توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ترسیم با رایانه در چه مشاغل و حرفه های دیگری می تواند کاربرد داشته باشد

  1 بازدید

  ترسیم با رایانه در چه مشاغل و حرفه های دیگری می تواند کاربرد داشته باشد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  کاروفناوری کلاله

  تحقیق کنید صفحه 14

  کاروفناوری نهم پودمان ترسیم با رایانه

  سوال : در گروه خود با جست وجو در اینترنت، کتاب ها و منابع دیگر در مورد اینکه ترسیم با رایانه در چه مشاغل و حرفه های دیگری می تواند کاربرد داشته باشد، تحقیق کنید.

   سپس نتایج را در کلاس ارائه دهید.

  جواب در ادامه مطلب

  ترسیم با دست یکی از مهم ترین مهارت ها در آموزش نقشه کشی است. در نقشه کشی و طراحی، ترسیم با دست نه به عنوان یک هدف، بلکه وسیله ای شناخته می شود که او را در عینیت بخشیدن به تصورات خود یاری می کند. از طرفی، ورود رایانه به دنیای علم، آموزش و حرفه، امکانات متنوع و جالب توجهی فراهم کرده است. استفاده از رایانه در ترسیمات و نقشه های فنی در جوامع صنعتی به طور چشم گیری پیشرفت نموده است. و می توان گفت رایانه، به عنوان یک ابزار قدرتمند، در نقشه کشی جا بازکرده و گسترشی روز افزون دارد.گسترش کمی و کیفی نرم افزارهای رایانه ای، علاوه بر فراهم آوردن امکان ترسیم تصاویر دوبعدی، به ما کمک می کنند تا با پدیدآوردن تصاویر سه بعدی، به خلق مجازی تصورات و طرح های خود بپردازیم.

  رایانه ها به عنوان ابزاری کمکی در امر ترسیم وارد عمل شده اند. فضای مجازیِ این نرم افزارها، مبتنی بر نظام هندسی دکارتی است که هر نقطه با اعداد سه گانهٔ مختصات آن تعریف می شود. بر همین اساس، خط، صفحه و حجم در فضا تعریف و امکان ترسیم دوبعدی و سه بعدی نقشه ها در فضای مجازی فراهم می شود. امکان تکثیر، تصحیح و تبادل اطلاعات از دیگر مزایای مهم استفاده از این نرم افزارهاست.

  کاربرد رایانه در حوزهٔ نقشه کشی، امروزه به یکی از چالش های این حوزه تبدیل شده است. گاه به نظر می رسد که باوجود امکان ترسیم با رایانه و امکانات متنوع آن، دیگر نیازی به کسب مهارت ترسیم با دست، به ویژه در حوزهٔ نقشه کشی نیست. اما در حقیقت دست و رایانه دو چیز برابر و مقابل هم نیستند و رایانه به تنهایی نمی تواند جانشین دست و توانمندی های آن باشد. رایانه به مثابهٔ ابزاری در دست طراح و نقشه کش است که می تواند بر توانمندی های دست در فرآیند ترسیم بیفزاید.

  کاربرد رایانه در نقشه کشی، با نرم افزارهای ترسیم به کمک رایانه یا CAD آغاز شد. اساس کار در این نرم افزارها، ویرایش خطوط و نقاط است. نوع دیگری از نرم افزارها که در طراحی کاربرد دارند با ایجاد محیطی شبیه سازی شده، طراح را قادر می سازند تا طرح خود را مدل سازی کند و عملکرد آن را در محیطی شبه واقعی مشاهده نماید. اساس کار در این نرم افزارها، مدل سازی سه بعدی پارامتریک است که از قطعات مدل ساز ی شده، در مونتاژ، تهیه نقشه های دوبعدی و تحلیل تنش ها و محاسباتِ طراحی استفاده می شود.

  امروزه با توجه به رشد صنایع و حرفه ای شدن مشاغل و تخصصی شدن کارها،  ترسیم با رایانه یکی از شالوده ها و بنیان های تقریبا 90 درصد از صنایع و حرفه های تخصصی می باشد.

  شاید بتوان گفت که بیشترین تأثیر رایانه در صنعت متوجه طراحی و تولید بوده است از مهم ترین ابزارهای به کار رفته در صنعت می توان به CAD اشاره نمود.

  طراحی با استفاده از رایانه CAD

  از رایانه برای طراحی محصولات استفاده می شود اهداف اصلی در طراحی با رایانه افزایش بازده و کارایی طراحان و طراحی مدل نهایی محصول است برای مثال یکی از نرم افزار های طراحی کاربر را قادر می سازد که طرح و نقشه یک مدل را تهیه کرده و حتی داخل آن را ببیند.

  طراحی و ترسیم به کمک رایانه  CAD: COMPUTER AIDED DESIGN  هم اکنون در بسیاری از صنایع و به وسیله نرم افزارهای بسیار تخصصی و افراد متخصص رونق دارد بطوری که بدون ترسیم با رایانه تمام روال روبه جلوی صنایع مختل می شود.

  مانند :

  صنایع عمران و ساختمان - صنایع و رشته های مکانیک - صنایع هوا و فضا - رشته تاسیسات - کلیه رشته های فنی و مهندسی - اتومکانیک - طراحی ساخت و تولید - رشته های برق و الکترونیک - خودروسازی - سینما و ............................ بسیاری از رشته ها و تخصص های دیگر

  مطالب مرتبط

  برای استفاده از سایر مطالب سایت به صفحه اصلی مراجعه نمایید.

  منبع مطلب : suherfe.blog.ir

  مدیر محترم سایت suherfe.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  .:رویال آی تی:.

  تم لاوین

  طراحی حرفه ای سایت

  منبع مطلب : royal-it.ir

  مدیر محترم سایت royal-it.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ترسیم با رایانه در چه مشاغل و حرفه هایی کاربرد دارد؟***پاسخ پرسش صفحه 14 کتاب کار و فناوری نهم

  جواب : شاید بتوان گفت که بیشترین تأثیر رایانه در صنعت متوجه طراحی و تولید بوده است از مهم ترین ابزارهای به کار رفته در صنعت می توان به CAD اشاره نمود.

  امروزه با توجه به رشد صنایع و حرفه ای شدن مشاغل و تخصصی شدن کارها،  ترسیم با رایانه یکی از شالوده ها و بنیان های تقریبا 80 درصد از صنایع و حرفه های تخصصی می باشد.

  طراحی با استفاده از رایانه CAD

  از رایانه برای طراحی محصولات استفاده می شود اهداف اصلی در طراحی با رایانه افزایش بازده و کارایی طراحان و طراحی مدل نهایی محصول است برای مثال یکی از نرم افزار های طراحی کاربر را قادر می سازد که طرح و نقشه یک مدل را تهیه کرده و حتی داخل آن را ببیند.

  طراحی و ترسیم به کمک رایانه  CAD: COMPUTER AIDED DESIGN  هم اکنون در بسیاری از صنایع و به وسیله نرم افزارهای بسیار تخصصی و افراد متخصص رونق دارد بطوری که بدون ترسیم با رایانه تمام روال روبه جلوی صنایع مختل می شود. 

  دانلود پاسخ فعالیت صفحه 14 کاروفناوری نهم

  ترسیم با رایانه در چه مشاغلی کاربرد دارد؟

  مانند :

  صنایع عمران و ساختمان - صنایع و رشته های مکانیک - صنایع هوا و فضا - رشته تاسیسات - کلیه رشته های فنی و مهندسی - اتومکانیک - طراحی ساخت و تولید - رشته های برق و الکترونیک - خودروسازی - سینما و............................ بسیاری از رشته ها و تخصص های دیگر

  --------------

  کتاب ها و منابع ترسیم با رایانه در چه مشاغل و حرفه های دیگر می تواند کاربرد داشته باشد .
  طراحی به کمک رایانه یا کَد، به انگلیسی: Computer Aided Design) به استفاده از فناوری رایانه در فرایند طراحی و مستندسازی طراحی گفته می‌شود.[۱] امروزه بسیاری از مراحل طراحی قطعات و اجزاء مختلف توسط رایانه انجام می‌شود. بسیاری از قطعات تحت شرایط مختلف باید آزمایش شوند و اگر بخواهیم تحت آزمایش واقعی قرار دهیم مستلزم هزینه‌های بسیار زیاد می‌شود. با نرم‌افزارهای بسیار متنوع می‌توان این شبیه‌سازی را انجام داد.

  نرم‌افزارهای طراحی رایانه‌ای، به نرم‌افزارهایی اطلاق می‌شود که کار ایجاد و ویرایش اشکال را به کمک رایانه انجام می‌دهند. امروزه بیش‌تر نرم‌افزارهای طراحی به کمک رایانه، نه تنها توانایی ایجاد و ویرایش نقشهٔ دوبعدی و سه‌بعدی قطعات را دارند، بلکه توانایی وارسی (تحلیل) قطعات از نظر مسائل تنش، گرما و مسائل مکانیکی با استفاده از روش المان محدود را دارند.[۲]

  تمام رشته‌های مهندسی برای طراحی از نرم‌افزارهای مناسب خود استفاده می‌کنند. نرم‌افزارهای مورد استفاده در طراحی معماری و طراحی صنعتی اغلب نرم‌افزارهای گرافیکی هستند. از نرم‌افزارهای سه بعدی که بیشتر در طراحی معماری و طراحی صنعتی استفاده می‌شوند می‌توان به اتوکد، سالیدورکس، اینونتور، سالید اج و مکانیکال دسکتاپ اشاره کرد. علاوه بر این موارد، نرم‌افزارهای گرافیکی دو بعدی مانند فتوشاپ، کورل‌دراو و فری‌هند نیز بسیار پر کاربرد هستند. کتیا، یونیگرافیکس و پرو/اینجینیر هم از بهترین نرم‌افزارهای گرافیکی مورد استفاده‌است که با امکان محاسبات پیچیده مهندسی از قبیل محاسبات تنشهای محوری وهزاران قابلیت حرفه‌ای دیگر به طراحان کمک کرده‌اند.

  کاربرد :

  مشاغل مثل مهندسی نقشه کشی ساختمان

  طراحان دکوراسیون های داخلی منازل

  شغل مهندسی راه و جاده

  مهندسی معدن

  مهندسان طراحی سازه های فلزی

  ---------------------------------------

  ------------------------------------------

  جواب  مختصر :

  امروزه با توجه به رشد صنایع و حرفه ای شدن مشاغل و تخصصی شدن کاره،  ترسیم با رایانه یکی از شالوده ها و بنیان های تقریبا 80 درصد از صنایع و حرف تخصصی می باشد.

  طراحی و ترسیم به کمک رایانه  CAD: COMPUTER AIDED DESIGN  هم اکنون در...

  ادامه مطلب در نسخه قابل خرید موجود میباشد

  جواب کامل

  عناوین دیگر:

   ,ترسیم با رایانه

  ,ترسیم با کامپیوتر

  ,رسم با رایانه

  ,رسم با کامپیوتر

  ,کاربرد ترسیم با رایانه

  ,کاربرد ترسیم با کامپیوتر

  ,کاربرد رسم با کامپیوتر

  ,کاربرد رسم با رایانه

  ,کاربرد ترسیم با کامپیوتر در مشاغل

  ,کاربرد رسم با رایانه در شغل ها

  منبع مطلب : gambegam2017.sellfile.ir

  مدیر محترم سایت gambegam2017.sellfile.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ا لر : عالی

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  بهاره : درباره شغلا بیشتر توضیح بدیننننن

  👩👒 : ترسیم با رایانه در خودروسازی: طراحی انواع قطعه های خودرو با استفاده کردن از نرم افزار ترسیم با رایانه و ارائه دادن مدل های جدید برای رسم کردن و ساختن خودرو.

  آرمان : عالی بود❤❤❤$

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  امیرحسین 3 ماه قبل
  0

  خیلی عالی بود

  آرمان 5 ماه قبل
  4

  عالی بود❤❤❤$

  😃😃😃 طاها 5 ماه قبل
  -1

  متوسط

  ابوالفضل 5 ماه قبل
  1

  خیلی عالی بود

  ا لر 5 ماه قبل
  7

  عالی

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  ممنون

  Roghaye 5 ماه قبل
  2

  خیلی ممنون

  خیلی عالی بود ❤

  خیلی به دردم خورد. 😊

  .. 5 ماه قبل
  0

  خیلیهههه

  یه گل 1 سال قبل
  -2

  خیلی بددد

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  عالی بود

  بهاره 2 سال قبل
  5

  درباره شغلا بیشتر توضیح بدیننننن

  👩👒 2 سال قبل
  2

  ترسیم با رایانه در معماری:

  جدیدا یکسری از معمارها شروع ب استفاده از رایانه در روشی جدید کرده اند آنها از رایانه ب عنوان یک مغز الکترونیک استفاده می کنند و بعضی دیگر از آنها از رایانه برای خلق کردن فرم و فضای ساختمان نیز استفاده می کنند.

  🙃🙃

  0
  Taekook 2 سال قبل

  خیلی ممنون ازت^^

  niloo 2 سال قبل
  3

  خوبه ولی چرا درباره شغل ها توضیح ندادین☹

  3
  سونامی 2 سال قبل

  👍👍👍

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  درباره شغل ها یه کمی توضیح بدین

  4
  👩👒 2 سال قبل

  ترسیم با رایانه در خودروسازی:

  طراحی انواع قطعه های خودرو با استفاده کردن از نرم افزار ترسیم با رایانه و ارائه دادن مدل های جدید برای رسم کردن و ساختن خودرو.

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  هیچ کدوم از این شغل هارو چرا تعریف نکردین؟

  علیرضا 2 سال قبل
  0

  در شغل صنایع هوا و فضا

  مهدی 2 سال قبل
  6

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید