توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  به نظر شما زبان فارسی چه نقشی در وحدت و یکپارچگی ملت ایران دارد فارسی ششم

  1 بازدید

  به نظر شما زبان فارسی چه نقشی در وحدت و یکپارچگی ملت ایران دارد فارسی ششم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  به نظر شما زبان فارسی چه نقشی در وحدت و یکپارچگی ملت ایران دارد صفحه 34 فارسی ششم

  جواب درک مطلب صفحه ۳۴ کتاب ادبیات فارسی پایه ششم به نظر شما زبان فارسی چه نقشی در وحدت و یکپارچگی ملت ایران دارد از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  پریچهر : به نظر شما ، زبان فارسی چه نقشی در وحدت و یکپارچگی ملت ایران دارد؟ وحدت مردم برای جلوگیری از دخول دیگر کلمات و همچنین گرفتن آن از دست بیگانگان سبب شد تا مردم با یک دیگر متهد شوند برای نیوفتادن زبان و ملتشان به دست اقوام بیگانه ، تلاش کنند .

  مهدی : ایران به دلیل موقعیت خاصّ جغرافیایی و سیاسی خود، از ابتدای تاریخ تاکنون، حوادث بیشماری را پشت سر گذاشته است. آنچه البته این کشور دیرینه سال را در برابر هجوم های گسترده همچنان پا بر جا نگه داشته، هویت ملّی و ایرانی آن بوده است؛ هویتی که در قالب زبان فارسی خود را نشان داده است. این زبان چه در زمان کوروش داریوش با آن صحبت می کردند و منشورها و فرمان های خود را بر روی صخره ها و ستوت ها حک می کردند و چه آن زمان که فردوسی بزرگ، شاهنامه را با آن می سرود تا ریشه ها و علایق ملّی و فرهنگی را با آن حفظ کند و خودشناسی و خودباوری را به ایرانیان نشان دهد، چه هنگامی که مولوی، شاعر بزرگ ادب عرفانی ایران و جهان، آثار خود را با آن سرود، تا اصالت دینی و عرفانی را به مردم بیاموزد و چه هنگامی که سعدی و حافظ، ماندگارترین آثار ادبی خود را با آن نوشتند، همیشه و همواره نقش اصلی و ویژه ای در پایداری ملّت ایرانی و وحدت ملّی بازی کرده و می کند. در حقیقت زبان فارسی همیشه هویت ملّی ایرانیان و اقوام آن را به یکدیگر پیوند داده و اکنون نیز همچنان عامل اصلی وحدت ملّی ایرانیان است.

  عسل : مردم ایران همه به زبان فارسی سخن میگویند و وقتی که جنگ بشود همه زبان یکدیگر را متوجه میشوند و میتوانند باهمکاری یکدیگر دشمن را شکست دهند.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زبان فارسی چه نقشی در وحدت ویکپارچکی ملت ایران دارد؟

  زبان فارسی چه نقشی در وحدت و

  یکپارچگی ملت ایران دارد؟

  احساس یگانگی ملی و حس همبستگی با زبان و ادبیات فارسی در دوران پیش از مدرن و پیش از ملی‌گرایی سبک غربی نیز در ایران همواره موجود بوده‌است و مردم ایران با این‌که بسیاری زبان فارسی زبان مادریشان نبوده ولی زبان و ادبیات فارسی را از پایه‌های ملیت خود و از آن خود دانسته‌اند.[۲]

  زبان فارسی دری که ادامه زبان پارسی میانه یا پهلوی-ساسانی (زبان رسمی ساسانیان) می‌باشد[۳] از دوران سامانیان و صفاریان زبان مشترک و رسمی ایرانیان بکار گرفته می‌شود. در گسترده‌ترین حد خود این زبان از بالکان تا هندوستان و آسیایه میانه به عنوان زبان فرهنگی و دیوانی و رسمی و مشترک فرهنگی کابرد داشته‌است.[۴]. پس از سلطنت فرمانروایان ترکتبار سلجوقی و غزنوی باز زبان فارسی همان زبان رسمی و مشترک کشور قرار می‌گیرد و خود پادشاهان دو سلسله نیز ایرانی/پارسی می‌شوند[۵][۶] و زبان پارسی را در قلمرو خود گسترش می‌دهند. با این حال در ایران بزرگ پیش از اسلام زبانهای گوناگونی وجود داشته‌است که که برجسته‌ترین آنها پارسی میانه (پهلوی) زبان رسمی ساسانیان در ایران بود. زبانهای مهم دیگر ایرانی نیز در آسیایه میانه رایج بودند که مهمترین آنها سغدی و خوارزمی بودند[۷][۸]. پس از آمدن اسلام زبان عربی در نقاطی از ایران بویژه خراسان و آذربایجان رواج میابد ولی به مرور زمان این گروه در میان بومیان ایرانی حل می‌شوند و تنها بخشهای ایرانی‌زبان از عراق و خوزستان تغییر زبان می‌دهند. پس از فروپاشی دولت سامانیان زبان ترکی نیز به تدریج جایگاه زبانهای خوارزمی و سغدی را در فرارودان می‌گیرد و در بخش باختری ایران نیز بخش بزرگی از آران و شروان و آذربایجان به تدریج ترک‌زبان می‌شوند. با این حال در تمامی این مدت بجز دوران دویست سال پس از حمله اعراب همواره زبان فارسی دری به عنوان تنها زبان رسمی و زبان مشترک فرهنگی ایران بزرگدر دوران صفاریان و سامانیان و غزنویان و سلجوقیان و اتابکان و شروانشاهان و خوارزمشاهیان و ایلخانیان و ترکمنان(آق قویونلو و قراقویونلو) و صفویان و افشاریان و زند و قاجارها مورد استفاده بوده‌است[۹][۱۰][۱۱]. در زمان انقلاب مشروطه و قوانین اساسی بعد از آن باز نیز زبان فارسی به عنوان زبان رسمی و آموزشی و اداری کشور پذیرفته می‌شود[۱۲][۱۳][۱۴]. با این حال در کشور ایران تنوع زبانی همیشه وجود داشته‌است و به علاوه زبان فارسی و سایر زبانهای ایرانی پس از اسلام زبان ترکی در آذربایجان و زبان عربی نیز رایج گردیدند[۱۵][۱۶]. با وجود اینکه اکثریت ایرانیان پیرو دین اسلام هستند ولی تنوع دینی نیز وجود دارد و شاخه‌های مختلف اسلام، زرتشتی، بهایی، یهودی و مسیحی پیروان خود را دارا هستند. پاره‌ای از ایرانیان نیز بی دین می‌باشند.

  منبع مطلب : asdf346.blogfa.com

  مدیر محترم سایت asdf346.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زبان فارسی چه نقشی در وحدت ویکپارچگی ملت ایران دارد؟

  جغرافیایی-سیاسیخود از سپید دمان تاریخ

  تا کنون حوادث پر شماری را از سر گذرانده

  است.آن چه این کشور دیرین سال را در

  رابرابرهجوم ها همچنان پابرجا نگه داشته

  هویت ملی  و ایرانی آن بوده است.

  هویتی که در قالب زبان فارسی بالیده و

  خود را نشان داده است. درحقیقت زبان

  فارسی همیشه چون حلقه ای مرئی و

  نامرئی هویت ملی ایرانیان و اقوام آن را

  به یک دیگر پیوند داده و اکنون نیز همچنان

  عامل اصلی وحدت ملی ایرانیان است. 

  منبع مطلب : zeinabsaadat.blogfa.com

  مدیر محترم سایت zeinabsaadat.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  کاربر : به سایت مراجعه کن

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ayboke posat 11 ماه قبل
  -2

  واقعا عالی بود ولی نوشته ها خیلی بزرگن منم چشمم ضعیفه لطفا درستش کنین

  آرسس 12 ماه قبل
  -1

  ایران به دلیل موقعیت خاصّ جغرافیایی و سیاسی خود، از ابتدای تاریخ تاکنون، حوادث بیشماری را پشت سر گذاشته است. آنچه البته این کشور دیرینه سال را در برابر هجوم های گسترده همچنان پا بر جا نگه داشته، هویت ملّی و ایرانی آن بوده است؛ هویتی که در قالب زبان فارسی خود را نشان داده است. این زبان چه در زمان کوروش داریوش با آن صحبت می کردند و منشورها و فرمان های خود را بر روی صخره ها و ستوت ها حک می کردند و چه آن زمان که فردوسی بزرگ، شاهنامه را با آن می سرود تا ریشه ها و علایق ملّی و فرهنگی را با آن حفظ کند و خودشناسی و خودباوری را به ایرانیان نشان دهد، چه هنگامی که مولوی، شاعر بزرگ ادب عرفانی ایران و جهان، آثار خود را با آن سرود، تا اصالت دینی و عرفانی را به مردم بیاموزد و چه هنگامی که سعدی و حافظ، ماندگارترین آثار ادبی خود را با آن نوشتند، همیشه و همواره نقش اصلی و ویژه ای در پایداری ملّت ایرانی و وحدت ملّی بازی کرده و می کند. در حقیقت زبان فارسی همیشه هویت ملّی ایرانیان و اقوام آن را به یکدیگر پیوند داده و اکنون نیز همچنان عامل اصلی وحدت ملّی ایرانیان است

  1
  آرسس 12 ماه قبل

  اینم جوابم

  آرسس 12 ماه قبل
  0

  بچه ها من انشا را در رابطه با همین موضوع می خواهم

  فاطمه ذاکری 1 سال قبل
  -1

  به نظر شما فارسی چه نقشی در وحدت ویکپاره چگی ملت ایران دارد

  barAn 2 سال قبل
  -2

  سلام دوستان نمیدونم😁

  نمیدونم والا 2 سال قبل
  -1

  بتی

  بیتا 2 سال قبل
  -2

  باشه

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  خوب

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  عالیییییی😍😍

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  با مهدی موافقم

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ ♥️ عالی 💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛 🌸 🌸 🌸 🌸 🌸 🌸 🌸

  سوگند حمزه 2 سال قبل
  1

  سلام من سوگند هستم ۱۲ سالمه در شهر سمنان<br><br>من جواب کامل و کوتاه رو کجا پیدا کنم؟؟😎

  0
  آرسس 12 ماه قبل

  منم همین را می خواهم

  سمیرا رستم پور 2 سال قبل
  -1

  من میخواهم جواب کامل را بدانم

  5
  کاربر 2 سال قبل

  به سایت مراجعه کن

  مهدی 2 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید