توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تحقیق در مورد دایناسورها برای کودکان

  1 بازدید

  تحقیق در مورد دایناسورها برای کودکان را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  دایناسور چیست؟؟ ( برای کودکان)

  دایناسور چیست؟


  میلیونها سال قبل، مدتها پیش از آن که بشری روی زمین باشد، دایناسورها وجود داشتند. دایناسورها، یکی از انواع خزندگان ماقبل تاریخ هستند که در دوران مزوزوییک، عصر خزندگان، می زیستند

  بزرگترین دایناسورها، بیش از 100فوت(30متر) طول و بیش از‌50 فوت(15 متر) ارتفاع داشته اند(مانند آرژنتینوزاروس، سیزموزاروس، الترازاروس، براکیوزاروس و سوپرزاروس). کوچکترین دایناسور، کومپوزوگناتوس،‌ به اندازه یک جوجه بوده است. اندازه اکثردایناسورها، .بین این دو حد بوده است.

  تصور اینکه دایناسورها چه صدایی داشته اند، رفتار و حرکات آنها چگونه بوده است، چگونه جفتگیری می کرده اند، چه رنگی بوده ان، و یا حتی تعیین اینکه فسیل آنها نر است یا ماده، بسیار مشکل می باشد.


  در زمانهای مختلف، انواع مختلفی ازدایناسورها زندگی می کرده اند:

  بعضی از آنها روی دو پا راه می رفته اند(این دایناسورها، دوپا بودند)، بعضی روی چهار پا راه می رفتند(این دایناسورها، چهارپا بودند). بعضی از آنها هم می توانستند روی دو پا راه بروند و هم روی چهار پا.
  بعضی از دایناسورها بسیار سریع حرکت می کردند(مانند ولوسیراپاتور)، بعضی از آنها بسیار کند و سنگین حرکت می کردند(مانندآنکیلوساروس).
  بعضی از دایناسورها،‌ زره داشتند،‌ بعضی شاخدار بودند بعضی هم یال، میخ یا زوائد دیگری داشتند.
  پوست بعضی از دایناسورها، بسیار ضخیم و ناهموار بود در حالیکه بعضی دیگر از دایناسورها، پرهای اولیه ای داشتند.

  دایناسورها، در طی دوران مزوزوییک، حدود 165 میلیون سال بر زمین حکمفرمایی کردند، اما 65 میلیون سال قبل، به طور مرموزی منقرض شدند. دیرینه شناسان، با مطالعه بقایای فسیلی آنها، درباره دنیای ماقبل تاریخ به یافته های حیرت انگیزی رسیده اند.

  هنگامی که دایناسورها می زیستند، قاره های زمین همه درکنارهم به صورت یک ابرقاره بزرگ بودند که پانگه آ ، نامیده می شود. به علاوه هوای زمین هم بسیار گرمتر از حال حاضر بود.


  دایناسورها، حدود 65 میلیون سال قبل، در انتهای دوره کرتاسه، که فعالیتهای آتشفشانی و زمین ساختی متعددی رخ داد، منقرض شدند. در مورد انقراض دایناسورها، نظریات مختلفی وجود دارد. اکثر دانشمندان این نظریه را قبول دارند که برخورد یک شهابسنگ آسمانی، باعث تغییرات شدید آب و هوایی شده است و دایناسورها نتوانسته اند خود را با شرایط جدید وفق دهند

  احتمالاپرندگان امروزی، باقیمانده دایناسورها هستند. تمام چیزی که از دایناسورها باقی مانده فسیلهای آنهاست و احتمالا پرندگان. فسیلهای دایناسورها، در همه جای دنیا وجود دارند، حتی ممکن است یکی از فسیلهای آنها در نزدیکی جایی باشد که شما زندگی می کنید!

  اگرچه فسیلهای دایناسورها،‌حداقل از سال 1818 کشف و مورد بررسی قرار گرفته اند، اما نام دایناسور(دینوس به معنی وحشتناک و ساروس به معنی سوسمار است)، در سال 1842، توسط کالبدشناس انگلیسی سر ریچارد اوون،‌ به این موجودات داده شد. در آن زمان تنها سه نوع دایناسور مگالوزاروس، ایگوانودون و هیلائوزاروس شناسایی شده بود که دایناسورهای بسیار بزرگی بودند.

  قدیمیترین دایناسور شناسایی شده، اوراپتور است که دایناسوری گوشتخوار بوده و 228 میلیون سال قبل می زیسته است.

  منبع مطلب : www.zanjangeo.blogfa.com

  مدیر محترم سایت www.zanjangeo.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تند‌ترین و کندترین دایناسورها - جزیره دانش - جزیره کودکان

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  انیتا 2 ماه قبل
  0

  لایک کنید

  مانلی 5 ماه قبل
  0

  من خیلی از اطلاعات این سایت درمورد دایناسورها خوشم اومد.چون من کلاس سومم و برای تحقیق علومم این اطلاعات ر استفاده کردم.لطفا بخونین چون خیلی چیز ها می فهمید

  من منقرض شدن دایناسور هارو هنوز متوجه نشدم💫❣

  نورا 6 ماه قبل
  1

  🦕🦕🦕🦕🦕🦕🦕🦕🦖🦖🦖🦖🦖🦖🦖

  نورا 6 ماه قبل
  3

  من دایناسورها را دوست دارم

  1
  انیتا 2 ماه قبل

  دقیقا

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  سلام من اثلا حوصله ام نمیکشه بشینم تا دایناسور ها بدونم ولی خیلی دوست دارم دایناسور هارو بشناسم باید چیکا بکنم ؟

  . 7 ماه قبل
  1

  لطفا پیام من را پاک کنید

  رها نوبهاری 7 ماه قبل
  -1

  سلام. دایناسورها سال ها پیش زندگی میکردند.

  آنها رنگ های مختلفی دارند اما هیچ کس نمی داند چه رنگی؟ دانشمند ها درمورد این موضوع تحقیق می‌کنند. اما میگن بخواتر این است که از پوست دایناسورها چیزی باقی نمانده است. بعضی دایناسورها می‌توانند روی ۴ پا را برن و دیگری روی ۲ پا . بعضی ها پرواز میکردند و بقیه در آب زندگی میکردند. بعضی ها گوشت خوار و بقیه گیاه خوار. تیرکس از یک خانه هم بزرگ تر است. او یک دم بزرگ وسنگین دارد که کمک می‌کند سریع تکان بخورد. او دندان های بزرگ و تیزی داشت که کمک می‌کرد گوشتش را بخورد. پوست دایناسورها باقی نمانده اما اسکلت آن را می‌توان در موزه های مختلف مشاهده کرد.🦖🦖

  0
  رها نوبهاری 7 ماه قبل

  عالی بود چه اطلاعاتی

  0
  رها نوبهاری 7 ماه قبل

  لطفا همه بخونید و جواب بدین منبه سختی همه ی این ها را پیدا کردم🥺🥺

  کسرا 9 ماه قبل
  0

  عالللللللللللیییییییی بود

  ناشناس 9 ماه قبل
  1

  تی رکس گوشت خوار و تیراناسورس گیاه خوار

  شقایق 9 ماه قبل
  1

  عالی بود

  b 11 ماه قبل
  1

  خوبه

  مبینا 11 ماه قبل
  3

  خیلی خوب بود متشکرم

  0
  👌👌 7 ماه قبل

  عالی بود

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید