  ۳. سؤال بپرسید

  اگر واقعا قصد موفقیت در کلاس را دارید، پس باید در موقع مناسب از معلم‌تان سؤال بپرسید تا به درک بهتری از مطالب برسید. نباید به خاطر نفهمیدن قسمتی از مطالب، از درس‌های خود باز بمانید، بلکه باید وقتی سؤالی دارید آن را بپرسید تا سردرگم نشوید و برای امتحانات آماده شوید. سؤال پرسیدن شما را در مباحث درسی فعال خواهد کرد و به یادگیری مطالب نیز کمک می‌کند.

  ۴. در کلاس مشارکت داشته باشید

  اگر می‌خواهید یک دانش‌آموز موفق شوید، مشارکت در کلاس درس اهمیت زیادی دارد. نباید تنها وقتی که سؤالی دارید آن را بپرسید، بلکه باید به سؤالات معلم هم پاسخ بدهید، در فعالیت‌های گروهی فعال باشید، داوطلبانه به معلم‌تان کمک کنید و مطمئن باشید به قدری در کلاس فعال هستید که به خوبی هر چیزی را یاد بگیرید. مشارکت سبب خواهد شد رابطه‌ی خوبی با معلمان داشته باشید و همین نکته به شما در کلاس کمک خواهد کرد.

  ۵. از کارهایی که باعث پرت شدن حواس‌تان می‌شود، اجتناب کنید

  اگر می‌خواهید بیشترین بازده را حین مطالعه داشته باشید، باید نهایت تلاش خود را برای تمرکز انجام دهید. از نشستن کنار دوستان‌تان یا دانش‌آموزان وراج و پرحرف دوری کنید و غذا، مجلات، تلفن همراه و هر چیزی که حواس شما را از مطالعه پرت می‌کند، کنار بگذارید. می‌توانید بعدا با کارهایی مثل حرف زدن با دوستان‌، مطالعه‌ی مجله‌، یا انجام هر سرگرمی دیگری به خودتان پاداش دهید، اما نباید اجازه دهید این کارها مانع مطالعه‌ی شما شوند.

  سعی کنید وقتی در کلاس درسی نشسته‌اید به کلاس درس دیگر فکر نکنید. فکرتان معطوف به کلاس فعلی باشد و وقتی در کلاس بعدی نشسته‌اید در مورد آن نگران باشید.

  ۶. روابط مثبتی با معلم‌تان داشته باشید

  یک راه دیگر برای موفقیت حتمی در کلاس، داشتن ارتباطات قوی با معلمان است. حتی اگر نمی‌خواهید چاپلوس و خودشیرین باشید و یا تلاش کنید که بهترین دوست معلم شوید، داشتن یک رابطه‌ی قوی به شما کمک می‌کند هر زمان نیاز به کمک اضافی داشتید از آنها درخواست کنید و نیز علاقه‌تان به مطالب بیشتر شود. سعی کنید به موقع سر کلاس حاضر باشید و از دستورات معلم پیروی کنید تا از مطالعات خود استفاده‌ی بهینه کنید.

  ۷. در صورت امکان نزدیک معلم بنشینید

  اگر در کلاسی هستید که می‌توانید محل نشستن خود را انتخاب کنید، بهتر است به نشستن در ردیف جلوی کلاس و نزدیک معلم فکر کنید. این کار به تمرکز شما هنگام درس کمک می‌کند و مانع پرت شدن حواس شما می‌شود. همچنین به شما کمک می‌کند رابطه‌ی بهتری با معلم داشته باشید، به خصوص اگر در یک سالن کنفرانس بزرگ هستید، زیرا معلم بیشتر تمایل به تعامل با افرادی دارد که نزدیک او نشسته‌اند.

  بخش سوم: موفقیت هنگام مطالعه

  ۱. برای هر جلسه‌ی مطالعه، یک استراتژی طراحی کنید

  رمز موفقیت در تحصیل

  یک روش برای موفقیت هنگام مطالعه، داشتن یک برنامه‌ی ثابت قبل از هر جلسه است. این کار تضمین می‌کند شما متمرکز هستید، به اهداف‌تان می‌رسید و برنامه‌ی آموزشی شما سازنده است. بعد از هر ۱۵ یا ۳۰ دقیقه، مطالعه‌ی خود را متوقف کنید و فهرستی از کارهایی را که قرار است در طول هر دوره‌ زمانی انجام دهید، یادداشت کنید؛ مثل خواندن فلش کارت، مرور یادداشت‌ها، یا انجام نمونه تست آزمون‌ها. این کار مانع احساس دلسردی یا بی‌انگیزگی در شما می‌شود.

  ۲. جلسات مطالعه‌ی خود را زمان‌بندی کنید

  یک روش مهم دیگر برای موفقیت، اطمینان از داشتن یک برنامه ریزی، قبل از شروع مطالعه است. باید اطمینان حاصل کنید که در بیشتر روزهای هفته و در صورت لزوم حتی آخر هفته هم زمانی به مطالعه اختصاص داده‌اید. از آنجا که نمی‌خواهید لقمه‌ی بزرگ‌تر از دهان‌تان بردارید، باید از اینکه تقویم‌تان پر از رویدادهای اجتماعی و فعالیت‌های فوق‌برنامه باشد، اجتناب کنید تا آخر سر برای مطالعه زمان کم نیاورید.

  ۳. روش مطالعه‌ای را انتخاب کنید که متناسب با شیوه‌ی یادگیری شماست

  یادگیرندگان مختلفی وجود دارند و هر شیوه‌ی یادگیری مثل استفاده از فلش‌کارت یا نت‌برداری، برای هر دانش‌آموزی بهترین روش نیست. بسیار مهم است که از شیوه‌ی یادگیری خودتان آگاه باشید تا بتوانید مطالعه‌ی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که متناسب با نیازهایتان باشد. در واقع بیشتر افراد ترکیبی از یادگیرندگان مختلف هستند و در نتیجه شیوه‌های مختلفی می‌تواند برای شما جذاب باشد. در اینجا چند شیوه‌ی متداول یادگیری و راهنمایی برای مطالعه آمده است:

  ۴. استراحت کنید

  احتمالا تعجب می‌کنید اگر بدانید زمان‌های استراحت برای موفقیت شما کلیدی است. هیچ‌کس نمی‌تواند ۸ ساعت مداوم مطالعه کند، حتی اگر بیش از حد انگیزه داشته باشد یا یک سرم قهوه به طور پیوسته به رگ‌های او تزریق شود! در واقع، زمان‌های استراحت برای مطالعه‌ی موفق ضروری هستند، زیرا به مغز شما اجازه‌ی استراحت می‌دهند تا بتوانید با انگیزه و انرژی به مطالعه بازگردید. برنامه‌ریزی کنید که هر ۶۰ یا ۹۰ دقیقه استراحت کنید و کاری کنید که باعث شود چشمان‌تان مدتی استراحت کنند، چیزی بخورید و کمی در هوای تازه قدم بزنید.

  ۵. از مواردی که حواس‌تان را پرت می‌کند دوری کنید

  اگر می‌خواهید تا حد امکان مطالعه‌ی موفقی داشته باشید، باید بتوانید جلوی پرت شدن حواس‌تان را بگیرید. این می‌تواند به معنای اجتناب از مطالعه در کنار یک دوست پرحرف یا خواب‌آلود، خاموش کردن تلفن همراه‌تان، یا اطمینان از استفاده از اینترنت فقط برای کمک به مطالعه و نه خواندن شایعات در مورد افراد مشهور باشد. هرچند اجتناب کامل از مواردی که حواس‌تان را پرت می‌کنند، غیرممکن است؛ اما سعی کنید قبل از نشستن پشت میز مطالعه آنها را حداقل کنید، که این کار به شما کمک می‌کند متمرکز بمانید و از مسیر مطالعه خارج نشوید.

  ۶. بهترین محیط مطالعه را انتخاب کنید

  محیط مطالعه‌ی شما در موفقیت‌تان به عنوان یک دانش‌آموز اهمیت زیادی دارد. با این حال، هر کس با دیگران فرق دارد. برخی دوست دارند در اتاق‌شان و در سکوت مطلق درس بخوانند. برخی دیگر دوست دارند در فضای آزاد روی پتو و با صدای بلند موسیقی، مطالعه کنند. بعضی افراد دوست دارند در کتابخانه یا سالن مطالعه و در مجاورت افرادی درس بخوانند که مانند آنها در حال مطالعه هستند. محیط‌های مختلف مطالعه را امتحان کنید تا ببینید کدام محیط برای شما مناسب است.

  ۷. از منابع خود استفاده کنید

  روش دیگر برای حداکثر استفاده از وقت مطالعه، این است که از تمام منابع موجود استفاده کنید. با معلمان، کتاب‌داران و دوستان خود صحبت کنید، تا در مورد هر مطلبی که نفهمیده‌اید به شما کمک کنند. از منابع کتابخانه و آنلاین برای تکمیل مطالعات خود استفاده کنید؛ مسائل اضافی در انتهای کتاب درسی خود را چک کنید تا درک عمیق‌تری از مطلب داشته باشید. هر کاری لازم است انجام دهید تا از تمام منابع خود برای موفقیت بهره‌مند شوید.

  ۸. یک دوست یا گروه برای مطالعه پیدا کنید

  بعضی افراد در مدرسه و هنگامی که یک دوست یا گروهی برای مطالعه دارند، عملکرد بهتری دارند. درس خواندن با دیگران به شما کمک می‌کند که انگیزه‌ی خود را حفظ کنید و حس کنید در تلاش‌تان برای مطالعه تنها نیستید. می‌توانید از دیگران بیاموزید و حتی با درس دادن به آنها، بهتر یاد بگیرید. با این حال، کار کردن با یک همراه یا گروه برای همه مؤثر نیست، باید آن را امتحان کنید تا حداکثر استفاده را ببرید.

  ۹. تفریح را فراموش نکنید

  با اینکه به نظر می‌رسد دانش‌آموز موفق اهل تفریح نیست، اما در واقع تفریح می‌تواند کلید موفقیت باشد. همان‌طور که استراحت کردن در طول مطالعه به تمرکز بیشتر شما روی درس کمک می‌کند، استراحت کامل در طول مطالعه برای انجام یوگا، بیرون رفتن با دوستان، تماشای فیلم، یا فقط به منظور استراحت، می‌تواند به شما کمک کند انرژی‌ای را که برای موفقیت در مدرسه نیاز دارید، بازیابی کنید.

  برگرفته از: wikihow

  منبع مطلب : www.chetor.com

  مدیر محترم سایت www.chetor.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  سلام من درسم خوبه ولی میخوام معلم منو دوست داشته باشه چیکار کنم کلاس 6هستم

  زهرا حاجی پور پایه ششم دبستان 7 ماه قبل
  1

  سلام مطالب عالی بود.

  0
  زهرا حاجی پور پایه ششم دبستان 7 ماه قبل

  🌹

  1
  زهرا حاجی پور پایه ششم دبستان 7 ماه قبل

  زهرا حاجی پور پایه ششم دبستان

  هانی 11 ماه قبل
  0

  10ـ اعتماد به نفس داشته باشید

  جلوی معلم اته پته نکیند و روک جلوی معلم هر چی میخوای بگید واضح و بلند بکوبید👑

  هانی 11 ماه قبل
  1

  ادامه مطالب

  10ـ اعتماد به نفس داشته باشید

  لیسا بلک پینک 1 سال قبل
  0

  عالی

  آود 1 سال قبل
  0

  عالی

  0
  لیسا بلک پینک 1 سال قبل

  سلام رفیقم عاشقتم

  آرنیکا عقربیان 1 سال قبل
  1

  جالب بود من سرگروه یک گروه هستم وقتی این مقاله رو خوندن تغییر های زیادی کردن

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید