توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ترفند های کالاف دیوتی موبایل

  1 بازدید

  ترفند های کالاف دیوتی موبایل را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ترفندهای بازی Call Of Duty: Mobile و نکاتی پیرامون بازی COD

  ترفندهای بازی Call Of Duty: Mobile و نکاتی پیرامون بازی COD

  چندی پیش گوگل پلی بهترین بازی سال را معرفی کرد و طبق انتظارات کال اف دیوتی در رتبه نخست ایستاد. به همین منظور ترفندهای بازی Call Of Duty Mobile را با یکدیگر در این مقاله بررسی می کنیم.

  کار از آنجا شروع شد که شرکت تنسنت و استودیوی اکتیو ویژن با یکدیگر همکاری کردند. آنها بر روی مجموعه بازی های Call Of Duty برای ساخت یک بازی تازه تمرکز کردند. در نهایت حاصل این همکاری بازی اندروید و آیفون Call Of Duty Mobile منتشر شد. در این مطلب همراه ما باشید تا با این بازی حذاب آشنا شده و نگاهی به ترفندهای بازی Call Of Duty Mobile و نکات مربوط به آن بیندازیم.

  Call of Duty: Mobile از شخصیت ها و محیط های معروف سری کال اف دیوتی استفاده کرده است. این بازی برای سه حالت چند نفره آنلاین، بتل رویال و زامبی طراحی شده است.

  ترفندهای بازی Call Of Duty Mobile، حالت چندنفره آنلاین

  نخستین قسمت بازی چندنفره آنلاین بوده که شامل رقابت های چندنفره جذاب و مهیجی می شود. مهترین این بخش ها عبارت اند از:

  باید برنده شوید، چطور؟ با تیم مقابل تان مبارزه کنید، هر تیمی سریعتر به امتیاز معینی برسد، برنده است.

  پی از گرفتن یک محل مشخص، حال نوبت آن است که برای حفظ آن مکان به مقابله با تیم رو به رو بپردازید.

  در این بخش یکی از تیم ها باید بمب را فعال کند و تیم مقابل مانع انفجار آن بشود. اگرچه یک تیم بتواند تمام بازیکنان حریف را بکشد، در بازی پیروز می شود.

  در این قسمت به مبارزهبا حریف می پردازید تا زمانی که یک تیم به اتیاز مشخص برسد و برنده شود. اگر حین مبارزه کشته شوید، در محل مشخص شده از نقشه به بازی باز خواهید گشت.

  می توانید این قسمت ها را در نقشه‌های معروف سری Call of Duty بازی کنید. بازیکنان به دو تیم پنج نفره یا به عبارتی دیگر پنج در برابر پنج با یکدیگر مبارزه می کنند.

  در این بازی نقشه های معروفی همچون هایجکتد، کراش، کراس‌فایر، سامیت، کیل‌هاوس و نوک‌تاون دیده می شود. نقشه‌های بازی طوری طراحی شده اند که فقط ده بازیکن قادر به بازی هستند. رقابت بین بازیکنان بسیار هیجان انگیز است.

  اگر به تازگی این بازی شروع کرده اید، باید تا سطح هفت منتظر بمانید. قسمت های دیگر تا آن سطح در دسترس نیستند. پس در همین بخش چند نفره سعی کنید مهارت خود را افزایش دهید. در بازی آنلاین ممکن است با افرادی برخورد کنید که بسیار حرفه ای هستند.

  اگر جز آن دسته ای هستید که از شکست خوردن منتفرید بهتر است اول تمرین کنید. نخست در قسمت VS.AI Practice با ربات ها مبارزه کرده تا برای رقابت با بازیکنان حرفه ای آمادگی داشته باشید.

  تکنیک‌ها و ترفندهای قسمت چند نفره

  نخست بهترین راه این است به دنبال ماموریت ها و رویدادهای بازی باشید. به معنای دیگر بهترین موقعیت برای کسب تجهیزات و سلاح های بازی، کامل کردن این ماموریت هاست.

  نقشه ها را بگردید و در آنها تمرین کنید. این عمل باعث می شود تا نقاط مخفی جهت تیراندازی را پیدا کرده و با زوایای مختلف تیراندازی نیز آشنا بشوید.

  در نقشه‌های قسمت چند نفره را چندین مرتبه پشت سر هم شرکت کنید و تلاش نموده تا  در هر رقابت از زوایای جدید به بازیکنان حریف تیراندازی کنید.

  رویدادهای XP

  بیشترین سطح بازی ۱۵۰ می باشد. اگر قصد دارید سطح خود را ارتقا دهید و سریع تر جلو روید و به ۱۵۰ برسید. بهترین راه حل برای این موضوع استفاده از امتیاز تجربه دو برابر می باشد.

  برخی اوقات در آخر فصل ها یا پس از دریافت آپدیت جدید، این ویژگی جذاب در دسترس کاربران قرار می گیرد.

  هم تیمی مناسب پیدا کنید

  کال اف دیوتی موبایل، یک بازی تیمی است. زمانی از بازی لذت می برید که در یک تیم خوب به مبارزه با دشمنان بروید.

  اگر بازی تک نفر را ترجیح می دهید یا یک ربات کاملا اتفاقی هم تیمی تان شده است، سعی کنید دوستان جدید پیدا کنید. اینطوری بهتر و راحت تر در مبارزات شرکت می کنید.

  پس از اتمام هر رقابت، امتیازات نبردها نمایان می شود. الان بهترین موقع است تا درخواست دوستی برای دیگران بفرستید. ترفندهای بازی Call Of Duty: Mobile شامل موارد مختلفی است که در ادامه مقاله آن را بررسی می کنیم.

  تعریف کردن Layout برای شرایط مختلف

  توجه داشته باشید، بهره بردن از سلاح های مختلف بستگی به شرایط و نوع نقشه دارد. پس پیش از ورود به بازی، Layoutها را مرتبط کنید.

  در بخش نمایش کارکترتان چهار قسمت مختلف در اختیارتان می باشد، می توانید هر کدام را با سلاح مناسب آماده سازی کنید.

  زمانی که آماده باشدی، در شرایط مختلف و وضعیت های متفاوت در مقابل حریفان، به راحتی سلاح خود را عوض می کنید.

  Perk

  بخش بسیار مهم و کاربردی دیگر کال اف دیوتی پرک ها می باشد.

  این قابلیت ها که پس از سطح یک فعال خواهد شد، در سه دسته عمده تقسیم می شوند. هر یک از آنها ویژگی های منحصربه فرد برایتان به ارمغان می آورد.

  ویژگی های خاص را با توجه به سلاح و نوع بازی انتخاب خوهید کرد. به عنوان مثال برای قسمت تک تیرانداز می توانید Perkهای شلیک بی صدا استفاده کنید.

  یکی دیگر از نمونه های پرک ها، حرکت بی صدا در زمان نزدیک شدن به حریف یا قابلیت افزایش مقاومت می باشد.

  به مهارت های کاراکترها توجه کنید

  در بخش چند نفره بازی، مهارت کاراکتر Operator Skill سلاح های قوی و بسیار کاربردی را در دسترس قرار می دهد. در طول زمان و در حین مسابقه فعال خواهد شد.

