توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ترجمه درس سوم عربی یازدهم تجربی

  1 بازدید

  ترجمه درس سوم عربی یازدهم تجربی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ترجمه درس سوم عربی یازدهم ( تجربی و ریاضی )

  ترجمه درس سوم عربی یازدهم ( تجربی و ریاضی )

  درباره ترجمه درس سوم عربی یازدهم

  ترجمه درس سوم عربی یازدهم ویژه ی رشته ی ریاضی و تجربی در این پست جهت دانلود دانش اموزان سال یازدهم آماده شده است . جزوه ی ترجمه درس سوم عربی یازدهم شامل ترجمه متن درس سوم عربی یازدهم می باشد . جهت دریافت قواعد درس سوم عربی یازدهم و جزوه جامع عربی یازدهم ریاضی و تجربی به پست های مربوطه در بخش جزوه های کنکوری عربی سایت مراجعه کنید . در این پست ترجمه هم بصورت متن در این پست و در بخش توضیحات قرار گرفته و هم میتوانید بصورت فایل در انتهای پست درسنامه معنی و ترجمه درس سوم عربی یازدهم را دانلود کنید .

  ترجمه درس سوم عربی یازدهم

  در این بخش از توضیحات ترجمه ی کامل متن درس سوم کتاب عربی یازدهم تجربی و ریاضی قرار گرفته است .

  ظواهر الطبیعة تُثبت حقیقة واحدة وهی قدرة الله، والآن نصف بعض هذه الظواهر.

   پدیده های طبیعی یک حقیقت را ثابت می کنند و آن قدرت خداست، و اینک برخی از این پدیده ها را توصیف می کنیم.

   العنب البرازیلی شجرة تختلف عن باقی أشجار العالم، تنبت فی البرازیل، و تنمو أثمارها علی جذعها، وَ من أهمّ مُواصفات هذه الشجرة أنها تُعطی أثماراً طول السئة. 

  انگور برزیلی درختی است که با بقیهٔ درختان جهان فرق دارد، در برزیل می روید و میوه هایش روی تنهٔ آن هستند و از مهمترین ویژگیهای این درخت، این است که در طول سال میوه میدهد.

   شجرة السکویا شجرة من أطول أشجار العالم فی کالیفورنیا، قد یبلغ ارتفاع بعضها أکثر من مئة متر و قد یبلغ قطرها تسعة أمتار، و یزید عمرها علی ثلاثة آلاف و خمسمئة سنة تقریباً.

   درخت سکویا درختی است از بلندترین درختان جهان در کالیفورنیا، گاهی بلندی برخی از آنها به بیش از صد متر میرسد و گاهی قطر آن به نه متر میرسد و عمر آن تقریباً بیشتر از هزار و پانصد سال است.

  آلشجرة الخانقة شجرة تنمو فی بعض الغابات الاشتوائیة، تبدأ حیاتها بالالتفاف حول جذع شجرة و غصونها، ثم تخنقها تدریجیاً. یوجد نوع منها فی جزیرة قشم التی تقع فی مُحافظة هرمزجان. 

  درخت خفه کننده درختی است که در برخی جنگل های استوایی می روید ( و )زندگی اش را با درهم پیچیدن به دور تنهٔ درخت آغاز می کند، سپس آن را کم کم خفه می کند. گونه ای از آن در جزیرهٔ قشم که در استان هرمزگان واقع است وجود دارد.

   شجرة الخبز شجرة اشتوائیة تنمو فی جزر المُحیط الهادی، تحمل أثماراً فی نهایة أغصانها کالخبر. یأکل الناس لب هذه الأثمار 

  درخت نان درختی استوایی است که در جزیره های استوایی اقیانوس ارام می روید ( و ) میوه هایی مانند نان در انتهای شاخه هایش حمل می کند. مردم این میوه ها را میخورند.

  شجرة النفط شجرة یستخدمُها المُزارعون کسیاج حول المزارع لحمایة محاصیلهم من الحیوانات.

   درخت نفت ، درختی است که کشاورزان آن را مانند پرچینی دور کشتزارها برای حمایت از محصولاتشان از جانوران به کار می گیرند.

   لأن رائحة هذه الشجرة کریهة تهرب منها الحیوانات، و تحتوی بذورها علی مقدار من الزیوت لا یُسبّب اشتعالها خروج أی غازات مُلَوّثة.

  زیرا بوی این درخت، ناپسند است و جانوران از آن می گریزند و دانه هایش حاوی مقداری روغن است و آتش گرفتن آن، سبب خروج هیچ گاز آلوده کننده ای نمیشود.

  و یُمکن إنتاج النفط منها. و یوجد نوع منها فی مدینة نیکشهر بمُحافظة سیستان و بلوشستان باشم شجرة مداد.

  و تولید نفت از آن امکان دارد و گونه ای از آن در نیکشهر در استان سیستان و بلوچستان به نام درخت مداد وجود دارد.

   شجرة البلوط هی من الأشجار المُعمّرة و قد تبلغ من الغمر ألفی سنة. توجد غابات جمیلة منها فی مُحافظة إیلام و لرستان. یدفن السنجاب بغض جؤزات البلوط السلیمة تحت التراب، و قد ینسی مکانها. و فی السنة القادمة تنمو تلک الجوزة و تصیر شجرة.

   درخت بلوط از درختان کهنسال است و عمر آن به دو هزار سال می رسد. جنگل های زیبایی از آن در استان ایلام و لرستان وجود دارد. سنجاب برخی دانه های سالم بلوط را زیر خاک دفن می کند و گاهی جایش را فراموش میکند و در سال آینده، آن دانه می روید و درختی میشود.

   قال الإمام الصادق (ع): ازرعوا و اغرسواء ... و الله ما عمل الناس عملاً أحل وَ لا أطیب منه.

  امام صادق (ع) فرموده اند: کشاورزی کنید و نهال بکارید، ... به خدا سوگند، مردم کاری حلال تر و پاک تر از آن انجام نداده اند

  منبع مطلب : hamkelasi.ir

  مدیر محترم سایت hamkelasi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  گام به گام عربی یازدهم

  گام به گام عربی یازدهم

  حل تمرین عربی یازدهم

  عربی در پایه یازدهم بین شاخه های ریاضی و تجربی به صورت مشترک تدریس می شود و از جمله درس هایی است که از دید بسیاری از دانش اموزان اندکی دشوار است. در این مقاله گام به گام عربی یازدهم را به تفکیک هر درس گردآوری کرده ایم.

  این گام به گام ها مشتمل بر معنی درس، ترجمه تمرین ها و همچنین جواب تمرین های عربی یازدهم تجربی و ریاضی است. همچنین جواب بحث های علمی آخر هر درس را نیز در بردارند. علاوه بر موارد فوق توضیحات کامل قواعد برای هر درس آورده شده است.

  دانلود رایگان گام به گام عربی یازدهم

  عربی یازدهم در هفت درس تنظیم شده است. گرچه تعداد درس ها کم به نظر می آید اما هر درس تعداد زیادی تمرین را دربرمی گیرد. pdf گام به گام عربی یازدهم تجربی و ریاضی در قالب درس های مجزا از هم آورده شده است. یعنی برای هر درس یک فایل pdf  گام به گام در این مقاله موجود است.

  برای دانلود گام به گام عربی یازدهم تجربی و ریاضی برای هر درس به ادامه مطلب رجوع کنید.

  فایل ها کاملا رایگان هستند و برای دانلود نیازی به پرداخت هزینه نیست.

  گام به گام عربی یازدهم مربوط به سال تحصیلی 98-99 و مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی است.

  در پایان از شما خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص گام به گام های ارائه شده برای ما ارسال کنید. نظرات شما در بهبود مطالب ارائه شده و به روز رسانی های آینده تاثیر بسزایی دارد.

  گام به گام درس اول عربی یازدهم

  ترجمه درس اول عربی یازدهم تجربی و ریاضی با عنوان "من آیات اخلاق" را می توانید در این فایل گام به گام مشاهده کنید. علاوه بر معنی درس اول عربی یازدهم، قواعد این درس در خصوص اسم تفضیل و اسم مکان می باشد که به طور کامل در این گام به گام توضیح داده شده است. همچنین جواب تمرین های درس اول و بحث علمی پایان درس نیز در این گام به گام گنجانده شده است.

  برای دانلود گام به گام درس اول عربی یازدهم تجربی و ریاضی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

  گام به گام درس دوم عربی یازدهم

  عنوان درس دوم عربی " فی محضر المعلم" یا در پیشگاه معلم می باشد.  گام به گام درس دوم عربی یازدهم شامل ترجمه درس دوم عربی یازدهم تجربی و ریاضی  و جواب تمرین های این درس می باشد. علاوه بر معنی درس دوم عربی یازدهم تجربی و ریاضی ، قواعد این درس نیز در این گام به گام بیان شده است.

  حل تمرین درس دوم عربی یازدهم را به رایگان و ار طریق لینک زیر می توانید دریافت کنید.

  گام به گام درس سوم عربی یازدهم

  معنی درس سوم عربی یازدهم تجربی و ریاضی را در این قسمت می توانید بیابید. گام به گام درس سوم عربی یازدهم علاوه بر ترجمه درس سوم عربی ، جواب تمرین ها و بحث علمی آخر درس را نیز پوشش می  دهد.  این درس در بخش قواعد به معرفی اسامی معرفه و نکره می پردازد. توضیحات مربوط به این قواعد در حل تمرین درس سوم عربی یازدهم تجربی و ریاضی نیز گنجانده شده است.  همچنین ترجمه حوار درس سوم عربی یازدهم را با نام کامل " حوار فی الملعب اریاضی" می توانید در این گام به گام بیابید.

  برای دانلود گام به گام عربی یازدهم در درس سوم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

  گام به گام درس چهارم عربی یازدهم

  گام به گام عربی یازدهم در این قسمت شامل معنی درس چهارم عربی یازدهم تجربی و ریاضی است و علاوه بر آن ترجمه درس چهارم عربی یازدهم تجربی و ریاضی  نیز در آن آمده است.

  معنی درس 4 عربی یازدهم، قواعد این درس و همچنین جواب تمرین های آن را با دانلود فایل زیر مشاهده کنید.

  گام به گام درس پنجم عربی یازدهم

  جواب تمرین ها و ترجمه درس پنجم عربی یازدهم تجربی و ریاضی را می توانید در این بخش دانلود نمایید.  درس پنجم عربی یازدهم در بخش قواعد به توضیحاتی در خصوص فعل مضارع می پردازد. توضیحات کاملی در خصوص این قواعد را علاوه بر ترجمه درس 5 عربی یازدهم در این گام به گام می بینید.

  ترجمه متن درس پنجم عربی یازدهم، جواب تمرین ها و همچنین قواعد مربوطه را از طریق فایل زیر و به رایگان دریافت نمایید.

  گام به گام درس ششم عربی یازدهم

  حل تمرین درس ششم عربی یازدهم تجربی و ریاضی را می توانید از این قسمت دریافت کنید. گام به گام عربی یازدهم در این قسمت، معنی (ترجمه) درس ششم عربی یازدهم، جواب تمرین های درس ششم، معنی و جواب بحث علمی که در انتهای درس آورده شده است را پوشش می دهد.

  در این گام به گام علاوه بر ترجمه درس ۶ عربی یازدهم،توضیحاتی در خصوص قواعد مربوط به این درس که در ادامه قواعد درس پیشین است، ارائه شده است.

  با کلیک بر روی لینک زیر گام به گام درس ششم عربی یازدهم را بدون پرداخت هیچ هزینه ای دانلود کنید.

  گام به گام درس هفتم عربی یازدهم

  درس هفتم آخرین درس از عربی یازدهم است. متن این درس با عنوان " تَأثیرُ اللُّغَةِ الْفارِسیَّةِ عَلَی اللُّغَةِ الْعَرَبیَّةِ" آمده است و در بخش قواعد در خصوص افعال ناقصه صحبت می کند.

  ترجمه درس هفتم عربی یازدهم تجربی و ریاضی همراه با جواب تمرینات درس هفتم در این بخش آمده است. علاوه بر ترجمه درس ۷ عربی یازدهم، قواعد افعال ناقصه به صورت کامل در این گام به گام توضیح داده شده است.

   حل تمرین عربی یازدهم تجربی و ریاضی را از طریق لینک زیر و بدون پرداخت هزینه دریافت نمایید.

  منبع مطلب : hamkelasi.ir

  مدیر محترم سایت hamkelasi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهراد 20 روز قبل
  0

  پایین عکس صفحه ی 30 معنیش میشه

  شهرستان برد خون استان بوشهر

  raha 7 ماه قبل
  -1

  ببخشید ولی اینجا هیچ لینکی نیست که ما انتخاب کنیم و معنی تمرین هارو ببینیم

  مهدی 2 سال قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید