توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تاریخچه بازی های بایرن مونیخ و رئال مادرید

  1 بازدید

  تاریخچه بازی های بایرن مونیخ و رئال مادرید را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نگاهی به تمامی تقابل های اروپایی رئال مادرید و بایرن مونیخ

  نگاهی به تمامی تقابل های اروپایی رئال مادرید و بایرن مونیخ

  طرفداری - پس از قرعه کشی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، مشخص شد که دو تیم بایرن مونیخ و رئال مادرید بار دیگر به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

  این دو تیم تاکنون 24 بار در رقابت های اروپایی به مصاف هم رفته اند که همگی در جام باشگاه های اروپا/لیگ قهرمانان اروپا بوده است. بازی رفت دو تیم موجب خواهد شد، دیدار بایرن مونیخ و رئال مادرید بیشتر از هر دیدار دیگری در لیگ قهرمانان اروپا تکرار شده باشد.

  سهم هر دو تیم از دیدارهای رودررو 11 برد بوده است و فقط دو بازی با نتیجه مساوی خاتمه یافته است. رئال مادرید 37 گل وارد دروازه بایرن مونیخ نموده، در حالی که بایرن مونیخ 36 بار دروازه حریف را گشوده است.

  دو تیم برای هفتمین بار در مرحله نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا/لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم می روند. در شش تقابل قبلی، چهار بار بایرن مونیخ راهی فینال شده است و دو بار نیز رئال مادرید به فینال رسیده است.

  این دوازدهمین مصاف دو تیم در مرحله حذفی جام باشگاه های اروپا/لیگ قهرمانان اروپا است. در 11 مصاف قبلی، 6 بار رئال مادرید در مجموع دو دیدار صعود کرده است و سهم بایرن مونیخ 5 صعود بوده است. یک بار نیز دو تیم در مرحله گروهی با یکدیگر مصاف داده اند، که عملکرد بایرن مونیخ در مجموع دو دیدار رفت و برگشت بهتر بوده است.

  کریستیانو رونالدو هفت گل در سه دیدار گذشته وارد دروازه بایرن مونیخ نموده و در مجموع 9 بار دروازه این تیم را گشوده است، این در حالیست که جیووانی البر با به ثمر رساندن 4 گل بهترین گلزن بایرن مقابل رئال بوده است. رونالدو تنها بازیکنی است که در مصاف دو تیم موفق به هت تریک شده است.

  در ترکیب فعلی دو تیم، تونی کروس، هامس رودریگز و آرین روبن سابقه بازی در ترکیب تیم مقابل را دارا هستند.

  در ترکیب فعلی دو تیم، روبرت لواندوفسکی، فرانک ریبری، آرین روبن و آرتورو ویدال برای بایرن و کریستیانو رونالدو، سرخیو راموس، کریم بنزما و مارکو آسنسیو برای رئال، سابقه باز کردن دروازه حریف را دارا هستند. همچنین زین الدین سرمربی فعلی لوس بلانکوس تجربه گلزنی به بایرن مونیخ را داراست.

  سرخیو راموس و حسن سالی حمیدزیچتقابل سرخیو راموس و حسن سالی حمیدزیچ در سال 2007

  خوشحالی سامی کوفور، حسن سالی حمیدزیچ پس از گلزنی جیووانی البر برای بایرن مونیخ مقابل رئال مادرید در سال 2001

  خوشحالی په په و گرت بیل پس از گلزنی سرخیو راموس برای رئال مادرید مقابل بایرن مونیخ در سال 2014

  نگاهی به تاریخچه بازی بایرن مونیخ و رئال مادرید(از سال ۱۹۷۶ ) تا ......

  نگاهی به تاریخچه بازی بایرن مونیخ و رئال مادرید(از سال ۱۹۷۶ ) تا ......

  براساس آمار موجود، رئالی ها در ۸ بازی برنده شده و ۲ بار نیز مساوی کرده‌اند. همچنین شمار پیروزی‌های بایرن ۱۳ بوده است.

  براین اساس شمار برد‌های ژرمن‌ها بیشتر بوده و بخت افزون‌تری برای کسب نتیجه داشته باشند.

  فهرست دیدارهای دو تیم از سال ۱۹۷۶ به این شرح است.

  *سال ۱۹۷۶: رئال یک – بایرن یک، لیگ قهرمانان

  *سال ۱۹۷۶ : بایرن ۲- رئال مادرید، لیگ قهرمانان

  آگوست 1980، بایرن مونیخ 9-1 رئال مادرید (بازی دوستانه)
  *سال ۱۹۸۷:‌ بایرن ۴ - رئال یک، لیگ قهرمانان

  *سال ۱۹۸۷:‌رئال یک – بایرن صفر، لیگ قهرمانان

  *سال ۱۹۸۸: بایرن ۳- رئال مادرید ۲، لیگ قهرمانان

  * سال ۱۹۸۸: رئال ۲- بایرن صفر، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۰۰:‌ رئال ۲- بایرن ۴، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۰۰: بایرن ۴- رئال یک، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۰۰: رئال ۲- بایرن صفر، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۰۰: بایرن ۲- رئال یک ، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۰۱ : رئال صفر – بایرن یک، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۰۱: بایرن ۲- رئال یک، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۰۲: بایرن ۲- رئال یک، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۰۲ : رئال ۲- بایرن صفر، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۰۲: رئال یک - بایرن ۲، جام سانتیاگو برنابئو

  *سال ۲۰۰۴: بایرن یک - رئال یک، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۰۴: رئال یک - بایرن صفر، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۰۷:‌ رئال ۳- بایرن ۲، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۰۷: بایرن ۲- رئال یک، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۱۰ : بایرن صفر- رئال صفر (در ضربات پنالتی رئال ۴ بر ۲ برنده شد)، دوستانه

  *سال ۲۰۱۲: بایرن ۲- رئال یک، لیگ قهرمانان

  *سال ۲۰۱۲: رئال ۲- بایرن یک (بایرن در ضربات پنالتی ۳ بر یک شد)

  بررسی تاریخچه تقابل رئال مادرید و بایرن مونیخ

  روزنامه قانون: دور رفت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا، امشب با ديدار بايرن مونيخ و رئال مادريد به پايان مي رسد. از آنجا كه اين تقابل بيش از هر مسابقه ديگري در بزرگ‌ترين تورنمنت باشگاهي فوتبال جهان تكرار شده است؛ بنابراين سابقه رويارويي اين دو تيم مي تواند براي اهالي فوتبال جالب و شايد مهم باشد.

  درخشش مولر بزرگ و هت تريك باواريا

  اولين تقابل دوتيم در نيمه نهايي 1976، در ورزشگاه سانتياگو برنابئو برگزار شد. قوي سپيد در ابتدا با گل دقيقه هشت مارتينز، پيش افتاد اما در دقيقه 43، گرد مولر بازي را به تساوي كشاند تا اولين رويارويي اين دوتيم با تساوي به پايان برسد. در بازي برگشت، گرد مولر دو گل ديگر براي قرمزهاي باواريا زد تا اين تيم به فينال برسد و با پيروزي مقابل سنت اتين، براي سومين سال پياپي جام‌قهرماني را بالاي سر ببرد.

  حذف رئال و اولين قهرماني پورتو

  نيمه نهايي 1987، بازهم دو تيم مقابل يكديگر قرار گرفتند. در بازي رفت، بايرن مونيخ با نتيجه چهار بر يك رئال را شكست داد. در اين بازي دو بازيكن رئال در دقايق 39 و 72 اخراج شدند. در بازي برگشت، با وجود اينكه رئال در دقيقه 28 به گل رسيد و در دقيقه 30 نيز يكي از بازيكنان بايرن اخراج شد، تيم اسپانيايي نتوانست گل هاي خورده در مونيخ را جبران كند تا بايرن با وجود شكست يك برصفر در مادريد، يك بار ديگر با حذف رئال به فينال برسد. در مسابقه پاياني، پورتو تيم آلماني را شكست داد تا اولين قهرماني قاره‌اي را دشت كند.

  حذف بايرن و اولين قهرماني آيندهوون

  در يك چهارم نهايي 1988، اولين حذف بايرن توسط رئال رقم خورد. در اين سال رئال بازي رفت را سه بر دو به حريف واگذار كرد اما در بازي برگشت، توانست حريف را دو برصفر در مادريد شكست دهد تا به نيمه نهايي برسد. در مرحله نيمه نهايي، اين بار آيندهوون هلند موفق به حذف رئال شد تا با رسيدن به فينال و پيروزي مقابل بنفيكا در ضربات پنالتي، به قهرماني قاره فوتبال برسد.

  آغاز قرن 21 با چهار بازي!

  در سال 2000، رئال به عنوان صدر نشين گروهE و بايرن به عنوان تيم دوم گروه F در مرحله اول گروهي، به مرحله دوم صعود كردند و در گروه C كنار يكديگر قرار گرفتند. بازي رفت را بايرن با نتيجه چهار بر دو در سانتياگو پيروز شد و در بازي برگشت نيز رئال را چهار بر يك شكست داد تا به عنوان تيم اول اين گروه به مصاف پورتو برود. رئال نيز در مرحله بعدي حريف منچستر شد. هر دو تيم با گذر از حريفان‌شان دوباره در نيمه نهايي مقابل يكديگر قرار گرفتند. بازي رفت در سانتياگو با گل هاي آنلكا و گل به خودي يرميس، دو بر صفر به سود رئال شد. در بازي برگشت، بايرن اميدوار بود تا رئال را حذف كند اما گل دقيقه 31 نيكولاس آنلكا، خط قرمزي روي روياي باواريايي‌ها كشيد و رئال اگرچه با گل هاي يانكر و البر، دو بر يك شكست خورد اما فيناليست شد تا در فينال، والنسايي را شكست دهد كه لاتزيوي قدرتمند را در يك چهارم و بارسا را در نيمه نهايي حذف كرده بود. رئال در اين سال هشتمين قهرماني اروپايي را به دست آورد.

  قهرمان آلماني در ايتاليا

  در سال 2001، بايرن با گذر از منچستر و همچنين رئال با گذر از گالاتاسراي، براي چهارمين مرتبه در مرحله نيمه نهايي حريف يكديگر شدند. بايرن با ضربه پاي چپ البر در دقيقه55 توانست رئال را در مادريد شكست دهد. در بازي برگشت، ابتدا بايرن با ضربه سر البر در دقيقه هشت پيش افتاد اما در دقيقه 14 لوييز فيگو بازي را به تساوي كشاند. در دقيقه 34، يرميس با شوت پاي راست خود دروازه كاسياس را باز كرد تا تيمش با پيروزي دو بر يك مقابل رئال به فينال برسد. در بازي پاياني ژرمن‌ها والنسيا را كه آرسنال و ليدز را حذف كرده بود، در ضربات پنالتي شكست دادند تا در شهر ميلان به اولين قهرماني اروپايي در قرن 21 برسد.

  قهرماني با خاص ترين گل تاريخ فوتبال

  در سال 2002، رئال به عنوان صدر نشين گروه C و بايرن به عنوان صدرنشين گروه D كه يوونتوس را به عنوان تيم آخر در خود داشت، حريف يكديگر در مرحله يك چهارم نهايي شدند. بازي رفت با گل هاي افن‌برگ و پيزارو در مقابل تك گل ژرمي، دو بر يك به سود تيم آلماني شد. در بازي برگشت ايوان هلگوئرا و گوتي، برد دو بر صفر رئال در سانتياگو را رقم زدند و اين تيم حريف بارسا در نيمه نهايي شد. كهكشاني‌ها با گذر از بارسا به فينال رسيدند و در يك بازي به ياد ماندني با گل اعجاب انگيز زيدان به لوركوزن، قهرماني ديگري را در قاره فوتبال به ثبت رساندند.

  رئال كي‌روش و دومين قهرماني پورتو

  در سال 2004، رئال و بايرن در مرحله يك هشتم نهايي به مصاف يكديگر رفتند. در بازي رفت، روي ماكاي در دقيقه 75 ميزبان را پيش انداخت اما روبرتو كارلوس در دقيقه 83 و روي يك ضربه ايستگاهي دروازه اوليوركان را باز كرد تا اين بازي با تساوي يك بر يك به پايان برسد. در بازي برگشت، رئال با شوت پاي چپ زيدان توانست باواريايي‌ها را شكست دهد و حريف موناكو در مرحله بعدي شود. رئال با هدايت كارلوس كي‌روش، در يك چهارم نهايي توسط موناكو حذف شد و اين تيم فرانسوي پس از آن با حذف چلسي خودش را به فينال رساند اما در بازي پاياني مقابل پورتو با هدايت خوزه مورينيو شكست خورد تا دومين قهرماني اين تيم پرتغالي در ليگ قهرمانان اروپا به دست آيد.

  مونيخ، مسير قهرماني ميلان

  در سال 2007، دو تيم نامدار اسپانيا و آلمان باز هم در مرحله يك هشتم نهايي حريف يكديگر شدند. در بازي رفت نتيجه پرگلي رقم خورد و رئال توانست با گل هاي رائول(2) و نيستلروي در مقابل دو گل از سانيول و ون بومل، سه بر دو به پيروزي سخت اما شيريني دست پيدا كند. در بازي برگشت، روي ماكاي در دقيقه يك، دروازه كاسياس را باز كرد تا چراغ حذف رئال از همان ابتدا روشن شود. در ادامه لوسيو در دقيقه 67 و با ضربه سر، اندوخته هاي بايرن را بيشتر كرد به طوري‌كه گل ون نيستلروي در دقيقه83 كه روي ضربه پنالتي به دست آمد، نيز نتوانست گره كار كهكشاني‌ها را باز كند و بايرن به مرحله يك چهارم نهايي صعود كرد. در اين مرحله، تيم آلماني مقابل ميلان قرار گرفت و حذف شد. ميلان در نيمه نهايي نيز منچستر را حذف كرد تا در فينال، حريف ليورپول شود و با پيروزي دو بر يك مقابل اين تيم، آخرين قهرماني در اروپا را به ثبت برساند.

  13 سال پس از تاريخي ترين فينال اروپا

  2012. در اين سال رئال و بايرن به خوبي نيمه نهايي را داغ كردند. در بازي رفت بايرن با گل هاي ريبري و گومز در مقابل تك گل اوزيل به پيروزي رسيد. هر سه گل اين ديدار با شوت پاي راست به دست آمد! در بازي برگشت، رئال در دقايق 6 و 14 توسط رونالدو پيش افتاد اما آرين روبن در دقيقه 27 براي بايرن گلزني كرد تا دو تيم بازي را با همين نتيجه در دقيقه 120 به پايان برسانند. در ضربات پنالتي، قرمزهاي باواريا پيروز شدند تا حريف چلسي در فينال شوند. چلسي كه در نيمه نهايي بارساي قدرتمند را حذف كرده بود، 83 دقيقه با زحمت و تلاش دروازه اش را بسته نگه داشت اما در اين لحظه، مولر دروازه آبي‌هاي لندن را باز كرد تا همه چيز براي جشن قهرماني ژرمن‌ها مهيا شود. اين شادي تنها پنج دقيقه دوام داشت و دروگبا در دقيقه 88 تبديل به كابوس آلمان شد. او علاوه بر اينكه بازي را به تساوي كشاند، در ضربات پنالتي نيز آخرين پنالتي چلسي را به گل تبديل كرد تا حكم قهرماني تيم لندني در شهر مونيخ امضا شود. اين قهرماني چلسي شبيه قهرماني منچستر در سال99 بود كه در آن بازي، بايرن در دقيقه93 شكست خورد!

  دسيما در داربي مادريد

  سال 2014، ششمين رويارويي دو تيم در نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا رقم خورد. رئال در اين سال، يكه تازي در اروپا را با حذف يووه از گروه B ‌ شروع و به همراه گالاتاسراي به مرحله يك هشتم صعود كرد. بايرن نيزبه عنوان صدرنشين گروه D و به همراه منچسترسيتي به دور بعد راه يافت. رئال با حذف شالكه و دورتمند، حريف بايرني شد كه آرسنال و منچستر را حذف كرده بود. در بازي رفت، گل كريم بنزما در دقيقه 19 كافي بود تا يك پيروزي خانگي براي مردان آنجلوتي به دست آيد. در بازي برگشت، كهكشان مادريد در مونيخ گرد و خاك به راه انداخت و با دو ضربه سر از راموس و يك شوت و يك ضربه ايستگاهي از رونالدو، باخت چهار بر صفر را به تيم ميزبان تحميل كرد. تيم مادريدي در فينال مقابل همشهري خود كه پيش از اين، ميلان، بارسا و چلسي را حذف كرده بود، قرار گرفت و موفق شد نتيجه چهار بريك را در داربي مادريد ثبت كند و دهمين قهرماني اروپايي را در شهر ليسبون جشن بگيرد.

  رونالدو، كابوس مونيخ

  يك چهارم نهايي سال 2017، سومين رويارويي دو تيم در اين مرحله از ليگ قهرمانان محسوب مي‌شود. در بازي رفت، بايرن با ضربه سر ويدال در دقيقه25، پيش افتاد اما در ادامه رونالدو (47 و 77) دو گل به ثمر رساند تا يك پيروزي ارزشمند نصيب مردان زيدان در سرزمين ژرمن ها شود. در بازي برگشت، ضربه سر لواندوفسكي در دقيقه 53 بايرن را پيش انداخت اما رونالدو در دقيقه 76 بازي را به تساوي كشاند تا دو تيم كارشان را در وقت هاي اضافه ادامه دهند. رئال در دقايق 105 و 110 توسط رونالدو و همچنين 112 توسط آسنسيو به گل رسيد تا يك باخت چهار گُله ديگر را به تيم اول كشور آلمان تحميل كند. در نيمه نهايي، رئال حريف آتلتيكو شد و با پيروزي در ضربات پنالتي به فينال رسيد. در بازي پاياني بوفون و يارانش خيلي به قهرماني اميدوار بودند و حتي گل زيباي مانزوكيچ در دقيقه27، اين نويد را به ايتاليا و ايتاليا دوستان مي داد اما رونالدو(20و64)، كاسميرو(61) و آسنسيو(90) براي رئال گلزني كردند تا اين تيم با كسب دوازدهمين قهرماني در اروپا، دست نيافتني شود!

  آمار كلي

  امشب اين دو تيم براي بيست و پنجمين بار به مصاف هم خواهند رفت. در مجموع بازي هاي برگزار شده، آمار جالبي براي هر دوي آن‌ها وجو دارد و طبق آمار نمي‌توان گفت كدام يك عملكرد بهتري داشته است. رئال و بايرن در اين بازي ها، صاحب 11 پيروزي و دو تساوي هستند. هر دو تيم در بازي‌هاي خانگي 9 برد، يك تساوي و دوباخت و در بازي‌هاي بيرون از خانه اي كه مقابل هم برگزار كردند، دو پيروزي، يك تساوي و 9 باخت را تجربه كرده اند. تنها در آمار گلزني است كه رئال برتري كمرنگي دارد. كهكشاني ها در مجموع اين 24 بازي، 37 گل (شامل 21گل در خانه، 16 گل در زمين حريف) به ثمر رسانده اند و در مقابل، قرمزهاي مونيخ 36 بار (شامل 25 گل در خانه، 11گل در زمين حريف) دروازه حريف را باز كرده اند.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 ماه قبل
  1

  فقط9_1🤣🤣🤣

  برای ارسال نظر کلیک کنید