  زمانی که وارد بازی می شوید و سطح تان پایین است، به این سلاح ها دسترسی ندارید. با افزایش سطح در بازی این مهارت ها برایتان فعال خواهد شد.

  هم اکنون هقت عدد از این سلاح ها موجود می باشد. قبل از آغاز رقابت باید یکی از این اسلحه ها را در بخش Layout برای خودتان انتخاب کنید.

  لازم به ذکر است که استفاده از این سلاح ها محدودیت هایی دارا می باشد. تعداد مشخصی برای شلیک کردن در اختیار دارید.

  اگر بتوانید هدف گیری مناسبی داشته باشید، به راحتی حریف تان را شکست می دهید. در زیر نقشه بازی، این سلاح های قوی قرار گرفته اند.

  Scorestreaks

  در بخش دیگر ترفندهای بازی Call Of Duty: Mobile به سراغ Scorestreaks، یکی از دیگر ویژگی های قسمت چند نفره است.

  بعد از کسب امتیاز معینی می توانید Scorestreaksها را فعال کنید. برای کسب این اتیازها باید حریف هایتان را نابود کنید.

  دقت کنید اگر کشته شوید، این امتیازات صفر خواهد شد، مگر از پرک مخصوص جلوگیری از صفر شدن استفاده کنید.

  این سلاح ها در کل ۱۱ عدد هستند و در هر رقابت فقط سه تای آنها را می توانید حمل کنید. Scorestreaks سلاح ها و ابزار قدرتمندی هستند.

  همچنین ویژگی های جذابی نیز دارا می باشند و محدوده گسترده ای از امکانات همچون ایردراپ، پهباد، موشک و … را پوشش می دهند.

  Air Drop

  ایردراپ ها بسیار ارزشمند هستند. Air Drop یکی از Scorestreaks محسوب می شوند. می توانید آنها را در رقابت چند نفره استفاده کنید. کافی است سطح خود را به حد مشخصی برسانید.

  اگرچه در سطح پایین استفاده به خصوصی ندارد. ولی در سطح بالا سلاح ها و قابلیت های ویژه ای از ایردراپ ها خواهید گرفت.

  بمب هسته‌ای

  اگر جز افرادی باشید که خوب بازی می کنند، جوایز عالی در انتظار شماست. بمب هسته ای یا همان Nuke، سلاحی بوده که بصورت پنهان در بازی قرار داشته و به راحتی در دسترس نمی باشد.

  لازمه این بمب این است که سطح شما بالای ۲۰ بوده و در بخش چند نفره بدون کشته شدن، ۲۵ نفر را بکشید. در این صورت برایتان فعال می شود.

  برای فعال شدن لازم به تنظیمات خاصی نیست. فقط کافی است به امتیاز مشخص شده برسید. با استفاده از این ویژگی همه حرفانتان را در بازی نابود کنید.

  تنظیمات گرافیکی را فراموش نکنید

  تنظیمات گرافیکی بازی بسیار پرکاربرد می باشد. به طور کلی بازی در قسمت طراحی محیطی بسیار عالی عمل کرده و محیط با جزییات جذابی نشان داده می شود.

  اگر در طول بازی تنظیمات گرافیکی بالا باشد، ممکن است با کندی رو به رو شوید. به همین علت در طول بازی جزییات زیبای آن را از دست خواهید داد.

  همچنین با افزایش میزان نور صفحه گوشی، جزیات را بهتر مشاهده کرده و کوچک ترین حرکتی را از دست ندهید.

  صدای پای حریفای را نادیده نگیرید

  وجود صداهای طبیعی در کنار جزییات سبب لذت بردن هرچه بیشتر از بازی شده است. اما قالبا این صداها صرفا برای لذت طراحی نشده اند.

  اگر لحظه ای از این صداها غاقل شوید، ممکن است مرگ خود را در بازی ببینید. پس بیشتر دقت کنید.

  همه صداهای پیرامون خود را همچون شلیک گلوله یا صدای پای دشمنان را به وسیله هدفون بهتر احساس کنید.

  در حالتی که بازیکنان از UAV ،Missle Strike یا سایر تجهیزات بازی بهره ببرد، این‌ موارد را اعلام شده؛ همچنین به صدای گزارش‌ها بازی نیز توجه کنید.

  توکن‌های XP

  اگر دلتان می خواهد قدرت اسلحه تان بالاتر رود، کافی است در بخش چند نفره از توکن های XP استفاده کرده و سلاح خود را ارتقا دهید.

  قسمت بتل رویال

  در ادامه ترفندهای بازی Call Of Duty: Mobile به حالت بتل رویال در ثسمت چند نفره اشاره خواهیم کرد.

  به طور کلی بتل رویال دارای بخش تکی و انفرادی می باشد. نست ۱۰۰ بازیکن در نقشه به وسیله هواپیما فرود می آیند.

  بعد از گشتن در محیز، سلاح و تجهیزات را می یابند. سرانجام کسی یا گروهی پیروز است که کشته نشود.

  شناخت نقشه

  نقشه بتل رویال، محیط های مختلفی در بازی با ویژگی متفاوتی را شامل می شود. مناطقی وجود دارد که وسایل نقلیه مناسب تر و تجهیزات بهتر در آنجا یافت می شود.

  مناطقی وجود دارند که بهترین گزینه برای گشت وگذار هستند و دارای بیشترین لوت در منطقه می باشند.

  یک از مهمترین وسیله نقلیه، هلی کوپتر می باشد. تا حالا تجربه استفاده از این وسیله را داشته اید؟

  ویژگی کلاس های بتل رویال

  حالت بتل رویال نسبت به دیگر بازی ها قابلیت های منحصربه فردی دارد. به عنوان مثال پیدا کردن دشمنان از پست دیوار یا غافل گیری حریفتان توسط گروهی از زامبی ها.

  بازی کال اف دیوتی دارای هشت کلاس مختلف می باشد. در شروع هر بازی نخست کلاس خود را انتخاب می کنید.

  پس از فرو آمدن باید نخست کلاس های خود را که به آنها علاقه مند هستید، ارتقا بدهید. به سمت نقاطی بروید که ترمینال نام دارند.

  لازمه ارتقا کلاس ها، قطعاتی هستند که باید بدست بیاورید. پس از ارتقا، توانایی هایتان بیشتر می شود. لیستی از کلاس های بازی و شرح آنها:

  اگر عاشق زامبی هستید، این کلاس به کارتان می آید. این کلاس اسباب بازی بانمکی را در دسترس تان قرار داده که با پرتاب آن، زامبی های با موسیقی خود به میدان می آیند.

  این دسته زامبی به طرف نیروهای پیرامون خود حمله ور می شوند. اگر کسی آن اطراف نباشد، دور اسباب بازی جمع شده و با سپری شدن زمان خاصی منفجر خواهند شد.

  با کسب این کلاس، دارت های حسگردار در دسترس شما قرار می گیرد. بدین ترتیب مکان حریفتان در محدوده شما بر روی رادار نمایان خواهد شد.

  توانایی شفا بخشی بهتان اضافه شده و اگر شما یا دوستتان در این محدوده باشند، سلامتی آنها افزایش خواهد یافت.

  به وسیله این کلاس و قلابی که در دسترس تان قرار می گیرد می توانید سریع تر و مسیر های کوتاه تر را سپری کنید. مانند رفتن بر روی ساختمان ها و …

  سپر همیشه وسیله موثری برای دفاع در برابر دشمنان بوده است. با این کلاس ضد گلوله می شوید و پس از باز شدن آن یک فلش کور کننده به مدت سه ثانیه ای اعمال می شود.

  این کلاس دسترسی یک Drone را برایتان فراهم می سازد. Drone با پرواز کردن در بالای سر شما، وظیفه سافتن حریفان در محدوده تان را ایفا می کند.

  اگر احتیاج به فرار کردن دارید، این بهترین کلاس برای این کار است. کافی است فعالش کنید.

  توسط سنسورهای هولوگرافیک، همزمان دو شبیه ساز از شما به وجود می آید. این باعث می شود شناسایی شما به کار بسیار سختی تبدیل شود.

  علاوه براین به وسیله افزایش سرعت حرکت، به شما این امکان را می دهد که سریع تر از محل دور شوید.

  پرواز کنید. بله درست شنیدید، به وسیله این کلاس می توانید به آسما بروید.

  این کلاس نخست ۴ صندلی به شما داده و با بهره گیری از آنها به سمت آسمان می روید و سریع می توانید از طریق بال هایتان به هر کجا که دلتان می خواد بروید.

  تکنیک ها و ترفندهای قسمت بتل رویال

  آمپول آدرنالین

  این آمپول مناسب برگشت سلامتی شماست. آدرنالین نخست سلامت شما را پر کرده و سپس ۱۵۰ جان اضافی نیز به شما می دهد.

  این خاصیت در هیچ کدام از قسمت های دیگر وجود ندارد.

  آماده باش!

  بتل رویال به معنا آماده باش کامل است. به عبارت دیگر شما نمی دانید کی و کجا مورد هدف قرار می گیرید.

  همیشه سعی کنید خشابتان پر باشد ودر هنگام شکلی کردن نیز سر دشمن را نشانه بگیرید. بخش های دیگر بدن او دارا مقاومت بوده و بهترین حالت برای نبرد رو در رو، شلیک به سر است.

  دقت کنید، بازی طوری طراحی شده که دشمن می تواند از زیر آب به شما شلیک کند. پس مواظب این تکنیک باشید. شما هم می توانید درون آب پنهان شوید.

  ثابت نباشید

  بزرگترین نکته در هنگام نبرد رو در رو، داشتن تحرک نسبت به دشمن است. تلاش کنید که از ثابت بودن در یک جا و صرفا شلیک کردن اجتناب کنید.

  بهترین روش این است که با یک انگشت کاراکتر را هدایت کرده و با انگشت دیگر اسلحه را ثابت نگه دارید.

  هم تیمی تان را نجات داده یا او را دوباره بازیابی منید

  آیا در بتل رویال گروهی شرکت می کنید؟پس به یاد داشته باشید که نجات هم تیمی بسیار مهم است و اگر او کشته شد، می توانید او را بازیابی کرده تا دوباره به رقابت برگردد.

  یکی از ویژگی های جالب بازی این است که شما پس از کشته شدن دوباره می توانید به بازی بازگردید.

  برای برگشت به بازی کافی است هم تیمی تان در محلی که کشته شده اید حاضر شود و مدال تان را بردارد. سپس روی مدالی که اسم بازیکن در آن نمایان است، بزند. بدین ترتیب مدال اسکن شده و شما دوباره از هواپیمای بعدی وارد میدان خواهید شد.

  مواظب باشید، زمانی مدال کسی را برداشتید، کشته نشوید. زیرا در این حالت هر دو به می میرید!

  برای حالت سینه خیز، دکمه نشستن را مدتی نگه دارید.

  محدویت گلوله ندارید

  یک نکته جالب در مورد کوله پشتی تان این است که در جمع کردن مهمات با محدودیتی رو به رو نیستید. پس می توانید از هر گوگله ای ۹۹۹ تا دارا باشید.

  اکنون می توانید بدون نگرانی گلوله جمع آوری کرده و با خیال راحت به بازی بپردازید.

  آیا گلوله بیش از حد فایده ای دارد؟ شاید یک سلاح قوی یافتید یا هم تیمی تان به آنها احتیاج داشته باشد. حتی می توانید با برداشتن آنها ضربه ای به حریف بزنید.

  زاویه دوربین بازی

  به آسانی می توانید زاویه دید خود را تعیین کنید. کافی است دکمه ای را که در گوشه پایین سمت چپ وجود دارد را بزنید.

  علاوه براین زمانی که حرکت می کنید، تا بالای صفحه گوشی کلید حرکت را کشیده تا روی حالت دویدن قفل بشود. اکنون احتاجی به فشار بیش از حد به دکمه دویدن نیست.

  کمک های هوایی

  کمک های هوایی، تجهیزات عالی که در بتل رویال در دسترس است. مقلا تک تیرانداز مجهز به دوربین اشعه ایکس که تجهیزات افسانه ای به حساب می آید.

  اما دقت کنید که برخی از بازیکنان در اطراف این دراپ ها پنهان می شوند.

  زامبی ها

  در مقاله ترفندهای بازی Call Of Duty: Mobile به قسمت زامبی ها رسیدیم. این قسمت پس از سطح ۵ در دسترس قرار می گیرد.

  این قسمت بازی در Shi No Numa جریان داشته که نخستین مرتبه در بازی Call of Duty: World at War استفاده شد.

  زامبی را به دو صورت می توانید بازی کنید. اول حالت بقاست، در این بخش تا می توانید باید تلاش نموده تا کشته نشوید. دوست داران این سبک با این موضوع آشنا هستند.

  حالت دوم Raid Mode نام دارد. در اینجا باید تلاش کنید قبل از رو به رو شدن با یک باس که The Abomination نام دارد، در مقابل دشمن کشته نشوید.

  حالت Raid Mode جدید می باشد و تا به حال در این بازی مشاهده نشده است.

  اسلحه های بازی

  زمانی که صحبت از ترفندهای بازی Call Of Duty: Mobile می شود، اول فکر به ذهنمان می آید راجع به سلاح هاست.

  سلاح ها بسیار متنوع بوده و هر کدام دارای ویژگی خاصی می باشند. پنج تا از بهترین و پرطرفدارترین اسلحه ها را طبق نظر بازیکنان برایتان شرخ می دهیم.

  پرطرفدارترین و محبوبت ترین سلاح است. حتی لقب بهترین اسلحه را نیز از آن خود کرده است.

  لگد ناچیز، وزن عالی، نشانه گیری سریع و عملکرد خوب در بردهای متوسط و حتی بلند، همه این موارد جز ویژگی های این اسلحه می باشد.

  علاقه مند به مسلسل سبک هستید؟ بدون تردید S36 یکی از بهترین آنهاست. این اسلحه اخیرا اضافه شده است.

  تعداد گلوله های زیاد، لگد بسیار کم و شلیک بدون خطا، ویژگی های سلاح اتوماتیکی است که دنبال آن میگردیم.

  لازم به ذکر است که وزن این سلاح سبب شده که در دویدن کند باشید. اما ویژگی های دیگر این اسلحه این مشکل را پوشش داده است.

  اگر شما هم مثل من عاشق سلاح های تک تیرانداز و شلیک به سر هستید، این اسلحه بهترین برای این کار است. همچنین بدون تردید قوی ترین سلاح بازی نیز می باشد.

  چرا این تفنگ اینقدر محبوب است؟ لگد کم، آسیب زدن فراوان و ملحقات مناسب، تمام اینها مواردی هستند که این سلاح را خاص می کند.

  ممکن است همین الان از این سلاح استفاده کنید. سرعت زیاد شلیک زیاد، سبک وزن و انعطاف پذیری بالا، شلیک مستقیم و حتی بدون خطا، باعث شده است تا در برد متوسط محبوب و بهترین باشد.

  به سراغ بهترین و محبوب ترین اسلحه در برد کوتاه و سبک می رویم. اگر به سرعت بالا و غافلگیری دشمنان علاقه دارید، این سلاح بهترین گزینه است.

  برد کم و آسیب زیاد جز ویژگی های خاص Msmc می باشد. پس بهترین گزینه بدون تردید برای نبردهای نزدیک Msmc است.

  ملحقات تفنگ‌ها

  همانطور که متوجه شده اید، اسلحه ها ملحققات مختلفی دارند. با افزایش سطح خود می توانید از آنها استفاده کنید.

  هر کدام از ملحقات اسلحه دارای ویژگی به خصوصی است و عملکرد سلاح تان را بهبود می بخشد. باید با در نظر گرفتن سبک اسلحه تان ملحقات را انتخاب کنید.

  بهترین گزینه طبق نظرات بازیکنان :

  سرعت حرکت را افزایش می دهد.

  تعداد گلوله ها افزایش یافته و نسبت به خشاب سریه بهتر بوده زیرا برخی اوقات با تعداد زیادی دشمن روبه رو می شوید.

  افزایش سرعت در هنگام هدف گیری

  ثابت شدن تفنگ و لگد شلیک کنترل می شود.

  از کنترلر کمک بگیرید

  می توانید از کنترلر پلی استیشن ۴ یا ایکس باکس وان از طریق بلوتوث استفاده کنید. دقت کنید زمانی که از کنترلر بهر می برید، حریفانی که در مقابل شما قرار می گیرند، آنها نیز مثل شما از کنترل استفاده می کنند.

  روش اتصال بسیار آسان بوده و اگر از iOS استفاده می کنید، دقت داشته باشید که نسخه ۱۱ و بالاتر موجود باشد.

  اکنون بلوتوث گوشی تان را روشن کرده و سعی کنید کنترلر را پیدا کند. برای این منظور باید به طور همزمان دکمه‌های PS و Share را روی کنترلر پلی‌استیشن ۴ یا دکمه‌های Xbox و Sync را روی ایکس‌باکس نگه داشته باشید.

  اکنون گوشی تان کنترلر را می شناسد. حال وارد بازی شده و وارد قسمت تنظیمات کنترلر بشوید. مطمئن شوید اتصال به طور صحیح انجام گرفته باشد.

  برای سیستم های اندروید نیز همین روند را  بروید، گوشی تان به کنترل وصل خواهد شد. کافی است بعد از فشردن دکمه های کنترلر طبق دستور فوق گزینه Pair New Device را در بلوتوث فعال کنید.

  دکمه های بازی را شخصی سازی کنید

  یک نکته جالب که مخصوص این بازی می باشد، قابلیت ضخصی سازی دکمه های بازی می باشد. حالت های کنترلر را به راحتی تنظیم کنید.

  زمانی که نخستین بار وارد بازی می شود، از شما پرسیده می شود که تنظیماتتان چگونه باشد.

  کال آف دیوتی، از دو نوع کنترل مختلف تشکیل شده است. هر کدام قطعا ویژگی های خاص خود را دارا می باشد. حالت اول Simple Mode نام دارد.

  Simple Mode، ویژگی شلیک خودکار دارد، کافی است به سمت حریف نشانه گیری کنید. اسلحه تان به طور خودکار به سمت او شلیک خواهد کرد.

  گوشی طبعا محدودیت هایی ایجاد می کند و همزمان انجام چند کار سخت است و مشکلات خاص خود را دارد. پس حالت Simple Mode بسیار مفید می باشد.

  حالت بعدی، حالت پیشرفته است که Advanced Mode نام دارد. بدون فشردن دکمه شلیک، تیراندازی انجام نمی گیرد. باید آن دکمه را نگه دارید.

  Advanced Mode

  این حالت سه نوع متفاوت برای هدف گیری ارائه می دهد. با استفاده هوشمندانه از این ویژگی ها تبدیل به یک بازیکن حرفه ای شوید.

  نول اول ADS می باشد، کافی است دکمه شلیک را به سمت راست ببرید، نگه دارید، هدف گیری برایتان صورت می پذیرد. زمانی که رها کنید، هدف گیری متوقف می شود.

  نوع دوم Hip-Fire است، در این حالت خبری از هدف گیری نیست و خودتان باید به صورت دستی این کار را انجام دهید. کافی است دکمه نشانه گیری را فشار بدهید.

  نوع سوم حالت سفارشی بوده که در صورت داخل بخش تنظیمات تعیین می کنید کدام سلاح نشانه گیری خودکار داشته باشد و کدام سلاح دستی هدایت شود.

  به عنوان مثال، شات گان یا کلت را در حالت نشانه گیری خودکار قرار ندهید. ولس مسلسل یا سلاح نیمه اتوماتیک را به صورت خودکار فعال کنید.

  با توجه به سبک بازی تان و حتی علایق فردی تان می توانید دکمه ها را تعریف کنید و از بازی لذت ببرید. چیدمان سلیقه ای ویژگی بزرگ بازی می باشد.

  برای این موضوع باید بر روی دکمه Customize بزنید و تغییرات لازم را اعلام کرده و سپس ذخیره کنید.

  علاوه براین می توانید میزان شفافیت دکمه ها را تا تقریبا ۲۵ درصد کاهش دهید تا بهتر دید داشته و از حرکات پشت دکمه ها غافل گیر نشوید. مخصوصا اگر نمایشگر گوشی تان کوچک باشد، این عمل کمک بزرگی به شما می کند.

  یکی از مزایای استفاده از تبلت یا گوشی بزرگ این است که با بیش از دو انگت می توانید بازی را هدایت کنید و از آن نهایت لذت را ببرید.

  امیدوارم مقاله ترفندهای بازی Call Of Duty Mobile و نکاتی پیرامون آن برایتان مفید باشد. آیا شما ترفند ویژه و خاصی بلدید؟ آن را با ما در میان بگذارید.

  خرید گیفت کارت گوگل پلی از فروشگاه گیفت گیفت

  در صورتی که مایلید با مناسب ترین قیمت به خرید گیفت کارت گوگل پلی بپردازید، می توانید با فروشگاه گیفت گیفت سر بزنید.

  با استفاده از گیفت کارت های گوگلی پلی می توانید با شارژ حساب گوگل خود به خرید اپلیکیشن، بازی، موزیک و… از پلی استور گوگل بپردازید.

  منبع مطلب : www.giftgift.ir

  مدیر محترم سایت www.giftgift.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آموزش بازی کالاف دیوتی موبایل نکاتی که حتما باید بدانید - زومجی

  آموزش بازی کالاف دیوتی موبایل نکاتی که حتما باید بدانید - زومجی

   استودیو اکتیویژن سازنده مجموعه بازی‌های Call Of Duty با همکاری شرکت بزرگ تنسنت گیمز برای ساخت یک بازی جدید از مجموعه ندای وظیفه شروع به همکاری کرد. حاصل همکاری این دو شرکت منجر به ساخت و انتشار بازی اندروید و بازی آیفون Call of Duty: Mobile شد. در این مقاله همراه ما باشید تا با این بازی زیبا آشنا شوید و نگاهی به نکات و ترفندهای این بازی داشته باشیم.

  شخصیت‌ها و محیط کالاف دیوتی موبایل همان شخصیت‌ها و محیط‌های معروف مجموعه کال اف دیوتی است. این بازی  دارای سه حالت  چندنفره آنلاین، بتل رویال و زامبی است.

  call of duty: mobile

  حالت چندنفره آنلاین کالاف دیوتی موبایل

  اولین بخش بازی کالاف دیوتی موبایل چند نفره آنلاین است که شامل رقابت‌های چند نفره مختلفی می‌شود. مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر:

  این بخش‌ها در نقشه‌های معروف مجموعه Call of Duty قابل بازی هستند و بازیکنان به‌صورت دو تیم پنج نفره یا به اصطلاح پنج مقابل پنج در مقابل یکدیگر قرار می‌دهند. نقشه‌ها شامل نقشه‌های معروف هایجکتد، کراش، کراس‌فایر، سامیت، کیل‌هاوس و نوک‌تاون می‌شوند. نقشه‌های بازی کالاف دیوتی موبایل برای حضور  ۱۰ بازیکن طراحی شده‌اند و بازیکنان رقابت جذاب و مهیجی را با یکدیگر تجربه می‌کنند. اگر شما تازه کال اف دیوتی موبایل را شروع کرده باشید تا قبل از رسیدن به سطح هفت بخش‌های دیگر بازی در دسترس نیست. پس بهترین زمان برای تمرین و افزایش مهارت در بازی همین بخش چند نفره است. این بازی آنلاین است و رقیبان شما ممکن است افراد بسیار با تجربه و مهارت باشند؛ از آنجایی که شما دلتان نمی‌خواهد به‌راحتی شکست بخورید بهتر است در ابتدای کار در بخش VS.AI Practice با ربات‌ها مبارزه کنید تا برای مبارزه با بازیکنان قویتر آماده شوید.

  اول از همه بهتر است همیشه به سراغ مأموریت‌ها و رویداد‌های بازی کالاف دیوتی موبایل بروید. درواقع یکی از بهترین روش‌ها برای به‌دست آوردن تجهیزات و سلاح‌های بازی تکمیل این مأموریت‌ها است. تمرین و اکتشاف نقشه یکی از بهترین راه‌ها برای پیدا کردن نقاط مخفی نقشه‌ها و زوایای مخصوص برای تیراندازی است. نقشه‌های بخش چند نفره را چندین بار پشت سر هم انجام دهید و سعی کنید در هر مسابقه از زوایای جدید به دشمنان خود شلیک کنید.

  call of duty: mobile

  بالاترین سطح بازی کالاف دیوتی موبایل ۱۵۰ است. اگر سطح شما در بازی پایین است و می‌خواهید که سطح خود را سریع‌تر بالا بیاورید و به مرحله ۱۵۰ برسید، بهترین راه برای این کار در بازی زمانی است که امتیاز تجربه‌ دو برابر می‌شود. معمولاٌ در انتهای فصل‌ها یا در زمانی‌که بازی آپدیت جدیدی دریافت می‌کند این ویژگی در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد.

  بازی ندای وظیفه موبایل یک بازی گروهی است و برای لذت بردن هرچه بیشتر از بازی کالاف دیوتی موبایل باید با کمک دوستان‌ خود به مبارزه بروید. اگر دلتان نمی‌خواهد که با هرکسی بازی کنید یا اینکه به‌طور اتفاقی یک ربات هم‌تیمی شما شود، همیشه دوستان جدید اضافه کنید و با دوستانتان به نبرد بروید. پس از پایان هر نبرد امتیازات مختلف افراد در نبرد نمایش داده می‌شود. در این قسمت شما می‌توانید برای افراد مختلف درخواست دوستی بفرستید و آن‌ها را به جمع دوستان خود اضافه کنید. 

  باتوجه‌به شرایط و نوع نقشه استفاده از سلاح‌های متفاوت تاثیر زیادی می‌گذارد. در نتیجه باید قبل از ورود به بازی Layoutها را مرتبط کنید. در قسمت نمایش کاراکتر شما چهار لایه مختلف در اختیار دارید که می‌توانید هر کدام را با یک سلاح مخصوص آماده کنید و در طول نبردها باتوجه‌به وضعیت حریفان اسلحه خود را تغییر دهید.

  قسمت مهم و کار بردی دیگر بازی بخش Perkها است. این قابلیت‌ها که با افزایش سطح یکی یکی برای شما فعال می‌شود در سه گروه عمده تقسیم می‌شوند و هر کدام ویژگی خاصی را به شما اضافه می‌کند که باتوجه‌به سلاح و نوع بازی کالاف دیوتی موبایل می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. مثلاٌ برای لایه تک تیرانداز خود می‌توانید پِرک‌هایی که شلیک شما را بی‌صدا می‌کنند یا شما را از دید رادارها خارج می‌کنند، انتخاب کنید یا اگر به‌دنبال نبرد نزدیک هستید و می‌خواهید به دشمن نزدیک شوید، قابلیت‌های مربوط‌ به افزایش مقاومت دربرابر انفجار یا حرکت بی‌صدا را فعال کنید.

  call of duty: mobile

  مهارت کاراکتر Operator Skill سلاح‌های قدرتمند و کاربردی هستند که در قسمت چند نفره بازی کالاف دیوتی موبایل قرار دارند. این سلاح‌ها در طول مسابقه و با گذر زمان برای شما فعال می‌شوند. این سلاح‌ها در ابتدای بازی کالاف دیوتی موبایل قفل هستند و با افزایش سطح شما در بازی کالاف دیوتی موبایل برای شما فعال می‌شوند. تعداد این سلاح‌ها در حال حاضر هفت عدد است که شما پیش از شروع مسابقه باید یکی از این سلاح‌ها را در قسمت Layout برای خود انتخاب کنید. این سلاح‌های قوی و قدرتمند محدودیت استفاده دارند. یعنی پس از تعداد مشخصی شلیک از کار می‌افتند، اما قدرت بسیار زیاد آن‌ها طوری است که اگر درست و حساب شده از آن‌ها استفاده کنید، به‌‌راحتی می‌توانید برنده شوید. این سلاح‌های قدرتمند در زیر نقشه بازی کالاف دیوتی موبایل قرار دارد.

  call of duty: mobile

  Scorestreaksها یکی دیگر از ویژگی‌های بخش چند نفره بازی است. Scorestreaksها سلاح‌ها و ابزارهایی هستند که هرکدام به امتیاز مشخصی برای فعال شدن نیاز دارند. این امتیازها با کشتن دشمنانتان در بازی کال اف دیوتی موبایل به‌دست می‌آیند. حواستان باشد پس از هربار کشته شدن در بازی این امتیازها صفر می‌شود مگر اینکه Perk مخصوصی که جلوی صفر شدن آن‌ را می‌گیرد، استفاده کرده باشید. تعداد این سلاح‌ها ۱۱ عدد است و شما در هر مسابقه تنها می‌توانید سه عدد از آن‌هارا با خود ببرید. این سلاح‌ها و ابزارها ویژگی‌های جالبی دارند و طیف گسترده‌ای از امکانات را مثل ایردراپ، پهباد، موشک و... را به شما ارائه می‌دهد.  

  قدر Air Drop‌ها را بدانید. ایر دراپ‌ها یکی از Scorestreaksهای بازی است که شما می‌توانید در مسابقه چند نفره با رساندن امتیاز خود به‌سطح مشخص درخواست کمک هوایی کنید. البته در سطح‌های پایین چیز شگفت انگیزی در این دراپ‌ها وجود ندارد، اما در امتیاز بالا می‌توانید سلاح‌ها و قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای از دراپ‌ها بگیرید. 

  call of duty: mobile

  همیشه جوایز خوب برای افرادی است که بهتر بازی می‌کنند. بمب هسته‌ای (Nuke) یک سلاح مخفی بازیکالاف دیوتی موبایل در بخش چند نفره است که به‌‌راحتی به دست نمی‌آید. اگر لول شما در بازی بیشتر از ۲۰ باشد و در بخش چند نفره بازی بتوانید بدون اینکه کشته شوید ۲۵ نفر را بکشید، قابلیت بمب هسته‌ای برای شما فعال می‌شود. برای فعال شدن این قابلیت لازم نیست تنظیمات خاصی انجام بدهید. در صورتی که به امتیاز مشخص شده برسید این ویژگی برای شما فعال می‌شود. با استفاده از این قابلیت تمام دشمنان شما در بازی کشته می‌شوند.

  یکی دیگر از تنظیمات پر کاربرد تنظیمات گرافیک بازی است. کالاف دیوتی موبایل در طراحی محیط بسیار خوب عمل کرده است و تمام جزییات محیط را به خوبی نمایش داده است. در برخی مواقع ممکن است به خاطر بالا بودن تنظیمات گرافیکی با کند شدن بازی مواجه شوید. اگر نمی‌خواهید حین بازی چیزی از جزییات بازی را از دست بدهید، میزان نور صفحه‌ نمایش را زیاد کنید این کار باعث می‌شود جزییات را به خوبی ببینید و کوچک‌ترین حرکات را هم متوجه شوید.

  صداهای واقع گرایانه به‌همراه جزییات زیاد باعث افزایش لذت انجام بازی می‌شود، ولی صداها فقط برای لذت بردن نیستند. در مواقع بسیار زیادی مرگ و زندگی شما به همین صداها بستگی دارد. پس برای اینکه تمام صداهای اطراف مثل جهت شلیک گلوله یا به‌خصوص صدای پای حریفانتان را بشنوید، حتما از هدفون استفاده کنید. در صورت استفاده بازیکنان از UAV ،Missle Strike یا سایر تجهیزات بازی این‌ موارد را اعلام می‌کند؛ در صورت توجه به صدای گزارش‌ها بازی کالاف دیوتی موبایل می‌توانید جان سالم به‌در ببرید.

  در قسمت چند نفره بازی کارت‌های XP را خرج کنید و تفنگتان را ارتقا دهید. شما دلتان نمی‌خواهد برای پایین بودن قدرت تفنگتان بازی کالاف دیوتی موبایل را ببازید.

  کالاف دیوتی موبایل بتل رویال

  بعد از بخش چندنفره، Call Of Duty موبایل همچنین از حالت بتل‌رویال نیز پشتیبانی می‌کند. بتل رویال کالاف دیوتی موبایل داری حالت‌های انفرادی و تکی است. در این قسمت ۱۰۰ بازیکن توسط هواپیما روی نقشه رها می‌شوند و باید با گشت‌و‌گذار در محیط تفنگ و تجهیزات پیدا کنند. درنهایت آخرین فرد یا گروهی که زنده بماند برنده است.

  call of duty: mobile

  نقشه بتل رویال کالاف دیوتی موبایل  از محیط‌های متفاوت با ویژگی متفاوت تشکیل شده است. مناطقی که وسایل نقلیه بهتر و مهمات بیشتری در آن‌ها پیدا می‌شود بهترین گزینه برای جست‌وجو است در ادامه به بررسی مناطقی که بیشترین لوت را دارند، می‌پردازیم. در نقشه بالا دایره‌های قرمز مکان‌های هستند که بیشترین و بهترین مهمات در آن‌ها پیدا می‌شوند. یکی از مهم‌ترین وسایل نقلیه بازی کالاف دیوتی موبایل هلیکوپتر است تا حالا از این وسیله برای عبور و مرور استفاده کرده‌اید؟ در نقشه زیر به شما مکان‌هایی که می‌توانید در آن‌جا هلیکوپتر پیدا کنید با رنگ زرد مشخص شده است. فقط حواستان به افرادی که از پایین به شما شلیک می‌کنند، باشد.

  call of duty: mobile

  یکی از قابلیت‌های جذابی که حالت بتل رویال کالاف دیوتی موبایل را از سایر بازی‌ها متمایز می‌کند، ویژگی کلاس‌ها است. دوست دارید دشمنان‌تان را از پشت دیوار هم پیدا کنید یا اینکه با گروهی از زامبی ها دشمنانتان را غافل گیر کنید، در این بازی هشت کلاس مختلف وجود دارد که در ابتدای هر بازی ‌باید کلاس خود را انتخاب کنید.

  طرفدار هرکدام از کلاس‌ها هستید یادتان نرود وقتی فرود آمدید کلاس‌ خود را ارتقا دهید. برای این کار به نقاط بنفش رنگ روی نقشه توجه کنید که اسم این نقاط ترمینال است. زمانی که ترمینال‌ها آماده شود، بازی به شما اعلام می‌کند. به این نقاط بروید و قطعه‌های که برای ارتقا کلاس‌تان لازم است، را بردارید. وقتی کلاس‌تان ارتقا می‌دهید توانایی‌های شما افزایش پیدا می‌کند. فهرست کلاس‌های متفاوت بازی به شرح زیر است:

  call of duty: mobile

  برای برگرداندن سلامتی خود از آمپول آدرنالین استفاده کنید. این آمپول علاوه‌‌بر اینکه سلامتی شما را پر می‌کند، به شما ۱۵۰ امتیاز جان اضافی هم می‌دهد چیزی که در هیچ کدام از شفا بخش‌های دیگر وجود ندارد. 

  در کالاف دیوتی موبایل بتل رویال هیچگاه نمی‌دانید کی و از کجا به شما شلیک می‌شود. بنابراین همیشه خشاب خود را پر نگه دارید و موقع شلیک کردن هم سعی کنید به سمت سر حریف نشانه‌گیری کنید. قسمت‌های دیگر بدن مقاومت بیشتری دارند و اگر در یک نبرد رو در رو حریف سر شما را نشانه برود، باید با نبرد خداحافظی کنید. همچنین شلیک زیر آب یکی دیگر از توانایی‌های جالب بازی کالاف دیوتی موبایل است. شما می‌توانید زیر آب مخفی شوید و به دشمنان خود شلیک کنید.

  در موقعیت‌هایی که رو در رو که به سمت یکدیگر شلیک می‌کنید، تحرک نکته اصلی پیروزی است. سعی کنید تا حد امکان از ایستادن در یک نقطه و شلیک کردن خودداری کنید. بهتر با یک انگشت کاراکتر را حرکت بدهید و با انگشت دیگر نشانه تفنگ را ثابت نگه دارید. 

  call of duty: mobile

  اگر گروهی در کالاف دیوتی موبایل بتل رویال شرکت می‌کنید، فراموش نکنید که هم تیمی‌های خود را نجات دهید و در صورتی که کشته شدند، آن‌ها را دوباره بازیابی کنید تا به مسابقه بازگردند. یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب این بازی امکان برگشتن به بازی حتی پس از کشته شدن است. درست شنیدید حتی بعد از مردن. برای این کار کافی است هم تیمی شما به محلی که در آن‌جا کشته شده‌اید بیاید و مدال شما را بردارد بعد از اینکه مدال شما را برداشت، باید روی مدالی که درکنار اسم بازیکن نمایش داده می‌شود بزند تا مدال بازیکن اسکن شود. پس از این کار در هواپیمای نجات بعدی دوباره وارد میدان مبارزه می‌شوید. فقط حواستان باشد وقتی مدال کسی را برای نجات برداشته‌اید کشته نشوید، چون در این صورت هم‌تیمی شما هم کشته می‌شود.

  پیدا کردن حالت سینه‌خیز شاید در ابتدا سخت باشد، ولی برای این کار کافی است دکمه نشستن را چند ثانیه نگه دارید.

  call of duty: mobile

  نکته جالب دیگر این است که در کوله پشتی شما محدودیتی برای مهمات وجود ندارد و می‌توانید از هرکدام از گلوله‌ها ۹۹۹ عدد داشته باشید. پس با خیال راحت گلوله جمع کنید و نگران پر شدن کوله پشتی خود نباشید. ولی گلوله زیاد به چه کار می‌آید؟ ممکن است سلاح قوی‌تری پیدا کنید یا اینکه بخواهید آن‌ها را به هم تیمی‌تان بدهید. حتی می‌توانید آن‌ها را بردارید تا به دست دشمنانتان نیافتد.

  شما به‌راحتی می‌توانید زاویه دوربین بازی را تغییر دهید. برای این کار کافی است دکمه‌ای که در گوشه‌ی پایین سمت چپ قرار دارد را بزنید. همچنین وقتی در حال حرکت هستید، کلید حرکت را تا بالای صفحه بکشید روی دویدن قفل می‌شود و دیگر نیازی به فشار دادن دکمه دویدن ندارید.

  در بتل رویال کال اف دیوتی موبایل برای شما کمک‌های هوایی ارسال می‌شود که می‌توانید تجهیزات افسانه‌ای و فوق‌العاده‌ای بیابید مثل سلاح تک تیراندازی که مجهز به دوربین اشعه ایکس است. ولی حواستان جمع باشد، چون تعدادی از بازیکن‌ها درکنار این دراپ‌ها کمین کرده‌اند.

  call of duty: mobile

  حالت زامبی

  پس از رسیدن به لول ۵ در بازی Call of Duty: Mobile، بازیکنان می‌توانند حالت زامبی را بازی کنند. این حالت بازی در Shi No Numa جریان دارد که برای اولین‌بار در بازی Call of Duty: World at War آن را دیدیم. دو راه مختلف برای بازی در حالت زامبی وجود دارد. یک حالت Survival (بقا)‌ است که در آن باید سعی کنید تا زمانی‌که می‌توانید زنده بمانید که طرفداران بازی با این حالت آشنا هستند. حالت دیگر Raid Mode است در آن باید سعی کنید پیش از روبه‌رو شدن با یک باس با نام The Abomination، دربرابر تعدادی موج دشمن زنده بمانید. Raid Mode یک حالت جدید از زامبی است که تابه‌حال در تاریخ این سری بازی آن را ندیده‌ایم.

  call of duty: mobile

  سلاح‌های بازی کال اف دیوتی موبایل

  خب حالا نوبت به تفنگ‌ها رسید. تنوع اسلحه‌ها در این بازی بسیار زیاد است و هرکدام از تفنگ‌ها ویژگی‌های متفاوتی دارند. در فهرست پنج‌تایی زیر محبوب‌ترین و برترین تفنگ‌های این بازی براساس نظر بازیکنان را به شما معرفی می‌کنیم.

  call of duty: mobile

  همان‌طور که می‌دانید تفنگ‌ها در بازی دارای ملحقات متعددی هستند که با افزایش سطح تفنگ برای شما قابل دسترس می‌شوند. هر کدام از این ملحقات اثر مخصوصی دارند و موجب بهبود عملکرد تفنگ شما در زمینه‌ای خاص می‌شوند. شما باید باتوجه‌ به سبک و نوع بازی کال اف دیوتی موبایل، ملحقات مخصوص تفنگتان را انتخاب کنید. در فهرست زیر بهترین انتخاب‌ها براساس نظرات بازیکنان حرفه‌ای را برای شما آورده‌ایم.

  همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم، شما می‌توانید کنترلر پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان را به تلفن همراه خود ازطریق بلوتوث متصل کنید و به تجربه بازی کال اف دیوتی موبایل بپردازید. البته توجه داشته باشید که وقتی از کنترلر بازی کالاف دیوتی موبایل استفاده می‌کنید، حریفان شما هم از بین افرادی که از کنترلر استفاده می‌کنند، انتخاب می‌شوند. روش اتصال این کنترلرها به تلفن همراه بسیار ساده است. اگر از سیستم‌عامل iOS استفاده می‌کنید مطمئن شوید که از نسخه 11 و بالاتر این سیستم‌عامل استفاده می‌کنید. حالا بلوتوث گوشی خود را روشن کنید.

  سپس برای اینکه کنترلرهای شما توسط بلوتوث شناسایی شود باید دکمه‌های PS و Share را روی کنترلر پلی‌استیشن 4 و دکمه‌های Xbox و Sync را روی کنترلر ایکس‌باکس به‌طور همزمان نگه دارید. پس از اینکه کنترلرهای شما توسط تلفن همراه‌تان شناسایی شد. وارد بازی شوید و در قسمت تنظیمات کنترلر مطمئن شوید که اتصال به درستی انجام شده است. کاربران سیستم‌عامل اندروید هم به‌راحتی می‌توانند کنترلر را به تلفن خود متصل کنند. این کار مشابه سیستم‌عامل iOS است. برای این کار کافی است پس از فشار دادن دکمه‌های کنترلر براساس دستور بالا گزینه Pair New Device را در بلوتوث گوشی فعال کنید.

  call of duty: mobile

  یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی قابلیت شخصی سازی دکمه‌های بازی کالاف دیوتی موبایل است. با رفتن به قسمت تنظیمات بازی اولین چیزی که به شما نمایش داده می‌شود، تنظیمات مربوط‌ به حالت‌های کنترل بازی است. شما در این بازی با دو نوع کنترل مختلف سر و کار دارید که هرکدام ویژگی‌های کاربردی و منحصر به فردی دارند. حالت اول با نام حالت ساده Simple Mode شناخته می‌شود. این حالت داری قابلیت شلیک خودکار است یعنی اینکه وقتی به سمت دشمن نشانه‌گیری می‌کنید، تفنگ شما به‌صورت اتوماتیک شروع به شلیک می‌کند. باتوجه‌ به محدودیت‌های تلفن همراه و سخت بودن انجام چند کار با یک انگشت به‌صورت همزمان، به شما توصیه می‌کنم همیشه از این حالت استفاده کنید. حالت دوم حالت پیشرفته Advanced Mode حالتی است که شما برای شلیک کردن لازم است دکمه شلیک را نگه دارید.

  حالت پیشرفته دارای سه نوع متفاوت هدف‌گیری است که استفاده هوشمندانه از آن‌ها شما را به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل می‌کند. نوع اول ADS است در این حالت وقتی که شما دکمه شلیک سمت راست صفحه را نگه می‌دارید، هدف‌گیری هم برای شما انجام می‌شود و وقتی دکمه شلیک را رها می‌کنید، از حالت هدف‌گیری خارج می‌شود. در نوع دوم که Hip-Fire نام دارد هدف گیری برای شما انجام نمی‌شود و شما خودتان باید به‌صورت دستی دکمه نشانه گیری را فشار بدهید.

  نوع سوم حالت سفارشی است در این حالت شما با فشار دادن دکمه تنظیمات مربوطه مشخص می‌کنید که برای چه نوعی از سلاح‌ها نشانه‌گیری خودکار انجام شود و برای کدام نوع انجام نشود. مثلاٌ می‌توانید نشانه‌گیری خودکار را برای شات‌گان یا کلت غیرفعال کنید و آن‌ را برای مسلسل یا سلاح نیمه اتوماتیک فعال کنید. سبک بازی کالاف دیوتی موبایل و علایق متفاوت شما شکل حرکات و استفاده از دکمه‌ها را تعیین می‌کند؛ پس از اینکه با بازی آشنا شدید، چیدمان دکمه‌ها را مطابق سلیقه خود تغییر دهید.

  برای این کار کافی است روی دکمه Customize ضربه بزنید و پس از اعمال تغییرات آن‌ها را ذخیره کنید. همچنین بهتر است میزان شفافیت دکمه‌ها را تا حدود ۲۵ درصد کم کنید تا دید بهتری داشته باشید و حرکات پشت دکمه‌ها را ببینید. اگر صفحه‌نمایش کوچکی دارید این ویژگی حتماٌ به شما کمک می‌کند.

  خودتان را به استفاده از دو انگشت محدود نکنید. اگر با تبلت یا گوشی‌های بزرگ بازی می‌کنید می‌توانید آن را روی میز گذاشته و با چهار یا شش انگشت بازی کنید. برای دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل کلیک کنید.

  منبع مطلب : www.zoomg.ir

  مدیر محترم سایت www.zoomg.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  5 ترفند در Call Of Duty Mobile که نمیدانید! | فروشگاه اینترنتی گیمینو

  5 ترفند در Call Of Duty Mobile که نمیدانید! | فروشگاه اینترنتی گیمینو

  به جرئت می‌توان ادعا کرد که گیمری پیدا نمی شود که با هیچ کدام از نسخه های بازی محبوب “Call of Duty” خاطره نداشته باشد. اخیرا نسخه ای آنلاین برای این بازی محبوب تحت عنوان Call Of Duty Mobile  منتشر شده است که به سرعت محبوبیت بالایی رو بین گیمر ها، به ویژه گیمر های ایرانی بدست آورده است.

  اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از بازی کردن Fortnite و‌ Pubg خسته شده اید، Call Of Duty Mobile قطعا تجربه متفاوتی را می تواند برای شما رقم بزند.

  در Call of duty موبایل هم مانند سایر بازی های آنلاین یک سری ترفند وجود داره.

  معمولا بازیکن ها از این ترفند ها اطلاعی ندارند، پس اگر شما بلد باشید، یک قدم از باقی افراد جلو تر هستید!

  در گیمینو قصد داریم تا به معرفی ۵ تا چند تا از این ترفند ها بپردازیم:

  ۱- شلیک در آب

  اگر در آب بودید و دشمنی دیدید، هول نکنید!

  شما به راحتی می‌تونید زیر آب بیاید و شلیک کنید!

  ۲- موقعیت دشمن

  با کلیک بر روی این گزینه (عکس پایین) می تونید موقیعت دشمن توی نقشه رو ببینید.

  کال اف دیوتی موبایل - دانلود بازی موبایل کال اف دیوتی برای اندروید - دانلود بازی موبایل کال اف دیوتی - کال اف دیوتی موبایل فارسروید

  همچنین اگر دشمن در نزدیکی شما باشه با علامت قرمز در محیط بازی می تونید متوجه بشید که کجا هستش.

  کال اف دیوتی موبایل - دانلود بازی موبایل کال اف دیوتی برای اندروید - دانلود بازی موبایل کال اف دیوتی - کال اف دیوتی موبایل فارسروید

  ۳- کشتن زامبی باس

  هر موقع با “زامبی باس” مواجه شدید، به پشت نرده ها برید.

  کال اف دیوتی موبایل - دانلود بازی موبایل کال اف دیوتی برای اندروید - دانلود بازی موبایل کال اف دیوتی - کال اف دیوتی موبایل فارسروید

  “زامبی باس” از محدوده نرده ها فراتر نمیتونه بیاد و می‌تونید از پشت نرده ها با خیالت به سمتش شلیک کنید!

  کال اف دیوتی موبایل - دانلود بازی موبایل کال اف دیوتی برای اندروید - دانلود بازی موبایل کال اف دیوتی - کال اف دیوتی موبایل فارسروید

  ۴- بهبود جون بازیکن

  با دویدن می‌تونید بازیکن رو درمان کنید تا جونش پر بشه!

  کال اف دیوتی موبایل - دانلود بازی موبایل کال اف دیوتی برای اندروید - دانلود بازی موبایل کال اف دیوتی - کال اف دیوتی موبایل فارسروید

  ۵- تغییر ویو به اول شخص

  با فشردن این دکمه (تصویر پایین) در ویو شما تغییر به وجود میاد.

  کال اف دیوتی موبایل - دانلود بازی موبایل کال اف دیوتی برای اندروید - دانلود بازی موبایل کال اف دیوتی - کال اف دیوتی موبایل فارسروید

  شما از حالت سوم شخص خارج خواهید شد و به حالت پیشفرض بازی های Call Of Duty یعنی اول شخص وارد می‌شوید.

  منبع مطلب : gamino24.com

  مدیر محترم سایت gamino24.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 18 روز قبل
  1

  😷😷😷🌏🌏

  محمد 9 ماه قبل
  1

  من یاد گرفتن سی پی رایگان به دوستانم یادمیدهم

  محمد 9 ماه قبل
  -1

  من سی پی میفروشم

  محمد 9 ماه قبل
  -1

  من سی پی میفروشم

  محمد 9 ماه قبل
  1

  سلام کالاف دیوتی می شود سی پی رایگان گرفت و اسکین های رایگان گرفت وباگ های جدید گردونه

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید