توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تغذیه عروس هلندی در زمان تخمگذاری

  1 بازدید

  تغذیه عروس هلندی در زمان تخمگذاری را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  وبلاگ تخصصی عروس هلندی

  وبلاگ تخصصی عروس هلندی

  تغذیه عروس از جوجه گی تا تخم گذاری

  دوره اول: جوجه های جدا شده از والدین  جوجه ها پس از جدا شدن از مولدها و کسب اطمینان ما از خوردن دانه می توانند به تنهایی و بدونه کمک والدین تغذیه کنند


  سن جدا شدن جوجه هایی که توسط والدین تغذیه شده اند 42 روز می باشد که این رقم تقریبی بوده و ممکن است چند روز بیشتر طول بکشد .


  گذاشتن غذا های نرم مثل گندم پخته و تخم مرغ پخته در کنار دانه ها  (در روزهای ابتدایی جدا کردن) ترس از گشنه موندن جوجه ها رو از بین میبره و این نکته هم که بعضا مشاهده میشود که جوجه ها دانه نمیخورن و علاقه زیادی به غذا های نرم دارن ،،،


  در این صورت شما باید دانه ها را روی غذای نرم بپاشید و هر روز مقدار غذا های نرم را کم کنید تا جوجه ها به خوردن غذای اصلی که همان مخلوط ارزن و کتان می باشد تشویق شوند ،،،تا جایی که بتوانند با دانه ها خود را سیر کنند.  غذاهای مجاز و تغذیه عروس هلندی ها از زمان جدا شدن تا قبل از بلوغ جنسی  ارزن و کتان (ارزن 750 گرم و کتان 250 گرم) (توجه داشته باشید غذای اصلی همه کاکتیل های محبوس نزد ما مخلوط همین دو دانه می باشد)  انواع سبزیجات هفته ای یک بار (از شسته شدن خوب سبزی ها اطمینان حاصل کنید)


  (کاهو،اسفناج،کلم بروکلی،برگ کلم،برگ چغندر، تره،جعفری،شوید،گشنیز، فلفل دلمه ای و فلفل سبز، کرفس و هویج...)  انواع میوه های تازه و رسیده هفته ای یک بار (از شسته شدن و جدا شدن دانه های میوه ها اطمینان حاصل کنید)


  سیب ،پرتقال، انواع هلو ،انگور و انار ...  برای کسب اطلاعت بیشتر از مقدار استفاده انواع میوه ها و سبزیجات از تایپیک پرسش و پاسخ عروس هلندی ها استفاده بفزمایید.  هر ده روز یک بار به اندازه یک بند انگشت تخم مرغ  هر ده روز یک بار به اندازه تعداد جوجه ها برایشان فقط 10 عدد تخمه  هر ده روز یک بار از ذرت تازه استفاده کنید و یا ذزت پخته هم میتوانید استفاده کنید.  میتوانید هفته ای یک بار از حبوبات پخته مانند گندم و عدس و ماش ...پخته شده استفاده کنید.  (نکات مهم)  از دادن هر گونه دانه های گرم (شاهدانه و کافشه و تخم بذرک نیجر ...) و زیاده روی غذاهایی با طبع گرم بالا خودادی کنید.  از زیاده روی در استفاده سبزیجات و میوه ها بپرهیزید (موجب اسهال می شود)  تغذیه پرنده های محبوس در قفس با عروس های آزاد از نظر کیفیت یکی ولی از نظر کمیتی متفاوت است


  میتوانید کمی دانه های چرب و پروتئنی را برای پرنده های آزاد بیشتر کنید.و نگران چاقی و کبد چرب برای عروس های آزاد نباشید.  استفاده از کف دریا در همه دوره های الزامی هست و استفاده ار بلوک معدنی همه چیزو تکمیل می کنه.  آب تازه به صورت روزانه استفاده کنید و در صورت بروز هر گونه بیماری در گله سریعا به دامپزشک مراجعه کنید تا تجویز دارو شود. از مصرف خودسرانه هر گونه دارو پرهیز کنید.


  استفاده از مولتی ویتامین با نظر اساتید سایت (شرح حال) و یا نظر دکتر دامپزشک باشد ...زیرا جوجه ها نیازی به مصرف هیچ گونه مولتی ویتامینی ندارند و با تغذیه اصولی تمام نیازهای آنها بر طرف میشود.


  دوره دوم:تغذیه عروس هلندی ها در زمان آماده سازی برای تکثیر  بعد از رسیدن سن طوطی های شما به بلوغ جنسی باید کم کم تغذیه گرم شود این سن معمولا از 14 ماهگی به بعد است.


  بعد از مشاهده چندین جفتگیری لانه گذاری انجام می شود.


  تغذیه این دوره بسیار حساس است به خصوص برای جفتهایی که اولین بار سیکل جوجه کشی را آغاز کرده اند.


  ما هم تفاسیر مورد بحث خود را در مورد جفتهای تازه کار قرار می دهیم.  تغذیه عروس هلندی ها در این دوره :  مخلوط دانه


  مخلوط دانه اصلی شما میتواند از 750 گرم ارزن و 250 گرم کتان و صدو پنجاه گرم مخلوط  شاهدانه و کافشه و تخم کاسنی باشد .


  سبزیجات


  دو بار درهفته از سبزیجاتی مانند جعفری و شویدو گشنیزو کلم سفید و بروکلی و کرفس و فلفل دلمه و کاهو استفاده کنید.یا هویج رنده شده


  میوه ها


  سیب و هلو در این دوره بسیار مناسب هستن.


  پروتئن


  تخم مرغ پخته (که رویش خرفه پاشیده شده باشد) و 20 تا 30 عدد جوانه گندم حتما در هفته استفاده شود. حبوبات پخته نیز محدود توصیه می شود.


  مولتی ویتامین ها:


  قطره مکمل کلسیم (تا گذاشتن اولین تخم)


  قطره ادث ای (15 روز قبل از تخم گزاری)


  مولتی ویتامین (تا گذاشتن اولین تخم)  (نکات مهم)  موضوع بسیار مهم در این دوره آرامش محیط است.  بلوغ جسمی و جنسی کاکتیل ها بسیار مهم است،،، با گرم کردن پیش از موعد آنها چیزی به جزء ضرر به دست نخواهیم آورد.  فاصله زمانی تقویتی ها رعایت شود مثلا اگر شنبه تخم مرغ پخته بود یکشنبه سبزیجات و دوشنبه جوانه ها ... والی آخر  مقدار استفاده از فلفل دلمه و کرفس و کاهو کم باشد.  از مارک های معروف و امتحان پس داده استفاده کنید که با خیال راحت مصرف کنید و نتیجه مطلوب بگیرید (برندهای معتبر نکتون، لاتک،تابرنیل)  استفاده از کف دریا اجباری و بلوک معدنی و قطره مینرال تکمیل کننده آن هستن.  میتوانید هفته ای یک بار از هفت تخم هم استفاده کنید.


   دوره سوم:تغذیه عروس هلندی ها در زمان تخم گذاری و نشستن روی تخمها  اغلب کاکتیل ها در هر سیکل جوجه کشی چهار الی پنج تخم می گذارند،که بعضا بیشتر هم مشاهده شده است.  آمادگی جفت و تغذیه و استراحت (برای جفت های با تجربه گذرانده سیکل جوجه کشی) و تغییر فصل ها از عوامل اصلی تعداد تخم در عروس ها می باشند.  تغذیه ای که عروس هلندی ها از زمان گذاشتن اولین تخم باید داشته باشند معتدل خواهد بود.  با آغاز تخم گزاری کلیه غذا های گرم و محرک زیر را از برنامه غذایی عروس هلندی ها حذف کنید و باقی موارد (گفته شده در محله قبلی) را تا پایان تخم گزاری ادامه دهید.


  فقط مقدار کاهو را در این دوره دو برابر می شود و در دانه های آنها میتوانید از تخم منداب هم استفاده کنید.  انواع دانه های گرم و محرک که باید حذف بشوند:  کافشه و شاهدانه و تخم بذرک ...


  هفت تخم


  انواع جوانه ها


   سبزی های گرم مثل جعفری


  انواع مولتی ویتامین ها  بعد از اتمام تخم گذاری :  ازن و یک هشتم مقدار آن کتان


  فقط یک وعده تخم مرغ پخته تا زمان به دنیا آمدن جوجه ها


  هفته ای دو بار تکه سالادی کاهو و یا سبزی گشنیز


  هر ده روز چند عدد گندم پخته و چند عدد تخمه


  دوره چهارم: غذا دادن مولدها به جوجه ها
  بعد از 16 تا 21 روز بسته به دما و شرایط محیطی جوجه عروس ها کم کم از تخمها بیرون می آیند. معمولا 12 ساعت اول تولد غذایی دریافت نمی کنند ولی کم کم غذای نرم و رقیقی که مناسب برای روزهای اول جوجه ها می باشد توسط والدین به جوجه ها داده می شود.  از زمان به دنیا آمدن جوجه ها:  مخلوط 750 گرم ارزن و 250 گرم کتان  تخم مرغ پخته و گندم پخته از روز اول هر روز در اختیار جفت قرار می گیرد.  5 روز بعد از تولد جوجه آخر کم کم تخمه هم به جیره غذایی آنها اضافه کنید.  از روز دهم به بعد کم کم سبزیجات مجاز (گشنیزو جعفری و شوید ...) در اختیار جفت قرار دهید.  بعد از دو هفته می توانید هویج و سیب و هلو انواع این میوه ها  رو خام و یا پخته شده به مقدار محدودی در اختیار جفت قرار دهید.  کم کم ذرت تازه و و اگه در دسترس نبود میتوانید پخته آن را در اختیار جفت قرار دهید.  بعد از بیرون آمدن جوجه ها از لانه میتوانید همه غذا های مجاز را در اختیار جفت قرار دهید.
  (نکات مهم)  آب تازه هر روز در اختیار جفت قرار گیرد. (عروس هلتدی ها استاد برگردوندن غذا داخل ظرف آب هستن در صورت نیاز روزی دوبار آب را  تعویض کنید)


  به هیچ عنوان از هیچ گونه مولتی ویتامینی استفاده نکنید.


  دانه ها و غذا هایی که در اختیار جفت قرار می گیرند تازه و بدور از هر گونه پوسیدگی باشند.


  در دادنه سبزیجات اصلا زیاده روی نکنید موجب اسهال می شود.


  اگر هویج را رنده شده و خام می دهید فشار دهید تا مقداری آبش گرفته شود (موجب ورم روده می شود)


  بعد از بیرون آمدن جوجه ها از لانه از دادنه دانه های گرم پرهیز کنید ولی انواع جوانه ها بسیار مفید است.


  کف دریا و آجر معدنی بسیار در رشد جوجه ها موئثر است و یادتان باشد در این دوره جفت بسیار زیاد نیاز به مواد معدنی دارند.


  دوره پرریزی عروس ها:  کاکتیل ها هم مانند سایر طوطی سانان در شرایط طبیعی دوران پرریزی دارند، در این دوره به تدریج پرهای قدیمی ریخته و پرهای جدید جایگزین آن می شوند.


  در این دوره نیاز کاکتیل ها به کلسیم و موادمعدنی برخی اسید آمینو های اساسی بیشتر شده و ما باید شرایطی ایجاد کنیم که آنها در بهترین شرایط این دوره را پشت سر بگذارند.


  در این دوره سبزیجات و میوه های تازه بهترین غذا برای عروس هلندی ها می باشد.  تغذیه این دوره  ارزن و یک هشتم که مقدار آن کتان


  انواع سبزیجات حاوی کلسیم بالا


  کرفس ، اسفناج ، برگ کلم ، کلم بروکلی ،شوید


  انواع میوه های حاوی کلسیم بالا


  سیب و انجیر و خرما مقدار کم مصرف شود.  استفاده از قطره مکمل کلسیم و مودا تابرنیل و قطره مینرال در این دوره بسیار با اهمیت است.


  کف دریا و آجر معدنی در این دوره حتما استفاده شود.  نکات مهم:  هر گونه دانه گرم حذف شود .


  هفت تخم تا پایان دوره پرریزی قطع شود.


  از دادن سبزیجات طبع گرم بپرهیزید و جوانه ها را محدود کنید.


  استفاده غذاهای چرب مثل تخمه و ذرت را محدود کنید.


  نور آفتاب بسیار ارزشمند است و استحمام هفته ای یک بار توصیه می شود. (دمای محیط کنترل شود)


  محیط زندگی کاکتیل ها نباید نوسان دمایی زیادی داشته باشد. نوسان دمایی می تواند از عوامل غیر طبیعی پرریزی شود.


  پرریزی طبیعی با تغییر فصل هر سال یک بار اتفاق می افتد و به مدت دوماه ادامه دارد. (که امری طبیعی است)


  پرریزی عمومی در تمام نواحی طوطی شما اتفاق می افتد و روی بدن انها مشهود نیست و فقط بهم ریختگی بالها مشاهده می شود... هر گونه پرریختگی موضعی و قابل مشاهده که پوست طوطی شما معلوم می شود نمیتواند پرریزی طبیعی باشد و باید به دامپزشک مراجعه کنید.


  بعضی موقع ها پرریزی در عروس ها به علت و عوامل غیر طبیعی اتفاق می افتد که گاهی خطرناک نیز هست،،،  تخم گذاری های متعدد عروس ماده


  عادات بد غذایی و سوءتغذیه و خوردن زیاد غذا های گرم


  آلودگی محیط و گرمای زیاد محیط


  منبع مطلب : parrotya.blogsky.com

  مدیر محترم سایت parrotya.blogsky.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مرجع تخصصی عروس هلندی

  مرجع تخصصی عروس هلندی

  نکاتی درباره ی غذای جفت های مولد

  بنا به نظرات کاربران محترم تصمیم گرفتم پستی تخصصی در مورد تغذیه ی جفت های مولدی در هنگام جوجه داری برای اطلاع کاربران منتشر کنم.

  اصولا زمانی که دارندگان عروس هلندی مولد قصد جوجه کشی یا همان تکثیر عروس هلندی را دارند نخستین و مهمترین امر بدوی این عمل، توجه به تغذیه ی آنان هست.

  ما در این جا دو حالت در نظر می گیریم:

  حالت اول: دوران تخم گذاری و خوابیدن بر روی تخم

  حالت دوم: دوران تولد جوجه ها و تغذیه ی جوجه و والدین


  حالت اول:

  در این حالت نخستین امری که باید از آن اجتناب بشه ، استفاده از مولتی ویتامین خواه جهت تقویت بدنی عروس ها و خواه جهت نطفه زدن تخم ها.

  استفاده از غذاهای اصلی جفت یعنی همان ارزن، تخم کتان به میزان ربع مقدار ارزن،(نیازی به استفاده از تخم کافشه یا تخم گلرنگ در این زمان نیست)، و هم چنین استفاده از تخم آفتابگردان به صورت متعارف درطول هفته باید کاملا رعایت بشود.


  در کنار این دسته از غذاهای اصلی، استفاده از غذاهای غیر فیبری(یعنی غذاهایی که در درون خود دارای مقداری آب بوده مانند میوه جات و سبزیجات) توصیه می گردد.

  از جمله این دسته غذا هایی که می توانید استفاده کنید: استفاده از سیب، خیار، و همچنین سبزیجاتی مانند گشنیز(به مقدار کم استفاده شود) همچنین استفاده از کاهو نیز توصیه می گردد.

  استفاده از کف دریا یا سپیداج یا سپیا در این دوره ضرورت چندانی ندارد و در صورت نیاز می تواند همچنان در قفس باشد.

  در این دوره از آنجایی که جفت ها بیشتر زمان را در لانه به رسیدگی تخم ها می پردازند ممکن است درصد استفاده از مواد غذایی آنها کم باشد بنابراین هرگز جای نگرانی نیست.


  استفاده از این رژیم غذایی در طول بیست روز دوره ی اولیه ی تکثیر توصیه می گردد.

  نکات مهم:

  در این دوره به دلیل ذخیره ی مدفوع در بدن، میزان مدفوع اغلب بسیار زیاد و دفع آن به صورت پرتابی و بوی بد همراه بوده که کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.


  حالت دوم:

  یعنی حالت تولد جوجه ها:

  در این زمان بیشتر توجه تکثیر کننده باید به غذای جفت های مولد باشد بنابراین برای سلامتی جفت و جوجه ها بهتر است به موارد زیر توجه شود:

  1.در این مدت بهتر است تنها از ارزن تحت عنوان غذای اصلی استفاده شود.

  2.در این دوره حتما از میوه های مذکور به استثنای خیار استفاده کنید. و استفاده از موز هم توصیه می شود.

  3.در این دوره شما می توانید از گندم خیس و نرم برای تغذیه ی مولد و جوجه ها استفاده کنید.

  4.تخم مرغ یکی از عنصر حیاتی و مهم و تقویت کننده سلامتی مولد و جوجه ها است.

  5.در این دوره به تدریج می توانید از مکمل های غذایی (در صورتی که احتمال می دهید امکان مست شدن مجدد در جفت هایتان وجود ندارد) استفاده کنید.

  6.در این دوره حتما از آب تمیز و تازه استفاده کنید لذا  پیشنهاد می گردد روزانه اب جفت های خود را تعویض کنید.

  7.تلاش نکنید در این دوره به جوجه دسترسی داشته باشید ، زیرا که هر گونه دخالت شما در کار جفت سبب بی توجهی ناشی از ناامنی ایجاد شده توسط شما می باشد.

  8.در این مدت حتما استفاده از تخم آفتابگردان دریغ نکرده و به مقدار لازم برای تغذیه ی جوجه ها و والدین استفاده کنید.

  9.مهمترین امری که برای تغذیه ی جوجه ها مهم است ، استفاده از غذای نرم و مناسب هضم جوجه ها است.به همین خاطر بهتر است ، به جوجه های زیر بیست روز از غذاهای نرمی مانند تخم مرغ ، گندم نرم در کنار غذای اصلیشون استفاده بشه.

  10.در صورتی که خودتان قصد غذا دادن به جوجه را دارید بهتر است جوجه را از بیست و پنج الی سی روزگی از والدین به تدریج جدا کنید...

  11.لطفا در هنگام غذا دهی ، مزاحم کار عروس ها نشوید.

  12.دمای محیط از اهمیت بسیار برخوردار می باشد(27 الی 30 درجه ی سانتیگراد)


  در این پست تنها نحوه ی رسیدگی به غذای جفت های مولد مورد توجه قرار گرفت

  و در مورد نحوه ی تغذیه ی جوجه های سرنگی می تونید به سایر پست های گذاشته شده در این زمینه مراجعه کنید که ان شاء سعی کرده آنها را هر چه بیشتر تکمیل تر کنم.

  منبع مطلب : cockatiels.blogsky.com

  مدیر محترم سایت cockatiels.blogsky.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کلیاتی جامع از تغذیه عروس هلندی ها در دوره های مختلف

  دوره اول: جوجه های جدا شده از والدین

  غذاهای مجاز و تغذیه عروس هلندی ها از زمان جدا شدن تا قبل از بلوغ جنسی

  ارزن و کتان (ارزن ۷۵۰ گرم و کتان ۲۵۰ گرم) (توجه داشته باشید غذای اصلی همه کاکتیل های محبوس نزد ما مخلوط همین دو دانه می باشد)

  انواع سبزیجات هفته ای یک بار (از شسته شدن خوب سبزی ها اطمینان حاصل کنید)
  (
  کاهو،اسفناج،کلم بروکلی،برگ کلم،برگ چغندر، تره،جعفری،شوید،گشنیز، فلفل دلمه ای و فلفل سبز، کرفس و هویج…)

  انواع میوه های تازه و رسیده هفته ای یک بار (از شسته شدن و جدا شدن دانه های میوه ها اطمینان حاصل کنید)
  سیب ،پرتقال، انواع هلو ،انگور و انار …

  هر ده روز یک بار به اندازه یک بند انگشت تخم مرغ

  هر ده روز یک بار به اندازه تعداد جوجه ها برایشان فقط ۱۰ عدد تخمه

  هر ده روز یک بار از ذرت تازه استفاده کنید و یا ذزت پخته هم میتوانید استفاده کنید.

  میتوانید هفته ای یک بار از حبوبات پخته مانند گندم و عدس و ماش …پخته شده استفاده کنید.

  دوره دوم:تغذیه عروس هلندی ها در زمان آماده سازی برای تکثیر

  مخلوط دانه
  مخلوط دانه اصلی شما میتواند از ۷۵۰ گرم ارزن و ۲۵۰ گرم کتان و صدو پنجاه گرم مخلوط  شاهدانه و کافشه و تخم کاسنی باشد .
  سبزیجات
  دو بار درهفته از سبزیجاتی مانند جعفری و شویدو گشنیزو کلم سفید و بروکلی و کرفس و فلفل دلمه و کاهو استفاده کنید.یا هویج رنده شده
  میوه ها
  سیب و هلو در این دوره بسیار مناسب هستن.
  پروتئن
  تخم مرغ پخته (که رویش خرفه پاشیده شده باشد) و ۲۰ تا ۳۰ عدد جوانه گندم حتما در هفته استفاده شود. حبوبات پخته نیز محدود توصیه می شود.
  مولتی ویتامین ها:
  قطره مکمل کلسیم (تا گذاشتن اولین تخم)
  قطره ادث ای (۱۵ روز قبل از تخم گزاری)
  مولتی ویتامین (تا گذاشتن اولین تخم)

  دوره سوم:تغذیه عروس هلندی ها در زمان تخم گذاری و نشستن روی تخمها

  تغذیه ای که عروس هلندی ها از زمان گذاشتن اولین تخم باید داشته باشند معتدل خواهد بود.

  با آغاز تخم گزاری کلیه غذا های گرم و محرک زیر را از برنامه غذایی عروس هلندی ها حذف کنید و باقی موارد (گفته شده در محله قبلی) را تا پایان تخم گزاری ادامه دهید.
  فقط مقدار کاهو را در این دوره دو برابر می شود و در دانه های آنها میتوانید از تخم منداب هم استفاده کنید.

  انواع دانه های گرم و محرک که باید حذف بشوند:

  کافشه و شاهدانه و تخم بذرک …
  هفت تخم
  انواع جوانه ها
  سبزی های گرم مثل جعفری
  انواع مولتی ویتامین ها

  بعد از اتمام تخم گذاری :

  ازن و یک هشتم مقدار آن کتان
  فقط یک وعده تخم مرغ پخته تا زمان به دنیا آمدن جوجه ها
  هفته ای دو بار تکه سالادی کاهو و یا سبزی گشنیز
  هر ده روز چند عدد گندم پخته و چند عدد تخمه

  دوره چهارم: غذا دادن مولدها به جوجه ها

  از زمان به دنیا آمدن جوجه ها:

  مخلوط ۷۵۰ گرم ارزن و ۲۵۰ گرم کتان

  تخم مرغ پخته و گندم پخته از روز اول هر روز در اختیار جفت قرار می گیرد.

  ۵ روز بعد از تولد جوجه آخر کم کم تخمه هم به جیره غذایی آنها اضافه کنید.

  از روز دهم به بعد کم کم سبزیجات مجاز (گشنیزو جعفری و شوید …) در اختیار جفت قرار دهید.

  بعد از دو هفته می توانید هویج و سیب و هلو انواع این میوه ها  رو خام و یا پخته شده به مقدار محدودی در اختیار جفت قرار دهید.

  کم کم ذرت تازه و و اگه در دسترس نبود میتوانید پخته آن را در اختیار جفت قرار دهید.

  بعد از بیرون آمدن جوجه ها از لانه میتوانید همه غذا های مجاز را در اختیار جفت قرار دهید.

  دوره پرریزی عروس ها:

  در این دوره سبزیجات و میوه های تازه بهترین غذا برای عروس هلندی ها می باشد.

  تغذیه این دوره

  ارزن و یک هشتم که مقدار آن کتان
  انواع سبزیجات حاوی کلسیم بالا
  کرفس ، اسفناج ، برگ کلم ، کلم بروکلی ،شوید
  انواع میوه های حاوی کلسیم بالا
  سیب و انجیر و خرما مقدار کم مصرف شود.

  استفاده از قطره مکمل کلسیم و مودا تابرنیل و قطره مینرال در این دوره بسیار با اهمیت است

  منبع مطلب : parrotland.ir

  مدیر محترم سایت parrotland.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناصر : من یک جفت عروس روی سه عدد تخم خریدم ایا تو جابجای پرندها مشکلی میاد

  ناشناس : سلام چه داروای به عروس پاریس درزمان استراحت پرنده وچه غذا ئ درزمان استراحت بخورن ممنون راهنماای شما

  محمد : سلام.منظورتون از تخم مرغ فقط سفیده هستش درسته؟

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Nima 2 ماه قبل
  0

  سن جفت گیری چه سنی است و موقع جفت گیری باید به آن ها دست بزنیم با نه یا لونه آنها تکان بخورد یا ن

  Nima 2 ماه قبل
  0

  سن جفت گیری چه سنی است و موقع جفت گیری باید به آن ها دست بزنیم با نه یا لونه آنها تکان بخورد یا ن

  مجتبی 3 ماه قبل
  1

  سلام سه روز عروس من تخم گذاشته و تو این سه روز فقط همین یک تخم و الان دوروز مدفوع شل شده چیکار باید بکنم آیا همین یک تخم یا اینکه بازم تخم میزاره ممنون میشم راهنماییم کنید 🙏🙏🙏🙏🙏

  مجتبی 3 ماه قبل
  0

  سلام سه روز که عروس من یک عدد تخم گذاشته و با نر کلنجار میره میزنتش و مشکل دیگه که تاره از روزی که تخم گذاشته مدفوع شل شده چیکار باید بکنم آیا برای تخمهای دیگش زمان میبره یا این که همین یک تخم

  داریوش 4 ماه قبل
  0

  سلام ستته نباشید

  اجفت عروس دارم

  درحال تخم گزاری هست ۳ تخم گداشته

  امرو نوبت چهارمین تخم که نمیتو راه بره ی جا افتاده نمیتونه رویاهاش ب ایسته

  فاطمه 5 ماه قبل
  0

  عروس من ۴ روز که تخم گذاشته و من هیچ اطلاعاتی راجب این عروس ندارم لطفا راهنماییم کنید تو این مرحله باید چیکار کنم

  نرتر 6 ماه قبل
  2

  کدکد

  علی 6 ماه قبل
  0

  سلام عروس های من دیروز اولین تخمشو گذاشت تغذیه مناسب چه چیزی پیشنهاد میکنید

  سلام علی 6 ماه قبل
  0

  عروس هلندی که تخم کرده چی باید بخورد

  علی 6 ماه قبل
  0

  عروس هلندی که تخم گداشته چی باید بخوره

  ناشناس 7 ماه قبل
  5

  سلام چه داروای به عروس پاریس درزمان

  استراحت پرنده وچه غذا ئ درزمان استراحت بخورن ممنون راهنماای شما

  هادی ازرشت 10 ماه قبل
  0

  هادی ازرشت

  بیست جفت مولد در سنین مختلف دارم، کتان وکف دریا روبه دلایلی حذف کردم، همه ازتخم ویا نطفه افتادن، تعدادجوجه ها کاهش یافت، شد یکی، یکی، دلیلش همین اشتباه خودم بوده، میشه جبران‌ کردتا بهاراینده، متشکرم اگر جواب بدین.

  0
  علی 8 ماه قبل

  دوست عزیز نباید حذف بشه

  ناصر 1 سال قبل
  9

  من یک جفت عروس روی سه عدد تخم خریدم ایا تو جابجای پرندها مشکلی میاد

  محمد 1 سال قبل
  4

  سلام.منظورتون از تخم مرغ فقط سفیده هستش درسته؟

  2
  علی 6 ماه قبل

  بله مقداره کمی هم زرده استفاده بشه مشکلی نیست

  محمد 2 سال قبل
  0

  با تشکر ازاطلاع شما استفاده بردم

  برای ارسال نظر کلیک کنید