توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  برای کارت ورود به جلسه کنکور چه مدارکی لازم است

  1 بازدید

  برای کارت ورود به جلسه کنکور چه مدارکی لازم است را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99 برای ورود به دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد تنها از طریق سایت سازمان سنجش و بصورت اینترنتی قابل دریافت است . بدین شکل که هر فرد باید با داشتن اطلاعات ثبت نام آزمون ، وارد سایت سنجش شده و بعد از دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۹۹ اقدام به پرینت ( چاپ ) آن کنند . نحوه دریافت کارت به دو صورت است :

  یا با وارد کردن شماره سریال 12 رقمی ثبت نام و شماره شناسنامه و یا با شماره پرونده و کد 16 رقمی پیگیری ثبت نام . برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 99 کافیست ابتدا وارد سایت سنجش به آدرس Sanjesh.org شوید و در صفحه اول روی لینک " کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1399 " کلیک کنید . سپس همانطور که در صفحه زیر مشخص است به چهار صورت می توانید کارت خود را دریافت کنید :
   

  اطلاعات لازم برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99 :

  با وارد کردن شماره پرونده ، کد رهگیری و شماره شناسنامه

  با وارد کردن شماره پرونده ، کد ملی و سریال شناسنامه

   با وارد کردن شماره پرونده ، شماره داوطلبی

   با وارد کردن شماره سریال ، شماره شناسنامه

   چنانچه به اطلاعات درخواستی جهت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری دسترسی ندارید می توانید با مطالعه مقاله زیر اطلاعات خود را بازیابی نمایید .

  ویرایش اطلاعات آزمون سراسری 99

  همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۹ ، امکان ویرایش برخی از اطلاعات آزمونی در سایت سنجش فراهم می شود . در این مهلت مجدد ویرایش ، تنها اطلاعاتی قابل تغییر خواهد بود که در کارنامه کنکور سراسری و انتخاب رشته کنکور سراسری تاثیر گذارند ، که از مهم ترین آن ها می توان به کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی برای دانش آموزان سال چهارم که در زمان ثبت نام نمی توانستند کد سوابق تحصیلی دریافت کنند ، سری و سریال شناسنامه ، محل تولد ، سهمیه کنکور سراسری ، معدل کتبی نهایی دیپلم ، محل اخذ مدرك ماقبل ديپلم ، محل اخذ مدرک ديپلم و وضعيت تحصيلي و اشتغال اشاره کرد  .

  اما اطلاعاتی مانند گروه آزمایشی ، تصویر داوطلب یا محل آزمون از طریق این لینک قابل ویرایش نخواهد بود . داوطلبانی که از سهمیه رزمندگان ، سهمیه ایثارگران ( بالاخص سهمیه 5 درصدی ایثارگران ) و سهمیه خانواده شهدا استفاده می کنند باید حتما نام سهمیه در کارت ورود به جلسه کنکور آن ها درج شود . با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش  در سال گذشته محل انجام ویرایش اطلاعات فردی داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی و داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی نیستند متفاوت است به طوریکه :


  چنانچه داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی مغایرتی در ثبت اطلاعات فردی شامل نام خانوادگی و نام ، سال تولد ، شماره شناسنامه ، سال اخذ و نوع ديپلم ، شماره ملی ، كد دانش آموزی و منطقه اخذ ديپلم ، سال و بخش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی ، عنوان مدرک پيش دانشگاهی ، منطقه يا ناحیه اخذ مدرک پيش‌ دانشگاهی ، كد دانش آموزی مقطع پيش‌ دانشگاهی و همچنین هرگونه مشكل درخصوص نمرات آموزش وپرورش ، اطلاعات سوابق تحصيلی ، عدم ارسال آن ها به سازمان سنجش مغايرتی مشاهده نمودند لازم است حداكثر تا تاریخ 99/04/16​ به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصيلی خود مراجعه و از آن طريق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند . 

  چنانچه داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند مغایرتی در ثبت اطلاعات فردی شامل نام خانوادگی و نام ، سال تولد ، شماره شناسنامه ، سال اخذ و نوع دیپلم ، شماره ملی ، سری و سریال شناسنامه ، محل تولد ، سهمیه ، معدل کتبی نهایی دیپلم ، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم ، محل اخذ مدرک دیپلم ، عنوان مدرک پیش دانشگاهی ، منطقه یا ناحیه اخذ پیش‌ دانشگاهی و وضعیت تحصیلی و اشتغال مشاهده کردند لازم است حداكثر تا تاریخ 99/04/14​ در سایت سنجش موارد را اصلاح کنند .


  در صورت تغییرات در نحوه ویرایش اطلاعات فردی داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی و داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی نیستند مقاله به روز رسانی می شود .

  رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

  گاها برای بعضی از داوطلبان پیش می آید که بعد از دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری مشاهده می کنند که برخی از اطلاعات درج شده روی کارت با اطلاعاتی که در فرم ثبت نام وارد کرده اند تفاوت دارد . از متداول ترین تفاوت های می توان به تفاوت در تصویر داوطلب ، گروه آزمایشی ، شهر محل سکونت ، نظام آموزشی و یا زبان آزمون اشاره کرد . 

  این داوطلبان بدون داشتن هیچ نگرانی می توانند طبق اطلاعیه سازمان سنجش به آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری که همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۹ اقدام به تصحیح اطلاعات کارت آزمون خود کنند .

  همچنین اگر داوطلبان از ثبت نام کنکور جا مانده اند و با وجود پیگیری از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش نتوانسته اند کاری از پیش ببرند ، می توانند یک بار دیگر شانس خود برای ثبت نام در کنکور را با مراجعه به باجه های رفع نقص امتحان کنند .

  برای مشاهده آدرس باجه های رفع نقص کنکور سراسری 99 کلیک کنید .

  برای مشاهده آدرس شهرستان و يا بخش محل اجرای آزمون داوطلبان متقاضی شركت در آزمون سراسری سال 99 کلیک کنید .

  با انتشار ویروس کرونا ، سازمان سنجش تدبیراتی برای داوطلبان مبتلا اندیشید به نحوی که همه متقاضیان باید از طریق خودارزیابی کنکوری ها در سایت salamat.gov.ir در جهت بررسی سلامت خود اقدام کرده و چنانچه نتیجه این خود ارزیابی مثبت باشد بایداز طریق تکمیل فرم خود اظهاری خود را به سازمان سنجش معرفی کنند .

   به جاماندگان از ثبت نام توصیه می کنیم پیش از مراجعه به باجه های رفع نقص ، ابتدا درخواست خود را از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ثبت کنند . برای ثبت درخواست خود می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا کمک بگیرید . برای ارتباط با مشاوران هیوا می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید .

  سوالات متداول

  ✔️ طبق متن این مقاله ، چند روز قبل از زمان برگزاری کنکور سراسری ، کارت ورود به جلسه آزمون منتشر می شود .

  ✔️ این کارت به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود که البته به منظور رفاه حال داوطلبان لینک دسترسی به این کارت به محض انتشار در این مقاله قرار می گیرد .

  ✔️ مطابق متن مقاله ویرایش برخی اطلاعات در زمان انتشار کارت ورود به جلسه برای داوطلبان فراهم می شود که برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله را مطالعه کنید .

  دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

  متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ می بایست طبق روال سالیان گذشته چند روز قبل از برگزاری آزمون به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی ( شماره پرونده ، کد پیگیری ثبت نام ) ، کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۹ را دریافت نمایند .

  سال گذشته زمان گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور سراسری تیر ماه بوده اما امسال با توجه به تعویق آزمون سراسری ، در حال زمان دقیق انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۹  مشخص نشده و در صورت انتشار اخبار جدید در این زمینه ، مقاله به روز رسانی خواهد شد . داوطلبان می توانند به منظور اطلاع از زمان دقیق گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور 99 عضو کانال تلگرام کنکور سراسری هیوا و یا صفحه اینستاگرام کنکور سراسری هیوا باشند . 

  بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99 از روز سه شنبه مورخ  28 مرداد لغايت روز چهار­شنبه مورخ 29  مرداد برای مشاهده و پرينت بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت .

  با انتشار ویروس کرونا ، سازمان سنجش تدبیراتی برای داوطلبان مبتلا اندیشید به نحوی که همه متقاضیان باید از طریق خودارزیابی کنکوری ها در سایت salamat.gov.ir در جهت بررسی سلامت خود اقدام کرده و چنانچه نتیجه این خود ارزیابی مثبت باشد بایداز طریق تکمیل فرم خود اظهاری خود را به سازمان سنجش معرفی کنند .

  نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

  پس از اعلام زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۹ داوطلبان می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و از منوی سمت راست گزینه سراسری را انتخاب نمایند . در ادامه با کلیک بر روی لینک " دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99 " و درج اطلاعات درخواستی امکان مشاهده و پرینت کارت آزمون برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید فراهم می شود . اطلاعات لازم برای گرفتن کارت آزمون شامل شماره پرونده و شماره سریال ثبت نام است که تصویر زیر 4 روش ورود داوطلب برای دریافت کارت آزمون را نشان می دهد .

  در صورتی که داوطلبی اطلاعات ثبت نامی خود را فراموش کرده باشد می تواند با مطالعه نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری نسبت به بازیابی اطلاعات خود اقدام نماید .

  ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

  هر چند بیش تر اطلاعات ثبت نامی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش قابل ویرایش می باشد اما در خصوص برخی بند های مندرج در کارت آزمون ، مراجعه به سایت سازمان سنجش تنها راه حل نمی باشد .

  بنابراین سازمان سنجش در زمان انتشار کارت ورود به جلسه امکاناتی را به منظور ویرایش و تصحیح اطلاعات نادرست را در اختیار داوطلبان ثبت نام کنکور ۹۹ قرار می دهد که داوطلبان در صورت مشاهده مغایرت در برخی اطلاعات می بایست به سایت سازمان سنجش ، باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری و آموزش و پرورش محل اخذ مدرك تحصيلی خود مراجعه و نسبت به ویرایش اطلاعات نادرست اقدام کنند  . در جدول زیر می توانید محل مراجعه برای ویرایش اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه کنکور ۹۹ را مشاهده نمایید .

  سوالات متداول

  چند روز قبل از زمان برگزاری لینک دریافت کارت ورود به جلسه منتشر می شود .

  سازمان سنجش در زمان انتشار کارت ورود به جلسه امکان ویرایش اطلاعاتی از جمله ( اطلاعات فردی و تحصیلی ) ، اشكالاتی از جمله فاقد مهر یا عكس بودن کارت و... را در اختیار داوطلبان قرار می دهد .

  به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید .

  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

  کنکور سراسری هر ساله در 5 گروه آزمایشی تجربی، ریاضی فیزیک، انسانی، هنر و منحصرا زبان برگزار می شود. داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور یکی از این گروه های آزمایشی را دارند، باید در تاریخ تعیین شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، برای ثبت نام اینترنتی اقدام کنند. داوطلبان پس از انجام ثبت نام کنکور سراسری در موعد مقرر بایستی در مرداد ماه خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند. لازم است گفته شود که متقاضیان باید چند روز قبل از شروع آزمون با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند. همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی (کارت ملی) از الزامات حضور در جلسه آزمون می باشد.

  زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

  زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 29 مرداد ماه تا 1 شهریور 99 برگزار خواهد شد. آزمون سراسری گروه های آزمایشی علوم انسانی و ریاضی فیزیک در تاریخ 30 مرداد ماه، گروه آزمایشی هنر در 29 مرداد ماه، گروه آزمایشی علوم تجربی در تاریخ 31 مرداد ماه و آزمون سراسری گروه زبان خارجی در تاریخ 1 شهریور ماه انجام می شود.

  از این رو داوطلبان می توانند چند روز قبل از موعد برگزاری آزمون، از 28 تا 29 مرداد ماه، نسبت به دریافت کارت خود اقدام نمایند.

  داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی ثبت نام کرده اند، نگران تداخل ساعت برگزاری آزمون های خود نباشند، چرا که با برنامه ریزی های انجام شده توسط سازمان سنجش داوطلبان قادر به شرکت در یک گروه آزمایشی اصلی و دو گروه آزمایشی شناور می باشند. برای حضور در جلسه آزمون به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر و کارت ورود به جلسه کنکور سراسری، الزامی می باشد و بدون آن داوطلب حق ورود به محل برگزاری آزمون را نخواهد داشت.تمامی داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه ملزم به طی کردن مراحل زیر می باشند.

  مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی گزینه “سراسری” از منوی سمت راست

  با ورود به صفحه جدید بر روی عبارت “کارت شرکت در آزمون سراسری” کلیک نمایید.

  با یکی از روش های زیر می توانید کارت خود را مشاهده و دریافت نمایید.

  با ورود به صفحه جدید کارت ورود به جلسه آزمون خود را (مشابه کارت زیر) دریافت کرده و مندرجات آن را با مشخصات خود تطبیق دهید.

  نکاتی در رابطه با کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

  ویرایش و رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

  همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری، امکان ویرایش و اصلاح برخی اطلاعات فراهم می شود که به شرح زیر می باشد:

  داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی می باشند و نسبت به اطلاعات درج شده بر روی کارت (از جمله نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، شماره ملی و سال تولد، نوع دیپلم و سال اخذ دیپلم، کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم، نوع مدرک پیش دانشگاهی و سال اخذ آن، کد دانش آموزی مدرک پیش دانشگاهی و محل اخذ آن) اعتراضی دارند، لازم است که به سازمان آموزش و پرورش محل دریافت مدرک تحصیلی خود مراجعه کنند و برای اصلاح این موارد اقدام نمایند.

  داوطلبان در صورتی که پس از دریافت کارت شاهد مغایرتی در اطلاعات درح شده بر روی کارت از جمله جنسیت، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت و سهمیه بهیار شدند، لازم است که با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر، به باجه های رفع نقص مستقر در مراکز استان ها برای اصلاح این اطلاعات اقدام نمایند. (آدرس باجه های رفع نقص مراکز استان ها، همزمان با انتشار کارت بر روی سایت سنجش قرار می گیرد)

  داوطلبانی که دارای سهمیه بنیاد شهید، ایثارگران، سهمیه بسیج فعال و … می باشند و در زمان ثبت نام کنکور سراسری، این سهمیه ها را اعمال ننموده اند، لازم است که در زمان انتشار کارت ورود به جلسه به ارگان های زیربط مراجعه نمایند تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوطه، سهمیه برای آنها اعمال شود.

  اگر کارت ورود جلسه داوطلبان شامل مشکلاتی از جمله فاقد عکس بودن، واضح نبودن عکس، فاقد مهر بودن عکس و … می باشد باید به همراه دو قطعه عکس 4*3 و کارت شناسایی معتبر به باجه های رفع نقص مستقر در مراکز استان ها مراجعه کنند و پیگیر اصلاح کارت خود باشند.

  توجه داشته باشید چنانچه متقاضی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت ورود به جلسه خود نشود، لازم است با مراجعه به درگاه سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده و … اقدام نمایند و به هیچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه ننمایند.

  لازم به ذکر است، داوطلبانی که در 2 یا 3 گروه آزمایشی شرکت کرده اند موظفند علاوه بر پرینت کارت ورود به جلسه آزمون گروه آزمایشی اصلی، نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروه های آزمایشی دوم و سوم (گروه­ های آزمایشی هنر و زبان های خارجی) خود اقدام نمایند.

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید