توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بیماران کرونایی تا چند روز ناقل هستند

  1 بازدید

  بیماران کرونایی تا چند روز ناقل هستند را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

  در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

  در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

  با توجه به همه‌گیری مجدد ویروس کرونا و آغاز موج دوم این بیماری سوالات زیادی از جمله در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟ آزمایش کووید ۱۹ چگونه است؟ انواع آزمایش کرونا چیست؟ زمان لازم جهت بهبودی بیماری کرونا چقدر است؟ چند روز ناقل کرونا هستم؟ و … ذهن افراد را به خود درگیر کرده است. برای یافتن پاسخ این سوالات همراه ما باشید:

  آزمایش کووید ۱۹ چگونه است؟

  برای تأیید اینکه فردی به ویروس کرونا آلوده شده است، باید آزمایش تخصصی انجام شود. بیشتر اوقات پزشک یک سواب از بینی شما (یا هم بینی و هم گلوی شما) می‌گیرد. لازم به ذکر است که روش‌های جدید آزمایش در حال رونمایی هستند، این آزمایشات جدید می‌توانند نتیجه را در حداقل ۱۵ الی ۴۵ دقیقه ارائه دهند.

  برخی از افراد اقدام به آزمایش آنتی بادی می‌کنند که از طریق خون انجام می‌شود. اما از آنجا که آزمایش خون آنتی بادی تا زمانی که فرد آلوده بهبودی نیابد مثبت نمی‌شود، این روش آزمایش برای تشخیص مفید نیست. دانشمندان از آزمایش آنتی بادی خون برای شناسایی اهداکنندگان بالقوه پلاسما استفاده می‌کنند. آنتی بادی ها از پلاسما جدا می‌شوند و ممکن است به بهبودی بعضی از افرادِ بسیار بیمار کمک کنند.

  تفاوت بین تست سواب بینی و آزمایش بزاق برای بیماری کووید ۱۹ چیست؟

  تا همین اواخر، بیشتر آزمایشات مربوط به بیماری کووید ۱۹ به پزشک معالجی نیاز داشت تا یک سواب بلند را درون بینی و گاهی به پایین گلو وارد کند. در اواسط ماه آوریل، FDA برای انجام آزمایش بر اساس نمونهٔ بزاق مجوزی صادر کرد.

  انجام آزمایش بزاق آسان‌تر و راحت‌تر است. از آنجا که فرد آلوده می‌تواند به طور مستقل درون ظرف نمونه تف کند، این آزمایش احتیاجی به کمک و حضور کادر درمانی ندارد. در نتیجه نیاز به ماسک، لباس، دستکش و سایر تجهیزات محافظتی را کاهش می‌دهد، تجهیزاتی که کمبودشان حس می‌شود.

  هر دو آزمایش بزاق و سواب بر اساس شناسایی مواد ژنتیکی ویروس کرونا کار می‌کنند. هر دو آزمایش بسیار دقیق هستند، به این معنی که آزمایش مثبت تقریباً همیشه بدان معنی است که فرد به ویروس آلوده شده است. با این حال، نتیجهٔ هر دو آزمایش ممکن است منفی باشد، حتی اگر بعداً ثابت شود که فرد، مبتلا بوده است (که به عنوان منفی کاذب شناخته می‌شود). این اتفاق به ویژه در مورد افرادی که ناقل هستند اما علائمی ندارند صادق است.

  برخی گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که آزمایش بزاق ممکن است نسبت به آزمایش سواب، منفی کاذب کمتری داشته باشد. در صورت تأیید این گزارش‌ها، آزمایش در منزل به طور بالقوه می‌تواند در جامعه گسترش یابد.

  احتمال اینکه آزمایش کرونا ویروس منفی کاذب باشد چقدر است؟ (فرد آلوده باشد اما نتیجهٔ آزمایش اعلام کند که فرد آلوده نیست)

  احتمال اینکه آزمایش کرونا نتیجهٔ منفی کاذب به شما بدهد بستگی به نوع آزمایشتان و اینکه در چه مرحله‌ای از عفونت، این آزمایش را انجام داده‌اید دارد.

  دو نوع تست اصلی وجود دارد (انواع آزمایش کرونا):

  در صورت انجام آزمایش سواب بینی یا گلو یا آزمایش بزاق، نتیجهٔ آزمایش:

  به دلیل اینکه احتمال دارد نتیجهٔ آزمایش منفی کاذب باشد، هر کسی که علائم بیماری ناشی از کرونا ویروس را دارد یا در معرض شخصی که به عفونت آلوده است قرار گرفته باشد، باید از دیگران جدا شده و قرنطینه شود، حتی اگر نتیجه آزمایش کرونایش منفی باشد.

  آزمایش آنتی بادی خون تا چند روز پس از مواجهه با ویروس مثبت نمی‌شود (یا ممکن است در بعضی از افراد هرگز مثبت نشود)، بنابراین آزمایش اصلی و معتبری برای تشخیص کرونا نیست، اما برای تحقیقات و تصمیم‌گیری در مورد بهداشت عمومی بسیار مفید است.

  چه مدت بعد از آلوده شدن به ویروس کرونا ناقل محسوب می‌شوم؟

  از زمان قرار گرفتن در معرض ویروس تا شروع علائم سه تا ۱۴ روز طول می‌کشد، اگرچه علائم به طور معمول در طی چهار یا پنج روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ظاهر می‌شود.

  فرد آلوده به ویروس کرونا ۲ تا ۳ روز قبل از آغاز علائم تا زمان منفی شدن تست ممکن است به عنوان ناقل ویروس به سایر افراد محسوب شود. در این صورت رعایت ماسک زدن، فاصله‌گذاری اجتماعی و شناسایی افراد مرتبط با بیماران باعث کاهش ریسک انتقال این ویروس از افرادی که آلوده هستند اما علامت ندارند به سایر افراد خواهد شد.

  تا چند روز ناقل کرونا هستم؟ در کدام مرحله از بیماری بیشترین احتمال انتقال کرونا به سایر افراد وجود دارد؟

  اینگونه تصور می‌شود که در ابتدای بیماری و در هنگام شروع علائم (به ویژه سرفه و عطسه) احتمال انتقال ویروس به سایر افراد بیشتر است. اما افراد فاقد علامت نیز در صورتی‌ که در فاصلهٔ نزدیک با سایر افراد قرار بگیرند می‌توانند منجر به انتقال ویروس شوند. در حقیقت این افراد (افرادی که علامت ندارند یا ابتدای بیماری هستند) می‌توانند سبب گسترش بیماری شوند زیرا احتمال کمتری دارد که خود را قرنطینه کنند، و همچنین احتمال اینکه رفتارهایی را اتخاذ کنند که منجر به کاهش گسترش بیماری شود در این افراد کمتر است.

  بیشتر افرادی که به ویروس کرونا آلوده بوده و دارای علامت هستند، معمولاً ۱۰ روز بعد از رفع علائم دیگر ناقل این بیماری محسوب نمی‌شوند. افرادی که نتیجهٔ تست کرونای آن‌ها مثبت بوده اما علامتی از این بیماری را تجربه نکرده‌اند، ۱۰ روز بعد از آزمایش دیگر ناقل محسوب نمی‌شوند اما در این زمینه استثناهایی هم وجود دارد، از این رو برخی از کارشناسان هنوز ۱۴ روز قرنطینه را توصیه می‌کنند.

  بهترین و علمی‌ترین روش برای اطمینان از اینکه فردی به ویروس کرونا آلوده نیست این است که فرد به فاصلهٔ ۲۴ ساعت دو تست کرونا (از حلق یا بینی یا آب‌دهان) دهد. در صورت منفی شدن، فرد به ویروس آلوده نیست.

  زمان لازم جهت بهبودی بیماری کرونا چقدر است؟

  بستگی به بیماری شما دارد. به نظر می‌رسد افراد مبتلا به موارد خفیف در طی یک تا دو هفته بهبود می‌یابند. اما در موارد شدید، زمان لازم برای بهبودی می‌تواند شش هفته یا بیشتر طول بکشد.

  برخی از افراد ممکن است مشکلات جسمی و روانی طولانی‌مدت را تجربه کنند. آن‌ها ممکن است به طور متناوب با گذشت زمان بهبود یافته و یا بدتر شوند و مشکلات مختلفی را تجربه کنند، از خستگی و مشکل در تمرکز تا اضطراب، ضعف عضلات و ادامه پیدا کردن تنگی نفس.

  چه مدت بعد از اینكه احساس بهتری یافتم، می‌توانم در جامعه حضور یابم؟

  به طور مشخص در این مورد اطلاعاتی در دسترس نیست. بر اساس جدیدترین تحقیقات، ممکن است افراد چند روز بعد از احساس بهبودی و بهتر شدن، هنوز به این ویروس آلوده بوده و ناقل باشند. اما این نتایج باید تأیید شوند. تا آن زمان، حتی پس از گذشت ۱۰ روز از برطرف شدن کامل علائم، اگر نیاز به بیرون رفتن از منزل داشتید، حتما از ماسک استفاده کرده، تا حد ممکن از لمس سطوح خودداری کنید و فاصلهٔ اجتماعی را رعایت نمایید (حداقل ۲ متر).

  منبع:

  آزمایش کووید ۱۹ چگونه است؟ آزمایش کووید ۱۹ چگونه است؟ انواع آزمایش کرونا انواع آزمایش کرونا انواع آزمایش کرونا زمان لازم جهت بهبودی بیماری کرونا چند روز ناقل کرونا هستم؟

  منبع مطلب : www.moheb.com

  بیماران کرونایی تا چند روز ناقل ویروس هستند؟ | دردهای عضلانی را جدی بگیرید

  بیماران کرونایی تا چند روز ناقل ویروس هستند؟ | دردهای عضلانی را جدی بگیرید

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر افشین اسدی پزشک عمومی بیان کرد: در دوران شیوع کرونا مردم اطلاعات بسیاری از این بیماری به دست آورده‌اند که متاسفانه بسیاری از آن‌ها درست نیست. در این شرایط مسئولان وظیفه دارند از طرق مختلف این باورهای غلط کرونایی را اصلاح کنند.

  وی با اشاره به این‌که افراد مبتلا به کرونا بعد از ابتلا به این ویروس تا ۱۴ روز می‌توانند ناقل این ویروس باشند توضیح داد: در هفته گذشته برخی مطالعات منتشرشده نشان داده که بیماران کرونایی حداقل تا ۱۰ روز ناقل ویروس کرونا هستند در حالی که ما معتقدیم این بیماران تا ۱۴ روز نیز می‌توانند ناقل ویروس کوویدـ۱۹ باشند.

  این پزشک عمومی با تاکید بر این‌که نیمی از تلاش‌های ما باید روی این موضوع متمرکز باشد که فرد ناقل ویروس را انتقال ندهد و افراد سالم نیز این ویروس را دریافت نکنند، افزود: دوره کمون بیماری از زمانی که ویروس وارد بدن می‌شود بین ۲ تا ۳ روز و حداکثر ۱۴ روز است که تقریبا از زمان ورود ویروس به بدن علائم به تدریج شروع می‌شود و تست‌های آزمایشگاهی این ویروس را نشان خواهد داد.

  آیا ویروس کرونا جهش می‌یابد؟

  اسدی گفت: کرونا موجودی زنده است پس با تغییر شرایط محیطی، نوع فعالیت ویروس تغییر پیدا خواهد کرد به طوری که در ابتدای شیوع این ویروس در دنیا نشانه‌های تنفسی را در افراد بیمار شاهد بودیم که به تدریج نشانه‌های این علامت به سمت اختلالات بویایی و چشایی و سپس مشکلات گوارشی سوق پیدا کرد.

  وی با اشاره به این‌که هم‌اکنون کمردردها و دردهای عضلانی بدون دلیل نیز به علائم این بیماری اضافه شده است، افزود: هرگونه دردهای عضلانی را که برای آن علت مشخص پیدا نمی‌شود باید در شرایط کنونی جدی گرفت و بلافاصله به پزشکان مربوطه مراجعه کرد تا آن‌ها بتوانند این درد عضلانی بدون دلیل را از بعد کرونایی تحلیل کنند.

  این پزشک عمومی با اشاره به این‌که دردهای عضلانی بدون دلیل مانند تبدر روزهای اولیه می‌تواند از علائم اولیه این بیماری باشد تصریح کرد: هم‌اکنون اهمیت ضد عفونی کردن سطوح نسبت به مواجهه با افراد به صورت رو در رو بدون استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور در شلوغی‌ها نسبت به اوایل شیوع این ویروس در دنیا کمتر شده است بنابراین مردم باید به صورت جدی از حضور در تجمعات غیرضروری دوری کنند.

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  دوره‌ نهفتگی یا نقاهت ویروس کرونا چه مدت است؟

  دوره‌ نهفتگی یا نقاهت ویروس کرونا چه مدت است؟

  ویروس کرونا نوعی ویروس است که در انسان و حیوان باعث بروز بیماری تنفسی می­ شود. در سال 2019، ویروس جدید کرونا به نام SARS-CoV-2 در ووهان چین ظاهر شد و به­ سرعت در دنیا گسترش یافت.

  ابتلا به ویروس جدید کرونا باعث بروز بیماری تنفسی به نام کووید-19 می ­شود.

  دوره­ نهفتگی یا دوره نقاهت ویروس کرونا، مانند هر ویروس دیگر، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درمورد مدت زمان ظهور علائم و اقدامات لازم درصورت ابتلا به کووید-19 ادامه­ ی مطلب را بخوانید.

  آن­چه باید درمورد دوره­ نهفتگی کرونا بدانید

  دوره­ نقاهت مدت زمان بین قرار گرفتن در معرض ویروس و شروع علائم است.

  در حال حاضر، به ­گفته­ مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، دوره­ نهفتگی ویروس جدید کرونا چیزی بین 2 تا 14 روز بعد از قرار گرفتن در معرض ویروس است.

  بنابر گزارش اخیر، بیش از 97 درصد از افرادی که در معرض کرونا قرار می­ گیرند ظرف 11.5 روز بعد از خود علامت نشان می ­دهند. به نظر می رسد میانگین دوره­ خاموشی تقریبا 5 روز است. با این حال، ممکن است این آمار همراه با کسب اطلاعات بیشتر درمورد ویروس تغییر کند.

  علائم کووید-19 در بسیاری از افراد ابتدا خفیف است و به ­تدریج و طی چند روز شدید می­ شود.

  متخصصین پیشنهادی برای درمان کرونا

  ویروس کرونا چگونه منتقل می­ شود؟

  کرونا اغلب از طریق تماس مستقیم یا از قطراتی که هنگام سرفه یا عطسه­ ی فرد بیمار پخش می­ شود، از فردی به فرد دیگر انتقال می­ یابد.

  ویروس جدید کرونا به­ شدت مسری است یعنی به­ سادگی از فردی به فرد دیگر منتقل می­ شود. به ­گفته­ ی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، افراد مبتلا به ویروس هنگام بروز علائم بیشتر از همیشه ناقل ویروس هستند.

  اگرچه این وضعیت کم­تر شایع است، اما احتمال این­که فرد مبتلا به ویروس کرونا بدون نشان دادن علائم ناقل ویروس باشد وجود دارد.

  همچنین ممکن است ویروس از طریق لمس سطوح آلوده به ویروس و دست زدن به دهان یا بینی منتقل شود. با این حال، این مورد اصلی­ ترین راه انتقال ویروس جدید کرونا نیست.

  چطور از خود در مقابل کرونا محافظت کنیم؟

  بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به ویروس جدید کرونا شستن مرتب دست­ هاست.

  از آب و صابون استفاده کنید و دست ­ها را حداقل بیست ثانیه بشورید. اگر آب و صابون ندارید، می­ توانید از مایع ضدعفونی کننده حاوی حداقل 60 درصد الکل استفاده کنید.

  شما می­ توانید با اقدامات زیر هم از خود دربرابر ابتلا به ویروس محافظت کنید:

  حرف آخر

  اکثر افراد مبتلا به کرونا ظرف 2 الی 14 روز بعد از قرار گرفتن در معرض ویروس جدید کرونا متوجه شروع علائم می­ شوند. به­ طور میانگین، ظهور علائم حدود 5 روز طول می ­کشد اما ممکن است این آمار با کسب اطلاعات بیشتر درمورد ویروس تغییر کند. امید ما همچنان واکسن کرونا است که توسط صدها شرکت در حال ساخت و تحقیق است.

  اگر علائم کرونا را دارید، با پزشک تماس برقرار کنید. تا زمانی که مطمئن نشدید به چه ویروسی مبتلا هستید، در خانه بمانید و از برقراری تماس نزدیک با دیگران خودداری کنید.

  منبع مطلب : www.darmankade.com

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید